DZO: ZWEMCLUB VOOR IEDEREEN DE NEW-LOOK VAN TURNKRING RITMIGA IN BELSELE TURNKRING KRACHT EN GEDULD SINT-NIKLAAS START SEIZOEN Een titel voor Hamse Van Overloop 32 - 4.9.1987 - De Voorpost ZWEMMEN De Dendermondse zwem club Olympos die aanvankelijk de meeste belangstelling richtte naar het opleiden van kompetitiezwemmers en het deelnemen aan wedstrijden heeft sinds een tweetal jaar het geweer veranderd van schouder en is veel meer uitgegroeid tot een polyvalente club die opgebouwd is rond een bloeiende zwemschool met verder afdelingen voor recreatiezwemmers, kompetitiezwemmers, seniorssportzwemmers en waterpolo. Dit seizoen wil men verder werken in de ingeslagen rich ting maar vooral naar de ver dere ontplooiing van de zwem school zal de meeste aandacht gaan omdat de verantwoorde lijken van de club aanvoelen dat een gezonde jeugdwerking de brede basis moet leggen voor de verdere uitbouw van de hele vereniging. Om dit te verwezenlijken werd het trai- nerspotentieel aangevuld en de trainers bijgeschoold. Zodat er op de hoofdtrainingen voor el ke baan een vaste trainer of trainster is en de club in de mogelijkheid moet gesteld worden nog meer leden op te vangen en vooral de jonge zwemsters en zwemmers een betere begeleiding te geven. Hoofdverantwoordelijke en coördinator voor de zwem school is Chris De Rop, be diende in het zwembad Olym pos, sekretaris van DZO en Bloso clubtrainer. Chris staat in voor de baanin- deling, de overgangen, het op maken van de trainingspro gramma's en de supervisie over de hele werking. Hij springt ook in als trainer bij de verschillende groepen als steun voor. de hulptrainers. I Het klein bad I De eerste groep waarin de I niet-zwemmers belandt evo- I lueert in het klein bad. De lesgeefster voor de aller- Zwemmen. Herman Vernimmen, voorzitter van de D.Z.O. kleinsten is Christel De De- fpfj\ cker die de zwemmertjes bena dert .als een moeder. Vertrekkend van watergewen- ning en waterspelletjes worden geleidelijk schoolslag en crawl aangeleerd waarbij durf en drijfvermogen vooral ontwik keld worden maar na verloop van enkele weken meer en meer aandacht besteed wordt aan stijlvcrbctering. Groot bad - baan 6 Wie overstapt naar het groot bad komt terecht in baan 6 bij Diane CalJebaut. Diane is oud zwemster van DZO en Bloso hulptrainster. In deze baan wordt de tech niek nog meer bijgewerk en komt men tot afstanden van 50 m zowel in schoolslag als crawl en ook rugcrawl wordt aange leerd. Iedereen leert duiken van de kant en de startblok. Rik Scholliers, nog aktief als DZO seniorssportzwemmer, steekt ook een handje toe vooral op de woensdagtraining wanneer soms rond de twintig zwem mertjes in de baan liggen te spartelen. Baan 5 Na een verblijf van vijf tot acht maanden in baan 6 en na het afleggen van de overgangs- proef komen de zwemmers en zwemsters in baan 5. Anja De Bleser ook een oud DZO-zwemster, neemt samen met Chris De Rop deze groep onder haar commando. Nog meer techniek verfijning en opdrijven van de afstanden in Zwemmen. Chris De Rop, koördinator van de DZO- schoolslag en crawl. Verbete- zwemschool (ph) kunnen verlenen in moeilijke momenten. De zwemmers en zwemsters die de trainingen volhouden blijven acht tot twaalf maan den in deze groep om dan over te gaan naar de A-zwemmers. Wie de rol moet lossen gaat na de drie maanden aanpassings periode naar de B-zwemmers. De B-zwemmers of jeugdsportzwemmers Niet alleen de strenge kompe titie op hoog niveau mag een club met geweten interesseren ook de jeugd die de zwemsport beoefent als recreatie moet welkom zijn en zich kunnen thuisvoelen in de club. 1 Om die meisjes en jongens ook een degelijke begeleiding te geven start DZO met de kate- gorie jeugdsportzwemmers. Deze afdeling is bestemd voor diegenen die niet zoveel tijd wensen of kunnen vrijmaken voor training en kompetitie. Voor hen zal er op elke hoofd training een baan vrijgemaakt worden en het trainingspro gramma zal ook aangepast worden aan hun mogelijk heden. Roland Waumans die hoofd verantwoordelijke is voor de hele groep gevorderden en coördinator voor alle afdelin gen na de zwemschool zal zich van rugcrawl en kennis maken met dolfijnslag de Zwemmen. Christel De Decker, het moedertje in het klein bad (ph) ook speciaal met de B-zwem- ter en opvolgster is Sabine mers inlaten maar eigenlijk is Pauwels, oud DZO-zwemster Louis Van Hemelrijck, DZO- en deelneemster aan de Olym- senior sportzwemmer met het pische Spelen te Los Angeles. Bloso diploma van hulptrainer Sabine staat aan het hoofd van de aangewezen trainer voor de A-zwemmers. Dit is de pa- deze groep. Met Louis be- radegroep van de club, de schikt de club over een steun- zwemmers en zwemsters naar pilaar die zowel in het bestuur wie al de anderen opkijken, en als afgevaardigde zich nut- Het zijn jongens en meisjes die tig weet te maken. van zwemmen hun hoofdsport maken en er alle nodige opof- De A-zwemmers of toppers feringen willen voor brengen. Roland Waumans, licenciaat Ze trainen minimum vier maal lichamelijke opvoeding, per week en in periode van Z moeUiiksw «if- paalt het jaarplan van de top- Startduikcn en elementair zwemmers en bespreekt met keerpunt komen er ook bij en de hulptrainers het programma dan is men goed voor de eind- in de verschillende banen. test om de zwemschool te mo- Zijn rechtstreekse medewerks- gen verlaten, nl. 200 m Zwemmen. De volledige trainersgroep van DZO (ph) schoolslag, 100 m crawl, 50 m rugcrawl. Voor wie slaagt gaan de poor ten open naar de overgangs groep. Het doorlopen van de zwem school duurt één tot twee jaar Er zijn steeds grote individuele verschillen bepaald door aan leg maar vooral de inzet en aanwezigheid op training zijn doorslaggevende factoren. C-zwemmers of overgangs groep Dit is de eerste stap bij de gevorderden. Iedereen die de zwemschool verlaat komt hier voor een proefperiode van drie maanden. Trainsters in deze groep in baan 1 zijn Annick De Paepc en Carine De Clercq twee oud DZO kompetitie-zwemsters, die ook door de aard van hun studies bewijzen belangstelling te hebben voor de jeugd en de sport en die door hun vriende lijke omgang met de zwem mertjes geliefd zijn door jong en oud. Het programma voor de C- zwemmers is bijzonder zwaar omdat hier de basis gelegd wordt van het echte trainen met opdrijven van de afstan den, leren op de klok zwem men, werken met procenten, opwarmen, strechen enz. Daarbij komt nog dat veel strenger gewaakt wordt op de techniek met bijzondere aan dacht naar start en keerpunt. Een heel moeilijke periode voor de jongens en meisjes die ten minste acht maal per maand trainen en éénmaal per maand in kompetitie zwem men. Ook de medewerking van de ouders is hier van groot belang, omdat zij ook vele uren moeten vrij maken om de kinderen te begeleiden naar de training en ook morele steun kampioenschappen tot negen maai per week. Ze krijgen meer faciliteiten in de club, worden van nabij ge- Zwemmen. Roland Waumans, koördinator van de gevorder den (ph) volgd op training, komen uit in kompetitie en worden degelijk medisch en sportief begeleid. Van hen wordt duidelijk het meest inzet en tucht verwacht. Om het tot A-zwemmer te brengen moet men zeker reke nen op een verblijf in de club van drie jaar waarvan ander half in de zwemschool en an derhalf bij de gevorderden. Waar en wanneer De hoofdtrainingen voor zwemschool en gevorderden gaan door elke dinsdag en woensdag van 17 uur tot 18 uur en elke zaterdag van 20 tot 21 uur in zwembad Olympos. Voor de gevorderden zijn er alle dagen bijkomende trainin gen. De jeugdafdeling staat open voor jongens en meisjes vanaf 5 jaar. Wie ouder is dan 18 jaar kan terecht bij de afdeling senior- sportzwemmers die elke woensdag samenkomt van 20.45 u. tot 21.45 u. Inschrijven kan men doen op de trainingen zelf. Bij DZO is plaats voor ieder een, van jong tot oud, voor de beginner en de meer gevorder de, voor de recrcatiezwemmer en de topkompetitiezwemmer. Alleen wat goede wil, enige doorzetting en een sportief hart zijn de vereisten om bin nen te stappen bij DZO waar ieder een portie sport kan ge nieten op eigen niveau. TURNEN Bij de Sint-Niklase turnkring Kracht en Geduld wordt zoals altijd, vanaf september de start van het nieuwe turnseizoen ge nomen. Traditioneel ook met verschillende reeksindelingen onder de bekwame leiding van een ervaren trainerscorps en telkens in de oude lokalen op 't Klein Hulst in Sint-Niklaas. Voor de zeer uitgebreide le denkern van Kracht en Ge duld, een turnkring welke tij dens de verlofperiode enkele lonende initiatieven heeft ge nomen, wordt het vanaf nu weer ernstig. Uurregeling der turngroepe- ringen: Turnen meisjes (eerste les op zaterdag 5 september): Kleuters (jongens en meisjes van 4 tot en met 6 jaar): van .12.45 tot 13.40 u. of van 13.40 tot 14.30 u. 1' Sektie (7 en 8 jqar): van 14.30 tot 15.30 u. 2e Sektie (9 en 10 jaar): 15.30 tot 16.30 u. 3' Sektie (11 en 12 jaar): 16.30 tot 17.30 u. 4e Sektie (13 en 14 jaar): 17.30 tot 18.30 u. 5' Sektie (vanaf 15 jaar): van 18.30 tot 19.30 u. Damesturnen en aerobic (eer ste les op maandag 7 sep tember): Groep 1: maandag van 19.45 tot 20.45. Groep 2: maandag van 20.45 tot 21.45. Groep 3: woensdag van 20.30 tot 21.30. Sprongen van 21.30 tot 22.00 Groep 4 (gematigd turnen): dinsdag van 15 tot 16 u. Jazz-dance (eerste les op maandag 7 september): maan dag van 18.30 tot 19.45 u. Artistieke gymnastiek (olym pisch turnen - eerste les op woensdag 9 september): Groep 1: van 13.30 tot 15 u. Groep 2: van 15 tot 16.30 u. Groep 3: van 16.30 tot 18.30 u. Groep 4A: van 18 tot 19.30 u. Groep 4B: van 19 tot 20.30 u. Klassiek ballet (eerste les op zaterdag 5 september): Groep 1 (beginnelingen): van 9.45 tot 10.45 u. Groep 2 (intermediair): van 10.45 tot 11.45 u. Groep 3 (intermediair): van 11.45 tot 12.45 u. Groep 4 (gevorderden): van 8.45 tot 9.45 u. Inlichtingen en nieuwe in schrijvingen tijdens de lesuren of bij: Simonne Brijssinck (sekreta- riaat) Ankerstraat 51, 2700 Sint-Niklaas. tel. 037776.74.89. Jeanne Schittekat (damesafde ling), Peter Benoitstraat 12, 2700 Sint-Niklaas, tel. 03/ 777.05.36. Annette Bogaert (ballet), Ko ningin Elisabethlaan 106, 2700 Sint-Niklaas, tel. 03/776.87.06. Artistiek turnen (jongens): eerste training dinsdag 1 sep tember. Benjamins( jonger dan 9 jaar): dinsdag van 17,30 tot 18.30 u.; donderdag van 17.30 tot 18.30 u. Kadetten (minder dan 12 jaar): dinsdag van 18.30 tot 19.30 u.; vrijdag van 18 tot 19 u. Leerlingen (minder dan 15, jaar): dinsdag van 20 tot 21 u.; vrijdag van 19 tot 20.30 u. Turners (méér dan 15 jaar): dinsdag van 20 tot 22 u.; vrij dag van 20.30 tot 22.30 u. Selektie: zondag van 9.30 tot 12.30 u. Turnen heren (eerste training op donderdag 3 september): Softgym (voor 50-plussers): van 19 tot 20 u. Fitnessgym (konditietraining): van 20 tot 21 u. Sportgym (voor wie iets extra wil presteren): van 21 tot 22 u. Inlichtingen en nieuwe in schrijvingentijdens de lesuren of bij: Walter Van Haelst (sekreta- riaat). Klapperbeekstraat 101, 2700 Sint-Niklaas, tel. 03/ 776.22.89. Johan Heirbaut (hoofdtrai ner), Mercatorstraat 118, 2700 Sint-Niklaas, tel. 03/776.49.50. Roger Van Laere In Belsele heeft de plaatselijke turnkring Ritmica het 20-jarig bestaan al overschreden. De start in '66 werd toen in ondankbare omstandigheden genomen. Vooral in verband met de nodige accommodaties werd het bepaald geen hoog vlieger bij Ritmica Belsele maar een bijzonder pluspunt bij de beleidsploeg van toen, werd die wilskrachtige volhar ding. Daardoor is het sukses van de Belseelse turnkring met voorzitter Gaston De Grove ook langzaam gestegen en in het begin der tachtiger jaren, werd de struktuur ook duide lijk in het voordeel gewijzigd. Toen verkreeg de turnkring Ritmica ook de beschikking over de sporthal in Sinaai en dat werd alleszins een belang rijke stap in de goede richting. Naar het kompetitieturncn trouwens ook en sindsdien hebben de Belseelse gymnas ten al behoorlijke resultaten behaald. Het werd voldoende om bij Ritmica met thans al een 350 leden, een nieuw en thousiasme in de rangen te schuiven en dat wordt het al leszins bij de nu gewijzigde bestuurskern. Vertrouwde ge zichten en enkele nieuwelin gen met Werner Van Lomber- gen als terug van weg geweest, hebben nu de verantwoordelijkheden geno men en de new-look van de Belseelse turnkring Ritmica, wordt als volgt aangekondigd Dagelijks bestuur: Werner Van Lombergen, Roger. Schrans, Karei Hoedekie, Rita Verguit, Denise Beck, Rita Van Landeghcm, Leen De Baere en Gisele Rénson. Algemeen bestuur: Lutgard De Wael, Diane Tits, Ingrid Bryssinck, Tiny Picavet, Annie Vaerendonck en Marga De Baere. Trainerscorps: Chantal De Baere, Hilde Bruyninckx, Leen De Baere, Veerle Mari- man, Bca Van Den Hende, Lieve Pincé, Kristel Mariman, Brigitte D'Hooghe, Kristel De Baere en Mark Ivens. Turnkalender Ritmica Belsele (turnen, jazz-dance, zaal voetbal) Sporthal Sinaai Vleeshouwers straat (startdatum woensdag 9 september): Turnen jeugd (gemengd tot 10 jaar). Vanaf 5 jaar: woensdag van 14 tot 15 u. Vanaf 7 jaar: woensdag van 14 tot 15 u Vanaf 10 jaar: woensdag van 15 tot 16 u. Vanaf 14 jaar: woensdag van 15 tot 16 u. Jongensgroep: zaterdag van 9 tot 10.30 u. Zaalvoetbal heren: donderdag van 18.30 u. Belsele Turnzaal Gemengde Lagere School Koutermolen- straat (startdatum zaterdag 12 september): Turnen jeugd. Vanaf 5 jaar: zaterdag van 9.30 tot 10.30 u. Vanaf 7 jaar: zaterdag van 10.30 tot 11.30 u. Vanaf 9 jaar: zaterdag van 14 tot 15 en van 15 tot 16 u. Turnen vofwassenen (ge mengd): Gematigd turnen: woensdag van 19 tot 20 u. Sportief turnen: woensdag van 20 tot 21 u. Grondoefeningen: donderdag van 19.30 tot 20.30 u. en van 20.30 tot 21.30 u. Belsele Turnzaal Vrije Basis school Kerkstraat (startdatum donderdag 10 september): Jazz-dance: Jeugd: donderdag van 17.30 tot 18.30 u. en van 18.30 tot 19.30 u. Tieners en volwassenen: don derdag van 19.30 tot 20.30 u. en van 20.30 tot 21.30 u. Belsele Turnzaal Bisschoppe lijke Normaalschool Watermo- lendreef (startdatum zaterdag 12 september): Turnen jeugd: Vanaf 3 jaar: zaterdag van 9.30 tot 10.30 u. Vanaf 5 jaar: zaterdag van 10.30 tot 11.30 u. Vanaf 8 jaar: zaterdag van 13.30 tot 14.30 u. Keurgroep Ritmica Belsele: le den worden slechts aanvaard volgens bekwaamheid. Inlichtingen en inschrijvingen tijdens de lesuren of bij de leden van het bestuur. Roger Van Laerc Christof van Overloop is deze week in het nieuws gekomen met een overwinning in de Na tionale jeugdkampioenschap pen die gedurende drie dagen gehouden werden in het Waal se stadje Seraing. Christof had hard gewerkt om daar een mooie prestatie te lukken en hij is daar volledig in geslaagd. Op de honderd me ter schoolslag haalde hij een tijd van 1'27»56 en dat leverde hem een elfde plaats op. Op de honderd meter dolfijn werd daar zesde en deed dit in 1'14»42. Dit was twee secon den minder dan zijn persoon lijk rekord. Alles samen geno men zeer goede prestaties van onze Hammcnaar Maar Christof lukte nog meer Op de 200 meter wissel haalde de ze all-round zwemmer brons. Maar er kwam nog meer: het koninginestuk van het zwem men de honderd meter vrije slag. Dit is immers het belang rijkste, het snelste en het spe ctaculairste op zwemgebied. Christof won deze honderd meter in 1'03»20. Hij kreeg hier geweldige tegenstand van de sterk aanklampende Yves Peradens uit Temse. Maar Christof bleef overeind en ver over de meteen de meeste be geerde titel in dit zwemkam- pioenschap. Dit sukses zal voor Christof ongetwijfeld een stimulans be tekenen om verder door te gaan in de zwemsport. De twee Hamse lange afstand zwemmers lieten opnieuw een paar belangrijke uitslagen op tekenen. Te Maasmechelen ging voor de zevende maal de internationale doortocht door. Hiervoor waren 46 clubs uit België ingeschreven en ook Nederlandse clubs waren aan wezig voor een totaal van 338 deelnemers. Maria Diclcmans nam deel aan de duizend meter schoolslag bij de veteranen da mes. Ze deed deze afstand in 27'49 seconden wat goed was voor een achtste plaats. Michel van de Casteele deed er de duizend meter vrije slag bij de kadetten en dit leverde hem een zeer goede twééde plaats op. Beide Hammenaars waren ook te Turnhout voor de achticndc doortocht aldaar. Daar waren 49 clubs voor opgekomen met een totaal van 294 deelnemers. Maria Dieleman op de haar vertrouwde duizend meter schoolslag werd er zesde bij te veteranen met een tijd van 26'54. Michel van de Casteele kon weer een tweede plaats vastleggen op de duizend me ter vrije slag kadetten. Onze Hamse lange afstand zwemmers hebben zich heel goed weten te rangschikken in het algemeen klassement van het distrikl Oost-Vlaandercn. Dit klassement gaat enkel over de langebaan zwemwedstrij den in de provincie Oost- Vlaanderen namelijk twee maal Gent. Dendcrmonde. Lokcren. Beveren. Deinze en Sint-Niklaas. In dit klassement behaalde Maria Dieleman bij de veteranen dames duizend meter schoolslag een derde plaats Michel van de Casteele bij de kadetten-jongens in de duizend meter vrije slag werd hier kampioen van het gewest

De Voorpost | 1987 | | pagina 32