iHOOGEINDE HOUDT PUNTEN THUIS LANOS VERSCHAFFELT LUTTERZELE VERLIEST PUNT IN HET SLOT S SUPER KRIS EVERAERT KLINGE BLIJFT PRODUKTIEF SCHEIDSRECHTER HEERWEGH EIST HOOFDROL OP (|EEN "GELE" BEDOENING -• De Voorpost - 11.9.1987 - 21 WÊm e helf orings on d< VOETBAL WILSKR. GIJZEGEM - TK MELDERT 0-2 Thor heeft dank zij zijn super- doelman en met enige dosis geluk gewonnen van Gijze- gem. dat zeker meer verdien de. Meldert miste zijn rentrée in 3e provinciaal dus niet. Het verdient als nieuweling in een hogere reeks zelfs alle lof al was het maar omdat trainer Clocheret aandurfde met een 4-3-3 opstelling in het strijd perk te treden. De wedstrijd groeide uit tot een best genietbare wedstrijd, hoewel er vanzelfsprekend iyi technische tekortkomingen waren en dat langs beide kan- ten. Het bezoekende TK klom vrij vlug op voorsprong. Hand- spel van Van Sinay leverde een strafschop op, loepzuiver om- i de gezet door De Petter (0-1, 12'). Even later verdubbelden Fruythoff en Everaert ei zo na de score. Hoewel de tegensto ten van Gijzegem niet zo veel voorstelden, verkeek Wils kracht aan de 20' toch wel dé kans op de gelijkmaker. Ver- leyen bediende Vereecken, die echter inhet in het zijnet mikte Halfweg de le helft knalde De Bolle voorlangs na een combi natie met Kurt Everaert, ter wijl aan de overkant Kris Eve raert laaguitvallend een schui ver van Vereecken neutrali seerde (28'). Op het halfuur loste Fruythof vanop 20 m een schicht, die rakelings naast de linkerstaander te pletter sloeg. Naar het einde van de le helft toe nam Wilskracht steeds meer het initiatief in handen en dwong hierbij 2 goede kan sen af. Eerst was er een pracht- aanval opgezet door Vereec ken en Verleyen, maar met een sublieme redding hield Kris Everaert zijn netten onge schonden (37'). Nadien zette Van Sinay een mooi nummer tje op en knalde nipt over de deklat (40'). In de 2e speelhelft werd Thor bijwijlen van het kastje naar de muur gespeeld. En toch kon Gijzegem aanvankelijk geen Qchte doelkansen afdwingen, hoewel het bijna doorlopend op de bezoekende speelhelft combineerde. TK kwam wel even gelukkig weg nadat De Voetbal. De kern van TK Meldert met de nieuwe trainer (da) Poorter paniekerig terugspeel de op zijn doelman, hetgeen Vereecken net niet kon afstraf fen (51'). 3' later had Kris Everaert een schitterende red ding in huis bij een listig balle tje van Verleyen. Rond het uur raakte Meldert een paar keer uit de plaatselij ke wurggreep. Cooman, De Bolle en De Petter zagen hun pogingen gekeerd. Aan de overkant bleef Kris Everaert reuzereddingen uit zijn mou wen schudden. Eerst stopte hij klemvast een poging van Ver eecken (64'). Nadien ranselde hij een vrijschop van Van Si nay uit zijn linkerbeneden hoek. Op een moment dat Gijzegem zich klaarmaakte voor een laatste stormloop, werd het ko gezet. Bij een snelle counter werd Cooman aangespeeld. Deze zette voor tot bij Fruyt hoff en Smetryns was een tweede maal gevloerd. (0-2, 70'). Een aangeslagen Wilskracht trachtte met de moed der wan hoop terug in de wedstrijd te komen onder impuls van Van Nuffel, De Winne en zijn aan- valsduo Vereecken-Verleyen. Het was Thor dat nog de beste kansen wist te scheppen. Zo kopte Fruythoff voorlangs en miste De Petter nog een kor- rekt toegekende strafschop na een aanslag van De Wolf op Kurt Everaert. Volledigheidshalve vermelden we nog dat Kris Everaert een schicht van Vereecken redde, dat De Bruck een kanonbal :p zal moorj HOOGEINDE - VK TIELRODE 3-0 ploeg rijdenHoo8einde heeft de positieve trend die het naliet in de innen Beker van het Waasland, verder kunnen doortrekken in an ditdeze eerste kompetitiewedstrijd. waar-Tielrode, agressief en afbrekend voetbal, kon nooit de thuisploeg bedreigen op voetbalgebied. Daartegenover (m.s.istond Hoogeinde met goed voetballend samenspel langs de flanken opgezet als onoverkoombare hindernis voor de jDurmejongens. van Luc De Wolf van de doel lijn keerde en dat De Winne in de slotfaze nog de kans zag over het verlaten bezoekende doel te knallen. De doelpunten: 12': 0-1 De Petter, 70'; 0-2 Fruythoff De ploegen: W. Gijzegem: Smetryns, De Bock (77' De Smedt), De Wolf Luc, De Wolf Yves, Van Nuf fel, De Coster (68' De Wolf Dirk), Van Sinay, De Winne. Merckx, Vereecken en Ver leyen. TK Meldert: Everaert Kris. Wauters, Van Mulders, Van- deneede, De Petter. De Bolle, De Bruck. De Poorter. Fruyt hoff (88' Vandesype), Cooman en Everaert Kurt. P. Van Capellen BLIK OP VIERDE PROVINCIALE hebben we een paar keer ge vaarlijk uitgehaald. Op zo'n twee minuten van het einde werd een tekortkoming afge straft. Meteen dienden we een punt prijs te geven. Ik meen in elk geval dat we een sterker team verenigen. Danny Ab- beel (Lebbeke), Mare Rom- baut (Oudegem) en Yves Cool (Malderen) zijn onze rangen komen versterken. Ik meen dat we met deze voetballers erbij bekwaam moeten zijn om een plaats binnen de eerste vijf na te streven. We moesten te gen Lebbeke ook nog de dien sten missen van Rudy Moyens en Willaert. Eerstgenoemde zit een drie weken durende schorsing uit (naweeën uit de vorige kompetitie). Voor Wil laert is kaatsen momenteel nog belangrijker dan voetballen. Weldra zullen we hem weer kunnen opstellen. Ik ben in ieder geval van oordeel dat we De Sint-Gillisse vierde pro- vincialer Lutterzele heeft zijn eerste kompetitiewedstrijd niet met een overwinning kun nen afsluiten. Het zag er noch tans geruime tijd naar uit dat de twee punten aan huis zou den blijven. Twee minuten voor het einde had een tekort koming in de plaatselijke de fensie, de gelijkmaker tot ge volg waarvan Van Puyvelde de auteur werd. Klubleider Paul Roels is van jordeel dat zijn team recht had op de volle inzet. "We waren in het algemeen de betere ploeg. Het eerste kwartier verliep verdeeld. Daarna zijn we tot scoren ge komen langs Mare Rombaut. Steve Reid had een aandeel in de voorbereiding. In de twee de helft is Lebbeke offensiever van leer getrokken. Wij heb ben het wapen van de tegen aanval gehanteerd. Daarmee ons in deze kompetitie flink uit de slag zullen trekken. Dat mag wel eens, want vorig jaar hebben we er in feite niet zo veel van gebakken." Rapide Lebbeke liet tegen Lutterzele in ieder geval geen onaardige indruk. De vierde provincialer blijkt zijn rangen te hebben versterkt. Roelandt en Tonnelier zijn terug van weggeweest. Vooral laatstge noemde liet tussen lat en sta ken een gunstige indruk. Bij het doelpunt dat door de thuis ploeg tot stand werd gebracht ging hij vrijuit. Voor de rest kwam hij telkens gepast en korrekt tussenbeide. Hoever zowel Lutterzele als Lebbeke het in deze kompetitie zullen brengen, valt nu nog moeilijk te zeggen. Allicht zijn zij niet de enige ploegen die verster king hebben aangetrokken A2(e.g.) H. SINAAI - KSK KLINGE 1 -3 Dé grote boeman voor Tiel- rode was Bruno Verschaffeit, 'erkelijk ongrijpbaar was de- :e vaardige aanvaller voor de "ielrode-verdedigers. Nadat loogeinde een grote periode spcfa" veelvuldig balbezit kon t zijjomzetten met een mooi doel- aetba!Punt van dezelfde Verschaffeit doelfd'e een hoge center van Eric aatsteVeriackt in doel knikte, kon l eetVK T(e.lrode pas tegen het ein- J de van de eerste periode even de neus aan het venster komen .steken langs De Caluwé doch J>ct bezoekende schot eindigde jEjfvoorlangs dc eerste paal De tweede periode verwa rde het spel enigszins langs "ide zijden toen té veel per- onlijke duels uitgevochten 'erden in dc ware zin van het oord. Dit resulteerde in een :le kaart voor bezoeker Van ffelen. Bruno Verschaffeit rok zich van dit geweld echter iets aan en scoorde ondertus- nummer twee voor de luisploeg. nadat Mare Ver- (uteren hem knap bediend ld. Toen de gemoederen nog bedaard waren moest :heidsrechter Van Boven misspeler Ronny De Keers- taeker en bezoeker Walter 'ermeulen uitsluiten nadat iden een persoonlijke vete itgevochten hadden op het terrein. In blessuretijd, in de ware zin van het woord, kon Bruno Verschaffeit dan nog op de valreep nummer drie bin- nenknallen toen Maes hem na een hoekschop prima bedien de. Zo kon Hoogeinde in deze hard betwiste wedstrijd toch de twee puntjes thuis houden. Tielrode zal dit weekend thuis tegen Verrebroek uit een an der vaatje moeten tappen, wil het niet direkt wegzakken in het dal der puntenlozen. (m.s.) Voetbal. De aanwinsten van Hoogeinde (Iv) Met Sinaai-Klinge werd wel licht dé topper van dit week eind gespeeld in vierde provin ciale afdeling. Twee ploegen die na dit seizoen bovenaan willen eindigen stonden reeds tegen elkaar op deze eerste speeldag. Voor de talrijke toe schouwers werd het een mooi en aangenaam kijkstuk met twee goed voetballende en of fensieve ploegen. Herleving Sinaai nam onte gensprekelijk de beste start en dwong Klinge-portier Erik Ferket dan ook meermaals tot gepast tussenkomen. Na tien minuten spel kwam de thuisploeg dan toch ver diend op voorsprong toen De Vleeshouwer een 'mooie kol- lektieve aanval suksesrijk wist om te zetten in een doelpunt. Sinaai. met windvoordeel ge start. wilde na dit vroege suk- ses zo vlug mogelijk een twee de en geruststellende treffer tegen de Klingse netten jagen. Patrick Impens en Peter Van Acker slaagden bijna in dit opzicht, maar hun talrijke kan sen werden door de bezoeken de portier onschadelijk ge maakt of misten de goede rich ting. Zo bleef deze 1-0 stand behouden tot aan het rustsig- Na de kampwisseling direkt tegenslag voor de thuisploeg toen Mare De Breuker met een ernstige lieskwetsuur moest worden afgevoerd. En pech bleef de moedige thuis ploeg achtervolgen tijdens de ze tweede helft. Nog maar pas hersteld van deze tragische op doffer kon Klinge bij een zeld zame tegenaanval op gelijke hoogte komen langs de jeugdi ge Van Vlierberghe. Sinaai, aangeslagen door deze tegen slag, diende rond het uur zelfs toe te staan dat de gasten op voorsprong kwamen. Een knappe combinatie tussen Van Gijsel en Van Houwermeiren werd immers suksesvol door deze laatste afgewerkt die met een de 1-2 aantekende. Sinaai vocht terug met een groot strij- dershart maar verder dan een paar kansen voor de gevaarlij ke Impens zat er vooralsnog niet in. Klinge daarentegen werkte na de koffie af tegen 100%. Nu mocht Vaerewijck op de 73ste minuut juichen toen hij na samenspel met Carl De Wilde de winstcijfers op het bord bracht. Sinaai kon ondanks de verdienstelijke wedstrijd waarin het minstens een punt verdiende de bezoe kers dan ook niet meer bedrei gen, zodat de kompetitie in de Tinelgemeente een beetje dra matisch werd ingezet. Bij de grensboys had men na het suk- ses in de Wase beker en na deze eerste kompetitiewed strijd natuurlijk de glimlach van de grote dagen. Men zou voor minder. Hopelijk blijft deze behouden na het volgen de thuisduel tegen White Boys Sint-Niklaas dat eveneens over een stevig geheel beschikt. (m.s.) EKSAARDE - WACHTEBEKE 2-2 Voetbal. De kern van Hoogeinde Sint-Gillis-Waas (Iv) VERREBROEK KIELDRECHT 1 -2 J Gemakkelijke derby's be- Kaan niet. Vraag dat maar ens aan scheidsrechter Van er Stylen. Deze brave man j locht vorige zondag liefst ze en maal een geel karton bo- enhalen om al te ijverige bel- amels te straffen. Thuisspeler atrick De Jaeck vond dat geel p deze wereldwielerhoogdag est tweemaal mocht bekeken 'orden en kon zo nog net de ankomst rechtstreeks meema ken. De kollega's rommelden echter voort en ledigden de bittere beker tot het einde. Na een gelijkopgaand eerste kwartier met wisselende kan sen voor beide doelen kwam de thuisploeg het eerst op voorsprong. Patrick Thierens kon een mooie kollektieve aanval suksesrijk afronden met een zuiver en hard geplaatst schot. Dit tot grote vreugde van de medemaats. Blijkbaar steeg deze euforie de thuisspe- lers naar het hoofd want in dezelfde minuut, de 28ste, kwamen de Kieldrechtse be zoekers al langszij. Roel We- zepoul, prijsschutter bij uitstek van de bezoekers, buitte een kapitale blunder in de Een- dracht-defensie meedogenloos af: 1-1. Rond het halfuur begon dan het duel iets bitsiger te wor den, zeker toen bezoeker Mare Penneman Van Bogget foutief moest stoppen in het zestien metergebied. De strafschop werd echter gemist door een anders altijd kalme Danny De Maeyer. Dat deze laatste zenu wen had kwam vijf minuten later in de 38ste minuut eens te meer tot uiting toen hij nu in plaats van een penalty mocht trappen er nu een veroorzaak te, op Luc Calluwaert. Luc Verplancke miste de hem ge boden kans niet en meteen kon Kieldrecht met een 1-2 voor sprong de rust in. Na de kampwisseling begon Verrebroek met polderwind- voordeel. Hiervan kon echter geen gebruik gemaakt worden om Kieldrecht nog te veront rusten. De duels werden har der en de tackels gemener zo dat het niet verwonderlijk was dat volgende spelers met geel getrakteerd werden door een goed leidende referee: De Mayer, Van Bogget, De Jaeck (2), Laureys en Rogiers voor Verrebroek en Verplancke, De Caluwaert en Penneman voor Kieldrecht. Tussen al dit geweld lukte Verrebroek dan toch nog bijna op de valreep met 10 man om op gelijke hoogte te komen van Kieldrecht. De bal werd echter van de lijn gehaald door een attent reagerende Kiel- drecht-portier, het verlossen de, voor scheidsrechter Van der Stylen, eindsignaal maakte echter voor Verrebroek te vroeg een einde aan deze har de wedstrijd. Dit weekend trekken beide ploegen dieper het Waasland in zodat dc won den langs beide kanten ge heeld kunnen worden. Voetbal. FC Eksaarde (4de prov.) moest zich in de thuiswedstrijd tegen Wachtebeke tevreden stellen met een 2-2 gelijkspel (polo) Acht gele en één rode kaart onverwachte situatie werd offer was Jackie Schelfout die was de eindbalans na het tu- door de Wachtebekenaars gre- met een rode kaart als eerste muit dat begon juist geteld in l'g aangewend om als eerste de de stortbaden mocht gaan op- de 85ste minuut van de wed- we8 naar de netten te vinden, zoeken. De strafschop kwam strijd. De grote regisseur van Rond het halfuur kon bezoe- er ten slotte toch aan Pauwels deze kaartendans was scheids- ker Van Damme de thuisver- zette zich voor Wachtebeke rechter Heerwegh, die trou- dediging in gebreke vinden na achter het leder en besloot wens al de hele duur van de een knappe kollektieve aktie naast. Vreugde bij de thuisspe- wedstrijd overhoop lag met de van de Wachtebeekse aanval. Iers natuurlijk. Ontgoocheling nieuwe reglementering van dit Het was duidelijk dat de bij de strafschopnemer Enke seizoen. thuisploeg in deze faze nog le sekonden later waren de Een dubieuze strafschop tot naar de juiste kombinatie rollen echter omgekeerd toen tweemaal toe laten hernemen 2°cht- Trainer Claerhout bleek het mannetje in het zwart de plaatste het orgelpunt op zijn dit dan toch tijdens de rust strafschop liet hernemen we- namiddagpraktijk met het be- gevonden te hebben want gens tot op heden ongekende kende gegeven als gevolg. Chris De Cock scoorde kort na redenen. Vreugde bij Wachte- ferrebroek - Kieldrecht 1-2. Patrick Thierens van Verrebroek r het doel van Peter Buytaert (Iv) W* r; ,ft'- rrr dook geregeld gevaarlijk op i-" kende gegeven als gevolg. Chris De Cock scoorde kort na redenen. Vreugde bij Wachte- Eksaarde startte trouwens de rust eerst de gelijkmaker beke en woede en ontgooche- deze eerste kompetitiewed- om nadien zijn ploeg een ver- ling bij de benadeelde thuis- strijd in een echte pechsfeer. diende voorsprong te bezorgen spelers. Pauwels opnieuw ach- Na het plots ziek worden van rond de 70ste minuut. ter de bal. Deze maal liet hii verdediger De Mey moest Eksaarde leek dan rustig de- de thuisportier geen schijn van draaischijf en organisator ze eerste kompetitiepartij te kans (je zou voor minder) cn Schelfout noodgedwongen en- zullen gaan winnen toen bezorgde zo zijn ploeg nog een kele stappen achterwaarts in scheidsrechter Heerwegh de onverhoopt gelijkspel De de ploeg maken. Deze totaal toeschouwers nog op een num- thuisploeg hield aan deze his- mertje trakteerde. Voor een torie echter een dubbele kater vermeende fout door thuisspe- over. ten eerste puntenverlies Ier Van Hulle in de zone van en ten tweede zal Jackie Schel de waarheid te bestraffen met fout nog de rekening gepresen- een penalty kreeg de man in tcerd krijgen van zijn aktie het zwart alle thuisspelers op bezoek. Voornaamste slacht- (M.s.i Verrebroek - Kieldrecht 1-2. Patrick Thierens trapt de penalty voor Verrebroek (Iv) MTSA- UITSLAGEN REEKS 1 P Alexander-Endoka II AZ 77-Abdijshotters El Camu-Excelsior H Edo-Dc Kring fl Giwo-Watcrval Octopus-Snas Plasken-Melckenb 5^—-^ REEKS 2 Animalie-Lccuwcrik B ff imMhaS Cobilas-Breughcls mmm Dressel-City Leeuwerik A-Blauw-Wit OC Aalst-Royal Sportief Rayo Espanol-Timarcha Zandput-Grocn-Wit 6-0 REEKS 3 Baccara-Barcclken Bamboc-Dricvelden Blauwe Vlam-BrughuN Grocndal-Bartan Hofslade-Vr Dender O.d.Toren-Wittc Paard ZONDAG Adelaars-Star Boys Pano-Koszcn Park-Sportkring Rode Roos-Gipak Sportief 81-Nieu' o-ti 0_l Sunsei-Real Familial

De Voorpost | 1987 | | pagina 21