ONDERMAATS DUBBELE TEGENSLAG VOOR LOKERSE S.V. SGHOONAARDE COUNTERT SPARTA APPELS ELK EEN HELFT TWEEDE HELFT MET TIEN VRIJ-, RIJKS- EN GEMEENTELIJK ONDERWIJS SPORTTEN SAMEN IN LOGISCHE DRAWN ERKSTRA.AT 97 Si NT GILLIS WAAS puden e /on|n legio. 1 Sonck ig over te hei jna fat n ervaring en nslüitir werd hij voor rong I' tverkoren. On an in f< tieve noot ke j de ko i weinig benij rekt dc kompetitiestal loton 8. Met Loket ders k regen we reeds euw u titelfavoriett 'am er 20 - 2.10.1987 - De Voorpost VOETBAL HERLEVING ST.-PAUWELS - SPARTA WAASMUNSTER 0-0 Ondermaats, rotslecht, bene- heid. Voor deze aanslag bleef den alle niveau, waren een de fluitenier zonder reaktie. aantal superlatieven die te ho- Hevig protest van de thuisspe- ren waren na de 90 minuten snertvertoning die alle ak- teurs zondagmiddag op de St.-Pauwelse grasmat opvoer den. Wanneer we alle akteurs de naast. Na de pauze v zeggen bedoelen wij inklusief weerom Sparta dat de i scheidsrechter Uyttendaele vangsminuten opeiste. Van en zijn twee grensrechters Boxlaer noopte De Jonghe want ook zij bleken duidelijk nogmaals tot een flinke red- Iers leidde tot een gele kaart voor Dullaert. Even voor rus ten kon Van Boxlaer even dreigen maar zijn loeier keil- s het «minder geïnspireerd». ding. St.-Pauwels nam Het voor aanvang nog steeds meer en meer de teugels in puntenloze Waasmunster handen, maar kon niet ver zorgde voor het eerste gevaar, doezelen dat het geen echte Mohamed Aghaibi was het afwerkers in zijn rangen die tot tweemaal toe keeper heeft. De inbreng van De De Jonghe op de korrel nam. Jonghe een kwartier voor af- Sparta bleef even gevaarlijk en slaagde erin op het kwar- fluiten kon ook hierin geen verandering brengen. Heikant (bvw) Grembergen 1-2. Gert Van Cauteren probeert een lokale aanval te tier een serie gevaarlijke Toch waren er nog kansen hoekschoppen te trappen. De De Beleyer. die zijn HEIKANT ZELE - GREMBERGEN 1-2 Haasdonk - Lokerse 0-0. De Haasdonkse aanvaller wordt neergelegd maar de ref laat verder spelen (dw) RED STAR HAASDONK - LOKERSE SV 1 -0 thuisdefensie, wist dit eerste vluchtschot naast zag gaan en gevaar echter te keren. Aan Kleber Maes die doelman de overzijde ging Jacobs' Van Den Broeck in de weg De Zeienaars zijn in het ge- schot nipt naast. Even voor vond. Herleving hield aan de- westelijk derby met Grember- het halfuur werd St.-Pauwels- ze wanvertoning een puntje gen de laatste vijf minuten ten stelde klubsekretaris Van Lijsebettèns... stommiteit waarmee je uitein- speler Dullaert neergehaald over en Waasmunster ver- onder gegaan. Een positief delijk gans de ploeg straft. in de backarea. Meer dan een overde zijn eerste kompetitie- onrechtstreekse vrije trap had puntje. Beide trainers, Da- saldo voor de bezoekers die op basis van hun prestatie scheidsrechter Uyttendaele neel en Dhanis waren het na verdiend aan de winnende hier niet voor over. Het ge- afloop roerend eens over het hand bleven in de Sportstraat. kraakte schot van Van Pou- feit dat beide ploegen met dit een punt nog teveel kregen. Heikant kon echter verzach- De volgende weken zal zeker tende omstandigheden inroe- vand e Rem der Clen Cesar Malderen was trainer «Een Verhelst verplicht spits an kwa man Van Driessche na aktie o| erdediging over te Door zijn ervaring doorzicht werd hij cke ging via een bezoekend been naast. Een zestal r ten later werd de doorgebro- uit een ander vaatje getapt pen. In de tweede helft dien ken Jacobs eveneens neerge- dienen te worden. Met elf hoorde een punt be slist tot de mogelijkheden. Dit sprankeitje hoop was ge- funktie uitverkoren, wettigd vermits Dirk Van deze positieve noot Puyenbroeck vrij vroeg de ge- ploeg een lijkmaker kon netten. Naar- waardige mate de wedstrijd vorderde een 2 voelde je de kansen keren Stekene maaid in de zone van de waar- Het ongeluksweekend voor Lokerse begon al vorige zaterdag toen de knusse kantine in de Scherpeputstraat door brand volledig verwoest werd. Zondag in Haasdonk konden de Lokerse spelers op geen sportieve manier wraak nemen tegen dit grote verlies, zodat we rustig mogen stellen dat dit voor Lokerse een «zwart» weekend zal blijven in de klubgeschiedenis. Haasdonk startte het beste en 1-0 voorsprong, kreëerde langs Dirk Maes de Wie op Haasdonk op achter- beste kansen in de aanvangs- stand komt moet over heel fase. Nadat Lokerse via Dela- goede papieren beschikken rue zich toch ook eens was om nog terug te komen, vraag gaan tonen tot bij fle thuispor- dat maar eens aan Stekene... tier, kwam de thuisploeg toch Lokerse ondervond dit dan in de 22" min. van de partij ook aan den lijve want nadat op voorsprong. De doorge- de thuisploeg net voor het broken Deamen werd gepakt einde van de eerste periode door Bonnaerens en scheids- nog wat kansjes kon kreëren rechter Weyn aarzelde niet liep Lokerse te pletter tegen om naar de penaltystip te de goed uitgebalanceerde wijzen. roodgele thuisverdediging... Dirk Maes, de gevaarlijkste Nochtans was het Lokerse thuisspeler, het de hem gebo- van Antoine De Nul met ze den kans niet liggen en bracht kere doelstellingen uit de zo zijn ploeg verdiend op een kleedkamers gekomen voor de tweede periode. Het nam dan ook direkt het initiatief voor de laatste 45c min., maar in de zone van de waarheid liep het menigmaal mis, gro tendeels door overhaasting. Op een zeldzame counter kreeg Dirk Maes voor Haas donk nog zelfs de beste kans uit deze tweede helft, maar zijn te zwakke schot was geen bedreiging voor Lokerse por tier Lieven De Keyzer. Zo doofde deze wedstrijd uit met een winst voor de thuis ploeg die behaald werd op identieke wijze als tegen Ste- BLIK OP VIERDE PROVINCIAAL den ze met tien op te tornen voor Grembergen. Hun hoge tegen een zegedriftig Grem- ballen brachten ons geregeld bergen. Kort voor rust werd in moeilijkheden. Om die re- Etienne Kesteleyn wegens na- denen kan je overwinning van trappen vroegtijdig wegge- Grembergen nauwelijks aan- stuurd. «Dat heeft ons uit- vechten». Door de onbeschik- eindelijk de das omgedaan», baarheid van libero Luc Vqn potentiële bekampen. Toch dient mende weken het een c n enke der rechtgezet wil men [haalde dezelfde weg opgaan seizoen». (AJZ) [hot. O Mooi Grembergen kunnen we welhcht in ons volgende num mer vertellen. M.S. De Appelse vierdeprovincia- matte verrichting tegen Her- Ier heeft zich op eigen veld dersem. Willems en Muyse- door de buren uit Schoonaar- winckel ontbraken bij de Bug- kene, me! een vroeg "Spun! i" <1= l<«™ laten leggen genhoutenaars en hun afwe eg een ijzersterke verdedi- Sparta was onbetwist de bete- zighetd liet sporen na. Maar _jn_ re ploeg. Dat gaf men ook in zelden kon men een vuist ma- Of deze spelwijze vruchten Schoonaarde toe, er wel aan ken tegen een ploeg waartc- zal afwerpen op bezoek bij toevoegend dat het toch maar gen men m feite zonder de - - alleen het resultaat is wat telt. minste moeite had moeten Doelman Abdon Becque van winnen. Juventus was onbetwist de Een verliespunt, reageerde centrale figuur. Hij pareerde men bij de Eendrachters. een paar Appelse kanonbal- En wat gezegd van... Rapide len. De roodwitten domineer- Lebbeke? Voor het eerst den overigens uitgesproken sinds de oprichting prijken de en het bezoekende Juventus Lebbekenaars vooraan in de kwam er maar af en toe even rangschikking. Dat komt om- aan te pas. In Schoonaarde dat we een paar goede trans- heeft men echter niet veel fers hebben gerealiseerd, wist nodig om een goal te maken, men ons in Lebbeke te vertel- Marc Van Hauwermeiren flit- len. De nieuwelingen vallen ste op een gegeven ogenblik ontzettend mee en dat is veel- door de Appelse verdediging belovend voor het verdere en ja, het was een doelpunt. verloop van de kompetitie. Men jammerde in Appels, De Smedt opende in de eerste want dat ene doelpunt bete- helft de stand en na de hervat- kende niet alleen de neder- ting werd het 4-0 door toe- laag, maar ook het verlies van doen van Roelandts, Ver- de leidersplaats. Tegen de leyen Heikant - Grembergen 1-2. Etienne Kesteleyn in strijd met de Grembergse defens echter goed stand hield (bvw) Enig in Vlaanderen: drie deelnemers en lesgevers. sprake: alle groepen Leemans Nu maar scholen van Kicldrecht uit de In de voormiddag werden ingedeeld volgens eigen cantt van'hct srël in! wtstmen hóren "dat we in de volgende drie verschillende netten sta- drie sporten geïnitieerd volgens (s morgens) of lotbcpal ons zondagavond in Appelse weken kunnen standhouden ken de hoofden bij elkaar en keuze van de kinderen zelf. middags) en met voetbalmiddens te vertellen, aldus de Lebbekenaars, die samen met de Gemeentelijke zwemmen voetbal, hockey, school. Na de estafeth in de afgetekende overwinning Sportdienst van Beveren basket... het kon allemaal, er nog een verrassing: hun klublokaal fors hebben werkten zij een initiatiesport- De lesgevers brachten hun een op het voetbalveld Akkoord, zegde men Schoonaarde, maar dat is nu eenmaal voetbal. Eendracht Opstal toonde een gevierd. Haasdonk - Lokerse 0-0. Paardrijden of voetbal? Al bij al bleef het toch fair (dw) Kieldrecht - Moerbeke 2-2 dag uit: 25 september, prach- sport zo goed mogelijk over men deed men een E.G. tig weer en veel entoesiaste en probeerden op 1 uur de minuten aerobic - meJ kinderen iets bij te leren. De zelfs tussen de kinderef echte apotheose kwam na de directeur ontdekken middag: 360 kinderen en le- toesias) mee met de raars deden hun uiterste best zwaaide. Ook de leraal om de estafetten die waren den dapper mee maar sa opgesteld zo vlug mogelijk te gen moesten stoppen,] beëindigen: met waterballon- konditie was blijkbaar zoek De onbetwiste topper in vierde bracht Kieldrecht en Moerbeke tegenover elkaar. Beide ploegen namen elk maar dit mag toch geen noe- één helft voor hun rekening zodat de puntendeling een waardemeter was voor deze goede party voetbal. Moerbeke nam de beste start scoren in het resterende half- en de thuisportier moest al uur zodat deze topper onbe slist eindigde en beide ploe gen bovenaan de rangtabel blijven hangen. Kieldrecht trekt dit weekend wel op be ven voor de ploeg van voorzit ter Vlegels. Moerbeke komt thuis uit tegen Tielrode zodat ook hier puntengewin mag verwacht worden. bij gebuut Mcerdonk ncn gooien kegels overbren- ter dan die van de kinde H.. -To., .„ui, gen, water dragen in een plas- Achteraf werd een et tiek bakje enz... Het was pie- tie gehouden: het alge zant om te doen... maar ook besluit was dat dit net-I om te zien! schrijdend initiatief een] De toeschouwers waren tal- ses was. Schepen Van rijk, ouders en familieleden meiren deed dan ook kwamen supporteren voor lofte deze manifestatie hun telg. te herhalen en dit^zelfsj Van rivaliteit tussen de tueel in andere deelget scholen onderling was Reen ten te laten doorgaan. organisatie kon slechts doorgaan door del de verstandhouding tuss# drie direkteurs onderlid met de hulp van de ged telijke sportdienst. M.S. Voetbal. Op het terrein van Lokerse SV brandde de fraaie kantine volledig uit, vermoedelijk door een kortsluiting. Er is veel schade en het werd dus een ware ramp voor de klub (dw) TK MELDERT FC KERKSKEN 0-0 Beide ploegen maakten er complete off-day en kende werd door een verdediger van een sportieve snel betwiste wedstrijd van. Dat de partij op een scoreloos gelijkspel eindigde, lag in de eerste plaats aan het feit dat de voor zet van de waarheid te onpre cies gericht was, zodat op die- wijze heelwat mogelijkheden zich gewoon niet konden voordoen. En toch was de wedstrijd het bekijken zeer zeker waard. Bij de bezoekers speelden vooral Baetens, Van Herre- weghe en Antonio Diaz zich in de kijker. Bij Thor zette de debuterende Tom Van de Sy pe een gave verrichting neer. Na het debacle te Serskamp herpakte ook de oranje-groen verdediging zich. Alleen Wim Wauters verkeerde in een meerdere ongelukkige bal- de lijn gekeerd in de voeten kontakten. van Var. de Sype. Laastge- Aan de 17' noteerden we de noemde knalde op het li- eerste echte doelkans van de chaam van Collijns, waardoor wedstrijd. Kurt Everaert trok weer Fruythof kon koppen, vanop links, maar de prachti- maar Johans poging spatte via ge en vooral krachtige kop- dc onderkant van de deklat slag van Fruythof werd door terug in het veld, Even later Collijs bekwaam uit de win- lanceerde Van Mulders de in- kelhaak gezweefd. Halfweg middels ingekomen Cooman, de eerste helft kwam Thor die teruglegde op Everaert. gelukkig weg. toen A. Diaz Een bezoekend verdediger op de rechterstaander duwde paniekerig in hoek- plaatste. schop. Bij het begin van de 2dt speel- Aan de 66' bediende De Gus- helft leek Meldert Kerksken semé aan de overkant De te kuhnen terugwijzen. Na 8' Troyer, die onbegrijpelijk hadden de bezoekers erg veel geluk. Van de Sype bediende Everaert, wiens poging in cor ner werd geduwd. Fruythofs kopbal die hierop volgde. miste Naar het einde van de wed strijd verwaterde het spel enigszins, zodat het bij een billijk gelijk spel bleef. dadelijk de doorgebroken Claeyé stoppen om de eerste goal van het bord te houden. Langer dan een kwartier kon Kieldrecht echter niet stand houden tegen een ontketende suikerploeg die er een ware uitputtingsslag van maakte. Claeyé was zijn bewaker nog maar eens te vlug af en scoor de nu wél het openingsdoel punt: 0-1, 15c min. Moerbeke bleef dan nog zoe ken naar de verdubbeling van de stand maar zou toch niet meer scoren tijdens de eerste periode. Na de kampwisseling kwam Kieldrecht wat meer het hoge woord in deze partij opeisen. Geleyn kwam in de 48ste mi nuut dichtbij de gelijkmaker die Kieldrecht zocht. Het wa- ren echter de gasten uit Moer- Kieldrecht - Moerbeke 2-2. Een gevaarlijk standje voor het Moerbeekse doel (Iv) beke die met een knap opge zette tegenaanval langs hun gevaarlijkste man Claeyé tot 0-2 konden uitlopen. Terwijl iedereen nu wel het ergste vreesde voor de thuis ploeg kon thuisspeler Geleyn enkele minuten na dit tweede bezoekende doelpunt, Kiel drecht toch terug hoopvol in de goede richting zetten met een mooie goal, goed voorbe reid door De Wilde. En Gunther Geleyn kreeg de smaak blijkbaar te pakken want nogmaals drie min, later rolde hij de hele Moerbeekse defensie op alsof het suikeren mannen waren en scoorde overgelukkig het tweede thuisdoelpunt dat zijn ploeg toch nog een punt opleverde Kieldrecht - Moerbeke 2-2. Beide ploegen kombineerden vlot en maakten er een m deze wedstrijd want beide aangename wegrijd van (Iv) klubs kwamen niet meer tot 6 J K.B.G.B. VERBOND LEBBEKE Uitslagen 1ste speelweek Vrijdagreeks A Brasan A - Klicksken A Sprinters B - Ondcrschuur Lilianevr, A - Paviljoen A Kasscist. A - Beukenhof A rijdagreeks B Blockskes A - Brasan B Ondcrschuur B - Sprinters AÏ Flippers A - Paviljoen B Nolle A - Clubken A Zuterdagrecks A Brasan A - Brasan B Lilianevr. A - Lilianevr. B Statievr. A - Paviljoen A Zandstr. A - Sticrenhol A Zaterdagreeks B Moderna A - Moderna B Zorro's A - Lilianevr. C De Post A - Rhamar A Speelkalender van dit weekti Beker van Lebbeke

De Voorpost | 1987 | | pagina 20