Herdersemse buurt zet zich af tegen milieuhinder Eindzege voor VOK-Moorsel in Netwerkkwis Andermaal WAK-prils voor restauratie- architektuur Vredesklokjes uit Nagasaki te koop in Vredeshuis te Aalst hamavalkriebels L Aalsterse Het overwinningslied van VOK 2 - 25.9.1987 - De Voorpost en \i reene pmen lerk feeds je lol jouw ok d hij of briest* pe de kerd bhjf i pier. pioez( ellend fcoldat eou hi pedei pn te: Steen bij ei hturgi novic< Onder Hij w; lors v; r'egin Nedei fVeke Avondzege voor Kanernieopkomen Met VOK-Moorsel dat in vroegere kwissen in Netwerk reeds eens eerste en tweemaal tweede werd, kreeg de kwis 1987 een valabel overwinnaar. Een ploeg die duidelijk van wanten weet en elkander zeer goed aanvult. Willy Pieters, die reeds eerder in tal van andere kwissen zijn talenten botvierde blijft de gevierde all- roundkwisser. Eric Lerouge ingenieur, houdt zich vooral bezig met specialiteiten godsdienst en, niet zo direkt daarbij aansluitend, toerisme. Guido Moens, neen, niet die van Aalst doch wel van Moorsel, is een grafisch ontwerper behept met de kennis van fauna, flora en muziek en Véronique Lievens kunsthistoricus, is vanzelfsprekend begaan met kunst en film. men 84, 3. Palugama 74, 4. Coescoes 73, 5. Aad Gaad 70, 6. Fiasco 61, 7. FN-club 45, 8. Jonk en Aad 54, 9. Kwistetweernie 50 en 10. Hopduvel 41. Eindstand 1. VOK 837, 2. Fiasco 794, Leuke avond VOK toonde zich niet- al leen out-standing in het puntenaantal - de genomen voorsprong was inderdaad dermate groot dat alhoewel VOK als organisator de laatste avond geen enkel punt meer kon verdienen en dat de eindzege dus reeds verworven was - maar tevens als inrichter van een super deluxe- avond met entertainment van niveau, levende acts, visuele gags, imitaties, per formances, woordspelingen en zelfs realistisch gebracht bodypainting. De verantwoordelijke voor het aangeven van de tijd had daarenboven een der mate groot aantal diverse slaginstrumenten mede dat tot grote hilariteit de afwis seling van de geluiden eer der een kennismaking met slagwerk en drums aller hande werd. Met bovenop het feit dat VOK allueerde op vragen en antwoorden van vroegere avonden. Dat het er bovendien in slaagde de elf teams plus het talrijk opgekomen pu bliek en bloc om te toveren tot een massaal vokaal en semble werd een waardig slot van de laatste avond van een tiendelige reeks. Wat ze zongen? «'t Is moei lijk bescheiden te blijven, wanneer je zo goed zijt als wij»... Alle teams zongen dat echter dapper mee. Dus... Palugama uit de start blokken Palugama nam een voor treffelijke start en kwam aan de leiding reeds na tien vragen vóór KNOK. Na 20 antwoorden behield het de leiding doch nu vóór Aad Gaad en bij de pauze prijkte het nog steeds bo venaan doch nu terug vóór KNOK. Ondertussen vernamen we dat Pausipone het buiten verblijf van de Aalsterse Jezuïeten was met erin als bouwwerk de grot van Mijlbeek, dat het boek Mi chael Strogoff van Jules Verne quasi algemeen ge kend is en dat de rivier die bij Porto in zee uitmondt de Douro heet. Hoe Gallup de vader van de opiniepeilingen werd, leerden we uit zijn experi ment waarbij hij, wanneer hij twee zakken witte met één zak zwarte bonen mengde hij bij een hand greep van 30 bonen er steeds 20 witte en 10 zwarte terugvond. Betrouwbaar- De buiten het schema vallende krant want niet 's ochtends verschijnend en bovendien gesteld in de Duitse taal heet niet de «Eupener Zeitung» maar 3. KNOK 786, 4. Asdam- men 784, 5. Aad Gaad 780, 6. Palugama 712, 7. Coe scoes 640, 8. Kwistetweer nie 634, 9. Hopduvel 592, 10. Jonk en Aad 571 en 11. Fuifnummersklub 546. wel «Grenz-Echo». KNOK lukte niet minder niet minder dan drie keer een solo. Eens met het ge vleugeld paard uit het Westvlaams Heuvelland Malegrijs, eens met het herkennen van een bloempje en eens met het identificeren van een ge dicht. Ook Fiasco lukte een solo. Stand by de pauze 1. Palugama 45, 2. KNOK 41, 3. Aad Gaad en As- dammen 38, 5. Koeskoes en Jonk en Aad 32, 7. FN- klub 31, 8. Fiasco 27, 9. Kwistetweernie 25 en 10. Hopduvel 16. In de tweede time verna men we dat de Cisterciën zersorde, een «nietszeggen de» orde, eigenüjk Trappi sten zijn en dat er in Vlaan deren maar twee echte trappistenbrouwerijen zijn, nl. Westmalle en West-Vle- teren. Dat de uitvinder van kunst meststof Liebig heette en in welke Australische stad een Leuvense herbergier een bar heeft geopend waar Duvel wordt verkocht wi sten velen. Wel verwonder lijk dat een Europese stad aan haar plattegrond niet herkend werd als het ge woon om Oilsjt ging. Avondstand 1. KNOK 90, 2. Asdam 't Is moeilijk bescheiden te blijven wanneer je zo slim bent als wij, zo slim, zo charmant en zo schrander met 'n hersenpan vol als een ei. Wanneer je in Netwerk komt kwissen dan ben je vast intelligent. 't Is moeilijk bescheiden te blijven voor een ploegje met zoveel talent. De klokjes van Nagasaki op bezoek ging. Op die zijn voor de Japanse vre- vlaggetjes schrijft men een desbeweging een even boodschap van vrede, groot symbool geworden Het klokje dat bij een der als de kraanvogels. Toen gelijk windvlaggetje de atoombom op Nagasaki hoort, wordt gemaakt van viel, zwegen de klokken een speciale legering. Het voor een maand. Later heeft een uitgesproken werden zij door Ichitaro doordringende klank, wat Iwanga en enkele jonge- het een tikje bijzonder ren van Honno opgegra- maakt. Er hangt een wind- ven vanonder het puin. vlaggetje van washi of In Hiroshima handgemaakt Japans pa- werden de klokken op de pier aan de klepel. De heuvel tegenover de ha- tekst op het vlaggetje werd ven, na het droppen van geschreven door een fuo- de atoombom, konstant ke-schrijver die zelf een geluid. Het luiden van de Hibakusha van Hiroshima klokken was een teken van is, een overleden dus van hoop, van leven voor de de atoombommen die op mensen rondom hen. Zo- Nagasaki en Hiroshima wel in Nagasaki als in Hi- zijn gevallen, roshima werd een vredes- De Vredesklokjes worden bel gehangen. In Nagasaki te koop aangeboden aan een kristelijke klok, in Hi- de prijs van 300 fr. in het roshima een boeddhisti- Vredeshuis, Esplanade- sche bel, als teken van vre- plein 8 te Aalst en ook in de. Het werd ook een ge- de Culturele Centrale woonte dat men windvlag- Houtmarkt 1 te Aalst, getjes uitwisselde als men j\f Heyman Aalsterse Prinsencaemere ^*ei De Aalsterse Prinsencaemere organizeert een travestieshow onder de naam "Pa^re Foliesin 't Kapelleken in de Meuleschettestraat te Aalst. Naast de internatiom c| vermaarde travestievedetten als Danny Boa, Zenitha en Joffar treden ook Aalsterse karnavalprinsen Jempi, Baloe, Loeken Tatjen, Michel, Antoine, S faan, Louis, Goebby, Karei, Johny en Simon, Jean-Paul en de prijs 1987 Pop op. De nummers door de prinsencaemer gebracht gaan de komische toer op. Antoi adat Van der Heyden schreef enkele teksten voor de opening van de show en voor finale. Er worden zes opvoeringen voorzien van «Brasil Folies» op 2, 3, 10, 16 en oktober om 21.00 uur en op zondag 11 oktober om 15.00 uur. De show du Aalst. Eetfestijn bij AKV Drasj (a) ongeveer drie uur. de toegangsprijs bedraagt 300 fr. en kaarten kunnen bekom worden bij A. Marcoen in de Koolstraat 42 (053121.41.13); J. Cooman, Pontstri,r£ng< 35 te Aalst (053/77.40.46) en deken Simon D'Hondt, Wijngaardveld 8 te A4ioem< (053/21.15.64). Ler. Prins van Oost-Vlaanderen |892 In een organizatie van de Aalsterse karnavalgroep de Gaa Lowies wordt Feiteli zaterdag 14 november in 't Kapelleken in de Meuleschettestraat te Aalst andse veertiende verkiezing van de Prins van Oost-Vlaanderen georganizeerd. Kandiü ten zijn de regerende prinsen van een gemeente, orde, wijk. Ze kunnen tot oktober inschrijven bij Olga De Smet, Sasstraat 62 te 9310 Lede (053/21.02. llm Dezelfde avond wordt ook de trofee «Doctor Humoris Causa» aan een verdien^ lijke karnavalist overhandigd. Ajuinprins Luc 11 kandidaat prins van Oost-Vlaanderen De Aalsterse ajuinprins 1986 Luc II heeft zijn kandidatuur ingediend voor f verkiezing van Prins van Oost-Vlaanderen. Aalstenaars duim mee voor Luc II. zaterdag 14 november in 't Kapelleken, Meuleschettestraat te Aalst. JM Heymt (pl al Stijlvolle gevels en/of architektonisch, historisch of industrieel-archeologisch waarde volle gebouwen te bewaren en te restaureren wordt door de Vereniging voor Aalsters Kultuurschoon in samenwerking met het stadsbestuur'jaarlijks een aanmoedigings prijs georganiseerd. Gerestaureerde buitengevels van stedelijke of landelijke gebou wen op het grondgebied van Aalst komen ervoor in aanmerking. Kandidaten moeten de premie schriftelijk aanvragen vóór 30 september aan het stadsbestuur, Stadhuis, Grote Markt 3 te 9300 Aalst en eveneens aan de voorzitter van de WAK, Marnix Cherreté, Oudenaardsesteenweg 20 te 9410 Erpe-Mere. De premie zal aan de be gunstigde worden overge maakt t.g.v. de jaarlijkse statutaire vergadering in de loop van de maand de cember. In 1977 werd de premie voor de eerste keer uitge reikt zonder tussenkomst van het stadsbestuur. Gro te stimulator van deze prijs was 1977, het Monu mentenjaar. Dit om de be langstelling voor het eigen bouwkundig erfgoed een steuntje te verlenen. De jaarlijkse prijs bedroeg 100.000 fr. waarvan 20.000 van de WAK en de rest van de stad. Van ons alle maal dus. Voor Aalst was dit alleszins geen overbo dige lukse. Na-oorlogse in grepen en exponenten van een verkeerd begrepen modernisme beroofden Aalst inderdaad van heel wat fraaie architektuur ju weeltjes en stedebouw- kundige samenhang. De Amylumwijk, nabij de stadskern, de meest troos teloze van alle wijken, voert volgens Marnix Cherreté elke dag de tol der welvaart ten tonele. De bouwroes van de gol den sixties en onvoldoen de besef van het belang van een goede ruimtelijke ordening tastten verder de leefbaarheid van stad en omliggend platteland aan. Het initiatief van de aan moedigingspremie is dan ook te beschouwen als een bijdrage tot verbetering van de globale leefmilieu situatie. Anno 1987 is deze premie meer dan ooit verant woord. In het kader van sanering van de overheids financiën werden op alle niveaus de reeds schaarse financiële middelen voor kuituur, inzonderheid voor monumentenzorg te ruggeschroefd. In vergelij king met de buurlanden slaat België dan ook op dit vlak een eerder pover figuur. Alleen de belangstelling van partikuliere initiatief nemers kan nog enig soe laas brengen. Juist deze doelgroep wil de WAK via de aanmoedigingspre mie bereiken. Maar ook op het vlak van de stadstussenkomst werd bespaard. Het stadsaan- deel werd inderdaad be perkt tot 45.000 fr. Het aanmoedigingsfacet is dan ook belangrijker gewor den dan het geldelijk be lang van deze onder scheiding. Kriteria Centraal bij de deliberatie staat de intrinsieke kwali teit van de restauratie- in kombinatie met de kon- krete omstandigheden waarbinnen ze is gereali seerd. Meestal gaat de prijs naar restauraties die gebeurd zijn zonder toe kenning van overheidssub sidies voor zover ze beant woorden aan de eigentijd se normen van Monumen tenzorg. LH Aalst. De organizators van de laatste kwisavond in Netwerk werden meteen de eindwinnaars (a) De kruik gaat zo lang te water tot ze. De buurt rond de zuivelfabriek Lambrecht, Grote Baan 115 te Herdersem is moegetergd. Reeds jaren wordt men er inderdaad gekonfronteerd met milieuhinder in diver se vormen. Eigenlijk is de firma die zowat 25 personeelsleden telt vergund voor het maken van melkpoeder uit melk. Alleen dat brengt op zichzelf reeds wit poederstof mede dat zich over de hele regio, afhankelijk van de windrich ting, verspreidt. Terrassen en stoepen moeten voortdu rend worden geveegd, groenten uit de eigen tuin krijgen best enkele supplementaire wasbeurten. Maar daarbij is het niet gebleven. In de periode van de zeer mengen verontrust de be- dure stookolie werd zware volking ten zeerste. Voor materie verbrand met al omdat men er weet van daarbij forse rookwolken, heeft dat bij de Bestendige Nu nog ten andere wordt Deputatie een aanvraag men zowat om het kwar- werd ingediend om een tier verpest door een zwa- vergunning te bekomen re zwarte rookstoot. Er voor verwerking van afval- zijn de trillingen van de kaas. En als men weet dat vele machines waarvoor eens die vergunning bin- eveneens een vergunning nen het ene naar het ande- ontbreekt wat evenzeer re leidt, is men nog lang het geval is voor de bouw- niet aan het einde van de werken van 6.500 m3. miserie. Het stadsbestuur Maar bovendien zou men adviseerde de aanvraag al- momenteel overschakelen leszins negatief maar dat is naar andere fabrikaties. dan ook alles wat het kan Aan de stank te herken- doen want het ligt hier in nen worden er rotte eieren de bevoegdheid van de de- verwerkt. Ook resten van putatie als hinderlijk be vis en vlees worden er be- drijf eerste klasse. Er wer- waard in silo's. Vijf derge- den reeds wel heel wat lijke silo's staan er reeds processen-verbaal opge- en twee komen er nog bij. steld. Men heeft het over Naar in de perskonferentie een halve meter dik dos- werd gesteld allemaal zon- sier. Kontroleurs van der vergunning. AROL (Ruimtelijke Or- Dat een Nederlandse fir- dening en Leefmilieu) en ma zich in de zaak komt OVAM (Oostvlaamse Af- winnaars en organizatoren van de belotwedstrijd van de Sint-Jozefsfe Aalst. Het Davidsfonds van Herdersem organizeerde een wijnavond. Proeven was, boodschap (a) valmaatschappij) kwamen «Als de firma deze verg wel reeds ter plaatse doch ning krijgt kunnen we 1 intrinsiek is er nog niets wel verhuizen», werd veranderd. Alleen de zegd. «Als er tenmii g ambtenaar van OVAM nog kopers te vinden 1 zou kunnen ingrijpen en voor woningen in een ook de burgemeester, als peste buurt», geoordeeld wordt dat de openbare orde in het ge drang komt. Aalst. Voor de zestig plussers was er een variéténamiddag voorzien op de Sint- Jozefsparochiefeesten a Wakkere burgers van Her dersem trokken verleden woensdag naar een hoor zitting in de Bestendige Deputatie. Volgens de er behaalde resultaten zal de te volgen strategie worden uitgedokterd. «Als alles wat er illegal gekomen weg moei, 1 we safe, want dan bliji praktisch niets dat onsT kan hinderen», werd[ nog aan toegevoegd. Wait and see.

De Voorpost | 1987 | | pagina 2