GASTON VAN DEN HOECKE VOOR DERDE MAAL BELGISCH KAMPIOEN Gust De Troetsel (Baasrode), De Nieuwe V.W.B.-Kampioen van België PATRICK DE MAERE VEELZIJDIG (SPORT)-MAN BIJ ONZE O.V.W.B.-VETERANEN De Voorpost - 4.9.1987 - 21 ■veteranen. Omer Van Molle na zijn zestiende zege van het seizoen in «3/78J9JT AAtSl ZATERDAG IN MOERZEKE A- en B-REEKSEN MICHIELS EN VAN ONDERDEUREN WIELRENNEN Nadat kampioen Van de zich hield en daardoor zijn pa- Meirssche de laatste kantjes raatheid voor het kampioen van zijn voorbereiding op het schap bevestigde. Wegens de kampioenschap BWCL met ongelukkige situering op de een overwinning in Gijzegem kalender - daags voor het afrond, was het nu B-kam- kampioenschap- waren er pioen Maurits Van Ginderdeu- slechts 43 renners aan de start, ren die het hele veld achter Het werd een kat- en muisspel- EEN W.A.O.D. RENNER IN DE SPOTS: Twee jaar rijdt hij al mee in het W.A.O.D.-peloton, de altijd lachende Patrick De Maere uit Nieuwkerken-Waas. Een sportief baaske die Patrick. Zijn sportloopbaan begon hij als snel-wandelaar maar een steeds weerkerende kwet suur noopte hem deze aktieve sport vaarwel te moeten zeggen. Lang moest Patrick niet zoeken om een nieuwe hobby te vinden. Want gebuur William Despeels reed de pannen van het dak bij de W.A.O.D. Wielerbond. Dat was twee jaar geleden. Nu heeft Patrick zelf al de smaak van de overwinning te pakken, want in de laatste rit van de vierdaagse van de Scheldekant won hij de laatste rit. Dit tot grote vreugde van vrouwtje Berlinde die hem altijd vergezelt naar de wedstrijden. Na de wedstrijd wordt er in het gezin De Maerc niet uitgerust, want dan trekt men naar dansschool MIDA in Nieuwkerken-Waas, om er als volleerde dansmeesters over het parket te zweven. Ook hierin heeft Patrick De Maere al eerste prijzen weggekaapt. Zo zie je maar, dat Patrick uit de voeten kan met zijn benen, en met elke week zo een druk gevulde sportkalen der komen deze laatsten altijd goed getraind aan de start. M.S. B.W.C.L.-WIELRENNEN VWB-Wielrennen. Gust De Troetsel uit Baasrode. Groot Bijgaarden. Onder vrij grote belangstelling namen de drie kategorieën afzonderlijk de start. In de A-reeks sloegen van bij de start tien renners op de vlucht onder leiding van Louis Heymans. Deze groep bleef samen en betwistte ook de eindspurt. Eric De Troyer toonde zich de snelste, voor Lucien Demeyer en Louis Heymans. In de B-reeks haalde de Waal Yvan Donay het voor de veer tiende keer. Willy De Bruyn was tweede. De C-reeks werd gewonnen door deken Omer Van Molle, die zijn spurtersga ven voor de zoveelste keer mocht tonen. Uitslagen A-reeks: 1. Eric De Troyer 80 km in 2.12 u., 2. Lucien De meyer, 3. Louis Heymans. 4. Hans Delanghe, 5. Marcel Delanghe B-reeks: 1Yvan Donay 60 km in lu39. 2. Willy De Bruyn. 3. Julien Loggier. 4. Emiel Van Veer, 5. Daniel Hubleau. C-reeks: 1. Omer Van Molle 40 km in lu9, 2. Jean Hof- mans. 3. Jean Spenders. 4. Jozef Herremans. 5. Jean Bosmans. BWCL-Wielrennen. In Moerzeke won Roger Michiels de A-reeks. Voor Maurits Van Ginderdeuren werd het zijn laatste dag in tricolore trui. seerd door voorzitter Van de Sompéle, was een grote mee valler. Iedereen was op post zoals de 65 renners, een koers- weertje en veel volk. Dat ie dereen kampioen wou worden was al te zien in de eerste van de zestien ronden. Negen klep pers hadden afstand genomen van het peloton: De Vos, Vér- lee, Van Hautte, Rottiers, Van Londerzele, A. Van der Eec- ken, De Rijck en Van den Abbeele. Meer dan de helft van het peloton zou deze vluchters nooit meer terug zien. Gedurende meerdere ronden bleef de voorsprong schomme len tussen de 30 en de 40 sekonden, hoe fel Frank Vel- BWCL-Wielrennen. Willy Roels werd Belgisch kampioen van de C-reeks. Marcel De Samblanckx was tweede en Paul De Wever derde. deman. Van de Meirssche, Bloem, Heuninck - om er maar enkelen te noemen - zich ook inspanden. Toch konden een tiental renners in de ach tervolging gaan: De Leeuw, B. Comelis, Heuninck, Scheer- linck, De Winne, Rottiers, De Gendt, Heyvaert en een paar anderen, gevolgd door een groepje van vijf en dan het peloton dat nog een 25-tal een heden telde. De achtervolgers reden zich werkelijk te pletter en uitein delijk kregen we een groep van een 25 30 man die zich aan bood voor de finale. Toch reden Heyvaert, Verlee en Van den Abbeele nog een paar ronden voorop. Terwijl iedereen dacht dat het afgelo pen was, werden zij nog gegre pen. De uitvallen bleven ech ter legio. Patrick Van Riet, Luc Van der Eecken en Van Londerzele gaven de indruk het te zullen halen, maar het bleek een illusie. Ook Verlee en Van Hautte gaven die in druk, maar tevergeefs. De be slissing viel in de voorlaatste ronde. Johnny Scheerlinck voerde de forcing en alleen Eddy De Rijck, teruggekeerd na bandbreuk, kon volgen. Johnny had zich wellicht wat overschat, want hij liet zich als een nieuweling vloeren door de méér dan verdienstelijke Eddy De Rijck, de nieuwe kampioen. In de achtergrond had men ook niet stilgezeten. Met twaalf stormden ze op de meet af voor de titel in de A- reeks. De sprint werd van zeer ver ingezet door Etienne Van der Helst. Eddy Van den Ab beele kon gevat uit zijn wiel komen en won de titel van de A-reeks, voor Danny Verlee en Bert De Leeuw. Etienne Van der Helst werd derde B- C- en D-REEKSEN WILLY ROELS EN GASTON VAN DEN HOECKE Een prachtig weer, veel ren ners en een modelorganisatie. Voorzitter Van de Sompele mocht terecht fier zijn op zijn werk. Met vijftien ronden op een zware omloop mocht men zich aan een harde koers ver wachten en daarvoor hebben de renners zeker gezorgd. On danks het hoge tempo en de talrijke vluchtpogingen, werd er telkens weer gehergroe peerd met achteraan steeds renners die moesten afhaken omdat ze in een slechte dag waren. De gevaarlijkste ont snapping kwam van Verbrae- ken en Van der Vurst, daarbij sloot een verrassend sterke Lu cien Van Impe zich aan en het trio hield het een paar ronden vol. Onder druk van vooral Willy Roels (beresterk) en Pe trus De Landsheer kwam alles weer samen. Al kregen we nog enkele scherpe uitvallen, toch werd alles in de spurt beslist. Op de brede rechte baan kre gen we de renners al van ver in het vizier. Willy Van der Eec ken spurtte voluit een ietsje voor de bonte bende uit en hij leek het te zullen halen, maar op een zucht van de meet schoot de snelle Gaston Van Den Hoecke hem nog als een duiveltje uit een doosje voor bij. Gelukkig waren er video opnamen zodat iedere renner de plaats kreeg waarop hij recht had. Een dolgelukkige Gaston met zijn derde trui in vier jaar, viel sponsor Martin om de hals. Hij dankte ook de andere sponsors, Buslot en Vosschemie. Een pittige bij zonderheid. Zowel Willy Roels als Gaston Van Den Hoecke werden nationaal kampioen in de trui van Oost vlaams kampioen. Uitslagen A-reeks: 1. Eddy Van den Ab beele, 2. Verlee, 3. De Leeuw, 4. Baele, 5. Van Hautte, 6. Van der Eecken, 7. De Vos, 8. Heuninck, 9. Cornelis, 10. Pollet. B-reeks: 1. Eddy De Rijck, 2. Scheerlinck, 3. Van der Helst, 4. Dierickx, 5. Londerzele, 6. Van den Eeden, 7. Comelis H., 8. De Winne, 9. Van Laer, 10. Veldeman. C-reeks: 1. Willy Roels, 2. De Samblanckx, 3. De Wever, 4. Neyts, 5. De Wattines, 6. Moens, 7. Colman, 8. De Schepper, 9. Verbraeken, 10. Vander Cruysse. D-reeks: 1. Gaston Van Den Hoecke, 2. W. Van der Eec ken, 3. Dekens, 4. De Wach ter, 5. Tanckeré, 6. Van der Vurst, 7. Wauters, 8. Sonck, 9. De Rijbel, 10. Droesbeke. De nieuwe kampioenen: A: Eddy Van den Abbeele, B: Eddy De Rijck; C: Willy Roels, D: Gaston Van Den Hoecke. VOLGENDE WEDSTRIJDEN Zaterdag 5 september in Wie- ze, Nieuwstraat, café De Stoofpot. Zondag 6 september in Oude- gem. Lambroekstraat, café De Nieuwe Toog: finale van de Sterritten. Bijgaarden. let je. Al probeerden velen weg te geraken, de greep van het peloton was vast tot een ne gental zich kon losrukken. De meesten tipte toen op Rudi Pollet of Theo Van Handenho- ve, maar Pollet reed lek in de laatste ronde en Maurits Van Ginderdeuren besliste met een kurkdroge demarrage over het lot van de anderen en boekte zijn eerste zege van het jaar. De spurt van de acht anderen werd gewonnen door Roger Michiels voor Frank Velde man. Voor Roger Michiels was het zijn eerste zege omdat hij wegens zijn fietsenzaak in Lo keren niet voldoende kan trainen. C- en D-REEKSEN WILLY ROELS EN GASTON VAN DEN HOECKE Hadden de renners donderdag nog een avondwedstrijd gere den in Gijzegem met als win naars Petrus De Landsheer en Ivo De Wachter, dan reden ze zaterdag in Moerzeke hun laat ste wedstrijd voor het natio naal kampioenschap. Wie dacht dat ze het kalm zouden opnemen kwam bedrogen uit. Vooral de plaatselijke Roger Colman deed er alles voor om te kunnen winnen. Ook De Landsheer, Vander Cruyssen, Roels, Van Vaerenbergh e.a. wilden weggeraken. Dat het toch nog een spurt werd, lag zeker niet aan de renners. Die spurt werd verrassend ingezet door Jozef Boone maar Gas ton Van Den Hoecke reageer de gepast en ging meteen door. Hij zou het halen voor zijn ploegmaat De Wachter. Roels werd winnaar van de C-reeks. Uitslagen A-reeks: 1. Roger Michiels, 2. Jacobs, 3. De Vos, 4. Cornelis, 5. Baele, 6. L. Van der Eec ken, 7. Spruyt, 8. Cornu, 9. Van Acker, 10. De Ridder. B-reeks: 1. Maurits Van Gin derdeuren, 2. Veldeman, 3. De Winne, 4. Comelis H., 5. Van Handenhove, 6. De Kuy- per, 7. Nevens, 8. Dierickx, 9. De Rijck, 10. Van Laethem. C-reeks: 1. Willy Roels, 2. Goossens, 3. Beké, 4. De Sam blanckx, 5. Verbraeken, 6. Colman, 7. De Backer, 8. Col- saerts, 9. Loverie, 10. Wat tines. D-reteks: 1. Gaston Van den Hoecke, 2. De Wachter, 3. Van der Vurst, 4. Boone, 5. Mertens, 6. Van de Sompele, 7. De Gusseme, 8. Van Weze- mael, 9. D'Hondt, 10. Fabry ZONDAG IN SCHAARBEEK A- en B-REEKSEN EDDY VAN DEN ABBEELE EN EDDY DE RIJCK Het kampioenschap, georgani- BWCL-Wielrennen. Na het kampioenschap van de B-reeks mocht Eddy De Rijck op het hoogste schavotje. Johnny Scheerlinck was tweede en Etienne Van Der Helst derde. BWCL-Wielrennen. De eerste drie van de A-reeks in het Belgisch kampioenschap te Schaarbeek: 1. Eddy Van Den Abbeele, 2. Danny Verlee, 3. Bert De Leeuw. In St. Pieters Kapelle (Heme), vlak op de taalgrens, is Gust uit Baasrode verdiend kam pioen geworden, na een kei harde wedstrijd. De C-renners startten voor 80 km, op een parkoers waar eigenlijk geen meter «plat» in voorkwam. Dat belette niet dat reeds van in de eerste ronde 6 renners zich afscheidden, waarbij de latere kampioen, naast Alen (Antw.), Daniels (Gierle), Van Geel (Turnhout), Verlin den (Niel) en Wouters (Keer bergen). O. Vlaanderen was dus dunnetjes vertegenwoor digd vooraan, omdat De Boeck de trein miste en omdat voor de meesten het parkoers toch wat zwaar uitviel. Maar met De Troetsel zaten we voorlopig goed. Toen na zowat 70 km. een ijzersterke Karei Alen wegging, was enkel Gust bekwaam tot counteren. Met een was de winnaar gekend, want in de spurt is De Troetsel omzeggens niet te kloppen. Meteen kunnen we stellen dat de renstal van de NV Dender- monds Automobielbedrijf, al thans bij de C-renners, een flink seizoen achter de rug heeft: De Troetsel nationaal kampioen en De Boeck wel licht winnaar van het Regelma- tigheidskriterium wat wil je nog meer? Louis De Boeck eindigde als 13' in het kampioenschap (op z'n tandvlees zoals hij na af loop zelf zegde), Puimege (Lo keren) werd 23' en daarmee is alles gezegd over de streekren- ners. Bij de B-renners, die de voor- wedstrijd reden, eindigde Van BWCL-Wielrennen. Gaston Van Den Hoecke werd voor de derde keer kampioen van België Assche (Buggenhout) prachtig in de D-reeks en dat in amper vier jaar tijd. op de 5' plaats en Andre De Boeck (St. Gillis) pas aan we- deroptreden toe, werd ver dienstelijk 18' Bij de jongere A-renners blij ven de Hammenaars Ruys, Luc en Marien Eddy het goed doen; zij werden resp. 8' en 12' in een bijzonder lastige koers. Zaterdag in Haaltert: de Troetsel en De Boeck in de spits In Haaltert was het deelne mersveld bij de C-renners niet zo groot; iedereen wilde zich blijkbaar sparen voor het na tionaal kampioenschap de dag nadien in Herne. Van Geel uit Turnhout, die nochtans een hoofdrol zou spelen de dag nadien, trok zich daar niets van aan an rondde een succes volle solo over ruim 35 km af met een voorsprong van méér dan 1.30 min. In de spurt van een eerder «mat» peloton vloerde De Troetsel zijn team genoot De Boeck en meteen legden deze mannen beslag op de 2' en 3' plaats. Puimege (Lokeren) werd 10' en Beeck-- man (Opwijk) eindigde als 14'. Bij de B-renners reeds vooral Paul Boel (Dendermonde) een goede wedstrijd en zou mooi 5' worden. Van Impe (Mere) werd mooi winnaar voor de gastheer Lievens (Haaltert). Van Assche (Buggenhout), zeer regelmatig het hele sei zoen door, werd 14', Willy Raes (Moorsel) eindigde als 20' en Andre De Boeck, op nieuw aan de eerste koers toe, werd 22'. Bij de jongere A-renners speelden wij traditiegetrouw niet mee voor de ereplaatsen. Moens (Puurs) werd wel mooi 8', Luc Ruys (Hamme) eindig de als 16', zijn dorpsgenoot Marien werd 18', Gert Van Geyte (Overmere) zou 20' worden en Dubois (Opwijk) legde nog beslag op de 22' plaats. Maandag in Beren- drecht: V.W.B.-ers aan de slag In de poldergemeente schakel de men recent ook over naar de VWB. Resultaat: 135 ren ners aan de start i.p.v. de ge bruikelijke 20. Bij de oudere C-renners waren het vooral de oud-profs die de neus aan het venster staken: Van Meanen, Clerckx, Buyst, Van As.... Louis De Boeck, de man die de vorige dag in het kampioen schap volgens eigen zeggen niet voldoende aan zijn trek ken was gekomen en meteen wat wilde goedmaken. Hij slaagde daar.goed in, want in een lange «kasseispurt» blijft hij prachtig 4', na Clerckx, Lampaert en Buyst. Kampioen De Troetsel wilde zich natuur lijk een paar maal tonen en counterde een paar aanvallers; wellicht tastte dat zijn reserves enigszins aan, want hij kon zich in de spurt vooraan niet mengen. In ieder geval, met «Boeksken» uit St. Gillis en De Troetsel uit Baasrode zit men met twee vedetten in de kategorie van de 50-ers. Bij de B-renners gaf wereld kampioen Beelaert uit Kiel- drecht een prachtige demon stratie en won in een sublieme stijl. Bij de jongeren waar zowat 60 renners vertrokken en er slechts een tiental de streep kon bereiken zijn wij vlug uitgepraat. Eddy Marien uit Hamme hield lang stand, maar was aan zijn derde zware koersdag toe en moest uitein delijk afhaken. Maar Ruys en Marien zullen nog wel tonen dat de Hamse renners in de A- kategorie iets betekenen. Mis schien nu zondag al, nu we opnieuw in het Dendermondse optreden (Lebbeke). Daar wordt natuurlijk ook wat ver wacht van o.m. De Boeck, De Troetsel, Caethoven (Zele), Boel (Dendermonde), Buslot (Lebbeke), Van Haver en de Cauwer (Moerzeke), zonder de anderen te vergeten natuur lijk- Uitslagen Sint-Pieters-Kapelle A-reeks: A. Mare Daniels, 2. Tony Bogers, 3. Richard De Bruyn, 4. Benny Benoey, 5. Albert Hauwelaerts, 6. Jaak Bogers, 7. Alain De Ridder, 8. Jean Mertens, 9. Luc Ruys, 10. R. Wuytack. B-raeks: 1. Jozef Van Miert, 2. Willy Goris, 3. Freddy Van Impe, 4. Roger Caethoven, 5. Andre Van Assche, 6. A. Van Elzakker, 7. J. Merrienboer, 8. Frans Brauwers, 9. Marcel Van Roy, 10. Herman Van de Perre. C-reeks: 1. August De Troet sel, 2. Karei Alen, 3. August Van Geel, 4. Alois Daneels, 5. I-rans Wauters, 6. Jos Verlin den, 7. F. Straetman, 8. R. Lampaert, 9. E. Willems, 10. F. De Rijck. D-reeks: 1. Victor Wartel, 2. John Verrezen, 3. R. Cop- pens, 4. A. Moons, 5. Jerome Wille, 6. Van Meenen, 7. Frans Mees, 8. Carpentier, 9. W. Verdickt, 10. H. Schmidt. Berendrecht A-reeks: 1. Adri Zijlmans, 2. J. De Laet, 3. N.D'Hayere, 4. H. Adriaenssens, 5. D. Denis, 6. R Meyer, 7. A. Schenk, 8. E. Van Bael, 9. L. Boeckx, 10. P. Goossens. B-reeks: R. Beelaert, 2. P. Vervliet, 3. G. Vonckx, 4. B. Matthijssens, 5. C. Van der Horst, 6. P. Van Eekelen, 7. H. Van de Perre. C/D-reeks: 1. Karei Clerckx, 2. R. Lampaert, 3. L. Buyst, 4. L. De Boeck, 5. P. Van As.

De Voorpost | 1987 | | pagina 21