Liefhebbers sporten zo V.K. VOLKSUNIE - REAL WITTE PEN: 4-1 WALIVOTHEEK VLAAMS SPORTVERBOND - AFDELING WAASLAND 'AC- moMCf. tÖUfWttF" Voorpost 30-4.9.1987- De Walivo's wedstrijd van de week KAI FNDFR Ettihad - Oostberg (Uytenhouwen) Were Di - Studio 69 (Van Hoornijck) zaterdag S en zondag 6 september Wijnveld - Bclsele (V.D. Voorde A.) Anitex - Samara (De Bock) Wedstrijden 1987 Zaterdag (telkens om 15 u.) 1* afdeling Raap - Bondgalm (Van Steelant R.) Temsica - JB Troch (Moortgat) 14.30 u Drie Linden - Avanti (Wijmecrsch) Siera - Hemelaer (De Dobbelaere) 14 u. Las Vegas - Den Bos (Heirbaut) Corner - Sparta (Steeman) Oud Geel is vrij Beker Tromp - 1000 Appels (Pannecoucke) Liefhebbersvoetbal. FC Volksunie won Walivo's eerste wedstrijd van de week (dw) Zondag (telekens om 10 u.) Sparta - Sporthal VDV (Brijs) Klub 65 - Drie Linden (De Ruysscher) (9.45 u. Hemelaer - Sanicentral (Moortgat) Post - Bobby's club (Plaquet) Liefhebbersvoetbal. FC Real Wit Pen uit Waasmunster speelde Walivo's wedstrijd van de week (dw) teren en ook ditmaal, kon F.C. de verdienstelijke inspannin- Real Witte Pen van de gunsti- gen van de wisselspelers, was ge toestand niet profiteren, de vlotheid uit de lokale akties Nochtans werd het voldoende gebannen. Bij F.C. Real Witte Herten Aas - Club 69 (Van Stcelandt L.) 14.30 u. om het zelfvertrouwen in de Pen ontbrak toen ook duide- V.K.W. 70 - Welkom (V.D. Voorde F.) Waasmunsterse ploeg terug lijk de kracht om de wedstrijd Famiha -Hof v. Grembergen (Van Geem) 14.30 u aan te zwengelen maar na een te doen kantelen en in een Tri^nU tnf6Rorki schitterende kollektieve aanval berustende sfeer werd er ver- Steelscentrumvrienden (Van Dammc) van V.K. Volksunie, skoorde der gespeeld met geel voor Jo Puyveide Nantes (Boone) 14.30 u Jo Van Der Loo weer een Van Der Loo van V.K. Volks- Videoclub - Rodeo (Vergauwen) knap doelpunt (2-0, 29e min.), unie. Vrij evenwichtig werd Wijnvcld - Eendracht (Van Micghem) Het zag er voor F.C. Real trouwens het vervolg en na het Bazel is vrij Witte Pen toen bedenkelijk uit uur, verkeek een afgezonderde 3, aMel|ng en dat werd het nog méér als Gerry Linthout van V.K. Ankerhof - De Pekton (Bals) Danny De Witte zich aan een Volksunie nog een reuzekans. Novelty - De Kroon (Van Overmeiren) met geel bestraft spelbederf Het wérd ook een van die nog Nassama - Van Daele (Felix) bezondigde en Wim Thierens zeldzame boeiende momenten El Aiyoune-Landhuis (De JongheG) met een onbenspelijke «rij- en een uitzondering, werd ook ^®SgStdd) schop raak schoot (3-0, 37e het uitstekend schot van de Kesteloot is vrij min.). Meteen zat V.K. Volks- lokale Yvo Hierbaut waarvoor unie op rozen in een technisch de Waasmunsterse doelman goede en vrij snelle match wel- Frank Duerinck een schitter- ke nadien door een spijtig on- ende tussenkomst liet noteren, geval, veel aan interesse zou Samen met Luk Michiels en verliezen. Door een onschul- Patrick Dubourg een van de dig lijkende tackle van de be- beteren bij F.C. Real Witte Siera - Metallo's (Van Puyembroeck) zoekende William De Maere Pen en bij V.K. Volksunie, Rode Duivels - De Cock (Michiels) welke terecht geel opleverde, speelden Wim Thierens, Jo In«, D^. VoSe (V.n Mie.heml werd André Van Duyse van Van Der Loo, Etienne V.K. Volksunie zodanig ge- Goossens en de gebroeders kwetst met als eerste diagnose. Van Duyse voor de rust, een een kuitbeenbreuk. Het ver- goede match. Toch werd er oorzaakte bij de lokalen een nog geskoord en een slippertje begrijpelijke ontreddering en in de verdediging van F.C. Wim Smet met Willy Van Real Witte Pen, schonk aan Duyse, hielpen spontaan bij de Gerry Linthout de gelegenheid evacuatie Daardoor werden (4-1, 74e min.). Daarmee was bij V.K. Volksunie Luk Felix de wedstrijd helemaal bekeken en Yvo Hierbaut als wisselspe- en in een onverschillige sfeer, Iers gebruikt en een erg aange- werden de reglementaire mi slagen William De Maere van nuten verder rondgemaakt. F.C. Real Witte Pen, zag het De ploegen: ook niet meer zitten. Vervan- ger werd toen Patrick Ver- V.K. Volksunie: Roland Van meirsch en na een tijdelijke Wiele, Ignace De Cauwer, onderbreking werd door de Wim D'Hooghe, Mark De beide ploegen duidelijk onder Bock, Etienne Goossens, Wim de indruk, de rust bereikt. Thierens, Bert De Bock Jo Door het aantreden van Gerry Van Der Loo, Willy Van Duy- Linthout werd V.K. Volksunie se (46 min. Gerry Linthout), nadien weer voltallig en bij Wim Smet (41e mm. Yvo F.C. Real Witte Pen, werd Heirbaut), en André Van Yves De Waegemaeker ver- Duyse (41 e min. Luk Felix). Damesreeks (telkens om 15 u.) Wijnvcld Girls - VK Hamme (Vermeiren) Raapse Girls - Wcpogro (Felix) De Snijrsstcrs - Goalgctters (Bals) Bonte Girls - J.M. Pfaff (gespeeld op 30/8) Super Stars is vrij Witte Pen - Wembley (.Steeman) wedstrijd van 31.1.1988 Uitslagen Bekerwedstrijden zaterdag 29/8 Landhuis-Van Daele Dino Boys-Ankerhof Kcsteloot-Bristol El Aiyoune - Hassania Leopoldstad - De Kroon De Pekton - Novelty Bekerwedstrijden zondag 30/8 Troch Textiel - Klub 65 Wembley - Sparta II Volksunie-Witte Pen I Studio 69 - Oostberg Ettihad - Inter Decor 1000 Appels II - Hemelaer II Sanicentral - Post Bobby's Qub - Centrumvrienden I Den Bos II - Wijnveld II Ruitershoeve - Siera II Metallo's - Rode Duivels Geywa - Anitex Samara - St. Belsclc Witte Pen II - Bondgalm II Bij Walivo werd een nieuwe reeksindeling voor de nakende kampioenschappen, als een noodzaak beschouwd. Het ge volg werd een aantal verschui- 't heiken ook donkere bladzij den geschreven. In het begin der tachtiger jaren werd F.C. Real Witte Pen door een pa leisrevolutie geteisterd en de UITSL H.S.V. W.R.F FC Ro Porky' KUT KUT Appel Real! Vlie FC Kr Porky SOS'S 't Hol Vrien Confi WED KU' Palm Keyz Rupe Sügn Vriei H.S. Atle 't VI: SOS KU Ton FC1 FC 1 ASC Op z septei Voetl voetb in c< Bruss cuefe FC denp tal o Tore Luc voetl tueei bepe aan baltc Scha men Een gen! den: gesc brot sche een: de nen voo vingen en V.K. Volksunie uiit toenmalige voorzitter zou sa- Nieuwkerken daat in de zon- men met een tiental spelers dagse eerste afdeling steeds tot afscheuren. Toen werd Alois de middenmoters behoort, pieunis als de nieuwe president werd er bijna het slachtoffer Van F.C. Real Witte Pen aan- van. De lift naar de tweede getrokken en ook het speler reeks kon uiteindelijk nog spotentieel werd hersteld. Vol- worden gestopt en daardoor doende om terug de gunstige blijft V.K. Volksunie in de aktualiteit te halen maar over vertrouwde afdeling. Zonder enkele maanden terug, om bepaalde ambities trouwens en p|0fte bij F.C. Real Witte Pen het behoud in de zondagse top- andermaal een serieuze bom. reeks, wordt daar nog altijd als Een weinig stichtende historie het voornaamste beschouwd, trouwens met het gevolg dat Belangrijk worden ook de toe- klubvoorzitter Alois Pieunis komstplannen bij V.K. Volks- het met een behoorlijk aantal unie welke de verjonging van spelers opstapte en F.C. Real de spelerskern nastreven en in witte Pen, was nogmaals aan dit verband werden als nieuwe- een reorganisatie toe. Het lingen aangeworven: Ivo Heir- voorval werd toen ook een der baut, Eddy Heyndrickx en voornaamst gepsreksonder- doelman Roland Van Wiele werpen op 't Heiken en in het terug na twee jaar in aktiviteit klublokaal. werd ondertussen vmn ten gevolge van een verkeers- wéér aan de heropstanding ge- Liefhebbersvoetbal. De Jong-KWB won het voetbaltornooi van de KWB in Hamme (vh) ongeval. Als trainer werd sleuteld. Blijkbaar is dat ook thans Rudy Verflieren aange- gelukt. De nieuwe voorzitter steld welke samen met Dré Roland Windey, wordt in de Martens ook de coaching van bestuurkern van F.C. Real V.K. Volksunie verzorgd, witte Pen omringd door de Blijkbaar met sukses want het vertrouwde gezichten met on- bekerprogramma voor de ei- der-voorzitter Willy Zaman genlijke voetbalkampioen- n0g de enigste overgeblevene schappen, werd tegen F.C. vanuit de beginperiode van Real Witte Pen uit Waasmuns- p.C. Real Witte Pen samen ter met een duidelijke winst met de lokaalhouders Irene en afgesloten. Meteen ook een Roger Maes, sekretaris Wil der nieuwe ploegen bij Walivo ijam De Maere, klubtrainer en bij de Heidejongens, ver- Eddy De Groote, coach eerste loopt de klubgeschiedenis al pioeg Roland Windey, coach opver vele jaren. In november tweede ploeg Luk Maes en de '70 werd door Willy De Maere raadsleden Jo Van Branden en en Antoine De Smet daarvan Rudy Blauwaert. Ook in ver- de basis gelegd met Werner band met de sponsoring van Poppe als eerste klubvoorzitter p.C. Real Witte Pen werden en het werd de aanvang van dezelfden ehouden: Zandwin- een schitterende en roemrijke njng Meganck - Callewaert van voetbalperiode op 't Heiken in het Lokerense Daknam, Waasmunster. Daar in het ge- Bouwwerken André De Maere lijknamige café bij Irene cn ujt Waasmunster en Optiek De Roger Maes werd destijds ook Schrijver uit Lokeren. het klublokaal van F.C. Real Nieuw werd echter het ver- Witte Pen gevestigd en de we- bond en door F.C. Real Witte derzijdse getrouwheid, wordt pen werd met de twee ploe- er nu nog bestendigd. Een jaar gen, thans voor Walivo geko- na het ontstaan werd er al voor zen. Beiden ingedeeld in één kompetitie voetbal gekozen en der reeksen van de zondagse het werden drie seizoenen bij tweede afdeling en als aanloop het gemeentetornooi in Steke- naar de kampioenschappen, ne. Voor F.C. Real Witte Pen werd er bekervoetbal ge werd het daar al onmiddellijk speeid. Ook al in reeksen met de titel van vice-kampioen na klassering en waarvan de best F.C. Bosdorp en de volgende geplaatsten, een ticket voor de kompetities, werden met een achtste finale veroveren. Op derde en vierde plaats afgeslo- het ideale veld van V.K. ten. Halfweg de jaren 70 werd Volksunie werd dan voor de toen naar het huidige Sport- eerste punten gestreden en de verbond Waasland overge- mannen van ere-voorzitter Re- schakeld en voor F.C. Real né Perdaen, waren zoals F.C. Witte Pen dat toen ook al over Real Witte Pen voldoende ge- een tweede ploeg beschikte, motiveerd. Door beiden werd werd de draad van het sukses resoluut voor het offensief ge verder doorgetrokken. Vier- kozen en V.K. Volksunie, ge maal werd er sindsdien reeks- raakte' hierbij aan een paar kampioen gespeeld en drie- vroege doelkansen. Op een maal, werd door de Waasmun- goede kopstoot van André sterse voetbalploeg ook de Van Duyse had de bezoekende zondagse beker veroverd en doelman echter een gevatte onlangs nog behaalde de twee- reaktie en even later op een de ploeg van F.C. Real Witte aangeven van Willy Van Duy- Pen in de zondagse tweede se, skoorde André Van Duvse afdeling ook reeds de titel. toch. Het zou nochtans niet Merkwaardige resultaten trou- veel baten want het doelpunt wens en ondanks al deze spor- werd door een overigens uit- tievbe suksessen. werden er op stekend leidende Norbert De Liefhebbersvoetbal. De ploeg van KWB Center tijdens het KWB-tornooi i werd tweede vh) i Hamme. Center Uitslagen RBS Hoger Op - FC Vriendenkring Vlierkouter - Electro De Maeyer Scoutshuis (vrij) B FC Laar - AFC Woodstock FC Sportarena - Sp. Stcendorp VS Meteoor (vrij) C Sportif Bcvcren - VK Club '66 Zeemeermin - Altodic SK Vriendenkring (vrij) D 't Hoekske - Tip Top KWB Kruibckc - Shell Boys Luitentuit (vrij) E Celtic - Moerstraat De nwe. Sportvr. - 't Stamineeken De Witten (vrij) F Pylonen De Kerf - Klein Sinaai SK Moerheidc - VC Welkom AVC De Vlasbloem (vrij) Rompu Zaffclarc - SK Moerheidc Shell Boys - Koekoek Hoop cn Vreugd (vrij) B SK Glazenleeuw - Zillcbcek Luitentuit - Jong Bijlkcn Moerstraat (vrij) C Den Ijzer - Sportief Waasmunster Los Amigo's - Oud KWB Elversele Kommersanten (vrij) D Jong KWB Elversele - Van de Voorde Zeemeermin - Scoutshuis VK Nopri Temse Zclc (vrij) E KWB St. Anna - Blue Boys Favo (vrij) Liefhebbersvoetbal. De KWB-ploeg van het H. Hart werd derde (vh) F Klokhu,s 1 n" KWB Kruibeke - SK Belsele Bock geannuleerd Aldus werd vangen door Danny Everaert. p.c. Real Witte Pen: Frank Spaans Kwartier - Pompstraat voor F.C. Real Witte Pen een Het ongeval met André Van Duerinck, Luk Michiels, Er- Portacls sP°rt 66 vroege achterstand voorkomen Duyse zou de aantrekkelijk- win Van 'Rossem, Danny De 7l>nna en deze ploeg, liet zich met een heid van de match duidelijk witte, Johan Van Branden, paar scherpe akties ook niet doen afnemen. Er werd zonder Roland Freson, Patrick Du- onbetuigd. Daarbij zou Yves veel overtuiging verder ge- bourg, William De Maere (41 speeid en het bezoekende e min. Patrick Vermeirsch) doelpunt langs Johan Van Yves De Waegemaeker (46 Branden, zou daar nauwelijks mjn. Danny Everaert), Yves iets aan veranderen (3-1, 55e Meganck en Ronny Segers.. min.). Ook waren de gasthe- Roger Van Laere ren thans van hun aanvals- krachten beroofd en ondanks Meganck een ideale gelegen heid niet kunnen benutten maar toch werd het duidelijk dat een met overtuiging spe lend V.K. Volksunie, toch de meeste en betere doelkansen kreëerde. Op een vrijschop schoot Etienne Goossens zelfs rakelings naast en bij een voor- De Landeijjke Gilden en Blo- aankochten met hun Diners zet van Wim Smet, skoorde Jo so hcbben het projckt «platte- kaart, kunnen van deze lounge van Lier Loo voor V.K. iandsk|assen„ opgestart met de gebruik maken op de eerste bedoeling de stadskinderen verdieping van de Satelliet, vertrouwd te maken met de bedrijvigheid op het platte land. Het initiatief is gekon- centreerd rond Sint-Jan in Eremo. Uil Temse -Tcrlocht Woodstock - VK Herleving Rupelboys - Slatievr H Gülspor - Drij Boeren Habbckrats - De Zon VK Frema - 't Fort I VK Club '66 -AFC Cocktail Fina Boys - Hoop cn Vreugd Hudino Boys - Wijkagenten FC Vriendenkring - Vlierkouter - Buytaerl Alfons Scoutshuis - RBS Hoger Op - Lardon Jozef 1-1 (4-4) Electro De Maever (vrij) 3-0(3-3) b FC Sportarena - AFC Woodstock - Peersman André VS Meteoor - FC Laar - Vermeire Robert 5-1 (3-3) Sportief Steendorp (vrij) 5-1 (0-4) c Zeemeermin - VK Qub '66 - Roosenboom Willy Altodie - SK Vriendenkring - De Hert André 2-7 (3-5) Sportif Bevcrcn (vrij) 1-8(2-5) d 't Hoekske - KWB Kruibeke - Pieunis Alois Shell Boys - Luitentuit - Buytaert Jozef 3-1 (3-1) Tip Top (vrij) 3-1(3-4) De Nwe. Sportvriend - Moerstraat - Van der Pul Pierre 1-1 (5-3) 't Stamineeken - De Witten - De Corte Marcel 1-3(5-2) Celtic (vrij) F Klein Sinaai - SK Moerheidc - Cousin Armand 2-2 (3-4) YC Welkom - AVC De Vlasbloem - De Wilde Willy 7-0(3-1) Pylonen De Kerf (vrij) A SK Moerhcide - Hoop en Vreugd - Van Bocxlaer Julien Koekoek - Rompu Zaffelare - De Hert André Shell Boys (vrij) B Zillebcek - Luitentuit - De Wilde Willy Jong Bijlkcn - Moerstraat - Boennc Antoine SK Glazenleeuw (vrij) C Sportief Waasmunster - Los Amigo's - Van Doorssc- laere Omer Kommersanten - Oud KWB Elversele - Verstrepen Julien De IJzer (vrij) D Van de Voorde - Zeemeermin - Roosenboom Willy Scoutshuis - VK Nopri Temse Zclc - Van Boven Marcel Jong KWB Elversele (vrij) E KWB St. Anna - Favo - IJzewijn Rcnaat Blue Boys - 't Klokhuis - Cool Omcr F Spaans Kwartier - SK Belsclc - Debbaut Jaak Portacls Sport '66 - Pompstraat - Van Uytvangc Georges KWB Kruibeke (vrij) G Tcrlocht - Woodstock - Vermeire Robert VK Herleving - Rupelboys - Cool Dirk Statievrienden - Uil Temse - Van Vlicrbcrghc Johan 2-3 (n.m.) 3-2(3-4) i- (n.m.) 1. (n.m.) 3-6(3-2) 8-0(3-4) 3-6(3-3) 2-1 (3-1) 4-2(5-3) 3-1 (5-2) 4-1 (n.m.) 3-0(5-2) 7-2(1-1) 9-1 (3-4) 5-1 stop 80' 2-2(4-3) 1-4 (n.m.) 7-1 (4-2) 0-7(4-1) voor Volksunie tenslotte toch (1-0, 20e min.). De verdediging van F.C. Real Witte Pen verkeek zich toen duidelijk op de situa tie en met een verkeerde te rugspeelbal, veroorzaakte Mark De Bock aan de overzij de ook voor enige opwinding zonder fatale gevolgen even wel. De lokale defensie zou zich langs Wim D'Hooghe nogmaals een slippertje permi- Wedstrijden week-end v Beker 't Fort - Gülspor - Pieunis Alois I AFC Cocktail - Fina Boys - Cool Omcr Hoop cn Vreugd - Hudino Boys - Uytdenhouwcn Michel VK Qub '66 - Wijkagenten - De Cauwer Gilbert Op 5 oktober zal de regie der Posterijen een speciale jeugd- zegel uitgeven gewijd aan de stripfiguren Suske en Wiske. De zegel zal een waarde heb- Een reeks van vier speciale Diners Club heeft nu een loun- ben van 9 fr. en wordt op 3 en postzegels met toeslag, ge op de luchthaven van Za- ventem voor haar klanten. De Instituut) en Gent (Sint-Baafs- De zegels brengen een afbeet- reel centrum van de Vlaamse kring). ding van de kastelen van gemeenschap Alden Bicscn Rixensart, Westerlo, Failais en een tentoonstelling Karei Gaasbeek. Alexander van Lotharingen. mens, veldheer, grootmeestér. georganizcérd. Deze tentoon- 4 oktober van 10.00 tot 17 00 naamd «solidariteit» zal door hct kadcr ïan Europalia UUr Oostenrijk word, in he. kultu- «'".'"Sloopt van 19 septentbe, klanten die een vliegtuigbiljet den te Aarschot (Sancta Maria den uitgegeven op 19 oktober. tot 16 december.

De Voorpost | 1987 | | pagina 30