SAMEN MET F.C. WIJNVELD GIRLS UIT SINAAI NAAR HAMBURG! «DAVID» HEIKANT ZELE KLOPT «GOLIATH» EENDRACHT ZELE LUIKSE ERVARING GAF DOORSLA IU1 1-2 Daghuy, en Marijke WAAS DAMESVOETBALVERBOND ST PAÜWELS BLIJFT ONGESLAGEN 22 - 25.9.1987 - De Voorpost DAMESVOETBAL Een der voornaamste aanslui tingen bij Walivo. werd des een uur aanlopen vooraleer onwillige autocar, terug bevestigen. Het werd slechts 2-2 na een spektakulaire tweede helft en een uitgebrei- 0e „..ede politiemacht, had nadien met vier ploegen in dit ver- gramma kwam daarmee op de geen moeite met de circa bond speelt. Niet zonder suk- helling en dat werd het zeker, 20.000 aanwezigen. Het No- e 6.... ses trouwens en vooral de toen ook de Duitse polizei het votel Hamburg Nord met 124 huwelijksnacht en in eeji op- girls van F.C. Wijnveld, heb- Waas gezelschap nog een bij- ruime kamers voorzien van gewekte stemming, werd na komend oponthoud aan- bad, W.C., telefoon, T.V. dien da richting van het trai- smeerde. De begroeting vol- Color en minibar, werd het ningskamp van Hamburg tijds F.C. Wijnveld uit Sinaai dienstwaardig werd. Het dat thans al een aantal jaren zorgvuldig uitgestippelde pro met vier ploegen in dit ver bond speelt. Niet zonder suk- voegen. In het Novotel Ham burg Nord werd het voor Ber- nice en André Elewaut straks 20 jaar bij F.C. Wijn veld blijkbaar ook de her nieuwing van een vervlogen ben er een merkwaardig mares opgebouwd. Een drie- malige deelname aan de kam pioenschappen werden even veel reekstitels terwijl in Wa- livo's bekervoetbal en andere kompetities, ook meermaals het hoogste schavotje werd gehaald. Alleszins een top- ploeg in het Waasland en die gunstige reputatie, is nu ook al tot het Duitse Hamburg doorgedrongen. Tijdens het vorige weekend werd deze buitenlandse trip op de kalen der genomen en het werd een realisatie van Marcel Van Cauwenberghe de dynami sche klubvoorzitter van F.C. Wijnveld. Daarvoor werden ook een aantal sponsers aan getrokken zoals Intramod en Eiffe uit Antwerpen met de Duitse rederij Happag Lloyd, waarvan het hoofdhuis in Hamburg gevestigd is. In dat (rvl) verband werd ook de mede werking verkregen van de be faamde voetbalploeg Ham burg S.V. thans 100 jaar hierdoor gemist jong en waarvan het dames team in een match tegen F.C. Wijnveld Girls, als het hoog tepunt van het Wase klub- weekend werd vooropgesteld. Damesvoetbal. Een Duits weekend voor de Wijnveld Girls en hun vele sympathisanten gens afspraak met de spelers- volgende punt op de- Wase s.V. gekozen. In de sportpla- kem van Hamburg S.V. werd kalender van Marcel Van een ruime sporthal, sauna en tiental voetbalvelden en vele andere sportmogelijkheden. Verschote. In die periode had Hamburg S.V. ook nog niet veel offensiefs laten bekijken maar op de zeldzame coun ters, zou de kleine Evi Bain nog het beste Duitse doel- schot afleveren. Een balver lies bij die ploeg werd om het kwartuur noodlottig en op een voorzet van Christa Coe- ne, knikte Cathy Mertens toen feilloos (0-1, 15c min.). Hierop probeerde Hamburg S.V. te reageren maar de ver dediging van Walivo's kam- pioenenploeg, liet aan de lo kale spitsen weinig of geen mogelijkheden. Alles beperk te zich tot een steriel aandrin gen van de lokale blauwhem- den. welke nu ook méér in balbezit kwamen. Toch werd een attente Esther Blom- maert tussen de palen van F.C. Wijnveld Girls noodza kelijk en met Claudia Bierschwute, Bettina Fon Beckmans en Evi Bain, hen gelde Hamburg S.V. toen ge meend naar de gelijkmaker. Deze bleef evenwel uit en op één der reakties van F.C. Wijnveld Girls, schoot Cathy Mertens rakelings naast. Na de rust werd bij Hamburg S.V. Heike Neujesane opge- kern werd behaald: Esther Blommaert. Chantal Jane De Meester. Annick De Clcrcq, Daisy De Wolf. Rita Schatte- man. Chantal De Rycke Ann Wauters, Christa Cocne, Fa- ralda Verschote, Nancy De Clercq, Kathy Mertens. Mad- dy Lerno en Rudy Van Der Elsken als klubocach. In res taurant Lindenhof de pleister plaats van Hamburg S.V. met destijds de legendarische Uwe Seeler, werd door de Duitse topploeg een afscheidsmaal aangeboden en met de voet balvrienden, werd ook nog even verzustert. Toen wachtte driver Theo Maes van Carov Tours zeg maar reizen Weemaes reeds voor een laatste rondrit in de havenstad Hamburg met de vele be zienswaardigheden en als de hah? Tnpn6"^'Damesvoetbal. Geschenken uitwisselen lv de wedstrijd Hamburg SV-FC Wijnveld Girls (rvl) jaren uitstekend geleid wordt tweede ploeg, Willy SnX"'^ door Marcel Van Cauwen- de ploeg en Liliane Main sto h-ms. ,ic mesploeg, blijven er i de stand in Cauwenberghe en zijn gevolg, de match tegen V.F.L. Bo- Het verblijf en de gastvrijheid chum stond al 1-1, toen de aldaar werd door de groep als uitgenodigde Belgen het in- optimaal ervaren en vooral de wer de interland Hamburg drukwekkend stadion van >-- -- Hamburg S.V. met thans een Belangstelling was daarvoor capaciteit van 65.000 betra- e voldoende en rond de klok den. De roemrijke Duitse ha- vaardiging bijzonder beko- van zes, stonden er in 't Wijn- venploeg met Jacobs en Kaltz ren. Toen waren de sponsors veld op die zaterdagmorgen als de meest bekenden, zou Eiffe uit Antwerpen ook al ac .„i - de probleemloze zege bij het vertegenwoordigd door Ron- uitgebreide brunch met alles d'er op en d'er aan op zondag morgen, zou de Belgische af- een 40-tal met Agnes en Mar cel Van Cauwenberghe als Luxemburgse Avenir Bergen ny Bogaert en Frank Snoeck laatsten, te wachten op watin het kader van het Europ- terwijl heer Stapel van de komen zou. Noodgedwongen een bekervoetbal der beker- Duitse rederij Hapag Lloyd, trouwens en het zou méér dan winnaars, echter niet kunnen later het gezelschap zou ver- Damesvoetbal. FC Wijnveld Girls op Duitse bodem (rvl) JEUGDVOETBAL tze Pa^j Hauenschild steld welke ondanks een knie kwetsuur, op het middenveld utoidelijk de draaischijf werd. De Duitse ploeg bleef nu ook opvallend domineren en nog al vrij vlug, schreef Nancy De Clercq een own-goal op de Belgische rekening (1-1, 40* min.). Het werd toen moeilijk voor F.C. Wijnveld Girls waarbij Kathy Mertens enke le minuten buiten strijd werd gesteld door een ongelukkig kontakt mat de Dyitse Saskia Steinestum. Toch zouden de gasten zich langzaam hervat ten en Chrisa Coene met Chantal De Rycke, bestelden toen enkele Belgische doel- schoten. Voor F.C. Wijnveld Girls werd het terug bijzonder gunstig als een schotvaardige Kathy Mertens na een per soonlijk nummertje zon der... wéér skoorde (1-2, 58' min.). Van toenaf werd de Duitse ploeg onstuitbaar en onder een uitstekende leiding van Wolfhaid Joidahn één der trainers van Hamburg S.V., skoorde Anne Haephasse in de blessure tijd met een knap vluchtschot de verdiende ge lijkmaker (2-2, 70' min.). Voor F.C. Wijnveld Girls werd dat een schitterend re sultaat dat met de volgende bahn. Toen had gelegenheids fotograaf ook al de meeste kiekjes geschoten en restte er nog alleen de lange terugreis langs het uitgebreid Duits we gennet zondar verlichting. In een ideale stemming werd tij dens de maandagse ochtendu ren het Sinaaise Wijnveld be reikt en voor die suksesvolle wijkploeg welke al meerdere i bij de aftrapt tiona berghe als voorzitter, Willy Laheyne duiveltje doet al en ondervoorzitter, Antoine Van der Elsken sekretaris en pen ningmeester, Raf Van Puyembroeck afgevaardigde eerste ploeg. Armand Maes - - bi zij nog de aangename he n 0f: ringen aan een bijzondiesop slaagd Duits weekend. Roger Van S.V. - F.C. Wijnveld Girls gepland en dat werd bijna een flop. Enkele nachtelijke re genvlagen werden daarvan de oorzaak en door Hamburg S.V., werden er alle voetba- laktiviteiten afgelast. Ontgoo cheling alom en een laatste diplomatisch aandringen van klubvoorzitter Marcel Van Cauwenberghe gesteund door het Duitse damesteam, ver wierf nog een gunstig resul taat. Door de hoogste leiding van Hamburg S.V. werd het licht tenslotte op groen gezet en met vertraging, werd het hoogtepunt van het Duitse weekend geserveerd. Hamburg S.V. - F.C. Wijn veld Girls: 2 - 2 Aan deze match begonnen de Belgische meisjes met een duidelijk zelfvertrouwen en de lokalen, werden er enigs zins door verrast. Voor F.C. Wijnveld Girls dat tijdens het eerste kwartuur ook enkele hoekschoppen afdwong, wer den er doelpogingen geno teerd van Cathy Mertens, Christa Coene en Faralda DAMESVOETBAL EERSTE NATIONALE STANDARD LUIK - KAMILLEKES AALST B-0 Een halfuurtje hielden de Ka- millekes de nul op het bord tegen het gereputeerde Luik se team, dat na een povere kompetitiestart voor eigen publiek belust was op re vanche. Eén punt op vier tegen de Oostvlaamse klubs Assenede en Gent was inderdaad be schamend voor de vrouwelij ke «rouches» van Standard e Aalst moest de betalen. Luikse lof voor fairplay gezwaaid van scheidsrechter en tegenstrevers omwille van hun sportiviteit. Zelf probe ren er al voetballend iets van te maken en de sterkere tegenstander niet met anti voetbal te lijf gaan: het talrijk opgekomen Luikse publiek kon het waarderen. In cijfers uitgedrukt kwamen de Kamil- lekes er na tachtig minuten voetballen bekaaid van af, rekening doch zij deden hun sportieve reputatie opnieuw alle eer aan dit zou voor de Kamille Alt en ^a' 'S ®oc^ wa' waard' eerste puntenwinst Aalster.se Het jonge Aalsterse team opleveren gemiddeld amper achttien Kamillekes Aalst: Bi Na 25 minuten werd het 1-0 jaar jong! betaalt momen- den Eeckhout; Ni... langs de oprukkende verde- teel leergeld maar trainer Jo Cremer, Paula Bisback digster Ingrid Moors en nog Loeman zal binnenkort beslist gart Viaene en Hili de vruchten plukken van zijn onvermoeibare inspanningen de gevreesde om de Kamillekes met alleen Schreymacker voetballend doch ook moreel Tegenover de Luikse konden de oranjen slech nlon mooie vrijschop van L üa Viaene stellen en een verdienstelijke doelst van Annick Van Laeth Renilde Clompen. Nad™01 liep de stand geleidelijk 8-0 met doelpunten Schreymaecker (2), Re 1 (2) en Specona. Aan de Zandberg is za Begijnendijk te g e ihard Maar uiting di nder ie uu >rdt e tirnm et de erhoi trio istvls top bi ed. :n de e Le< voor de rust gingen de Aal sterse meisjes definitief on deruit toen Luikse spits twee keer raak trof en de rust op hoog niveau te tillen. Want met 3-0 werd bereikt. De ervaring haalde het van de is ondanks de nullen op de jeugd. Voor de zoveelste keer puntentabel opperbest en dat kregen de Kamillekes lof toe- is onbetaalbaar Caelenbergh; Sandra Linden, Ann Eloot. Van de Moortel en i Clompen; Annick Val them en Pascale Flamidi de sfeer in de speelstersgroep Reservespeelsters: (60' i.p.v. Nancy De Crd Cyriel Temm Het derby van de pre-minie- men tussen Heikant Zele en Eendracht lokte zaterdag voormiddag heel wat kijklus- tigen en uiteraard supporters voor beide kampen naar de Sportstraat. Ruim honderd voetbalenthousiasten waren opgekomen. De «kleine» der by werd een sukses voor de lokale ploeg. De Heikantse jeugd was duidelijk sterker dan die van Eendracht. De twee ploegen dienen geloofd en ook hun begeleiders en scheidsrechter Jacques Steeman om het voorbeeldige verloop. Het was voetbal, dat voor de jeugd wel ontspan ning was. maar het opvoed kundig aspekt werd niet uit het oog verloren en dat is belangrijk Uiteraard was de overwinning belangrijk. Wie wil niet eens een derbv winnen? Heikant had meer talent in huis, zoveel was duidelijk. Maar de jongens van Een dracht kampten met de moge lijkheden die ze hadden en uiteindelijk een 11-0 neder laag incasseren is niet plezant. WEDSTRIJDVERSLAG Dit is misschien wat eenzijdig, maar dat bracht het spelbeeld mee. Eendracht geraakte maar enkele keren over de middenlijn. De verdediging stond doorlopend onder zwa re druk en doelman Jordy Van Kerckhove speelde on danks 11 goals nog zeer goed. Van bij het begin trokken de jongens van FC Heikant in de aanval en na amper 4 minuten spel stond het reeds 1-0 na aangeven van Hans De Waele kon Frederik Van Driessche mooi afronden na een mooi samenspel. Op de 7e min. mochten de Heikanters een hoekschop nemen, keurig getrapt door Frederik Van Driessche en Björn Heirman rondde af: 2- 0. Op de 10e min' kon opnieuw Björn Heirman een afscham- per benutten om er 3-0 van te maken en meteen was alle spanning uit de wedstrijd. Op de 14e min. maakte Frits Dossche gebruik van een ge harrewar voor doel om er 4-0 van te maken. De jongens van Eendracht stonden met de rug tegen de muur en konden enkel probe ren dc schade te beperken. Op de 16de min. was het alweer raak met een mooie kopstoot van Frederik Van Driessche na hoekschop. Net op slag van rust maakte Hans De Waele er 6-0 van met een mooi ver schot. De tweede helft startte op dezelfde manier en na amper 3 min. ging de doeltjeskermis vrder - Björn Heirman maakte er 7-0 van. De jongens van FC Heikant bleven verder mooi kombine- ren en speelden hun tegen strever gewoon weg. doch moesten wij een kwartier lang wachten om nogmaals het skorebord in beweging te brengen. Hans De Waele maakte er 8-0 van. Op de 23e min. vond Frederik Van Driessche zijn ogenblik gekomen om ooit nogmaals zijn duit in het zakje te doen en bracht de stand op 9-0. Op de 24e min. pakte Hans De Waele nogmaals uit met een ver hard schot en het stond 10-0. Net voor affluiten legde Alex Giroulle de eindcijfers vast op 11-0. De jongens van FC Heikant toonden hiermee dat zij de waardige leiders zijn en maakten hun ambities hier mee duidelijk kenbaar. Voor FC Heikant speelden: Duquet Bart, Cornelis Tim, Van Kerckhove Marty, Van Acker John, Claeys Domimk, De Waele Hans, Van Dries sche Frederik, Heirman Björn, Ydens Robby. De Waele Klaas, Dossche Frits, Van Driessche Stefan en Gi roulle Alex. Voor Eendracht Zele speel den: Hordy Van Kerckhove. Hans De Paepe, Steven Col- lewaert, Jeroen Moens, Araf Erturk, Wesley Meyskens, Davy Eeckman, Christof Au- denaert, Yoerie Roels, Faki Akin, Geert Moerman, Ste ven Vermeulen, Yves Cal- laert, Tom Van Britsom. (beno) Grembergen 6 Bornem 1 Het bezoekende Bornem nam de eerste helft voor zijn reke ning, maar de afwerking bleef meermaals in gebreke. Toen er dan toch eens gevaar dreig de, was de thuisverdediging op de juiste plaats. Na de rust kwam Grembergen iets meer bij de bal, zodat de partij evenwichtiger werd. Na de rust waren het weer de bezoe kers die de toon aangaven. Dit werd uiteindelijk beloond met een doelpunt van Borms, die daarmee haar ploeg op 3 punten brengt na 2 wedstrij den. Vorig seizoen hadden zijn daarvoor de hele kompe titie nodig! Sierra Zogge 1 Opstal 0 Opstal gaf van meet af aan te kennen dat het niet naar Zog- ge was afgazakt om van een rustige namiddag te genieten. Dc eerste helft toonde Opstal zich dan ook de beste ploeg, maar de afwerksters waren blijkbaar niet in hun beste dagje. Tijdens dit mees terschap op het veld wist de thuisploeg enkele malen gevat te counteren. Maar toch ble ven tot voor de rust de 0-0 cijfers op het bord. Na de koffie werd de partij gelijkop- gaand met kansen voor beide ploegen. Het was dan ook de thuisploeg die scoorde in de tweede helft, en dit na 5 mi nuten, toen na knap samen spel Van Keer de bezoekende doelwachter geen kans liet, en zo mocht de thuisploeg zijn eerste overwinning vieren. Rupelmonde 3 Meerdonk l Meerdonk dat naar het Ru- pelterrein was gekomen met slechts 9 speelsters, moest dan ook de wet van de sterkste ondergaan. In deze sportieve wedstrijd nam de thuisploeg de eerste helft voor zijn reke ning tegen de bezoekende 9, die zich toch heel knap wisten te verdedigen. Zodat de stand aan de rust kon beperkt wor den tot een lichte 2-1 achter stand. Na de koffie verloor de bezoekende ploeg nog een lid. Maar vandan af ging ook de thuisploeg aan het sputte ren, zodat het moedige Mee rdonk iets meer in de wed strijd kwam. Zo bleef, met alles in de aanval te gooien nog veel mogelijk. Het ge ruststellende doelpunt voor Rupelmonde kwam er dan toch uiteindelijk toen Vonck op de goede plaats stond. An dere doelpunten voor Rupel monde: 2 van Van Cleemput. En voor Mccrdonck 1 van De Maeyer. Meldert 8 Temse 6 De thuisploeg domineerde dé ganse wedstrijd en kon reeds rusten met een 3-0 voor sprong; Reeds vrij vroeg kon de thuisploeg op voorsprong komen met een vermeende strafschop van de referee die de bezoekers heel wat kwaad bloed zette. Maar dat heeft uiteindelijk zeker geen in vloed gehad op de wedstrijd. Na de koffie kregen de bezoe kers geen vat meer op de thuisploeg. Doclpuntetl ren: Wambach 3, Van f 2, Pessemiers 2 en Crab| Wijnveld - Lutterzele Werd uitgesteld om W dc gelegenheid te gevel vriendenwedstrijd i spelen in het Hamburg. PROVINCIAAL DAMESVOETBAL ZULTSEVV O HERLEVING ST-PAUWELS 6 De Herlevingdames blijven dezelfde De Nil nogl ook na de derde wedstrijd naastkoppen zodat de ongeslagen, meer zelfs zij kre- - gen nog geen tegendoelpunt 'hoon >pt na stand 0-3 bleef. Na dc M ting bleef St-Pauwels s(|NA te verwerken. De uitwedstrijd zijn elan doorgaan z< op Zultse werd weerom partijtje eenrichtingsvoetbal. Met zes treffers werd het ba tig saldo aan doelpunten aan- over de uitslag geen I mogelijk bleef. De I treffer werd weerom I tend door De Nil, ditira gedikt tot 22. De bezoekers voorzet van Van Der Hf vor dienden echter een kwartier Chantal zorgde een tien# ondl de thuisdefensic af te tasten op een eerste gaatje. Ééns dit nuten later meteen v hattrick wanneer zij i gevonden was verliep alles eentje de ganse thuisplfe8en alsof er geen tegenstanders een hoopje dribbelt!dat meer in dc wei stonden. Het loon, eerste doelpunt kwam er na een prachtaanval via links af gerond door een bedrijvige Ann Samson. 0-1. Tal van prachtige combinaties zorg- u. llcllcv.,ig den voor de ontwrichting van onbetwiste leider in hcfjd de Zultse defensie. Een twee- scoorde 0-5. Naar hctj»5n° toe bracht HerleviiwIn d nieuw bloed in de ploefp en son bediende Smolderf maals die weerom afwcfr 6. Herleving ins de doer vinciaal damesvoetbal Sam de treffer van Dc Bock was een weekje rust dient vfonal daar het resultaat van. Even Je week dc verplaatsinrereil later werd het reeds 0-3 toen Chantal De Nil een voortref felijk opgezette aanval van Samson en Smolders wist af te ronden. Even voor rust zou Assenedc worden. afgewerkt? Wl"s her b< nd tej D Na (cede EUROPEES DAMESVOETBl OP E. AALST If" Hu Ier aa over Jeugdvoetbal. Al verdedigden de preminiemen van Eendracht Zele zich eervol, tegen Jeugdvoetbal. De preminiemen van FC Heikant Zele wonnen met 11-0 tegen hun Heikant verloren ze met 0-11 (bvw) leeftijdsgenoten van Eendracht (bvw) Op zondag 18 oktober Europabckcr voor speelt dc nationale dames- ploegen, ploeg tegen Tsjcchoslowakijc Als voorwedstrijd op het terrein van Eendracht om 13 uur Kamillckcr Aalst een internationale wed- tegen Brussel, strijd in het kader van de digen jlwissc pplevi derc ngc-L aide i au va el m

De Voorpost | 1987 | | pagina 22