GUST DE TROETSEL BELGISCH KAMPIOEN Vijftiende veldloop van Steken-Hellestraat ■gg& PATRICK BOLSSENS PRIMUS ROBERT GOBERT EN PETER MARCHAND DAGWINNAARS ROGER BEELAERT MET OOSTENRIJKSE FORME 22 - 4.9.1987 - De Voorpost WIELRENNEN WIELERWEDSTRIJD W.A.O.D. TE KEMZEKE Ruim 80 deelnemers aan het vertrek in de W.A.O.D.-orga nisatie te Kemzeke wat niet verwonderlijk is met het mooie parcours dat de renners er te verwerken krijgen. Traditiegetrouw was Zwijn- drechtenaar Erik Van Tiggelen de eerste onruststoker mede door de vele premiespurten waar Erik altijd voor op de loer ligt. De grote groep wou echter van geen ontsnappingspoging we ten. zodat het voor menig ren ner inbinden was als het op weglopen uitdraaide. In de zesde van de tien af te leggen ronden, liet de bonte bende zich dan toch verrassen toen William Despeels, Bill Olivier, Patrick Bolssens, John Heyndrickx en Patrick Van Wetter 30 sec. winst bijeen konden fietsen. Drie ronden lang konden deze vijf vrijbuiters buiten het be reik van hun achtervolgende collega's blijven. Maar in de voorlaatste ronde kwam alles dan toch weer sa men nadat Mare Borggraef en Thierry Pirard als eerste waren komen aansluiten. Een volledige samensmelting is er echter niet gekomen want een altijd klaarkijkende Pa trick Bolssens was net voor de samensmelting samen met Bill Olivier uit dit kleine groepje ontsnapt en met hun beiden reden ze met een honderdtal meters voorsprong de laatste ronde in. Iedereen van de vele toeschou wers verwachtte toch het vol tallig peloton ter aankomst. Maar het duo Bolssens-Olivier had wonderwel standgehouden en zelfs hun luttele voorsprong nog uitgebouwd tot 45 sec. In de spurt om de bloemen stond er echter geen maat op Patrick Bolssens die zijn trou we vluchtmakker nog ver ach ter hem liet. Antoine De Mits, nog een sterke finisher, kon eveneens de spurtende bende achter zich latend, beslag leg gen op een mooie derde plaats. Een spurt die gewonnen werd door de aalvlugge Thierry Pi rard die Roger De Beukelaere en Jozef Berckmans achter zich liet. Ondertussen was Pa trick Bolssens al tot bij het bloemenmeisje geweest en had de welverdiende kussen in ont vangst genomen. De uitslag: 1. Patrick Bolssens (Kiel- drecht) 85 km. in 2u05 min., 2. Bill Olivier, 3. Antoine De Mits, 4. Thierry Pirard, 5. Ro ger De Beukelaer, 6. Jozef Berckmans, 7. Roelekens Freddy, 8. William Despeels, 9. André Van der Haegen en 10. Patrick De Maere. De 24 ronden die deze koers te bieden had was natuurlijk aan leiding tot heel wat spektakel langs de omloop. Toch duurde het tot in de zesde ronde alvo rens een zestal moedigen weg konden geraken in deze vluchtkoers. Jan De Brandt, Hendrickx Geert, Verheyden Marc, Lelieaartse Patrick en de Wazenaar Freddy Oele- brandt konden tot 35 sec. uit lopen. Maar het lichtlopende parcours liet de groep toe ver terug te komen. Na een sper vuur van demarages, kon in de zestiende ronde nog eens een aanval van betekenis geno teerd worden. John Hen drickx, Mare Van der Meul, Danny De Cock, Freddy Bo- neel en André Van der Hae gen konden immers een twee tal ronden voor de bende uit rijden alvorens de goede ont snapping tot stand kwam. In deze goede trein namen kleppers als Roger Beelaert, Freddy Roelekens. Henk Pee- ters, Michel De Coninck en Erwin Van Zande plaats en meteen was het voor de ande ren duidelijk dat wie hier zijn wagonnetje niet had kunnen aanpikken, de overwinnings kansen wel kon vergeten. Toch nog een reaktie met nog twee ronden te gaan toen Roger De WAOD-wielrennen. Roger Beelaert wint in Sint-Niklaas de spurt tegen Freddy Roelekens (dw) Beukelaer, Thierry Pirard, Er- win De Rekeneire, Antoine De Mits en André Van der Haegen de aansluiting pro beerden te bewerkstelligen maar het einde was te kort bij om de leiders nog te verontrus ten. Hier was trouwens de eindsprint al volop in gang. Freddy Roelekens gaf lange tijd de indruk het te zullen halen maar een steeds klaarkij kende Roger Beelaert wachtte gepast in het wiel van Freddy om met nog vijftig meter te gaan, mooi op en over Roele kens te spurten en zo zijn elfde overwinning van het lopende seizoen te behalen. Vorige week was Roger nog aktief in het Wereldkampioenschap in het Oostenrijkse St.-Johan waar hij een mooie vijfde plaats wist te behalen. In de Categorie tot 45 jaar wist Mo dest 'Smet zich ginder een mooie tiende plaats toe te eige nen terwijl Freddy Bonnel toch nog knap 20ste werd. De uitslag: 1. Roger Beelaert (Kiel- drecht), 2. Freddy Roelekens, 3. Henk Peters, 4. Michel De Coninck, 5. Erwin Van Zande, 6. Roger De Beukelaer, 7. Thierry Pirard, 8. Erwin De Rekeneire, 9. Jean Brandt. 10. Antoine De Mits, 11. André Van der Haegen. 12. Danny Moerman. 13. William Des peels, 14. Frans Ligneel. 15. Jan Meul en 16. Modest Smet. M.S. WAOD-Wielrennen. Roger Beelaert met zijn elfde ruiker van het seizoen (dw) TROFEESTAND VAN HET WAASLAND WIELERBOND WAOD Stand na St. Niklaas (30.8) 1. William Despeels, Beveren 718 punten 2. Mare Borggraef, Burcht, 584 punten 3. Roger Beelaert, Kiel- drecht, 496 punten 4. Jan Meul, Beveren, 490 punten 5. Patrick Demaere, Nieuw- kerken, 487 punten 6. Etienne Fleury, Melsele, 408 punten 7. Freddy Luyckx, Waas munster, 405 punten 8. Patrick Bolssens, Kiel- drecht, 388 punten 9. Modest Smet, Zwijndrecht, 381 punten 10. Marc Vandermeulen, St. Niklaas, 325 punten 11. John Hendrickx, Nieuw- kerken, 312 punten 12. Marco Smet, Beveren, 307 punten 13. Felicien Claessens. Grem- bergen, 302 punten 14. Erwin Van Sande. St. Ni klaas, 227 punten 15. Roger Hoof, St. Niklaas, 217 punten 16. Julien Demol, Belsele, 213 punten 17. Gerrit Decauwer. Moerze- ke, 202 punten 18. Luc Puimege, Eksaarde, 201 punten 19. Patrick Van Clapdorp, Belsele, 200 punten 20. Herman Van Haver. Moerzeke, 182 punten Volgende proeven: Zaterdag 19.9: Meerdonk Zondag 27.9: St. Niklaas - Eli- sabethlaan Zaterdag 3.10: St. Pauwels. W.A.O.D. Wielerwedstrijd Cat. EF te St.-Niklaas WIELRENNEN V.W.B. Sponsor Wilfried Kindt van het Dendermonds Automobielbedrijf kan zyn vreugde (en overwinningspremies?) niet op. Nog maar een paar weken terug reed Paul Boel uit Dendermonde (C-renner) het wereldkampioenschap van de Wielerunie van de Aangeslo ten Openbare Diensten (WAOD) en wint als outsider de regenboogtrui. Met daarboven op als toetje nog een provinciale trui, een week later. Baasrode. Daags voordien was ste. Lieve, zijn alle dne spor- hij nog tweede geworden, win- tieve meisjes. Lieve bijvoor- naar van de pelotonsspurt, beeld loopt geregeld mooie Achter de ontsnapte Van chrono's over de 800 m. bij AC Geel, in de wedstrijd te Haal- Baasrode. Samen met vader tert. En voor wie het interes- volgt ze een macrobiotisch seert: de vrijdag ervoor had hij dieet. D.w.z. geen vlees, enkel er een zestal fietsuren opzitten vezelrijke voeding. En blijk- in het Westvlaamse heuvelland baar heeft dat resultaat, want (Kemmelberg enz Niets samen met heel wat stielliefde nies dus. Vanaf 1 septem- is dit het recept voor een Vorige week kon u op de twee man alle registers open, laatste rechte lijn. sportbladzijden van dit week- onmiddellijk in dat goede Gust De Troetsel won dan ber gaat Gust weer aan de slag vruchtbare wielercarrière voor blad lezen dat Louis De Boeck voornemen gevolgd door Ka- vrij makkelijk de spurt en sens in de pollen gestopt c nog voor de wedstrijd tweedui- teert de derde C-renner van de zend meter ver was, sloten nog tegen zeven uur een plasje te het D.A.B.-ploeg het om zich Bel- twee andere renners aan en komen maken op een bepaald Ruim vijftig renners vertrok- Hierin toonde Robert Gobert numero uno wordt van het re ken samen in de categorie EF zich net iets sneller dan Mar- gelmatigheidscriterium dat de denaar De Troetsel, die Da- prompt een briefje van de me- om zestien ronden lang tegen chand, die echter ook in zijn VWB organiseert voor zijn neels op sleeptouw nam. En dewerkers van Minister Lens- elkaar te strijden. Na vier rus- reeks de overwinning weg- renners. En nu zondag 11. pres- Jj-»_-. j tige omlopen dan toch een kaapte. A" A~'A~ n - A* aanval van Paul Boel, Emiel Achter het tweetal rr Van Hul en Frits De Vos, nog steeds onmiskenbare ta- 8'scb kampioen te fietsen. De kregen we de eerste en enige adres, samen met de tweede it, maar het oplettende peloton lent, Charles Smet, de spurt laatste zondag van augustus goede ontsnapping van de dag: de uitslag en nog een derde, liet niet begaan. voor de tweede plaats voor kwamen de V.W.B-renners zes moedigen die bijna onmid- willekeurig gelootte Ernstiger werd de volgende Pierre Rijckewaert en Frans samen ergens tussen Geraards- dellijk een ontsnappingspoging van Ro- Poppe. bergen en Edingen. Meer be- één minuut bert Gobert en Petrus Mar- De uitslag: paald in Sint-Pieters-Kapelle cand. die onder hun beiden Categorie E: Men moet geen universiteit ge- vlug een 30-tal seconden wi- 1. Robert Gobert (Beernem) daan hebben om te weten dat alleen nog Straetmans terug sten bijeen te fietsen. Aange- 48 km. in lu. 11 min., 2. Frits het ginder bergop is, en de plus tot op tweehonderd meter, zien beide renners uitkomen in De Vos, 3. August Van Woen- minus dertig renners die zeven maar ook hij kreeg het gat niet de verschillende kategoriën re- sel, 4. Daniel Joris, 5. Marcel ronden van iets meer dan 11 meer dicht, den zij dan ook op dat moment Beekaert, 6. Paul Boel, 7. Jos km- voorgeschoteld kregen elk voor de eerste plaats in hun Verhelle, 8. Paul Vervliet, 9. moc categorie. Arseen Roesbeke, 10. Karlos zon Constant het versnellings- Achter het tweetal werd nog De Clercq, 11. Romain Baert apparaat hanteren om de mij, vertelt Gust, en die reeds hard gefietst om de achter- (St.-Niklaas. hoogteverschillen die breed van in de derde ronde probeer- stand toch te kunnen over- Categorie F: over de omloop lagen ver- de om alleen te ontsnappen. Ik bruggen maar het koplopers- 1. Peter Marchand, 48 km. in spreid, te verwerken. Met an- moet eerlijk bekennen dat hij »ij Kitspop LemoeKe was An- miniemen: duo beschikte over goede pa- lu. 11 min., 2. Karei Smet dere woorden: er moest ge- mij het leven knap zuur maak- toon Callant een uiterst geluk- V. Cocquyt-V. Truwant 2-6,6- _r_._bij Rudy Cars, waar hij de Gust. rel Alen en ook door Baasro- kreeg over de aankomstlijn schoolbus-dienst verzekert. "Ik koers tot half oktober en jT-» j-jat betekent vooral 's mor- daarna schakel ik over op de gens en 's namiddags werken, wielerbaan. Daar won Gust zodat er onder de middag tijd ooit z'n eerste driekleur in de over blijft om wat te trainen, ploegkoers (met De Muynck) Drie uur is een normaal gemid- bij de WAOD en z'n tweede delde, vertelde ons mevrouw titel was die van omniumkam- De Troetsel, eveneens een pioen (achtervolging, afval- sportiva en een niet onverdien- ling, puntenkoers en tijdrijden stelijke badmintonspeelster. won hij toen alle vier). Nor- En het kan ook niet anders of maal moest hij ook meer voor de •zegeningen van dit huwe- aan geklasseerd staan in het lijk", Daisy, Betsy en de jong- regelmatigheidskriterium van dellijk een kloof sloegen n door de rest niet Prestaties meer teruggezien werd. Uit Het was meteen de tiende het verslagen peloton kwam zege voor de snelle man uit de VWB Maar een zeer eige naardige interpretatie van het begrip "startpunten" door de samenstellers van dit klasse ment, was er de oorzaak van dat Gust De Troetsel twintig startpunten werden afgeno men van de wedstrijd in Deur- ne, omdat hij na opgave in die wedstrijd die dag nog ergens anders koerste. Beloning Voor de tweeënvijftigjarige sportman is deze titel in elk geval een bekroning en een erkenning. En misschien een kompensatie voor vrouwlief die ooit kloeg dat haar echtge noot beter in de tot fietswerk- plaats omgebouwde garage kon blijven wonen, aangezien hij daar toch steeds aan z'n tweewieler zat te knutselen. (F.V.N.) "Dat i mochten onder een stralende schuld van 'Sjaken' - Karei Alen die zich trager wist dan voornamelijk de TENNISJEUGD ZOEKT JEUGDCUPZEKERHEID OP RITSPOP-LEMBEKE pieren, wat trouwens bewezen (Temse), 3. Pierre Rijkewaert, werd ronde na ronde toen zij 4. Frans Poppe, 5. Leo Buyst, hun voorsprong stelselmatig 6. Karei Uytenhouwen, 7. verder uitbouwden. Theo Van Moselvelde, 8. Jan Beiden werden dan ook niet Portaels, 9. Rik De Boer, 10. meer verontrust en spurten Emiel Van Hul (Temse). dan ook voor de overwinning. M.S. klomnTen worden en het was te. Gelukkig kon ik telkens kig wedstrijdleider want de 4, 7-6 (zeer) lastig. direkt reageren, maar tijdens laatste Jeugdcup uit de provin- K. De Prest -1. Ruben 6-3, 6-0 de laatste ronde plaatste hij cie lokte 117 jonge tennissers Finale: Koersverloop zo'n schroeiende demarrage naar het Meetjesland. Zij le- Cocquyt-D.E Prest 6-4, 6-3 Nochtans bleven de renners dat ik er alles moest uit persen verden trouwens ook prachtig niet op hun luie achterste zit- om mee te blijven. Zodat we werk en de hoge klassementen Kadetten ten. Van bij de start trokken ons met drie aanboden in de maakten zich ook allemaal y Creyf - Ch. Gabriel 7-5, 6-2 waar. Diegenen die nog wat k Decraemer-L. Schockaert 4-2 Finale: Bauwens-Eeckhout 4-1,4-2 ZONDAG 13 SEPTEMBER 1987 Het aktieve «Sportkomitee Hellestraat-Stekene» organiseert op zondag 13 september reeds voor de 15de keer z'n traditionele veldloop, waaraan zowel aangesloten lopers en loopsters als niet- aangeslotenen kunnen en mogen deelnemen. Op de aangepaste en mooie terreinen in de Pastoor Van Lierdestraat begint deze sportieve namiddag reeds om 14.30 uur met de start van de eerste reeks, namelijk de pupillen A - jongens. Deze jongetjes, geboren in 1979 en later, dienen 2 kleine ronden af te leggen en dus 525 meters te lopen. Daarna gaan dan de meisjes van dezelfde leeftijd over eenzelfde afstand van start.En zo gaat het in stijgende lijn wat leeftijd en afstanden betreft. Iedereen kan deelnemen Iedereen die wil kan deelnemen want naast reeksen voor miniemen, kadetten, scholieren, junioren en senioren kunnen ook de veteranen sinds enkele jaren aan de slag in de Hellestraat. De minst-jonge heren (geboren in 1952 en vroeger) dienen een afstand van 4.250 meter ofte 8 ronden af te leggen, terwijl de dames van die leeftijd 2.550 meter ofte 5 ronden moeten overbruggen. De start van de veteranen is voorzien om 16.45 u. Ook deze 15de Veldloop van Steken-Hellestraat wordt dat is de laatste jaren een gebruik geworden afgesloten met een volkscross, waaraan iedereen die kan lopen mag deelnemen. Het vertrek voor deze volkse massaloop is gepland rond 17 uur én. er zijn géén speciale kwaliteiten vereist om deel te nemen. «Voor elk van de 17 reeksen zijn er waardevolle prijzen voorzien én naast de individuele klassementen zal ook een groepsklassement worden opgemaakt. De deelnemers dienen zich op voorhand (vanaf 13 uur) te JOGGING laten inschrijven aan 20 fr. per persoon in de schoollokalen ter plaatse, vooraan in de Pastoor van Lierdestraat tegenover de Hellestraatse Bijbelkerk op het Preekekeplein. Programma Vijftiende veldloop Hellestraat- Stekene Zondag 13 september 1987 Pupillen A: geboren in 1979 en later Jongens: 525 m. 2 kleine ronden, 14.30 u. Meisjes: 525 m. te 14.35 uur Pupillen B: geboren in 1977 en 1978 Jongens: 525 m. 2 kleine ronden, 14.40 uur Meisjes: 525 m. te 14.45 u. Miniemen: geboren in 1974 tot 1976 Jongens 1.050 m. 2 grote ronden, 14.50 uur Meisjes: 1.050 m. te 14.55 uur Kadetten: geboren in 1972 en 1973 Jongens: 1.700 m. 3 grote ronden, 15.00uur Miniemen: J. Soberon - L. Van Hullcbus 6-1,6-3 J. Roose-F. Vanderheyden 6- 4, 6-2 Finale: Roose-Soberon 6-2, 6-0 Meisjes: 1.700 m. te 15.10 uur Scholieren: geboren in 1970 en 1971 Jongens: 2.550 m. 5 grote ronden, 15.20 uur Meosjes: 1700 m. 3 grote ronden, 15.30 uur Junioren: geboren in 1967 en 1968 Jongens: 4.250 m. 8 grote ronden,16 u. Meisjes: 2.550 m. 5 grote ronden, 16.15 uur Senioren: geboren in 1953 tot 1966 Heren: 5.950 m. 12 grote ronden, 16.30 uur Dames: 2.550 m., 5 grote ronden Veteranen: geboren in 1952 en vroeger Heren: 4.250 m. 8 grote ronden, 16.45 u. Dames: 2.550 m. 5 grote ronden Volkscross: alle leeftijden, 850 m 2 ronden, 17 u. Terrein: Pastoor Van Lierdestraat Organisatie: Sportkomitee Hellestraat-Stekene. Jeugdcuppunten konden ge- 6_o bruiken haalden ook die F|„'a|e Pu"te"- Decraemer-Creyf 6-0, 6-0 Nele Garey en Joke Deprest, beiden toch al zeker van hun Jongens: plaats op het finale-tornooi dat Préminiemen: op 26 en 27 september in 't M. Eckhout-F. Cocquyt 1-4, 4- Gistelhof georganiseerd 3, 4-2 wordt, haalden bij préminie- G. Bauwens-P. De Prest 4-2, men meisjes nog maar eens de hoogste punten. De leidster in de tussenstand Garey was toch weer duidelijk de beste. Bij de miniemen pakte Valerie Coc quyt, Ritspop is haar trainings- klub, haar laatste kans om toch nog mee te dingen in het fina- legebeuren, Karen De Prest is met haar finaleplaats ook ze ker van de partij in Gistel. Katrien Decraemer wist dat ze nog wat puntjes kon gebrui ken. De Westvlaamse met klassement B 2/6 speelde out- standig en won al haar wed- Bij^d" jonge iis' ook de ver- Tennis. De finalisten van het vijfde Stertennistornooi in Sint-i trouwde namen uit het Jeugd- Doorslaere en V.D'Haen, heren-dubbel: Smet-Daems en cupgebeuren. Gregory Bau- heren-enkel: Piessens-Boel, scheidsrechters: Mossu, Nijs wens van Topspin Zele blijft Heirbaut en Bruynincx (Iv) na zijn zege tegen Martino Eeckhout tweede in de stand na de ongenaakbare Kristol Lommeien. Er moet in Gistel al een wonder gebeuren om de Antwerpenaar van de zege in de préminicmcnreeks te hou den. Jeroen Roose speelde sterk op Ritspop en in finale had ook Joeri Soberon weinig inbreng. Veel kadetten op de afspraak en Bavo Dhooghe van Indiana wipt met het hoog ste puntental voorbij veel an deren naar een plaats op het eindgebeuren van Jeugdcup 1987. Veel Oostvlamingcn dus in de eindfase van de Jeugd cup. En het lijkt er sterk op dat sommigen in Gistel ook een rol van betekenis kunnen spelen. Kadetten St Lallemand - N. Sierens 6-2, B. Dhooghe-F. Mortier 6-0, 6- Finale: Dhooghe-Lallemand 6-2, 7-5 ■Niklaas. Dames-enkel: S. Van Reyntjens-Van De Klooster, en D'Haen, organisatoren: W.A.O.D. Koers cat. ABC te St.-Niklaas Jogging. In de Stekense Hellestraat werd de traditionele stratenloop gehouden De uitslagen Meisjes: Préminiemen: J. De Prest-AEverickx 4-1,4- 3 N. Garey - J. Gabriel 4-2, 4-0 F'nale: Tennis. Tijdens het tennistornooi op Cortewalle in Beveren speelden Van Lierop-Peraer de Gerey - De Prest 4-1, 4-1 finale van het dubbel gemengd tegen Coeck-Cools. (Iv)

De Voorpost | 1987 | | pagina 22