«Veeg polio de wereld uit» Toerisme in Oost-Vlaanderen PolioPlusl Ui Liberaal Overlegcentrum voor Sport wijdt er studiedag aan in Dendermonde in waardebons ajiuyblatt TV-EKSPRES, DE DIKSTE VRIEND UW TV Rotary's Sponsenaktie ook in het Dendermondse Ziekte van deze tijd: bewegingsarmoede Busdienst Lokeren-Zelzate TV-EKSPRES TV-EKSPRES «Week van de veiligheid» De Voorpost Chiro Reinaert houdt startdag in Sint-Niklaas Vanaf deze week loopt er weer een nieuwe wedstrijd in uw TV-Ekspres. Volledig GRATIS ding je mee naar één van de 20 prijzen uit de totale prijzenpot van 150.000 frank. We geven één prijs van 50.000 frank cash weg en dan nog 19 waardebons, ter waarde van de ronde som van 100.000 frank. Deze wedstrijd loopt in samenwerking met de primus uit de breiwereld, Laat u dank zij TV-Ekspres GRATIS verleiden door de kwaliteitswol van 16 - 25.9.1987 - De Voorpost Polio is nog steeds een vreselijke ziekte die miljoenen kinderen in de hele wereld bedreigt. Is polio of kinder verlamming in onze streken zo goed als onbestaande geworden, in Afrika, Latyns-Amerika en Azië valt er op het terrein van de inenting tegen polio nog een hele weg af te leggen. Met volledig BTTB-feestprogramma voor het Traintrambusweekend 1987 I WERELÜAKHÉ TEGEN KINDERVERLAMMING fÖYÖTAÉÉÉÉi gebracht, de inenting van 5 kinderen. De 8.000 Bel gische Rotariërs zijn van plan in hun drie distrikten en dit over een periode van drie jaar 60 miljoen frank in te zamelen als Recente cijfers hebben het Rotary wil daaraan we- bijdrage tot de wereldcam- over 600 miljoen kinderen reldwijd zijn medewerking pagne «Polioplus» van de die in deze werelddelen verlenen. In ons land Wereldgezondheisorgani- wachten op een broodno- wordt de aktie gevoerd tij- zatie. dige inenting. Zeshonderd dens het weekend van 25 miljoen kinderen, dat is tot 27 september. Op ver heel wat, maar gewapend schillende plaatsen, óok in In Dendermonde met de wetenschap dat de- het Dendermondse zullen Rotary Dendermonde ze kinderen kunnen ge- leden van Rotary sponsen neemt vanzelfsprekend vrijwaard worden van de- te koop aanbieden. Van- aan de aktie deel. In de ju ze ziekte indien de wester- daar ook de slogan «Veeg loop van de maand augus- tember aan de Oude Vest sponsen die voor huis- se wereld bereid is tot een polio de wereld uit». U tus kon men bievoorbeeld loopt, heeft Rotary ook houdelijk werk ideaal ge- kleine inspanning, wordt kan daar aan meewerken al tijdens de Ster-Braderife een stand. Maar dat is lang schikt zijn te koop aan- deze strijd tegen de polio door deze sponsen aan te voor een eerste maal ken- niet alles, tijdens het bieden. Verwacht wordt minder groot. Alleen, wij kopen. Ze zijn verpakt per nis maken met deze cam- weekend van 25, 26 en 27 dat u ze een warm onthaal moeten het echt willen dat twee en kosten amper 50 pagne waarvan men heel september zullen de leden zult aanbieden en dat u via van ons af. kinderverlamming voor- fr. Dat betekent dat voor wat verwacht. Op de Tien- van Rotary Dendermonde het aanschaffen van de goed wordt uitgeroeid. elk pakje sponsen dat aan de Dendermondse Jaar- zich rechtstreeks tot de be- sponsjes meewerkt aan het In ons land worden jaar- de man of vrouw wordt beurs die nog tot 28 sep- volking wenden en de uitroeien van een vreselij- lijks nog een tweetal ge- vallen van kinderverlam ming gemeld. Polio is dus bij ons zo goed als onbe- ke kinderziekte die eigen lijk in onze moderne tijd allang moest verdwenen zijn. Het geluk van vele kinderen hangt dus ook Op 3 én 4 oktober 1987 is het Treintrambusdag: een toeris tisch initiatief van de BRT Ak tie Openbaar Vervoer dat door Verkeerswezen wordt voortgezet en aan haar vijfde uitgave toe is. Voor het eerst kan je nu ook de zaterdag met het goedkope treintram- bustarief op weg. Bij deze gelegenheid ver spreidt de Bond van Trein-, Tram- en Busgebruikers, op 200.000 eksemplaren, haar «Kijk- en Rijkrant», de opvol ger van de bekende «Rij maar an»-krant van weleer Deze gratis 8 blz. krant brengt tal van originele reistips voor wie de TTB-dag niet weet waarheen in Vlaanderen. Daarenboven krijg je alle treintrambusinformatie om er probleemloos te geraken. In de krant vind je bijvoor beeld: een uitgestippelde wan deling langs de oude spoor- bedding tussen Torhout en Gistel; staande. Dat cijfer ligt wel anders in de zogenaamde ontwikkelingslanden waar er 3,5 tot 4 miljoen kinde ren per jaar sterven aan ziekten die via inentingen kunnen vermeden wor den. Naast polio gaat het dan om difterie, tubercu lose, tetanos en kinkhoest. Vijftig frank voor vijf inentingen Het opmerkelijke en te vens meest bevreemdende is dat polio een ziekte is die men makkelijk kan be strijden en waarvan de be strijding niet eens duur is. Met vijftig frank bievoor beeld kan men vijf kinde ren een inenting bezorgen. Dat betekent dat vijf kin- We zeggen het misschien wel honderdmaal per dag: we bewegen veel te weinig. Maar helaas, we doen daar niets aan. Om brood naar de bakker om de hoek gebeurt met de auto en wie geen parkeerplaatsje vindt vlakby de winkel rijdt nog liever een paar minuutjes rond in de zoete hooop om toch vlakbij de wagen kwijt te geraken. Te voet of met de fiets, je baalt ervan. En nochtans, een beetje beweging zou ons allemaal goed doen. En op school is het al niet veel beter. Het uurtje of de enkele uurtjes in het beste geval lichamelijke opvoeding worden meer en meer opgeëist door andere vakken. De vraag ryst of onze jeugd, de volwassenen van morgen styve harken gaan worden. Wat onze sporten aangaat, ook daar Ls het huilen met de pet op. De voetbalclubs krijgen steeds minder jongeren, de atletiek zit blijkbaar op een verkeerd spoor en het tenniswereldje, waarin onze vrouwelijke tieners momenteel een behoorlijk niveau halen, geraakt ook al van de rechte weg. volksvertegenwoordiger Verberckmoes zal me- Redenen te over om eens sor Mussen van de Rijksu- L.O.S. en de PW kom- een boom op te zetten niversiteit van Gent. Zij* missie sport hebben tijd over de ziekte van deze zullen ieder een bepaald noch moeite gespaard om deren daarmee kunnen ge- fjjd, <je bewegingsarmoe- aspekt van de bewegings- de dag tot in het kleinste red worden van een ver- ^e. pjet Liberaal Overleg- armoede onder de loepe detail uit te werken. Men lamming, van de dood in centrum voor de Sport nemen. Na de referaten heeft heel wat voorberei- vele gevallen. gaat ^aar op zaterdag 10 volgt een diskussie die ge- dende gesprekken achter De Wereldgezondheidsor- oktober in de zaal Roxy in leid wordt door E. De de rug en men kan met ganizatie heeft dan ook jg Sint-Jorisgilde een stu- Boever die sekretaris-ge- kennis van zaken het voor- het plan opgevat om alle ^iedag aan wijden. Geen neraal is van de Bond voor opgestelde tema benade- i ioon QygjjjQdige luxe gezien het Lichamelijke Opvoeding ren. Immers L.O.S. en de voorgaande. Men heeft en van het Hoger Komitee PW kommissie sport heb- gingsarmoede in het léger. Onderzoeken hebben uit gewezen dat onze rekruten niet bepaald hoog skoren wat betreft de paraatheid van onze troepen. Enkel Turkije bengelt binnen het Nato-verband nog net ach ter ons. Geen referentie dus. Men wil daar natuur lijk wat aan doen. Bij mid- vrouw Bottequin het heb- del van een strategie voor ben over de bewegingsar- een betere fysiek wil men moede in het onderwijs, deze trend ombuigen. Ko- De veranderende maat- lonel Vanmeerbeek zet schappelijke omstandighe- uiteen waarom, den, zoals verstedelijking, Om 10u55 wordt de bewe- de tv-kultuur. verandering gingsarmoede bij de vol- Vermoedelijke duur der van spelgedrag, tekort aan wassenen besproken door ken: zowat 2 maanden, speelmogelijkheden, het professor Mussen. Hij zal ^S^hafte halten: Kalve, zijn allemaal oorzaken van het hebben over de nefaste een verhoogd sedentaris- gevolgen van de stresse- me bij de jeugd. Dat heeft rende arbeid, de passieve 0ostakker.Wachtebekc Wegeniswerken te Wachtebeke - 2' fase Op dinsdag 22 september werd gestart met de tweede fase der werken op deze lijn. Tussen de halten Penen en Melkerijstraat dient in beide richtingen in omleiding gere den via Steengruisdam - Kal- vebrug - Domein Puyen- broeck - Meersstraat - Dorp en Kerkstraat. kinderen tegen 1990 te vaccineren en dus de ziek te uit de wereld te helpen. LEES deze week in O alles over 100 jaar: een beroep gedaan op en kele eminente sprekers en wij citeren mevrouw A. Bottequinn die rijksin- spektrice lichamelijke op- voor de Lichamelijke Op voeding. 100 jaar Multatuli. het jaar 2000 en het il van Moms, het 72 blz. ben zich beraden over het wetsvoorstel, betreffende de arbeidsovereenkomst van bepaalde sportbeoefe- Goed voorbereid naars, het onderwerp de- voeding in het secundair De studiedag, zo vertelde kreét tot vaststelling van en niet universitair hoger senator Octaaf Van Den het statuut van de niet- ond^rwijs is, kolonel R. Broeck die de stichter van betaalde sportbeoefenaar, Vanmeerbeeck die chef het Liberaal Overlegcen- de reglementering van de van de krijgsmachtdienst trum van de Sport is tij- jeugdmotocrossen, de do- voor lichamelijke opvoe- dens een perskonferentie. ding en sport is en profes- is degelijk voorbereid. cnnrt hehhpn tiiH natuurlijk ook gevolgen vrijetijdsbesteding, de spon hebben tijd de gezondheid en de snelle vergrijzing, allemaal fysieke ontwikkeling, faktoren die nadelig zijn Neem daarbij nog de stel- voor de kwaliteit van het selmatige afbraak van de leven, lichamelijke opvoeding in Na de diskussie onder lei- het onderwijs en men ding van de heer De Boe- heeft voldoende faktoren ver, zal senator Van Den om te spreken over een Broeck. voorzitter van de- echte bewegingsarmoede ze studiedag, en voorzitter bij de jongeren. Om lOulO va" de PW kommissie zal kolonel Vanmeerbeek sport het slotwoord uit spreken over de bewe- spreken. wordt tijdelijk voor Godshuis. aangedaan Er bestaat nu een «Cyclon handcleaner» in de handel, een spuitbus met een reini gingsmiddel dat er voor zorgt dat iedereen die aan zijn fiets een mankement moet verhel pen, met propere handen ver der kan. Het spul valt wel duur uit. info over gratis gelei zoek aan de jenevers Filliers te Deinze en J te Hasselt; alternatieve stadswj lingen in Brussel, Met Antwerpen, Gent en Leti fiets- en wandelrouL Hageland en Dommelv^ Op vraag van BTTB k goedkoop of gratis, toe tot in oktober doorgaat! sloten attrakties zoalsf kasteel van Ooidonk, bij D ze, of het kasteel Blauf dael te Waasmunster.! toon van TTB-ticket geen recht op diverse redulj bv. te Sint-Truiden, alsotj de stoomtreinritten te 2_ én te Dendermonde-Puuf Met de uitgave van de >j en rijkrant» beoogt BT 1. onderstrepen van deL die het openbaar vervot vervullen voor een vriendelijke afwikkeling8 gezins-, groeps- dueel toerisme in eigen 2. stimuleren van mil wustzijn door het bez suggereren van, veelal nieuwe wegenbouw, de (natuur)gebieden de Hoge Mouw te Kast Omwille van de band tussen milieub ming en gebruik van baar vervoer, verkreeg voor haar «Kijk- en steun van het Europe voor het Leefmilieu. Va september is de krant den in: alle Vlaamse pos ren (behalve Brussel streek en Ronse); alle VTB-VAB kanto TFB, Grasmarkt, B Zolang de voorraad str Informatie: BTTB, Vaa 124, 3000 Leuven, tel 23.94.65. In NMBS stations: TTB-ticket (1 persoon) verkoop 10-30,9 240 1.10: 260 fr, 10.9-4.10 klas: 390 fr. TTB-groepsticket (m personen)voorverkoop 30.9: 640 fr (2e klas). 1.10: 680 fr (2e klas) 4.10: 1020 ff (1e klas). Bij aankoop TTB-ticket melden welke dag men te reizen (3 of 4 oktober) op 3 én 4 oktober wen reizen aan TTB-tarief, dit bij aankoop te meld< ontvangt een ticket voor een ticket voor 4 okï (men betaalt dan 2 x de voor één dag). I50000 frank cash of een waardebon A ^1 uit de prijzenpot Jll Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33 579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur S. Dewachter Sporlredaklie: M. De Backer Redaklie Waasland: W Vloebergh Abonnementendienst: tel. 052/21.40.60 jaarabonnement 2.000 F 6 maand 1 040 F 3 maand 520 F los nummer 40 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie- weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever D De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 pingsproblematiek, de ruimtelijke ordening, de subsidiëring van de school- sport, de uitbouw van een Vlaams bureau topsport, en nog vele andere dekre ten en voorstellen meer. Men heeft dus een stevige Naar aanleiding van de dige richtlijnen die bij een basis om een diskussie aan «Week van de veiligheid», die ongeval in een kerncentrale te gaan. loopt van 26 september tot 4 dienen te worden gevolgd. oktober werden door de mi- Beide folders zijn gratis te 5^1^30 zejf nisterie van binnenlandse za- verkrijgen op de diensten be- ken twee informatiefolders volking en leefmilieu, ten De studiedag van zaterdag uitgegeven: stadhuize, Grote Markt te 10 oktober begint al om «Brandpreventie thuis» be- Sint-Niklaas, of op de dienst %30 met een verwelko- licht het voorkomen en het toerisme, Ciperage, Grote ming in de zaal Roxy. Na bestrijden van woningbrand; Markt 45 te 2700 Sint-Niklaas openingswoord door «In geval van...» geeft de no- «Vivikune» is het jaarthema van de Chirojeugd Vlaanderen. «Samen leef je» in deze samenleving. Dat thema komt ten voeten uit aan bod op de startdag van het verbond Reinaert-Waasland, zondag 27 september van 9.30 u. tot 17 u. in het kollege te Sint- Niklaas. De Chiro wil een open samenleven, een samen-leven dat door iedereen gedragen wordt, een samen-leven waarin voor de zwakken wordt gekozen. Zondag blaast men verzamelen in Sint-Niklaas. De inschrijvingen en de animatie beginnen om 9 u., het spektakel start even na tienen en even na elven beginnen de jaarthemagesprek- ken. Om 12.30 u. is er picknick. En om 13.30 u. begint het namiddagspel. Nagegaan wordt welke de plaats van de proosten en de volwassen begeleiders is binnen de Chiro. Om 15.30 u. is er een vieruurtje en markt en om 16 u. begint een viering. De apotheoze volgt om 16.50 u. Volgende opstapplaatsen in Oost-Vlaanderen zijn voorzien (busvervoer): Wetteren 8,20 u., Overmere 8.35 u., Lokeren-Heirbrug 8.50 u., Wieze 7.50 u., Lebbeke 8.05 u., Dendermonde 8.20 u. en Zele 8.50 u. (wv) Door de zorgen van de pro vinciale federatie voor toeris me van Oost-Vlaanderen kwam onlangs het nummer 2 van «Toerisme in Oosf-Vlaan deren» van de pers. Deze keurige brochure, die 60 bladzijden telt, bevat meerde re interessante bijdragen die fraai zijn geïllustreerd met fotografische afdrukken. In bedoelde brochure zijn o.a. bijdragen gepubliceerd die gewijd zijn aan het «Wa tertoerisme in Oost-Vlaande ren», «Antonius Sanderus», vermaard om zijn Flandria II- lustrata, «Groot-Gavere», «Lochristi, waar de begonia's minder bloeien...», «Grafge- bruiken door de eeuwen heen» en «De abdij van O.- L.-Vrouw van Boudelo te Sinaai». Bovendien werden in deze publikatie meerdere toeris tische nieuwsjes afgedrukt, die alle betrekking hebben op evenementen in de provincie Oost-Vlaanderen. De prijs van deze uiteraard degelijke brochure, waarvan de oplage zeer is beperkt, be draagt slechts 100 fr. Zij kan worden ingekeken en aangekocht in het toeristisch infokantoor. Grote Markt 45, 2700 Sint-Nildaas, alle werk dagen van 8 tot 17 uur.

De Voorpost | 1987 | | pagina 16