Karnavalkriebels Uit de gemeenteraad Erembodegems K.V.L.V. in beweging:v «Kwistig met jezelf!»^ Wordt BPA«Stadsparl herzien in funktie van elektriciteitscentrale? 2 - 11.9.1987 - De Voorpost Play-back met keizer Kamiel Het ACV-CM bestuur afdeling Sint-Antonius en Sint-Jozef organizeren zaterdag 12 september in 't Kapelleken in de Meuleschettestraat te Aalst een play- backwedstrijd. De presentatie is in handen van keizer Kamiel. Er zijn voor 25.000 fr. aan prijzen. De toegang bedraagt 50 fr. Inschrijvingen bij Dirk De Troch, Arbeidsstraat 70, Aalst. Orde der Ajuinprinsen Voor de achtste maal organizeert de Orde der Ajuinprinsen de verkiezing van de Aalsterse Ajuinprins tijdens het derde weekend van de maandjanuari in de Keizershallen. Er wordt op dezelfde dag ook een Ajuinprinses (jonger dan 25 jaar) en een Ajuinkoning (ouder dan 25 jaar) verkozen. Ook niet Aalstenaars zijn welkom. Inlichtingen en inschrijvingen bij Roger Bergman, Gentsesteenweg 107-te Aalst (053-70.17.02). De orde zorgt voor een ruime prijzentafel. AKV De Foefeleers Zij organizeren in samenwerking met de Rembrandtvrienden een driedaagse die plaats heeft van 25 tot en met 27 september. Op vrijdag 25 september om 20 uur begonnen met een belotwedstrijd en zaterdag 26 september is er van 14 u. tot 19 u. het bekende hoger lager spel. Om 20 uur volgt de verkiezing van Mister en Miss Rembrandt en een gastoptreden van Frank Van Rijmenant, kandidaat prins van Aalst. Zondag 27 september om 11.30 u. een barbecue, om 15 uur een play-back. Inlichtingen over dit alles bij Pub Rembrandt, De Coninckstraat 2a te Aalst of Paul Boelpaep (053-21.07.73). Parapliekesstoet Op 13 september heeft in de Koolstraat de Parapliekesstoet plaats. Deelnemers moeten zelf hun gerief meebrengen tegen de hemelse vochtigheid. AKV Graaleken Dest Gr aaleken Dest nodigt voor een tweede elf kamp uit. Die zal plaatsvinden op 19 september om 15 uur in café Den Bol aan de Geraardsbergsestraut 84 te Aalst. Ploegen bestaande uit vijf spelers kunnen inschrijven aan de prijs van 200 fr. bij Graaleken Dest, Bobo Meevis, Driesstraat 2 te Aalst. Op dezelfde dag heeft in café Den Bol een breughelfestijn plaats. AKV Ken Het maandblad van de Aalsterse karnavalist kan nu bekomen worden aan de prijs van 250 fr. bij Herman Schelfhout, Groendal 71 te 9420 Mere AKV De Berkes van Sint-Anna De Berkens van Sint-Anna nodigen iedereen uit op hun groot steakfestijn dat plaats heeft op zaterdag 3 oktober van 18 u. tot 22 u. en op zondag 4 oktober van 11.30 u. tot 17 u. in de bovenzaal van 't Apostelken. AKV De Voortkapoenen Zij organiseren op 6 september in het schooltje van Park De Blieck een volleybaltornooi voor AKV groepen. Kandidaten Prins van Aalst Momenteel zijn er reeds twee effektieve kandidaten voor de titel van Prins karnaval van Aalst. Enerzijds is er Maurits, lid van AKV de Voortkapoenen, en anderzijds Frank Van Rymenant. AKV Drasj AKV Drasj organizeert op zaterdag 19 september van 18 u. tot 22 uur en op zondag 20 september van 11.30 u. tot 15 u. zijn groot steakfestijn in de Sint- Martinuskring in de Korte Zoutstraat te Aalst. JM Heyman Aalst. BBC De Hoorn di Roma organizeerde een barbecue op de Grote Markt en kreeg een massa volk over de marktvloer (a). Aalst. De Lodderoeigen pakten uit met een barbecue (a). Ronsevaaldreef Erembodegem. - SP-raadslid Roger D'Hondt herinnerde er aan dat in de zitting van mei het punt over een verkeersas van de agenda werd afgevoerd en verwondert er zich over dat het punt niet terug op de agenda werd geplaatst. Hij hoopt dat het de volgende keer alleszins kan besproken worden en dat realisatie ervan zich niet zal laten wachten in het belang van de bewoners. Vervolmakingsjaar in akademie. - De raad ging akkoord met het programmeren van een zevende vervolmakingsjaar "Ruimtelijke Vormgeving" aan de Akade mie Schone Kunsten met ingang van dit schooljaar. Kuituurschepen Chris Borms zegde dat momenteel de minimumnorm behaald is voor dit nieuw jaar en dat tevens de totale bevolkingscijfers positief zijn. Uiteraard kan slechts na 1 oktober de fatidieke datum, een definitieve regeling worden getroffen. Leningen. - Voor de leningen ten bedrage van ruim 20 miljoen - in extremis kwamen er nog een paar bij - betuigde iedereen zijn akkoord. Eddie Monsieur vond wel een (te verwaarlozen) verschil van 11 fr. dat volgens schepen De Maght resulteert uit de opsplitsing van de totale sommen in geld voor aankopen en geld voor werken met andere percentages. Het gaat o.m. over een weg die quasi uitsluitend door de firma Gates wordt gebruikt waarbij het dan ook normaal is dat ze financieel in aanzienlijke mate bijdraagt. Het betreft leningen: van 559.000 fr. voor de aankoop van een bestelwagen voor de stedelijke werkhuizen van 985.000 fr. voor de aankoop van drie lichte bestelwagens voor de stedelijke werkhuizen van 3.583.000 fr. voor de aankoop van materialen voor het uitvoeren van werken in eigen beheer van 852.000 fr. voor de aankoop van staalprodukten voor de stedelijke werkhuizen van 319.000 fr. voor de aankoop van een personenwagen voor de politie van 145.000 fr. voor de aankoop van twee mobiele radioposten voor de stedelijke politie van 456.000 fr. voor de aankoop van materiaal voor de stedelijke brandweer van 404.000 fr. voor de aankoop van personenzoekers voor de stedelijke brandweer van 166.000'fr. voor de aankoop van een reinigingstoestel voor de stedelijke brandweer van 3.272.000 fr. voor het uitvoeren van voegvullingen in betonwegen van 1.179.000 fr. voor het uitvoeren van herstellingswerken met gietasfalt op het grondgebied van Aalst en Erembodegem van 1.417.000 fr. voor het verlagen van voetpaden ter hoogte van kruispunten (werken verkeersveiligheid) van 947.000 fr. voor de aankoop van een bestelwagen met dubbele kabine en kipbak voor de dienst wegen van 603.000 fr. voor de uitbreiding van de openbare verlichting in de Kerkmeers- straat te Nieuwerkerken-Aalst van 824.000 fr. voor de uitbreiding van de openbare verlichting in de Gersten- en Zavellaan te Erembodegem-Aalst van 698.000 fr. voor de uitbreiding van de openbare verlichting in de Molenkou- terstraat te Erembodegem-Aalst van 743.000 fr. voor de aankoop van een modulair gebouw voor de school te Herdersem van 496.000 fr. voor de uitbreiding van het mobiel podium in de spektakelzaal van de Keizershallen van 559.000 fr. voor de aankoop van een bestelwagen voor de groendienst van 910.000 fr. voor de grondverwerving en de pachtverbrekingen van gronden aan de Bergemeersen te Aalst van 440.000 fr. vodt de aankoop van een lees- en afdruktoestel voor het stadsarchief van 696.000 fr. voor de aankoop van een grof-vuilzuiger voor de reinigingsdienst van 530.000 fr. voor het vernieuwen van beschadigde riolering in de Dokter Carlierlaan te Erembodegem-Aalst. Aankopen. - Voor de in te richten verkeersklas worden bureau's, dactylotafels, dactylostoelen, kasten en hangmappen aangekocht, te ramen op 364.000 fr. En voor voedselbedeling in de gemeenteschool Erembodegem moet de refter verder worden uitgerust met een koelkast en een elektrisch kooktoestel geraamd op 30.000 fr. Jan Caudron vraagt hierbij dat een ambtenaar van de stad zou kontrole uitoefenen op de verstrekte maaltijden in alle stedelijke scholen zowel wat betreft kwaliteit als hoeveelheid. "Schoolrestayrants hebben niet altijd een goede naam", zegt Jan. Schepen Ghisleen Willems moet even op vraag van Roger D'Hondt een libellering korrigeren waar het inderdaad ging om "een elektrische koelkast met 4 kookplaten". Gewoon een drukfout. "Aanbidding der Wijzen" - Over het aankopen van een schilderij toegeschreven aan Pieter Coecke die destijds te Aalst verbleef was heel wat te doen. Dit werk zou waardevol zijn en zou in stadsbezit worden opgenomen zowel als historisch en als kunstelement. Het werd geraamd op 600.000 fr. Volgens raadslid Koger D'Hondt is dit schilderij niet van Pieter Coecke zelf en misschien zelfs niet van zijn school. De prijs die er voor gevraagd wordt is alleszins veel te klein om enige kans op authenticiteit te kunnen laten vermoeden als men weet dat recent te Amsterdam een originele Pieter Coecke voor 50 miljoen werd verkocht. D'Hondt vreest dat het hier gewoon om namaak gaat. Toch straalt het werk de sfeer uit van de Coecke-periode en kadert goed in het bezit van onze stad. Danny Denayer vroeg naar de adviezen en had het over de tegenspraak "van Pieter Coecke", "toegeschreven aan Pieter Coecke" en "naar Pieter Coecke". Waar gesteld werd dat een volledige wetenschappelijke analyse zich opdringt na onderzoek door de diensten van het Kunstpatrimonium vraagt Denayer waarom men niet wacht op de resultaten van deze analyses alvorens het schilderij aan te kopen. Denayer twijfelt aan de waarde zo lang deskundigen niet hun mening op papier hebben gezet. En vermits er evenmin een leeftijdsanalyse gebeurde kan dit werk ook een produkt zijn van einde vorige eeuw. Gracienne Van Nieuwenborgh zegt dat kopen voor men er het fijne van weet argwaan kan wekken. "Waakzaamheid is geboden", zegt ze. Maar Chris Borms betreurt dat aan de deskundigheid van de geraadpleegden wordt getwijfeld. "Een analyse op voorhand laten maken zou als gevolg kunnen hebben dat we het werk niet meer kunnen aankopen, wegens hogere vraagprijs. De aankoop is een compromis." Wanneer Denayer aandringt op verdaging van de aankoop omdat alleen een geschreven dokument voor hem waardevol is, refereert Edgard Hooghuys, filatelist, met te stellen dat zelfs deskundigen moeilijk onderscheid kunnen maken tussen echt en nep. En moest de expertise uitwijzen dat het een échte Pieter Coecke zou zijn, dan wordt de prijs voor Aalst allicht onbetaalbaar... De verdaging van dit punt wordt afgewezen en de aankoop goedgekeurd, door allen uitgezonderd de VU en Dierick. "De Werf" open op 5 maart 1988? - Voor het Kultureel Centrum De Werf moeten nog heel wat aankopen gebeuren. Tekentafel, schrijf- en rekenmachines te ramen op 200.000 fr., een buffetpiano met bank geraamd op 225.000 fr., filmapparatuur voor 500.000 fr,, mobiele geluidsinstallatie voor 225.000 fr., tentoonstellingsmateriaal voor 500.000 fr. en video-apparatuur voor 200.000 fr. Bij al deze aankopen stelt Baita Dolores zich vragen over het tijdig klaarkomen van De Werf tegen 5 maart. Is verdaging van de openstelling niet gewenst? Kuituurschepen Borms en schepen van openbare werken zeggen dat de openingsdatum gerust kan behouden blijven. Maar Eddie Monsieur blijft zich vragen stellen in verband met een kosten-baten-analyse en een eventueel uitbatingsverlies van De Werf. "Er werden cellen ter voorbereiding opgericht", zegt schepen Borms, "over programmatie, financies, personeel en exploitatie". Anny De Maght voegde er nog aan toe dat vanaf nieuwjaar zal worden proefgedraaid met wat reeds kan. Dat de lift voor anders-validen wegens een hermaken van het dossier er nog niet zal zijn kan zulks niet beletten. "Hoe rapper goedgekeurd, hoe vlugger de opening", zegde burgemeester De Kerpel waarna de zes dossiers unaniem werden goedgekeurd. Ondertussen werd Edgard Hooghuys de facto gepromoveerd als "tolk van alle frakties" (dixit De Kerpel). Aanpassing waterdistributie te Moorsel. - Ingevolge riolerings- en wegeniswerken aan rijksweg 11 langs de Opwijksesteenweg te Moorsel worden na een schrijven van het Wegenfonds aanpassingswerken uitgevoerd aan het lokaal watervoorzie- ningsnet. Een uitvoering in eigen regie dringt zich hier op gezien de beperkthejd van de werken enerzijds en het voorstel om deze aanpassingen gelijktijdig met de wegenwerken te laten verlopen. Danny Denayer stelde dat men eerst de weg heeft laten leggen en nu langs weerszijden moet opbreken in de voetpaden en alleszins tweemaal de weg moet dwarsen voor het leggen van leidingen. Aan brieven van het Wegenfonds werd destijds geen gevolg gegeven. Burgemeester De Kerpel zegt dat hier gesproken wordt over taken van andere besturen dan het stadsbestuur en zegt dat de koördinatie inderdaad mank loopt. Dat zal alleszins aan de betrokkenen worden gemeld. "Nutsmaatschappijen breken makkelijk op doch vergeten wel eens het allemaal in de oorspronkelijke staat te herstellen", zegt CVP-fraktieleider Herman Goossens. "De schepen van Openbare Werken deed reeds veel om hieraan te verhelpen. Vaak met sukses. Helaas ook wel eens met desillusies", zegde de burgemeester. Drinkwater in Erembodegemse Nijverheidsstraat. - Om aan de voorschriften van de brandweer te voldoen moet de waterbedeling leidingen van 80 cm diameter krijgen. Een werk dat ook in eigen regie kan gebeuren. Momenteel liggen er buizen van 40 cm. Als dan toch 180 m. nieuwe buizen moeten worden aangelegd, waarom dan direkt geen buizen van 120 of 150 vraagt Denayer. De kostprijs zit minder in de buizen dan in de werken. "Deze vraag is dermate van technische aard dat ik er hic et nunc niet kan op antwoorden", zegt schepen Willems. Op de kommissievergadering was de bevoegde ambtenaar aanwezig en werd beslist samen met de TMVW. Gezien deze positieve overeenkomst vraag ik het punt goed te keuren, zegt Ghisleen Willems. "Waarom geen maand verdagen? Of het advies van de ambtenaar vragen. Die zit hier in de zaal", dringt Denayer aan. Maar er werd gestemd en... iedereen ging akkoord. (i h Ho K.V.L.V. is een kristelijk geïnspireerde beweging De landelijke vrouwen. het September brengt (weer) beweging in de Beweging. Dilan zy de inzet van meer dan zeventienduizend bestuursle* worden (opnieuw) aan meer dan honderdzestigduia*>05 vrouwen ontmoetingskansen, ontspannings- en vormii|me gelegenheden geboden, in zowat 1.170 afdelingen, on^n de slogan «Kwistig met jezelf». z'g' Met een boeiend jaarprogramma 1987-'88, wil ook 'Per afdelingsbestuur van K.V.L.V.-Erembodegem, tijdkel het nieuwe werkjaar, hand in hand, kwistig ied^011 talenten en voor iedereen kansen helpen rondstrooien.ko1 typ Zopas werd aan alle leden nu» en op 17 februari v(zov een spiksplinternieuw le- een kookles naar keuze.|als denblad met een nieuwe Op 19 oktober '87 en jdei naam toegestuurd: Eigen een meidag in '88 staat (taa Aard als opvolger van Bij halve dag uitstap op looi de Haard. Julia Baert in programma, in mei '88 oen het voorwoord: «Deze een bedevaart naar Oowa naam nodigt uit jezelf te akker en in juni (Ne zijn, vanuit je «eigen aard» dagreis. iet! te leven, verbonden met Dinsdag 1 december en|j velen in de grote organiza- 8 maart 1988 zijn er sami* tie K.V.L.V. Zo ook heeft komsten voor 60-ersi| K.V.L.V een eigen aard, 14 uur in de Crypte), ijl een eigen wijze van be- als tema «Voeding: feeil staan. Verbonden met de lijk en toch gezond», j grond, ontstaan en ge- Ook vormingsavonden 2gj groeid ui het landelijk mi- voorzien: 20 januari lieu, kirstelijk in oorsprong vormingsavond over en werking, vrouwelijk fijn chaamsverzorging en 10; S en gericht op de totale vor- bruari over «Kinderen j ming van elk lid, maakt van voeden om werk te i K.V.L.V. een beweging den», telkens te 19.30 ui-1 met een eigen gezicht, een de Crypte, ook een jur j eigen aard». Sche vormingsavond Zo werden vooraf de afde- «Aansprakelijkheid lingsbesturen aangemoe- ouders voor kinderen» digd om het jaarprogram-18 april, te 19.30 u. in ma van hun afdeling dich- Parochiehuis. ter te laten aansluiten bij de eigen interesses en de behoeften van hun leden. Dit uit zich nu ook in het jaarprogramma van de K.V.L.V. afdeling Erem bodegem. Onder de slogan En natuurlijk wordt er o I «Kwistig met jezelf!» wordt gefeest: op zondag 8 j hier thans een zeer geva rieerd programma met «voor elk wat wils» aange boden. Op maandag 14 spetmeber, te 19.30 u. in de bovenzaal van het Parochiehuis, waardevol opvoed© wordt gestart met «kreatief Tenslotte wordt op 23 en handwerk»: parels ver- april 1988 ook nog deel; werken tot sierspelden, nomen aan de Parocli Voor dinsdag 20 oktober, 3 feesten te Erembodegem Allp KpcInnrclpHpn Een korte gezondheidsk I sus «Eerste hulp» wordt gericht op 24 februari ei maart a.s., te 19.30 u. in i Crypte. vember, te 14 uur: gn kinderfeest, op zondag december, te 14.30 kerstfeest, op 20 maart, s 14.30 u.: paasfeest met thema «Grote kindei en 17 november, 12 en 26 januari '88 en 9 februari, te Alle bestuursleden K.V.L.V. Erembodegi 13.30 u. in de bovenzaal zoeken thans alle leden van het Parochiehuis, no teerden we «We breien een polo». Op dinsdag 22 september '87 te 20 uur start een turn- kursus in Sporthal Dender- dal te Erembodegem. Op woensdag 23 september gem) en" Kristien Met wordt er te 19.30 u. in de Van Grembergen (Leu' Crypte samengekomen straat 135, Erembodegeij voor een kookles «Origine- Jonge leden kunnen stet le, eenvoudige gerechten bij hen terecht, voor het week-end», op 21 Het werkjaarprograml oktober voor «Lams- en 1987-88 helpt, alvast de i schapenvlees steeds meer tieve afdeling Eremboj geliefd», op 18 november gem steeds in beweging voor «Alles aan het var kentje is goed», op 9 de cember voor een «Feestme- entoesiast om wat ze ki nen aanbieden. Joi 1§ K.V.L.V. doet ook vol sa mee onder de verantwd delijkheid van Regina Li gelet-Van Holsbeeck (Ri I sevaalweg 9, Eremboi I blijven. Hand in hand. j wellicht in crescendo! D. Tijdens de jongste gemeen-" teraadszitting werd ge vraagd het BPA Stadspark in zijn geheel te herzien. Een algemene aktualise- ring van het bestem mingsplan wordt noodza kelijk geacht o.m. voor het oprichten van een nieuwe elektriciteitscentrale waar bij tevens een bufferzone wordt voorgesteld. Raadslid Danny Denayer vroeg de wagen niet voor het paard te spannen en niet te statueren alvorens men waarborgen heeft in verband met de olie- en gasverbranding in de nieuw op te richten elektriciteits centrale. Maar burgemees ter De Kerpel vroeg het raadslid zich te houden bij het punt zelf en niet vooop te lopen wat betreft later te bespreken modaliteiten. Maar Denayer hield voet bij stek en stelde dat de modaliteiten wél met het agendapunt te maken heb ben, waarna hij verklaarde uitgerekend in het Euro pees Jaar van het Leefmi lieu met dergelijk projekt zonder de nodige waarbor gen geen vrede te kunnen nemen. Ook Baita Dolores heeft er vragen bij. Ligt het in de bedoeling van het stadsbe stuur gewoon de elektrici teitsmaatschappij ter wille te zijn zonder voorbehoud? Of heeft het ook betri king op eventueel moge' ke uitbreiding Amylum? Het college weigerde ee een bouwvergunning v< een nieuwe elektriciteit^ A briek af te leveren oml bt die als hinderlijk bedrijf strijd zou zijn met het vi; rend Biezonder Plan i Aanleg. Ze vraagt zich of dergelijke vestiging via het Gewestplan wél ri gelijk wordt. Het bedj ging alleszins in en 1 uiteraard zijn slag tqj halen. Schepen Openbare W! i ken zegt dat het BPA zijn geheel wordt aari past, ook wat betreft sportterreinen. En de wp gering door het college! bouwvergunning goed p keuren gebeurde in oV|| eenstemming met de k< klusies van gemeentelij f- kommissies en adv»® raden. 'H Uiteindelijk komt men 11, the point wanneer bij ij dat het Gewestplan va| rang heeft op BPA's wjft neer er enige strijdig» zou zijn doch «die is er K niet». De herziening van het Bi Stadspark wordt goedj keurd door CVP en P\ Alle anderen stemn tegen. j A

De Voorpost | 1987 | | pagina 2