TOT HET EINDE EERSTE KOMPETITIEZEGE VOOR GEEL EN BLAUW INVALLERS BEPALEN RESULTAAT EENDRACHT AALST EENDRACHT AALST BEKEROPDOFFER VERWERKT NOG MAAR EENS OP EEN GASBEK OPPORTUNIST FAIRCLOUGH MAAKT VIER DOELPUNTEN 18 - 4.9.1987 - De Voorpost VOETBAL LOKEREN - STANDARD 2-2 Sporting Lokeren heeft tegen Standard een punt uit de brand gesleept en het heeft daarmee het bewijs geleverd dat het niet toevallig meedraait in de top van de rangschik king. Standard werd door een dartele en sterk gemotiveer de thuisploeg kompleet kopje onder geduwd en kreeg door het gelijkspel eigenlijk meer dan het verdiende. Achtdui zend toeschouwers kregen voetbal van de bovenste plank te zien, spektakel van het begin tot het einde. Lokeren zag zijn inzet in de eerste helft echter maar beloond met één doelpunt omdat het de kansen niet kon verzilveren waarna de Rouches twee keer genadeloos toesloegen. Het was dus achtervolgen geblazen en het zag er aanvankelijk hopeloos uit voor trainer Jansen en zijn spelers: drie van de lijn gekeerde ballen en een schot op de lat. Gerechtigheid geschiedde echter een kwartier voor het einde, toen Patrick Van Veirdeghem de verlossende gel^kmaker binnenknalde. Achtduizend toeschouwers zakten af naar Daknam. woensdagavond jl. voor de op papier als uiterst interessant aangekondigde wedstrijd. In tegenstelling tot wat eerder werd aangekondigd, nl. dat Meszaros en Timoumi wegens blessures onbeschikbaar zou den zijn, kwam trainer Jansen toch met zijn sterkste opstel ling het veld in, mét de twee nieuwkomers dus. Standard van zijn kant trad aan zonder doelman Bodart en Bojovic en opteerde voor een middenveld steunend op Van- dersmissen, Fernandez en Claudio. De Luikenaars werden van bij de aanvang stevig in de greep gehouden door een thuisploeg die er van bij het startsignaal stevig tegenaan ging. In die beginfaze voetbal den de trikolores zelfs enige formidabele kansen bijeen: zo wel Nijskens als Van Veirde ghem kwamen millimeters te kort om een inzenden van Pa trick Versavel te verzilveren en Renquin moest zich aardig reppen om een kopbal van die zelfde Van Veirdeghem van de doellijn te keren. En of het nog niet volstond belandde een poging van Meszaros nipt naast. De Hongaar zou zich trouwens gedurende de ganse wedstrijd in de kijker spelen, net als Timoumi trouwens en beiden hebben zich zowat op gewerkt tot de lievelingen van de Lokerse aanhang. Een doelpunt kon in die pe riode nipt uitblijven. Nadat een schot van Nijskens gestopt werd door de Luikse doelman kreeg Lokeren eindelijk wat het verdiende. Timoumi draai de zich mooi vrij van Fernan dez en met een kanonbal van- op zo'n 25 meter knalde hij ei zo na de Waalse netten aan flarden (0-1). Even later mi sten Patrick Versavel en Di- dier M'Buyu nog een reuze kans om de score te verdubbe len. Een totdantoe onmondig en zwalpend Standard verbaas de dan ook iedereen door on verwacht op gelijke hoogte te komen. Lokeren kon dit helse tempo niet aanhouden en voor Fernandez en Rouyr was dit dé 75ste minuut kregen de Waas- landers eindelijk loon naar werken. Van Veirdeghem kwam bij een afgeweerde hoekschop in een ideale schiet positie en tot grote opluchting van het gros van de toeschou wers hingen de bordjes in evenwicht: 2-2 en tevens de einduitslag, al jaagde een fel offensieve thuisploeg vergeefs tot de laatste wedstrijdsekon- den op de winning goal. Lokeren blijft ongeslagen, alleen het rekord van Bob Hoogenboom is gesneuveld, uitgerekend door een treffer van Dimitri M'Buyu. Na afloop van de wedstrijd troffen we een tevreden trainer Wim Jansen. "Vooral het pu bliek moet hier vandaag geno ten hebben. Lokeren speelde een uitstekende wedstrijd en ik ben meer dan blij met het gelijkspel. Het kon hier voor kans om hun team meer en meer in de wedstrijd te bren gen. Uit een eerste kans voor de Luikenaars viel dan ook de gelijkmaker. Dimitri M'Buyu schoot het rekord van Bob Hoogenboom, als enige nog ongeslagen doelman, met een hard schot naar de bliksem (1- 1) en de Lokerse doelman had evenmin verhaal tegen een knal van Vandersmissen (1-2). Het ging er, vooral na de gelijkmaker, heelwat harder aan toe en Luyckx verdiende terecht geel voor een aanslag op Bruno Versavel. Die gele kaarten kwamen er dan toch tijdens het verdere verloop van de wedstrijd voor Hellers, So- mers en Vandersmissen. Even voor affluiten had Angelo Nijskens nog de gelijkmaker aan de voet doch doelman Mailleux redde magistraal. 1-2 bleef dus de ruststand. Ook na de rust bleef Loke ren domineren en Meszaros zag tot tweemaal toe een ge plaatste kopbal van de doellijn gehaald. Een vrijschop van Di- dier M'Buyu werd door een zeer attente Waalse goalie over de deklat geduwd. Het was duidelijk dat Standard zich beperkte tot het vasthouden van de voorsprong en het slaagde er niet meer in om het duo Czemia-M'Buyu een doel- rijpe kans aan te bieden. Wat dat betreft ging het bij Loke ren stukken beter en aan de hetzelfde geld 1-2 gebleven zijn, al dient gezegd dat Spor ting vandaag wel de domine rende ploeg was. De inzet van de spelers was grandioos en het was hoedanook prettiger voetballen dan tijdens de vori ge topper, tegen Anderlecht. Standard liet ons de nodige ruimte en voor een sterk offen sief ingesteld team als het ónze is zoiets ideaal. Zondagavond zijn wij te gast op Antwerp, ook die trip zien wij zonder schroom tegemoet. De kondi- tie van de nieuwkomers gaat in stijgende vorm, en wij kunnen momenteel de sterkste tegen strever aan", aldus de Lokerse coach. In tegenstelling tot eer der verschenen berichten gaat de wedstrijd Antwerp-Loke- ren van start zondagavond, om 20 uur. Vivian Bogaert 1/32 FINALES BEKER VAN BELGIE SC LOKEREN - HEULTJE 2-0 Derdeklasser Heultje werd zondag jl. uit de Belgische beker gewipt mede dank zij de opportuniteit en de wilskracht van invallers Palmers en Verheuge. Ze werden door trainer Wim Jansen in het elftal gebracht als vervan gers voor Timoumi en Meszaros, beiden out met een dijverrekking. Traditiegetrouw had Sporting Lokeren het niet gemakke lijk om een einde te maken aan het bekeravontuur van de tegenstander. Gedurende een uur verdedigde Heultje zich immers uitstekend, Lokeren daarentegen kon af en toe overschakelen naar pressievoetbal maar telkens replikeer den de gasten met gevatte en scherpe counters. Janssens en Weyts waren de gevaarlijke mannen en rond het kwartier moest laatstgenoemde zelfs gepakt worden op de rand van het strafschopgebied nadat hij zich verrassend door de Wase verdediging had geslalomd. Aan de overzijde hadden de trikolores het bijwijlen zeer moeilijk om een opening te vinden in de goed georgani seerde bezoekende defensie. Het zou trouwens een dik halfuur duren vooraleer de eerste thuistreffer kon worden genoteerd. Didier Verheuge plaatste een aangeven van Bruno Versavel voorbij doelman Huybrechts (1-0) en even vóór het uur was het diezelfde Verheuge die aan de basis lag van een tweede doelpunt. De Heultje-defensie had helemaal geen verhaal tegen zijn scherpe inzenden en Patrick Versavel kon rustig binnentikken. (v.b.) Lokeren-Standard 2-2. In de broederstrijd kwam Didier M'Buyu sterk naar voren (ds) Lokeren-Heultje 2-0. De jonge invaller Palmers deed het prima (ds) Lokeren-Standard 2-2. Nijskens zet twee Rouches in de wind (ds) R.W.D.M. - BEVEREN 0-3 Tegen RWD Molenbeek haalde SK Beveren op de vierde kompetitiedag zijn eerste zege. Na een zwakke eerste helft waarin de beste kansen voor de thuisploeg waren nam Beveren na rust voluit het initiatief en de Waaslanders werden via Fairclough, tweemaal, en Schmedding met drie doelpunten beloond. Toch blijft er ook een wanklank hangen rond de eerste zege voor geel en blauw. Guy Francois werd met twee gele kaarten uit het veld gestuurd. Eendracht gaat zaterdagavond op bezoek bij Geel. Beide ploegen hebben wat goed te maken na hun slechte prestatie in de Beker van België Het zou dus in de Kempen tot een "open" wedstrijd kunnen komen als start van de "echte" kompetitie. De vraag die kan gesteld worden luidt: "Is die bekeropdoffer blijven nazindcrcn in de Aalstersc rangen of kunnen de poulains van Fazekas voldoende paraatheid opbrengen om zich te Geel te rehabiliteren?". In elk geval wordt het in de gegeven omstandigheden een zeer moeilijke opdracht. De Hongaar kan nog niet reke nen op De Winne en Minsart maar wel op Urzua voor wie de administratieve rompslomp achter de rug is. De Zim- babwees Chunga, van wie men eigenlijk nog niet weet of hij nu wel de verwachte spits wordt, krijgt een kans dit te bewijzen in het reserventeam. Voor de rest schijnt voorzit ter Vjin de Waeter al dik tevreden te zijn indien te Geel de halve inzet kan meegegraaid worden. (abl) RWDM kreeg de wedstrijd snel in handen en de aardige positie van de Brusselaars in de stand werd begrijpelijker. De beste kansen waren voor de thuisploeg en vooral met zwarte parel Kobla hadden de Beverse verdedigers het lastig. Lodders die Kobla als een schaduw volgde werd in de tiende minuut volledig uit evenwicht gespeeld en doel man Rosez moest zich volledig rekken om met de vuist red ding te brengen. Beveren was slechts spora disch gevaarlijk en met Marek Kusto kreeg geel en blauw de druk toch wat van het eigen doel. Kusto bracht David Fair clough trouwens in uitstekende positie maar de Brit besloot veel te zwak. Rond het halfuur was het daarentegen weer Ko bla die gevaar bracht maar het schot ging net naast. De rust stand was zowat een weerspie geling van de eerste emotielo ze eerste helft: 0 tegen 0. Was de koffie in de bezoe kende kleedkamer misschien wat straffer, feit is dat Beveren met biezondcr veel inzet aan de tweede periode begon. En de Beverse intenties werden onmiddellijk beloond, Guy Francois kon even ongehin derd draaien, vond Fairclough helemaal alleen in het straf schopgebied en de roodharige super-sub liet doelman Taver ne geen schijn van kans. Lokeren-Standard 2-2. Timoumi heeft zojuist gescoord, een loeier vanop 25 meter (ds) Het spel werd ruwer en vooral Lodders en Franqois lie pen met enkele overtredingen in de kijker. Beveren kon nu het geliefde countervoetbal spelen en nog voor het uur kwamen de Waaslanders op 0- 2. Lambrichts schoot van erg ver naar doel maar de Limbur ger zag zijn schot op een Brus selaar botsen. Franz-Jozef Schmedding stond in de re bound en Beveren leek gewon nen spel te hebben. Franqois zou het einde van de wedstrijd echter niet mee maken. Hij liep na duel met Kobla tegen een tweede gele kaart aan en scheidsrechter Blareau haalde terecht hel ro de karton boven. Beveren ging nog dichter bij eigen doel spelen maar RWDM had ook wel begrepen dat de eerste nederlaag niet meer te ontlopen viel. De Brusselaars moesten trouwens een kwartier voor het einde een derde doelpunt slikken. Fairclough ging op de counter, speelde na een afgeblokte po ging-Kusto aan en kreeg van de Pool de bal opnieuw in de voeten. Voor David Fair clough was het een koud kunstje zijn tweede goal te maken. Na zijn voortreffelijke prestatie op Liedckcrke. vier doelpunten, blijkt de Brit de goede weg te hebben gevon den. Beveren komt met zijn eerste zege weg van de staart en met de komst van Beer schot zaterdag op Frcethiel zit er voor de mannen van Novak wellicht ook thuiswinst in Lokeren-Heultje 2-0. Patrick Versavel knalde nummer twee tegen de netten (ds) Lokeren-Heultje 2-0. Didier M'Buyu staat opnieuw zijn mannetje (ds) Het bekeravontuur van Een dracht Aalst was werkelijk van korte duur. De poulains van Fazekas werden op Westerlo met 3-0 afgemaakt na een wed strijd waarin Eendracht totaal ontgoochelde en weinig of niets kon bewijzen. Westerlo speelde kort op de man, maar met zo veel inzet dat de Ajui nen op het middenveld nauwe lijks vat kregen. Na de 1-0 achterstand probeerde Aalst wat te drukken, maar bleef te. onmondig om de thuisploeg werkelijk voor zware proble men te plaatsen. Westerlo ver stond bovendien de kunst ge past de counter uit te spelen met het gekende gevolg Aalst dus in een algemene off-day en dat gaf voorzitter Van de Wae ter grif toe. "Een ontnuchtering inder daad en voor de zoveelste maal in de geschiedenis van onze nationale bekerkompetitie zijn wc op een fameuze gasbek ge lopen. Onze kombinaties ver liepen veel te kort, zonder eni ge verrassing voor de tegen stander", aldus een ietwat ont goochelde Eendrachtpresident zondagavond. Een bijzonder feit was het ontbreken van Ur- zus in de spits van de aanval. De Chileense voetbalbond had verzuimd de licentie van Urzus over te maken aan de Belgi sche Voetbalbond zodat de Chileen niet opgesteld mocht worden. Men hoopt in de loop van deze week de zaak rond te krijgen Een administratieve fout die o.i. wel kon vermeden worden. Intussen toch wel wat positief nieuws uit het Een- drachtmidden De gekwetsten De Winne, Minsart en Chunga hervatten deze weck de trai ningen. Fazekas en veldtrainer Wanderstein hopen hen speel- klaar te krijgen binnen een tweetal weken. (abl) BEKERVOETBAL: LIEDEKERKE - BEVEREN 1-6 SK Beveren heeft, al horen de van Maes kon Dominique Le- beleidsverantwoordelijken aan moine de nul toch van het de Klapperstraat dat liever iet, scorebord schieten. En dan het kompetitiebegin gemist, ging het plots veel beter. Da- Eén op zes, de trouwe aanhang vid Fairclough werkte hard en de nieuwe sponsors hadden voorin en het opportunisme ongetwijfeld beter verwacht. van de Brit zou Beveren al bij Trainer Novak en zijn man- rust veilig stellen. Twee doel- nen in het nieuwe geel en blau- punten in evenveel minuten, we shirt wisten dan ook dat het Liedekerke wist zijn bekera- bekeravontuur degelijk moest vontuur beëindigd, worden aangepakt. Liedeker- Even kon de thuisploeg de ke was dan wel slechts een hoop bij hun supporters nog vierdeklasseklub maar de wat aanwakkeren toen onmid- moeilijkheden van bijvoor- dellijk na rust doelman Yvan beeld Anderlecht en de uit- De Wilde, neen, geen broer, schakeling daags voordien van zelfs geen verre familie van de kompetitielcider Antwerp was grote De Wilde, zich toch een waarschuwing voor de eer- moest omdraaien. Beveren steklassepioegen die zondag in bleef nadien de wedstrijd be- het veld moesten. Een verwit- grijpelijk in handen houden en tigd Beveren dus. het bleef vooral Marek Kusto In het begin van de wed- die open doekjes kreeg voor sjrijd had Beveren nochtans zijn technisch aardig voetbal, niet veel overschot en de eer- Fairclough kon een foutje van ste echt goede kansen waren doelman De Broyer net op het voor Liedekerke terwijl de uur nog eens afstraffen en na- Waaslanders sukkelden om dat Patrick Stalmans heel mak een goede aktie in elkaar te kelijk nog wat meer afstand steken" Liedekerke was echter tussen eerste en vierde klasse onmachtig om in dat eerste had getrapt was het een paar halfuur ook nog een doelpunt minuten voor het einde toch te scoren. Rond het halfuur weer Fairclough die als een kreeg Beveren dan meer vat duiveltje uit het doosje nog op de wedstrijd en vooral het maar eens scoorde. Voor Da- betere voetbalwerk van Marek vid was het nummer vier. Bij Kusto deed de wedstrijd naar Beveren hoopt men dat de lan de Beverse kant overhellen, ge Brit in kompetitie nu die De Liedekerkse doelverdedi- prestatie weet te benaderen, ger bleef nog wel enige tijd overeind maar na aardig werk (h.a.)

De Voorpost | 1987 | | pagina 18