DAG, LDCIEN EN BEDANKT... GROTE PRIJS RAYMOND IMPANIS VOOR 'T EERST INTERNATIONAAL PALMARESTOURWINNAAR, BERGKONING, KAMPIOEN VAN BELGIE LUCIEN, LUCIEN, LUCIEN r> 22 - 2.10.1987 - De Voorpost WIELRENNEN tot stand kwamen. St.-Martin-d !3- Ronde vanl BERGPRUperaii Rotterdai i ecrstl irekx teaterb atch >ers vo n. H acht! t-47 het l jaan matie f acht LUCIEN VAN IMPE NAM AFSCHEID IN ZIJN MERE Onder impuls van Wielerklub Jong en Moedig werd een afscheidskoers georganiseerd voor Lucien Van Impe, gewezen Tourwinnaar, maar in Mere gekend als een beminnelijke volksjongen. Volgens penningmeester Robert Eeckhoud was het aanvan kelijk de bedoeling om met deze wedstrijd vooral de supporters van Lucien te bereiken, maar tegen alle verwachtingen in kwam gans wielerminnend Vlaanderen naar het "papdorp" afgezakt. In het ouderlijk huis, het supporters die de naam "Lu- aan de man te brengen, maar café van de Van Impes, be leefde men een hoogdag die even deed terugdenken aan het fameuze jaar 1976 toen Lucien de Tour won. Op nieuw liep de straat vol met tien" skandeerden. die supporters zijn ondertus sen al volop aan het zoeken Willy Vlyminck, een verko- naar een opvolger van Lu- per van supportersattributen, cien. Dat konden we opma- probeerde nog gauw enkele ken uit volgend gelegenheids van zijn resterende gele truien gedicht: 26 september 1987 Op deze dag zijn we hier weer de laatste keer, ons hart doet zeer. Nog steeds de beste klimmer van het land Men kijkt alom en rond ons om Men zoekt een kind dat men niet vindt een grote klimmer g'lijk Van Imp. Het werd alleszins een merkwaardige hoogdag, die nog meer klank en kleur kreeg toen Lucien dan nog zijn afscheidswedstrijd zou (mocht) winnen. Nadien werd Lucien Van Im pe, samen met vrouwtje Rita en de kinderen Bart en Syzy naar het administratief cen trum gereden, waar hij over laden werd met bloemen en geschenken van de Vlaamse Regering, het gemeentebe- Wielrennen. Allicht de laatste stormloop van de perslui en de supporters voor Lucien. Het was net als vroeger, stuur, de wielerklub, de j beelden verhuizen nu naar de archieven (da) ploegmaats, de BWB en van zijn talrijke supportersvereni- AANKOMST IN SINT-NIKLAAS Een deelnemersveld van 160 of méér renners. Een koers die voor het eerst op de internationale UCI-kalender prijkt. Een liefhebberskriterium als toemaatje. Ziedaar de affiche van de Grote Prijs Raymond Impanis, de wielerwedstrijd die op 3 oktober wordt verreden van Haacht naar Sint-Niklaas. Jean-Luc Vandenbroucke. Joos, Ivo Marin, enz. Deelnemers Het lijstje met deelnemen de ploegen en renners is in drukwekkend. De Lottoploeg vaardigt o.m. Michel Dernies, Marg Sergeant en Jef Lie- ckens af. TeVe Blad komt met o.m. Etienne De Beule, Dirk Heirweg en Alain De Roo. Voor het Hitachiteam treden aan Jean-Marie Wam- pers, Flip Vandenbranden, Claude Criquielion e.a. Bij Sigma is er natuurlijk Lucien Van Impe, die in Sint-Niklaas wordt gehuldigd, Paul Haghe- dooren, Yvan Messelis, enz. Voor SEFB komt Jerry Cooman, Stefaan Van Leeu- we, enz. Bij Lucas enkele De nen en Nederlanders, maar ook Noël Segers. Voor ADR zijn ondermeer van de partij Bruno Bruyère, John Dekeu- kelaere en Dirk Demol. Voor Transvemy fietsen Jan Bo- gaert, Frank Verleyen en Corneille Daems. Voor Ro- bland treden aan Hendrik Re- dant, Frans Van Vlierberghe enz. Bij Superconfex zien we Maarten Ducrot, Rolf Götz, Jean Van Poppel wellicht en ook Nico Edmonds. Voor Pa nasonic rijden Ludo De Keu- lenaer. Guy Nulens, Eddy Planckaert, Eric Van Lancker e.v.a. Voor Roland-Skala zijn er Koen Van Rooy, Jesper Skibby e.a. Bij POM fietsen Gerrie Knetemann, Henry Manders en ook Wim Arras. Voor Systeme U doen mee Sören Lilholt en Mare Ma- diot. Bij de R-MO-ploeg van Bernard Thevenet is er onder meer Michel Vermote. En Kas wordt aangevoerd door Internationaal De Sint-Niklase sportsche- pen André Baetens ziet een bekroning in het feit dat de GPRI voor het eerst als inter nationale semi-klassieker wordt erkend. Hij 'noemt de organisatie een voorbeeld van management. Mare Boelens van de brou werij Primus-Haacht, schuift in verband met de (zijn) orga nisatie, de zesde GPRI nu al, twee objektieven naar.voren: een hoogstaande organisatie enerzijds, een jeugdige be langstelling (hoopt men) an derzijds. Liefhebberskriterium De organisatoren van de Grote Prijs Raymond Impanis organizeren zaterdag 3 okto ber ook een liefhebberskrite rium op en rond de Sint-Ni klase Grote Markt. Veertien ronden van 5 km worden ver reden door kleppers als Guy Rooms, Eric Wuytack, Gun- ther Van Steenlandt, Jan Het trajekt De officiële start van deze wedstrijd Haacht-Sint-Ni- klaas wordt zaterdag 3 okto ber gegeven in Kampenhout- Reist om 12 u. Via Kampen hout en Steenokkerzeel gaat het naar Grimbergen, Meise, Merchtem en Opwijk. Dan naar Lebbeke, Sint-Gillis- Dendermonde en Grember- gen. Langs Hamme-Zogge bereikt men Waasmunster rond halftwee. Dan komt de koers in Belsele en Puivelde, Sinaai, Eksaarde, Moerbeke, Stekene-Klein-Sinaai en Kemzeke, Sint-Gillis-Waas, Beveren-Vrasene, Nieuwker- ken, Haasdonk, Kruibeke, Bazel, Rupelmonde, Temse- Steendorp, Temse-centrum, Tielrode, Sint-Niklaas en Waasmunster, Belsele, Sint- Niklaas. Volgen nog twee plaatselijke rondes van elk 18,6 km door Sint-Niklaas, Waasmunster en Belsele. De aankomst wordt verwacht rond vijf uur. AMATEURS 1966: 8 overwinningen Denderwindeke, Sterfinale Aartselaar, Sint-Genesius-Ro- de, Vorst, Maarke-Kerkem, Sint-Kwintens-Lennik, Sint- Maria-Oudenhove, Mere Ereplaatsen, 16de WK (Nurburgring) 1967: 8 overwinningen Jambes, Auvelais, Geraardsbergen, Nieuwerkerken- Aalst, Ruisbroek, Ukkel, Ophain, Hainichen (DDR) 1968: 13 overwinningen Outer, Huizingen, Steenokkerzeel, Leerbeek, 1ste rit Ronde van Luxemburg, Denderwindeke, 8ste rit Ronde van de Toekomst, Olsene, Gooik, Ittre, Sint-Martens- Lennik, Zulte PROFS 1969 (Sonolor, ploegleider Jean Stablinski): 0 overwin ningen Ereplaatsen: 12de Ronde van Frankrijk, 16de Parijs- Tours, 3de Templeuve 1970 (Sonolor-Lejeune, ploegleider Jean Stablinski): 1 overwinning Nottingham Ereplaatsen: 9de Catalaanse Week, 10de Luik-Bastena ken-Luik, 11de Waalse Pijl, 7de Ronde van Romandié, 14de Dauphiné, 15de Midi Libre, 6de Ronde van Frank rijk. 1971 (Sonolor-Lejeune, ploegleider Jean Stablinski): 0 overwinningen Ereplaatsen: 26ste Ronde van België, 9de Frankfurt, 7de Dauphiné, 5de Midi Libre. 9de Ronde van Luxemburg, 3de Ronde van Frankrijk BERGPRIJS), 14de Schoten. 1972 (Sonolor, ploegleider Jean Stablinski): 1 overwin ning 12de rit Ronde van Frankrijk Ereplaatsen: 45ste Ronde van België, 33ste Luik- Bastenaken-Luik, 26ste Waalse Pijl, 17de Zürich, 2de Ronde van Romandië, 5de Midi Libre, 4de Rondi; van Frankrijk BERGPRIJS), 38ste WK 1973 (Sonolor, ploegleider Jean Stablinski): 4 overwin ningen Plogastel (Fr.), 3de Rit Ronde van Romandië, 3de rit Midi Libre, 12de rit B Ronde van Frankrijk Ereplaatsen: 2de Ronde van Romandië, 17de Dauphi né, 24ste Midi Libre, 11de NK, 5de Ronde van Frankrijk 1974 (Sonolor, ploegleider Jean Stablinsky): 2 overwin ningen Outer, Lalaing (Fr.) Ereplaatsen: 24ste Waalse Pijl, 14de Ronde van Ro mandié, 7de Templeuve, 18de Ronde van Frankrijk 1975 (Gitanes, ploegleider Jean Stablinski): 9 overwin ningen Ronde van dc Aude 1ste en 3de rit eindstand, Ottignies, Lannion (Fr.), Lescouet-Jugon (Fr.), Mere, 14de en 18de rit Ronde van Frankrijk Ereplaatsen: 18de Luik-Bastenaken-Luik, 32ste Ronde van de Oise, 5de Dauphiné, 6de Midi Libre, 3de Ronde van Frankrijk BERGPRIJS), 9de WK 1976 (Gitanes, ploegleider Cyrille Guimard): 10 over winningen Sens, RONDE VAN FRANKRIJK: eindstand 14de rit, Le Creusot (Fr.), Brette-Les-Pins (Fr.), Marmande (Fr.), Plancoet (Fr.), Josselin (Fr 4de rit Midi Libre, 2de rit in B Ronde van de Aude Ereplaatsen: 35ste Ronde van België, 13de Ronde van Vlaanderen, 9de Waalse Pijl, 21ste Luik-Bastenaken- Luik, 5de Dauphiné bergprijs), 2de Midi Libre, 17de Ronde van de Aude, 44ste WK, 9de Azencriterium 1977 (Lejeune, ploegleider Henri Anglade): 11 overwin ningen Dunières (Fr.), Serenac (Fr.), Aalst, Geraardsbergen, Pléaux, Plaintel, 6de rit Dauphiné, 7de en 8ste rit Ronde van Zwitserland, 15de rit Tour Ereplaatsen: 15de Parijs-Nice, 8ste Ronde van Roman dië, 3de Dauphiné, 2de Ronde van Zwitserland berg prijs), 6de NK, 3de Ronde van Frankrijk BERG PRIJS) 1978 (C&A, ploegleider Jos Huysmans): 2 overwin ningen Lampaul (Fr.), Geraardsbergen (klimkoers) Ereplaatsen: 15de N.K., 9de Ronde van Frankrijk Organisatie Men is nu toe aan de zesde Grote Prijs Raymond Impa nis, een wedstrijd die wordt mogelijk gemaakt door een belangrijk aantal sponsors. De totale afstand van de semi- klassieker bedraagt 212 km. Voorzitter Hilaire Biom- maert van de overkoepelende wielerklubs van groot Sint- Niklaas had het over de geest van samenhorigheid onder de Sint-Niklase wielerverenigin gen. Na het opdoeken van de Ronny- en Stefaansvrienden resten nog volgende zeven dappere klubs die samen met De Pedaalridders uit Kam penhout voor het welslagen van deze wedstrijd moeten zorgen. We sommen de zeven even op. Het gaat om Stadsbelangen Sint-Niklaas, met voorzitter Hilaire Blommaert en sekre- taris Antoine Van Pottelber- ghe. Zwaantjesvrienden Sint- Niklaas wordt voorgezeten door Eddy Geerinck cn Frans De Nil is gerechtigd korres- pondent. Albertsvrienden Puivelde wordt voorgezeten door mevrouw De Roover, Georges Rogiers is de stuwen de kracht Bij Belsele Sportief is Gaston Dc Vijlder voorzit ter terwijl Alfons Smet het sekretariaatswerk op zich neemt. Voor Gemeentebelan gen Sinaai is Achiel Van Aalst voorzitter cn Jos Andries se- kretaris. Bij Gemeentebelan gen Nieuwkerken is René Wielrennen. De renners tijdens de laatste ronde. Halfweg zal Lucien Van Impe de sprint ontlopen en afgescheiden arriveren (da) PROFS IN MERE Met 53 kwamen ze aan de start van de afscheidswed strijd. Dat het daar een duel zou worden tussen de renners van Paul De Baeremaecker en de stal van Lucien Van Impe was te verwachten. De ze twee ploegleiders gunnen mekaar geen overwinning, ze ker niet in de Denderstreek en dat kan alleen maar de sport ten goede komen. Tij dens de opwarmingsronden lieten vooral de streekrenners zich opmerken. Het tempo lag vrij hoog zodat er eigen lijk weinig echte ontsnappin- Met nog een drietal ronden voor de boeg kon er dan toch een groep ontsnappen met Benny Van Itterbeek, Ar mando Cecci, Willem Wij- nant. Rogiers, Redant, Van Holen, Van Den Broeck, Mannaerts, Roelandt en Van Impe. Lucien was dus mee vooraan en de supporters veerden recht, hopend op winst voor hun idool. Op anderhalve ronde van het einde leek het alsof deze afscheidskoers maar een naar einde zou kennen. Vier ren ners uit de kopgroep misten Benny Van Itterbeeck en Ar mando Cecci - die even later lek zouden rijden - konden nog terugkeren. Rudy Ro giers verloor te veel tijd om zijn plaats in de kopgroep opnieuw te bezetten, maar de Wetterenaar kon toch nog uit de greep van het achtervol gend peloton blijven. Willem Wijnant, die in de gracht was beland, moest de strijd staken. Vooraan steeg natuurlijk de spanning ten top: "Aanval van Lucien Van Impe. Tegen aanval van Rik Mannaerts. gingen. In talrijke toespraken werd de "held" Lucien beschreven. Zijn jongste schoonzus be lichtte de rijke loopbaan van de prof. Lucien zelf dankte de aanwezigen en in het bijzon der zijn mekanitien Kris, zijn echtgenote, zijn moeder en schoonmoeder. Ondertussen was het reeds laat geworden en in de Meerse cafés stroom de het gerstenat uit vele kranen. Tegen zevenen keek gans Mere naar "ITV-RTL", dat een opname gemaakt had over de festiviteiten in de ge meente van Lucien. We zijn ervan overtuigd dat er tijdens de komende Ron den nog dikwijls zal gespro ken worden over de tijd toen Lucien niet alleen de onbetwiste bergkoning was, maar tevens de gele trui mee naar huis bracht. (j.m.h.) Mannaerts ingelopen. Hon derd meter voorsprong voor Van Impe", zo riep de gele genheidsspeaker. Lucien Van Impe arriveerde tenslotte al leen. Allicht een geschenk voor de nu 40-jarige, die toch gedurende 19 jaar trouw het rennerspeloton heeft gediend. Wielrennen. Aan de aankomstlijn was geen plaatsje meer vrij (da) De uitslag 53 profs: 1. Lucien Van Impe (Impe), de 150 km. in 4 u 03 min 2 sec. 2. Hendrik Redant op 5 sek., 3. Benny Van Itter beeck, 4. Jean-Luc Vanden broucke, 5. Ronny Van Ho len, 6. Armando Cecci (It.), 7. Patrick Roelandt, 8. Henri Mannaerts, 9. Koenraad Van Rooy, 10. Rudy Rogiers, 11. Jan Goessens, 12. Etienne De Wilde, 13. Peter Roes, 14. Koen Vekemans, 15. Paul Haeghedooren, 16. Eddy Vanhaerens, 17. Frans Maas- sen (Ned.), 18. Wim Van Eynde, 19. Ludwig Wijnants, 20. Peter Van Impe, 21. Pa trick Jacobs, 22. Mare Fruch, 23. Robert Millar (Engl.), 24. Rudi Verdonck, 25. Walter Dalgal (It.), 26. Ludwig Wil- lems, 27. Ludo Schurgers, 28. Luc Roosen, 29. Philippe Boulanger, 30. Steen Peder- sen (Den.) (J.M.H.) Dierickx voorzitter, maar ook Paul Windey en Jozef De Bruyne luiden soms dc grote klok. Sporthcrleving Nieuw kerken ten slotte wordt voor gezeten door Herman Van Havenbergh, sekretaris is Georges De Clercq. Wie wint Wie wordt de opvolger van Willem Peeters, Ludo Pee lers. Ad Wijnants, Jelle Nij- dam en Alan Peiper. Dat we ten we zaterdag 3 oktober rond vijf uur. (w.v.) Voor ongeveer 2.000 ft de VVV van Rottcrdai Kc teatcrbczock en een lede nachting in een eerst! irekx hotel aan. Het brengt de reizigers voorstelling ook schermen van het Voor meer informatie lands Bureau voor Ravensteinstraat 68 Brussel (02/512.44.09) oeckt Meer en meer naar Hong Kong. er in 1984 7.641. dan feede dat er in 1986 al 10 gaat hem vooral om val °P gangers. Zakenlui kon* rl'J' de tweede plaats en fatn rd roeken lijken een grote ?r J derheid te zijn. Wielrennen. Trouwe supporters van Lucien zullen achter een ander idool moeten 1979 (Kas, ploegleider Robert Lelangue): 6 ningen Assenede, Mende (Fr.). Pamplona (Sp.), 15de rit van Spanje. 16de rit Ronde van Frankrijk, 7de rit i Ronde van Catalonië Ereplaatsen: 8ste Ronde van Valencia, 17de Ronde v4fon{ het Baskenland, 17de Waalse Pijl, 8sle Gold Race, 6T Ronde van België, 6de Luik-Bastenaken-Luik, 5de R°iir,. van Spanje, 11de Ronde van Frankrijk. 28ste Ronde v&Üjt Lombardije 1980 (Mare, ploegleider Patrick Lefever): 1 overwinnl '«dc Tienen 11 ^ei Ereplaatsen: 15de Ronde van Romandië, 16de Dauji ent né, 4de Ronde van Zwitserland, 16de Ronde van Fran ompi rijk, 19de Ronde van Catalonië )uwe 1981 (Boston, ploegleider Robert Lauwers): 6 overw an C ningen 'drcn Moerbeke, Aalst, Kortrijk, Obernal (Fr.), St.-Martin-d 3-14 Landelles (Fr.), 5de rit Ronde van Frankrijk aI er Ereplaatsen: 2de Ronde van Frankrijk BERI en st< PRIJS) "«P1 1982 (Metauromobil, ploegleider Roberto Poggiali): -5e m overwinningen u£d San Crocce sulfArno. Kalmthout e' vc Ereplaatsen: 4de Ronde van Italië bergprijs), 'e Ronde van Zweden, 5de GP Prato j*"*1 1983 (Metauromobil, ploegleider Roberto Poggiali) le overwinningen lar. c 11de rit Ronde van Italië, KAMPIOENSCHAP V/ oeidt BELGIE TE RONSE, 19de rit Ronde van Frankti Ronse. Dilsen, Heusden, Erpe-Mere L Ereplaatsen: 9de Ronde van Italië, 8ste Ronde vanl Appenijnen. 4de Ronde van Frankrijk BERGPRIJBerm' 33ste WK 1984 (Metauromobil, ploegleider Roberto Poggiali)Dpi overwinningen Dl t. Visp-Grachen, Buggenhout Ereplaatsen: 7de Ronde van Italië 1 2lJn 1985 (Santini, ploegleider Bruno Reverberi): 0 ver» °n H ningen pW Ereplaatsen: 13de Ronde van Italië. 10de Ronde Appenijnen, 27ste Ronde van Frankrijk lnner 1986 (Dormilon, ploegleider Maximino Perez): 2 winningen Ronde van de Mijnvalleicn, 1ste rit eindstand Ereplaatsen: 11de Ronde van Spanje, 4de Ronde de Drie Kantons, 6de Ronde van Cantabria, 8ste van Asturië 1987 (Sigma, ploegleider Willy Teirlinck) Ereplaatsen: 87ste Luik-Bastenaken-Luik, 46ste

De Voorpost | 1987 | | pagina 22