a Zt. MOOI RESULTAAT VOOR K.S.K. KLINGE KLAUWAEI WINT BEKI K.A.V.D. KLAAR VOOR KOMPETITIE - !H mmsmm KVKT en KBTTB-transferts WIE TILT DE BELGISCHE WIELERSPORT WEER EEN STUK HOGER? De Voorpost - 4.9.1987 - 17 De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 4 k 1 j '":1T "f <v Voetbal. De finalisten van de Beker van het Waasland. Staande KSK Klinge en zittend de reserven van KSV Temse. Di match eindigde op 2-0 (dw) Heenwedstrijd Finale Beker van het Waasland KLINGE - TEMSE 2-0 Heel wat belangstelling voor deze heenwedstrijd om de 17de uitgave van de Beker van het Waasland. Dat SK Klinge het maximum der punten in de reeksen had veroverd wist men in het bezoekende kamp natuurlijk ook. Toch stelde KSV maar een paar fanionspelers op die de talentrijke reservisten moesten bijstaan. Volckerick en Van de Vel misten immers de kompetitiestart by de Scheepsbouwers en doen dan ook noodgedwongen ritme op in deze wedstryden. De' thuisploeg vertrok met haar basisopstelling met als joker op de bank de jeugdige Dirk Van Vlierberghe. De aanvangsfase van de wedstrijd was volledig in de handen van de grensboys die de ervaren Temse-verdedigers dikwijls het vuur aan de sche nen legden. Zo mocht Temse zich na vijf minuten spel al gelukkig achten dat Paul Reyns iets te kort kwam om een voorzet van Peter Van Houwermeire af te werken en twee minuten later toen Mare Magnus na mooi voorberei dend werk van Luc Vaerewijck nipt naast besloot. Dit gaf Klinge natuurlijk zo veel vertrouwen dat het verde digend werk een beetje uit het oog verloren werd zodat Tem se rond het kwartier voor het eerst zijn opwachting kon ma ken bij het bezoekende doel. Filip Snijkers. de gevaarlijkste Temse-aanvallcr besloot na een persoonlijke aktie echter over het ledige doel. Even voor het halfuur veer de elke Klingse supporter recht toen de beste man op het veld, thuisspeler Jimmy Van Gijssel, vrij naar doel mocht oprukken na een mooie voor zet van de begaafde Mare Magnus, doch Jimmy liep te lang met de bal aan de voet zodat een inderhaast terugke rende Luc Volckerick met een perfekte sliding het gevaar kon bezweren. Het was echter maar uitgesteld voor de Kling- se aanhang. Want na 32 minu ten spel mocht Jimmy Van Gij- sel een hoekschop nemen, de vijfde al voor de thuisploeg en zwiepte de bal net boven een tevergeefs grabbelende Tem- se-doelman Bert Engels maar op het hoofd van Carl De Wil de die deze geboden kans niet liet liggen en de 1-0 op het bord plaatste. Temse begreep dat het aanvallender iets beter voor de dag moest komen en stuurde de manschappen dan ook vooruit. Bijna leverde dit sukses op want er was een harde tussenkomst nodig van Peter Van Houwermeire om de doorgebroken Ivan Riské toe te laten KSV op gelijke hoogte te brengen. Toch was het laatste woord in deze le vendige eerste 45 minuten voor de thuisploeg, maar Carl De Wilde kon een tweede doelpunt net niet scoren nadat Van Houwermeiren hem eens te meer had vrijgespeeld. Zo trok SK Klinge met een niet onaardige 1-0 voorsprong de kleedkamers in. Van Gysel-Van Vlicrberghe ongrijpbare tandem Na de verkwikkende koffie maakte dan bij de thuisploeg Dirk Van Vlierberghe zijn op wachting in het elftal terwijl de maker van het eerste doelpunt, Carl De Wilde, moegestreden naast de kant bleef. Het was trouwens deze Van Vlierber ghe die de onveranderde Tem- sc-ploeg vlug liet zien dat hij uit het goede voetbalhout ge sneden is. Tweemaal na elkaar kwam hi j dicht tot scoren toen de vaardige rechterflankaan valler Van Gijsel hem evenzo veel keren goed bedende, tweemaal redde doelman En gels echter voortreffelijk. In de 55ste minuut kon Tem se nog even gevaarlijk zijn toen de mee opgerukte Luc Volckerick op hoekschop de bal nipt over het doel kopte dat voortreffelijk verdedigd werd door Erik Ferket. De zelfde Ferket moest nadien nog eens op al zijn kunde be roep doen toen Yvan Riské fors uithaalde van net buiten het zestienmetergebied maar ook deze kans werd met klasse gestopt door de thuisdoclman. Klinge-Temse. 2-0. Een zeldzame kans voor de Temse-aanvallers (dw) Aan de overzijde had doel man Engels echter minder ge luk. Een te kort terugspelen van Dirk Boel werd door, wie anders dan, Jimmy Van Gijsel onderschept en voorbij een kansloze KSV-portier gedropt. 2-0 na 60 minuten. En Klinge wilde nog meer. Het voelde dat deze Temse- ploeg met ruim verschil versla gen was al verloor het wel uit het oog dat beide doelpunten er kwamen door missers in de bezoekende defensie. Dit deed echter niets af van de verdien sten van mannen als Van Gij sel en Van Vlierberghe die onder hun beiden nog ettelijke kansen wisten te creëren in de volgende minuten na het twee de doelpunt. Spijtig genoeg mondde dit niet uit in een derde treffer zodat de grens boys toch met de nodige ge ruststelling de return in Temse kunnen aanvatten. Het laatste kwartier kwam Temse daarentegen nog ge vaarlijk opzetten omdat de fy siek nu ook haar tol ging eisen bij de thuisspelers, Zo onthou den we nog de mooie aanval Riské-Snijkers-Riské maar de ze laatste kon het zo belangrij ke verplaatsingsdoelpunt even min scoren voor KSV zodat thuis deze achterstand zal moeten opgehaald worden. Net voor het einde kreeg Jim my Van Gijsel dan nog een vervangingsapplaus van het thuispubliek, voor hem kwam Patrick Stevens in de ploeg. Maar veel leder heeft deze jon gen niet meer gezien want daar klonk reeds het laatste fluitsig naal door de zeer goed leiden de scheidsrechter Hedwig Van der Eecken uit Aalst die hier mee een einde stelde aan een boeiende partij voetbal ver diend gewonnen door de thuis ploeg. Een thuisploeg die nu de beker toch al met één hand mag vasthouden alvorens hem misschien op 11 november met terechte fierheid definitief in de hoogte te hijsen. KSK Klinge: Ferket Erik, Reyns Paul, Van Houwermei re Peter, Van Dorselaer Bert, De Kimpe Jean-Paul, Jansscns Peter, Van Gijsel Jimmy (Ste vens Patrick 88'), Filip Can- tens (Maes Franky 60"), Mag nus Marc, Vaerewijck Luc, De Wilde Carl (Van Vlierberghe Dirk 46'), KSV Temse (res.): Engels Bert, Pauwels Peter, Van de Vel Patrick, Boel Dirk, Vol ckerick Luc, Verbeke F., Hoogstadt Gilbert, De Buyser Werner, Snijkers Filip, Riské Yvan, Verbeke Mare. Scheidsrechter: Hedwig Van Der Eecken Gele kaart: Pauwels Peter (Temse). Marc Stevelinck De grensploegen Klauwaerts Kemzeke, Straatje Stekene, Sportief Stekene en Sporting Sint-Gillis-Waas namen dit jaar niet deel aan de beker van het Waasland. Als alternatief kozen deze vier provinciaiers om onderling te starten in de Beker Dr. Boeyckens. Het voorbye weekeind werden de finales betwist van dit geslaagd voorbereidingstornooi. In een troosting voor stek 3 en 4 stonden de beide Stekense ploegen tegenover elkaar, terwijl de finale gespeeld werd tussen Klauwaerts uit Kemzeke en Sint-Gillis-Waas. na een uur spel kon dit omge zet worden in een fraai doel punt van Van de Velde. Ver der dan dit éne doelpunt kon den de Straatjes-spelers echter niet komen zodat ze met een vierde plaats in dit geslaagd tornooi tevreden moeten zijn. FC Stekene pakte wel de derde plaats maar er dient wel nog één en ander op punt te wor den gezet voor dit weekend de kompetitie wordt aangevat. FC Stekene 2 Straatje Stekene 1 FC Stekene nam in deze troosting de beste start en kon dit dan ook direkt omzetten in twee mooie doelpunten. Het eerste werd gescoord door Erik Goethals die zijn eerste match in het fanionelftal van Sportief speelde. Patrick Kop pens zorgde er dan voor dat na tien minuten spelen een 2-0 stand op het bord kwam door een mistasten in de Straatjes- verdediging af te straffen. Toen Sportief een beetje op deze niet onaardige vlugge voorsprong ging teren, kwa men de gasten toch gevaarlijk opzetten langs Van Hoogen- dorp die bijna tweemaal een vrijschop suksesvol wist om te zetten. Toch werd er gerust met een 2-0 stand. Sportief Stekene kon na de rust toch niet meer die trefzekerheid tentoon spreiden dat het voor de kampwisseling wél kon. Straatje profiteerde hiervan en Finale KI. Kemzeke 3 Sp. St.-Gillis-W. 0 De finale tussen Kemzeke en Sint-Gillis was een maat voor niets. Klauwaerts Kemze ke bleek te sterk voor een nog naar de juiste opstelling zoe kende bezoekende ploeg. Klauwaerts liep dan ook vrij vlot uit in de 11de minuut langs Gerrit Stremersch die een prachtvoorzet van de 17-jarige Dirk Van Himste knap in doel devieerde. Toen even later in de achttiende minuut Boon bij een gelijkaardige aktie een voorzet van Bert Emaneel voorbij de Sint-Gillisportier kon krijgen, was meteen de winnaar gekend. Sint-Gillis- Waas bleef maar zoeken naar de gepaste kombinatie om de Kemzeekse defensie te ver schalken maar verder dan zoe ken geraakte dit Sporting niet. Kemzeke daarentegen is klaar voor de kompetitie die dit weekend aanvangt met een verplaatsing naar FC Zelzate. Dit werd duidelijk toen nog maar eens Stremersch met een klasse-omhaal van net buiten het zestienmetergebied num mer drie voor de trefzekere Klauwaerts kon netten na de rust. Het nieuwe seizoen dat voor de rood-zwarten wel snor zit als je weet dat ze in deze finale met liefst vijf spelers onder de 20 jaar aantraden om zo een resultaat te bereiken. Sint-Gillis zal tegen Lokerse echter uit een ander vaatje moeten tappen dit weekend, wil men niet puntenloos ein digen. Het scoreverloop verander de in deze finale ook niet meer zodat Kemzeke terecht de be ker Dr. Boeyckens in de wacht sleepte. (M.S.) TAFELTENNIS Straks breekt het nieuwe tafel- tennisseizoen weer aan. De transfertperiode is al een tiiiiijdje afgesloten en de over gangen werden nu bekend gemaakt. Voor de Kon. Belgische Tafel tennis Bond is dat voor onze streek Marcel Maerevoet van Kieldrecht naar Temse, Bruno Sielens van Melsele naar Wet- teren, Johan Soenen van Drive naar Small Street, Dirk Pau wcis van Temse naar Kruibe- ke, John Beylemans van Small Street naar Evergem, Jacques Boeykens van Elkerlyc naar Erpe-Mere, Wim Buytaert van Kruibeke naar Beveren, Dirk Quesquiere van Small Street naar DRive, Eddy Saman van Kruibeke naar Melsele, Pa trick Temmermans van Melse le naar Nodo, Jozef Van Doo- ven van Geraardsbergen naar Gal, Sigfried Van Geertsom van Drive naar Rooigem, Dirk Van Herck van Kruibeke naar Beveren, Serge Goffart van Small Street naar Den Hoek, Willy Mols van Maldegem naar Eeklo, Alain Roose van Ronse naar Knal, Rik Saey van De Pinte naar Drive, Leo Vercauteren van Small Street naar Sint-Niklaas. Peter Van Houte van Small Street naar 's Gravenwezel, Bart Vermoesen van Madeion Buggenhout-Op- stal naar Temse, Franky Wau- ters van Drive naar Rooigem, Walter van Delsen van Rooi gem naar Drive r Gino Delille van De Pinte naar Rooigem, Glenn De Tollenaere van Rooigem naar Drive, Kathy De Malsche van Evergem naar Rooifem, Herwig De Wilde van Maldegem naar Zomer- gem, Dirk Dheere van Drive naar Small Street, Eric Leirens van Elckerlyc naar Erpe-Mere, Xavier Steylaert van Evergem naar Drive, Luc Van Basselae- re van Maldegem naar Eeklo. KVKT-transferts: De Hertog Frank van Madeion Buggen- hout-Opstal naar Eendracht Lebbeke, Van Cauteren Her man van Vlierkouter Hammt naar Patro Hamme, Van de Velde Jan van Vlierkouter Hamme naar Triumf Lokeren, Van Mele Raf Pardaf Kruibe ke naar KWB Kruibeke, Ver moesen Bart van Madeion Buggenhout-Opstal naar Een dracht Lebbeke, Smet Peter van Triumf Lokeren naar BZP Lokeren, Van Vracem Frank KWB Niel naar Hingene en Van der Vreken Dirk van Baasrode naar Opwijk HVC VOETBAL WIELRENNEN Klinge-Temse (res.). Doelman Ferket van de thuisploeg sg.ielde een vlekkeloze partij (dw) AKTUEEL: VILLACH 1987 Zondag wordt in en rond Villach het wereldkampioen schap profwielrennen gereden zonder dat er zich voor de hagelwitte trui met de regenboogkleuren ook maar één echte favoriet heeft aangemeld. 1987 blijft dus op wiclcr- gebied een kwakkeljaar en al toonde bievoorbeeld Roche en in de Giro en in de Tour staaltjes van hoge rijkunst toch kreeg het peleton dit jaar geen nieuwe patron. In Villach kan iedereen winnen. Wekenlang lazen we die stelling maar vandaag wordt tegen de Oostenrijkse om loop toch anders aangekeken. Villach is geen makkie en de meerijders in de groep kijken angstig uit naar de 23 ronden met telkens twee nijdige hellingen. Wie dit jaar wereldkampioen wil worden zal in goede konditie moeten zitten. En er zijn broodrenners die beweren het werk aan te kunnen. Er is Fignon, misschien wel de veelzijdigste uit het lot, er is Delgado, ook al een renner die op verschillen de terreinen uit de voeten kan en er is Roche, rustig als altijd. En er zijn onze landgenoten. Maakt één van hen een kans? Ja, zegt coach Merckx, met Criquiellion en Vander aerden spelen we twee troeven. De kansen van Criquiellion worden, ook door zijn fietsen de kollega's, hoger aangeslagen. De hellingen en het valse plat dat er op volgt moeten Claude liggen. Het lijkt wat op de omloop van Montjuich. waar Criquiellion onverwacht wereldkampioen werd. Krijgt Criquiellion echter de on voorwaardelijke steun van zijn gezellen? Vanderaerden, vorig jaar weigerde hij de selektie en dat wordt hem in het gild nog steeds wat kwalijk genomen, noemt zichzelf de topfavoriet. Hij spaarde moeite noch tijd om in optimale omstandigheden aan de start te komen. Zelden toonde Vanderaerden zoveel berocpsernst als de voorbije weken. Toch wordt gevreesd dat Villach voor Vanderaerden misschien te zwaar zal zijn en in de Belgische groep wordt ook nog met de kaart Mark Sergeant gespeeld. Sergeant zelf maakt zich om die status niet druk maar zijn inzet in belangrijke opdrachten bleek toch steeds bewonderens waardig. Een wereldkampioen zou de Belgische wielersport meteen weer stukken hoger tillen. Wie?... en kunnen de anderen het laten voor de wielen te gaan rijden? Hugo Aerts Koning Voetbal domineert alweer het sportgebeuren. An derhalve maand geleden begon K.A.V. Dendermonde aan de voorbereiding op de kompeti tie die zondag van start gaat. Wat zijn de verwachtingen van de eerste provincialer? We vroegen het aan oefenmeester Toon Pfaff. "Het hoeft niet gezegd dat we flinke resultaten willen boeken, maar op dat vlak zijn we zeker niet alleen. Belang rijk is dat we goed debuteren. In vorige jaren verspeelde KAVD een resem punten bij de aanvang. Die traditie mo gen we niet verder zetten. We hebben een zwaar voorberei dingsprogramma achter de rug en kwamen uit tegen ploegen uit hogere reeksen. Dat is het verschil met andere jaren. Te vaak werd geoefend tegen "janneke en mieke". Daarte gen haal je natuurlijk ruime overwinningen. Sommigen lie ten er zich door misleiden. Af gaand op die resultaten was KAVD al kampioen nog voor de kompetitie begon. We heb ben in de voorbije dagen geoe fend tegen een derde- en een vierdeklasser. We verloren, maar die resultaten hebben voor mij niet de minste bete kenis. Vanaf nu moeten we punten winnen. De ploeg staat fysisch op punt. Ik stel vast dat we te gemakkelijk doelpunten toe staan. De doelwachters lieten te veel steken vallen. Dat mag zich nu niet meer voordoen, anders neem ik dadelijk maat regelen. Desnoods heb ik tot 15 oktober nog de tijd om in Nederland een keeper weg te halen. Van Hulst naar Grem- bergen is geen onoverkomelij ke afstand." Vijftien voetballers komen in aanmerking om tegen Sint- Amandsberg te debuteren: Verstrepen, Moens. Jacobs. Cooreman, Pringels, De Schrijver, Lobijn, Michelet. Bordui, Baert, De Baere, Ro- drigo, D'Haen, Van Keer en Laureys. (e.g.) K.A.V.D. NIET OP ZATERDAG TEGEN ERTVELDE Het was de bedoeling van K.A.V Dendermonde om de eerste kompetitiewedstrijd aan huis tegen Ertvelcje op zaterdagavond te betwisten. Vermits er die dag in de stad een "Spel zonder Grenzen" wordt georganiseerd met teams uit Nederland en Duitsland en men van mening is dat dit een ongunstige invloed op de belangstelling kan hebben, wordt de match gewoon op zondagnamiddag gespeeld. Incnen KAVD in de toekomst nog op zaterdagavond speelt, zullen de wedstrijden telkens om 19u30 beginnen in plaats van om 20 u.

De Voorpost | 1987 | | pagina 17