ÜROPESE TREIN GEMIST IAVD HET MOEILIJEDERGY TEGEN SK AALST r* TRAINER WIM JANSEN "DE BESTE PLOEG GAAT VERDER" HET LOON VAN DE ANGST L)e Voorpost - 2.10.1987 - 17 VOETBAL SPORT Redaktle: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 UEFA-CUP ■ugd in wi Pr'jJ wert t LOKEREN - HONVED BOEDAPEST 0-1 vedstrijdbal, geschonken door staatssekretaris Miet Smet, rolde dinsdagavond jl. leant voor Sporting Lokeren. De Europese rentrée blijft beperkt tot één ronde en is Honved dat verder bekert. Voor de trikolores van Wim Jansen betekent deze Ie Uefa-deelname meteen de minst lange. De Waaslanders werden voordien nooit eschakeld in de eerste ronde. at Lokeren veertien dagen geleden van Honved verloor met 0-1, wist men dat het )aknam geen gemakkelijke klus zou worden. Tegen de fysisch sterkere en rijpere jtairen bracht de thuisploeg het niet verder dan een scoreloos gelijkspel. en #eg prijz* doelman Disztl plukte een makkelijk balletje van Patrick Versavel uit de lucht en een mislukte poging van Meszaros was hetzelfde lot beschoren. Honved nam dan maar zelf het initiatief en het wekte wel verwondering dat een anders zo trefzekere Kovacs en mid- rechtstreekse televisie- onding van de wedstrijd iren-Honved was er al- oorzaak van dat maar w 6.000 kijkers naar de lamstraat kwamen afge- irwijl de thuisploeg voor rijfde achtereenvolgende startte met dezelfde elf, it coach Bisckei het team n dat in Boedapest na de op het veld stond. Mét nesi - in de afgelopen we- lar de bank verwezen na onmin met het klubbestuur - als vervanger voor Romanek die in de heenwedstrijd wél van de partij was. Dat de Hongaren hun 1-0 voorsprong met hand en tand zouden verdedigen lag voor de hand en Lokeren begon gretig aan zijn Europese par tij. Niet voor lang echter want al zeer vroeg in de wedstrijd viel de thuisploeg stil. Een agressief, kort op de man en de bal spelend, fysiek sterker Honved maakte het de tegen- Lokeren-Honved Boedapest 0-0. Bruno Versavel trachtte in de tweede helft de Lokerse kansen te keren doch de Hongaarse doelman was bij de pinken (ds) denvelder Fitos de kansen ■jjtnn-Honved Boedapest 0-0. Een kopbal van Nijskens precisie en ging naast (ds) stander duidelijk moeilijk en vooral het Lokerse midden veld kreeg maar geen vat op het gebeuren. De spitsen Meszaros en Nijskens werd geen duimbreed vrijheid ge gund en de Hongaren gingen steeds meer terrein verove ren. Een nochtans sterke Wa- se afweer moest gaandeweg steeds meer gaten vullen, ga ten die er vielen doordat het Lokerse centrum - een en al zenuwen - zijn defensieve op drachten niet nakwam. Lokeren kreeg wel een paar kansen in de eerste helft: hoog in de tribune keilden. De thuisploeg moest haar slordigheidjes ook bijna be kopen toen Fodor door Sallai werd weggestuurd en Didier M'Buyu nipt op de lijn kon redden. Bob Hoogenboom schroeide even later de vin gers aan een inzenden van Kovacs. Aan de overzijde had doelman Disztl weinig moeite met een verre trap van Bruno Versavel en een kopbal van Timoumi, duidelijk in een mindere dag. Zonder een grootse indruk aanpint- »esti lijk en is onlée venff le lolei jk in lerii nrfPf; des privébi Vla iaat- rokerp 'g iwalf HET GAAT GOED MET SK LEBBEKE )c 5-1 overwinning van KAV Dendermonde tegen Lievens-Houtcm werd deze week gehonoreerd iet een mosselsouper. Het etentje werd de spelers tangeboden door Monique, de kantinehoudster. Al is vele jaren is zij de sympatieke waardin in het stadion e Grembergen 'Vijf doelpunten scoren tegen een ploeg als Sint- n Lievens-Houtem. je moet het toch maar doen, zegde le joviale en welbespraakte blondine. Tussen de mosselen door merkte oefenmeester Toon faff zijn spelers op dat de trip naar Aalst geenszins ichtzinnig mag worden opgevat. 'Ik las deze week ongunstige kommentaren over de '.alstenaars, zegt de Dendermondse oefenmeester. let blqkt om een ploeg te gaan die zich defensief ;aniseert en naar verluidt nogal hard durft uit te len. Wij moeten ons houden aan de gewone •vattingen en spelen zoals in de tweede helft tegen iint-Lievens-Houtem. Ik ben er mij van bewust dat we voor een moeilijke opgave staan. Langs de andere 'ant stel ik my de vraag of er wel makkelijke tarweien te klussen zijn in eerste proivnciale. totaliseren zeven punten uit vier wedstrijden, is nog geen reden om viktorie te kraaien. Pas annecr we nog zoveel matchen verder zyn zullen we een analyse kunnen maken over een al dan niet ;oede start. Na Aalst volgt de konfrontatie met k deldert. 'Urt Van Meirvenne ontbrak deze week op de ia linsdagtraining. Hij had griep maar zal, naar het ach laat aanzien, op tyd paraat zyn. Toon PfafT had log niet uitgemaakt wie debuteert in de middenlinie. I Hare Pringels of Peter Baert. Het kan best dat hy >as zondagmiddag de beslissing neemt. Voor de rest riin er geen wijzigingen in een team dat rekent op n puntendeling: Van Meirvenne, Moens, De ichryver, Cooreman, Jacobs, Lobyn, Michelet, lordui, Pringels of Baert, Rodrigo, De Baere (Lau- 'eys, Dhaen). een ;f, zi rijks- It nder irgi ;n of lalt I vei ip' Z0SP' Lein' n op te g< Wij metfDi j-gro vi erzo h to It e Rr las», linge okl t|K LEBBEKE MET VAN BLADEL Lebbeke onderneemt nu zondag de trip naar 'rivelde. Bruno Van Bladel debuteert als titularis, lij legde vorige zondag de basis voor een ruime :l 'verwinning. Michel Elskens wordt wisselspeler. 'oorts blyft Steven Segers titularis-doelman. legers, Hals, Cooreman, Werner Van Hecke, Fran- 1de Van Hecke, Van Bladel, De Malsche, Van Jamme, Geens, De Kinder, Hesters (Vinck, Els- tens, De Feyter). ROBUR MET LUC VERCAUTEREN Met twee punten uit vier matchen blyft Robur Moerzeke beneden de verwachtingen. Het verschil met vorig jaar is groot toen de tweede provincialer postvatte in de top van de rangschikking. Komende zondag aan huis kan het sterkere troeven uitspelen. Luc Vercauteren en Johan Spanoghe zyn hersteld van een kwetsuur. Wel ontbreekt Willy Raemdonck. Hy heeft een gele zondag aan zijn been. De Moerze- kenaars hopen uiteraard op een overwinning maar beseffen dat het niet gemakkelyk zal gaan. Laureys, Luc Vercauteren, Fons Vercauteren, Gino Raemdonck, Mettepenningen, Spanoghe, Verhelst, Ost, Benny Huylebroeck, Eddy Huylebroeck, Wuy- tack (Tempels, De Vos, De Graef). VAN NIEUWENHUYSE ONZEKER BIJ VW HAMME Of VW Hamme komende zondag beroep kan doen op Dirk Van Nieuwenhuyse is voorlopig onzeker. Op Tubantia Borgerhout ondervond hy last aan de lies en moest in de tweede helft worden vervangen. Van Nieuwenhuyse nam overigens ook niet deel aan de dinsdagavondtraining. Indien hij niet paraat is wordt Philip Van Lysebetten of Nico Van Bogaert zyn opvolger. Omdat de vierdeklasser offensief wil reageren is het best mogelijk dat Van Lysebetten als typische aanvaller de voorkeur geniet. "Winnen moeten we in elk geval", zegt oefenmeester Willy Meersman. "Vorig jaar werden we op eigen veld gecounterd door een team dat bedreven is in het opzetten van de buitenspelval. We lieten ons ver schillende keren in een valstrik lokken. Ik ben er bijna zeker van dat zich dat nu niet zal voordoen. Wij zyn beter gewapend en bovendien leeft de intentie om na een mindere verrichting en een verliespunt, opnieuw de volle inzet na te streven. Bovendien willen we de aansluiting houden met de leiders. Vroegtydig ontsporen zou in vele opzichten een ongunstige weerslag hebben. Overigens is ieder een paraat zodat er op dat vlak geen zorgen zyn. Ook de Hamse invallersploeg doet het momenteel goed. Zy verenigt jonge voetballers en vat post aan de leiding. Er is dus geen reden tot klagen bij de Durmeploeg. De Wilde, D'Hondt, De Paepe, Verbustel, Geldof, Diels, Vermeir, Smet, Pirelli, Lenaerts, Van Nieu wenhuyse of Van Lysebetten (Van Hemclryck, Van Bogaert). (e.g.) "Dat de beste ploeg verder gaat, is voor iedereen duidelijk", stelde de Lokerse coach na afloop. "Lokeren was met te weinig mensen in de wed strijd. Ik overdrijf niet als ik stel dat slechts drie of vier spelers hun normale rendement bereikten en dan kan je moeilijk aanspraak maken op een beter resultaat. Wanneer één of twee spelers in een mindere dag zijn, kan dat nog opgevangen worden als de anderen een tikkeltje harder werken, maar het waren er meer dan twee... De oorzaak van dit falen ligt in het gebrek aan ervaring en al te veel nervositeit. De Hongaren van hun kant liepen gewoon goed te voetballen en gaven ons alleszins een les in positie-voetbal. Dat Honved een sterk team was, wisten we al uit de heenwedstrijd. En dat we in een superdag dienden te zijn om dit team te kloppen, wisten we ook maar die hadden we jammer genoeg niet vanavond", besluit Wim Jan sen. Ex-Lokeren-trainer Aimé Anthuenis, als ere- genodigde in de tribune voegde daaraan toe dat Honved een moeilijk te kloppen geheel vormt en dat Sporting Lokeren zich hoegenaamd niets hoefde te verwijten. ANGELO NIJSKENS beklaagde zich over het feit dat de spitsen niet genoeg aangespeeld werden. "We kregen te weinig ballen voor de voet. Meszaros en ikzelf stonden alleen op een eiland. We konden niets aanvangen met die hoge en verre ballen. Het had meer langs de flanken moeten gaan, maar de Hongaren speelden ook daar zo sterk dat er geen doorkomen aan was. De Magyaren waren ook qua gestalte de meerdere van Lokeren. En dat speelde ons parten in de zone van de waarheid. Honved gaat door, verdiend. Wij waren gewoon de min deren." MOHAMED TIMOUMI: De Marokkaanse "chou" van Sporting Lokeren, duidelijk in een mindere dag, verwoordde de uitschakeling als volgt: "De Hongaren waren sneller op de bal dan wij. De meesten onder hen beschikken over een verbluffen de technische balvaardigheid. Lokeren dwong zeker kansen af maar het miste trefzekerheid om die kansen daadwerkelijk te verzilveren. Wij zijn er gedurende de ganse wedstrijd niet in geslaagd om ons normaal spelpeil te ontwikkelen terwijl de tegenstanders zeer gemotiveerd aan de aftrap ver schenen met de 1-0 voorsprong in het achterhoofd." RONNY LAROY vond dat Honved wel degelijk te pakken was. Hij speelde trouwens een uitstekende wedstrijd en was duidelijk ontgoocheld met het resultaat. "Dat we niet naar de volgende ronde doorstoten hebben we enkel en alleen aan onszelf te danken. We hadden de niet onmogelijke opdracht om slechts één keer te scoren. Aan kansen heeft het dns niet ontbroken. Eén goal maar, en dat kon niet. Zelfs tijdens de heenronde lag een treffer binnen onze mogelijkheden. Ik heb bewondering voor de Hongaren. Hun spel vlotte zoveel beter dan het onze. Wij liepen er doodzenuwachtig bij, zijn veel te gespannen aan de aftrap verschenen. Het ont brak ons niet aan initiatief bij de opbouw, ons middenveld speelde een keurige wedstrijd maar het spel stremde telkens in de spits." BOB HOOGENBOOM was wellicht de meest ont goochelde Lokerse titularis. Voor hem was het zonneklaar waar het schoentje wrong: "Lokeren had hoegenaamd geen aanspeelpunten vooraan. Het is dan ook onmogelijk om de tegenstrever onder druk te zetten en de wedstrijd in ons voordeel te keren. Nog nooit maakte ik dergelijke slechte partij mee op Europees vlak. Het ontbreekt ons ongetwijfeld aan een figuur zoals Dimitri M'Buyu", stelde Bouke. PATRICK VERSAVEL was, evenals het gros van de ploeg, de mening toegedaan dat de Lokerse stress te groot was. Even voor affluiten kreeg hij de kans aan de voet om in extremis verlengingen af te dwingen. De oudste van de Versavels schoof de bal weliswaar onder doelman Disztl door maar het leder belandde centimeters naast. "Ik zag de Hongaarse doelman komen, wilde eerst nog naar binnen gaan maar werkte dan te vlug af. Met Honved won de beste ploeg. Toen wij maar niet konden overtuigen heeft de stress ons onhoud baar in zijn greep genomen met het gekende resultaat", aldus de Diestenaar. RONNY SOMERS: "Goede wil alleen volstaat niet. We hebben met veel wilskracht geprobeerd het technisch overwicht van de Hongaren te overbrug gen, maar daar bleef het ook bij. Vooral technisch stond Honved een trapje hoger, dat moet iedereen toegeven", stelt de Lokerse aanvoerder. WLODEK LUBANSKI, de Lokerse hulptrainer, had een paar weken geleden al gewezen op de sterkte van het Hongaarse elftal. De teneergeslagen ex-Sporting-vedette liet zijn ontgoocheling duide lijk blijken. "Doodjammer eigenlijk. Maar ditmaal is de Hongaarse druk ons fataal geworden. Objek- tief moet ik stellen dat Honved de betere formatie was, in alle opzichten. Aan de andere kant speelde Lokeren niet op niveau. De belasting van de laatste weken, het loodzwaar programma, heeft zijn tol geëist. We konden, zoals dat zaterdag tegen Meche- len al het geval was, het spel niet maken. En dat heeft zich vandaag gewroken, niet enkel fysiek maar ook mentaal", aldus de Pool. (v.b.) te laten werd Lokeren in het laatste kwartier van de eerste helft weer baas in eigen huis. Maar weer kwam men niet verder dan een paar goedge- richte schoten van Timoumi en een kopbal van Nijskens. De Hongaren kwamen luttele minuten voor de rust nog dichtbij de openingstreffer. Een uitstekend leidende Schotse scheidsrechter Syme had echter buitenspel gezien toen Lippai van dichtbij aan legde. 0-0 was de ruststand en de herneming bracht weinig ver betering in het Lokerse optre den. Een resem technische fouten, weinig koördinatie en nog meer zenuwen en stress: Lokeren bleef in hetzelfde bedje ziek. Bovendien was Honved sowieso al verzekerd van de kwalifikatie toen Fo dor wegsnelde op de rechter flank en zijn grondscherend schot door Kovacs millimeters naast werd gemikt. Er kwam wel reaktie van de thuisploeg en de broers Ver savel zorgden nog voor het uur voor gevaar. Met een po ging van de jonge Bruno wist doelman Disztl echter raad en Timoumi kopte nadien, na vrijschop van Patrick Versa vel, centimeters naast de Hongaarse kooi. Intussen wa ren al meer dan zestig minu ten weggetikt. Honved bleef domineren. Coach Wim Jansen trachtte het tij te keren door Didièr Verheuge in het veld te bren gen voor Bruno Versavel en de jonge Erwin Palmers voor Angelo Nijskens. En weer schoot Honved een pracht kans vanop 25 meter naast de Lokerse muit. Vijf minuten voor tijd knalde Patrick Ver savel een hoekschop op het hoofd van Meszaros en toen kreeg Disztl het wel. even warm. Maar net voor affluiten zat de kans op verlengingen er wel degelijk in. Met nogmaals Patrick Versavel in de hoofd rol: de Diestenaar, alléén voor doel, miste echter jam merlijk en Lokeren kon het vergeten. De Europese droom is uit. Sporting miste duidelijk punch, weerbaarheid en pre cisie in de voorste gelederen En de kater op Daknam... die was na afloop zeer groot. EERSTE PROVINCIALE ST. WETTEREN - SK AALST 1-0 Deze wedstrijd bewees dat ook tot boekingen. Ook voor verdedigend vechten voor één de thuisploeg werden wegens punt. dikwijls op een punten- protest gele kaarten ge- loze thuiskomst uitdraait. Een trokken. defensief ingesteld SK Aalst zou werkelijk met alle midde len de dubbele nul op het bord houden. De soms over dreven praktijken leidden dan Wetteren trok van meet- afaan in de aanval en een kopbal van Janssens ging net naast. Ook schoten van De Saedeleir, Gampat en Van Lokeren-Honved Boedapest 0-0. Tien minuten voor tijd werd Angelo Nijskens vervangen door Erwin Palmers. De jonge Berchemse belofte werd door de sterke Hongaren ook al geen centimeter vrijheid gegund (ds) der Schueren misten hun doel. Na de koffie kwam Aalst wat meer in het spel en werd nog bijna gevaarlijk ook. Een inworp belandde rechtstreeks in het Wetterse doel en de scheidsrechter die het doelpunt eerst valideerde, zag zijn vergissing in. De Wetterse trainer had ge luk toen hij Luywaert in bracht. Opportunist Luc scoorde het enige doelpunt van de match. Aalst probeer de alsnog een gelijkspel uit de brand te slepen via akties van De Jaeger, maar het bleef onmondig bij de afwerking om titelkandidaat Wetteren te verrassen. Na de wedstrijd verklapte trainer Coopman dat hij ge hoopt had een punt te kunnen meepikken, maar dat dit Standaard «cht té sterk was. Het is intrinsiek de betere ploeg van eerste provinciale, zei hij. Onze jongens hebben ervoor gevochten, maar tegen dergelijke tegenstander is geen kruid gewassen. De trai ner meent dat de komst van KAV Dendermonde punten moet opleveren, al won KAVD vorige week met 5-1 tegen Sint-Lievens-Houtem, toch ook een niet te onder schatten tegenstander. (j.m.h.)

De Voorpost | 1987 | | pagina 17