OEIENDE KOERSEN LS SLOT VAN WEGSEIZOEN KLIN6E EN WHITE BOYS SCHUIVEN DICHTER ROGER BEELAERT NOG MAAR EENS DE STERKSTE De Voorpost - 2.10.1987 - 21 JHRIUEI pMKEN ItetEMK ifettei sing: I Iveld j een 11 - men nderea en did natuj oor dej g tussj ïdcrlin le genj WIELRENNEN iterdag in Lebbeke en D-reeksen 'aul De Wever en Re- ii De Moor bliksemstart van istaaf Sonck werd de koers rekt op gang getrokken. Er :rd een hoog tempo aange- iden en de demarrages wa- e lan n legio Een onrustige Dési- Sonck ging er slag om slin- :r vandoor, maar toch ge- akten er vier renners voor- zonder hem: Paul De We- r, Remi De Moor, Georges an der Cruyssen en Oscar e Clercq. Zij namen een ler G inderdtal meter voorsprong, spits an kwam er een geweldige ie na aktie op gang die de leiders :e he na fataal werd. Toen de ïg en nsiüiting bijna een feit was, voor rong Ivo De Wachter, de On in in forme, in één ruk tot Dt ke j de kopgroep en ging daar benij rekt de forcing voeren. Het tiestai loton aarzelde en de vijf Loker ders konden de kloof op reed* euw uitdiepen. Achteraan orietr ram er geen georganiseerde ient d cht meer, wel demarrages een c n enkelingen die niets meer I men haalden. an als vijf bleven ruim buiten tot. Op een paar honderd iter van de streep gingen e Moor en De Wachter er ndoor De Moor won schit- end. terwijl even later de lende De Wever en Van Cruyssen en De Clercq langs gaf en zo knap de C- sks won. Het moet er toch van komen nadat hij de jtste weken steeds vooraan geëindigd. Bij de achter- •ers won Van der Vurst de it, voor Boone en de har werker van de dag, Désiré :k. i en B-reeksen juc Van Der Eecken i Willy Van Londer- ele leeds vroeg in de wedstrijd s et een vlucht met vijf ■innen: Bruno Heyvaert, de pers Luc en André Van der gden, Eddy De Cuyper en Van Londerselc. Zij n het volhouden tot ftocrs, maar een nooit af- Ind peloton, dat werkelijk Jvel van deze vijf moest hebben, zou alles weer samen brengen. Niet voor lang ech ter, na enkele forse schermut selingen gingen Luc Van der Eecken, Eddy Van de Meirs- sche, Danny Van Houtte, Willy Van Londersele, Eddy De Rijck, Johnny Scheer- linck, André Van der Eecken en Edwin Nevens er vandoor en alleen Johnny Dierickx zou zijn wagentje nog kunnen aanpikken. De rest was ge zien. Van Londersele verraste nog zijn medevluchters in de laatste ronde en kwam licht afgescheiden aan terwijl er voor de eerste plaats van de A-reeks een nijdig spurtje no dig was tussen Van de Meirs- sche en Luc Van der Eecken, door laatstgenoemde met een zucht gewonnen. Uitslagen A-reeks: 1. Luc Van der Eec ken, 2. Van de Meirssche, 3. Van Houtte, 4. De Leeuw, 5. Pollet, 6. De Milde, 7. Hey vaert, 8. Haentjens, 9. De Vos, 10. Goessens. B-reeks: 1. Willy Van Lon- derzele, 2. De Rijck, 3. Die rickx, 4. Scheerlinck, 5. Van der Eecken, 6. Nevens, 7. Van der Helst, 8. Bisback, 9. Nicolas, 10. De Gendt. C-rreks: 1. Paul De Wever, 2. Van der Cruyssen, 3. De Clercq, 4. Colman, 5. Ver baeken, 6. De Schepper, 7. Sonck, 8. Neyts, 9. De Sam- blanckx, 10. De Backer. D-reeks: 1. Remi De Moor, 2. De Wachter, 3. Van der Vurst, 4. Boone, 5. Sonck D., 6. Mertens, 7. Van den Hoec- ke, 8. De Rijbel, 9. Van We- zemael, 10. Gevaert. Zondag, sluitingsprjjs in Sint-Lievens-Houtem C- en D-reeksen Pierre De Watines en Désiré Sonck Het vele bochtenwerk en de hevige wind was er de oor zaak van dat heelwat renners vroegtijdig de strijd staakten. Vooraan vormde zich een sterke kopgroep van achttien renners, die de rest in de vernieling scheen te zullen fietsen. Toen hardfietser Wil ly Roels door pech werd te ruggeslagen en ook Paul De Wever lek reed, scheen het vooraan wat minder te gaan. Toen Fons De Schepper, Pierre De Watines en Désiré Sonck er vandoor gingen, brak bij de anderen de veer en werd het knokken om ook nog weg te geraken. Achter aan kwam een beresterke Willy Roels met Paul De We ver en nog enkele anderen gevaarlijk opzetten en bij het ingaan van de laatste ronde kregen we achter de drie kop lopers een gedeeltelijke her groepering met het groepje Roels-De Wever, dat kwam aansluiten. Terwijl het trio vooraan buiten schot bleef en voor de bloemen spurtten, kregen we achteraan nog een ontsnapping van Neyts, Col ken, Gino De Vos en Willy Van Londersele. Zij kregen bij het ingaan van de laatste ronde het gezelschap van kampioen De Rijck en Scheerlinck, terwijl ook John ny Dierickx in een prachtige stijl kon aansluiten. Zeven renners dus met honderd me ter voorsprong op een peloton dat zich nog niet gewonnen gaf. In die laatste ronde wer den alle registers openge gooid. Eddy De Rijcke en Johnny Scheerlinck ontsnap ten nog uit het kopgroepje en kwamen licht afgescheiden toe, terwijl de vijf anderen nog werden gegrepen. Daar door werd Bert De Leeuw onverwacht winnaar van de A-reeks. Hij schreeuwde zijn Neyts, 4. De Wever, 5. Col man, 6. Roels, 7. Colsaerts, 8. Van Gestelen, 9. Van der Cruyssen, 10. De Clercq. D-reeks: 1. Désiré Sonck, 2. Droesbeke. 3. Tanckeré, 4. Van Den Hoecke, 5. Van der Vurst, 6. De Wachter, 7. D'Hondt, 8. Boone, 9. Cob- baut, 10. Mertens. BWCL-nieuwtjes Tijdens de laatste wedstrijden heeft het bestuur een zeer positieve test gedaan met een video-camera. Achteraf kon iedereen de proeven gaan be kijken en ze waren gauw eensgezind met de officiële uitslag. In het vervolg zullen dus heelwat diskussies kun nen vermeden worden en zal WAOD-Wielrennen. Patrick Bols sens won de spurt voor de tweede plaats in Sint-Niklaas (dw) BWCL-Wielrennen. In Sint-Lievens-Houtem won Désiré Sonck de D-reeks en De Watines de C-reeks man, Tanckeré en De Wever, die nog over reserves beschik ten om door te beuken. In de spurt van het peloton haalde Van Den Hoecke het, voor de sterke Willy Roels. die een ganse koers in de achtervol ging zat en dan nog de kracht had om-het ganse pak achter zich te houden. A- en B-reeksen Bert De Leeuw en Johnny Scheerlinck Hetzelfde scenario als in de andere reeksen. Voor half- koers was de helft van de deelnemers al naar huis ge fietst en vooraan reden vier renners die vrijwel gans de koers voorop zouden blijven met een steeds schommelende voorsprong van zo'n dertig vijftig sekoden: Luc Van der Eecken, André Van der Eec- L-Wielrennen. In Lebbeke was Willy Van Londersele primus van de B-reeks en Luc der Eecken van de A-reeks v.„. t'L-Wielrennen. Remi De Moor werd winnaar van de D-reeks in Lebbeke, terwijl De Wever de C-reeks op zijn naam schreef vreugde uit na deze pracht- koers met een verrassend slot. Uitslagen: A-reeks: 1. Bert De Leeuw, 2. Heuninck, 3. Pauwels, 4. Van de Meirssche, 5. Van der Eecken, 6. De Vos, 7. Haen tjens, 8. Ryde, 9. Cornu, 10. De Milde. b-reeks: 1. Johnny Scheir- linck, 2. De Rijck, 3. De Winne, 4. Dierickx, 5. Van der Eecken, 6. Van der Helst, 7. Cornelis, 8. Van Holen, 9. De Gendt, 10. Van Laer. C-reeks: 1. Pierre De Wati nes, 2. De Schepper, 3. VOETBAL iedereen de plaats krijgen waarop hij recht heeft. Op zaterdag 3 oktober en zondag 4 oktober organiseert de BWCL een eetfestijn te Gijzegem in zaal Den Uil, Stationsstraat 62. Volwasse nen betalen 300 F, kinderen 150 F. Iedereen is welkom. Men serveert op zaterdag van 18 tot 22 uur en op zondag van 11 tot 15 uur. Het crossseizoen start op za- terdag 10 oktober in Nieuw- kerke aan café De Volks kring. Op zondag gaan de renners het veld in te Laarne- dorp aan café Boldershof. VIERDE PROVINCIALE In St.-Niklaas Slechts 36 W.A.O.D. renners kwamen hun rugnummer af halen aan de Elisabethlaan te St.-Niklaas. Patrick Bolssens, Paul Boel en John Hendrickx waren de eerste onruststokers in deze wedstrijd. Toen zij vijf ronden later het gezel schap kregen van Roger Bee- laert, Jan Meul en nog een tiental andere kandidaat win naars was meteen even na halfkoers de beslissende ont snapping tot stand gekomen. Met nog een tiental km. voor de wielen waagde Roger Bee- laert een uitlopingspoging. Marco Smet, Patrick Bols sens, Paul Boel en Jan Meul probeerden de aansluiting nog wel te bewerkstelligen maar kon het laatste gaatje echter niet dicht rijden. Zo won Roger Beelaert zijn 15e bloemtuil van dit nu toch wel ver afgelopen seizoen. Bij de achtervolgers regelde Patrick Bolssens de spurt voor de tweede plaats voor Marco Smet en Jan Meul. De uitslag: 1. Roger Beelaert, 2. Patrick Bolssens, 3. Marco Smet, 4. Jan Meul, 5. Paul Boel, 6. Adriën Maes, 7. Pa trick De Maere. In Kieldrecht: William Despeels de snelste I Na 7 van de 12 af te leggen ronden kon een kopgroep van 15 renners zich afzonderen van de 37 vertrokken W.A.O.D. renners. Alle ge kende favorieten zaten voor aan zodat terugkomen voor de aqdere renners zeer moei lijk zou worden. Dat bleek trouwens toen de zelfde 15 leiders zich aanbo den voor de eindspurt aan de Dorpstraat te Kieldrecht. In een ware koninginnespurt won William Despeels met een half wieltje voorsprong op Patrick Bolssens die de eveneens plaatselijke Roger Beelaert voorafging voor de 3e plaats. De uitslag: 1. William Despeels (Beve- ren) de 80 km in 1.53 uur, 2. Patrick Bolssens, 3. Roger Beelaert. 4. Frans Schuer- mans, 5. Felicien Claessens. 6. Marco Smet, 7. Frans Brouwers, 8. Modest Smet, 9. Julien Rogiers, 10. Charles Mollet. WAOD trofee Waasland Stand na St.-Niklaas (27/9) 1. 1. WiUiam Despeels, Beve- ren, 747 p.; 2. Marc Borg- graef. Burcht, 584 p.; 3. Jan Meul, Beveren, 551 p.; 4. Pa trick Demaere, Nieuwkerken, 547 p.; 5. Roger Beelaert, Kieldrecht, 531 p.; 6. Patrick Bolssens, Kieldrecht, 455 p.; 7. Modest Smet, Zwijndrecht, 436 p.; 8. Etienne Fleury, Melsele, 408 p.; 9. Freddy Luyckx, Waasmunster, 405 p.; 10. Marco Smet, Beveren, 380 p.; 11. Marc Vandermeu- len, St.-Niklaas, 378 p.; 12. John Heyndrickx, Nieuwker ken, 345 p.; 13. Felicien Claes sens, Grembergen, 333 p.; 14. Erwin Van Sande, St.-Ni klaas, 255 p.; 15. Michel De- cononck, Zele, 246 p.; 16. Pa trick Van Clapdorp, Belselc, 234 p.; 17. Roger Hoof, St.- Niklaas, 217 p.; 18. Julien Demol, Belsele, 213 p.; 19. Gerrit Decauwer, Moerzeke, 207 p.; 20. Herman Van Ha ver, Moerzeke, 187 p. Volgende en laatste proef: za terdag 3/10 te St.-Pauwels- Kwakkel. WAOD wedstrijden voor het komende weekend te St. Pau wels en St.-Gillis Zaterdag zijn de WAOD-lief- hebbers te gast op Kwakkel- kermis te St. Pauwels. Afstand: 70 km over 14 ronden. Vertrek: om 14.30 uur na de doortocht van de Grote Prijs R. Impanis. Palm en 8.000 F prijzen. Inschrijven en prijsdeling in de feesttent op de Kwakkel. Organisatie: feestkomitee Kwakkelhoek. Koersleiders: A. Verbaecken, Boudrez. Maandag a.s. komen de ren ners aan de start van de ker- misprijs van Schrijverkens- kermis te St.-Gillis. Traditie getrouw verwachten de in richters een dik pak renners. Afstand: 90 km over 14 ronden. Vertrek om 15 uur aan café De Glazen Leeuw in de He renstraat. Inschrijven en prijsdeling in hetzelfde lokaal. De aankomst is gelegen aan huisnummer 45 in de Heren straat. Palm aan de winnaar en 1.000 F prijzen. Organisatie: feestcomité Schrijverskenskermis. Koersleiders: A. Verbraec- ken, Carton. M.S. li-Wielrennen. In Sint-Lievens-Houtem won Gaston Van Den Hoecke de spurt van okif°ep, voor Van der Vurst, Roels en De Wachter Herl. Sinaai 1 W.B. St.-Niklaas 4 Hoewel de Sinaaise ploeg in het nieuw werd gestoken (trainingspakken) werd het geen overwinning voor de mannen van trainer Van Acker. Tot aan de rust kon wel gelijke tred gehouden worden met een goede St.- Niklase ploeg. Na de rust werden dan direkt enkele foutjes in de thuisde- fensie afgestraft door bezoe ker Gilbert die scoorde in de 51ste min. Toen De Vlees houwer twee min. later met een ongelukkige baldeviatie zijn eigen doelman versloeg lag het overwinningspad door de White Boys breed open. Toch wist Schatteman op aan geven van Impens de Herle- vingaanhang weer moed te geven met een fraai doelpunt even voorbij het uur. White Boys wou de slechte partij tegen Rupelmonde echter vlug doen vergeten en Sinaai betaalde hiervoor het gelag. Dirk Rooms in de 83' min. en Vereecken in de 89* min. zet ten de ruime bezoekende winstcijfers op het Tinelbord. S.K. Klinge 3 E. Verrebroek O Rustig meesterschap van de grensjongens die geen moeite hadden om een zwakke Ver- rebroekse verdediging drie maal te verslaan. Na 10 min. spel had thuisspeler Carl de Wilde al een gaatje gevonden in de gebrekkige bezoekende afweer en zette de 1-0 op het bord. Toen klubmakker Vae- rewijck zeven minuten later de stand verdubbelde ver wachtte iedereen zich aan een doeltjeskermis. Die bleef ech ter gelukkig uit voor Verre- broek dat slechts in de slotmi nuten (83') een derde keer de wet van de sterkste moest on dergaan toen Paul Reyns een persoonlijke aktie suksesvol afrondde. Door deze overwinning schuift Klinge dichter naar de kop van de rangtabel omdat Kieldrecht en Moerbeke de punten deelden. Rupelmonde 2 Hoogeinde 3 Dat Rupelmonde verleden week verdiend een punt ging weghalen bij White Boys werd hier duidelijk bewezen tegen Hoogeinde dat toch bij de titelkandidaten behoorde voor de kompetitiestart. In dien Olympia de kansen af maakte die het kreëerde zou het niet bij de twee stuks gebleven zijn die nu op het bord kwamen. Net voor de rust had Verschaffeit de be- zoekèrs tegen de gang van het spel in op 0-1 weten te bren gen. Hugo Rauwaert zorgde dan toch even voorbij het uur voor gerechtigheid door met een harde knal de bordjes in evenwicht te brengen. De lo kalen hadden werkelijk een pechdag, want achterspeler Francky Van Hese verrastte in de 70' min. zijn eigen doel man en bracht zo de stand op 1-2 in het voordeel van de rood-zwarte bezoekers. Tien minuten voor tijd deed Bruno Verschaffeit de jonge thuis ploeg dan nog de das om toen hij de 1-3 kon bewerkstel ligen. Het was een deugddoend doelpunt van de ongelukkige van Hese in de 87' min., dat een- einde maakte aan deze goede wedstrijd: 2-3. WAOD-Wielrennen. Roger Beelaert werd winnaar in Sint-Niklaas (dw) gingen van Van Hoogen- donck en Francaerts resp. in de 17' en 23' min sukses ken den: 2-0. Danny Heroufosse milderde net voor de koffie voor Meerdonk, maar dit was dan ook het enige bezoeken de doelpunt uit de partij. Na de rust moest Meerdonk verder het initiatief laten aan Straatje dat nog met een doel punt van Zaman deze wed strijd zegevierend kon afslui ten en zo aansluit bij de mid denmoot. Straatje Stekene Meerdonk Het merendeel van de doel punten viel nog voor de kampwisseling in deze aan trekkelijke partij. De thuis ploeg was immers vrij vlug op voorsprong gekomen toen po- V.K. Tielrode 2 Eksaarde 3 Spektakulaire wedstrijd met twee strafschoppen en een he le resèm kansen voor beide doelen. Eksaarde nam de bes te start, wat resulteerde in een doelpunt van De Cock in de 12' min. van de wedstrijd. Lang liet het antwoord van Tierrode niet op zich wachten want Dirk Van Strijdonck zet te in de 19* min. beide ploe gen weer netjes naast elkaar. Het bezoekende duo De Cock-Nimmegcers dikteerde de wet in en rond het Tiel- roodse strafschopgebied zo dat een penalty in de 42' min geen nieuws meer was voor de KAMPIOENSCHAP VAN SINT-NIKLAAS Op zondag 6 december organiseert het Dartsgewest Land van Waas opnieuw het kampioenschap van Groot-Sint- Niklaas, dus alleen voor inwoners die in deze reeio woonachtig zijn of er geboren zijn. De wedstrijd begint om 14 uur en wordt gespeeldin twee dartszalen: Dalton City, Hazewindstraat 70-72 en Oud Gelaag, Kleibeekstraat 94. De prijsuitdeling van dit unieke kampioenschap zal plaats hebben in het Oud Gelaag. Voor vele liefhebbers is dit een enige kans om de besten van het Waasland aan het werk te zien. menige kijklustigen. Nimme- geers zette de strafschop feil loos om zodat de mannen van voorzitter Dr Everaert rustig van hun koffie konden genie ten tijdens het voetballoze kwartiertje. Na deze periode van bezinnen wisselden de ge vaarlijke standjes zich af voor beide doelen maar het was toch wachten tot de 83° min alvorens Dirk Buvtaert op strafschop de thuisploeg ver diend op gelijke hoogte kon brengen. Eksaarde kon dan nog tijdens een spektaculaire slotminuut de volle buit weg halen in de St.-Jozefgemeente toen Nimmegeers een dom balverlies in de thuisrangen koelbloedig afrondde: 2-3, 98' Mare Stevelinck

De Voorpost | 1987 | | pagina 21