Tiende Week voor Vrijetijdsbesteding: veel en anders Aad Gaad wint achtste kwisavond in Netwerk De Voorpost - 11.9.1987 - 7 I Van zaterdag 19 tot en met zondag 27 september heeft in de Keizershallen te Aalst reeds I voor de tiende maal de Week voor Vrijetijdsbesteding plaats georganiseerd door de stad Aalst in samenwerking met het Vrijetijdskomitee. Er werd gezocht naar vernieuwing van het gebeuren. Er werd afgestapt van de indeling van de zaal in rechthoekige stands en geopteerd voor meer willekeurige opstelling van zeshoekige modules, wat kan bijdragen tot een meer ontspannen sfeer. I Nieuw ook dat een knalavond wordt georganiseerd ten voordele van de 11.11.11-aktie. Nieuw: de openingsavond met een dansfeest en de monstraties door Kalliope. Nieuw: de wedstrijd «vlie gende duif» en het mini- duivenhok. Nieuw: de gespreksavond op 25.9 over «Geen geweld op het veld, geen haat op de straat» I.S.M. Vredes- huis. Deelname van Jan Ceulemans, Maurice Mar tens, Maurice De Schrij ver, Ingrid Berghmans* Jan eren Wauters, dr. Reno Roe land. Carla Galle en pre sentator Alain Coninckx. Inleider is prof Urbain Claeys, voorzitter van Sporta. 1 Knalavond I 11.11.11 I Op zaterdag 26 september I organiseert het 11.11.11- I komitee van Aalst in sa- I menwerking met de Stuur- I groep «Aalst voor de Der- I de Wereld» en het Stadsbe- I stuur een reuze knalavond voor elk wat wils. Informatie over Aalsterse 11.11.11-projekten, waarin Aalstenaars werkzaam zijn, optredens van ver schillende Aalsterse vereni gingen, de mogelijkheid om Srilankeese hapjes te proeven, gastoptreden van de Chileense groep Tacora met zang en dans, niet te missen. Dit alles ingeka derd en aan elkaar gepraat door Kamiel Sergant. Kaarten aan 50 frank zijn te verkrijgen op de Jeugd dienst, Kapellestraat 15 te Aalst. Vooropening door Rika Steyaert De vooropening heeft plaats op vrijdag 18 sep tember te 19.30 u. en ge meenschapsminister Rika Steyaert houdt de gelegen heidsrede. De beurs gaat voor het pu bliek open op zaterdag 19 september en is elke dag tot en met 29.9 toeganke lijk tussen 14 en 21 u. Vol wassenen betalen 50 fr toe gangsprijs en kinderen 20 fr. Op zaterdag 19 is er een openingsbal te 21 u. met demonstraties Latijns- Amerikaanse dansen, ball- room-disco en rock roll door de Aalsterse dansklub Kalliope. Voor elk wat wils Getracht wordt een hoe veelheid aktiviteiten te brengen zodat iedereen aan zijn trekken kan komen. Muziek Dagelijks demonstratie: Beluisteren van Jazz-mu- ziek. Fototentoonstellingen Diavoorstellingen en DOKA-demonstraties. Tijdens de week-enden: Demonstratie fotografie met levende modellen. Organisatie: Poli Foto Film Fotoclub Technocrome. Signeren van stripalbums door bekende stripteke naars, elke zaterdag en zondag van 15 u. tot 18 u. Organisatie: Stripverza melclub 't Kramikske. Maandag 21.9.87: spreek beurt over Jazz Vrijdag 25.9.87 om 21 u.: 'optreden van Jazz-orkest. Organisatie: Crazy Bol Jazz Club Natuur Dagelijks: Tentoonstelling van kak- tussen door Kaktusclub Aylostera. Tentoonstelling van vogels door omitologische vereni ging «De Huisvriend Moorsel». Tentoonstellingsstand van vereniging «De Wiele waal». Miniatuurdorp ontworpen door de 10 vinkenmaat- schappijen van Aalst. Diaprojectie en video van zoetwater aquariumclub Wagtail. Diaprojectie van zoutwater aquarium De Zeeaqua- rianen. Tijdens de week-enden: demonstratie voor het uit- planten van zaailingen door Cactusclub Aylostera. Verzamelen Dagelijks: Tentoonstelling en dia voorstelling over mineralo gie en paleontologie door Xenophora. Uitleg over het verzamelen van postzegels door Phila- telia Alosta. Uitleg over het verzamelen van prentkaarten door de Prentkaartenclub Aalst. Door de Familievereniging Van Damme en de «Vlaamse Vereniging voor Familiekunde» wordt uitleg gegeven over de werking van hun respektievelijke verenigingen. Video-opnames en uitleg over de werking van de V.Z.W. Aalsterse Jeugdor ganisaties. Handwerk Dagelijks demonstratie-ini tiatie. Hobbyclub SAF: hand werktechnieken K.B.G.-Bonden Aalst Socialistische Club voor Vrijetij dsbesteding Rustoorden OCMW Spannende eindstrijd VOK-Fiasco in zicht De achtste kwis in Netwerk verliep met als organisatoren en vragenstellers «De Hopduvel» uit Asse in een vlotte, serene doch niet van humor gespeende sfeer. Met een in Netwerk ietwat ongewoon aksent gooide deze Brabantse ploeg uit de gemeente Asse, zich voor het eerst te Aalst in de running, en sloeg alleszins een goed figuur, daar ze reeds heel wat van Oilsjt scheen af te weten. Waar normaliter twee vra- de klemtoon op Asse werd gen handelen over de Dirk gelegd, bleek dat het G'eu- eenMartensstede, kaatste zenboek van' Aalstenaar 'or-Hopduve' nu de kal teru8 Louis-Paul Boon, althans en»en w'erP een vraag over aan de aanhef, weinig werd eei]Asse de deelnemers voor herkend. Wat ook het ge- de voeten. Het werd een val was om in de Unie der ianavond ^eindelijk gewon- Oranjesteden bestaande nen door Aad Gaad dat reeds uit Breda, Oranje en echter, slechts de leiding Dillenburg nog ons bloe- veroverde nadat heel wat deigen Diest te kunnen ver- j.i andere teams aan de lei- melden. Wijnkenners van >et-d'n® hadden gestaan- Vok wisten dat om witte wa( wijn en ook om champagne Na 10 vragen leiddfe inder- te maken niet Chablis maar daad Kanernieopkomen wel Chablonaus wordt ge- an met 17 punten vóór VOK- bruikt. Goed voor een so- Moorsel dat zijn titelambi- lo, doch omdat het het al- na ties andermaal alle eer aan- lerlaatste antwoord van de doet. De aap van Asse reeks van 50 was, kwam die kwam voor de eerste maal niet meer j i^jjsprake werd gebracht, punten len meer bepaald dan nog die /anu'1 de stree'c van Poperin- »en ge- waarbij ook wij verna- men dat de gemeente uit Degustatie Doorlopende demonstratie en initiatie in verband met het maken van fruitwijn, alsook degustatie mogelijk. Kunst. Individuele hobbyisten Dagelijks: uitleg en even tueel indien mogelijk de monstratie over: het verza melen van menu's en oude effekten, van bierviltjes en van bidprentjes en doods- prentjes. Het tentoonstellen van ou de speelgoedauto's (dinky toys), modelbouw kermis attracties en legervoertui gen (dioram's), antieke fietsen en bakfietsen, beeldhouwen in hout en steen, fineerwerk, hout snijwerk en fineer, olie verf-, aquarel- en pastel schilderen. tekeningen en pentekeningen, van smyr- namatten, gekadreerde handwerken en schilderen op stoffen, boetseren en patineren in reliëf en kunst haakwerk en kunstnaald- kant. Rekreatiesport Dagelijks demonstraties petanque door de 2 erken de petanqueclubs voor 50- plussers van Aalst. Rekon- struktie van de ballonvijver van het stadspark door de hengelmaatschappijen Uitleg over zweefvliegen door Aeroclub Aalst. Telegeleide modelwagens door de Buggy-vrienden. seum. Als u deze regels ren»; zegt hij. «En dan nog ties en was ei zo na even- Onderwateroefeningen onder ogen krijgt, weet U uitgerekend tegen een an- eens op de buis te zien. d?or diepzeeduikers door reeds hoe deze jonge diplo- dere Assenaar». Ook Willy Wellicht komt diens beurt diepzeeduikschool Hydra. maat het ervan afbracht. Pieters van Vok nam reeds ook nog. «Afgaan als een gieter kan deel aan dergelijke selek- ik me bezwaarlijk permite- in aanmerking uit de mouw als de hop ter voor verdubbeling van de het Poperingse «hommel- Aad Gaad wint De avondoverwinning van deze achtste sessie ging naar Aad Gaad met 82 Aalst. Asdammen uit Herdersem nog niet kansloos voor de eindzege (a). lub ^"d" die ellT jaar ter gele- jk» genheid van de hoppepluk punten "vóór Fïascö(8oT :ndfen. kunstwerk ad hoe 3. Vok en Knok (78), 5. can kreëert, Watou is. Palugama (75), 6. Asdam- .C. men (73), 7. Kwistetweer- te. Andermaal Asse, dat dui- nie (72), 8. Coescoes (70), ert delijk heel wat mensen van 9. Jonk en Aad en. 10. de ,re de TV herbergt, want mak- FN-club (45). rd{ kelijke verbinding met de ezi hoofdstad. Ann Petersen, ujji Dirk De Weerdt, Jo Van Spannende eindstrgd in het Backlé en Ivan Sonck wo- verschiet H nen er wél, William Van Met Vok nog steeds aan de Laeken echter niet. leiding en Fiascomet 652 Bij een vraag naar de au- punten als tweede, is de L®HFLvan een werk kon strijd lang nog niet be ien blijkbaar Aad Gaad min- slecht. Er zijn inderdaad en der goed lezen, want op de n0g twee avonden te gaan co- j. vertoor,de dia kwam en de allerlaatste is Vok an die naam zelfs voor. Nadat aan de beurt en kan dus gebleken was dat Roger geen punten scoren. En als lad °5.ns n'et te ^ome' doch men dan weet dat Fiasco lie-ln Noorwegen in 1955 het steeds hoog scoort, blijft de wereldrekord 800 m op zijn spanning te snijden. En -an naai" P'aatste, kwam Knok dan hebben we het nog niet de aan de leiding, die ze na 10 gehad over Aad Gaad en vragen met Fiasco had Asdammen. )n moeten delen. nis Rangschikking nu: 1. Vok Maxwell als «belichter» van (732), 2. Fiasco (652), 3. JV magnetisme en elektriciteit Aad Gaad (627), 4. As- _l'eek gekend doch de uit het dammen (620), 5. Knok Grieks stammende naam (597), 6. Kwistetweernie ivoor «uitwerpsel» was dat (578), 7. Palugama (562), I uiteraard heel wat minder. 8. Coescoes (495), 9. Jonk i Bij de pauze leidde Knok Aad (457), 10. Hopduvel vóór Palugama, Aad Gaad (453) en 11. FN-Club en Fiasco, Kwistetweernie (414). en Vok, Asdammen, Jonk en Aad en Coescoes en Bij de organiserende ploeg bleef de Fuifnummersclub ook Assenaar Paul De Wit- op de haar gereserveerde te uit Lindepark. Een sta- plaats, achteraan. giair in het ministerie bui- Na de pauze bleek, maar tenlandse betrekkingen in dat wist niemand, ook njet de diplomatieke dienst, die in het publiek, dat de voor- u verleden zondag op de loper van Kuifje «Totor» BRT-TV kon zien in de was en met te weten dat het kwis «Van Pool tot Even- Oostenrijks dal dat vanuit aar» over de Fidji-eilan- het moederland enkel over den, een eilandengroep in Westduits gebied te berei- Melanesië. Via een schrif- ken is, luistert naar de telijke selektie reeds in naam Kleinwalsertal - een maart geselekteerd, kwam prachtige streek boven- hij verleden zondag uit te- dien -, lukte Aad Gaad gen een andere Assenaar, een solo. Zijn dokumentatie vond hij Na een vraag over hopva- vooral in de Koninklijke riëteiten waarmede weer Bibliotheek en het Mu- Filmvoorstellingen initiatie surf en ski voor de Jam Jam Club. Telegeleide scheepsmodel len door M.B.C. Speedy. Diamontage door Synchro Club Aalst. Demonstratie Aerobic en judo op woensdag 23 sep tember door de Werklo- zenwerking. Film: zaterdag 19.9.87 om 17 u.: film over sportver- wondingen met nabespre king. Organisatie: Vlaams Kruis. Woensdag 23.9.87 om 19 u. Films over hengelen «Dag van de Vissers». Geleide wandelingen geor ganiseerd door Wandelver eniging De Kadees: zater dag 19.9.87 om 16 u. en zaterdag 26.9.87 om 15 u. start in de Keizershallen aan de stand van de Wan delvereniging De Kadees. Zondag 27.9.87: vertrek om 8 u. aan de Keizershal len voor een wandeling in de omgeving Wervik-Dein- ze. Aktiviteiten voor de jeugd Zaterdag 19.9: Schmink- animatie van 14.30 u. tot 17.30 u. Zondag 20.9: Kameleon te Aalst met Danny Verbiest van 15 tot 16.30 u.: figuur tjes maken in zoutdeeg. Maandag 21.9: doorlopend diareportage over speel pleinwerking. Dinsdag 22.9: zo fiets je veilig i.s.m. de Politie van 13.30 u. tot 15.30 u. Woensdag 23.9: teater Lanseloet «Zelf theater spelen». Van 15 tot 17 u. en vanaf 18 u. volksdansgroep Uilen spiegel. Donderdag 24.9: Film: Het Rijk van de drugs van 13.30 u. tot 16 u. Vrijdag 25.9: verkeerson- derricht voor le en 2e leer- Aalst. De kwis Van Pool tot Evenaar» eindigde op een gelijkspel. Voor deze deelnemer jaar van 13.30 u. tot 15.30 aan de Netwerkkwis die zijn kans waagde in het televisievragenspel met naam en faam, u. i.s.m. de Politie. een meer dan schitterend resultaat (a) Zaterdag 26.9: een rondje mime met het Hoste-Sab- battini-Pantomimetheater van 15,30 u. tot 16.45 u. Zaterdag 26.9: knalavond 11.11.11 met Pact, Alkuo- ne, Hoger op en Tagora. Zondag 27.9: sneltekenaar Stan Grooten van 14.30 u. tot 17.30 u. En van 14 tot 16.30 u. groots jeugdspel georgani seerd door de Aalsterse jeugdbewegingen en jeugd ateliers voor kinderen van 10 jaar en voor kinderen van 11 tot 16 jaar speel- markt. Sportstadion door Sportdienst De Sportdienst van de Stad Aalst verzorgt tijdens de Week voor Vrijetijdsbeste ding een totaalsportpro gramma. Opnieuw wordt getracht om een gamma van «spor tieve» vrijetijdsbesteding aan de beursbezoekers aan te bieden. Aalsterse verenigingen worden de gelegenheid ge boden om hun sportieve vrijetijdsbesteding aan een breder publiek voor te stellen. Er wordt echter niet alleen gedemonstreerd maar be zoekers worden opgeroe pen om aktief deel te nemen. Zaterdag 19 september 15.00 u. dartstornooi (in schrijving vanaf 14 u.) 15.00 u.: waterskisimulator Zondag 20 september Oosterse gevechtssporten: 15.00 u.: judo 15.25 u.: Jiu-Jitsu 15.50 u.: Karate 16.15 u.: Gezamenlijk 16.30 u.: Demonstratie (Katana, Jo, bo, tonfa, sai, nunchaku) 17.30 u.: rolstoeldansen Oosterse gevechtssporten 18.45 u.: Taekwondo 19.10 u.: Jiu-Jitsu 19.35 u.: Aikido 20.00 u.: Gezamenlijk 20.15 u.: Demonstratie (zie vorige) 15.00 u.: Waterskisimu lator Maandag 21 september 13.30 u.: Sportanimatie voor scholen: korfbal, volkssporten, gevechts sporten 18.30 u.: Korfbaltraining 19.00 u.: Nunchaku (Nun chaku Ten) 20.00 u.: Judo (Judoclub Hirano Kwai) Dinsdag 22 september 13.30 u.: Sportanimatie voor scholen: Minihockey, volkssporten, Gevechts sporten 19.00 u.: judo (Judoclub Moorsel) 20.00 u.: Aikido (Aikido Erembodegem) Woensdag 23 september 13.30 u.: interscholentor- nooi tafeltennis 19.00 u.: Aerobic (Animo V.Z.W.) Teakwondo (Taekwondo Ten) 20.00 u.: Keep-fit (Animo V.Z.W.) Jiu-Jitsu (Jiu-Jitsu Akijama) Donderdag 24 september 13.30 u.: Sport derde leef tijd (Animo V.Z.W.) 19.00 u.: Tai-chi (Animo V.Z.W.) Taekwondo (Teakwondo Ten) 20.00 u.: Aikido (Aikido Erembodegem) Minigolf: Prominententor- nooi (Sportdienst Aalst) Vrijdag 25 september 13.30 u.: Sportanimatie voor scholen: Volksspor ten, minihockey, gevechts sporten. 19.00 u.: Jiu-Jitsu (Yukio- Tani) 20.00 u.: Karate (Aalst Ka rate Club) Zaterdag 26 september 15.00 u.: Turndemonstratie (Turnkring der Stad Aalst) Volkssporttornooi 18.00: Trial met BMW fietsen Zondag 27 september 14.00 u.: 't gouden schot (inschrijvingen op de sport dienst en ter plaatse) 15.00 u.: Volkssporttor nooi 19.00 u. Sportkwis Permanente animatie Volkssporten Minigolf Sportvideofilms Budo-House Darts 't Gouden schot Behendigheidsspel voor jonge voetballers (jongens en meisjes tot 17 jaar) Prijzenpot 15.000. Info en inschrijvingen: Dienst Sport, Kattestraat 33 9300 Aalst, tel. 053/ 77.11.11 toestel 282 «De Vliegende Duif» en het «Mini-Duivenhok» De Koninklijke Belgische Duivenbond telt momen teel een 90.000-tal leden. Dit aantal is in de laatste jaren konstant gebleven, mede door de oprichting van een nationaal propa- gandakomitee waarin iede re provincie een afgevaar digde heeft. De bezoeker aan de stand van de K.B.D.B. zal zeker geboeid worden door het duivenhok, speciaal ont worpen voor deze beurs. Er werd ook een speciale inspanning gedaan onder de vorm van het uitschrij ven van een nationale beeldhouwwedstrijd. Het onderwerp is natuurlijk een «vliegende duif». Deze duif moet door de deelnemers vóór 19 september zover gevorderd zijn dat er nog slechts enkele uren werk aan overblijven, die dan tij dens de beurs in de stand van de K.B.D.B. moeten gepresteerd worden. K.B.D.B. De uitslag van deze wed strijd wordt bekendge maakt op zondag 27.9.87 om 17 u. aan de stand van de K.B.D.B. De beeldhouwwerken blij ven de eigendom van de K.B.D.B. Met stadsgenoot Luc Peir- linck die reeds vele karna- valscepters en meer andere kunstwerken realiseerde heeft Aalst alvast reeds één man die mee in de running komt. Biezondere attraktie wordt de mini-duiventil die tij dens de Vrijetijdsbeurs wordt gepresenteerd. De Koninklijke Belgische Dui- venliefhebbersbond organi seert een wedstrijd voor beeldhouwers met als prij zen 50.000 F voor de eer ste, 25.000 F voor de twee de en 10.000 F voor de derde geklasseerde. Het af werken mag uitsluitend tij dens de Vrijetijdsweek in de Keizershallen gebeuren. De prijsuitreiking heeft plaats op zondag 27 sep tember te 17 u. De Kadees en de Vryetijdsbeurs In het kader van de Aal sterse Week voor Vrije tijdsbesteding organizeert «Wandelsportvereniging De Kadees Aalst» twee ge leide wandeltochten. Het doel van deze wandeltoch ten bestaat erin de niet georganiseerde wandelaar kennis te laten maken met onze clubwerking. Afspraak wordt gegeven aan allen die graag op een recreatieve wijze aan ge zonde lichaamsbeweging willen doen. Zaterdag 19 sept. 87 om 16 u. voor een rustige tocht van ongeveer 12 km om en rond Nieuwerkerken. Halfweg de tocht wordt halt gehouden voor een gratis drink. Zaterdag 26 sept. 87 om 15 u. voor een ongeveer 10 km lange tocht langs Erembo degem en het Osbroek. Halfweg wordt halt gehou den voor een gratis drink. Vertrokken wordt beide zaterdagen in de Keizers hallen te Aalst aan de stand van WSV De Kadees op de vrijetijdsbeurs. De inkomkaart voor de beurs telt als deelnemings- kaart aan de wandeltocht. LH Aalst. Coescoes, de ploeg die zich interesseerde aan de migrantenwerking (a). Aalst. De Aalsterse hondenclub gaf een demonstratie op de «Watertoren kermis» (a).

De Voorpost | 1987 | | pagina 7