BBC OKAPI AALST VOLLEDIG OPGEFRIST BBC SGHELDEJEUGD TEMSE UITGESCHAKELD TEGEN AWANS VOORRONDE BEKER VAN BELGIË, START VAN HET NIEUWE SEIZOEN Internationaal basketbalweekend in pantershal te baasrode! KOMPETITIEPROGRAMMA VAN THE TOWER-AALST AJAX EN AVANTI MAAKTEN ER EEN ZWAKKE OEFENWEDSTRIJD VAN MOEILIJKER DAN VERWACHT! AKTIVITEITEN SPORTDIENST EN SPORTRAAD TE LOKEREN BASKETBAL 26 - 4.9.1987 - De Voorpost Woensdag 26.8.87 werd Okapi Aalst officieel aan de pers voorgesteld. In de feestzaal van Brouwerij Saflr hield de klubleiding een bijeenkomst waar niet alleen gespeecht, gefotografeerd, geïnterviewd inaar eveneens gezellig getafeld en gedronken werd. Voorzitter Van Himbeeck had het in zijn redevoering vooral over de positieve groei van de ploeg. Hij heeft een enorm vertrouwen in de jeugd, zij moeten het waar maken. Van de spelers en de coaches verwacht hij dan ook grote inzet en sportiviteit. Want zonder dit is een ploeg hulpeloos in 2de Nationaal. Eveneens dankte hij de Firma Christiaensen, de Brouwerij Safir en de Kredietbank voor hun Financiële steun. Laten we voor het basketsei zoen begint de Okapi-catalo gus eens volledig doorbla deren. Wie in Aalst over basket hoort spreken denkt automatisch aan BBC Okapi. Maar deze ploeg vormt niet de echte basket- roots van de ajuinstad. Aan vankelijk was er BBC Een dracht Aalst. Bij wedstrijden van deze ploeg kwamen enkele pientere kerels van het KA op het idee ook een club uit de grond te stam pen. Dit leidde tot de geboorte van BBC Okapi. We schrijven het jaar 1949. Er werd aangeklopt bij de KBBB en aan het einde van het sei zoen '51-'52 promoveerde Okapi naar 2de Provinciale. In deze periode kende de basket- ploeg weliswaar zware finan ciële problemen. Er heerste weinig of geen belangstelling voor de jeugd. Een paar moe digen namen het initiatief om van deur tot deur te trekken. Hun bedeltocht werd uiteinde lijk beloond. Van '54 tot '57 ging het Okapi op basketvlak voor de wind. Zij stegen zonder problemen naar eerste provinciale. In het seizoen '58-'59 kregen de Aalstenaars het zelfs voor mekaar om als 7de gerang schikte over te gaan naar 4de Nationale. Doch na één sei zoen in de lagere regionen van deze reeks te zwalpen was de degradatie onvermijdelijk. Het verblijf in 1ste provinciale was echter van korte duur. Met namen als Frans Van Driessche, Jozef Troch, Carlos Corthals, Frank Van Parijs. Louis Paelinck, Geert Bocqué, Jan De Neve, Willy De Brue- cker gingen de nationale poor ten voorgoed open. Deze Aal- sterse kern slaagde erin om in '64-'65 kampioen te spelen in 4de Nationale. Ondertussen verhuisde Okapi van de Hopmarkt naar de hui dige zaal in de Burchtstraat. De Okapi-glorietijd was be gonnen. Er kwam buitenland se versterking, denk aan de Tsjekoslovaak Krivy en de Amerikaan Alton Dillard. Het seizoen '68-'69 bleek een absolute topper. Okapi wissel de Krivy voor Gert Kok en trok Susse D'Hoir aan. Gevolg Okapi steeg naar 1ste Nationale. Maar... mooie lied jes blijven niet duren. De 4 laatste seizoenen heeft Okapi het niet zo denderend gedaan. Tn '84-'85 kon de degradatie op het nippertje ontweken worden. De belofte om in '85-'86 op de 7de plaats te eindigen bleek enkel ijdele hoop. Het kon zo niet blijven er moest aan de ploeg gesleuteld worden. Dit seizoen heeft Okapi be paalde doelstellingen voor ogen. Met als nieuwkomers De Neve, De Vreught en Beir- naert en als coach Frans Ver hulst hoopt de klub een eervol le plaats in de eerste 5 te behalen. Met de steun van Jan Publiek (4de sponsor) moet dit ongetwijfeld lukken. Overzicht van de huidige Okapi-spelers: Dirk Schellinck (Kapitein) 1,92 m, geboren 8.5.65 Doorliep alle jeugdreeksen. Finalist Beker van België Mi niemen. Werd geselecteerd als Provin ciaal Min.. Kad. en Jun. Was nationaal junior. Won met Okapi dezelfde serie bekers als Pat van Impe. Pat Van Impe, 1,82 m geboren 13.10.64 Begint zijn 13de seizoen bij Okapi. Doorliep alle jeugdreeksen. Werd geselecteerd als Provin ciaal Kadet. Won met jun. Beker van Bel gië, Kampioenschap van Bel gië, Beker van O. VI., Kam pioenschap van O. VI., Inter- cup Oost-Vlaanderen/West- Vlaanderen. Won Nationaal Militair Kam pioenschap met de Leopolds- kazerne. Paul De Geest, 2,08 m, gebo ren 31.7.59 Begon als kadet bij Wasocub Waasmunster. Maakte deel uit van de Natio nale kadetten. tijd en belandde via Baasrode. Falco cn BBC Samsonite Ou denaarde opnieuw bij Okapi. Enkele referenties als speler: Nationaal junior met o.a. Ka- miel Dierickx en Theo Hillen. Heeft de opgang van provin ciaal naar nationaal van Okapi meegemaakt. Als trainer: jongste eersteklasse coach van België (30 j.) Kampioen van Belgie. Bekerwinnaar met DBC Aalst (dames 1ste nat 7 jaar provinciaal jeugdtrainer en assistent van Frans De Boeck, nationaal jeugdtrainer. Als assistent-coach werd Eddy Verspeeten aangetrokken. Na omzwervingen bij de jeugd van Hellas Gent komt hij te recht als coach bij de 1ste pro- vincialer Hansbeke ('84-'85- ■86). Tijdens dit laatste seizoen ('86) fungeerde hij tevens als coach bij de dames Eeklo (2de nat.). NR Speelde voor de Nationale Mi litaire ploeg. Kwam via Osiris bij Okapi in seizoen '85-'86. Christiaan Philips, 1,90 m, ge boren 12.12.62 Doorliep alle jeugdreeksen. Won met Okapi beloftenkam- pioenschap van 2de Nationale. Werd ook Kampioen van Bel gië algemeen. Speelde in seizoen '84-'85, voor Vlierzele en kwam terug naar Okapi in '85-'86. Gunter Cornand, 1,81 m, ge boren 16.5.65. Doorliep alle jeugdreeksen. Finalist Beker van België, was provinciaal min., kad., jun. ren 11.07.63. Beirnaert wilde eigenlijk voet baller worden en beoefende deze sport tot zijn zeven tiende. Op zijn 18de sluit hij aan bij Silaba Zelzate (1ste prov.) Daarna bij Falco St.-Amands- berg waar hij een jaar in 1ste prov. en verder in 4de nat. speelde. Speelde vorig seizoen bij Ath lon leper (3de nat.) Met de militaire ploeg reisde en basketbalde hij o.a. in Cor sica en Syrië. Yvan De Vreught, 1,81 m, ge boren 7.2.69. Via Excelsior Brussel, Racing Jet Brussel en opnieuw Excel sior Brussel komt hij nu te recht bij Okapi. Werd geselecteerd als provin ciaal Kadet en Junior. Doorliep gedurende 2 jaar ('83-'84) 25 selecties als Nat. Cat. Basketbal. Tijdens de persvoorstelling van Okapi voerde de Is momenteel geselecteerd als voorzitter het woord (a) nationaal junior. Won verschillende bekers en kampioenschappen met zowel de min., kad. en jun. In '85-'86 werd hij verkozen tot de beste jeugdspeler van het jaar door de BBCA. Drie jongeren vullen de kern aan: De Neve Wim, 1,91 m, gebo ren 28.10.69 Van Den Steen Joeri, 1,94 m, geboren 17.02.68 D'Haese Bart, 1,96 m, gebo ren 11.03.68 De coaches De nieuwe trainer-coach is Frans Verhulst. Deze startte zijn basketloopbaan als speler bij o.a. Black Boys en Okapi Aalst, maar moest noodge dwongen afhaken wegens kniekwetsuren. Ondertussen bekwaamde hij zich verder als jeugdtrainer bij Okapi Aalst, trainde en coach te later DBC Aalst in eerste klasse, werd head-coach bij Okapi Aalst op 30-jarige lecf- Basketbal. Enkele Okapispelers aan de feesttafel (da) Was nationaal junior, won met Okapi serie bekers bij jun. en beloften. Speelde in seizoen '84-'85voor Osiris Denderleeuw en kwam terug naar Okapi in '85-'86. Dirk De Neve, 1,97 m, geboren 18.7.65. Doorliep alle jeugdreeksen, fi nalist beker van België, werd geselecteerd als provinciaal Min.. Kad Jun. Won met Okapi dezelfde serie bekers als Pat Van Impe. Speelde in seizoen '85-'86 voor Imbelco Gent (1ste Nat) Speelde ook een seizoen voor Osiris Denderleeuw ('86-'87). Philip Beirnaert, 1,97 m, gebo- Beker van België Basketbal: BBC Scheldejeugd Temse - BBC. Awans (+5) 71 - 86 BBC. Scheldejeugd uit Temse de beste start en konden via tegenpunten voor Awans dat is er niet in geslaagd om voor- dubbele meter wijnants vlug vooral in de rebound de sterk- bij het lager gekwoteerde uitlopen tot 6-17 in de tiende ste bleek. Op het einde kwam Awans te komen dat vóór de minuut. Scheldejeugd-aanwinst Blijen- aanvang van deze wedstrijd op Goed weerwerk van thuisspe- berg Ivan dan toch nog enkele een vijfpunten bonus kon Ier Mertens kon toch niet ver- welgekomen puntjes scoren rekenen. hinderen dat na een kwartier maar de kloof om de overwin- Scheldejeugd dat wel veel ver- spel de waaltjes nog steeds een ning bleek echter te groot, zachtende omstandigheden tienpuntenkloof hadden. 28 - kan inroepen zoals het missen 38. Want vijf min. voor het einde van Pivot Van Oeckelen En bezoeker Humbret zorgde leidden de bezoekers de dans (Zwaar verkeersongeval) en voor de bezoekers dat ze ge- nog met 57-70. Zodat de over- Kris De Pauw (Gescheurde en- rust de pauze konden ingaan winning met 71-86 als verdiend keibanden. Komt daar nu nog met een knappe 32-46 stand. mag beschouwd worden al mo- bij de aanpassing aan de nieu- Na de rust echter eenzelfde gen we de Scheldejeugdse pro- we zaal, vanaf dit seizoen slaat spelbeeld met eenrustige be- blemen niet uit het oog ver- scheldejeugd de tenten op in zoekende ploeg en een steeds liezen, sporthal Tilroda te Tielrode, op achtervolgen aangewezen dan begrijp je dat deze neder- thuisploeg bij wie het vele bal- laag niet «onverwacht» aan- verlies en een toch wel minde- kwam bij spelers en suppor- re dag van Gosselin het meest ters; opvielen. De Bezoekers namen dan ook Dit monde dan ook uit in vele HANDBAL B.C. ZELE - MERCURIUS ANTWERPEN: EEN VROEGE TOPPER! Zondag, 6 september 1987 om 18 uur speelt de kersverse tweede klasser B.C. Zele voor het eerst voor eigen publiek. Een wedstrijd tegen een gerenommeerde reeks- genoot als Mercurius in het kader van de Beker van België moet Zele heel wat wijzer maken over de mogelijkheden in tweede afdeling. Het is in ieder geval de topper uit de bekerronde en belangstelling zal er in sporthal VHVD te Zele te over zijn. BENO De nieuwe derde afdelingsploeg is het komende week einde, samen met de stad Dendermonde, organisator van een reeks internationale wedstrijden. Het wordt een konfrontatie tussen ploegen van Groot-Dendermonde en het Italiaanse Mantova. Een interessant initiatief, dat heelwat belangstelling naar de Pantershal te Baasrode zal lokken. De wedstrijden: Vrijdag, 4 september om 20 uur: Mantova - Grembergen Onder Ons Zaterdag, 5 september om 18 uur: Mantova - BBC - Dendermonde Zondag, 4 september om 18 uur: Mantova - Panters Baasrode. 'zaterdag 12,9 - The Tower - Sleidinge "zaterdag 12.12 'zaterdag 19.9 - Akron Ronse - The Tower - "zaterdag 19.12 'zaterdag 26.9 - The Tower - Gembas - "zaterdag 9.1 'zondag 4.10 - Laarne - The Tower - "zaterdag 16.1 'zaterdag 17.10 - The Tower - Erpe-Mere - "zaterdag 6.2 'zaterdag 24.10 - Juventus - The Tower - "zaterdag 13.2 'zaterdag 31.10 - The Tower - Hansbeke - "zondag 21.2 'zondag 7.11 - Berger du Nord - The Tower - "zaterdag 27.2 'zondag 14.11 - The Tower - Wasocub - "zondag 6.3 'zatardag 21.11 - Hemaco - The Tower - "zaterdag 12.3 'zaterdag 28.11 - The Tower - Eikcnlo - "zaterdag 19.3 'zondag 6.12 - Tissac - The Tower - "zaterdag 26.3 Heen wedstrijd Terug wedstrijd De ploegen en Scores: Luc Stuurs De Pauw Ivi Van Lombergen R Mertens Fr. Gosselin Luc Blienberg Ivan Awans: Notelaer Bernaerts Lefevre Winnants Humbret 2-2 3-8 5-3 13-12 2-4 7-11 Het komende weekeinde wordt de voorronde voor de Beker van België gespeeld en dit betekent meteen de start van het seizoen 1987-1988. In die Beker van België komen eerst de «mindere goden» aan de bak maar toch worden de eerste confrontaties op kompe titieniveau een ernstige aan wijzing betreffende de kracht- verhoudingen in de provinciale reeksen en in 4e afdeling. Vooral de wedstrijd H.K. Waasmunster-Robuco Bug- genhout springt hier in het oog. Nieuwkomer in 4e afde ling Waasmunster zal zich ook in de Bekerkompetitic willen bevestigen en Robuco Buggen- hout zal wellicht willen weten hoever het nu staat 2 weken voor de eigenlijke kompetitie start. Ook 3e klasser H.C. Lo keren, met Koen Verhofstadt maar zonder P. Rombaut, staat voor geen gemakkelijke taak met het bezoek aan het duidelijk versterkte D.B. Zwijnaarde Uit de confronta tie At. Temse-Berlare is ook al iets te leren wat betreft de mogelijkheden van beide pro- vincialers zodat de start van het nieuwe seizoen onmiddel lijk de aandacht opeist. Het programma Zat. 5.9 17u45 At. Temse-Ber lare Zat. 5.9 16 u. D.B. Zwijnaar- de-H.C. Lokeren Zon. 6.9 16u45 H.C. Gent- Denderbelle Zat. 5.9 18ul5 Waasmunster- Robuco Buggenhout De l/64e finales worden reeds de week daarna gespeeld en hier komen naast de dames- ploegen ook Ajax Lebbeke en E.V. Aalst in het strijdperk. EVA De Sportduif (Erpe-Mere) Zondag 6 september '87: Ge waarborgde hespenvlucht voor jonge duiven uit Noyon. Bon ins. 2x60 F geeft: 2000 - 1500 - 1000 - 1000 - 1000 - 1000 - 1000- 1000- 1000- 1000 - 800- 700 - 600, - 500 - 400 - 300 - 200 - 200 - 200 - 200 - 200 - 200 verder 200. Kcrmisprijs 1 Hesp waarde 1600 F, aan 80 F per duif rest prijzen van 300 F series 60 F per duif. in serie van 2A te winnen 4 hespen. Mogelijk 5e en 6e hesp. Rest prijzen 300 F. Zetnummer 865 gewaarborgde series A - OA - RA tot 50. Gratis kermisprijs in serie 2A 10x5 kg duivene- ten. Iedere liefhebber kan maar één gratis prijs winnen. Gratis troostprijs 25 kg duiven- eten voor eerste overduif. Omtrek Groot Erpe-Mere - Nieuwer- kerken - Aalst - Lede - Impe - Hofstade - Papegem - Haaltert - Wanzele - Zonnegem - Kerkskcn. Onkosten 17 F. Constateur 25 F., tweede 20 F, uitslag 15 F. Inkorvcn zaterdag vanaf 14.30 u. tot 17 u. Los: zondag vanaf 8 u. door Van Snick, Gooik D.A. 6-6 10-8 2-10 OKAPI AALST 83 - BURCHTSE 15) 69 In de derde ronde van de be kerkompetitie moesten de Aalsterse blauw-witten aantre den tegen Burchtse, een ploeg merkelijk lager gerangschikt. Deze klub kreeg een voorgift van 15 punten. Buiten de verwachtingen flop te Aalst in de eerste helft. Zij konden het duo Goormans Werner/Maertens moeilijk in bedwang houden. De Ajuinen namen weinig of geen initiatief, lieten de re bounds voor wat ze waren, misten voortdurend met shot ten. Bij de rust was de stand dan ook 27-44. In de tweede helft herpakten de Aalsterse heren zich volle dig. Het publiek kreeg toen betere basket voorgeschoteld. Beirnaert, Cornand, Philips, Van Impe en Devreught debi teerden meer speed, goede balintercepties, rake shots. Waardoor de match uiteinde lijk toch nog de nodige smaak makers verkreeg. Okapi Aalst: De Neve Dirk 6, Beirnaert 20, De Neve Wim 2, De Geest P. 8, Cornand 14, Schellinck D 6, Philips» 11, Van Impe 10, De Vreught 6. Burchtse: Stevens 6, Suttens 2, Van Den Bergh 5, Maertens 14, Bonae- rens 7, Goormans Werner 17, NR Zondag 30 augustus werd er een oefenwedstrijd gespeeld tussen tweede nationaler Ajax Lebbeke en eersteklasser Avanti Buggenhout. Wij ver onderstellen dat in een eerste opzet de plannen bij beide ploegen wel enigszins anders waren dan wat er nu uitkwam. Inderdaad, zowel bij Ajax als bij Avanti ontbraken heel wat basispionnen om divefse rede nen zodat wij ons moeilijk kunnen voorstellen dat de clubs aan deze wedstrijd een intense voorbereiding konden koppelen. Bij Avanti dat pas aan zijn derde wedstrijd bezig was, ontbraken niet alleen Van Mol en Agnecssens, met de militaire ploeg in Saoedi-Ara- bië, maar ook Hamza en enke le andere «buitenlanders». Van enige cohesie in de ploeg was dan ook geen sprake en trainer-speler Orlowski leek ons dan ook alles behalve te vreden. Niettemin liet doel man Vinck een bijzonder goe de indruk en naar ons gevoel speelde ook B. Van Rans- beeck een knappe partij. Toch lijkt ons nog een oplossing voor het coachprobleem nood zakelijk maar over Avanti vol gende week meer na de ge plande perskonferentie. Bij Ajax ontbraken A. Verlin den, F. De Ridder en J. De Man en U begrijpt dat de kers verse tweede nationaler vooral in de tweede lijn zwak uitviel. Toch maakt men hiervan geen drama bij Ajax want in de eerder gespeelde oefenwed strijden bleek duidelijk dat de ploeg van trainer M. Wellc- kens reeds in goede doen is. Na wedstrijden tegen Kortrijk. Buggenhout, Izegem en Waas munster, die een goede aan loop vormden, werd er gelijk gespeeld in Antwerpen tegen titelkandidaat Uilenspiegel <*i dit heeft duidelijk hel vertrou wen gesterkt in de Ajax-ran- gen. Naast de trainingsdagen dinsdag en donderdag, wordt op zaterdag 5 september nog een oefenwedstrijd gespeeld wedstrijd tussen beide oppo tegen le nationaler Olse Merk- nenten eindigde op 10-20 na sem alvorens op 12 september een 6-8 stand aan de rust. aan te treden in de tweede Maar dit had echt geen be- ronde van de Beker van Bel- lang... gië. Och jfc, wij zouden het nog vergeten. De «zwakke» oefen- EVA Duivensport. Jozef en Mare De Vadder behaalden tussen 12 april en 14 juni maar liefst 22 eerste prijzen. Die uitslagen werden behaald door tien verschillende duiven. Vrijwel elke zondag speelden ze in drie verschillende lokalen omdat zij reeds in zovele bonden uitgesloten zijn (da) Badmintonvervolmaking voor jongeren van 12-16 j. Op woensdag 9 september start opnieuw de kursus bad mintonvervolmaking voor jongeren welke reeds een bad- mintonsportkamp gevolgd hebben of welke reeds de basisslagcn beheersen. De trainingen gaan telkens door op woensdagnamiddag van 15 tot 17 u in de stedelijke sporthal, Sportlaan 2 te Lokeren. Inschrijven kan per trimester of voor het ganse jaar. Deelname kost 500 fr per trimester of 1000 fr voor het ganse jaar. Tennis voor beginnelingen In 10 lessen worden hier de basisslagcn van tennis aangeleerd als voorbereiding op de kursus haIf-gcvorder den. Deelname kost 1000 fr voor 10 lessen Mee te brengen: tennisracket en 6 ballen. Eerste les op donderdag 1 oktober van 17 tot 18 u. Tennis voor half-gevorderden Deze tennislessen zijn bedoeld voor deelnemers welke reeds een eerste initiatie gevolgd hebben cn reeds een soepele fore-hand en back-hand kunnen spelen. Deelname kost 1200 fr voor de 10 lessen. Mee te brengen: tennisracket en 6 tennisballen. Eerste les op vrijdag 9 oktober van 17 tot 18 u. Rekreatieve volleybalkompctitie voor Lokerse ploegen In september 1987 gaat de derde editie van de Lokerse rekreatieve volleybalkompetitie van start. Geïnteresseerde ploegen kunnen zich inschrijven ten laatste op dinsdag 15 september bij de stedelijke sportdienst van de stad Lokeren. Deze kompetitie verloopt over 5 (ornooinamiddagen ge spreid over het ganse jaar. Opleidingskursus voor initiator badminton te Lokeren In een lessenreeks van 28 u gespreid over een aantal weekends in oktober en november 1987 worden de basisprincipes van methodiek, techniek, taktiek en EHBO m.b.t. badminton bijgebracht. Het uiteindelijke doel van dit diploma initiator badminton is om de opgedane kennis over te brengen op anderen hetzij in klubverband, hetzij tijdens een sportkamp of lessenreeks of zelfs in eigen vriendenkring. Grijp deze unieke kans te Lokeren en schrijf nu in voor deze kursus! Het inschrijvingsgeld bedraagt 1500 fr. Werkzoekenden betalen eveneens het inschrijvingsgeld maar indien ze slagen wordt hun 50% terugbetaald. Toelatingsvoorwaar den: 18 j worden in het kalenderjaar waarin de kursus start en slagen in een toelatingsproef waarin de basisslagen worden geëvalueerd. Hydrobk Vanaf 29 september start opnieuw de lessenreeks hydrobic in het Durmebad. /.wemstijlverbetering voor triathleten Vanaf oktober 1987 gaat in het Durmebad te Lokcrcn een uniek initiatief van start. Aan alle triathleten uit Lokcrcn en omstreken wordt hier de kans geboden om individueel of in groep en dit onder leiding van een specialist aan zwemstijlverbetering te doen teneinde op dit moeilijkste onderdeel van een triathlon een betere prestatie te kunnen leveren. Sportkampen herstverlof 3 tot 6 november Badminton 12-16 j dagelijks van 10 tot 12 u.. 350 fr. Omnisport 7-10 j., dagelijks van 10 tot 12 u., 350 fr Omnisport 10-12 j., dagelijks van 10 tot 12 u., 350 fr. Omnizwemsport +12 j., dagelijks van 10 tot 12 u., 350 fr. Handbal 7-12 j., dagelijks van 14 tot 16 u., 350 fr. Handbal +12 j., dagelijks van 14 tot 16 u., 350 fr. Inschrijvingen voor deze sportkampen kunnen vanaf za terdag 3 oktober tussen 10 u. en 12 u. in de vergaderzaal van de stedelijke sporthal, sportlaan 2 te Lokeren. Op de eerste dag worden geen telefonische inschrijvingen aanvaard! Vanaf een tweede gezinslid dat inschrijft voor eenzelfde sportkamp betaalt men slechts 250 fr. Opgelet! Bij annulatic (alleen het doktersattest!) blijven steeds de administratiekosten verschuldigd. Inlichtingen Inschrijvingen: Sportdienst Lokeren, tel.: 48.31.99.

De Voorpost | 1987 | | pagina 26