MAT BEVEREN GEVELD DOOR T0RFAS0N DOELMAN VAN WILDERODE NIET IN ZIJN DAGJE KNAPPE LOBIJN ZET K.A.V.D. OP ROZEN SK HALLE KOMT PUNT HALEN NEEMT E. AALST WEERWRAAK? LEIDER HAMME IN ZELFDE OPSTELLING NAARTUBANTIA K.A.V.DENDERMONDE MET D RIK DHAEN ALS JOKER WIL 18 - 25.9.1987 - De Voorpost VOETBAL gewooa vrut£e i. alduf>ee oefenip'g «We moeten ons tegen Assent revancheren, er zit niets anders op. We zijn dat verplicht tegenover onze suppor ters. Dus dient de lijn doorgetrokken zoals we speelden tegen RC Mechelen», aldus Eendrachtvoorzitter Van de Waeter, die in de loop van de week eens ernstig praatte met sommige spelers en hen meteen wees op de tekortko mingen die hij had vastgesteld tijdens de wedstrijd tegen Berchem. De volgende tegenstander heet echter Assent. Als je het ons vraagt, geen katje om zonder handschoenen aan te pakken. Assent beschikt over een uitstekend georganizeerde verdediging, met vooraan de kopbalsterke Willy Geurts en de ultragevaarlijke Van de Leur. Hoogst waarschijnlijk wordt De Winne bankzitter in het fanion- team. J.P.Minsart is volop aan de training toe, zodat Fazekas binnen een paar weken zal kunnen beschikken over een sterkere bank. Doelman Van Wilderode, die tegen Berchem lelijk in de fout ging, blijft het vertrouwen behouden van oefenmeester Fazekas. De Hongaar rede neert gepast dat men hem niet kan overladen met alle zonden Israels en het verkeerd zou zijn een speler in de grond te boren, die een eerste keer faalt. Er liepen trouwens op Berchem nog andere akteurs rond die tijdens de tweede helft vroegtijdig de armen lieten zakken. (A. Block) Volgens ingewijden speelde hij onzeker omdat hij vroeg in de wedstrijd hard aangepakt werd door een tegenstrever en verzorging diende te on dergaan. Werd Hans hierdoor zozeer geïntimideerd dat hij voor de rest van de wedstrijd onzeker ging akteren? In ie der geval zal in de loop van de week eens ernstig gepraat worden over zijn onzeker op treden. Oefenmeester Faze kas was verwonderd over zijn fanion-doelman. "Sinds ik hier in Aalst op de proppen ben verschenen heb ik Hans nooit zo slecht weten spelen. Hij was onzeker bij iedere Berchemaanval en be rekende de baan van de bal als een doelman van de minie men. Ik ga deze week toch eens ernstig onderzoeken wat hem feitelijk scheelt en hier uit mijn konklusies trekken". Eendracht dat in de eerste helft heel wat buskruit had verschoten om die 1-0 achter stand ongedaan te maken, Een paar Hamse spelers ondervonden deze week last van letsels. Dat was het geval voor doelman Jo De Wilde, Marc D'Hondt en Paul Vermeir. De Wilde en D'Hondt namen niet deel aan de trainingen. Vermeir oefende in zijn eentje. Erg bleek dat allemaal niet te zijn zodat mag worden verwacht dat komende zondag op Tubantia Bor- gerhout hetzelfde team dat won van Willebroek tussen de lijnen verschijnt. "Er is overigens geen vuiltje aan de lucht", merkte oefenmeester Willy Meersman op. "We hebben vijf op zes en daar is iedereen ontzettend tevreden over. De reis naar Borgerhout mogen we niet lichtzinnig ondernemen. Het gaat om een tegenstrever die de kunst verstaat om snel de spitsen aan te spelen zonder er de middenlinie bij te betrekken, maar langs de andere kant moeilijk tot scoren komt. Defensief zijn ze flink gewapend. Dat blijkt uit de weinige doelpunten die ze in drie recente wedstrijden toestonden. Ik veronderstel dat Franco Pirelli weer een bewaker op het lijf zal geplakt krijgen. Ik heb hem de raad gegeven er zich niet door te laten intimideren, aldus de Hamse trainer. Franco Pirelli werd vorige zondag getrakteerd op een gele kaart. Even later voerde hij een shownummertje op door de bal als een zitje te gebruiken. Voor hetzelfde geld kon hij door de spelleider de laan zijn uitgestuurd. VW Hamme zal voorzichtig van stapel lopen. Dat wil niet zeggen dat het behoudsgezind gaat voetballen. Willy Meersman wil gewoon risiko's uit de weg gaan. Een nederlaag zou na een 7-1 zege een te grote domper op het entoesiasme zijn. De ploeg: De Wilde, De Paep, D'Hondt, Verbustel, Geldof, Diels, Vermeir, Smet, Pirelli, Van Nieuwenhuy- se, Lenaerts (Van Hemelrijck, Van Bogaert). ROBUR EN LEBBEKE ONGEWIJZIGD Robur Moerzeke en SK Lebbeke behaalden vorige zondag een gunstig resultaat. Vandaar dat beide teams in dezelfde opstelling verschijnen. Bij Robur hervatte Fran kje De Vos de trainingen. Hij wordt wisselspeler. Johan Spanoghe en Luc Vercauteren ontbreken ingevolge een kwetsuur. De ploeg van de tweede provincialer ziet er voor de trip naar Kemzeke uit als volgt: Laureys, Gino Raemdonëk. Fons Vercauteren, Willy Raemdonck. Mettepenningen. Ost, Benny Huylebroeck, Verhelst, Tempels, Wuytack, Eddy Huylebroeck (De Vos, Geerinck en De Graeve). Lebbeke: Segers, Cooreman, Elskens. Van Heek Fran- kie, Hals, Van Heck Werner, Van Damme, Geens, De Malsche, Hesters, De Kinder (Vinck, Peelman, Van Bladel)- (e.g.) BERCHEM - E. AALST 3-0 De 3-0 uitslag zou kunnen laten vermoeden dat Een dracht Aalst tegen Berchem er helemaal niet by te pas is gekomen. Niets is minder waar. Vooral tijdens de eerste helft was Eendracht taktisch en technisch zelfs de betere ploeg op het "Royen". Helaas verkeerde doelman Van Wilderode in een komplete off-day. Reeds na zeven minuten ging hij in de fout en tijdens de tweede helft ging hy twee keer onder de bal door. BEVEREN - WINTERSLAG 0-1 De stemming in de geel-blauwe kleedkamer was hele maal anders dan na de Europese triomf van woensdag avond. SK Beveren zat na de nederlaag tegen Winterslag echt in zak en as en men besefte maar al te goed dat het eigen spel ver van denderend was geweest. Het feit dat Torfason, gewezen SK Beveren-speler, het tegendoelpunt had gescoord maakte de doffe ellende by de Waaslanders nog groter. ren. Het was integendeel Winterslag dat het veldover- wicht greep en met een sterk middenveld elke Beverse po ging onmiggellijk verijdelde. Het eerste kwartier viel er voor de 5.000 toeschouwers op Freethiel trouwens weinig voetbalplezier te rapen. Even na het kwartier werd Beveren toch even uit de rust gehaald toen Paul Lambrichts met het hoofd doelman Rosez moest bijspringen. Rosez die bij een paar gelegenheden weinig zelfzeker stond te keepen maar gelukkig wel een sterke Eddy Maes had nochtans woensdag al gewaarschuwd voor het treffen met Winter slag. "Winterslag is een ploeg die ons nooit lag en hopelijk kunnen we de inspanningen van het Europese treffen vlug verwerken." Zonder Guy Francois en met een opvallend zwakke Moshe Sinay op het veld kon SK Beveren de wedstrijd nooit lijn geven. De spitsen Fairclough en Schmedding za ten stevig in de greep van de Vieze verdedigers en langs de flanken viel er weinig te note- kwam na de kampwisseling duidelijk wat krachten te kort om de Berchemwederopstan- ding te kunnen fnuiken. Vooral nadat de Eendracht- goalie voor de tweede keer in de fout was gegaan, was voor Eendracht het vet van de soep en begon zowat iedereen lus teloos tussen de krijtlijnen te lopen. René Peeters, die door Fazekas werd verweten te ver van De Ruyter te hebben ge speeld, werd nog vervangen door Moerman, en Wim De Wolf door Van der Stockt. Wissels die o.i. helemaal overbodig waren vermits de prijzen op dat ogenblik allang waren uitgedeeld. Eendracht krijgt nu de kans om zich zondag a.s. tegen As sent te revancheren. Of dat zal gebeuren met Van Wilde rode tussen lat en staken, daarover is meer dan één Eendrachtaanhanger be nieuwd. (abl) verdediging rond zich vond. Beveren ging sterker counte ren en Kusto en Fairclough kwamen dicht bij de ope ningstreffer. Een beter twee de kwartier dus maar naar het einde van de eerste helft viel alles toch weer stil al kreeg Bijnens even na het halfuur nog een uitstekende scorings kans. De 0-0 ruststand leek niemand te verontrusten. Na de rust werd Winterslag feller in de bewegingen en het betere voetbal kwam nu hele maal uit Limburgse voeten. Patrick Stalmans, de voorbije wedstrijden steeds goed, was nu nergens en zijn ploegmaats deelden in de malaise. Het draaide gewoon niet en Beve ren kwam nu bestendig onder druk. Een kwartier voor het einde viel trouwens het doel punt tegen de thuisploeg en dit na een misverstand verde diging-doelman. Op een hoge voorzet ging niemand van Be veren naar de bal. Torfason, vorig seizoen naar Beveren gehaald maar hier nooit echt aanvaard, kopte de bal IJs- landskoud voorbij Rosez. Het was trouwens opvallend hoe Torfason treiterend langzaam voorbij de bank met trainer Novak triomfeerde. Beveren probeerde naar het einde toe de bakens nog te verzetten maar het was toen al lang duidelijk dat dit mak Beveren echt geen vuist meer kon maken. Beveren blijft met vijf op veertien diep in de rangschik king hangen. Er zijn er inder daad die nog minder goed doen en tegen AA Gent kan Beveren misschien zaterdaga vond zijn puntentotaal toch wat hoger trekken. Of moe ten we voor nieuwe Wase voetbaldaden wachten op de trip naar Praag? Hugo Aerts Beveren - Winterslag 0-1Moshe en Lemoine konden de opening niet vinden. 1 ze de bal achterna maar die gaat buiten (dw) WAARSCHOOT - K.A.V.D. 0-3 Beveren-Winterslag 0-1. Guy Franqois geraakt niet voor bij de bezoekende stopper (dw) De Dendermondse eerste provincialer had in Waar schoot weinig moeite om een zwakke opponent op afstand te houden. K.A.V.D. behield doorlopend het overwicht voelde zich aanvankelijk on wennig op een veld met be perkte afmetingen maar her won zijn vertrouwen eens Benny Lobijn de openings treffer tot stand had gebracht. Lobijn vertolkte overigens een steengoede rol. Aanvan kelijk evolueerde hij in de afweer, maar werd al in de loop van de eerste helft naar het centrum overgeheveld waar hij meer steun en mede werking genoot om zijn ideeën te realiseren. Benny Lobijn komt in deze kompetitie tot ontbolstering. Vorig jaar werd hij afgeremd door een ernstige kwetsuur waarvan hij nu geen hinder meer heeft. Vandaar dat hij zich kan uitleven in een team dat ambitieus is en meer dan een figurant wil zijn. Paars blauw heeft in Waarschoot niettemin tot in de tweede helft moeten geduld oefenen om een veilige afstand te rea liseren. Pas na een tweede doelpunt kreeg het gelegenheid om te counteren en de gastheren voor een voldongen feit te plaatsen. Globaal bekeken etaleerde K.A.V.D. geen hoogstaande verrichting. - Daar had ik ook niet op gerekend, zegt oefenmeester Toon Pfaff. - Om vaardig voetbal te de monstreren moet je met twee zijn. Dat betekent dat de op ponent zijn medewerking moet verlenen, wat deze keer niet het geval was. Het be langrijkste pluspunt voor mij is dat we voor het eerst geen doelpunt hebben moeten toe staan. Een vaststelling die ook het vertrouwen van de verdedigers in het vooruit zicht van de match tegen St.- Lievens-Houtem moet aan wakkeren. We wonnen met een verschil van drie doelpun ten. De overwinning had af- getekender kunnen zijn. In de tweede helft bleven een aan tal kansen onbenut. Nog voor de rust besloot Toon Pfaff om tot een wissel over te gaan. Peter Baert werd uit het veld gehaald voor Alain Moens. - Ik nam mijn toevlucht tot Voetbal. Benny zo dikwijls verguisd supporters, ontpopte de smaakmaker van strijd (c) die maatregel in geen omdat Baert minder speelde. Het ging een taktische in, zoals later bleek heeft afgeworpen. Dendermondse S.K. ST.-NIKLAAS - S.K. HALLE 1-1 Geheel onverwacht heeft St.-Niklaas Sportkring het eerste puntenverlies geleden in zijn reeks. Thuis dan nog wel, tegen Halle, bleven de kanonnen die verleden week zo goed afgesteld stonden in gebreke zodat de bezoekers dank zy een soliede en goed draaiende verdediging, met als sluitstuk doelman Van De Velde, gelukkig waren met het behaalde punt. Voor de Klaasjes is het echter een verloren punt, zeker als men de manier bekijkt waarop dit puntenverlies tot stand kwam nadat men heel de match voor de bezoekende kooi had gestaan en slecht éénmaal raak had kunnen treffen. Sint-Niklaas de aanvallende partij Nadat de St.-Niklase reservis ten de verworven beker van de Stad Sint-Niklaas in ont vangst hadden mogen nemen uit de handen van Burge meester de Vidts werd de wedstrijd op gang gefloten den van De Coster hard op doel kopte. Maar in hoofd zaak speelde de wedstrijd zich toch af op de helft van het bezoekende Halle. Zo rolde Erick Lacroix in de 22"' min. de hele rechterflank op en zette perfekt voor doel waar dé volledig vrijstaande Joris te.. Halle 0-1 op het score bord. Een tegenaanval kwam bij De Dijn die direkt de bal hoog voor doel zette. Thuis- doelman De Maeyer, tot dan toe zo goed als werkloos, deed onzeker en stap vooruit, aarzelde even en dat was dan genoeg om Fonteyn toe te Sint-Niklaas - Halle 1-1. De Wase spelers kregen geen ruimte. Van zodra ze de bal hadden kregen ze twee bezoekers in de buurt (dw) door een zeer attente scheids rechter Matthijs. Cornet mocht kiezen welke hoek hij zou nemen om het Nog geen volle minuut was er openingsdoelpunt te scoren, gespeeld of het was al zeer Hij koos echter die van het warm aan het bezoekende leegstaand pand dat ver bui- doel. Vijlders had immers van ten het stadion staat. Quinte- op rechts een knappe voorzet lier, de thuisspeler met de naar Peter Quintelier getrapt meeste inspiratie, omspeelde maar doelman Van De Velde rond het halfuur nog maar kon laatste instantie het leder eens een paar Halse spelers in hoekschop verwerken. La- en zette op zijn beurt krachtig croix nam de hoekschop en voor doel, Cornet besloot nu Quintelier kwam weer in het op doelman Van de Velde die bezit van de bal, nu plaatste de bal met moeite stopte want hij het ronde ding echter te- zelden ziet men een doelpo- gen de dwarsligger. Van spetterende start gesproken. ging eindigen boven op de dwarslat. En nog geen minuut Vooral het St.-Niklase duo later een magistrale 60 meter Vijlders-Quintelier leek on- pass van kapitein Erik La- grijpbaar voor de bezoekende croix waartegen de bezoeken- defensie die meer dan eens de defensie geen verhaal had naar de noodrem moest grij- en die Werner Struyf in ideale pen, zonder evenwel zware schietpositie bracht. Doch he- overtredingen te moeten of te laas. driemaal helaas, ook willen begaan. Werners schot werd ver bui- Toch kwam Halle deze eerste ten het stadion opgemerkt minuten zonder kleerscheu- toen de bal in de aangrenzen- ren door en kwam zelfs, zij de straten terug de aarde het heelschuchter, in de raakte. Toch voelde iedereen match. Op de 12' min. moest dat er een doelpunt in de thuisdoelman De Maeyer lucht hing. En inderdaad toch op al zijn kunde beroep er werd gescoord. Op de 34'" doen toen De Dijn na inzen- minuut, van de wedstrijd zet- laten bij zijn eerste baltoets zijn ploeg op voorsprong te brengen: 0-1, 34' minuut. Tegen de gang van het spel in waren de bezoekers op voor sprong gekomen. Vanaf dit moment was één ding duide lijk: Sportkring zou het aarts moeilijk hebben om de zege in deze wedstrijd te behalen. Steeds wachtte de Geel-blau- we Halse muur (Sint-Niklaas voor de gelegenheid in het wit) de Sint-Niklase aanvals- stormen af om gepast te coun teren wanneer de mogelijk heid er inzat. Geraakte de thuisspitsen dan eens een keertje voorbij dan stond daar nog altijd een voortreffe lijke doelman Van de Velde tussen de bezoekende palen die met alle hoge ballen voor doel, in tegenstelling met zijn colega, wel raad wist. Zo werd met deze 0-1 stand ook het rustsignaal aangekondigd door scheidsrechter Matthijs die van veel schrijfwerk ge spaard bleef in deze eerste periode. Na de verkwikkende koffie eenzelfde spelbeeld op het terrein Reeds in de vier de minuut was alweer Erik Lacroix zijn bewakers te vlug af en kon nog maar eens ge past voor doel zetten waar Joris Cornet, vorige week nog zo trefzeker, het toch nog ge daan kon krijgen om de bal naast het doel te plaatsen. Toch nog 1-1 Indien burgemeester De Vidts een beker mocht afge ven voor de speler die het hoogst over het doel kon trap pen kon die niet ontsnappen aan Gino Nijs die na een geharrewar de bal zo hoog en ver voorbij het doel plaatste dat hij er van verdacht werd mee te doen aan de tijdwinst praktijk van de bezoekers. Nadat de laatste reservebal werd aangevoerd dan toch ge juich in het stadion. Een knappe dubbelpas tussen Pe ter Quintelier en de tot dan toe ondermaatse Danny Bon ne bracht Peter alleen tot bij doelman Van de Velde en eindelijk lukte het dan toch om de 1-1 op het bord te brengen na de ontelbare po gingen. Toch wel een schril kontrast met vorige week toen de klaasjes toch zo vlot tot scoren kwamen. Waar schijnlijk zat een te veel wil len kombineren in de zone van de waarheid er voor iets tussen. Terwijl iedereen nu dacht dat dit verlossende doelpunt het eerste van een hele reeks zou worden staken integendeel de gasten weer het hoofd boven het water De Dijn hield echter aan zijn poging alleen maar een be zoekende hoekschop over. Nadat dezelfde bezoekers nieuw bloed in het midden veld hadden ingepompt met de wissel De Coster-Tissc- ghem staken de thuisspeler de mooiste en direkst'c aanval in elkaar. Laatste man de Meyer bereikte in een tijd Erik La croix, deze deed net hetzelfde K.A.V.D. omschreef voor de aanvang van de kompe®^ de eerste drie matchen als op papier gemakkelijke v drachten. Achteraf bekeken verloor het een punt ckr tegen K.V. Ertvelde uit te schuiven. Oefenmeester Td. Pfaff is niet ontevreden over het huidige verloop. Nu zondag worden we voor het eerst gekonfronte£ met een tegenstander die algemeen als titelkandidl01 I wordt beschouwd. We staan voor een zware opgave Ihui: daarvan zijn dc spelers zich bewust. Zeker nadat Sblau Lievens-Houtem op eigen veld de boot inging teèasf Standaard Wetteren. Indien Sint-Livinus bij ons verliken kan de kloof met de leider tot vijf punten groeien. Ik dcfcjjj dat de komende tegenstander het niet zover zal lat komen. Als we de andere kant van de medaille bekijken geldt vi ons nagenoeg eenzelfde redenering. Niet alleen zou verschil met Wetteren eventueel tot drie punten kum oplopen maar bovenal zou een thuisnederlaag pijnlf."' zijn. In principe blijft de ploeg die in Waarschoot won onge< zigd. Wel zal Rik Dhacn als wisselspeler postvatten, hou hem achter de hand. Hij hervatte deze week trainingen maar bezit niet de konditie om een gi wedstrijd te spelen. We trekken in ieder geval offci van leer. Zeker omdat het voor eigen volk te doen is. De ploeg: Van Meirvenne, Moens, De Schrijver, Jac Pringels, Michelet, Baert, Lobijn, De Baere. Rod: Cooreman, Bordui (Laureys, Dhaen). en bereikte de mee opgerukte Gino Nijs die met het hoofd heelwat sckuurder afwerkte maar toch net niet voldoende om de winstcijfers vast te leg gen. Nadat de-ingekomen Tis- seghem al direkt geel kreeg van de ref. voor fout op Pa trick Vinck bracht trainer Smeets op zijn beurt vooraan met M'Rabet, een frisse kracht in ten nadele van Vijl ders met nog een kwartier te spelen. Het werd echter ei zo na nog 1-2 toen Maes zich verkeek op een voorzet en gelukkig voor Sint-Niklaas kon Fonteyn de bal niet onder kontrole houden en bleef de 1-1 stand bewaard. Het laat ste wapenfeit was natuurlijk voor de thuisaanvallers; Gino Nijs speelde gepast Peter Quintelier vrij die nog maar eens op onbegrijpelijke miste. Dit laatste illustri nog maar eens hoe onm«j,0| dc afwerking was van St tee|. klaas in deze partij. Vanj tientallen open kansen werden gekreëerd werdkndc maar één suksesvol afgewf door Peter Quintelier dieLna men met Erik Lacroix de te thuisspeler was. worden de vizieren deze weer goed gezet en brengt Niklaas volgende speel weer een vlotte zege mee huis. St.-Niklaas trad aan met: Maeyer, Macs, Vinck. ne, Struyf, Lacroix lier, Nijs, De Maeyer, iaf d min Dc Wilde, Cornet fCn. Vijlders 75"c min. M'Rabetrac|. Q»C Sint-Niklaas - Halle 1-1. Joris Cornet tracht twee tegenstanders te omzeilen (dw)

De Voorpost | 1987 | | pagina 18