GEEF ACHT VOOR HONVED BOEDAPEST REMBERGEN HEEFT WEER EEN SPORTHAL DIE NAAM WAARDIG SCHEVE SITUATIE RECHTGEZET SK BEVEREN MET BUYENS TEGEN GENT EN TEGEN BOHEMIANS PRAAG De Voorpost - 25.9.1987 - 17 ïeldedreef iling jtterdag had ter gelegenheid van de heropening van de Grembergse sporthal in de ggn korte plechtigheid plaats, geleid door burgemeester Dierick en gen iiortschepen Jan Van Damme, waarna de genodigden een kijkje konden gaan nemen de vernieuwde binneninrichting en de fraaie sanitaire installaties. fr, vfrndermondeHeel wat belangstelling voor de heropening van de Grembergse sporthal 10 elpto p. hermans) We konden nog even een glimp opvangen van een mini- voetbaltornooi dat speciaal voor deze gelegenheid geor ganiseerd was voor verschil lende ploegen van de stad en de rijkswacht. De besnorde rijkswachters gingen met de eerste prijs lopen. Al de deel nemers waren uiterst tevre den over de vernieuwde akko- modaties. De laatste jaren was het immers erbarmelijk gesteld met deze sporthal, al dus schepen Van Damme. Het dak lekte, de verlichting was slecht, het sanitair was onhygiënisch en vrijwel on bruikbaar. Daarom werd be sloten om deze eerder stief moederlijk bedeelde sporthal een beurt te geven. Op 1 mei werd ze voor het publiek gesloten. Men begon met het grootste werk, het vervangen van het oude dak. Omdat ook een goede verlich ting zeer belangrijk is om op timaal te spelen, werd deze pas aangebracht na een vak kundige studie. Het sanitair werd onder handen genomen, zodat men na de sportieve inspanning een verfrissende DE EUROPESE RENTREE VAN SPORTING LOKEREN JVyfjaar nadat Sporting Lokeren in de Uefa-beker uitgeschakeld werd, staat het Wase team dinsdag 29 september a.s. om 20 u. de allesbehalve makkeiy- ke klus te wachten het Hongaarse Honved Boedapest van repliek te dienen. Honved won immers de heenwedstrijd met 1-0. Tegen de atletisch zeer sterke militairen hadden de jongens van Daknam het negentig minuten lang heel moeilijk en was het vooral verdedigen geblazen, met de voor de Hongaren magere 1-0 einduitslag als resultaat. "Het had net zo goed 1-1 kunnen zyn", stelde trainer Wim Jansen achteraf. "Immers, tydens het slotkwartier in de eerste helft kregen we enkele zeer P1)) goeie doelkansen. Nyskens en Versavel lieten de scorekansen jammer genoeg onbenut. Een 1-0 ach terstand is helemaal geen drama en het moet moge lijk zijn die achterstand voor eigen publiek recht te zetten. Het wordt moeilyk, dat wel, om met twee goals verschil te winnen maar onmogelijk is het niet", aldus de Lokerse coach. Voor Sporting Lokeren wordt dus na Red Boys Differdange, Barcelona, Dynamo Moskou, Dundee United, Real Sociedad San Sebastian, AZ'67, Nan tes, Aris Saloniki, FC Kaiserslautern, Stal Mielec en Benfica de Hongaarse legerploeg de eerste, hopelijk niet de laatste, Europese schotel van dit seizoen. Voor nieuwkomer Ferenc Mcszaros is dit team zeker niet onbekend. Zyn gewezen ploeg, Pees, miste op het nippertje een kwalifikatie voor Europacup II vermits Ujpest Dosza de Hongaarse hekerfinale in zyn voordeel beslechtte, met 3-2 cijfers. De zege van Ujpest kwam eigenlijk nog goed uit voor Honved Boedapest want Dosza was tweede V geëindigd in de Hongaarse kompetitie, na kampioen MTK Boedapest dat het in Europacup I dient op te w nemen tegen Steau Boekarest. Topscorer bij Honved was middenvelder Lajos Detari die intussen bij Eintracht Frankfurt het mooie weer maakt. Zijn transfer, samen met de overgang van Ferenc Meszaros naar Lokeren, sloeg gensters in de Hongaarse kranten. Grote boeman Detari is dus weg maar dat bete kent helemaal niet dat Honved onthoofd werd. Er spelen nog heel wat Hongaarse internationalen en we noemen voor de vuist weg doelman Disztl, Salaai, Csuh^j, Daijka en Kovacs. Hulptrainer Wlodek Lubanski ging onlangs de Magyaren in eigen huis I volgen. "De Hongaren lieten toen een uitermate sterke indruk", vertelt Lubanski. "Het is nochtans een vrij 1 jonge ploeg maar kollektief staan ze enorm sterk. Bovendien hebben ze stuk voor stuk een zeer goede i fysieke konditie. Ik heb ze tydens de wedstrijd tegen Tatabanya op de man en de bal zien jagen zoals weinig Belgische ploegen dat kunnen." Vorig seizoen werd, net als Dinamo Boekarest, het zo fiere Honved al in de eerste ronde van de stryd om de Uefabeker voor Landskampioenen verrassend uitgeschakeld door het Deense Bröndby dat tussen haakjes zelfs de kwartfinale haalde. Honved verloor toen in Denemarken met 4-1 en speelde in Boedapest 12-2 gelijk. BHet duel Lokeren-Honved kan dus alle kanten uit. Wordt het een klusje of een zeer moeilijk karwei? We verwachten het laatste. 'Slechts' twee keer scoren is inderdaad geen onmogelijke opdracht, vooral omdat een Europees duel voor eigen publiek altyd nog wat anders is en alle waarnemers het er in Boedapest over eens waren dat de Honved-afweer wel degelijk te pakken valt. Het optimisme met het oog op de plaatsing voor de tweede ronde mag echter niet te hoog oplaaien. 1-0 is geen beste uitslag omdat dat zo belangryke dubbel tellende buitenhuisdoel- punt er niet is gekomen. Honved kan op Daknam de nul spelen én counteren. Lokeren-Honved wordt in elk geval een open wedstryd, en dat is altyd leuk voor de kykers. Honved is en blijft een naam. Het scheerde ontegensprekelijk de hoogste toppen in de vyftiger jaren. Toen werd het geschraagd door sterren als doelman Grosics, Sandor Kocsis met het gouden hoofd, Zoltan Czibor en de onvergetelijke Ferenc Puskas. De Hongaarse revolutie betekende voor deze wonderploeg de doodsteek. Honved werkte toen net een Europese uitmatch af en de meeste spelers bleven in het Westen hangen. Met de nefaste gevolgen vandien. Men diende in Kispest, een voorstad van Boeda pest, liefst vijfentwintig jaar te wachten, tot in 1980 om precies te zyn, alvorens nog eens een landstitel kon worden behaald. En nu, in 1987, zag Honved alweer twee van zyn meest gereputeerde spelers vertrekken: de reeds genoemde L^jos Detari die voor een slordige 90 miljoen naar Frankfurt trok alsook Caraba, een andere internationaal. Komora werd als trainer vervangen door de gewezen doelman van de Hon gaarse nationale ploeg, Bicskei. De ontstane leemtes werden intussen opgevuld door de al genoemde doelman Disztl van Videoton, Torocsik die terug keerde uit Montpellier en de Bulgaarse spits Ivanov. Beide Lokerse trainers twyfclen geenszins aan de goede afloop voor Sporting Lokeren al geven zij grif toe dat het gebrek aan Europese ervaring van hun jonge team misschien wel voor problemen kan zorgen. Anderzyds waren Somers en Hoogenboom bij alle Europese opdrachten van Lokeren van de party en hebben zowel Timoumi als Meszaros als internationalen toch al een zeer ruime ervaring kunnen opdoen. Ook Ronny Laroy en Patrick Van Veirdeghem hebben al eens van de Europese voetbal kok geproefd. Hoe dan ook, Sporting Lokeren zal dienen reke ning te houden met een paar niet onbelangrijke faktoren: tucht, klasse en trefzekerheid. Dat het Honved Boedapest aan deze drie eigenschappen niet ontbreekt, ondervond het team van Wim Jansen tydens de heenronde. Met de recente zege op Racing Jet in het achter hoofd en met de hoop op een goede verrichting tegen KV Mechelen zaterdag a.s., leeft de spelersgroep nu al met het volste vertrouwen naar deze Europese konfrontatie toe. Wie zich op dinsdag 29 september, om 20 uur, wil verzekeren van een zitje, kan telefonisch kontakt opnemen (tijdens de kantooruren) met het sekreta- riaat van Sporting Lokeren, 091/48.39.05 of kan kaarten afhalen vóór de wedstryd Lokeren-KV Mechelen, nu zaterdag. Vivian Bogaert douche kon nemen. Nieuwe zuiniger doucheknippen wer den geplaatst, de deuren wer den opgeknapt en tegen de muren werd faience ge plaatst. De sporthal zelf kreeg dan nog een nieuwe verflaag, zo dat het geheel er wat fleuriger uitziet. Door al deze aanpas- singswerken krijgen de spor ters nu een volwaardige sport hal, waar zij naar hartelust kunnen trainen of spelen. Met dez eopgesomde en uitge voerde werken is de kous ech ter nog niet af. Volgend jaar moet de vloer opgeknapt en herschilderd worden, waarna een nieuwe belijning wordt aangebracht. Daarbij zal nieuw sportmateriaal aange kocht worden en voor het pu bliek wordt een verplaatsbare tribune voorzien. De boven zaal zal ingericht worden voor nevenaktiviteiten, terwijl de oprit en de omliggende terrei nen milieu- en gezinsvriende lijk zullen aangelegd worden, waarna zij regelmatig zullen onderhouden worden. Burgemeester Dierick wees erop dat sinds de fusie-opera tie zowel de sporthallen, sportschuren en sporthutten uit de grond zijn gerezen. Omdat dit voor het stadsbe stuur telkens zware investe ringen werden, wordt ver wacht dat het personeel zich tenvolle zal inzetten voor zijn taak. Immers, na de initiële inspanning moeten ook de zvyare loonkosten gedragen worden. Deze sporthal dateert van het begin der zestiger jaren en groeide uit privé-initiatief. Toen dat financieel niet meer haalbaar was, besloot de ge meenteraad om deze akko- modatie aan te kopen op 21 december 1978. Al werd de sporthal verworven voor "een appel en een ei", toch moes ten er vrij veel bijkomende investeringen gebeuren. We gens de beperkte financiële Dendermonde. Burgemeester Dierick verklaart de opgefriste Grembergse sporthal voor heropend, terwijl sportschepen Van Damme aandachtig luistert (foto p. hermans) middelen die de jongste jaren konden aangewend worden, moesten de noodzakelijke in vesteringen gespreid worden over een aantal dienstjaren. In 1982 werd de centrale ver warming aangebracht, terwijl dit jaar het dak werd gereno veerd en de verlichtingsinstal latie aangebracht. De hinder lijke vensters aan de overzijde van de cafetaria werden weg gewerkt, wat veel tennissers zal verheugen. Dat alles werd uitgevoerd volgens een ontwerp van de eigen stedelijke dienst, onder leiding van de ingenieur voor gebouwen, Philippe Jansscns. Het werd een wijze taakver deling tussen overheid en pri vé, door enkel zelf te doen wat men aankon en aan der den te geven wat die beter, sneller en efficiënter konden doen. Nu de Dendermondse "pi lootgemeente voor de sport" is in deze tijd van "sport voor allen" komt deze realisatie juist op tijd. Hopelijk vinden de klubs en de bonden op nieuw de weg naar de Grem bergse sporthal, die vooral ge liefd was door de minivoetbal- Iers. Uitslagen van het minivoetbaltornooi Techn. Dienst-OCMW 2-0 Rijksw.-OCMW A.C.-Rijksw. 1-4 AC-OCMW Techn. D.-A.C. 4-2 Techn. D.-Rijksw. Trainer Novak was natuurlijk in een totaal andere stem ming dan na het Europees sukses tegen zijn landgenoten uit Praag en tijdens de persbabbel kon men van de Beverse oefenmeester weer weinig loskrijgen. "Niet genoeg gemotiveerd, slecht samenspel en ook de vermoeidheid na de Europese midweekwedstrijd", zo vatté Novak de oorzaken van de nederlaag samen. Meer dan door het tweede thuisverlies leek het Wase trainersduo, Novak-Roelandt, vooral door het uitvallen van Franz-Josef Schmedding aangeslagen. En inderdaad, het uitvallen van de weer goed draaiende Schmedding moet geel en blauw kopzorgen bezorgen. Met de uitstap naar Praag en eerst toch ook de moeilijke uitwedstrijd tegen het in zware puntennood verkerende AA Gent voor de boeg, moet Novak de ploeg weer helemaal door elkaar gooien. Hij kan daarbij gelukkig wel rekenen op een konditioneel hoog draaiende Robby Buyens die vermoe delijk weer vrijuit zijn kans krijgt in de volgende wedstrij den. Buyens is snel en beweeglijk, stoort voortdurend en geeft zo aan David Fairclough meer bewegingsvrijheid. De te verwachten drie weken durende afwezigheid van Schmedding, een zware liesverrekking, kan zo misschien toch positieve resultaten krijgen. Tegen Gent en woens dag op het veld van Bohemians Praag krijgt Buyens vast zijn kans, temeer daar Moshe Sinay nog lang niet op het niveau speelt dat men van hem zou mogen verwachten. (H.A.) RAC. JET - LOKEREN 1 -2 Sporting Lokeren is, op verplaatsing, een moeilijk te kloppen team. Ook nu weer heeft de Wase ploeg deze reputatie alle eer aangedaan. Vorig seizoen al was het duidelijk dat het gros van de behaalde punten resulteer de uit uitwedstrijden. De eerste nederlaag dit seizoen leed Lokeren op het veld van Antwerp, de week nadien sprokkelde het na een matte vertoning thuis de halve inzet tegen KV Kortryk. De jongens van Wim Jansen hadden dus een en ander recht te zetten. Dat deden ze zaterdag jl. door een onmondig Racing Jet met 1-2 te kloppen en de volle buit mee naar Daknam te nemen. Het leek er aanvankelijk op dat de midweekwedstrijd op het veld van Honved Boeda pest, voor de Europabeker, nog in de Lokerse benen hing en al zeer vroeg in de match dienden de trikolores aan te kijken tegen een 1-0 achter stand. De Jetse joker, McDo nald, gaf Hoogenboom het nakijken in de derde wed- strijdminuut. De Brusselaars hadden met dat vroege doel punt schijnbaar de overwin- ningsgeur al in de neus en er werd vooral getracht de partij onder kontrole te houden. Wat dan weer voor gevolg had dat de Jetse aanvallen verwaarloosd werden en dat liet Lokeren toe op verhaal te komen. Het broederpaar Patrick en Bruno Versavel, evenals de tandem Meszaros-Nijskcns werden stevig in de tang geno men en kwamen in die perio de weinig in het spel voor. En weer kreeg Jet een reuzekans die door kapitein Ronny So mers nipt van de lijn werd gehaald. Dat was meteen voor Loke ren het sein om mogelijkhe den te kreëren. Patrick Versa vel verknalde jammerlijk de eerste bezoekende kans door een dieptepas van Didier M'Buyu slecht op de voet te nemen. Wat later nog was een dubieuze beslissing van scheidsrechter Grayet nodig om Lokeren van de gelijkma ker te houden. Barmos trok aan de nood rem toen Angelo Nijskens zich binnen het strafschopge bied waagde. De ref,- aan zijn eerste wedstrijd toe in de hoogste nationale voetbalaf deling, was echter weinig on der de indruk en liet maar betijen... Lokeren voelde zich duide lijk benadeeld, terecht ook, en het zon op wraak. Meer en meer begonnen de bezoekers in de wedstrijd te komen en ze zouden dan ook het verder verloop van de wedstrijd be palen. De Brusselaars konden alleen maar lijdzaam onder gaan. Een doelpunt kon in die periode niet uitblijven en zo wel Didier M'Buyu als Ti moumi mengden zich voort durend in het debat, met steeds preciezere passen. Op één van deze kruispassen kon Nijskens met het hoofd de bal in het Jetse doel deponeren. Er waren zestig minuten ge speeld, stand 1-1. Het Lokerse pressievoetbal kende sukses en tien minuten vóór tijd was het de beurt aan de Hongaar Ferenc Mes zaros om. od voorzet van Nijskens, met het hoofd bin nen te tikken: 1-2. Lokeren, dad negentig mi nuten lang met dezelfde ploeg in het veld stond, pakt dus de volle buit en blijft zich vrolijk nestelen in de nationale sub top. Met de topper van zater dag a.s. tegen koploper KV Mechelen in het vooruitzicht en de Uefacup-wedstrijd de dinsdag nadien tegen Honved Boedapest is deze zege van uitermate groot belang. De spelersgroep kan met het vol ste vertrouwen beide kon- frontaties tegemoet zien en de Lokerse kassier mag zich al bij voorbaat in de pollen wrij ven. Een (eerste) thuisover winning nu zaterdag zal allicht voor de Europese return en kele dagen nadien Daknam eivol doen lopen. Vivian Bogaert Paardensport. Vrasene won suur voor achttallen. Temse op het provinciaal kampioenschap in Belsele de groepsdres- werd tweede (Iv) SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60

De Voorpost | 1987 | | pagina 17