STRIJDLUSTIG SNUFFEL _JINT NA MARATHONWEDSTRIJD Linkse I b VERZICHT VAN DE HERENKOMPETITIE UTINE TE KORT OVERZICHT DAMESKOMPETITIE MEDELEIDER KEIHARD TOT HET EINDE MET ZWIER EN KRACHT De Voorpost - 25.9.1987 - 25 VOLLEYBAL pede provinciale brie - Nilco Lebbeke: Ï15,15-2,15-7,15-6 scheef. Maar ondanks deze thuisploeg, die met droge 15-2 tegenslag werd de verplaat- cijfers de setstand in even- sing met veel optimisme aan- wicht bracht. In de derde set gevat. liet Lebbeke alle hoop op een In de beginfase van de eerste remonte varen en verloor na en de bevestiging van Jan set werd Nilco op een 6-2 een gelijkopgaand begin met Nilco Lebbeke, dat promo- ders Jan en Mark Vierendeels achterstand geplaatst. Na de 15-7. studieronde kon deze kloof In de vierde set werd de laat- I reservewedstrijd werd een veerde naar tweede provincia- weggewerkt worden en omge- ste kans gemist Het dynamis- 1 nederlaag voor de bezoe- le, heeft zijn basiszestal ver- bogen in een 11-15 winst. me verdween uit de bezoe- Jrs (15-3, 15-3 en 15-8). De nieuwd. De klub werd echter y0l goede voornemens werd kende ploeg en de thuisploeg ffers geven echter het spel- stiefmoederlijk behandeld bij de tweede set aangevat. Het kon verdiend een 15-6 deelze- \feld onvoldoende weer. Het de verdeling van de trainings- werd een catastrofe voor de ge binnenrijven. Dit Deurle knelden waard is het hoop- uren. De voorbereiding van Nilco-boys. Lebbeke diende zal zeker een rol spelen in Vend debuut van de gebroe- de kompetitie liep hierdoor te plooien voor de sterke deze komende kompetitie. Bij Nilco Lebbeke noteert men het uitstekende debuut van Van Nieuwenhuize, Pie- ter Moens en Yves Obus. De ze laatste (ex-Malderen) is nog op zoek naar het wedstrij dritme na jarenlange inaktivi- teit. Met deze eerste neder laag is nog niets gezegd. Een slechte dag is nog geen slecht f(MES - 2° PROVINCIAAL mffel Grembergen - Edavoc: 3-2 jffel ,«er oZrfger t wo. |do r jjddi e IVoc ksaai iffel Grembergen heeft entree» in 2' provinciale gemist! t won van het prestigieuze met 3-2 na een wed- die zowat 2.30 u duur- Voor T. Van Severen, de e trainer-coach, meteen Het wedstrijdbegin liet itans zulke afloop niet loeden. Het in gestalte rk bevoordeelde Eeklo n gemakkelijk de eerste set |l5) en toen het na enkele e nuten in de tweede set 0-6 rd vreesde men het ergste Dr Snuffel. Maar plots stei- rde de Grembergse ploeg —4 met heel wat werkkracht rd er nu gevochten voor al. De verdediging perfekt en via goed •ganiseerd aanvalswerk ;rde Snuffel tot 8-9 alvo- met 15-12 de tweede set akken. Ook de derde set naar Snuffel nadat op- sure nieuw op achterstand (2-8) maar een strijdlustige thuis ploeg naderde tot 10-11 voor aleer de set prijs te geven (10- 15). In de laatste en beslissen de set ging het gelijk op tot 5- 5 maar het was toch Snuffel dat met 8-5 leidde als men van kamp wisselde. Het werd zelfs 11-5 maar dan leek het nog even fout te zullen gaan als Eeklo naderde tot 11-10. Coach Van Severen liet ech ter niet begaan en met enkele voor de Snuffel-getrouwen verrassende ploegwijzigingen - dit gebeurde zowat gans de match - ging het via 14-12 naar 15-13. Voor Snuffel speelden: G. De Ridder, C. Claes, M. Waegeman, K. De Blende, A. Van Hecke, A. Van Boterdael, K. Depouil- lon, K. Baert, T. Caudron. Jeugdvolley - Meisjes scholieren geleden steeds sterker dan de Snuffel scholieren, moest zon dag buigen voor de collectieve sterkte van het Grembergse ploegje. Meteen is het duide lijk dat de Snuffel scholieren enorme vooruitgang hebben geboekt en dit in alle spelsi tuaties. Meteen een opsteker voor trainster G. De Ridder, die al haar speelsters vrijwel op hetzelfde niveau heeft ge bracht. Ook mentaal is het ploegje er sterk op vooruitge gaan, bewijs hiervan in de eerste set waarin een 0-9 ach terstand werd omgezet in 15- 13 winst! De setstanden: 15-13, 12-15, 15-6, 11-15 en 15-11. In een wedstrijd die meer dan twee uur duurde, speelden voor Snuffel: Impens, Volckaert, Dieleman, Stuyven, Van Aer- schot, Dierick, Vlaeminck, Govaert. Snuffel Grembergen - St.- Gillis-Waas: 3-2 leel te St.-Gillis-Waas, een seizoen y. Nieuwerkerken-Elversele. Luc Rombaut van Elversele slaat door het Nivoc-blok rmd door Paul Stuer (4), De Mulder (17) en Knaepen (18). Blijweert staat al klaar ij te sjjringen (Iv) VAN BELGIE iwe I jaar. Na intensieve training kan de ploeg nog voor spet terende prestaties zorgen. Eerste provinciale Bosbeke - Oltisj Bazel: 2-3 15-6,5-15,12-15,15-11 en 13- 14 Bosbeke, gepromoveerd naar eerste provinciale, heeft de kompetitiestart op het nip pertje gemist. Bazel werd in de eerste set afgedroogd maar op zijn beurt heeft het zijn tegenstander met eenzelfde score het bos ingestuurd. Vanaf de derde set was de strijd gelijkopgaand en het spelpeil verbeterde ziendero gen. Bazel liep tijdens de be slissende set uit tot 4-8. Na de kampwisseling konden de gas theren nog op gelijke hoogte blijven bij 13-13. Het ervaren Oltisj kon afronden in zijn voordeel. Tweede provinciale ATB St.-Niklaas - Beveren:1-3 11-15, 15-11, 6-15 en 3-15 Tijdens de eerste twee sets kon ATB nog goed weerstand bieden. Het kon verdiend de twee sets in de wacht slepen. Beveren beschikte over een betere blok. Vanaf de derde set haalde Beveren uit met keiharde opslagen en dit ont wrichtte de lokale receptie. Geen enkele noemenswaardi ge aanval kon nog opgebouwd worden. Hamme - Melsele: 0-3 13-15, 3-15 en 13-15 Hamme opende het best en kon een 7-2 voorsprong uit bouwen. Het zag deze voor sprong echter vlug verloren gaan bij een 7-9 stand. Ham me vocht terug, maar verder dan 13 punten geraakte het niet. Tijdens de tweede set behaalde Melsele een gemak kelijke 3-15 zege. Na deze vlotte winst namen de Mel- voc-spelers het te gemakke lijk op en ze lieten Hamme opnieuw in de wedstrijd ko men. Bij een 13-10 voor sprong kon het toch niet be sluiten. Derde provinciale Filoes Oudegem - Vitesse Kruibeke: 0-3 10-15, 14-15, 0-15 Na het vertrek van Roger De Braeckeleer diende -VC Ou degem uit te kijken naar een nieuwe trainer. Leo Rogiers werd bereid gevonden de taak van trainer-coach op zich te nemen. Het overgaan van Dirk Nobels (spelverdeler) naar Baasrode, dwong de club tot het aanwerven van een kersverse passeur. Roland Van Bever (Nilco Lebbeke) waagde de sprong naar Oude gem. De Filosofen kregen bij de kompetitiestart de mannen van Vitesse Kruibeke op be zoek. Nu Guido Rombout zijn militieplicht vervuld heeft, kan de thuisploeg op zijn diensten rekenen. De kern is voorlopig nog niet in een vaste vorm gegoten, want een hele schare reservespelers staat klaar om een plaats in de basiszes op te eisen. In de beginfaze van de eerste set kon Oudegem gelijke tred houden met Vitesse. Maar wanneer de thuisploeg enkele keren verschalkt werd was het voor Kruibeke een makkie om langs 3-7 tot 6-12 uit te lopen. Frans Van den Abbee- le haalde keihard uit met zijn aanval en zo kon Oudegem langszij komen met 10-12. Maar dan kwam het dochtert je van C. Cock een handje toesteken en het werd een eerste deelzege voor Kruibe ke met 10-15. De start van de tweede set zag er hoopvol uit voor de gasthe ren. Kruibeke had moeite om de thuisploeg bij te houden en wanneer Oudegem stil viel werd het op een 4-10 achter stand geplaatst. Een ploegwij- ziging was zeker aangewezen. Leo Rogiers bracht R. Roels en H. Houthoofd op het ter rein en onder de impuls van deze twee werd de remonte ingezet. Bij 11-11 waren de Oudegemsc kansen nog gaaf gehouden. De ploeg bleef ook bij 14-14 op gelijke hoogte en dit dank zij het blok van Gino Rombout. Na één uur wed strijd luidde de stand 0-2. De gastheren waren danig aangeslagen door de nipte ne derlaag in voorgaande set, dat zij niet meer in staat waren de bal terug te slaan. De tegen stander liet Oudegem niet meer in de wedstrijd komen en zonder al te veel moeite kon Vitesse de overwinning in de wacht slepen. Een verne derende 0-15 verscheen op het bord. De ploeg heeft nog enkele weken de tijd om zijn spel bij te schaven. ildegem - VK Aalst: 3-0 ■hS. 15-5 en 15-13 werd voor de Aalsterse ploeg een kort avontuur. Dit in tegenstelling tot vorig jaar. de tweede ronde van deze Het klubbestuur is echter niet Iter diende VA Aalst op ontevreden over de prestaties aor 3^laa,s'n8 naar het gere" van de ploeg. In de eerste set vfcmeerde Maldegem Het kende Aalst een allerbeste i het L tMPIOENSCHAPPEN zege I ien. Cop| Verspi -Gent: i i dag 25 september: rü 1 130 DDR - Bulgarije -'PPe lo Roemenie - België 'O Frankrijk - Hongarije 1 iq j erdag 26 september: op Bulgarije - Roemenië 'O Hongarije - België 10 Frankrijk - DDR 'dag 27 september. 10 België - Bulgarije X) Roemenië - Frankrijk 10 DDR - Hongarije isdag 29 september: 10 Hongarije - Bulgarije Will '0 DDR - Roemenië p.. SpO Frankrijk - België 1987 Woensdag 30 september: 13.30 Roemenie - Hongarije 17.30 België - DDR 20.00 Bulgarije - Frankrijk Vrijdag 2 oktober: halve fina le mannen met wedstrijden om 12.00, 14.30, 17.30 en 20.00 u. Zaterdag 3 oktober: finale vrouwen 18.00 derde cn vier de plaats; 20.30 eerste cn tweede plaats. Finale heren: 14.00 derde en vierde plaats; 16.30 eerste en tweede plaats. Wedstrijden te Gent hebben plaats in Flanders Expo, Der bystraat 9 te Gent. start en kon tot 7-12 uitlopen. Maldegem liet de ervaring spreken en kwam terug tot IS IS. Bij 14-15 miste VK een setbal omdat het aanvallend fout ging. Het liet de kans op een eerste deelzege weg glippen. De tweede set was er één om vlug te vergeten. De bezoe kers faalden volledig aan het net. De derde set begon op nieuw heelwat beter voor de VK-ers. Na een gelijkop gaand begin tot 8-8 kon Mal degem tot 12-9 uitlopen. Aalst behield nog enige zege kansen bij 14-13, maar weer kwamen de Maldcgemse rou tine en de aanvalskracht om de hoek kijken. Bij VK-Aalst kwamen nieuw komers Ivan «Bad» De Groodt (linkshandige aanval ler) cn Luk Wasteels (mid- denblok en receptie) zeer goed uit de verf. Hun goede prestaties stellen de klublei- ding tevreden De ploeg is gereed om een vooraanstaan de rol te spelen in derde lan delijke. «ey. Kapitein Brijs met de mannen van Nivoc Nieuwkerken (Iv) Tweede provinciale VK Aalst - Moderna Lebbeke: 3-0 15-9, 15-12, 15-4 De reserveteams van beide ploegen hebben een wedstrijd beneden alle peil gespeeld. Lebbeke won de voorwed strijd met 1-2. Setstanden luidden: 15-9, 6-15 en 11-15. Nieuwkomer in de reeks, VK Aalst, kreeg duidelijk een les je gespeld. De Moderna- meisjes, die de routine in huis hebben, brachten er aanval lend echter zeer weinig van terecht. Toch lieten ze enkele lange rally's noteren. De Ajuinen begonnen hun wedstrijd met hun favoriete wedstrijdbal, die al zo'n 50 wedstrijden gewonnen had. Hun talisman üet hen ook nu niet in de steek. Aalst opende met 5-1, waarna Lebbeke te rugkwam tot 5-4. Toen Van de Vondel aan haar smashre cital begon, werd dc kloof alsmaar groter. Via 10-4. 12-6 kon de thuisploeg bij 14-9 de set na drie sethallcn uitma ken. Ondertussen had coach Van Uytfang geprobeerd de bakens te verzetten door Ka- tricn Stilten in plaats van Els Huyck op te stellen. De tweede set was het even beeld van dc eerste. Aalst opnieuw op voorsprong na een gelijkopgaand begin van 5-5. Na een 9-5 achterstand voor Lebbeke trachtten de bezoeksters met twee time outs en spelcrswissclingen het spel te breken. De 12-8 kloof werd wat gedicht bij 14-12 maar niets stond een tweede deelzege in dc weg. Tijdens dc derde set demon streerden de gastvrouwen hun meesterschap Onder impuls van dc spelvcrdeclsters. Ber- loo cn Massijn. kon VA Aalst weglopen via 6-0 tot 8-1. Bij 11-1 werd Stilten opnieuw Volleybal. De damesploeg van Real Testa Lokeren (polo) Volley. De ploeg van Elversele speelt in eerste provinciale (Iv) Cibo Zele - Red Boys St.-Lievens-Houtem 83-66 BASKETBAL Cibo Zele heeft de start van de kompetitie niet gemist. Al hoewel coach Hugo Coene het nog altijd moet stellen zonder Jan Moens (reis) en Paul Van Damme (gekwetst) beschikt de kern over vol doende inhoud om van meet af aan mee te dingen met de besten. Na 3-5 aan de 2' minuut plaat ste de thuisploeg een 13-0 langs Heirweg - Permentier. Een 16-5 voorsprong was ideaal om de tegenstander op te vangen. Red Boys beschikt over veel routine en tref kracht, waarvan Callebaut het exponent is. Onder zijn im puls knaagden de bezoekers aan hun achterstand en aan de 15c minuut kwamen ze voor het eerst gelijk. Colman, maar ook Eric Van Damme met een driepunter, zetten de thuisploeg aan de rust in de beste positie 37-32. Na de rust ontbond Peter Moens zijn duivels. Met 5 korven uit 7 doelpogingen en 7 op 7 vrijworpen hield hij op zijn eentje de tegenstrever op afstand. Na 56-46 kon St.- Lievens-Houtem langs Van de Spiegel naderen tot 65-61 op vijf minuten van het einde, maar Goetmaeckers en Col man assisteerden Peter Moens en het ging in één ruk naar 74-61 en de wedstrijd was gespeeld. Door die overwinning staat Cibos na twee speeldagen al leen nog met Melsele met het maximum van de punten. Punten: Cibo Zele: Peter Moens 2-17, Goetmaeckers 4- 8, Colman 6-9, Heirwegh 8-a. Eric Van Damme 3-3, Per mentier 14-5. Red Boys: Pieters 2-2, Meule- man 4-4, Van der Linden 0-4, De Vuyst 4-6, Callebaut 15-5, Van de Spiegel 7-13. BENO Bazel - Grembergen 79-70 ingebracht en bij 12-1 mocht Iris Ravijts rusten. Bij 14-4 hadden de Aalsterse meisjes genoeg aan één setbal om uit te maken. Bij Lebbeke viel nieuwkomer Josine Claesen te traag uit, terwijl coach Van Uytfang al les gelaten over zich heen liet komen. Eerste provinciale dames AVO Melsele - Juvenes Zele: 1-3 8-15, 16-14. 2-15, 9-15 Beide ploegen zijn nieuwko mers in eerste provinciale. AVO promoveerde uit twee de en Zele degradeerde uit tweede landelijke: in de eer ste set kon Juvenes tot 0-7 uitlopen, waarna het vrij vlot naar het seteinde stevende. Melsele profiteerde van de magere inzet van de Zele speelsters. Ondanks het uit vallen van Hilde Stout kon Melsele op gelijke hoogte ko men. Vanaf de derde set was de goede blokvorming san Zele doorslaggevend Dc be zoeksters kenden geen enkel probleem meer. ATB St.-Niklaas - Merelbeke: 3-0 15-12. 16-14 en 15-0 In de eerste set was dc strijd gelijkopgaand. Via 3-4 en 7-4 ging het naar 11-11. Sint-Ni- klaas haalde het best uit aan het net cn het won de eerste set. Dc tweede faze ging ge lijk op tot 12-12. Het werd daarna 14-14. De goede op slagen van Ria Van Puyvelde zorgden voor een tweede deelzege. De derde set werd een ware nederlaag voor de bezoeksters. Het was weer Van Puyvelde die aan de basis lag van de forfaitscore Zij maakte niet minder dan der tien punten met haar opslag. Bazel vond de eerste helft nooit zijn draai tegen het pas gepromoveerde Grembergen. Met De Kimpe als afwerker namen de bezoekers een vroege voorsprong 4-8 (5 min.) die tot 14-16 werd uitge bouwd. Dan zorgde Becquet voor opluchting want de spe ler-trainer van Bazel bracht zijn ploeg tot 30-22 (15 min.). Grembergen liet echter niet begaan en kon bij de rust de aansluiting bewerkstelligen. Hierdoor gemotiveerd bleef Grembergen in zichzelf gelo ven. De Kimpe hield zijn ploeg steeds bij (45-44) en (58-87) en vijf minuten voor tijd kon de wedstrijd nog alle kanten op. Van Renterghem en Becquet moesten met fou ten naar de bank maar een onstuitbare Van Damme bracht de laatste vijf minuten opluchting. Een zege dus van Bazel die echter zonder veel glans was. Bezoeker Grem bergen had zich meer dan ver dedigd al dient gezegd dat de thuisploeg nog steeds zonder de bordenvechters Vanderlin- den en Van Heck in de arena moet. Punten: Bazel: Van Damme 33 p Verschooren 1 p.. Becquet 18 p.. Borghgraef 6 p.. De Bru- cker 8 p.. Van Renterghem 13 P- grembergen: Van Doorselaer 10 p., De Kimpe 28 p.. Ver hoeven 1 p.. Segers 4 p.. Van Riet lip., Vermeulen lip.. Van Wambeke 1 p. WEGA DBC Zele - YVytewa Roeselare 74-47 Coach Herman Van den Broeck zit goed met zijn da mesploeg. Het wordt zonder meer een sterk seizoen. Mo menteel is alleen nog Ko- chuyt. wegens studies, onbe schikbaar en zij kan nog meer snelheid aan de ploeg geven, maar de beschikbare effektie- ven bewezen tegen Roeselare dat ze mee met de besten zullen gaan. De eerste helft was nog wel voor verbetering vatbaar. Na 5-0 en 7-2 stokte het aanvals- spel en dc Westvlaamsc meis jes kwamen terug tot 17-15 en klampten tot 23-22 aan. Aan de rust hadden Martens en Wiertz toch voor 29-19 ge zorgd. In de eerste helft ging de thuisploeg nog agressiever verdedigen. Bij 29-21 bemoei den de centerspeelsters Van den Bossche en Wiertz zich met de situatie en aan de 5° minuut stond er 38-22 op het bord. Het verschil werd ge makkelijk tot 20 punten uitge diept. Van Wijnsberghe blijft sterk spelen en scoorde enke le korven. In de slotfase be wezen de eigen produkten Il se Beirens - Cathy Van Dries- sche dat ze wat in hun mars hebben. Cathy lanceerde op perfecte wijze tweemaal Ilse. die niet vergat te scoren. Punten: BC Zele: Beirens 0- 4, Van den Bossche 6-18. Hermans 0-0. Vonderlynck 2- 0. Van Wijnsberghe 4-5. Wiertz 6-10. Claessens' 2-0. Martens 9-8. Roeselare Rommens 10-5. Lenoir 2-0. Snauwaeri 4-6. Dreesen 0-6. Willems 5-4. Van de Meulebroeeke 0-3. Andressens 0-1. BENO Basketbal. BBC Lokeren heeft dit jaar de promotie als doel (polo)

De Voorpost | 1987 | | pagina 25