Oilsjtersen Oaved georganizeerd door Aalsters Karnavalverbond Johny Logan en aanbouwtent Jaarbeursperikelen De Faluintjes vroeger Leedse gemeentelijke muziekschool wordt muziekacademie 4 - 21.8.1987 - De Voorpost Vervolg van blz. 1 strekken doch volgens de oud-voorzitter werd daar mede niet in het minst re kening gehouden. Het col lege zou geopteerd hebben voor de kleinste uitkoop som en die bedraagt voor Kortovo slechts 20.000 fr. Johny Logan vroeg 212.000 fr. plus 35.000 fr. bedrijfs voorheffing. Sandra Kim die als alternatief door het Feestkomitee werd aanbe volen kostte 250.000 fr. Voor Belgische artiesten is bedrijfsvoorheffing niet vereist. Het stadsbestuur doet dus 230.000 fr. profijt, doch het Feestkomitee is niet van oordeel dat shows noodzakelijkerwijze winst gevend moeten uitvallen. Via de shows tracht men het publiek in de jaarbeurs te krijgen en de verkoop is een zaak voor de exposan ten zelf. Gevreesd wordt dat een aantal mensen die voor Lo gan zouden gekomen zijn nu thuis zullen blijven. On dertussen hebben velen van hen voor het optreden van Johny Logan reservaties geboekt aan 50 fr. per stoel. Zullen die sommen worden terugbetaald? Het Feestkomitee betreurt dat geopteerd werd voor twee dansgroepen uiteraard op minder professioneel ni veau. Naast Sandra Kim zou er ook nog kans ge weest zijn om Gerard Jo ling te laten optreden. Eveneens een gekende vedette. Schepen Juliaan Vinck voelt zich tussen twee stoe len in de as vallen. Als voorzitter van het Feestko mitee heeft hij in het sche penkollege de optie van dat komitee, Sandra Kim ver dedigd. «Maar ik ben daar «22aJCQ££ }fi,S. v "■'J" niet alleen,» zegt hij, «en genoemde firma probleem- moet me bij de meerder- loos in minder dan 24 uur heid neerleggen». de tent op. Moeilijkheden «Einde goed, alles goed» hoor ik U mompelen. Maar er zijn toch moeilijk heden ook al zijn het dan minder substantiële. De aanbouwtent is zo breed dat ze tot tegen de afslui ting van de Handelsschool staat. Tijdens de periode van 15 tot 21 u. zal er dan ook op de openingsdagen van de Jaarbeurs (van 21 tot 31 augustus) géén door gang mogelijk zijn van het Keizerlijk Plein naar de parking. Wie op de parking achter de Keizershallen een plaats vindt moet dan maar te voet een ommetje ma ken langs de Sint-Job- of de Arbeidstraat. Na 21 u., op het ogenblik dat de spektakels be ginnen, is er wél door gangsmogelijkheid. Men zoekt nog naar een «trein tje» om automobilisten de voetweg te sparen. t multo tempore pesïwn tettuü- Coi^bdliCa!>oltefitr gj UT/watmc, poitci cxor.i jut? nanlm ia gtntan dc yrjfcüam. Ob tuju* m Rtmp. rncriu döaimjura lioc Albcr- Coratsu,vtr.Cfii-.ijx iM Co-A/to-ü. D.dc tfesd&ia CKnupre Atchidu* Aailrix Hamlix GxnftBKOoUin pnrfcöooittfcaiuroc I c.Kj.uancti, i hk' ïitcvi po.t Aêu- feil Faniilcm iutor. vftnere 2b boe ctam k»co noaiira- m» 4fT*m. A 9io*Rdocrancmp!io<ss pnveiv: ad iüu- tim fc.Kr.cLd* Hobcw; a Beui~a.Tocr»w»tr iironviTaa ^awwi-i^.ajBteraOsifciiS.fceobiji *djmido<«tvidai!ur.«laanaGi 1227. Aalst. Herdersem in het jaar 1227 (Ih) Tenten van 580.000 fr. tot 7.400.000 fr. Om misverstanden te ver mijden zet feestkomitee- voorzitter Jan Doorns de feiten kronologisch op een rijtje. Een lange historie weliswaar met een happy end doch ook met wat moeilijkheden. - Het stadsbestuur schrijft een aanbesteding uit voor optrekken van een aan bouwtent. - Het feestkomitee opteert voor de goedkoopste, die van de Nederlandse firma De Boer. - Als puntje bij paaltje komt kan De Boer de ge vraagde tent niet leveren. Er zou een fout geslopen zijn in de planning. Die firma had wel andere ten ten doch die voldeden niet aan de voorwaarden. - Een Lebbeekse firma die ook vorig jaar de tent plaatste heeft er wel een beschikbaar. Maar de vraagprijs is 7,4 miljoen frank 7.400.000 fr. (BTW inbegrepen...). On gelooflijk maar waar. - De derde firma die pos tuleerde is Neptunus uit Nederland. Die heeft een tent die even lang is en dubbel zo breed. Ruimte te ver dus. Makkelijk voor wandelgangen. - De firma De Boer wordt door het stadsbestuur in ge breke gesteld en moet op draaien voor het verschil tussen haar prijs en de 900.000 fr. die Neptunus vraagt. - Uiteindelijk trekt laatst- Openingsplechtigheid Morgen zaterdag zegent E.H. Deken te 10 u. de Jaarbeurs in gevolgd van een drink en te 14.30 u. heeft de openingsplechtig heid plaats in de trouwzaal met een welkomstwoord door schepen van feeste lijkheden Juliaan Vinck. Begeleid door de Herder- semse Harmonie Concor dia et Docilitas wordt dan opgestapt naar de Keizers hallen waar op de patio schepen van middenstand Ghisleen Willems het woord voert. Een gastspre ker is er dus dit jaar niet. LH Aalst. De omstreden tent krijgt stilaan vorm (a) Vervolg van blz. 1 kom zijn op deze mani festatie. De tentoongestelde ob- jekten en dokumenten zullen tematisch opge steld worden rond enke le belangrijke onderwer pen, fossielen, archeolo gische vondsten, volks devotie, gebruiksvoor werpen en huisraad, verenigingsleven, land bouw en nijverheid, on derwijs, gebeurtenissen en figuren en tenslotte de Faluintjes in oude kaarten en plans. Kortom een merkwaar dig geheel van geschied kundige, heemkundige, folkloristische, geologi sche en archeologische gegevens over een spe ciaal gebied dat de Fa- luintjesstreek vormt in de stad Aalst, voor de zesde maal samen ge bracht. Meldert, unieke vindplaats in Europa Naast de resultaten van de onlangs verrichte op gravingen te Meldert zullen ook een reeks ge vonden fossielen uit de Faluintjes op de tentoon stelling te bezichtigen zijn. In dit verband kun nen we het belang van ons gebied niet genoeg beklemtonen. Het is na melijk zo dat Meldert de enige vindplaats is in Europa waar het fossiel, de NAUTILUS zowel ge vonden wordt in ver steende vorm (binnen- kem), als de eigenlijke schelp. Beide vormen zullen op de tentoonstel ling te bezichtigen zijn. Wat betreft deze materie kon de Heemkundige Kring een beroep doen op de hulp van de heer Marcel Vervoenen uit Aalst, specialist terzake en losse medewerker aan de Universiteit van Leiden. De heer Vervoe nen is de eerste die erin geslaagd is deze schelp - die bij de minste aanra king in duizenden stuk jes zou uiteenvallen - ter plaatse te verharden met speciale produkten. Uiteraard wordt ook een verzorgd katalogus uit gegeven waarin alle ten toongestelde stukken grondig worden be schreven. Praktisch Kuituurschepen Chris Borms opent deze merk waardige tentoonstel ling, vrucht van heel wat opzoek werk, op vrij dag 4 september te 20 u. Deze tentoonstelling is van zaterdag 5 tot en met maandag 7 septem ber gratis toegankelijk telkens van 10 tot 12 u. Wie belangstelling heeft voor de werking van de Heemkundige Kring «De Faluintjes» (die in oktober-november van dit jaar nog start met de uitgifte van een drie maandelijks tijdschrift met bijdragen over Baardegem - Herdersem - Meldert - Moorsel) kan ter plaatse aansluiten mits betaling van een lidgeld van 200 fr. per jaar. Gehoopt wordt op ruime belangstelling. Inlichtingen kunnen eveneens bekomen wor den bij alle bestuursle den van de Kring: Baardegem: Eddy Wille, J.F. Vonckstraat 16, Baardegem, Willy Ruys- sinckx, Kerkstraat 17, Baardegem, Erwin Sab- be, Zwanestraat 3, Baar degem 052-35.01.12. Herdersem: Fons Die- rickx, Gudstraat 5A, Herdersem, 053- 21.61.72, Koen Van Overstraeten, Broek- straat 4, 053-70.25.68, Mamix Pieters, Biesstraat 10, 053- 77.92.25. Meldert: Erik Wauters, Mutsereelstraat 9, Mel dert, E.H. Louis Baert, Mutsereelstraat 1, 052- 35.55.05. Moorsel: Alfred De Block, Eikenstraat 26B, Moorsel, 053-77.69.16, Gaston Permentier, Al- brechtlaan 32B4, 9300 Aalst, 053-21.25.08, Herwig Van Der Borght, Kapittelstr. 44A, 053- 70.26.61, Pieter Van Brempt, Baron De Meerstr 9, 053- 21.77.07. De idee en samenstelling van de Oilsjtersen Oaved 1987 komen van het duo Antoine Van Der Heyden en Rudy Willo. Maar zy staan er natuurlijk niet helemaal alleen voor. Hun ideeën werden uitgewerkt door tekstschrijvers, musici zorgden ervoor dat die van muziek werden voor zien en daarbij komen dan de verschillende deelnemers. Overlopen we het rijtje van medewerkers, dan vinden we ook de toneelmeester, de mannen van het geluid en het licht, de kostuum ontwerper en vele anderen terug. Op het gevaar af iemand over het hoofd te zien volgt hier het lijstje met namen, eraan toe ge voegd wat zij precies die fameuse avond in de Kei zershallen zullen doen. Zoals gezegd zorgden An toine Van Der Heyden en Rudy Willo voor de ideeën. Voor de teksten zorgden naast Antoine Van Der Heyden, Jean-Paul De Boitselier, Harry Pinky, Freddy Neirinckx, Marc Pletinckx, Luc Dieu, John Wooly en Jean-Pierre De Wael. De muzikale kant werd toevertrouwd aan de bekende FS-Band met Mare De Cock, Luc Van Mossevelde (die ook in stond voor de arrangemen ten), Rudy Luycx, Paul De Cock, Johan Van Overwal- le en Eddy Francois. Het personeel van de stad Aalst neemt belichting en geluid voor zijn rekening en het Huis Liebaut, bekend om zijn karnavalartikelen le vert de kledij. Franqois De Cock werd aangesteld tot toneelmeester en Antoine Van Der Heyden zal de avond presenteren. De produktie werd op naam geschreven van het Aal sters Karnaval Verbond en de eindregie en algemene leiding werd toevertrouwd aan Rudy Willo. De deelnemers aan deze onvergetelijke showavond zijn Antoine Van Der Hey den, Freddy Neirinckx, Paul Kinoo, Jeugdclub Ypsilon, Harry Pinky, Marc Pletinckx, Luc Dieu, de zusjes De Neef, de ge broeders Marcoen, Michel Cleemput, André Mar coen, Johny Marcoen, Pe ter Christiaens, Francois Bonnaerens, Hendrik Daelman, Jean-Pierre De Wael, Benny Roggeman, Emiel Van Den Broucke, de Snottebellen, Pascal Van Cauwenbergh, Stefaan Vinck, John Wooly, Ar nold De Schepper, Frank Van Rijmenant, Anouk Buys, Kathy Corthals, Vre- don, Maurice De Smedt, Patrick De Neve, Souf- friau, Van Zegbroeck. Het AKV onder leiding van Frank Van Rijmenant en Rudy Willo kan rekenen op de medewerking van Re- naat Heerman, Kurt Heer man, Jean-Pierre De Rijck, Guido Bulte, Patrick De Nede, Werner Sergeant, Carine Hoevelinck, Eliane Bonnaerens, Marie-Chris- tine Van Den Berghe, Ro land Beeckman, Jozef Van Neck, Barbara Christiaens, Herman De Neef, Christia- ne Tombeur, Dirk Van De Maele, Jean-Pierre Peer- linck, Tamara Mertens, Anouk Buys, enz... Aalsterse Show-Kwis 1987 De «Oilsjtersen Oaved» is aan zijn 16de uitgave toe en belooft weer een van de toppers van het Aalsters jaarbeursspektakel te wor den. Vooreerst is er het element KWIS, de nieuwe titel luidt immers «Aalster- se Show-Kwis» en het feit dat het publiek nauwer be trokken wordt in het totaal spektakel. Het Aalsters Karnaval Verbond staat borg voor een denderende en humoreske avond met akts als, de presentatie van de attrakties van de topdag 1988, stekelige lymerickjes, het billenkletsers nummer Enkele jaren terug is het lesurenpakket aan de «Edward van Zandijcke» muziekschool van Lede uitgebreid met de kursussen muziekgeschiedenis, samenspel en samenzang. Aalst. Het vroegere kerkhof van Herdersem (Ih) Vanuit de bevolking was er een positieve reaktie op deze grotere aanbie ding van uit het Leedse kunstonderwijs en in die zin dat voor het schooljaar 1986-1987 de leerlingenpopulatie aan groeide met ongeveer 30 eenheden om een totaal van 293 leerlingen te be reiken. Deze gunstige evolutie is niet zo maar voorbij gegaan aan de Advies kommissie voor het Se cundair Muziekonder wijs die in zijn zitting van 4 juni jl. een una niem gunstig advies uit bracht bij de diensten van Gemeenschapsmi nister van Onderwijs en Vorming, dhr. T. Kelch- termans. Tezamen met een 30-tal andere is de Leedse ge meentelijke muziek school bevorderd tot in richting voor muziekon derwijs van eerste kate- gorie en mag zij vanaf 1 september de titel van muziekacademie dragen. Dinsdag 1 september hernemen de lessen. Al le instrumenten worden er onderwezen. Even eens bestaat de moge lijkheid tot het volgen van de kursussen diktie, voordracht, muziekge schiedenis en notenleer (notenleer vanaf 8 jaar). Inlichtingen en inschrij vingen in het Kultureel Centrum op het sekreta- riaat (tel. 053/80.15.10) dinsdag 1 en donderdag 3 september van 16.30 tot 19 uur; woensdag 2 en vrijdag 4 september van 14 uur tot 18 uur; zaterdag 5 september van 8.30 u. tot 12 uur. van een heuse Tyroler dansgroep, rondborstige borstenkapriolen en na tuurlijk een allusie op de kamavaljury. Hogergenoemd deelne mersveld zorgt voor een geanimeerd zaterdaga vondprogramma afwisse lend met live en playback entertainment. Presentator Antoine Van Der Heyden leidt benevens het showgedeelte ook het kwisprogramma. Drie kan didaten zullen uit het pu bliek gepikt worden om naar een zeer aantrekkelij ke prijzenpot te spelen door middel van relatief eenvoudige «multiple choi- se» vragen betreffende het lopende «Oilsjtersen Ou- ved» programma. De show vangt aan om 21 u. en eindigt omstreeks middernacht. Hoe kan iemand nu in aanmerking komen als kandidaat voor de kwis Heel eenvoudig, er zullen drie deelnemers gekozen worden onder de aanwezi gen in de Keizershallen die zich een AKV-programma- boekje aangeschaft hebben aan de ingang van de spek takelzaal. De boekjes zul len te koop aangeboden worden vanaf 20 u. De Aalsterse Avond, een niet meer weg te denken programmaonderdeel van de jaarbeursspektakels, heeft een lange traditie. In 1972 en in 1973 vulde men een halve avond tot het feestkomitee de optredens in 1974 afwees. Uit protest organiseerde het Aalsters Karnaval Verbond dan maar zelf een showavond in openlucht op de Aalsterse Hopmarkt. Het initiatief kende zoveel sukses dat het grootste gedeelte van de gepresenteerde nummers op de langspeelplaat «Hier sprekt men Oilsjters» werd opgenomen en dat de kar- navalisten opnieuw hun plaats herwonnen op de jaarbeursaffiche. Tot 1981 leidde Keizer Ka- miel de Oilsjtersen Ouved als presentator en als orga nisator, sedertdien werd het roer met sukses overge nomen door eks-prins kar naval Antoine Van Der Heyden. Hij slaagde erin om op korte tijd het pro gramma te moderniseren. Schrapte de sfeerloze pau zes. Er kwamen een kor- rekte timing, men maakte meer gebruik van de tech nische mogelijkheden. Een programma dat langer dan 15 jaar stand houdt is uiteraard altijd vatbaar voor kritiek en kan soms enige slijtageverschijnselen vertonen en dat beseffen de organisatoren want een aantal «vaste waarden» tre den niet meer aan. Verjon ging en vernieuwing van deelnemers en ideeën is een conditio sine qua non. In 1985 ondernam het Aal sters Karnaval Verbond schuchtere pogingen om jonge mensen uit de karna- valmiddens te bewegen hun steentje bij te dragen op of achter het toneel. Het duo Antoine Van Der Heyden en Rudy Willo slaagden er in om vorig jaar vooral vi suele akts in elkaar te zet ten. Dank zij de tomeloze inzet van Francois Bonnae rens speelde een aantal anonieme mensen uit de diverse karnavalgroepen de enige mooie «Smoelentrek- kersdans», de «Robert en Bertrand» evokatie, «Sexy Follies», en «de Oilsjterse Dansmariekes». Met dit duo wordt deze 16- de Aalsterse Show, waar aan het element Kwis is toegevoegd, opnieuw de moeite waard om te bekij ken en te genieten van de grappen en de stekelige vondsten van de karnava- listen. Het NCMV publiceerde een praktische gids over de Een persoons BVBA. De gids be spreekt de juridische en fiskale aspekten ervan en bevat ver der een becijferde vergelijking tussen de te betalen belasting voor een eenmanszaak en een BVBA. De gids is voor de NCMV-leden gratis te beko men en voor niet-leden kost hij 150 fr. Hij kan besteld worden op het adres NCMV, Spastraat 8 te 1040 Brussel. Mon Passé Présent is ccn ma nifestatie die uitdrukking geeft aan de belangstelling van de Bergenaar voor zijn geschiede nis. Dit jaar ter gelegenheid van Europalia zal de manife statie de Oostenrijkse periode van 1715 tot 1794 in herinne ring brengen op 26 en 27 sep tember en 3 en 4 oktober tel kens om 19.30 uur in het cen trum van de stad De kaer deze vouc vouc De r Aals hun were Saen Bau1 vans Aalst. De plankenvloer van de tent wordt uitgelegd. De bouwwerken zijn al na enkele uurtjes goed opgeschoten (a)

De Voorpost | 1987 | | pagina 4