FRANK VELDEMAN (A B) EN LUGIEN VAN IMPE (C D), KAMPIOENEN VAN OOST-VLAANDEREN IET HET SEIZOENEINDE SN HET GOEDE WEER [OMEN OOK DE OVERWINNINGEN ONZE O.V.W.B.-VETERANEN SDERLANDER TEUNIS INT IN NIEUWERKERKEN STEKENAAR, STA OP EN WANDEL! De Jae eenhoi he 5. VI. Ba :ert. dat j peil hl g maa eiddel het el t is dc ontgoc >man Luyj wenbe man, i "ging. meer De Voorpost - 25.9.1987 - 27 WIELRENNEN idekerke. In een prachtig :omers weertje reden de teranen hun voorlaatste idstrijd op de weg van het ;oen op de omloop van het latselijke industrieterrein, idien komt het veldrijden in de beurt. bij de start werd er zeer lel gereden onder leiding outinef - - tijdei leiding van Omer Van Molle verdedigden ze zich verwoed. Uitslagen A-reeks: 1. Eric De Troyer, 45 km. in luló, 2. Emiel Pee termans, 3. Frans Spinnoy, 4. Ludo Van Ranst, 5. Jozef Salesse. eo B-reeks: 1. Willy De Bruyn, Emiel Peetermans, Eric 45 km. in lul7, 2. Yvan Don- Troyer, Willy De Bruyn, nay, 3. Luc David, 4. René an Donnay, Frans Spinnoy Ricour, 5. Emiel Van Veer. Ludo Van Ranst, wat voor C-reeks: 1. Omer Van Molle, had dat het peloton 45 km. in lul9, 2. Jean Hof- :1 in twee blokken uiteen- man, 3. Jozef Herremans, 4. J. Van Boeckel, 5. René Ser- neels. B.W.C.I—WIELRENNEN Zaterdag in Wetteren RC- en D-reeksen Lucien Van Impe, kampioen jl. Vooral de ouderen van C-kategorie waren daarvan slachtoffer, maar onder Alois Arijs in de aanval, ge volgd door Willy Roels, Paul De Wever, Gustaaf Sonck, Oscar De Clercq en enkele organiserende klub, de aan de haal nadat er zestig Sport- en Spaarklub De van de 148 km afgelegd :nderzonen mocht zich voor waren, zestigste editie van haar Uiteindelijk resulteerde deze ïdstrijd verheugen in een ontsnapping in een kopgroep 'tordaantal deelnemers, van 22 renners. :t minder dan 160 renners Uit die groep ontsnapte Jean- :erden de inschrijvings- Francois Brasseur, maar on- fel. der impuls van De Meuter en :t werd bovendien sportver- Steens kwam er een kleine on van de bovenste plank, hergroepering, nder massale belangstelling In de slotkilometers ging Pa- aakten de renners er een trick Steens alleen aan de ooie wedstrijd van. Vooral haal, maar de attente Antho- Dnny De Meuter (vorig ny Teunis had het door en tekend nog le en 2e) fietste klopte hem in de spurt. :h in de kijker. Hij ging (jmh) men met Peter Schuermans Sonck, Gustaaf Sonck en Paul De Wever, die een tweehon derd meter namen, maar het peloton reageerde opnieuw. Dan probeerde Johnny De Paepe het op zijn eentje, ook al tevergeefs. Met nog twee ton Van Den Hoecke, die met luk dat nodig is om er in de ronden voor de boeg demar- *- i-i— - reerde kampioen Van Den Hoecke. De Schepper sprong en met vijf verstonden elkaar goed. Anderhalve de voor het einde probeer- De Meulemeester te ont- icn in de afdaling, maar IELRENNEN IN HET LAND VAN AALST de nieuwelingen was dan school. Hij koerst nog tot het allereerste zege voor Andy einde van het seizoen (11 ok- Nokerbij. tober) en misschien gaat hij Herdersemmenaar ver- op advies van trainer Frans mikte in St.-Maria-Horebe- Colson de komende winter (niet ver van Oudenaarde) aan veldrijden doen. Maar i medevluchters in de laat- dat moet eerst nog besproken klim naar de aankomst. worden, en eerst zal de zes- waren 22 renners aan de tienjarige nieuweling probe- Irt voor een lastige klim- ren nog een paar overwinnin- Istrijd over 54 km. In de gen aan z'n palmares toe te ronde was De Meule- voegen. Misschien is het dit LeblSStCr on,snaPt en met no8 weekend terug in de roos in e andere renners gingen St.-Maria-Lierde. achter hem aan. Ook Kris Bij de juniores kregen we :rinck sloot als laatste man twee winnaars dit weekend. Leslie Hughe won in de Zotte- gemse deelgemeente Leeu- wergem de strijd dat 34 tegen standers om de zege. Na 83 km klopte hij Claude De geraakte niet weg. Ikzelf Bodt en Huart. g een eerste maal mijn Gert Smekens uit Lede volgde het goede voorbeeld van z'n gemeentegenoot en ging naar Kluisbergen om te winnen. Weliswaar slechts 13 renners aan dc start, maar het golven de parkoers en de beukende wind maakten het de deelne mers knap lastig. Van bij de start ontsnapte hij met Soe- ;1U. taert. Een tweetal achtervol- erd 8'ng dichtfietsen. met gers naderde vrij kort, maar T">' het leidersduo besloot om nog even door te gaan, in plaats van de anderen te laten bijko men. Een gelukkige keuze, want bij de achtervolgers heerste nogal wat onenigheid, zodat de leiders soms tot drie minuten konden uitlopen. In dc spurt had Geert Smekens weinig of geen moeite om z'n derde zege van het seizoen te veroveren. Eerder dit jaar was het hem gelukt in Erpe- Mere en Leerbeek. Misschien hadden sommigen wat meer resultaten verwacht, cstal rijd ik telkens alleen zegt hij, maar het draaide niet gat dicht naar de vluch- helemaal zoals ik gehoopt i.j_ |la£j< Ecn beetje tegenslag, ge sukkel met de gezondheid en vooral de aanpassing aan de nieuwe juniorescategorie wa ren hinderpalen. Vooral eten 1st, geeft momenteel nog in de wedstrijd diende geoe- ld de voorsprong aan de fend. Maar dat heb ik nu ts net na het ingaan van de tste ronde, maar m'n vier devluchters sprongen me :kt op het wiel. De aan- nst was gelegen aan de Ikerij in Horebeke, na een n van zowat twee kilom r. Ik demareerde aan dc :t van de berg. en even leek er op dat Neerinckx de ;|u anderen in z'n spoor. Maar Bailaa,s,e meters reed hij niet Lan e.r dicht. Toen ik zag dat er in one lieuw cn'8e aarzeling ont- ind, heb ik nog eens alles even, en kon ik een zestal L{ slengten voorsprong be- na lc'en tot °P streeP Ach- l'ft' bai m'i won Neerinckx dan de ]rt voor dc tweede plaats, r Filip Van de Velde en te'vt 'in De Clercq. seizoen reed Andy 48 Istrijden en daarvan ein de hij twintig maal bij de ite tien. A- en B-reeksen Frank Veldeman, mee en even later kwam ook kampioen De Wattines aansluiten. Met Sponsor Martin was er geluk- die drie zou het kunnen luk- kig niet bij, anders had zijn ken, maar bij het ingaan van hart het zeker begeven. Zes de laatste ronde viel alles renners snelden naar de eind- Willy Roels en zijn vrouwtje weer samen. Toen ging Neyts meet, waarvan twee van zijn Marie-Jeanne hebben er met er vandoor, maar op het mo- ploeg. Een verrassend sterke een schare goede helpers voor ment dat die werd gegrepen Frank Veldeman nam van in gezorgd dat alles vlekkeloos demarreerde Ivo De Wach- het begin van de spurt een verliep. De wedstrijd zelf ter. André Mertens sprong paar lengtes en behield die tot schoot direkt op gang met mee en ook Van Impe pikte op de streep. Danny Van ai-.- a i z^jn vvagentje aan. Hoewel Houtte kon nog juist voor de Mertens niet kon overnemen lijn Johnny De Winne remon- reed De Wachter voor drie, teren en werd winnaar van terwijl het peloton niet rea- zijn reeks. Met Frank Velde- anderen. Na een rpnde was geerde en de vluchters carte man krijgen we een kampioen alles te herdoen en kregen we blanche gaf. De Wachter reed die aan een sterk seizoen be- een nieuwe uitval met Petrus beresterk aan de leiding. Lu- zig is, hoewel dit nog maar De Landtsheer, maar die cien Van Impe als enige Oost- zijn tweede zege van het sei- kreeg geen ruimte. Ook De vlaming zat op rozen en werk- zoen is. Het is dus een bekro- Clercq, De Wever, Roels, De te goed mee. In het zicht van ning voor een gelukt seizoen. Watines en opnieuw de de meet had De Wachter geen De wedstrijd zelf verliep in Landtsheer niet. Even zag het last om alleen toe te komen, schuifjes met telkens weer an- er naar uit dat de goede trein Van Impe was al dolgelukkig dere renners aan de leiding, vertrokken was met Désiré met zijn Oostvlaamse trui, die echter nooit ver geraak- terwijl Mertens even tevreden ten. Bruno Heyvaert bijvoor- was met de derde plaats. De beeld, dit jaar goed voor vele spurt van het peloton was er overwinningen, mist echter eentje om vingers en duimen een kampioenentrui en be- af te likken. Het was uiteinde- woog dus hemel en aarde. Hij lijk Belgisch kampioen Gas- miste echter dat tikkeltje ge luk dat nodig is om er in de een neuslengte de plaatselijke finale bij te zijn. Uiteindelijk kampioen Willy Roels klopte, lagen er in de laatste ronde zes renners voorop en die zouden samen naar de streep gaan met het bekende gevolg. De spurt van het achtervol gend peloton werd gewonnen door Johnny Van Holen, voor Eddy De Rijck en Gino De Vos. Uitslagen A-reeks: Danny Van Houtte, 2. Eddy Van Den Abbeele, 3. Mare Jacobs, 4. Gino De Vos, 5. Bruno Cornelis, 6. Luc Van Der Eecken, 7. Roger Mi- chiels, 8. Peter Baele, 9. Dan ny Goessens, 10. Luc Pauwels. B-reeks: 1. Frank Veldeman, 2. Johnny De Winne, 3. Eddy De Kuyper, 4. Johnny Van Holen, 5. Eddy De Rijck, 6. Luc De Nauw, 7. Francois Van Den Bossche, 8. Johnny Scheerlinck, 9. José Sterck, 10. Herman Van Laer. C-reeks: 1. Willy Roels, 2. Goossens, 3. Moens, 4. Da- samblanckx, 5. De Backer. 6. De Wever. 7. De Paepe. 8. Cool, 9. De Schepper. 10. Neyts. D-reeks: 1. Ivo De Wachter, 2. Lucien Van Impe, 3. Mer tens, 4. Van Den Hoecke. 5. Van Der Vurst, 6. De Rijbel. 7. Duym, 8. Boone, 9. Van Der Eecken W., 10. Gevaert. Zondag in Wieze C- en D-reeksen Ben Moens en Jozef Boone Het warme weer scheen er geen vat op te hebben want reeds van in de start ging Alois Arijs er vandoor als een pijl uit een boog. In zijn spoor volgde Moens, De Wever, Sonck, De Clercq, De Wati nes en De Paepe. Niemand vermoedde dat de wedstrijd toen al beslist was, want di rekt trokken De Wachter. W. Van Der Eecken, Boone en Cobbaut in de achtervolging. Daarachter volgden Roels en BWCL-Wielrennen. Frank Veldeman won in V/etteren de B-reeks en werd tevens kampioen van Oost-Vlaanderen. Danny Van Houte uit Stekene kreeg de bloemen van de A-reeks I. en dan kom ik vaak in de rt wat te kort, om nog te inen winnen 5de jaarsstudent econo- aan het Atheneum te onder de knie. Momenteel loopt Geert school in Lokeren, waar hij het 4de jaar Hoger Beroeps afdeling Schilderen volgt. Dagelijks legt hij de twintig kilometer tussen huis en school (twee keer) af met... de fiets. Daarmee heeft hij er al een serieus stuk van z'n training opzitten. De eerste drie volgende wed strijden die bij hem op de agenda staan, vinden alle drie plaats voor eigen volk te Le de: zaterdag, woensdag en komende zondag zal er naar z'n prestaties uitgekeken wor den. Misschien komt hij nu een trapje hoger dan de 2de plaats die hij de vorige eer in zijn «thuiswedstrijd» ver overde. Eveneens twee winnaars bij de amateurs. Wim Goossens was de sterkste in Leterhou- tem. waar 31 amateurs aan de start kwamen voor 119 km. Die werden afgeraasd op min der dart drie uur. een gemid delde van meer dan veertig per uur. Hij klopte De Kerpel (2de), Hedwig en Gerrit Hen dricks (respektievelijk 3de en 5de) en Gino Lauwereys (4de). Lieven Braeckman. onlangs verhuisd naar de wielerge- meente Erondegem (hij woont nu op ca. 200 meter van bergkoning Lucien Van Impe), veroverde in de laatste rit van de tweedaagse cross- kompetitie in Wetteren, de bloemen. Nochtans zit het Lieven de laatste tijd niet mee. Niet minder dan 7 lekke banden in z'n eerste vier cy- clo-cross wedstrijden, men zou voor minder wanhopig worden. Zaterdag behoorde hij tot een leidend viertal, maar werd door een lekke band achteruit geslagen. Net toen hij de kloof dichtte, in de laatste ronde, demareerde m'n vooraan weg, en met krampen geplaagd, besloot de ex-pistier vrede te nemen met een vierde plaats, 's Anderendaags liet hij er evenwel geen gras over groei en, en van bij het begin liet hij de rest zijn achterwiel zien. - We hadden weinig goesting om te volgen, vertelde na de wedstrijd De Bie, die ook in de voorste stellingen streed. Lieven nam immers meteen 40 sckonden voorsprong, zo dat een lekke band in de voor laatste ronde hem niet meer kon tegenhouden op weg naar de bloemen. - Ik rij de hele winter, en ik hoop in topkonditie te zijn tegen november-december. Allicht neem ik in december een land vrij om me toe te leggen op o.m. het Belgisch Kampioenschap. vorig jaar won Lieven één wedstrijd, in Frankrijk. Dit jaar zal hij eveneens verschei dene keren in het buitenland te zien zijn. - Het is slechts het tweede jaar dat ik cross, ik maak me nog niet te veel illuzies vertelt de liefhebber uit Erondegem, die in het bedrijf van z'n ou ders werkt. Maar met een zege in de eer ste weken van het nieuwe cross-seizoen mogen z'n tegenstander best uit hun ogen zien, denken we!!! (fvn) BWCL-Wielrennen. In eigen gemeente won Ben Moens uit Wieze de C-reeks en Jozef Boone de D-reeks Vander Cruyssen, terwijl in de groep vooral Désiré Sonck hemel en aarde bevyoog om terug te kunnen komen. Ter wijl vooraan de vluchters bui ten schot bleven, kon toch één renner de kloof overbrug gen: Petrus De Landsheer. De anderen werden ingelopen en achter de ontsnapten was- alles te herdoen. Dan was het weer Désiré Sonck die aanviel en Boone, Colman, Cobbaut en Vander Cruyssen mee kreeg. Er zit maar één D- renner bij. Ze zijn voorgoed weg. Achteraan valt alles uit een en vooraan ontsnapt Paul De Wever, maar Ben Moens gaat hem halen en die heeft nog macht genoeg om De We ver in de sprint te kloppen. De plaatselijke Arijs werd knap zesde en bij de volgende vijf renners haalde Jozef Boone het. voor Cobbaut. Meteen is hij winnaar van de D-reeks. terwijl de motor van de dag, Désiré Sonck de der de plaats krijgt. A- en B-reeksen Luc Van Der Eecken en Herman De Gent Reeds van bij de start hetzelf de scenario als bij de oudere tenners. Een twaalftal ren ners rukte zich los en namen direkt een ruime voorsprong. Toen zeven anderen in de tegenaanval gingen kon de reSt het vergeten en daarbij waren kleppers als Eddy De Rijck, Johnny Scheerlinck, Herman Van Laere, Danrw Van Houtte, Etienne V<m Der Helst en andere Gino's De Vos. Nadat de twee groepen voor aan versmolten waren, kregen we de ene demarrage na de andere. Voor Patrick Defren- ne werd het teveel en ook Frank Veldeman stapte af. Op drie ronden van het einde ontsnapten uit die kopgroep vijf renners met Luc Van Der Eecken als enige A-renner. Verder met De Gent, Dic- rickx, A. Van Der Eecken en Cornelis. Toen iedereen dacht aan een spurtje van vijf, verraste Herman De Gent zijn medevluchters en kwam alleen toe. Johnny Dierickx won de spurt voor André Van Der Eecken en de spurt van de achtervolgers ging naar Claude Heuninck. voor Bru no Heyvaert en Johnny Van Holen. Tussen deze twee groepjes kwam De Winne - de laatste tijd flink op dreef - nog alleen binnen en we noteer den Edwin Nevens als laatste van het kopgroepje. Uitslagen A-reeks: 1. Luc Van Der Eec ken, 2. Heuninck, 3. Hey vaert. 4. De Leeuw, 5. Cornu, 6. Jacobs, 7. De Bruyn. 8. Pauwels, 9. Defrenne. 10. De Vos. B-reeks: 1. Herman De Gent, 2. Dierickx, 3. Van Der Eec ken A 4. Cornelis. 5. De Winne. 6. Van Holen, 7. De Kuyper. 8. Van Londersele, 9 Scheerlinck. 10. Van Laere. C-reeks: 1. Ben Moens. 2. De Wever. 3. De Clercq. 4. De Watines. 5. De Landsheer. 6. Arijs. 7. De Paepe. 8. Col man, 9. Vander Cruyssen. 10. VAn Gestelen. D-reeksen: 1. Jozef Boone, 2. Cobbaut. 3. Sonck D 4 Mertens, 5. De Wachter, 6. Van Renterghem. 7. Van Der Vurst, 8. Van Den Hoecke. 9. Van Vaerenbergh. 10. Van De Velde Volgende wedstrijden Zaterdag 26 september in Lebbeke: Hogeweg. café Jo- sefientje Zondag 27 september: St.- Lievens-Houtem, café Spor tief, Grote Sluitingsprijs. BWCL-Wielrennen. Ivo De Wachter won in Wetteren de D-reeks en Willy Roels de A- reeks, maar het was Lucien Van Impe die kampioen van Oost-Vlaanderen werd. \lrennen. In Hamme konden de supporters het lokale idool Bart Heirewegh in de imen zetten (vh) BWCL-Wielrennen. In Wieze won Herman De Gendt de B-reeks en Luc Van der Eecken de A-reeks. TWEEDE HELLETOCHTEN IN STEKENE Zondag 27 september organiseert de Stekense wandelklub WSV De Smokkelaars voor de tweede keer dc «Helletoch ten» in Stekene-Hellestraat. De wandelaars kunnen er. met vertrek tussen 8 en 15 u.. kiezen tussen vier afstanden: 6 km. voor de gezinnen met kleine kinderen en ouderen. 12 km. voor de gelegenheidswandelaars (dikbuikigen. pennelikkcrs, handlangers, politiekers, brouwers en ande re middenstanders. enz.) 20 - km, voor de iets meer geoefenden en/of sporticvelingen en 30 km. voor de «échte» wandelaars. Zoals we dat in en rond Stekene gewoon zijn wordt er ook nU gewandeld in «volle natuur». Alle omlopen gaan grotendeels over niet-verharde wegen en de wandelaars doorkruisen onder meer het waterwin- ningsgebied juist over de grens, de Klingse bossen, de Stropers én een klein deel van de Bekaf. Voor vele wandelaars een (hernieuwde) kennismaking met dit nog prachtige grensgebied. De Smokkelaars rekenen daarom niet alleen op de regel matige wandelaars, maar bijzonder op de plaatselijke bevolking: sta op en wandel... Praktische inlichtingen Men kan voor deze tweede Helletochten inschrijven tussen 8 en 15 u. in parochiezaal t Helleken» aan het Preekekeplein te Stekene-Hellestraat. Slotkontrole om 1" u Deelnemen kost amper 30 fr. (brevet inbegrepen) en er is bevoorrading bij 't vertrek en onderweg. Groepen, verenigingen, klubs e.d. ontvaflgen een trofee vanaf 20 deelnemers. Deelnemen kan aan bijzonder sociale prijzen: 30 fr. én daarvoor ontvangt men dan nog een brevet plus een gratis versnapering bij elke kontrolepost Met de fiets of auto kan men Stekene-Hellestraat gemak kelijk bereiken, langs de expressweg Antwerpen-Zeekust. afslag Heliestraat. Met het openbaar vervoer neem je buslijn 57C vanuit Sint-Niklaas Uurreeeline op tel. 03- 776.00.48. Wie verdere informatie wenst kan terecht op tel. nr. 03- 779.97.14 of 03-779.77.18.

De Voorpost | 1987 | | pagina 27