H DANNY EERSTE ZEGE VAN GÜNTHER OPDORP DIRK DINGEMANS IN MELSELE BART HEIREWEGH IS ER WEER BOVENOP DANNY DAELMAN: REIS NAAR CANARISCHE EILANDEN ALS BELONING BART HEIREWEGH TE MOERZEKE DE EERSTELING VAN BARTPEELMAN DAELMAN IN ST.-GILLIS-WAAS EERSTE ZEGE VOOR GÜNTHER VAN IMPE BERT PERSOON IN BEVEREN De Voorpost - 11.9.1987 - 29 WIELRENNEN JUNIORES p dot Iscels I Er I ,voss i LIEFHEBBERS ueri rersoon met zijn supporters na zijn zege Dirk Dingemans behaalde in het Waaslandse Melsele zijn eerste overwinning. Met de medewerking van zijn ploeg maat Jacques Verbrugghe ge raakte hij in de laatste kilome ters alleen voorop en hield stand tot de finish. Frankie Weemaes werd even later tweede voor Verbrugghe. De spurt voor de vierde plaats werd gewonnen door Peter Hermans voor Jan Joos. Na zo'n 30 km gingen 16 van de 48 deelnemers in de aanval, maar na 75 km wedstrijd kivam het tot een hergroepering. Daarna is Guy Rooms in de aanval gegaan samen met Jan Joos, Frankie Weemaes. Dirk Din gemans en Guy De Jonghe. Pascal Fockenier. Ivan Ver- eecken, Jacques Verbrugghe, Peter Hermans en Robin Van Hecke begonnen later, met succes aan een achtervolging. Op zowat 20 km van het einde was er een aanval van Dinge mans, Joos, Weemaes, Ver brugghe, Vereecken, Guy De Jonghe. Peter Hermans en Guy Rooms. Ivan Vereecken, Guy De Jonghe. Peter Her mans en Guy Rooms. Ivan Vereecken diende greep te los sen maar later trokken Ver brugghe, Dingemans en Wee maes er onder hun drieën van door. Jan Joos poogde nog aan te pikken, maar slaagde niet in zijn onderneming. Dirk Dingemans geraakte op het laatst nog alleen voorop. Hij werd winnaar. E.G. Gunther Opdorp heeft een houding was goed. Ieder nam eerste overwinning in de wacht een deel van het werk op de gesleept. De nieuweling uit schouders. Bcrlare was in Oosterzele met Hierdoor konden we een rui- drie renners voorop. Bij de me voorsprongrealiseren en ontknoping vertoefde hij in bleven tot de finish buiten een gunstige positie. schot van het peloton. Dauwe begon de spurt Ik zat in zijn Ik had nooit gedacht te zullen wiel Op het gepaste ogenblik winnen» zegt Gunther. heb ik toegeslagen». «In de spurt kom ik niet of Gunter Opdorp is niet onte- nauwelijks aan de bak en ook vrcden over zijn verrichtingen. R nu vreesde ik alweer in de «In het begin van het seizoen en luren te worden gelegd. Van ging het niet zo best. De laat- bij het begin sprong ik in de ste maanden evolueer ik be- dans. Ik trok er na zo'n vijftien stendig in de voorste gelede- kilometer in mijn eentje van ren. Winnen zat er niet in. Ik onder. Later kreeg ik gezel- beschik niet over een lonende schap. Uiteindelijk vormden spurt. Vandaar dat ik bij een we een kwartet. De verstand- ontknoping telkens aan het Beveren (Iv) kortste eind trok. Nu ik tot de bevinding ben gekomen dat het uiteindelijk toch moet kun nen gaan, hoop ik alvorens het doek valt over de competitie nog een zege te behalen. Vol gend seizoen begin ik dadelijk als junior. Ik ben niet verlegen voor de overstap. Gunther Op dorp kan rekenen op een flin ke morele steun. In het café Molenhoek te Ber- lare werd een club opgericht die zo'n zeventig supporters verenigt. Een ruim aantal on der hen is telkens paraat waar de renner van start gaat. Ko mend weekende wijkt hij uit naar het Westvlaamse Moen. - E.G. Het gaat de laatste tijd weer goed met Bart Heirewegh. De amateur uit Hamme heeft verschillende maanden gesukkeld, kon met moeite wedijveren en eindigde amper binnen de prijzen. Bloedarmoede was de oorzaak van minder gunstige verrichtingen Nu gaat het weer zoals het moet en zoals Bart het in feite had verwacht. In Moerzeke behaalde hij een vierde seizoenzege. Met dertien zijn we na zo'n twintig kilometer in de aanval gegaan. Het peloton zat ons op de hielen. Pas voorbij halfweg groeide de verdediging. Er werd hard gereden. Op iets minder dan tien kilometer van het einde gingen. Guy Van Hese en Eric Wuytack hun kans. Ze werden weer gegrepen. Op vijf kilometer van-het einde achtte ik mijn tijd gekomen. Ik demarreerde en kreeg Garry De Cock in het gezelschap. Garry leverde een flinke mede werking. In de spurt had ik het niet echt moeilijk. - In Erpe Mere legde Bart Heirewegh twee dagen later beslag op een vierde plaats. Aanvankelijk ging het niet goed. Vrijwel de ganse wed strijd was ik op achtervolgen aangewezen nadat een groep van twintig voorop was geraakt. In het gezelschap van Willy De Backer zette ik met sukses de achtervolging in. Op dat ogenblik waren er drie renners in de aanval gegaan. Ik ben er alleen naartoe gereden. Net toen ik hen in het vizier kreeg begon de spurt. Ik kwam dus net wat te laat om nog mee te dingen voor de dichtste plaatsen. Bart Heirewegh hoopt er in de laatste kompetiticweken nog het beste van te maken. Het seizoen stemt mij niet helemaal tevreden. In de grote koersen behaalde ik wel goede resultaten maar in de gewone wedstrijden is het nogal eens mis gelopen. De regelmaat ontbrak en dat kwam doordat ik enige tijd heb gesukkeld Bart Heirwegh vervult komend jaar zijn militaire dienst. Het valt nu uit te kijken hoe hij de wielersport zal kunnen kombineren. In geval het goed gaat hoopt hij een plaats in de militaire ploeg af te dwingen. E.G. Waar naartoe? Dat was een vraag die Danny Daelman al een paar weken bezig hield. Indien hij als eerstejaarsju nior tien overwinningen zou behalen, kreeg hij door zijn supportersklub een reis aangeboden. Maar werd als een geheim bewaard. Tot hij vorige zondag voor de tiende keer eigenaar van de bloemen werd en vernam dat men dadelijk een vliegtuigbiljet zou bestellen voor een reis naar de Canarische Eilanden. Wie hem daar gezelschap gaat houden blijft voor ons een geheim. Kandidaten(s) om mee te reizen zijn er te over, zegt guitige Danny. Feit is dat de voorbeeldige junior uit St-Gillis-Waas op een prachtig seizoen kan terugblikken. Een erg verdienstelijke jongeman is die Danny Daelman in ieder geval. Joviaal in de omgang is het prettig met hem een gesprek te voeren. Zeker nadat hij in vier opéénvolgende wedstrijden win naar was geworden. Nadat ik mij twee dagen voordien als de sterkste had getoond, werd ik in Melsele door iedereen beloerd. Ik mocht mij geen vin verroeren of men had het opgemerkt Gunther Thuysbaert heeft de basis gelegd voor een definitieve ontsnapping. Ik volgde met vijf anderen. Op dat ogenblik ondervond ik even last van zere benen Gelukkig werden er toen geen demarrages bndernomen waardoor ik gelegenheid kreeg om even te recupereren. Toen Ivan Smet zich begon te roeren en een actie ontketende heb ik dadelijk gereageerd. Later vond ik de tijd aangebroken om alleen op pad te trekken Ik genoot de medewerking van Gino Heirewegh die mijn vlucht afschermde. Bij de streep had ik een voorsprong van 30 seconden geraliseerd. Danny Daelman vervult momenteel zijn militaire dienst in Brasschaat. Hij spaart zijn vrije dagen om tijdens de winter naar de Canarische Eilanden te trekken. Niet om er zich te vermaken. Wel om het nieuwe wielerséizoen voor te bereiden. Danny Daelman is immers een ernstige jongen die beseft dat de basis voor een flinke competitie wordt gelegd in een periode waarin Koning Winter de scepter zwaait. E.G. Wielrennen. Dingemans was de sterkste amateur in Melsele (Iv) LIEFHEBERS Bart Heirewegh ontpopte zich in Moerzeke als een werklustig renner. De amateur uit Ham- me geraakte na vijftien kilo meter voorop in het gezelschap van Jan Cools, Marc Galle, Patrick Van Buggenhout. An- dré Van Paemel, Eric Wuy tack, Eric Colman, Peter Van Huffcl, Guy Van Hese, Ronny Mettepenningen, Garry De Cock, Guido Haentjes en de Nederlander Theo Kooy. Dat was metéén ook de defini tieve ontsnapping. In de ach tergrond werd er door de rest van het deelnemersveld nog stevig gereageerd. Even zag het er trouwens naar uit dat het tot een hergroepering zou komen toen het verschil tussen kop en staart tol 20 sekonden was gereduceerd. Onder im puls van bart Heirewegh werd er vooraan weer steviger op de trappers geduwd. Stelselmatig werd de kloof breder. Bart Heirewegh zinde op een over winning. Hij liet een frisse in druk. evolueerde bestendig in de spits en waagde zich aan een uitval op zowat 3 kilome ter van het einde. Zijn leef tijdsgenoot Garry De Cock sprong mee de dans in. In relatief korte tijd hadden de beide renners een riante voor sprong verworven. Aan de streep bedroeg die 30 sekon den. Bart Heirewegh had het niet moeilijk om zijn opponent in de spurt achter zich te laten. In een spannend duel werd Guido Haentjes derde voor Ronny Mettepenningen en Theo Kooy. - E.G. Wielrennen. In Moerzeke won Ronny Mettepenningen uit Grembergen de spurt voor de derde plaats vh) Het was kermis ten huize van Bart Peelman in Moerzeke na dat de nieuweling voor het eerst eigenaar van de bloemen was geworden. In Erps Kwerps trok hij er bij het ingaan van de finale alleen vandoor en hield stand tot de finish. «Ik heb nochtans erg veel dorst geleden, vertelt de Moerzeke- naar». Na enkele kilometers verloor ik mijn drinkbus. Er werd bovendien hard gereden, zodat ik best wat verfrissing kon gebruiken. Ik ondervond geen last met het tempo. Tot een echte uitval kwam het niet. Een paar renners poogden wel eens voorop te geraken maar werden binnen de kortste ke ren weer tot de orde geroepen. Op het laatst dacht ik ook even mijn kans te gaan. Ik demar reerde, kreeg nog een renner in het gezelschap, maar de rest bleef achter. Met twee zijn we voorop gebleven. Niet voor lang. Mijn gezel had zijn beste pijlen verschoten en diende greep te lossen. Ik voelde mij mans genoeg om het avontuur alleen verder te zetten. In Erpe Mere legde Bart Peel man beslag op een tiende plaats. Aanvankelijk ging het goed. Ik behoorde tot een lei- dersgroep met o.a. Guy Lcm- mens. Na enige tijd werd ik geplaagd door buikkrampen. Toen het euvel voorbij was poogde ik om weer tot bij de leiders te geraken. Dat ging niet meer. De achterstand was al te groot geworden en boven dien bleef men vooraan niet bij de pakken zitten. Bart Peelman is niet van plan om het bij die ene zege te laten. Ik drijf op een flinke konditie en maak mij sterk om nog links Wielrennen. In Erps-Kwerps won Bart Peelman uit Moer zeke zijn eerste wedstrijd bij de nieuwelingen (vh) of rechts een zege mee te pik ken alvorens het doek valt over deze competitie. Tot juli volgend jaar blijft Bart Peelman lid van de nieuwelin gen. Nu zondag gaat hij in St.- Giliis-Dendermonde van start. De Moerzekenaar is student in de informatica aan een school in Dendermonde. E.G. JUNIORES Het zat de Van Impes tot nu ook nog antibiotica diende ge- tot niet mee. Vader Lucien, slikt. Alles bij mekaar was daar was om zo te zeggen geen Gunther drie tanden kwijt, vijf omzien naar, want die reed vullingen rijker, maar arm meer dan uitstekend bij de aan... goede conditie BWCL. Maar de twee zonen Die kwam pas terug eind juii. Gunther en profrenner Peter na de Ronde van Vlaanderen, bleven het voorbije jaar niet Sindsdien kwam er een kente- van tegenslaag gespaard. Pe- ring. Zodanig zelfs dat er vorig ter, de oudste van de twee, was weekeinde een allereerste zege zomaar eventjes drie maand inzat. In Wichelen had het er uit kompetitie en moest van nochtans niet al te best uitge ver terugkomen om zijn plaats- zien in de aanvangsfase van de je terug te krijgen in het pelo- wedstrijd: de eerste drie ron ton. Maar daarover meer in den kreeg hij last op de adem- een andere bijdrage binnen- halingswegen. maar nader- kort. hand vlotte het dan toch weer Gunther, de jongste van de Zodanig dat hij uiteindelijk twee, was aan z'n tweede ju- met twee kopmannen het ha- nioresjaar begonnen. En in de zepad koos. Van die twee zware voorjaarswedstrijden moest Mark Bracke loslaten ging het vlot. Maar toen stak met krampen. Toen bleef al- een ontsteking op z'n tanden, leen Eeckhout over. en die stokken in de wielen. Eenieder moest er aan geloven in de ander zou bij de tandarts hol- eindspurt. Normaal moest het len, maar bij een koereur zit^de week voordien al in de roos dat anders. Want kiezen laten geweest zijn. te Vlierzele. Na trekken is heel nadelig voor de dat hij op z'n eentje de kloof conditie. Zodat renners door- met twee leiders gedicht had. gaans wachten tot na het sei- begon hij net iets te laat in de zoen vooraleer in de tandarts- spurt en moest Peter De Fren- stoel te kruipen. ne laten voorgaan. Natuurlijk mag er dan niet Gunther is leerling van de in- méér fout gaan. En dat ge- formatica-afdeling van de beurde bij Gunther wél. zodat Handelsschool in Aalst. Al- de gebïtsituatie op de lange licht kan hij de huidige «for duur onhoudbaar werd. Een me» nog een tijdje vasihou- tandartsbezoek werd onver- den. en komt er misschien nog mijdelijk. En alsof dat nog niet een bloemtuil bij voor half genoeg was, was de algemene oktober, gezondheid door al die perikc- len zodanig aangetast dat er WIELRENNEN IN HET LAND VAN AALST Kenny Franssens, Joeri Ver- bruggen en Mare Bracke. Da delijk hadden deze renners een riante voorsprong verworven. In de laatste rechte lijn zette Danny Daelman van ver de spurt in. Even zag het er naar uit dat hij op de valreep nog zou geklopt worden door de sterk opzettende Kenny Frans sens. Daelman kon echter standhouden. Franssens werd tweede voor Mare Bracke en Joeri Verbruggcn. De spurt voor de vijfde plaats werd ge wonnen door Jean-Pierre Ivens. E.G. NIEUWELINGEN In Beveren Waas behaalde naegels greep diende te lossen. Bert Persoon een veertiende Intussen waren Bert Persoon scizocnzege. De nieuweling uit en Tom Steels op jacht getrok- Stckene versloeg Steven-Ver- ken. Zij realiseerden de aan- donck en Tom Steels in de sluiting met de leider. Tot de spurt. finish zouden deze drie renners Ronny Witnaegcls was na tien voorop blijven. Hun voor- kilometer in de aanval getrok- sprong bedroeg daar overigens ken maar kreeg spoedig het ruim drie minuten. Tom Steels gezelschap van Tom Steels, zette de spurt in maar werd op Laatstgenoemde-hield er een het laatst gecounterd door de dusdanig tempo op na dat Wit- snelle Bert Persoon. - E.G. Wielrennen. Nieuweling Bert Persoon won in Beveren deze spurt met drie (Iv) Danny Daelman is in eigen gemeente eigenaar van de bloemen geworden. In de spurt werd hij op het laatst evenwel nog fel bedreigd door Kenny Franssens. Een eerste aanval werd op het getouw gezet door Chris Brys- sinck. Hij bleef in het begin korte tijd voorop magr werd toen gegrepen. Even viel het peloton in twee stukken maar halfweg was alles weer gegroe peerd. Daarna ontbonden Mare Bracke en Kenny Frans sens hun duivels. Danny Dael man en Jean-Pierre Ivens sprongen mee in de dans. Nog wat later sloten Gunther Thuysbaert, Eric Vcrley, Joeri Verbruggen, Ronny Lievcns Gerry Macs zich bij de leiders aan. Deze negen ren ners zouden ook buiten schot blijven. Op zo'n vijftien kilo meter voor het einde ging Danny Daelman in de aanval. Er volgde dadelijk rcaktic van Wielrennen. Danny Daelman won de junioreswedstrijd in Melsele (Iv) Wielrennen. Bart Heirewegh had na zijn zege bewonderaars genoeg in Moerzeke (vh)

De Voorpost | 1987 | | pagina 29