ft m De Kunstvrienden Sint-Niklaas Belgisch kampioen Temse Wichelen Medewerkers, attentie! Turk Mauro in Lokerse Jazzklub De Voorpost - 9.10.1987 - 11 lulan sr a.s ze av beke ize-B ijzen iro-Ontmoetingsavond vrijdag 9 oktober om 20 u. is er in de vergaderzaal van het moetingscentrum aan de Schoolstraat een eerste kontakt- lenkomst voor alle oud-leidsters van de chiromeisjes «Sa- uit Wieze. luden Bruiloft I echtpaar Raymond Van Driessche-Van Den Steen Bertha de Streekbaan viert op zaterdag 10 oktober zijn gouden velijksjubileum, met o.m. een eucharistieviering om 14 u., een receptie vanaf 15 u. in de turnzaal van het Ontmoe- iog« |scentrum. Ikstuinwerking vrijdag 16 oktober om 19u30 gaat er vanwege het Werk i den Akker uit Wieze in het Ontmoetingscentrum een film- irdracht door met als onderwerp «Meststoffen». J.V.L. St.-Gillis-Waas Vd4tp. bal zaterdag 10 oktober te 20 uur heeft in de polyvalente zaal i de sporthal het jaarlijks CVP-bal plaats. Discobar Eric zeria i speelt ten dans. Inkom 100 F. Met reuzetombola Op Jeeln rïand bestelde kaarten bij de mandatarissen en bestuurs- en geven recht op voorbehouden plaatsen VLV meldt nvergadering. Op 12 oktober start KVLV-St.-Pauwels ft werkjaar 1987-88 met een algemene startvergadering met onderwerp: «Angstig, jij niet alleen». Deze samenkomst lat door in de bovenzaal van de bibliotheek, Dries 17 om |.30u. stipt. i. Jongerenwerking organiseert een meewerkkookles JJ9 oktober om 19 uur stipt in de bovenzaal, met als titel: "feinele. eenvoudige gerechten voor het weekend- In- iven vóór 12 oktober bij uw wijkverantwoordelijke of i 15 oktober bij gezinsverantwoordelijke Rita Verstraeten, dorp 34. Niet vergeten mee te brengen: een keukenhand- I en een aardappelschilmesje. Ikursus. Deze lessen gaan door in de kleedkamer van het bchiecentrum op volgende donderdagen: 22 en 29 okto- 15, 12 en 26 november en de laatste les op 10 november 119 uur. Er wordt een pull gebreid met polosplit en kraag of pje en mouw met doorlopend schouderstuk. De deel- Ssters hebben voor de eerste les reeds oefengaren en ipaste breinaalden nodig, ledereen is welkom. leshow xidag 11 oktober te 15 uur heeft in feestzaal 't Moleken, terrestraat, St.-Gillis een grote modeshow van de zaken hardy, Kronehoekstraat 41, Lingerie Elle, Kronehoekstraat pt.-Gillis en schoenen Van Kemseke-Bouwens, Kas- ptraat 1, St.-Gillis plaats. Kaarten kosten 150 fr. (koffie/ fek inbegrepen) en ze zijn te bekomen bij de deelnemende van de jeugd iterdag 11 oktober van 14 tot 17 uur organiseert de 'raad van Sint-Gillis weer haar jaarlijkse «Dag van de 4 Deze spelnamiddag zal doorgaan onder het thema eek». Alle jeugdbewegingen van Sint-Gillis verzame- dag achter de kerk van De Klinge te 13.30 uur, om lar uit de bossen in te trekken. Het inschrijvinqsqeld wnwpagt 30 F. emene vergadering BGJG afdeling Sint-Pauwels organiseert haar jaarlijkse imene vergadering op zondag 25 oktober. Op de agenda n: 'uur: mis voor de overleden en levende leden van de bond J parochiekerk van Sint-Pauwels; K) uur. ledenvergadering in de Parochiezaal, Klapdorp 17. J rolkoming en jaarverslagen, strede door A. Vandijck, lid van het hoofdbestuur en zitter van het Centrum voor Recreatief Werk. ontspanningsghedeelte (2 x 45 min.) wordt verzorgd door TOep Hedwigo. Jurtje: belegde broodjes, boterkoeken en koffie. »n de aktiviteiten door organiseren zij een tomboila. 'name in de onkosten: 80 F per persoon. Je kan inschrij- bj de wijkmeesters. Kwis in Sinaai Culturele Centrale De Bezige Bij organizeert vrijdag 9 oktober om 20 u. in café De Boogscheut, Vleeshouwerstraat 26, een eerste kwis. Info via tel. 776.35.14. Ch-F. Nothomb Op uitnodiging van de Gebroeders Van Raemdonckkring houdt voormalig minister van binnenlandse zaken Charles- Ferdinand Nothomb woensdag 14 oktober om 20 u. een causerie over zijn boek «De waarheid mag gezegd worden». In de feestzaal van het stadhuis. Dode handelsreiziger Op 12 oktober om 20 u. is in de schouwburg het Raamtheater te gast met het stuk «De dood van een handelsreiziger». Daarover las u al een en ander in de vorige uitgave van De Voorpost. Poppenkast Poppentheater Oekedoeleken brengt op 10 oktober om 14 uur in het exlibriscentrum aan de Regentiestraat een stuk over leefmilieuproblemen. Voor kinderen van vijf tot twaalf. Taalstrijd Op 9 oktober om 20 uur in de stadsbibliotheek, Heymanplein, prezenteert de Wase Persklub een rondje «Taalstrijd». «Het rijk der.onzinnen» is de titel. Meer gegevens op een andere plaats in dit blad. Macbeth Op 9 oktober om 20 u. brengt De Tijd in de schouwburg, i.s.m. vzw De Spiegel, het toneelstuk «Macbeth». Muntentapijt De Sint-Niklase jeugdraad wil weer enkele tienduizenden geldstukken samenbrengen op de Grote Markt. Het projekt loopt zaterdag 10 oktober vanaf 10 u. en wordt gesteund door het Sint-Niklaas 11.11.11 -komité. De opbrengst is overigens bestemd voor 11.11.11 en voor Artsen zonder Grenzen. Sinterklaas Zondag 8 november doet Sinterklaas zijn blijde intrede in Temse, niettegenstaande zijn feest op 6 december valt. Reeds voor de 30ste maal organiseert het NCMV Temse enige festiviteiten rond dit gebeuren. De Sint zal om 10 u. in het station van Temse verwelkomd worden door kinderen en de harmonie Recht door Zee. Stoetsgewijs, voorafgegaan door een publiciteitskaravaan, gaat de Sint dan naar het pui van het gemeentehuis van Temse, waar hij kinderen snoepjes zal toewerpen. Dan volgt nog een bezoek aan de deelge meenten. In de namiddag 'is er in de gemeentelijke schouw burg, Stationsstraat te Temse, een kinderfeest met nonkel Wally en tante Lieve. Naar het einde van deze show zal de Sint een bezoek brengen en ook hier snoepjes en speelgoed uitdelen aan de aanwezige kinderen. Tussendoor zal de Sint de rusthuizen van de gemeente bezoeken. Tentoonstelling Tot en met 8 november is er een tentoonstelling in de feestzaal van het gemeentehuis van Temse. Deze expo werd opgebouwd met het oog op de viering van het 60-jarig bestaan van de plaatselijke vereniging van de Volkstuinen. Het hele gebeuren werd ingekaderd in het jaar van het leefmilieu, in samenwerking met de milieufunctionaris en de gemeentelijke dienst van het leefmilieu, onder de leiding van schepen Naudts. Verenigingen of scholen die wensen een bezoek te brengen dienen vooraf kontakt op te nemen met de sekretaris- schatbewaarder, Jean Van Brussel, Hollebeek 98 te Temse. Sint-Niklaas Geboorten De Winter Mathias, Wichelen, Gebuurweg 6, zoon van Guido De Winter en van Sabine De Leenheer. Van Leuven Sarah, Wichelen (Schel), Hoekstraat 18, dochter van Martin Van Leuven en van Christa Baeyens. Uyttendaele Melissa, Wichelen, Boterhoek, 16, dochter van Emile Uyttendaele en van Karine Baeyens. >8landavond n en proeven van het Waasland kan je vrijdag 9 oktober JI20 u. in het Dobocentrum aan de Gladiolenstraat te Sint- *as Foto- en diaklub Don Bosco brengt enkele fraaie fontages, heeft ook wat lekkers te bieden en je kan een Ft winnen met een warmeluchtballon. In Sint-Gillis-Waas werd het komité dat Schrijverskermis op het getouw zet ontvangen op hét gemeentehuis n.a.v. honderddertig jaar kermis (Iv) jro Sonneveld 25 jaar [zaterdag 10 en zondag 11 oktober viert de Lebbeekse isjeschiro Sonneveld (centrum) zijn kwarteeuw bestaan. 3 fep viering wordt ingezet op zaterdag te 16 u., met een I Jharistieviering, achteraf (17.30 u.) volgt een receptie in e^E "^ns Huis" Te 21 u- wordt 'n datzelfde Ons Huis een 3 Keumbal ingericht. aü Fzondag 11 oktober kan men van 11.30 u. tot 14 u. terecht ikkinr een eet,es,'in (voorinschrijving is wel noodzakelijk; dat gjlvia Hilde Van Schoor, Oudstrijdersstraat 13 en staat te 15 tgJeen zangwedstrijd geprogrammeerd, waaraan iedereen deelnemen. Heumzoektocht iWub Vesiac Waasland organizeert zondag 11 oktober vijfentwintigste Klaaskens-zoektocht. Het gaat om een itische oriëntatierit voor iedereen. Er is een heel ruim «pakket voorzien. Start aan café Hemelrijk, Grote Markt 1 C !^fn 12 en 13 u' PrÜsuitde!ing in De Graanmaat, Grote JaD om u 'n'° via tel. 775.63.57. Voor geïnteresseer ds er vrijdag 9 oktober om 20 u. in café Hemelrijk een legh 'a di Amore Karree, Moleken 2, bestaat zes jaar. Vrijdag 9 oktober om '8 er een fuif in zwart en wit. Zaterdag 10 oktober om 'u. optreden van Aroma di Amore. En zondag 11 oktober c,/-•;/■ !0.30 u. wordt de film «Round Midnight» gedraaid. ln St-Gillis-Waas kwamen de zestigjarigen bijeen (Iv) 'B-H. Kruis H. Kruis belegt op zaterdag 10 oktober zijn statutaire rergadering. Tijdens deze vergadering, die doorgaat in de ihiale feestzaal langs de Lange Minnestraat, wordt een iw bestuur verkozen. Delmeulle Astrid, Wichelen (Serskamp), Doornstraat 29, dochter van Hans Delmeulle en van Magda Spruyt. De Graeve Sander, Wichelen (Schellebelle), Wettersestraat 45, zoon van Johan De Graeve en van Pascale Mertens. Van Impe Natalie, Wichelen (Serskamp), Wetterensteenweg 23, dochter van Johan Van Impe en van Katharina Macharis. De Vlieger Brecht, Wichelen (Schel), Hoogstraat 72, zoon van Guido De Vlieger en van Marleen Bontinck. Meyers Sofie, Wichelen (Serskamp), Galgenberg, 110, doch ter van Roland Meyers en van Marie Paul Hullaert. Leys Kevin, Wichelen (Serskamp), Galgenberg, 29/A, zoon van Patrick Leys en van Jacqueline Coppens. Deilgat Romina, Wichelen, Hulst 12, dochter van Frangois Deilgat en van Erna Huylebroeck Matthieu Glynnis, Wichelen, Statiestraat 65, dochter van Jean Matthieu en van Martine Gistelynck. Huwelijksafkondigingen Henderickx Herman, Wichelen, Paepestraat 57 en De Stoop Khstine, Zwalm. Rummens Luc, Wichelen (Serskamp), Dorpstraat 94 en De Thaey Marianne, Wichelen (Serskamp), Huilaart 5. Rooms Peter, Laarne (Kalken), Dendermondsesteenweg 54 en De Nocker Amanda, Wichelen (Schel), Bellekouterlaan 16/ De Coster Hendrik, Berlare (Uitbergen), Maaidonk 9 en Van Doorselaer Kathleen, Wichelen, Moleken 3. Van de Velde Johan, Wetteren, Tragelweg 8 en De Both Martine, Wichelen (Schel), Bellekouterlaan 61 Ghilain Geert, Lede, Markt 10, en Uyttenhove Karin, Wichelen (Schel) Hoekstraat 74. Huylebroeck Geert, Wichelen (Schel), Verhoogstraat 24 en De Schutter Ann, Erpe-Mere, Gotegemstraat 227. Troch Alfons, Wichelen (Serskamp), Dreef 16 en Schuddinck Marie Louise, Gent, Sint-Amandsstraat 15. Plas Marnix, Affligem, Domentveldstraat 43 en De Spiegeleer Carine, Wichelen (Serskamp), Bergstraat 14. Huwelijken De Nil Johan, Sint-Lievens-Houtem (Bavegem), Beneden straat, 11/C en Van Poeke Claudia, Wichelen (Serskamp), Zaterdag 3 en zondag 4 sic for Band van A. Waig- oktober werd te Menen, in nien. het ontmoetingscentrum, De kampioenstitel in deze het kampioenschap van reeks werd behaald door België voor Hafabra, alle de K.H. van Peer uit Peer - afdelingen, georganizeerd Limburg met 86%. door het Muziekverbond In de eredivisie werd de van België. kampioenstitel behaald De plaatselijke organisatie door de K.H. De Kunst was in handen van de Mu- vrienden uit Sint-Niklaas, ziekfederatie Flandria in onder leiding van Peter samenwerking met de ste- Snellinckx met uitvoering delijke muziekakademie van: «Danze van de Sint en Jeugd en Muziek - Niklase komponist Werner Menen. Van Cleemput en Binche Niet minder dan veertien van Paul Gilson. korpsen traden op terwijl De jury kende hen 90% toe de zaal bomvol enthousia- een eerste prijs met grote ste muziekliefhebbers was onderscheiding, gevuld. Zij werden op de voet ge- De jury was samengesteld volgd door de K.H. Een- uit vijf eminente musici, dracht uit Kortrijk-Aalbe- één per provincie: ere- ke onder leiding van W. kommandant Roland Car- Vandamme, die 88% be- don voor Oost-Vlaanderen; haalde. Lucien De Kimpe, kompo nist voor West-Vlaande- Deze harmonie is geklas- ren; ere-kommendant Ar- seerd in de supérieure af- thur Heldenberg voor Bra- deling West-Vlaanderen bant, Erik Buyle, muziek- en een zeer geduchte leraar voor Antwerpen; en tegenstrever, ere-kommandant André Vergauwen voor Limburg. Dó verdiensten van De In de reeks uitmuntend- Kunstvrienden zijn er des heid behaalde de K.H. Sint- te groter om. De kam- Cecilia van Hamme onder- pioenstitel zal dan ook op leiding van Jozef Wauters gepaste wijze worden 85% met uitvoering van: gevierd. Rapsodische Ouverture W.B. van A. Vergauwen en Mu- We vestigen er de aandacht van onze medewerkers op dat kopij en fotomateriaal in principe uiterlijk woensdagvoor middag ter redaktie moeten zijn. .Teksten en foto's die later worden bezorgd kunnen slechts worden opgenomen indien daartoe met de redaktie uitdrukkelijk wordt afge sproken. De Klinge. De jongens-Chiro bestaat veertig jaar. De leiders van weleer zorgden voor animatie op de viering. (Iv) Biesakker 2. Scheire Gérald, Wetteren, Victor Van Sandelaan 51 en Houbracken Annika, Wichelen (Schel), Kloosterland 54. Tondeleir Jo, Wetteren (Massemen), Oliemeers 18 en Vlae- minck Martine, Wichelen (Schel), Stationsstraat 147. Baeyens Tony, Wichelen, Strijp 57 en Huylebroeck Christine, Wichelen, Strijp 57. Jansegers Johan, Erpe-Mere, Neerveldstraat 31 en De Clercq Nancy, Wichelen, Krabbegem 37. Trogh Peter, Lede (Wanzele), Wanzelekouter 60 en Keppens Linda, Wichelen (Serskamp), Beukenlaan 23. Hanssens Peter, Wichelen, Hulst, 8/A en Jacobs Gaby, Wichelen, Doomweg 2. Mues Joseph, Wichelen, Margote 77 en De Geyter Brigitte, Wichelen, Margote 77. Rijdant Willy, Erpe-Mere, Ottergemdorp 3 en De Vleeschou- wer Jacqueline, Wichelen, Ten Brugsken 1 Sarlet John, Wetteren, Hovenierstraat 10 en Bontinck Anne- Marie, Wichelen (Schel), Drabstraat 16. Overlljdens Lenssens Emman, Wichelen, Dorp 33, weduwe van Lenssens Albinus, 81 jaar. Bernier Eugène, Wichelen, Krabbegem 23, weduwnaar van Vanvlaenderen Jeanne, 93 jaar. De Saedelaere Emelina, Wichelen, Brugstraat 38, weduwe van De Gelder Leo, 81 jaar. Lorie Emiel, Wichelen, Bogaert 80, echtgenoot van Marckx Zoë, 76 jaar. Roels Elène, Wichelen (Schel), Bellekouterlaan 27, weduwe van Van de Velde Adolf 87 jaar. Smekens Leo, Wichelen, Dorp 33, ongehuwd, 67 jaar. Van Den Broecke Elza, Wichelen (Serskamp), Verhoogstraat 22, echtgenoot van Cattoir Suzanna, 70 jaar. Galmart Romain, Wichelen (Schel), Dorp 2, echtgenoot van Sergeant Marie-Louise, 58 jaar. De Paepe Ursula, Wichelen (Schel), Dendermondsesteenweg 31, weduwe van De Lausnay Henri, 72 jaar. De Sutter Hortense, Wichelen (Serskamp), Bosweg 6, echtge note van Baeyens Rèmi, 75 jaar. Nog maar pas begon de Lokerse Jazzklub het nieuwe seizoen met het optreden van Karin Lowe ongetwijfeld één van de beste Belgische jazzzan geressen - of komende zaterdag 10 oktober wordt uitgepakt met de Amerikaanse saxofonist Turk Mauro. Ongetwijfeld is de extro- verte kop van Turk Mauro samen met zijn indruk wekkende bariton saxofoon - een instrument met een krachtige donkere klank - ook visueel een ge slaagde kombinatie. Hij is een swinger die voor tkomt uit de klassieke school, maar die de muziek van vandaag speelt. Op tenor heeft hij veel weg van Zoot Sims en Al Cohn, beiden persoonlijke vrien den. Zijn eigen aanpak is gepassioneerd en swin gend vitaal 'en opgewekt, dynamisch en dan weer in getogen. Hij is inventief in zijn improvisaties, handig op bariton en innig op ten or. Hij ontlokt driftig ap plaus (met wieterfluitjes) en bedwingt dan opeens het geroezemoes met een ballad of een blues. Turk Mauro is 43 jaar en afkomstig uit New-York. Hij debuteerde op zijn ze stiende bij trompettist Henri 'Red' Allen. In 1962 ging hij op de rocktoer. Dizzy Gillespie nam hem in zijn band in 1975. Later, in 1977, kwam hij bij Bud dy Rich terecht. Sinds 1981 oogst hij sukses als solist, vooral in Europa en op grote festivals (Kool Jazz Festival in NYC en North Sea Festival in Den Haag). Hij nam twee LP's op: «Heavyweight» en «The Underdog». Op het koncert zal hij be geleid worden door het trio van Roger Van Haverbeke. Wie de sfeer van de Loker se jazzclub kent zal het op treden van Turk Mauro ze ker niet willen missen. Polo ans j juradvies liamfer en meer mensen met huurproblemen of vragen i.v.m. de retgeving hebben de weg gevonden naar het Zeels ;rgei|>rmatie- en Adviescentrum vzw. (Z.I.A.C.). tweede vrijdag van de maand en nu dus op vrijdag 9 iber staan juristen ter beschikking om gratis huuradvies te rekken aan geïnteresseerden tussen 19.30 u. en 21 u. leken die niet gewoon zijn zich in te werken in juridische VVifsten levert de toepassing van de huurwet soms problemen die in het ZIAC met de glimlach worden opgelost. Ook zijn •its"i nodelhuurkontrakten te verkrijgen. ar? Z.I.A.C. vzw. De Deckerstraat 19, Zele. 'luclt ieze De Chiro-jongens van De Klinge bestaan veertig jaar. Dit zijn de huidige leden (Iv) Bal van de Rode Roos In de vernieuwde Sint-Niklase stadszalen vindt zaterdag 10 oktober het elfde Bal van de Rode Roos plaats. De Bobby Setter Band speelt ten dans. Reserveren kan via tel. 776.14.93.

De Voorpost | 1987 | | pagina 11