GEKRAKEEL KOST AVANTI DE OVERWINNING EUROPEES AVONTUUR IS VOORBIJ VOOR NOPRI AVANTI LEBBEKE OPDOFFER AJAX LEBBEKE BIJNA OPTIMAAL nopri E.V. AALST NA VLOTTE 2e HELFT SQUADRA WINT HARDNEKKIG BETWIST DERBY JEUGDHANDBAL 24 - 2.10.1987 - De Voorpost 1 door de presti hoekspelers in Ift. Rust 8-12. Decker 2. Paerrad 'e Backer, Heyvi iruyn 2, Saerens tevrec ri Avanti Lebbeke speel iet: Van Langenhove, Dj eer, Bleyaert 2, Terroij Dammé 5, Brixhe 2, Sd Biesemaj Handbal. Gislaine Brixhe van Nopri Avanti Lebl (arch.) HANDBAL 1E NATIONALE Avanti Buggenhout*Sasja 18-23 Wy zouden niet graag in de schoenen staan van het Avantibestuur dat na zaterdag met een Gordiaanse knoop gekonfronteerd wordt die vrijwel niet te ontwarren is zonder stukken te maken. Inderdaad, tussen gelegenheidscoach Hamza El Hafl en de trainer speler R. Orlowski is een konflikt losgebarsten dat naar ons gevoel aan de basis lag van het verlies tegen Sasja. Het is zeker niet aan ons om te bepalen wie gelijk of ongelijk heeft vooral omdat beiden zaterdag kapitale fouten maakten in de hand gewerkt door de konfliktsituatie. Maar wat erger is, de spelers lijken niet van plan deze toestand nog langer te zullen tolereren zodat een open gesprek zich onmiddellijk opdringt wil men niet in een niet meer te overziene situatie terecht komen. even leek het erop dat de ongetwijfeld harde discussies in de kleedkamer resultaat hadden gekend. Avanti begon inderdaad sterk en onder im puls van L. Van Mol naderde de thuisploeg tot 11-13 na 38'. Orlowski scoorde zijn enig doelpunt na 44' (13-15) maar dan ging de Buggenhoutse coach zwaar gokken door o.a. Mundabi zeer zwak in ver dediging Megos en Jaichi opnieuw in te brengen. Van Mol kon de schade nog beper ken tot de 52e minuut (16-18) maar als Wens voor Sasja daarna bestendig vrijwel on gehinderd kon afdrukken was Avanti een verslagen ploeg. Het werd nog 18-23 en na de wedstrijd verliet Orlowski on middellijk de sporthal. De Avanti supporters hadden hem ook tijdens de wed strijd weinig gezien. Een zaak is duidelijk met EL Hafi als coach zal Orlowski niet verder willen... Quo Va- dis Buggenhout? Avanti: C. Vinck, W. Van Hove, Megos, Rhatmes 2, Maes 1, Mundabi 3, Van Mol 4, De Pauw 1, Orlowski 1, Van Ransbeeck 4, Agnees- sens, Jaichi 1. DAMESHANDBAL In elk geval, Sasja profiteerde van deze situatie om beide punten te pakken en wij had den het gevoel dat in een normale situatie Avanti deze wedstrijd niet kon verliezen. In de eerste plaats lijkt het ons noodzakelijk dat Orlows ki zijn passieve zes-nul verde diging opgeeft en overscha kelt naar de 3-2-1 opstelling die Buggenhout verleden sei zoen toeliet tot de beste ver dedigingen van le nationale te behoren. De acht treffers van Wens en de vijf velddoel- punten van Jacobs waren er dan beslist nooit gekomen. Temeer omdat doelman Vinck helemaal niet houdt van doelworpen die over of door de verdediging suizen en heel wat efficiënter akteert in man tegen man situaties. Een tweede faktor die wij zaterdag helemaal niet begrepen was de ploegwijziging die de Bug genhoutse coach doorvoerde midden de tweede helft als het echt goed begon te lopen bij de thuisploeg. El Hafi heeft daar zwaar gegokt met zijn opstelling en duidelijk verloren. Wij begrijpen echt niet waarom een paar spelers van het- Avanti van verleden seizoen toen naar de bank werden geroepen. Maar nu naar de wedstrijd. Zoals kon verwacht worden werd Or lowski heel statisch gedu rende vrijwel de ganse wed strijd opgevangen door F. Comelis. Orlowski waagde amper twee doelpogingen in de eerste helft en als hij Me gos een 7 m worp liet nemen begrepen wij er helemaal niets meer van. Sasja, uitste kend in verdediging, leidde toen met 3-6 en het werd zelfs 3-7 8' voor de rust. Toen even later Orlowski van het terrein werd geroepen door de Bug genhoutse coach barstte het conflict tussen beide «heren» definitief los en vanaf dan ging het helemaal niet meer met Avanti als collectief ge heel. H. Maes efficiënt in dt afwerking zorgde voor 4-9 5' voor de rust en enkel Van Ransbeeck op 7 m worp en J. De Pauw met een enig mooie treffer vanop de linker hoek konden de schade nog beperken tot 6-10 aan de rust. Het duurde dan een hele tijd vooraleer Avanti dan terug op het terrein verscheen maar Handbal. An Segers van Nopri Avanti Lebbeke (arch.) 3' AFDELING H.K. LOKEREN MAASMECHELEN: 16-22 OP DINSDAG 13 OKTOBER IN BUGGENHOUT BELGIE - FAR-OER In het kader van de voorbereiding op de komende C- Wereldkampioenschappen die in februari 1988 betwist worden in Portugal speelt België een interland tegen Far- Oer in de sporthal te Buggenhout. Avanti dat niets onverlet laat om de Buggenhoutse bevolking voor de handbalsport warm tc maken organi seert deze wedstrijd dinsdag 13 oktober om 20.15 u. Volgende week meer over dit sportgebeuren op hoog niveau. EVA Reserven: Avanti Buggenhout-Sasja 18- 24 Tijdens de eerste helft kon den de Avanti doublures via 5-2 na 10' voorop blijven tot de rust (9-7). In de tweede helft, zonder wisselspelers, kwam het kompletcre Sasja echter opzetten en via 13-14 na 8' moest Buggenhout berusten in een 18-24 neder laag. Avanti: Van Hove, Maesen, Van Langenhove 2, Vlassenroot 4, De Hauwere. Vereecken 1, Rhatmes 1, H. De Smet 3, De Mayer 5, De Pauw, Mundabi 3. EVA E.V.Aalst 15 MylèneGent 10 E.V. Aalst, steeds zonder K. Bascour en A. De Croock, kreeg het in de eerste helft niet gemakkelijk tegen een fel van zich afbijtend Gent. De thuisploeg leed in die pe riode opmerkelijk veel bal verlies en aangezien het ook in de afwerking niet vlotte zoals gewoonlijk leidde Een dracht met amper één doel punt voorsprong aan de rust. In het begin van de tweede helft tapte de thuisploeg ech ter uit een heel ander vaatje. Taktisch vrijwel volmaakt spelend zorgden Peckstadt, Van Den Borre en C. Simal voor een 10-5 voorsprong na 37' en meteen was Gent eraan voor zijn moeite. Met nog 3' te spelen zou C. Simal met twee prachtige treffers de 15- 10 eindstand vastleggen. E.V. Aalst: I. Van Den Borre, Van Malderen, C. Simal 6, Her man, K. Van Malderen, Cl. Simal, Buyle, Peckstadt 5, Laureys, M. Van Den Borre 4. 3e AFDELING Sasja 2 19 Sq. Fem. Lebbeke 2 16 Squadra heeft in Sasja een zeer degelijke wedstrijd ge speeld. Niettemin werden zij in de eerste helft een paar maal verschalkt door de atle tische Sasja-speelster die nor maal in het Hobokense fa- nion-team aantreedt en tel kens de Squadra verdediging verraste. Zo werd het 10-7 aan de rust en deze achter stand kon Squadra nooit meer ophalen. «Vuurpijl» Byl ver zette nochtans hemel en aarde en samen met een efficiënt afwerkende Steppé zorgde zij ervoor dat de laatste 30' op een gelijkspel eindigden. Squadra 2: A. Van Den Broeck, Gunst, Steppé 5, I. Wandelsec 1, E. Wandelsec, Byl 5, Cooreman 2, Van Ho ve 1, Muylaert 2, Heuvinck. EVA Na de riante zege tegen Me- chelse was men er bij Lokeren vrij gerust in, ook het Lim burgse Maasmechelen zou wel «gepakt» worden, K. Ver- hofstadt kon er wel nog niet bij zijn maar in eigen sporthal had men al voor hetere vuren gestaan. Het is totaal anders uitgedraaid. Bij Lokeren ver telde men ons dat de ploeg in jaren niet zo slecht had ge speeld en ook doelman Van Vaerenbergh slaagde er niet in zijn medespelers een rugge steun te geven. Maasmeche len speelde nochtans niet zo sterk maar het veelvuldige Lokerse balverlies werd be stendig afgestraft door de tegenaanvallen van de snelle Limburgers. Vooral in de eer ste helft liet de thuisploeg zich betrappen op heel wat onzui verheden. De snelle Mewis (ex-Herstal) rolde regelmatig de Lokerse verdediging op en na een kwartier keek de thuis ploeg op naar een 4-7 achter stand. Diezelfde Nederlander scoor de vijfmaal in de eerste helft en via 6-11 na 25' leidden de bezoekers met 7-12 aan de rust. Ook in de tweede helft vlotte het niet veel beter bij de thuisploeg. Uit hun tweede lijn dreigde nauwelijks gevaar en ondanks het «gevaar» Me wis nu veel beter opgevangen werd was het toch 12-18 ge worden na 47' speeltijd. Langs D. Lenaerts, zowat de enige Lokerenaar die voor echt weerwerk zorgde, kon de thuisploeg daarna nog de schade beperken maar de kloof van zes doelpunten bleef toch op het scorebord tot het einde. Bij Lokeren hoopt men er nu op K. Ver- hofstadt te zullen recupereren voor de volgende kompetitie wedstrijd tegen Kapek. Dit weekeinde wordt in Tongeren gespeeld in het kader van de Beker van België maar hier heeft de ploeg van secretaris D'Hanis niets te verliezen. H.C. Lokeren: Van Vaeren bergh, Lenaerts 3, Versele 2, Verguit 2, Ingels 2, Van Hille 2, De Brouwer 5, Van Cau- wenberghe, Bocklandt, Pi- cquer. Van Driessche, Smet. Reserven: Lokeren Maasmechelen Na een erg degelijke wed strijd moest Lokeren het af leggen tegen de Limburgers die regelmatig met enkele fa- nionspelers op het terrein stonden. Rust 8-11. H.C. Lokeren: Smet, De Proft 3, Van Den Berghe 4, J. De Smedt 1, J. Van Den Ber ghe 1Picquer, Van Driessche 3, De Bruyne 3, Zaman, Van De Velde, Aerts 1. EVA Voor Lebbeke heeft, zoals verwacht, het Europees avontuur enkel geduurd tot in de eerste ronde. Het Zweedse Stockholm toonde zich duidelijk de sterkere ploeg al dient gezegd dat Nopri, voor de gelegenheid en tot ieders tevredenheid gecoacht door Annie Thissen, zich vooral in de tweede wedstrijd een waardige tegen stander toonde. Begeleider R. Ghijssels was echter minder tevreden over de ontvangst in mineur die Stockholm voor de speelsters had voorbehouden en die mede aan de basis lag van de afgetekende nederlaag in de eerste wedstrijd. Ook de zwakke leiding van het Finse scheidsrechterkoppel was een smet op het vertoon. Zelfs het winnende Stockholm meende dat het de spuigaten uitliep. De wedstrijden Zaterdag 27.9 Stockholm 22 Nopri Avanti Lebbeke 11 Duidelijk vermoeid van de reis, daarna nog via de Metro naar het hotel en te voet naar de sporthal, onderging Leb beke in de eerste helft gelaten de overmacht van het sterke Zweedse team. Bij de rust leidde de thuisploeg dan ook met 9-2 mede in de hand ge werkt door een zwakke lei ding. Stockholm kreeg zo maar eventjes elf 7-m worpen toegekend door de home-re- ferees, in die eerste wedstrijd en kon er hiervan negen sco ren. Vanaf de tweede helft speelde Lebbeke dan wel goed mee en een uistekende Brixhe zorgde er nog voor dat die tweede helft eindigde op 13-9 cijfers. Voor Avanti scoorden: Maes 2, Brixhe 7, Segers 1, Bleyaert 1. Zondag 28.9 Nopri Avanti Lebbeke 15 Stockholm 19 Na een nachtje rust en dus met veel meer energie startte Lebbeke nu bijzonder gemo tiveerd aan de «terugwed strijd». De tweede helft in de heenmatch had immers aan getoond dat de Zweden niet onfeilbaar waren. Meteen zag men Lebbeke op een heel andere manier aan het werk en bijzonder goed gecoacht door Annie Thissen slaagden de Belgen erin Stockholm in moeilijkheden te brengen. Nopri leidde met 8-5 aan de rust en het zag er naar uit dat er deze maal echt winst inzat. Maar de Finse scheidsrechters beslisten er anders over. Hun arbitrage was zo ondermaats dat het bevoordeelde Stock holm het zelf vervelend vond. In elk geval na 36' Stockholm met 8-11 en een was Lebbeke eraan zijn moeite. Nog even bij 12-15, maar werd het toch een 15-19 derlaag. Coach A. was niettemin uiterst over de prestatie van de toevertrouwde Nopri Avanti de met: Van Backer, Van gefs 3, Maes 1, Hermans, sens, De Rijcke, 2. 2e AFDELING 2* NATIONALE Ajax Lebbeke - KI. Mechelen: 16-9 Na de verrassende nederlaag op de eerste kompetitiedag in Charleroi, heeft Ajax zich duidelijk hervat tegen Meche len dat weliswaar minder sterk speelde dan verwacht. Vooral het probleem in de Handbal. Doelman Jan Vermeiren van Ajax Lebbe ke (arch.) verdediging dat hen in Char leroi 18 doelpunten had ge kost in de tweede helft, werd opgelost. Op de dinsdagtrai ning werd dit probleem op een rustige wijze onder de loupe genomen door trainer Wellekens, de spelers en het, bestuur en tegen Mechelen werd overgestapt naar de be proefde 3-2-1 opstelling. Met succes, als men de 9 toegesta ne doelpunten bekijkt. Lukte het in verdediging dus opti maal, in aanval dient er voor al nog geschaafd aan de af werking. Te veel open doel kansen worden niet afgerond zodat de einduitslag gevleid mag genoemd worden voor de bezoekers. Aanwinst Verlin den, aangetrokken om de trefkracht uit de tweede lijn te verhogen, rendeert na zijn kwetsuur nog niet zoals ver wacht maar ook pivot D. Luy- paert heeft eens een «goede» wedstrijd nodig om zijn zelf vertrouwen te herwinnen. In elk geval, de Ajax supporters opnieuw talrijk aanwezig, wa ren zaterdag niet ontevreden. Het kon ook moeilijk anders want vanaf het wedstrijdbegin veroverde Ajax een 3-0 voor sprong en doelman J Vermei ren had toen al een 7-m worp gestopt. Nog even kon Me chelen dreigen (4-4 na 17') maar Lebbeke toonde zich toch duidelijk sterker en een 10-6 voorsprong aan de rust was zeker niet overdreven als men de Lebbeekse doelkan sen bijeen zou tellen. In de tweede helft, nu met D. De Bruyn tussen lat en palen, bleef Ajax meester. Na 38' wees het scorebord 13-7 aan maar ook dan werden teveel open doelkansen gemist. Zo werd het 14-9 na 46' en een uitstekend spelende Ajax-ver- dediging liet toen geen worp meer passeren. Iets te moei lijk scorend raakte Ajax dan aan een 16-9 zege die niette min perspectieven opent voor het vervolg van hun eerste seizoen in 2e nationale. Ajax Lebbeke: J. Vermeiren, De Bruyn, De Proft 2, Vlas senroot, Cristiaens 3, Bayens, Luypaert 1, Van Biescn, Cooreman, De Man 2, Ver- linden 1, De Ridder 7. Reserven: Ajax Lebbeke 17 Mechelen 11 Na een knappe wedstrijd won Ajax ruim verdiend van de bezoekers die aan de rust reeds met 9-4 in het krijt stonden. Ajax Lebbeke: Van Bosbeke, Van Rossem, Moens 3, Van Gucht 1, Verheyden 4, Ver- cammen 1, Cleymans 1, Bos man 1, D. De Batselicr 1, Van Der Jeught 1, Quidé 4, Bosteels. Sq. Fem. Lebbeke 11 R.B. Dendermonde 8 Het derby tussen Squadra Fem. Lebbeke en R.B. Den dermonde werd een bijzonder spannende bedoening. Beide ploegen gaven geen krimp in verdediging en de scheids rechters hadden het beslist niet onder de markt om alles in goede banen te leiden. Echt brutaal werd er niet ge speeld maar beide verdedigin gen lieten hun tanden zien en dat resulteerde in heel wat 7- m worpen. Bij Ros Beiaard was men na de wedstrijd met te spreken over het duo Phi- lips-Schets dat nochtans tus sen de beste koppels van het Vlaamse landsgedeelte wordt gerekend. De konkurrenten van het voorbije seizoen bleken lange tijd sterk aan elkaar gewaagd maar toch kon de thuisploeg het meest op een kleine voor sprong teren. Zo werd het 3-2 na een kwartier en aan de rust diende Dendermonde op nieuw één doelpunt op te ha len. Dit gebeurde dan in de 34e minuut (6-6) maar P. Luy paert begon toen voor Squa dra aan een recital waartegen de bezoekers vrijwel machte loos stonden. Coach Van Geel die tot dan toe steeds een mannetje had geplaatst op K. Moonen, was toen ver plicht ook Luypaert met een persoonlijke bewaking te be denken en 10' voor het einde wees het scorebord 9-8 aan. Als Luypaert dan nog maar eens aan het kanon verscheen werd het 10-8 en het was M. Steppé die 3' voor het einde alle Dendermondse begoo- Miniemen Ajax Lebbeke 6 H.C. Lokeren 3 Ajax jeugd op uitstekende wijze begeleid door het duo C. Moens-J. De Man, laat opnieuw van zich horen. De dit seizoen startende minie men leidden aan de rust met 2-1. Ajax Lebbeke: Ra- vijts, Mertens 4, Paermenticr, De Ridder, Van Schoor, Cooreman, De Vos 1, Van Biesen 1, Van Damme H.K. Waasmunster 2 19 Dendermonde 7 Rust 10-2 Scoorden: H.K. Waasmuns ter: G. De Groote 2, Dael- man 1, P. Vcrhelst 4, Dc Wolf 10, T. Gorus 1, Dauwe 1. H.B.C. Dendermonde: Van Den Borre 3, Langbeen 3, Goossens 1. H.K. Waasmunster 1 31 Eeklo 8 Rust 15-6 Scoorden voor H.K. Waas munster: Baert 3, C. Des- seaux 6, Van Uden 2, N. Verhelst 6, Vermeulen 1, W. HANDBALKALENDER BEKER VAN BELGIE - 1/32' FINALE Heren Zat. 3.10 te 20.00 u.: Uilenspiegel (+5) - Avanti Buggen hout Zat. 3.10 te 17.15 u.: D B. Woluwe (+5) - E.V. Aalst Zat. 3.10 te 20.15 u.: Sp. Tongeren (+3) - H.C. Lokerei Zat. 3.10 te 20.15 u.: Houthalen - Robuco Buggcnhou (+3) Zat. 3.10 te 20.15 u.: Ajax Lebbeke - Ap. Kortrijk Dames Zond. 4.10 te 16.30 u.: E.V. Aalst - Ap. Kortrijk De Groote 13 Kadetten E.V. Aalst 4 H.K. Waasmunster 39 De nieuwelingen bij de thuis ploeg maakten geen kans te gen het sterke Waasmunster. Rust 3-22. Scoorden: E.V. Aalst: Vinck 3, Rombout 1. H.K. Waas munster: Roels 7, De Mee- rschman 16, De Bode 2, Tael- man 3, W. De Groote 4. C. Dessaux 2, Baert 3, N. Ver- helst 2. Ajax Lebbeke H.C. Lokeren Spannende wedstrijd mei knap spelniveau. Ajax het vooral door de van zijn tweede helft. Rust Ajax Lebbeke: De neer. De tier 8, De 4, De Bruyn 2, Mertens, De Vos. WIELRENNEN Handbal. Peggy Luypaert van Squadra Lebbeke (arch.) chelingen omver wierp door er 11-8 van te maken. Na de wedstrijd bleek dat beide nieuwelingen in 2e afdeling zeker niet in degradatiegevaar zullen komen, Squadra staat zelfs aan de leiding samen met E.V. Aalst! Squadra Fem. Lebbeke: Hau- welaert, A. Van Den Broeck, Moonen, Steppé 1, Bosteels, Heuvinck, Guns, A. Van Cauwenberghe 2, Van Hau- wermeiren, Luypaert 4, S. Van Den Broeck 4, De Mee rsman. R.B. Dendermonde: Broothaerts, Heirman 3, Lombaert 2, Hofman, D'Hae- se 1, Van Der Jeught, V. Van Hove, H. Van Boven 1, Van Hemelrijck. 1, De Man, Eeck- houdt. EVA Wielrennen. Na een snelle wedstrijd spurtte een vrij omvangrijke groep voor de in de Grote Prijs Dr. E. Roggeman in Stekene. Jerry Cooman uit Denderleeuw won de vingers in de neus" tegen snelle benen als Schurgers, Scharmijn en lllegems. zijn tweede zege van het seizoen. (t&t)

De Voorpost | 1987 | | pagina 24