WAASLANDERS IN DE CHALLENGER TROPHY VEER PECH VOOR RITTA MAES IN BAZEL DE VOORDOST I.Z.O. OP HET GOEDE PAD HYDROBIC IN LEBBEEKS ZWEMBAD SAF NOG STEEDS ZONDER NEDERLAAG VLIERKOUTER ZET DE PUNTJES OP DE I Wie van alles op de hoogte wil wezen moet lezen De Voorpost - 2.10.1987 - 25 ZWEMMEN L jeugdwerking die sinds i tweetal jaren bij de Den- rmondse Zwemklub uitge- n mt uwd werd, begint vruchten n l01 dragen. Wanneer de klub 1 p >eger naar de wedstrijden "q k met een tiental deelne- 01 :rs, mocht men al van een tses gewagen, maar nu is |Vft 1 geen uitzondering om een intigtal DZO-zwemmers in e e,Jt water te zien spartelen. SP> de kant staan dan nog ve> Dfnc dubbel zoveel suppor- Elke zwemontmoeting wordt zo een feest en door de mees te leden aangevoeld als een aangename familiale uitstap. Zondag jongstleden was het weer zover in Ninove waar DZO bijna in elke wedstrijd vertegenwoordigd was, met daaraan gekoppeld een rijke buit van 26 medailles. Namen noemen wordt in herhaling vervallen, maar toch mag de 1.07 van Mirel Huau over 100 m. crawl niet vergeten wor den. Mirel versterkt van week tot week en op korte termijn heeft zij zich opgewerkt tot een van de beste zwemsters van haar leeftijd in ons dis- trikt. Aangename kennismaking met Tini Robbrecht en verder de gewone eerste plaatsen voor Steve Claessens, Ann Vernimmen, Cindy Philips, Sarah Moens, Tim Rijck- mans, Evy Van Sande en Wendy Roelandt. Op 18 oktober, voor de wed strijd in Olympos, treden nog een vijftal jonge Dender- mondse zwemmers in de een- djeskategorie. Dit zijn de laatste produkten van de zwemschool die klaarge stoomd werden onder de kun dige leiding van Dianne Calle- baut en Rik Scholliers, die samen met Louis Van Hemel- rijck en Chris De Rop de wervelkolom van de klub vormen. De klub heeft wind in de zeilen. Hopelijk zullen nog vele jonge zwemmers de kom- petitiegroep vervoegen en lid worden van de grote DZO- familie. Zwemmen. Duikersklub 't Zeepaardje uit Dendermonde hield een open-deur-training in het zwembad Olympos (foto P. Hermans) femmen. De Dendermondse Ijsberen zijn al volop aan het trainen tegen het komende literseizoen (vh) Zwemmen. Rik Scholliers, steunpilaar van de DZO- zwemschool (foto p. hermans) '5 kilometer door het ruig- terrein dat de Ardennen ld Bouillon te bieden heeft, rs merchurochroom en ssageolie, kilometers ver- nd. veel water en modder de natuurlijke staat, 1000 Inemers en 500 assisten- 250 volgwagens en 150 in organisatie: dat is de allengcr Trophy 1987. Op woensdagmiddag tra- 250 teams aan voor de boloog welke te Genval werd gehouden. Dit was een 'rela tief gemakkelijke' wedren van 11 km. door heuvelachtig ge bied om de rangorde voor de volgende etappes te bepalen. Daarna volgde iedere dag een serie van twee etappes die in Bouillon werden gehouden, en die de hoogste eisen aan de fysieke konditie van de deel nemers stelde. Het is dan ook niet verwonderlijk dat al 25 équipes na twee dagen waren uitgevallen en vier deelne mers met hartklachten naar het ziekenhuis moesten wor den vervoerd. Alhoewel de deelnemers zich terdege had den voorbereid op deze proef, is hij toch voor menigeen een echte slijtageslag geworden. In vergelijking tot de eerste uitgave van de Challenger Trophy 1986, was deze rond Bouillon in veel moeilijker terrein en was ook welbewust door de organisatie zeer llenger Trophy. Overleg zwaar gemaakt. De organisa tie verdient overigens de grootste lof voor het in elkaar steken van een dergelijk grootschalig projekt, welke zoveel deelnemers en assis tenten met hun wagens om vatte. Het is geen sinecure 250 volgwagens langs een nauwe, slingerende, heuvel achtige bergroute in de Ar dennen te voeren van etappe tot etappe en toch nog binnen het bereik van de deelnemers te zijn. Alleen de logistiek van hei verzorgen van de deelnemers en hun assisten ten met drie stevige maaltij den per dag is een enorme taak. De medische verzorging was uiteraard ook niet verge ten door de organisatie; er stond een team van 15 verple gers, fysiotherapeuten en doktoren klaar om de deelne mers bij te staan. Een assi stentie welke zeer op prijs gesteld wordt door de deelne mers en welke bijna tot uit putting toe werden gevraagd hulp te verlenen. Er werd een zwaar beroep op deze verple gende équipe gedaan; men heeft kilometers verband aan gelegd rond verscheurde spie ren, blaren en verwondingen en wat dies meer zij. Deze assistentie werd vaak tot ver in de nacht, zoniet tot in de ochtend verleend. Tijdens de zware nachtetappe die een ta melijk gevaarlijke nachtelijke afdaling van een rotspartij vereiste en eindigde in een oversteek van de rivier Se- mois, heeft deze medische equipe zijn bed de gehele nacht en dag niet gezien en heeft uitermate hard gewerkt om de tot op het bot vermoei de deelnemers bij te staan. Olin Hunt uit Sint-Niklaas, zoals vorig jaar, zette twee équipes in. Team A bestond uit teamleider Mare Segers uit Hamme, Dirk Goossens van Sint-Niklaas, Jean-Pierre Le brun uit Brussel en Rudi Trip pas uit Antwerpen en Team B uit teamleider Carl Van Steen, Rudi Van Brussel, Bruno Vernimmen (allen uit Sint-Niklaas) en Simon Rack uit Gent. Zij werden geassi steerd door Karei Deckers uit Melsele en Carla ten Cate uit Sint-Niklaas. De sfeer onder de twee ploegen was uitste kend. Een dergelijke proef kan men alleen tot een goed einde brengen indiende team geest uitstekend is en men zich totaal voor elkaar inzet. De mensen van Olin Hunt behaalden dan ook zeer guns tige resultaten, vooral de eer ste ploeg van Olin Hunt o.l.v. Mare Segers presteerde uit stekend. Na de proloog na men ze reeds een 22ste plaats op de ranglijst in. Ondanks verschillende blessures en problemen belandden ze in het eindklassement op de 39ste plaats van de 224 équi pes die de race afmaakten, hetgeen uitstekend is. De tweede equipe van Olin Hunt eindigde op de 184ste plaats, hetgeen echter in het totaal niet wil zeggen dat hun pres tatie daarom minder was. De ze ploeg bestond uitsluitend uit liefhebbers die voor hun genoegen meededen, terwijl de eerste équipe werd ge vormd door aktieve sportlie den met een zeer goede fysie ke konditie. Dit resultaat van de 39ste plaats op 4 uur, 11 minuten, 52 sekonden van de winnaar (Etablissement Wust), welke de gruwelijke 75 km aflegde in een totaal van 16 uur, 35 minuten, 29 sekonden, is tevens het beste resultaat behaald door een Vlaamse equipe. De tweede Vlaamse équipe werd ge vormd door de ploeg van F.M.C., ook uit Sint-Niklaas, op 4 uur 42 minuten 17 se konden. De Challenger Trophy, uit gave 1987, was voor alle deel nemers en assistenten een enorme belevenis die het uit erste van de kapaciteiten ver gde, en hoewel er een alge meen klassement bestaat mag het best gesteld worden dat zelfs de laatste équipe-die erin geslaagd is deze Challenger Trophy tot een goed einde te brengen, altijd nog een pres tatie van de eerste rang heeft verricht. Het was een zware uitdaging maar men kan er zeker van zijn dat alle deelne mers van dit jaar zich zullen haasten om in te schrijven voor de Challengers Trophy van 1988. Voor de tweede maal organiseert de Lebbeekse Sport- dienst een lessencyclus "Hydrobic". Het grote sukses van de eerste, in het voorjaar georganiseerde cyclus is daar trouwens niet vreemd aan. Wat is 'hydrobic'? Vrij vertaald betekent hydrobic 'leven versterken door middel van water'. Daarbij worden in het water allerlei bewegingen uitgevoerd, begeleid door muziek. Om aan de kursus deel te nemen hoeft men in het geheel niet te kunnen zwemmen. 'Hydrobic' kan anderzijds, wel een middel zijn om zich aan het water te gewennen en de schrik te overwinnen. Alle oefeningen worden uitgevoerd in het water, op borsthoogte. Er komen zowel strek- als rek- en zwaaioefeningen bij te pas. Een les duurt ongeveer drie kwartier, achteraf volgt nog een kwartier ontspanning of relaxatie. 'Hydrobic' heeft zowel op medisch, fysiologisch, psychologisch en esthe tisch vlak invloed op het menselijk lichaam. Elementen die de deelnemers sterk motiveren. Geïnteresseerden kunnen aan de kassa van het sportkom- plex (Albert I-straat) inschrijven voor een lessenreeks van tien beurten. De kostprijs bedraagt 800 fr., alles inbegre pen. Gestart wordt op 15 oktober. De lessen worden gegeven elke donderdagavond van 20 tot 21 uur. (p.v.r.) Challenger Trophy. De ploegen van Olin Hunt voor het vertrek naar de Ardennen BADMINTON 'aerro ie erens as dc finale heren enkel te :kene dan blijkbaar toch geldig? Waarschijnlijk want overwinnaar Frank lessens van Scaldis speelde «lopen weekend op eigen nooi de finale enkel C 2. tok verkeerde niet in grote TO. Hij verloor van een «rieurc Nico Walschap n Plumula die twee weken frier te Bornem C 1 werd. en geluk voor de jonge ilia Maes van Temse die er eens een ongeldige fina- won. Haar tegenstander, De Munck van Scaldis verloor de finale met 11- 12-9. Evenmin geldig was spannende heren dubbel werd gewonnen door Wal- Bas van Plumula en inhout. Met 15-10, li lt 15-11 wonnen ze van De Zonnekijn van Ant- kken gemakkelijk was de dige finale bij de dames, werd gewonnen door Van cweghe - Foubert van de Hons met 15-6 en 15-2 van iteens - Milleville van Ho- ten en Antwerp. Het dan er ongeldige gemengd ken- een anti-climax in de derde Verliepen de eerste en «de set heel spannend (15- en 17-15) dan leek het wel 'f Lcyn - Foubert van de von i ntons in de derde kompleet Meli :lkaar storten (15-4). Peter >s en Lambert van de implukkcrs wonnen dan verdient. Muljo Karsilo van Merchtem zet er alles op om dit seizoen B 2 te worden. Maar inschrij ven én in de C 1 reeks én in de B 2 reeks is zelfs voor een door de natuur van veel fysie ke konditie voorziene indone- sier te veel. In de finale van het enkel was Karsilo zo uitgeput dat hij weinig weerwerk kon bieden tegen de zeer snelle en veel jongere Stefaan Leuten van Vosselaar. Karsilo redde de eer en verloor met 15-5 en 15- 2. Even voor deze geldige finale speelde Karsilo ook de finale in de finale in de dubbel met Emiel Verheyden van Bug- genhout. Drie sets hadden ze nodig om te winnen van Moons-Briers van Initia Has selt en Dropshot. Ook Nancy Smet van Wille broek had drie zware sets no dig om met 11-3, 8-11 en 12-9 te winnen van Sandra Goigne van PSV. Met zus Chantal won Sandra Goigne even later de dubbel met 15-10 en 17-15 van De Bruyn - Borgghraef van Scaldis. Blijkbaar hadden de zussen Goigne een monopolie op alle Cl finales, want met Ghijs van Oosten won Chantal Goigne, die feitelijk bij Ou- degem is aangesloten, ook het gemengd. Ze wonnen van een zeer verdienstelijke C 2 Mi chel 2Lonnekijn en C 1 Rita Van Aersschot van Antverpi- no, met 15-13 en 15-3. In de heren enkel B 3 finale zagen we een zeer spannende partij. Jan Foblets van Antwerp won die spektakulaire finale me* 15-7, 12-15 en 15-9 van Luc Vets van Olve. De anti-climax was de finale bij de dames. Diane Oubrecht van Dropshot zal nog nooit zo gemakkelijk een finale heb ben gewonnen. Joke Van Vlaenderen van Be- veren zat fysiek zodanig in de problemen, dat ze niet verder kwam dan 15-0 en 1-2. Kende het heren enkel een spannen de ontknoping, dan was de dubbel nog spannender. Ruim één uur en zeven shutt les hadden Alain Delcon van Le Logis en Ludo Deloof van Duisburg nodig om met 13- 18, 15-14 en 15-2 te winnen van het voor het tornooi sa mengestelde duo Erik Mees ters van Dijlevallei en Her man Van Roey van Bacss. Ook in drie sets maar minder spannend was de dubbel bij de dames. Wonnen Hanze - Van Brijs van Antwerp de eerste set zeer gemakkelijk met 15-1, dan verloren ze de tweede bijna even gemakke lijk met 6-15. Maar voor Van Gorp - De Keyzer was die inspanning blijkbaar te veel geweest, en Hanze - Van Bijrs wonnen de derde set met 15- 8. Drama dan in de slotwedstrijd waar Jan Foblets tijdens de opwarming de voet omsloeg en gedwongen werd forfait te geven. Daardoor ging de winst naar Deloof - Lespes van Duisburg en Le Logis. Krijgt tornooi organisator Paul Panis zijn zin, dan ko men er volgend seizoen ook B 1 spelers naar Bazel! (L.C.) TAFELVOETBAL-AFDELING OOST- VLAANDEREN Na de goede prestaties gele verd tijdens de twee beker wedstrijden, met twee over winningen beëindigd, en een overwinning op de openings dag van de kompetitie moch ten de Saffers vorige vrijdag hun eerste thuiswedstrijd in de kompetitie spelen. Tegen stander was het gereputeerde Bieboys, uit Lierde. Gemeen te tussen Zottegem en Oude naarde, niet bij de deur dus. Ondanks zijn naam keek Saf niet meer op naar z'n tegenstander en speelde reso luut zijn eigen spel. Eddy Opalvens en Ronny Bogaert gaven de bezoekers Laureys en Lanckmans met 11-8 op hun donder, na een 5-5 bij het draaien. Als tweede kwamen Bos- teels en Van den Abbeele aan de tafel, hun tegenstanders waren Matthijs en Baetens. Na 6-4 en 9-6 moesten de lokale spelers toch nog een punt afstaan: 10-10. De Saf fers wonnen wel het éénen twintigste balletje voor het sap. In de derde wedstrijd van de avond moesten Cloof Al- bert en Dewaelhens Guy duelleren met het duo Fla- mang-Leroy. Dit was de kort ste wedstrijd, de beide Saffers haalden het laken naar zich toe met duidelijke 11-4 cij fers. En daarmee had de Saf na de eerste ronde reeds een ernstige optie op de zege ge nomen, 5-1. Want zoals je wellicht weet, bij een zege krijg je twee punten, bij een gelijkspel worden de punten gedeeld. De volgende wedstrijd ging tussen Opalfvens-Bogaerts en Matthijs-Baetens, wedstrijd die op een logische puntende- ling eindigde. Het Saf-tweetal draaide wel met 6-4 voor sprong, doch kon die niet be houden. Vervolgens namen Bosteels en Van den Abbeele de maat van Flamang-Leroy met 11-7 zodat de thuisclub nog twee punten moest halen tegen de Bieboys om zeker heid te krijgen in verband met de totaalzege. Dewaelhens en Cloof kon den in hun tweede wedstrijd geen afstand nemen van het duo Laureys-Lanckmans, 10- 10 en dat betekende dat de bordjes na twee ronden 9-3 aanwezen. Zekerheid van de eindzege kregen de Saffers toch in de volgende wedstrijd als Op- halfvens-Bogaert hun tegen standers Flamang-Leroy in de vernieling spelen: 11-6, na ge draaid te hebben met 7-3. De wedstrijd was gespeeld en daarvan konden de sympa thieke bezoekers gebruik ma ken om de laatste twee spelen op hun naam te brengen. Lau- reys-Lanckman haalden het van Bosteels-Troch, ingeval len voor Van Den Abbeele, met 7-11, waarna Matthijs- Baetens het duo Cloof-De- waelhens met 8-11 ver schalkte. Technisch gegeven: Saf Dendermonde-Bieboys Lier- de 11-7. In de rangschikking blijft de Dendermondse club mee aan de leiding met het maximum van de punten, vier op vier dus. Saf: Opalfvens Eddy, Bo gaert Ronny, Bosteels Wolfi, Van den Abbeele Jo, Dewael hens Guy, Cloof Albert en reserve Verdonck Serge en Troch René. Bieboys: Laureys Daniel, Lanckmans Johan, Matthijs Filip, Baetens Mamix, Fla- mang Ferdi en Leroy Daniel. TAFELTENNIS vier. Cesar Permentier won driemaal, net als Danny Ruys: 2-14. Een zeer kleine nederlaag voor Vlierkouter E dat op bezoek was bij De Pinte A. De Hammenaren lieten de kans liggen om hun eerste weekend was"de tegenstander gen had de plaatselijke ploeg punten te behalen. Jo Van der van Vlierkouter A in tweede geen verhaal. Eddy Quinte- Vreken won driemaal, Patrick afdeling daarvan het slachtof- lier en André De Kimpe kon- Van de Walle tweemaal en fer. Beveren A moest naar den de eer redden, elk met André De Malsche en Mar- zaal De Zouaaf komen, maar dén zege. Paul De Bruyne leen Van Cauteren elk één- verscheen te laat op het appel verloor alles: 2-14. maal. De Malsche speelde en mocht onverrichterzake te- Vlierkouter D had weinig viermaal de belle, maar won rug naar huis. Vlierkouter moeite om overeind te blijven die amper één keer, zodat er tegen «Het netje over» D. eigenlijk meer inzet. Guy Van den Berghe en Dirk Vlierkouter is verbolgen over de mentaliteit die er heerst bij vele ploegen Vorige week kreeg Vlierkouter-C op ver plaatsing naar Sint-Niklaas een forfait aangespeerd om dat Hubert De Cock een kwartier te laat arriveerde. Het had dus grote twijfels omtrent de sportiviteit van de Wase ploeg. Deze week was Vlierkouter B op verplaatsing naar Pacem A. De twee sterkste thuisspe- lers kwamen een kwartier te laat maar mochten van Vlier kouter B toch nog starten. De Hammenaars kregen echter het deksel op de neus want het werd 8-8, alweer een ont goocheling. Als men te royaal is, krijgt men daarvoor niet altijd de beloning. Sportiviteit is dus blijkbaar alleen maar moge lijk binnen de beperkingen van de reglementen. Dit vulde de forfaitscore in: 16-0. Vlierkouter-B bracht het - zoals gezegd niet verder Temmerman haalden vier op dan 8-8 op Pacem A. De ploeg had nogal wat verande ringen ondergaan. Leo De Ridder en Danny D'Hollan- der waren ingebracht ter ver vanging van Jan Van de Velde en Patrick Van den Bossche. D'Hollander versloeg al zijn tegenstanders. Mare Vermeu len, allicht nog niet in goede doen, won tweemaal. Eén overwinning zat erin voor Leo De Ridder en Dirk Ver- straete. Vlierkouter C kregen Sint-Ni klaas D op bezoek en daarte- HVC

De Voorpost | 1987 | | pagina 25