f BUGGENHOUT LONKT DIT WEEKEND NAAR DE MASSA K E. VERREBROEK WIL IETS VIEREN St.-Gillis-Waas komt in overgangsjaren SK SINT-NIKLAAS KLAAR VOOR DE STRIJD ROBUR MOERZEKE BEGINT MET VERTROUWEN AAN DE KOMPETITIE "KOMPETITIE IN MET BEIDE VOETEN OP DE GROND" SK LEBBEKE WIL ALS MIDDENMOTER EVOLUEREN i 1 KAMPIOENSCHAP VAN LEBBEKE ONZE PROVINCIALERS TREKKEN TEN STRIJDE De Voorpost - 4.9.1987 - 19 VOiTBAL Voetbal. De kern van Verrebroek (Iv) Dit seizoen is het twintig jaar geleden dat Eendracht Verrebroek "in den grote Bond" kwam voetballen. Twintig jaren van wel en wee. Al was dat laatste wel het meest van toepassing. Nooit kon de klub eens meedingen voor de titel en de enige jaren die men in derde provinciale vertoefde kwamen omdat er nog geen vierde was... Er is wel al veel veranderd in Verrebroek. Zo speelt Eendracht al sinds twee seizoenen op juweeltjes van terreinen met de nodige aangepaste infrastruktuur. Toch was het voorbije seizoen het rotste uit deze twintigjarige geschiedenis. Spelers en trainer haken af Sekretaris Jos Van Wiel klinkt nog emotioneel als hij het nog eens op een rijtje zet voor ons. "Verkeerde trans fers, spelers die niet meer kwa men opdagen en tot overmaat van ramp een trainer die er ook nog het bijltje bij neerlegt midden het seizoen, waren re denen genoeg om Verrebroek te laten wegglijden in het moe ras der moede lozen. Zodat het seizoen voor ons niet vlug genoeg kon eindi gen." Nu amper enkele maan den later staan ze voor een nieuwe uitdaging en willen ze het seizoen zo vlug mogelijk aanvangen daar in Verre- broek. Erik Brems, Alain Maes en Rudi Verschuren ko men de ploeg in het midden veld, verdediging en doel ver sterken. "ALleen op onze zwakke plek, de voorhoede, konden wij geen gepaste speler op de kop tikken tijdens de voorbije transferkampanje. Hier rust de verantwoordelijk heid dan op Patrick Thierens die mits het nodige zelfver trouwen alles heeft om een top-aanvaller te worden", al dus een al wat optimistischer sekretaris Van Wiel. Wie ook alles in zich heeft, maar dan als trainer, is de nieuwe man op sportief vlak bij Verrebroek, Dirk Rogiers. Momenteel nog meedraaiend als speler-trainer kan hij Ver rebroek misschien in dit twin tigste jaar op het hoogste trap je van de rangschikking brengen. S.O.S.: Jeugd gezocht Nu Verrebroek weer wat rustiger kan ademen wat de fanionploeg betreft, is er in de polder nog een reuzegroot pro bleem dat waarschijnlijk de doorstroming van de ploeg tegenhoudt. Eendracht Verre broek heeft géén jeugdploe- gen. Nooit kan eens een eigen produkt in het eerste elftal ge dropt worden. Jongens uit de gemeente moeten genoodzaakt hun on derkomen gaan zoeken bij SK Meerdonk, op een boogscheut van Verrebroek. "Er is wel jeugd geweest in de begintijd van de klub maar het toenmalige bestuur heeft de vele uurtjes die hieraan moeten gespendeerd worden niet kunnen opbrengen. Al mag niemand hier een steen geworpen worden. Met een in wonersaantal van 1.500 kan je immers niet toveren..Toch ben ik zinnens weer enkele ploeg- jes uit de (polder)grond te stampen. Hierin heb ik natuur lijk de hulp nodig van enkele ijverige mensen die zich achter dit initiatief willen zetten. Zo moet Eendracht toch proberen werken willen we nog eens twintig jaar verder geraken". Aldus de smeekbede van de Verrebroekse motor Georees Van Wiel. Technische fiche Naam: Eendracht Verrebroek Stamnr.: 7041 Voorzitter: Gustaaf Stuer Sekretaris: Georges Van Wiel Trainer: Dirk Rogiers Terrein: Spaans Fort Klubkleuren: geel-blauw Aangekochte spelers Brems Erik (Steenokker- zeel), Alain Maes (SK Beve- ren) en Rudy Verschueren (Straatje Stekene). Spelerskern Brems Erik De Maeyer Dan ny, Macs ALain. Thierens Pa trick, Thierens Yvan, Thierens Kurt, Rcgiers Dirk, Dejaeck Patrick, Laureys Antoon, Marc Van Bogget, Geert Se- gers, Verschueren Rudy, Van Voetbal De trainer van Ver- Steenlandt Geert, Goossens rebroek (Iv) Luc, Goossens Joris. (m.s.) Door de twee Oostvlaamse dalers uit bevordering verleden seizoen, kon St.-Gillis-Waas als derde laatste in tweede provinciaal eveneens een degradatie niet meer ontlopen. De laatste jaren heeft Sporting de hoogten en de laagten telkens vlug achter elkaar beleefd. Nu weer eens een promotie, het seizoen erop, de degradatie. Zo ook dus vorig seizoen toen men terug een plaats in tweede provin ciaal in de wacht had kunnen slepen na een overdonder end meesterschap het kampioenschap ervoor. Kohesie zoek Ondanks dit meesterschap kon de ploeg het geleverde spelpeil niet meer bereiken van het suksesjaar. Na enkele weken begonnen de meeste spelers hun ongenoe gen te uiten tegenover bestuur en trainer. Halfweg de kompetitie stond het al vast dat de klub een moeilijk te redden schip zou zijn, temeer de kapitein in de ze periode van zware huishou delijke) stormen, verkoos van liever aan de kant te blijven. Na de komst van Theo Ruym- beke als nieuwe sportieve lei der werd nog getracht St.-Gil lis Waas veilig binnen te lood sen. Maar tevergeefs. In het zicht van de haven gestrand, dat wel, maar een redding zat er niet meer in. «Eens dat je klub in de zo bekende sukkel straat geraakt is, is het moei lijk om er uit te geraken. Het één geeft het ander de hand. Je verliest dan wedstrijden die je normaliter met sprekend ge mak zou winnen. Dat werkt op het moraal van de spelers ge loof me vrij». We geloven Ka- rel Verschelden die er alles van weet als sekretaris. Vele nieuwe gezichten «Spelers die het daarom bij St.-Gillis niet meer zagen zit ten hebben we dan ook laten gaan naar andere oorden. Dit werd prima opgevangen door onze ver doorgevoerde trans ferkampanje. Jongens als een Kurt Vertommen, Willy De Kerf, Luc Van Moerzeke, Ronny De Martelaere, Erwin Moerloos, Dirk Kindt en Mare Jespers moeten onze klub toch weer de broodnodige rust kun nen bezorgen die we nodig hebben. Zeker als je weet dat er nogal wat jonge spelers in dit geheel moeten ingespast worden die zich direkt met een Vriendschappelijke wedstrijd SK SINT-NIKLAAS - LA LOUVIERE 2-3 gerust voetbalhart moeten thuisvoelen in deze groep« al dus nog Karei. Met een nieuwe sponsor (meubelen Verbe- rekmoes) de kundige smaak van Theo Ruymbeke en de dynamische inzet van het be stuur heeft St.-Gillis weer een stap verder gezet naar tweede provinciale. En wie weet mis schien wel veel verder. M.S. Technische fiche Naam: St.-Gillis-Waas. Stamnr. 4385 Voorzitter: Verschelden Karei (dd) Sekretaris: Verschelden Karei (tel. 776.46.27) Trainer: Theo Ruymbeke Terrein: Houtvoort St.-Gillis- Waas Klubkleuren: Blauw-Wit Aangeworven spelers: Kurt Vertommen (Tub. Borger- hout), Willy De Kerf (Loker- se), Luc Van Moerzeke en Ronny De Martelaere (Haas donk), Erwin Moerloos (Whi te boys), Mare Jespers (St.- Anneke Sport). Afgestane spelers: Luc De Roos (R.S. Haasdonk), Mario en Peter Marin (KI. Kemze- ke), Dirk De Beule, Yves Mels en Patrick Dullaert (St.-Pau wels), Patrick Koppens (Steke ne Sport). Spelerskern: Schoenmaekers Gunther, Dirk Van De Ven, Gunther Dauwe, Pol De Bruyn, Koen Claessens, Jim my Van Puymbroeck, Dirk De Baere, Kris Vlaeminck, Dirk Brijs, David Van Lokeren, Chris De Mol, Conny De Loo- re, Gunther Robbens, Kurt Vertommen, Willy De Kerf, Luc Van Moeseke, Ronny De Maertelaere, Erwin Moerloos, Mare Jespers, Dirk Kindt. M.S. Ondanks deze nederlaag toch een kollektief sterke pres tatie van de Sportkringers. De thuisklub kreeg dan in de aan vangsfase ook terecht de beste kansen langs Vijlders en Cor net, maar beiden konden niet suksesvol besluiten. Dit kon Werner Struyf wel. In de 30ste minuut nam Wer ner de bal op de slof voor een atoomschot waartegen de be zoekende doelman Michel geen verhaal had want de bal verdween in het dak van het doel. La Louvière zag enigszins het gevaar en trok ook ten aanval. Met sukses want Eddy Patelli bracht de Waalse groenwitten naast de Wase geelblauwen. Toch konden de goed kom- binerende thuisspelers weer af stand nemen van het in derde klasse uitkomend La Louvière toen Gino Nijs een outswinger voor doel plaatste kon de goed gevolgde Joris Cornet mooi met het hoofd de verdiende 2-1 op het bord brengen. Maar weer beten de "woF- ven" van zich af. Nu was Ron ny Van Poucke de Wase verde digers te snel af en lukte met een de 2-2 ruststand. Na de kampwisseling kwam bij de thuisploeg M'Rabet in de ploeg postvatten. Dit gaf de ploeg de nodige aanvallende impulsen die het nodig had. Toch kon dezelfde M'Rabet een prachtige voorzet van ka pitein Eric Lacroix niet verzil veren toen hij nipt naast be sloot. Dé kans uit de wedstrijd had Joris Cornet aan de voet, toen hij op een tiental minuten van het einde alleen op doel man Michel mocht afgaan kreeg hij de bal niet voorbij deze laatste. De bezoekers daarentegen lieten de hun geboden kansen langs Tim Huygen niet liggen en weer Van Poucke bezorgde zijn team een onverhoopte ze ge. Ondanks dit verlies lijkt dit Sint-Niklaas toch klaar voor de (kompetitie)strijd. Sint-Niklaas: Rudy De Kerf. Danny Males. Tim Huygen, Werner De vocht, Werner Struyf, Eric Lacroix, Peter Quintelier, Danny Bonne, Gi no Nijs, Joris Cornet, Wim Vijlders. (m.s.) WILLY MEERSMAN (VW HAMME) Achtenveertig uur na de wedstrijd tegen Sint-Truiden werden de spelers van VW Hamme door hun voorzitter getrakteerd op een etentje. In een gemoedelijke sfeer werd nog even nagekaart over wat sommigen als een memora bele wedstrijd omschreven. Willy Meersman heeft oog voor de toekomst. Weliswaar feliciteerde de Hamse oefenmeester zyn spelers voor de geleverde inspanningen, maar tegelijkertijd stak hij een waarschuwende vinger op. De voorbereiding is achter de rug bij de Moerzeekse tweede provincialer. Hij oe fende tegen ploegen als Gerda Sint-Niklaas, Bazel, SK Leb- beke en Sint-Lievens-Houtem en liet algemeen genomen een goede indruk. Oefenmeester René Verniers meent dat zijn team voetballers verenigt die in staat moeten zijn een flinke rangschikking na te streven. "Alleen maar jammer dat ik voorlopig geen beroep kan' doen op Johan Spanoghe. Hij werd aangeworven om als spits te evolueren. Johan heeft last van een verrekking. Het ziet er niet naar uit dat hij zondag debuteert op het veld van Standaard Denderleeuw. René Vlaminck heeft als voetballer opgezegd. Hij heeft de "leef tijdsgrens" bereikt. In zijn' plaats hebben we Frankie Met- tepenningen van VW Hamme overgenomen. Hij heeft in de voorbereiding een opperbeste indruk nagelaten. We oefenen voorlopig drie keer per week. Ik wil dat schema volgen tot begin november. Dan worden de velden zwaarder." Robur Moerzeke beschikt thans over een uitstekende ak- komodatie. Het veld werd om gewoeld en bezaaid. De gras mat lijkt wel op een biljart. Trainen doet men op het oe- fenveld zodat men alleen het A-terrein maar hoeft te gebrui ken om er wedstrijden op te spelen De kern verenigt Guido Laureys, Geert De Graeve, Gino Raemdonck, Alfons Ver- cauteren, Willy Raemdonck, Frankie Mettepenningen, Luc Vercauteren, Marc Ost, Pa trick Verhelst, Benny Huyle- broeck, Johan Spanoghe, Frankie De Vos, Leo Wuy- tack, Eddy Huylebroeck en eventueel nog een paar junio res. René Verniers is trainer. (E.G.) Voetbal. De aanwinsten van Verrebroek (Iv) KORFBAL bereid via allerlei tornooien en vriendschappelijke wed strijden. Het nieuwe seizoen staat voor andere sporttakken wordt ook ^e. IPeeste clubs begonnen de de deur, en net zoals in alle in krachtbal het seizoen voor- trainin6en begin augustus, al dan met met nieuwe gezichten in de rangen. Jean-Paul De- vos, sterspeler bij 't Klaverken Buggenhout vertrok naar Sakk Sint-Amands, de ploeg die Ru dy Wauters zag gaan naar KBC Opstal. Het is deze laat ste club die de meest opmerke lijke vernieuwing doorvoerde. Naast Wauters komen ook de Malderenaars Mare Ringoot en Jos Piessens de rangen ver sterken. Ringoot, die ooit nog furore maakte bij krachtbalini tiaties aan enkele Amerikaan se «High-schools», trad vorig seizoen aan bij de Mechelse ereklasser Hagelstein, Jos Piessens van zijn kant speelde bij het Opdorpse Sportopedic Dries, vorig jaar algemeen kampioen in de derde afdeling. KBC Baasrode zal trachten mee te draaien in 2e klasse met een ploeg die opgebouwd wordt rond de ervaren vleugel speler Francois De Bleser. De Baasrodenaars hebben bewe zen dat men een ploeg kan oprichten zonder reeds be staande clubs te moeten aflo pen om hier en daar een speler te kunnen inlijven. De Opclorpcnarcn van KBC Sportopedic Dries lijken ook steeds sterker voor de dag te komen. Deze jonge ploeg pfncesiofof lf.MV.ooe ruVA«iMf W fittpFt-etJ cr-AfAwef n I g/ \i cTSTAl .j— U»WffT|»MT i tt* "tK»C 'l KtAVtAtfÈKj zorgde in de voorbereidingspe riode voor zeer bemoedigende resultaten en rekent op Fred Goossens, Jo Van Lier en Roel Willockx om met kracht en precisie een top-vijf plaats te bemachtigen in de 2e klasse. De eersteklassers KBC Temse, 't Klaverken en Sakk Sint- Amands worden alle drie goe de kansen toegeschreven in het behalen van een topplaats, eventueel een promotie naar ereklasse, op Hagelstein na een volledig Westvlaamse aan gelegenheid. Bij 't Klaverken zal de 17-jarige Koen De Block ingeschakeld worden naast de ervaren achterman Stef Buys, de «Tarzan» van de krachtbalsport. Het is ook 't Klaverken die het meest prestigieuze streektor- nooi zal organiseren. Het Bug- genhoutse Dorpstornooi kan telkenjare op een enorme bij val rekenen. Indien het weer een beetje meezit kunnen zo wel de niet-aangesloten teams als de kompetitieploegen er volgens eigen kunnen en ver mogen krachtbalhoogdagen van maken. Voor al wie echt kennis wil maken met kracht bal is het een must, een bezoek te brengen aan de Bovendonk straat 141 te Buggenhout. De wedstrijden gaan door op vrij dag 4 september van 118 - 20 u., zaterdag 5/9 en zondag 6/9 telkens van 10 u. tot 18 u. "In de huidige omstandighe den is het belangrijk dat we met de beide voeten op de grond blijven. Ik ben tevreden over wat de spelers tot nu toe hebben gepresteerd. Tegen Sint-Truiden werd met volle overgave gestreden, maar dat moet zondag tegen Liedekerke evenzeer het geval zijn. Vanaf nu zijn er immers punten te winnen. Zeker op eigen veld mogen we niets aan het toeval overlaten. De ontgoocheling zou te groot zijn mochten we in de openingswedstrijd falen, na een goede voorbereiding." Het streefdoel van VW Hamme en zijn oefenmeester is een plaats verwerven binnen de vijf. "Ik meen dat we van in den beginne vooraan moeten evo lueren. Dat is niet onmogelijk op voorwaarde dat we onze kollektieve kracht aanwenden. In dat geval ben ik ervan over tuigd dat we voor niemand moeten buigen. Een niet onbelangrijke fak- tor is de motivatie. Vorige zon dag was iedereen supergemoti- veerd. Dat zou zo moeten voor iedere wedstrijd. Inzet en overtuiging vormen immers de hoogste troeven van VW Hamme." Voor de wedstrijd tegen Lie dekerke is het voorlopig nog onzeker of de vierdeklasser op al zijn voetballers beroep zal kunnen doen. Dirk Van Nieu- wenhuyse sukkelt met een ver rekking aan de lies nadat hij in de wedstrijd tegen Sint-Trui den een bruuske beweging had uitgevoerd. Claudio De Paep heeft last van een onwillige knie. Het kan tot zondagmid dag duren alvorens er defini tief uitsluitsel zal zijn over hun al dan niet optreden tegen Lie dekerke. Met Nico Van Bo- gaert, Patrick Moens en Dirk Van Buyten houdt VW Ham me echter belangrijke troeven achter de hand. De ploeg: De Wilde, De Paep D'IIondt, Verbustcl, Geldof, Diels, Vermeir, Smet, Van Nieuwenhuyse Le- naerts, Pirelli (Van Bogaert, Moens, Van Buyten, Van He- melrijck). (E.G.) Er heerst een optimistische sfeer bij neo-eerste provincia ler SK Lebbeke. Hij verenigt 19 kernspelers die allen bij de voorbereiding hun kans kregen en vaak in een ongewone rol werden uitgespeeld. Een ver dediger kreeg al eens een aan vallende opdracht en omge keerd. Voorzitter Eric Buy- taert ziet de toekomst hoopvol tegemoet. "Het komt er in de kompeti tie op aan om een degelijke rangschikking na te streven. We verenigen jonge voetbal lers die mijn inziens in staat moeten zijn om de ploeg op te tillen tot een middenmoter. Hoger reiken voorlopig onze ambities niet. Ik wil geen on realistische taal gebruiken. We zijn gepromoveerd en bij het aanwerven van voetballers hebben we geopteerd voor jong talent. Het is begrijpelijk dat zij een aanpassingspcriode nodig hebben. Geen van hen debuteerde ooit in eerste pro vinciale. Vandaar dat ik deze kompetitie beschouw als een overgangsseizoen. We hebben geen financiële avonturen aan gegaan. Dure vogels aantrek ken biedt niet altijd garantie op lonende resultaten. De be doeling blijft om een kern te bouwen die volgend jaar beter moet kunnen. Na dertig speel dagen zal een analyse worden gemaakt." SK Lebbeke is deze week vaak bijéén geweest. De voet ballers verschenen vijf avon den op het terrein en werden aan een intense training onder worpen. KSV-Temse is de eer ste tegenstrever waarmee blauw-wit zondagnamiddag om 17 u. op het Konkelgoed wordt gekonfronteerd. De kern van de Lebbeekse eerste provincialer verenigt volgende voetballers: Johan Vinck, Ste ven Segers, Michel Elskens, Frankie Van Hecke. Frans Peeleman, Chris Matthijs, Ronny Willaert, Jean-Pierre Hals, Ronny De Feyter, Leo Van Damme, Eric De Vis, Guido Christiaens, Bruno Van Bladel, Eddy De Malsche, Jan Geens, Koen Cooreman, Mar- nix Van Cauter, Werner Van Hecke, Garry De Kinder, Paul Van Doorselaer en Dirk Esters. Eddy De Malsche is aanvoerder en Luc Marievoet oefenmeester. PETANQUE Op zaterdag 12 september a.s. wordt op de terreinen van het tenniscentrum "Hof ter Burst", Burstbaan, het petan- que-kampioenschap van Lebbeke betwist. Aan dit open petanque-tornooi kan dus iedereen deelnemen. Het wordt gespeeld in doublette, elke ploeg bestaat dus uit twee spelers. Bij de inschrijving krijgen de deelnemers een nummer, de ploegen worden gevormd via loting. Er worden drie ronden gespeeld met elk drie ballen Na optelling van de punten tijdens de drie ronden worden de beste acht spelers weerhouden voor de halve finale. De ploegen gevormd voor de halve finale blijven dezelfde voor de finale. Het inschrijvingsgeld bedraagt 100 fir. en geeft bovendien recht op een konsumptie. De tornooileidig berust bij sportfunktionaris Alfons Abbeloos. De prijzen zijn in natura en worden voorbehouden aan de finalisten. (P.V.R.) Enkele weken nadat het proflegioen de voetbalshoes weer heeft aangebonden komt de rest van onze voetbalnatie weer in aktie. Tot deze laatste groep beho ren ook onze proviflciale ploe gen. Groot in getale en ver dienstelijk als zij zijn zullen ze elke week weer knokken om te puntjes. Verdienstelijk in die zin dat het merendeel van deze klubs het met heel wat minder finan ciële middelen moet rooien als de op de rangtabel hoger geno teerde ploegen Toch kunnen deze laatsten niet zonder de zogenaamde "kleine" ploegen. Want er is geen enkele van de "kleine" klubs die niet bij draagt tot het sukses van de "grote". Allemaal hebben ze één of meer pubers lopen in bruikleen bij de heren van het betaald voetbal. Nu zondag staan de provi- cialers weer tegenover elkaar. Na de zomervakantie en trans ferkampanje een blij weerzien met de trouwe supporters. Hier en daar zullen wel wat pionnen verschoven zijn (langs beide zijden) maar het meren deel van de kernen is toch wel behouden. Jonge kernen dit seizoen, dat viel op tijdens on ze voorbeschouwingen op dit nieuwe seizoen. (M.S.)

De Voorpost | 1987 | | pagina 19