Politiekommissariaat publiekvriendelijk Zijn er kanalen in Aalst? Aalst en Hofstade kind van de rekening Teken- en opstelwedstrijd geen haat op de straat» Teledienst met Kunstavoi Eigentijdse bewapening, preventie en menselijk gelaat Evolueren herwaarderingsgebieden naar een flop P Studieavond over «Goud, terug van weggeweest?» Toerislische avond 6 - 25.9.1987 - De Voorpost Het Aalsters politiekorps dat verleden weekend de richte onthaaldienst die u korpsdag vierde met o.m. een militaire mis, een défilée zonder moeite doorver- voor de autoriteiten en gezinsfeesten organiseerde op wijst naar de gewenste zaterdagvoormiddag ook een opendeurdag waaraan bestemmeling. massaal werd deelgenomen. Lokalen werden heropge- In hel vernieuwd en heringericht pohliekommissanaat en aan hel Coluletplein heerst sinds de reorganisatie een waarj[chter men dui. heel wat vriendelijker sfeer, zowel voor het personeel als vrouwelijk verfijnde voor de bezoekers. sma'ak veImJ,edt met De «glazen muit» in de vervangen door een open knusse hoekjes, bloemen, inkomhall waarachter men desk bemand met een attenties Ook het kan- een personeelslid geiso- toormeubilair en de kan- leerd ontwaarde, werd agente van de nieuw opge- tooruitrusting zijn aange past aan de eigentijdse no den waarbij uiteraard ook de computer zijn intrede deed in het groot bedrijf dat het politiekorps met zijn zowat 160 personeels leden dan toch is. Aalst is wat betreft bewa pening de enige Belgische stad die volledig in orde is met de nieuwe wetgeving en die over alle mogelijk materiaal en munitie van de beste kwaliteit be schikt. Misschien mede door de opgedane ervarin gen bij de raid op Delhai- ze. Het politiekorps traint ook regelmatig om de zes weken wat elders vaak tot Aalst. De vrouwelijke-agenten op kop van de stoet tijdens de politiedag te Aalst (a) Bert Bakker en Tom Lanoye presenteerden in de het verhuizen van Idder- Standaardboekhandel twee nieuwe boeken: «Zijn er gem naar Gent. kanalen in Aalst» door Herman Brusselmans en «De Kronenburg besluit uitein- belijdenissen van J.B. Hemelryckx» van Frans Denissen. Dat een Nederlandse uitgeverij Vlaamse werken uit geeft, is op zichzelf reeds een teken van kwaliteit. Kanalen in Aalst? uitscheuren. Ernstige en De man die werk vond andere gesprekken wor- heet Eduard Kronenburg den met de werklozen ge en is ambtenaar bij het voerd. Zo belt hij met een Ministerie van Arbeid en 56-jarige man en verneemt Tewerkstelling te Brussel, dat deze pas een oproe- Elke dag hetzelfde cere- pingsbevel om zijn militai- monieel. Met de wagen re dienstplicht te vervul- vanuit Iddergem door zijn len, ontvangen heeft. Me vrouw Gloria naar Brussel vrouw Ramp uit Aalst gereden, voor kantoor af- schrikt zich een aap als ze gezet om er na dagtaak Kronenburg aan de lijn door haar te worden opge- krijgt. Ze vreest nl. dat haald en samen naar huis haar man in het kanaal te rijden. Ook elke dag gereden is. Kronenburg brengt Eduard een voor- vraagt zich af: 'Zijn er ka- raad blikjes Jupiler mee nalen in Aalst?' die hij tijdens de kantoor- Buiten deze gesprekken is uren alleen of soms samen er nog de dagelijkse priet- met een collega leeg- praat van de collega's die drinkt. Het lawaai van het onder schuilnamen, zoals openen verdwijnt telkens Mabiche, Valium, Krank achter een geënsceneerde e.a. ten tonele komen en hoestbui. Zijn opdracht op het Mi nisterie: de werklozen van ouder dan 50 jaar opbellen en informeren of ze nog steeds werkloos zijn staatsprijs voor literaire vertaling kreeg). In twaalf 'belijdenissen' delijk schrijver te worden probeert de hoofdper- i.p.v. ambtenaar te blij- soon, die zich in een abdij ven. Rond de jaarwisse- in de Kempen heeft terug- ling 1986-1987 deelt hij getrokken omdat hij com- zijn beslissing mee aan zijn pleet in de knoop zit, die vrouw Gloria, die trou- knoop voor zichzelf al wens in zijn talenten ge- schrijvend te ontwarren: looft en Eduard is vast van hij wil 'zien waar hij van plan, zo er geen kanalen daan komt om te weten zijn in Aalst, ze er zelf te waar hij heen gaat'. De gaan graven. 'belijdenissen' weerspiege- Paperback, 192 pagina's, len in hun struktuur de 12,5 bij 20 cm, 495 fr. vicieuze cirkel waarin He melryckx gevangen zit: Belijdenissen aanvankelijk loopt hij met 'De belijdenissen van J.B. een grote boog om de kern Hemelryckx' is het roman- van zijn malaise heen en debuut van Frans Denis- slaat op de vlucht telkens sen, die tot nu toe vooral als hij die te dicht dreigt te bekend was als vertaler naderen, maar uiteindelijk van Italiaanse en Franse komt hij vast te zitten en literatuur (o.a. André ziet hij geen andere uitweg Baillon, Eugenio Montale, dan de dood, die zich Caesare Pavese, Tonino dooreen tragische gebeur- Guerra en Boccaccio's De- tenis in hem genesteld camerone, waarvoor hij in heeft, onder ogen te zien 1984 de tweejaarlijkse en, wat hem nog moeilij ker valt, onder woordej, brengen. Het ritme van de volgt daarbij de hen] kronkels van het vende personage, mentale tics, zijn xen: door de voortdureC versnellingen, vertil gen, herhalingen, hefc. ming van thema's in <f trapunt ontstaat een gejAC- sedeerde en obsederej muziek. tuin Ondanks de zwartgajioge heid van het hoofdpe| Dq, nage is het echter g^ng somber boek gewordtog; juist op de momenten jüim diepe wanhoop, wannjekri alles en iedereen zichjuïm gen hem lijkt te keijpen: houdt Hemelryckx tons staande dank zij een vtJaar van zelfspot die sterkfeizo galgenhumor lijkt. usse Paperback, 137 paginje s< '12,5 bij 20 cm, 460 fr lag", Intr Aalst. Ook de bereden politie presenteerde zich op de Grote markt (a) Uit hoofde van zijn funk- «Geen geweld op het veld, loos telefoneren en om het werk in te korten, zal hij pagina's uit de naamlijst Onder de auspiciën van de V.Z.W. Vredeshuis Aalst, in samenwerking met de VVL, Vereniging Vlaamse Leerkrachten, wordt binnen het kader van de veertiendaagse (25 september - 9 oktober) tegen het geweld in onze samenleving, een teken- en opstelwedstrijd georganizeerd onder het motto «Geen geweld'op het veld, geen haat op de straat». Deze wedstrijd heeft tot doel de jongeren bewust te maken van het zinloze van geweld, om het op die manier in te d(jken. Schepen André Doorns is ontstemd en ontgoocheld. Het wordt inderdaad duidelijk dat de Vlaamse Exekutieve niet over de brug komt met de door de reglementering stads- en dorpsherwaardering beloofde betoelaging. Er zijn wel enkele principiële beloften van toelage doch wordt gewacht op de vaste belofte van toelage. Voor de stadswoning De Ridderstraat 34 werd het ontwerp goedgestemd die laten enkel toe in aanbesteding te gaan. Niet om toe door de gemeenteraad op te wyzen. Daartoe is een vaste belofte van toelage noodzakelijk. En die komen duidelijk niet. 30 september 1986. Er is nog geen principiële belof te van toelage. De erkenningsaanvraag voor het herwaarderin- Na meer dan een jaar is er nog geen beslissing. De gemeentebesturen aanpalende straten werd werden duidelijk opgejut op 15 mei 1986 de princi- om herwaarderingsdos- piële belofte van toelage gsgebied Hofstade-dorp siers in te dienen gespreid verleend. De aanbesteding werd overgemaakt aan de over vijf jaar. Die vijf jaar had plaats op 16 december VlaamseExekutieve in au- zijn straks verstreken... 1986. Er wordt nog altijd gustus Nog erger is dat de be- gewacht op de vaste belof- volking van de herwaar- te van toelage, deringsgebieden bij de Voor de heraanleg van procedure moest betrok- de Molendries diende een ken worden en een stuur- uitbreiding van de her- groep moest worden aan- waarderingsoperatie aan gesteld van wiens advies gevraagd. De Vlaamse door de gemeenteraad niet Exekutieve nam nog geen mocht worden afgeweken beslissing, zonder geldige argumen- Het dossier van de aan- ten. Die betrokken men- werving van de gronden Op vrijdag 2 oktober organi- sen voedden dan ook heel voor de ontsluiting van de seert de Vlaamse Regionale Verbreden van de voet paden in de De Ridder straat was echter niet voorzien. Wel voorzien waren bloembakken als vertragende elementen. En voor de aanleg van een fietspad tussen Hoge Vesten en Zwembad waar voor op de begroting 800.000 fr. is voorzien, moet gewacht worden op De wedstrijd staat in principe open voor alle jongeren tot 20 jaar. Om de jongeren ook daadwerkelijk te bereiken werden alle scholen uit het Aalsterse aangezocht hun leerlingen te laten deelnemen. Voor zowel de teken- als de opstelwedstrijd werden drie leeftijdskategorieën voorzien: basisschool, lagere cyclus van het sekundair onderwijs en Verhaal - Verhandeling - Gedicht. De tekeningen en de opstellen moeten ten laatste ingediend zijn op 31 oktober 1987 vóór 16 uur, op volgend adres: Vredehuis Aalst v.z.w., Espalandestraat 8. Het Vredehuis is alle dagen open van 12 tot 18 uur, behalve op maandag. De beoordeling gebeurt in drie stappen: 1. De respektievelijke leerkrachten van de verschillende deelnemende scholen worden gevraagd zelf reeds een eerste preseltktie te maken van de tekeningen en opstellen van hun leerlingen. 2. Een uitgelezen jury van ervaren leerkrachten tekenen en licentiaten in de Germaanse filologie buigen zich over de werken voor een verder doorgedreven selektie. 3. In gemeenschappelijk óverleg zullen de juryleden tenslotte de prijswinnaars aanduiden. De prijsuitreiking, waarbij de pers aanwezig zal zijn. lit oj Vork m o 1 W( in d fewi ram vindt plaats op Vrijdag november 1987 in het Vredehuis. De [®r plechtigheid begint voof^ de basisschool om 20 ui&me voor het sekundair jrba onderwijs (LC HC) dg£r 21 uur. Binnen elke kategorie (cfr. supra) i$Lw een hoofdprijs. De auteT van de andere bekroon» werkjes zullen eveneenjnn een interessante prijs ontvangen. De winnaaij zullen via de school verwittigd en uitgenodij*^ worden. Een selektie van de IKap ingezonden tekeningenp/i van 8 tot 14 mei 1988 tentoon gesteld worden^oo; de hal van het Kultureé Centrum «De Werf». het definitief ontwerp van hogere cyclus van het de sociale bouwmaat- sekundair onderwijs, schappij die het fietspad in haar planning opneemt. (l.h.) wat illusies doch zjn nu Ingang Backaert werd duidelijk gedesillusio- overgemaakt aan de be- neerd. "Het minste wat voegde minister op 10 van de houding van de april 1986. De uitbreiding Beleggingsklubs kern Aalst-Ninove in samenwer king met de beleggingsklub Het tema voor de tekenwedstrijd is «Geweld.in al zijn facetten. De deelnemers worden volledig vrij gelaten v.w.b. de toe te passen technieken. Het mogen ook schilderwerken zijn. De voorstelling van geweld kan zowel geweld op het de goudprijs en in het bijzon- sportterrein betreffen als der de noteringen van de geweld op straat of op goudmijnaandelen terug in - een «stijgende lift» beland zijn. 'Liedekerke Investment Club Op de studieavond die door een studieavond met als the- gaat in het kultureel centrum school of nog een of andere persoonlijk beleefde gewelddadige ervaring. Het tema voor de opstelwedstrijd is pen en overgemaakt aan Nadat goud in de zeventiger komen drie goudspecialisten eveneens geweld. De en begin der tachtiger jaren aan het woord: deelnemers moeten een aan de bezitters van dit edele E. Belmans, beursanalyst keuze maken tussen metaal veel plezier had be- BBL, over «goud en goudmij- zorgd, ging het vanaf 1982 de naandelen, fundamentele verkeerde kant uit. Rentevoe- analyse»; ten en inflatie begonnen aan P Vandekerckhove, fï- een ferme daling en alle we- nancieel analyst over «goud reldbeurzen reageerden hier- en goudmijnaandelen, techni- op met een rekorddans. De sche analyse»; goudmijnaandelen zaten in A. Vleminckx, ckonomis- deze jaren ook in de lift, zij te Generale Bank, over het deze naar de kelder. «goud, dollar en inflatie». Anno 1987 is er blijkbaar een Inschrijven kan door over- kentering. Olieprijzen en schrijving van 120 fr. op reke- grondstofprijzen zijn aan een ning 734-1400340-57 van de langzame maar zekere remon- V.R.B. kern Aalst-Ninove. te begonnen. Behoort een Zonder inschrijving betaalt heropleving van de inflatie tot men aan de ingang 150 fr. de mogelijkheden? Feit is dat Inlichtingen: 054/32.27.93. Vlaamse Exekutieve kan van de parking "Oud ma «Goud en goudmijnaan- van Denderleeuw, De Bra worden gezegd is dat deze Slachthuis" werd ontwor- delen». banterstraat 1 (aanvang 20 u.) dubbelzinnig is" k, de betrokken minister op Negatief 3(| jyni 19g6 voorlopig Het bilan van de projek- zondcr gevolg, ten dat schepen Doorns voorlegt is dan ook op bij- Voor de renovatie van na de hele lijn, tot zijn de stadswoning Peper- grote ontgoocheling, nega- straat 15 werd de princi- tief. Enkel de heraanleg piële belofte van toelage van De Keyzerstraat en de verleend op 19 november sloping van drie woningen 1985. Er werd een beperk en de oude werklozen- te aanbesteding gehouden, dienst werden uitgevoerd. Het werk werd niet toege- Voor het bouwen van een wezen. Voor de stadswo- polyvalent gemeen- ningen De Ridderstraat schapslokaal en het herin- 30-32 werd principiële be richten van de Varkens- lofte van toelage verleend markt, Hovenierstraat en op 28 oktober 1986. Er Morgen zaterdag 25 georganiseerd. psychologe Lieve september organiseert Den B'roeck als v: Teledienst-Aalst ten Medewerkersbestand Ugster psycho, voordele van een sociale Li vas^ verband Steven Miek Roels hall' werking een kunsta- Saeys, maatschappelijk met vrijstelling vond met deklamatrice werker, halftijds in stempelkontrole, Kris Yserbijt, het gita- vast verband Stef Muy- choloog en erk£e rentrio Achttien en ex- laert, in een DAC-pro- cliënt-centered thlfJ( pressiegroep Alkuone. je^ Geert Heestermans peut Paul Van Rosr* Drie ensembles die dui- en het Centrum voor Martine De Troyer, delijk borg staan voor Levens- en Gezinsvra- rian Van Ouden) kwaliteit. &en criminologe Lieve Kathelijn Hooge, De kunstavond heeft Van Der Straten in vast Gern en Esther plaats in de Jean Van dienstverband, Kris Cock. Inniszaal in de G-bank Muylaert, als DAC-er, in de Nieuwstraat te volgende titels: 1. «Geen geweld op het veld», 2. «Geen haat op de straat». De ingestuurde werken mogen handgeschreven zijn maar moeten wel duidelijk leesbaar zijn. Er werd een maximale lengte vooropgesteld van 3 kwartobladen. Voor elke leeftijdskategorie zijn nog eens drie kategorieën voorzien binnen dewelke de pennevruchten zullen worden beoordeeld: Aalst vanaf 20 u. Toe gang kost 250 fr. CJP en Plus-3 pas 200 fr. Kaarten te bekomen Withuisstraat 3 (77.61.61) en Boter melkstraat 177 (78.35.35). Teledienst trekt om te blijven overleven en de werking te intensifië- ren, om de twee jaar ook op bedeltocht. Waarbij het aksent wordt gelegd op de fis- kale aftrekbaarheid van giften vanaf ÏOOO fr. Jaarlijks wordt tevens Met het oog op de grootse Bali-tentoonstelling, die plaats heeft op 30 oktober a.s. organiseert de VTB- VAB van Mere een toeris tische avond in samenwer king met de Basketbalklub Erpe-Mere, over Indone sië. Het betreft een diare portage in overvloeiing over de eilanden Java en Bali. Het wordt dus een informatieve inleiding om op die manier kennis te Meej van de bevolking kuituur van deze eilant Het is in feite een kleuf voorspel op deze expj toeristische voorlichtif het Patronaat te Meif 25 september te 20 u.,i' kosteloze toegang. L len-c !e k \ene bor £rni een wijn- en kaasavond maken met de levenswijze een formaliteit beperkt wordt. Nu de schietstand op de Hoge Vesten onbe schikbaar gaat worden huurt het stadsbestuur een schietstand tijdelijk af. De stadspolitie legt duide lijk de nadruk op preven tief optreden en de sociale dienst geeft het Aalsterse politiekorps een «mense lijk gelaat». Niet in het minst door haar preventief optreden maar tevens door individuele behande ling als voorbereiding voor gerechtszaken waarbij men aan het parket advie zen verstrekt. LH Aalst. In afwachting van het defilée van het korps, werd een koncert aangeboderk ,erk lok

De Voorpost | 1987 | | pagina 6