erima i MAT BEVEREN IN STAART VAN RANGSCHIKKING SUPERIEUR MECHELEN VLOERT BRAAF LOKEREN JORIS CORNETS DAGJE KEMPEN HET LOON VAN D$ WILSKRACHT KARAKTERVOLLE TERUGKEER HET KAN NIET ALTIJD KERMIS ZIJN JF SI Patrick Van Veirdeghem "Logische overwinning" TREKT EENDRACHT AALST DE POSITIEVE LIJN DOOR? 18 - 2.10.1987 - De Voorpost VOETBAL AA GENT - SK BEVEREN 2-0 Volgens Test-Aankoop mag de Freethiel. naast het Astridpark, Olympia en Sclessin, als volledig veilig be schouwd worden. Een bewijs dus dat ook een ouder stadion in orde kan zijn. Van de geel-blauwe voet ballers kan dat laatste voorlo pig niet gezegd worden want na acht kompetitiewedstrij den zakt Beveren naar een gedeelde derdelaatste plaats in de rangschikking. Eén overwinning thuis, één over winning buitenshuis. Een wel erg magere oogst voor de Waaslanders die toch ook dit seizoen nauw bij de top dach ten aan te sluiten. Ook tegen het nog punten- loze AA Gent haalde Beve ren geen punten en de 2-0 viriele voetbal van Gent trou wens met een eerste doelpunt beloond en van toen af ge loofde elke Buffalo in de eer ste overwinning. Beveren raakte niet onder de druk uit en de spitsen zaten volledig in de greep van de jonge verde diging. Rosez had het moei-> lijk en wanneer Danny Pfaff, de enige Waaslander die echt wat op niveau speelde, net voor het strafschopgebied in de fout ging, trapte Verheyen de vrijschop feüloos voorbij de muur en voorbij Dirk Rosez. Nog voor de rust had het trouwens 3-0 kunnen worden want een afstandsschot van Vandereycken sloeg tegen de lat. Trainer Novak haalde na de Een fysisch sterker en beter georganiseerd KV Mechelen heeft Sporting Lokeren de eerste thuisnederlaag van het seizoen toegediend. Een logische overwinning waar uitein delijk weinig op aan te merken valt. Tot ongeveer twintig minuten vóór tijd bleef de hoop op een puntendeling zich koesteren in de Lokerse supporters- harten. Maar een vierde opeenvolgend gelijkspel voor eigen publiek zat er deze keer niet in. Mechelen kreeg al vroeg in de eerste helft een paar scorekansen maar anderzijds had ook Lokeren meer dan eens de 1-0 aan de voet. Patrick Van Veirdeghem, tegen de Maneblussers in een voor hem ongewone rol - hij moest de zeer sterke De Wilde aan banden leggen - vond na afloop de Mechelse zege meer dan logisch. We troffen hem op de behande lingstafel, één been stevig ingepakt... "Een kwalijke trap op de kuit, niet zo ernstig als het eruit ziet", stelde Van Veirdeghem. "Op de overwinning van Mechelen valt weinig aan te merken, al vind ik het doodjammer dat we voor eigen publiek de boot ingingen. Mechelen was stukken sterker, het klasseverschil was duidelijk. Lokeren van zijn kant kreeg ook een paar valabele kansen aan de voet. maar de afwerking bleef achterwege. In het begin van de tweede helft was de tegenstander nochtans te pakken. Met een eventuele 1-0 konden we verder spelen op onze routine, nu was het integendeel Mechelen dat, dankzij de treffer van Ohana, rustig kon blijven doorgaan. Neem daar dan bij dat Jaspers en Rutjes het middenveld potdicht hielden en je enkel kon doorbreken via de flanken. Daar bleven wij echter in gebreke. Maar kom, verliezen tegen een team als KV Mechelen is helemaal geen schande, wij zijn tenslotte geen supermannen. De Maneblussers waren op alle fron ten superieur", besluit Patrick Van Veirdeghem. (V.B.) - KV Mechelen 0-1. Bob Hoogenboom redde zijn team meermaals van een zwaardere afstraffing (ds) [IY] zege van de Buffalo's kan rust de zwak debuterende maar terecht genoemd wor- Herreman uit de ploeg en den. Gent speelde fris en Moshe Sinay kreeg een nieu- leukogend voetbal terwijl SK we kans De Isaêliër toonde Beveren wat apatisch, uitge blust op de mat stond. Toch had de wedstrijd an ders kunnen draaien wanneer scheidsrechter Goris een fou tieve tussenkomst van doel man Laurijssen wel met de zwaarste sanktie had bestraft. Nu kon Guy Frangois slechts trekkebenend uit het straf schopgebied van de Gente naars waggelen. Het was een waarschuwing die AA Gent vrijwel onmiddellijk begreep en de thuisploeg ging nadruk kelijker het veldoverwicht opeisen en met stevige man nen als Verheyen, Jacobs en Dauwe kwam SK Beveren on der grotere druk te staan. Na een kwartier werd dat op Gent meer wilskracht en inzet maar ook hij kon de zwalpende geel-blauwe voet balboot niet drijvend krijgen. Alleen Patrick Staimans kon met twee verre afstandsscho ten voor wat dreiging zorgen. Gent wist de zwakke druk goed op te vangen en Lodders ging zwaar in op de benen van Porte en Raeven. Goris had voor dat zware vergrijp ook slechts geel in de zak. Gent kwam in het slotkwartier toch nog wat onder Beverse druk maar bij de Waaslanders zelf leek het vertrouwen toen ook al ver zoek. Hugo Aerts SC LOKEREN - KV MECHELEN 0-1 Dat Sporting Lokeren het moeilijk zou krijgen tegen KV Mechelen was geen onbekend gegeven. Het team van Aad De Mos barst van talent, is fysiek sterker en beter georganiseerd. Een stevig blok en voor de Wase elf een moeilijke brok. Van bij het startsignaal was duidelijk dat Lokeren niet van plan was al te veel risiko's te nemen. Mechelen daaren tegen domineerde van bij de aanvang van de wedstrijd en plakte de thuisploeg konstant met de rug tegen het eigen doel. De bezoekers kreëerden al vlug enkele reuzekansen die echter werden verkwanseld door een slordige afwerking. Den Boer, Ohana en Cluy- tens deden wel hun best de Lokerse verdediging te ont wrichten, maar voorlopig ging daar weinig gevaar van uit. Aan de overkant waren er kansen voor Didier M'Buyu en Angelo Nijskens die een superieure Michel Preud- 'homme op hun weg vonden. Spelverdeler en uitblinker bij KVM, Lei Clijsters, organi seerde echter de Mechelse verdediging op een dergelijke soliede wijze dat dit de enige Lokerse scoringskansen wa ren vóór de rust. De Maneblussers wilden kost wat kost nog vóór de koffie op voorsprong komen, pogingen in die zin bleven echter zonder resultaat en de brilscore was meteen de rust stand. Zoals de laatste weken al meer gebeurde, kregen we in de herneming een thuisploeg te zien met een ander taktisch gelaat. Agressiever en sneller op de bal kwam Lokeren nu in de wedstrijd. Rond het uur noteerden we de beste aanval uit de wedstrijd, getekend Sporting. Meszaros, Timoumi en Didier M'Buyu slalomden zich naar de Mechelse kooi door snel te kombineren maar de finale pass naar Nijskens werd door een tegenstander in hoekschop verwerkt. Mechelen, via een berester ke Pascal De Wilde, begon opnieuw druk uit te oefenen FRANCS BORAINS-EENDRACHT ZELE 1-1 Eendracht Zele kan op ver plaatsing opnieuw een vuist maken. Dat onderschreven de Zeienaars in een moeilijke uitwedstrijd bij titelfavoriet Franc Borains. Grote figuur was eens te meer doelman Danny Van Puyvelde. Hij toonde zich een betrouwbaar sluitstuk in de Zeelse defensie en smoorde zowat alles wat de Walen uithaalden in de kiem. "Het pleziert me dat de spelers vooral het nodige ka rakter hebben getoond om na de betwiste 1-0 achterstand met sukses terug te slaan", liet «en duidelijk tevreden Eendracht-trainer Freddy Heirman zich ontvallen na de wedstrijd. "Het punt dat we in Bor- nem lieten teloorgaan ligt nog steeds op mijn maag omdat het enkel te wijten was aan een tekort aan mentale weer baarheid. De eerste keer overigens dat ik dit met Een dracht meemaakte sinds ik vorig seizoen als trainer over nam. Na Borains mag ik zon der schroom stellen dat wij opnieuw op een soliede ver dediging kunnen rekenen om met sukses weerstand te bie den aan tegenstanders van dit gehalte. Een technisch sterk geheel waartegen ik vooral een achterstand vreesde. Die is er uiteindelijk gekomen na dat Moyaux in buitenspel mocht vertrekken en Filip Plaetinck volgens de spelers de bal kon keren net voor de doellijn. De grensrechter sig naleerde doelpunt. Een sug gestie waarop de scheidsrech ter onmiddellijk is ingegaan. De vaststelling dat we eindig den als de meest aanvallende ploeg en verdiend tegenscoor- den is positief voor de toe komst." Het gelijkstellend doelpunt kwam er via Stefan De Wolf. Hij was kort voordien inge vallen voor Geert Van Spey- broeck. Deze eerste seizoens treffer zal beslist een hart on der de riem betekenen voor de ex-KAVD'er wiens inte gratie langzaam maar zeker in de goede richting verloopt. (ajz) TUBANTIA HAMME 1-1 Eendracht Aalst - Assent 2-1. verdediging (da) Deze Assentse aanval zal gekeerd worden door de Aalster se VW Hamme behaalde een gelijkspel bij Tubantia Bor- gerhout. Reeds na 120 sekon- den bracht Robbie Smet zijn ploeg op winst. Wie dacht dat dit de inzet betekende van een doelpuntenfestival, was mis. De Durmezonen bleven nog wel het hoge woord voe ren, maar inkasseerden rond het halfuur een uppercut. Dat was koren op de molen van de Antwerpenaars die zich aan de gelijkmaker optrokken en krachtiger reageerden dan verwacht. Na de hervatting werd Vi gor Wuitens enkele keren in moeilijkheden gebracht. "Eigenlijk kwam het gelijk stellende doelpunt in onge lukkige omstandigheden tot stand", zegt oefenmeester Willy Meersman. "De bal week af op het lichaam van Mare D'Hondt. Uiteraard vermocht Jo De Wilde niets tegen het doelpunt. Net voor dien waren wijzelf dicht bij een tweede treffer. Was ons dat gelukt dan had de match allicht een andere wending genomen. Nu trok Tubantia zich op aan de gelijkmaker. Hun strategie bestond erin om ons het voetballen te be letten. Voornamelijk op stil staande fazen geraakten we een paar keer in de proble men. Het dient echter gezegd dat onze defensie behoorlijk was georganiseerd en ook in de middenlinie bleef men de situatie meester. Vooraan vlotte het niet zo best. Het komt er voor ons op aan om ook wanneer we het even wat moeilijker hebben. meer lef te tonen. Voor de thuisploeg was een gelijkspel een triomf. Dat bleek na af loop uit haar reaktie. Wan neer wij op eigen terrein niet verder komen dan een pun tendeling, dan span ik dade lijk mijn zaag. Een wat min dere zondag betekent geens zins een slechte kompetitie. Op zichzelf kan het resultaat bezwaarlijk slecht worden ge noemd. Als we nu zondag aan huis winnen blijven we in de tred van de leider." Vermelden we nog tot slot dat Van Nieuwenhuyse in de loop van de match werd ver vangen. Hij bleek weer last te ondervinden van een eerder opgelopen verwonding. Pa trick Moens volgde hem op. (e.g.) WUUSTWEZEL - SINT-NIKLAAS 1-3 De afwerking die verleden week de Klaasjes lelijk parten speelde was gelukkig van beter allooi in Wuustwezel want anders konden de Waaslanders wel eens hun eerste kompetitienederlaag geleden hebben. Joris Cornet zorg de met een hattrick - wel geen zuivere, maar toch drie doelpunten na elkaar - dat Sint-Niklaas hoog in de rangtabel blijft. Deze druk bijgewoonde wedstrijd op het Wuustwezel- se Hagelkruis was een knappe partij voetbal met twee goed voetballende partijen die re soluut hun kans gingen. Het nu al gekende blitz- offensief van de Wazenaren kende toch weeral bijna suk ses toen Joris Cornet al in' de derde minuut moest gestopt worden door de thuisportier toen hij alleen voor doel ver scheen. Toch was het net als vorige week de thuisploeg die het eerst tot scoren kwam. Na samenspel van de thuisspelers De Roover en Claessens mocht Verstraeten vrij en on gehinderd naar het Sint-Ni- klase doel trekken. Hij om speelde dan ook voorbeeldig doelman De Maeyer en zette zo de 1-0 op het bord. De thuisvreugde was echter maar van zéér korte duur want Joris Cornet tikte één minuut later een geloste bal binnen nadat Danny Bonny met een hard schot thuisdoelman Stickens in gebreke had gevonden. Toch moest Sint-Niklaas nadien weer Wuustwezel het spel laten maken en het kon enkel via de counter enig ge vaar scheppen. Na de rust eenzelfde spel- beeld, maar een attente doel man De Maeyer redde knap pe Wuustwezelpogingen van Claessens en Nardus. Joris Cornet daarentegen kon een missertje in de thuisdefensie uitbuiten en bracht in de 77ste minuut Sint-Niklaas op een zeer gevleide 1-2 voorsprong. Wuustwezel ging nu op zoek naar de gelijkmaker maar De Maeyer was steeds attent en hield zijn ploeg in deze wed- strijdfaze overeind. Toen Vinck dan nog maar eens met een verre bal het thuiskamp ontzette bleek dit de ideale voorzet te zijn voor de kwikzilveren Joris Cornet die de ver voor zin doel staan de Stickens prachtig vloerde met een lobbal: 1-3, 89ste mi nuut. Zo wonnen de Klaasjes nog met een ruime winstmar ge deze genietbare partij. (M.S.) en het was Hofkens die voor de beslissing zorgde door on geveer een kwartier van het einde achter Patrick Versavel weg te springen en Ohana de kans te geven zijn eerste kom petitietreffer aan te tekenen. 0-1 en de Lokerse pijp was uit. De score zou niet meer wij zigen en en Lokeren pakte voor de vierde achtereenvol gende maal thuis naast de vol le pot. Na drie keer een ge lijkspel op Daknam bleef het nu puntenloos. Trainer Wim Jansen erken de na afloop de superioriteit van de Mechelaars maar be treurde anderzijds dat zijn pu pillen het niet langs de flan ken hadden geprobeerd, in plaats van zich steeds vast te lopen op een stevig middenveld. Kapitein Ronny van zijn kant werd e nuten na de treffer v vervangen en dat helemaal niet. "Ik toch een goede wed mijn vervanging vond begrijpelijk. Vorig seizor soortgelijke omstandig! werd telkens een midc' der vervangen. Waaroj ik?", vroeg de Lokcrsi voerder zich af. Hoe het ook zij, hetvj voor Lokeren was i Het miste duidelijk n organisatie om te kunuj tornen tegen een team In alle opzichten sterker Vivian B E. AALST - ASSENT 2-0 Na een spektakelryke tweede helft is Eendracht Aa in geslaagd de volle inziet in het P. Cornelisstadi j houden. Dat heeft Aalst o.i. vooral te danken ai 1 enorme inzet en wilskracht nadat het op een kwi jc. Hc van het einde tot tien eenheden was herleid dotjooj uitsluiting van De Maere. men die niet iedere v in tweede nationale zk werd. ren. Langs de andere I het ons opgevallen dat wat het afwerken betri iermo een klein vaatje tapt. Z s en Urzua zijn wel tec ng. knappe spelers, maar 2 sen voldoende punch ^lnni zaak volledig te kunn idank* ronden. Aalst komt tro oefeni vooraan duidelijk gcsti voor 1 kort. Fazekas beschikt en. geen target-man om vo )c eer funktie in aanmerking ig opg 'a- men Ook op het middt tondse Een breedlachénde Faze kas zei na de wedstrijd dat het tweede sukses van Aalst voor al te danken is aan het een drachtig samenwerken van al le spelers, "Als het minder goed gaat en men numeriek in de min derheid is, hoeft men door te vechten en te bijten tot op het tandvlees. Dat is gebeurd de ze namiddag door jongens die wellicht minder talent hebben dan de poulains van mijn kol- lega Van Moer, waarvan som migen vroeger heel wat ring hebben opgedaan in eer- ontbreekt nóg de echte ste nationale. Dus hoed af tekt om voor splijtende voor die totale inzet en de motivatie waarmee Assent werd aangepakt en versla gen", aldus Fazekas. Bekijkenswaard waren ook de doelpunten van Een dracht. Het eerste werd ge scoord uit een vrije trap van- op ruim 20 meter door Pee- men. Ondertussen ters, die zijn naam als vrij- Eendracht 5 op 8 en schopspecialist alle eer aan- helemaal niet zo slecht deed. De winninggoal kwam een team waarvan sot van de voet van Van Pete- akteurs uit de derde ghem. Hij omspeelde met een komen en zich nog m schijnbeweging nog een laat- aanpassen aan de snelh Ise spi loelpu eJvan T Eendracht Aalst - Assent 2-1. Na de strafschop nam de druk van de Aalstenaars toe (da) ste tegenstander en knalde speelstijl van tweede I. Hc onhoudbaar in het dak van de nale. goal binnen. Een doelpunt van uitstekende makelij zoals Van 9 oktober tot en met 15 november organizeert het Provinciaal Museum te Has selt Euregionale 2. Jonge kunstenaars krijgen daar de kans om hun kreaties voor te stellen. Dit jaar gaat het om Joachim Bandau, Dre De- vens, Fons Haagmans, Ben Hansen, Barbara en Michael Leisgen, Jacques Lizenzc, Jo- han Muyle en Vincent van den Meersch Op 28 oktober treedt Herman Van Veen op in de Koningin Elisabethzaal te Antwerpen. Na afloop van de voorstelling wordt zijn bock «Donderlok- je en het land van licht» voor gesteld. Na de hardbevochten zege tegen Assent leeft men i Ecndrachtkringen in een bepaalde euforie. "Inderd n dat heb ik moeten vaststellen", bevestigt ons voort Van de Wacter. "Maar dat is uiteindelijk een gevaarlijke situatie, komt er thans op aan het hoofd koel te houden en beide voeten op de grond te blijven en zaterdagavond! op Lierse ons op te maken om tenminste één punt graaien. Dus de positieve lijn doortrekken in het v zicht van de eerstvolgende thuiswedstrijd tegen Eist tot nog toe een van de koplopers in de tweede klasse een gunstig resultaat in de Pallieterstad zou die dan kunnen uitgroeien tot een topper." Ondertussen noteren we ook optimistisch nieuws aang de de herstellende J.P. Minsart. Hij speelde al een h wedstrijd in een oefenpartijtje, mist nog wel konditie klaagt niet meer over pijn. Chunga keerde in de loop de week uit Zimbabwe terug en zal hoogstwaarschif kunnen opgesteld worden in de wedstrijd tegen Eisde wedl 11 zetten te zorgen. Wellic 1 Chunga, die ondertusso J één jaar is aangewt maar nog een paar moet wachten alvorci speelgerechtigd kompetitie, voor een clcjBBEI ke "job" in aanmerkin l emani :ht winm doelp bal is en pa worde ndsbe *ke e hel: tspron, puntci ïche ei le got eeper E was 'elijks te m; tselijk zijn de Mi en ze ziji 00 pdrac rol t Ded v ingde ttrfose n kwr en D Lebt initi oppo I )at hi had il

De Voorpost | 1987 | | pagina 18