SUKSESVOL SAMEN SPORTIEF SPORTEN TE STEKENE, ONDANKS... Schutterskampioenen gehuldigd in Hamme ST.-GILLISSE SCHUTTERSMAATSCHAPPJEN HULDIGEN KAMPIOENEN Waterskifeesten bij Costa Zela De Voorpost - 4.9.1987 - 29 BOOGSCHIETEN WIELRENNEN LIEFHEBBERS FRANCOIS CAETHOVEN IN STEKENE Francois Caethoven behaal de in Stekene een achtste sei zoenzege. Hij versloeg Frankie Weemaes, Luc De Bruyne en Frankie Wielandt in de spurt. Na zo'n 35 km gingen elf ren ners in de spits rijden. De Nederlander Hoogestegcr, Gi- no De Munck. Francois Caet hoven. Freddy Genaert, Fran kie Weemaes. Ivan Vereec- ken, Eric Colman. Luc De Bruyne, Gunther D'Hooghc, Frankie Wielandt en Edwin Enthoven. Deze renners hadden vlug een voorsprong van zowat één minuut verworven. Reaktie kwam er nog van Wim Van Calster, de Nederlander Block, André Van Paemel en Bruno Verwulghen. Zij kon den evenwel de aansluiting niet tot stand brengen. Ook het peloton poogde nog even om de kloof te dichten maar toen men vooraan vernam dat er in de achtergrond wat gaan de was, begon men wat stevi ger op de trappers te duwen. Bij het ingaan van de finale poogde Luc De Bruyne tot twee keer toe in de aanval te gaan, Hij werd echter telken male gecounterd door Ivan Vereecken. Toen het tot een spurt kwam leek het er even op dat De Bruyne het zou halen. In de laatste meters voor de streep werd hij echter voorbij- gereden door Caethoven en Frankie Weemaes. (e.g.) De zestiende waterskifeesten van Costa Zela zorgden voor een massale belangstelling aan de boorden van de Schelde. Vooral de wedstrijden om de jaarlijkse trofee brachten spanning en sensatie. In de fomule I - de blikvanger van deze grote prijs behaalde Tony Renette uit Dendermon- de niet als vorig jaar de over winning voor de lokale skier Peter Ilulpiau. De uitslagen Beginnelingen jonger dan 14 jaar: 1. Isabcllc De Schrijver, 2. Steven De Batselier, 3. Na thalie De Brabander, 4. Kris- tof Van der Straeten. Beginnelingen ouder dan 14 jaar: 1. Frank Malfliet, 2. Fer ry Theunis, 3. Kristof Daens, 4. Jan Van Kerckhove, 5 Pe ter Van den Borre, 6. Dirk Goosstns, 7. Filip Van Wael- velde, 8. Patricia Van Aver- maet. Veteranen van 35 tot 50 jaar: 1Etienne Van de Ven, 2. Paul Herssens, 3. Adrien De Maegt, 4. Gilbert Notscale, 5. Eugeen Callebaut, 6. Omer Capiau, 7. Freddy Janssens. Vetaranen ouder dan 50 jaar: 1. Raymond Hulpiau, 2. Ray mond De Smet, 3. Ernest Pieters. Vrouwen: 1. Karin De Bra bander. Juniors: 1. Rik De Brabander, 2. Johnny Van Waelvelde, 3. Patrick Van Avermaet. Formule 5: 1. Gino Van Rans- beeck, 2. André De Waele, 3. Bruno Eeckman. Formule 4: 1. Johan De Clercq, 2. Kris De Schrijver Formule 3: 1. Martin De Beu- Ie, 2. Peter Eeckman, 3. Ron- ny Thomas, 4. Willy Coppens, 5 Wim Matheussen, 6, Jos Mennen, 7. Eric Verstraete, 8. Filip Rillaers, 9. Peter Swinnen. Formule 2: 1. Didier Kips, 2. De schutterswereld van Groot- Hamme heeft zaterdag feest gevierd. Ze werden ontvangen in de raadszaal van het ge meentehuis en zaten daarna aan de feestdis. Een jaarlijkse traditie waarop de verschillen de schutterskampioenen wor den gelauwerd. Dat er daar voor altijd een reuze belang stelling is ligt voor de hand. Want de schuttersmaatschap- pijen groeien en bloeien nog altijd in het Hamse. In de raadszaal van het ge meentehuis werd de grote groep begroet door Francois De Graef schepen van sport. Het is ieder jaar een grote gebeurtenis voor de schutters maar ook voor het gemeen tebestuur u allen te mogen ont vangen. Al geruime tijd be staat in Hamme een overkoe pelend orgaan dat de verschil lende schuttersverenigingen samenbundelt en ieder jaar het schutterskampioenschap orga niseert. En ieder jaar met meer en meer sukses. Dat is de reden waarom de belangstel ling voor deze sport in het Hamse even levendig blijft. Het vraagt altijd heel wat orga: nisatie om een vlot verloop te waarborgen, maar onder de leiding van de grote bezieler van deze groep Lucien Peel- man verloopt alles vlot. Dank aan de verschillende bestuurs leden die er voor zorgen dat hun clubleden in grote gelalle Samen sportief sporten in Stekene. Het touwtrekken kende heel wat sukses. Er werd getrokken alsof leven en dood en'an afhing. Op de bovenste foto de ploeg van Kensei Karate. Op de onderste de mannen van Klein-Sinaai (mg) Ondanks het feit dat liefst 4 van de 6 "veteranen-voetbalploegen" het op het laatste moment lieten afweten (VV Straatje belde zelfs af de avond voor de wedstrijd!), ondanks het feit dat er vrijdagavond en zaterdagnamiddag maar een matige belangstelling kon worden genoteerd, ondanks het feit dat FC Stekene z'n B-terrein niet beschikbaar "kon" stellen, ondanks het feit dat de gemeente géén middel had gevonden om het gemeentelij ke voetbalterrein aan de sporthal van doelen te voorzien, ondanks het feit dat de gemeente een "pracht van een petanqueterrein" had aangelegd, ondanks het feit dat de geluidsinstallatie van de gemeentelijke sporthal niet funktioneerde, ondanks het feit dat slechts een beperkt aantal "vertegenwoordigers van het volk" - dus ook van de minder- validen! - de weg naar de sporthal hebben gevonden, ondanks het feit dat bij sommige aktiviteiten nogal eens iets misliep, ondanks... Dank-u-wel Ondanks al deze missertjes, fouten, onvolkomenheden, te kortkomingen en "misverstan den" is het "Samen Sportief Sporten"-weekeinde ten voor dele van de minder-validen van Stekene een sukses gewor den. Inderdaad: "Het was de eerste keer dat vele sportvere nigingen zich voorstelden en/of aan sport deden niét ten voor dele van zichzelf maar ten voordele van de mindervaliden van Stekene." Dit om het met de woorden van de voorzitter van de Kensei-karateklub - de klub die dit prachtige initiatief heeft genomen - te zeggen. Dank-u-wel. Oprecht dank-u-wel ging/ gaat naar èlle mensen, instan ties, klubs, individuelen enz. die op één of andere manier hebben meegewerkt. Om er maar enkele te noemen die er bovenuit steken: het duo pan nekoekenbakkers uit... Deer lijk de paraklub uit... Hoe venen, de rolstoelbasketters uit... Brugge en Antwerpen, de rolstoeldansers uit... Hamme. Natuurlijk ook dank-u-wel aan alle Stekenaren die, al was het enkel door hun aanwezig heid, hun steentje bijdroegen. Dank-u-wel ook aan de ge meente die "achter dit initia tief staat", zoals burgemeester Heyse het uitdrukte. Ook be treurde de burgemeester de fouten die gemaakt werden, maar prees het initiatief om wille van het "begrip dat hier door is gekreèerd bij de Ste- kense bevolking" en omwille van de inzet van héél wat men sen. Hij was zelfs van oordeel dat "iets dergelijks voor herha ling vatbaar is". Dank-u-wel ook aan de vele Stekenaars en verenigingen die niet ter plaatse konden zijn maar ongetwijfeld hun morele (en andere) steun aan dit ini tiatief verleenden. We hoor den zelfs fluisteren dat FC Ste kene Sportief een deel van z'n ontvangst van zaterdag én zon dag zal afstaan voor "Samen Sportief Sporten" én zijn titel zal laten wijzigen in FC Steke ne Samen Sportief Sporten... Dank-u-wel natuurlijk. Resultaten Om een definitief resultaat van de opbrengsten te geven is het nog te vroeg. Een "gelei de" schatting brengt ons tot een "kleine" 50.000 fr. voor de Stekense gehandicaptenvere- nigingen K.V.G. Bond Moy- son en Pieternel. Zou dat niet mooi zijn? Dank-u-wel. Vermits sport toch meestal een beetje "prestatie" inhoudt, geven we hieronder enkele re sultaten van de sportieve pres taties tijdens dit weekeinde. Voor de vrijdagse wandeltocht kwamen 79 wandelaars deelne men: 39 hielden het bij de 5 km. en 40 wandelden de 12 km. De pannekoeken nadien smaakten naar nog en Reintje Vos danste zoals we dat van deze Kemzeekse volksdans groep gewoon zijn geworden. De sfeer was goed. Omwille van het feit dat de meeste badmintonklubs nog in de aanloopperiode zijn was de deelname eerder beperkt. Toch werd het een attraktief mini-tomooi met als winnaars het duo Thomas-Schelfout uit De Klinge vóór De Le^-Mel- sen eveneens uit De Klinge en Van Royen-Verschraegen uit Sint-Gillis. Het duel tussen de vetera nen van Klauwaerts Kemzeke en de gastploeg van "Humo" eindigde, alhoewel het om voetbal ging, in een 4-3 zege voor de Humo'ers. Het score- verloop: 1-0 voor Kemzeke via Freddy Van Goethem, 1-1 langs Erik Buelens (ruststand). Humo kwam op 1-2 voor via André Van Halewijck doch Fred Van Goethem zorgde even later voor de gelijkma ker. "Geheim wapen" Erwin Palmers bracht 2-3 op het bord, maar via Hilaire Calle werd het 3-3. Palmers legde even voor tijd de 3-4 eindstand vast. Voor de stratenloop kwa men 54 deelnemers opdagen en het was Chris Verbeke uit Stekene die de (bijna) 10 km aflegde in 30'35". Hij haalde het vóór René De Boom en Mare Willaert. De dartswedstrijd van zater dagavond bracht een 50-tal deelnemers aan de meet met als winnaar bij de dames Diane De Bock vóór Chris Bogaert en Josiane Richel terwijl Rudy Clarysse het bij de heren haal de vóór Patrick Van Walle en Guy Weyn. Zaterdag gaaibolden "De Hebbers" liefst twee keer: 's namiddags én 's avonds. Ook hier was de uitslag minder be langrijk. Wat wel belangrijk was: "De Hebbers" bolden bij na 10.000 fr. bij elkaar voor dit initiatief. Proficiat! Klaverbloemstraat Veel volk voor de para- dropping. Zaterdagmiddag sprongen Mark De Volder, Eddy De Bruyne, Guido Ivens en Frank Musschekouter. Zondag was, er bijzonder veel volk om te kijken hoe "plaat selijke crack" Freddy D'Hoog- he in duo vanop 2.000 meter naar beneden "dwarrelde". Hij deed het voortreffelijk en buiten een bleke neus en een vermeende salto verliep alles opperbest. De modelvliegtuigjes hiel den héél wat belangstellenden achter de sporthal en de petan- que-wedstrijd gaf volgende uit slag: 1. De Klinge I, 2. De Klinge II en 3. Lokeren. Voor de wielertoeristenfiet stocht lieten zich zondagmor gen 117 deelnemers inschrij ven met als grootste klub de "Belseelse Trappers" en als oudste deelnemer de 79-jarige Armand Ivens. 's Namiddags noteerden we 85 deelnemers voor de gezinsfietstocht. Op het prachtige "voetbal- "terreintje won FC Atlantic zonder problemen van een se- lektie met 5-1. De doelpunten van de kampioen-bekerwin naar in het Tornooi van Steke ne kwamen er via William De Block, Willy De Backer, Ivan Stroobandt, Alain Baluwé en Martin Merckx terwijl KWB'er Mark Dullaert tegen- scoorde. Vele tientallen toeschou wers beleefden misschien wel het meest "deugd" aan de touwtrekkerswedstrijd, die na een heroïsche strijd werd ge wonnen door het zestal uit de Bloemenwijkse Klaverbloem straat vóór WSV De Smokke laars en Kensei Karateklub. De mindervaliden en kinde ren beleefden uiteraard de prettigste momenten tijdens de "Olympic's" in de sporthal en voornamelijk bij de "jumbo run": in een side-car van een heuse moto. Indrukwekkend, overrompelend... Ondanks al le tegenslagen, misverstanden en tegenkantingen werd dit eerste "Samen Sportief Spor- ten"-weekeinde zonder meer een sukses. Proficiat werkers en initia tiefnemers! (M.G.) Samen sportief sporten in Stekene. Heelwat belangstelling voor de «stunt» van Stekenaar Fred D'Hooghe (met baard(Iv) Boogschieten. De wipschut- tersvereniging Verbroede ring van Sint-Gillis-Waas zal de wisselbeker koning der koningen» naar Petrus De Coster gaan (Iv) Reeds een aantal jaren betwi sten de St.-Gillisse schutter- smaatschappijen een onderling kampioenschap. Deze ver standhouding tussen de acht bestaande maatschappijen komt telkenjare tot uiting in de huldiging van de diverse indivi duele en klubkampioenen ten gemeentehuize. Het St.-Gillis- se gemeentehuis was zondag jl. dan ook de pleisterplaats voor de talrijke laureaten. Burge meester De Mey verwelkomde de aanwezigen en beklemtoon de de samenwerking tussen de diverse maatschappijen die dit jaarlijkse tomooi organiseren en levendig houden. Niette genstaande de afwezigheid van de zieke voorzitter Propser De Witte, werden alle winnaars in de figuurlijke bloempjes gezet. Ondervoorzitter Guido Col man had de eer kwistig met geldprijzen te kunnen delen. Toch was hij het met het ge meentebestuur en de andere aanwezigen roerend eens dat de prijsuitreiking volgend jaar op andere leest geschoeid moet worden. Het ontbreken van trofeeën voor iedere lau reaat werd als negatief erva ren. Kollektief was Klinge Herleving de beste ploeg. Zij won het kampioenschap '87 voor Schutteishof St.-Pauwels en De Moedige Meerdonk. In dividuele prijzen waren er voor «Hoog», Urbain Mee- rschaert (Klinge Herleving), Erik Stremersch (Moedige Meerdonk) en Franky Jacobs (Schuttershof St.-Pauwels- ).«Laag» werd gedomineerd door: Gino De Boey (Klinge Herleving)André Baecke (Schuttershof) en Jurgen De Bin (Klinge Herleving). Bij de dames kwamen Simone Rom- baut (Herleving), Diane Ver- stocken (Schuttershof) en Suzy Ongenae (Herleving) als bes ten uit de bus. De jeugdreeks werd beheerst door jongeren van Schuttershof St.-Pauwels die de eerste twee plaatsen opeisten: Tonny Colman en Christel De Decker tekenden voor dit resultaat. Als derde werd Cindy Pauwels van Gas thof Klinge gelauwerd. Koning der koningen werd Petrus De Koster van Klinge Grens en bij de 60-plussers was Robert Pau wels van Klinge Herleving pri mus met achter zich jozef Jans sens (Klinge Grens) en Jozef Herrewegh van de Moedige uit Meerdonk. Het kampioen schap 87'88 zal doorgaan bij de winnaars van dit jaar, namelijk Klinge Herleving, maar de beter gecoördineerd*worden6'' Schuttersvereniging Verbroedering van Sim- Mjp Gilus-Waas mocht Simonne Rombauts huldigen als dames kampioene en Tony Collema als jeugdkampioen (Iv) deelnemen aan dit jaarlijkse treffen dat plaats vind in de verschillende lokalen waar clubs gevestigd zijn. Het sa menbrengen van deze mensen is een belangrijk gegeven. Het is vooral een sociaal gebeuren. Mensen ontmoeten elkaar in de sport en bij de toog, men leert nieuwe mensen kennen en nieuwe vrienden maken. En dat is zeer belangrijk in het leven. Het inbouwen van een kompetitie wakkert de inspan ningen aan van de leden, leert hun trouw blijven aan hun sport. Kortom het is iets zeer belangrijk. Daarbij is het zeer gezellig onder vrienden te zijn en zich op een sportieve ma nier te meten met elkaar. Hopelijk is aan dit Hamse schuttersverbond nog vele ja ren beschoren. Door Lucien Peelman werden de verschillende kampioenen bekend gemaakt. Meestal op een ludieke wijze werd het verloop van het kampioen schap geschetst. Er werd vaak met bloemekens gegooid naar verdienstelijke leden. Maar af en toe kwamen er de bloem potten bij mee. In de loop van een kampioen schap gebeuren er vaak guitige dingen. Het is een verdienste van Lucien dat hij deze op zulke samenkomsten eens ver teld. Hiermede krijgt hij steeds de lachers op zijn hand. Uiteindelijk werden de ver schillende bekers en plakket- ten uitgereikt. De Bastianen werden voor de tweede keer kampioen. Deze maatschappij mocht de laatste schifting orga niseren en dat stimuleerde hun om opnieuw de titel binnen te halen. Dat ze deze titel niet op een schoteltje hebben gekre gen was duidelijk. Ze hebben er hard moeten voor werken. Vooral de ploeg van Gustaaf De Bock van 't Eilandje kon nog roet in het eten gooien. Het werd voor Bastianen bijna tragisch toen 't Eilandje met Gustaaf De Bock, Andre Van Geyte, Eric Lambrecht. Luc Ost en Danny De Decker in de zevende ronde op één puntje genaderd waren. In de achtste ronde kon Bastianen hun voor sprong wat uitdiepen met drie punten te halen voor 't Eiland je met twee punten. In de negende ronde bleef alles ge lijk en in de tiende ronde moest het dan ook gebeuren. Daar haalde Bastianen twee punten binnen langs Eeck- houdt en De Cauwer. En daar mee was de titel binnen schot. Applaus kreeg het winnend peleton met kapitein Dirk De Cauwer en zijn spelers Alfons Ringoet. Rudy Maes. Daniel Eeckhoudt en Lucien Peel man. Wie voor de tweede maal kam pioen werd bij de panache- schutters was Dirk De Cauwer van de Bastianen. Belangrijk is wel dat deze schutter het kam pioenschap behaalde met het maximum der punten. Een prestatie die nog nooit iemand gelukt heeft zolang het Hamse verbond bestaat. Zijn naaste rivaal Eddy De Schepper kwam maar eventjes acht pun ten te kort om de Bastiaan te verschalken. Kampioen bij de latschutters werd de man van 't Eiland Eric Lambrecht. Zijn overwinning stond al vast vóór de laatste schiftingsronde. Luc Ost zijn clubgenoot werd op drie pun ten teruggeslagen. Bij de juniors kon niemand Rudy Steels verontrusten en hij werd meteen een waardige opvolger van Kristof De Vijl- der. Het zilver werd hier ver dienstelijk gewonnen door Robby De Witte (Wuitens) voor Peter Steels (Den Bond). Spanning was er ook geweest in de reeks van de 60-plussers Andre De Clercq scoorde in de laatste schifting tweemaal in zijn eerste drie pogingen wat hem meteen op gelijke hoogte bracht van leider Gilbert Leemans (Bastianen). Toen deze terugsloeg was er geen houden aan Leemans die het met twee punten boni haalde. Bij de dames werd zoals ver wacht Sandra De Witte (De Wuitens) winnaar. En dit voor de derde maal. Wat een stevig applaus uitlokte. Ze is moeilijk te kloppen. Het officiële gedeelte werd af gesloten met het drinken van de erewijn en een gezellig bab beltje. In het lokaal van 't Eiland op de Bootdijk kwam dan de feestmaaltijd waar het er zeer gezellig aan toeging. HVC Hamme-St.-Truiden 0-1. Moens knalt op doel maar via de lat gaat de bal over (vh) Alain Sarlet, 3. Francis Nots cale, 4. Jan Ruysseveldt, 5. Danny Van de Ven, 6. Luk De Maegt. Formule 1:1. Tony Renette, 2. Peter Hulpiau. 3 William De Waele (Hjz) Hamme-St.-Truiden 0-1. Van Nieuwenhuyze kan deze sliding ontwijken en verder oprukken naar doel vh)

De Voorpost | 1987 | | pagina 29