Gewestelijke Vogelshow in «De Kletser» te Herdersem Rocky slaat tegenstanders voor de vijfde keer k.o. Ook tweede avond is voor Ploeg X Nieuwe straatnamen in Dendermonde en hun herkomst Buslijn 699 Wetteren - Lede - Aalst bijgeschaafd Veren van Appels en Baasrode veilig tot 1990 Zestig jaar brandweer te Moerzeke i Televo; i Mijn st i Vier vs - 18. na - 18. )5 Boek 35 Lotte uws - 20. 55 Rigole D Nieuws 00 De Ci ikoop naa summit dit es' - l Paul De ijden - l ziek - 18 00 De Cos 20.00 mstra - 2 - .57 Hier 5 Nouba [lish me D 08 - 12 >une éo< nen lukken. stond op een zelfde peil. Een sportgroepering heeft behoefte zich kenbaar te maken aan zijn omgeving, aan zijn mede-sportvrienden, aan zijn medeburgers. Daarom organizeren Ping-pongklubs of Volleybalteams, Basket enz. tornooien en maken daaromtrent ook de nodige ruchtbaarheid en publiciteit. Zo ook gaat dit met de vogelliefhebbers, vogelkwekers, dezelfde weg. Zij richten jaarlijks tentoonstellingen in en tonen daar aan hun medeleden en aan de bezoekers hun kweekprodukt. Het is dank zij die liefhebbers dat de gewone mens, vogeltjes kan aanschouwen in levende lijve die hij nergens kan bewonderen, zelfs niet op een foto, zelfs niet in een dierentuin. In een dierentuin tonen ze alleen maar raszuivere, zeldzame vogels, maar dan ook vanop grote afstand. Men vermoedt ze meer dan men ze ziet. Op een vogeltentoonstel ling kan men duizend en één exemplaren komen bewonderen: inlandse, Europese, Exoten vanuit alle werelddelen, onder andere de straatmusjes of padda's van Indonesië of Malakka. de Napoleon netjes uit Senegal, de gras parkieten of de dure grote parkieten o.a. Turquoisi- neparkiet, de Rosella's, de Princes of Wales, de Ko ningsparkiet uit het verre Australië, de Pruimkop- parkiet uit Indië, enz. Een wereld vlakbij de toe schouwer gebracht. Die vogeltjes stralen de kleur rijkheid, de vurigheid of de droefenis van hun land uit. Een aandachtige bezoeker zal ook versteld staan wat een enorme verscheiden heid aan kanarievogels er tentoon staan; gave witte en gele en rode, bruine met fijne bestreping; groe ne met wat grovere en donkere lijnen, de bron zen rode kanaries met felle of soms zachte zwarte be lijning of de Opalen waar hun tekening onder de veertjes te zien zijn of de Satinetkanarie, fijn satijn van bestreping en nog zo veel meer. Deze hoger aangehaalde kanaries gaven enkel de kleur aan, maar bekijk dan die postuurkanaries: logge, zwaar bepluimde Norwich of de kale Japan Hoso; de fier opgerichte Yorkshire of de kromme Belgische Bult; de speelse kleine Gloster met of zon der kuifje, ofwel die plui- menmannen: de krullende Parijse of Hollandse Fri- sé's enz. enz. Dit zijn kweekprodukten, uitvindingen van de gewo ne vogelkweker; natuur lijk niet ineens bekomen maar door jarenlange op zoekingen, fel doorgedre ven selekties, door krui singen en inteelt. Deze mensen hebben aan de na tuur en met de hulp van de natuur wat meer de tails mee gegeven en ver doken pracht bekend gemaakt. Een vogeltentoonstelling is de uiting van kunde en kennis en spreidt het meest mooie natuurwon der te kijk aan ieder toe schouwer. Verleden zondag was het de eerste Vogelshow van het Gewest Dendermonde in de zaal «De Kletser» te Herdersem. De Vogel vrienden uit Moorsel on der de kundige leiding van de heren Noel Omer en Buys E. waren de inrich ters en met fierheid kun nen ze zeggen: voor de eerste tentoonstelling van het speelseizoen 87 was het een meevaller. Ruim 700 vogels tentoon en mooie resultaten werden er geboekt. Algemeen klassement na keuring der vogels: 1. De Prins Mark, St. Gillis-D. 2. Van Uyttendaele Wil ly, Berlare 3. Van Damme Frans, St.-Gillis D. 4. Van Keer Roger, Aalst 5. Mannaert Jozef, Appels 6. Maeckelbergh Mark, St.-Gillis D. 7. Rombout Frans, Oudegem 8. Geerincks Patrick, Oudegem 9. De Waegefteir Phile mon, Aalst 10. Heyvaert Marcel, Aalst 11. Verhelst Stefan, Oudegem 12. Heyvaert St.-Gillis D. Klassement in Klasse A en B en C lste in klasse A: De Prins Mark, St.-Gillis D. lste in klasse B: Van Keer Roger, Aalst lste in klasse C: Van Damme Frans, St.-Gillis D. Klubklassement: 1. De Nachtegael, St. Gil lis, 1831 punten 2. De Geelgors, Oude gem 1820 punten 3. De Scheldevogel, Schoonaarde, 1809 punten 4. De Appelvink Appels 1808 punten 5. De Witte Mus Wiche len 1784 punten 6. De Dendervink Den derbelle 1782 punten 7. Berlaarse vogelvrien den. Berlare 1750 punten 8. Vogelvrienden Moorsel 1209 punten Behaalden Kampioenenti- tels: 7 kampioenentitels: Uyt tendaele Willy Berlare: Eur. Mut. Kan. 5 titels: De Prins Mark St. Gillis D.. Ex. Kruis. Hoenders en Duiven Mannaert Jozef: Gradp. en Park. 4 titels: Van Damme Frans: Inl. Kruis. Van Keer Roger: kanaries alle slag 3 titels: Maeckelbergh Mark: Ex. 2 titels: Van Huyck Ro land, Heyvaert Etienne, Van Keer Gusfaaf, Ver- beeck Marcel, Rombouts Frans. 1 titel: De Waegeneir Phi lemon, De Mev Dirk, Pontzele Danny. Verhelst Stefan, Coudron Kristof, Geerinckx Patrick, Van Akoleyen Jos, Moens Pe- trtis, Mannaert Marita. Volgende vogeltentoon stelling op zondag 18 okto ber in het Parochiecen trum aan de kerk te Oude gem. Allen welkom. K. Bof Dendermonde. De ploeg Rocky ging voor de zoveelste maal aan de haal me overwinning (foto Piet Hermans) Achtste filmkwis Willemsfonds Baasrode Op vrijdagen 25 september en 2 oktober jongstleden zijn ze weer allemaal afge naar Baasrode. «Ze» dat zijn de filmliefhebbers uit het hele Nederlandstalige gedt van ons land. Ze kwamen uit Gent, Brugge, Kortrijk, Antwerpen, Willebroet natuurlijk ook uit onze eigen Denderstreek. Voor de achtste keer kwamen ze fdmkennis testen. Nadat Rocky uit Antwerpen reeds de felbegeerde Henry in de wi do Nieu\ sleepte zouden ze dit jaar voor de tweede keer proberen de «Kludde» naar Antwei te krijgen. Daarvoor zouden ze ech- vragen iets van de fysieke vrijdag van oktober ter eerst 497 vragen over krachten van Tora Tora 1988 voor de negende film van 1980 tot 1986 Tora weg te vreten, want tie van dit toch wel mi moeten oplossen en plots liet deze ploeg enke- waardige gebeuren Op de gemeenteraad van de maand september wer den in Dendermonde en kele nieuwe straatnamen goedgekeurd. De nieuwe straatnaam van de derde fase van de ver kaveling SM Volkswelzijn te Oudegem kreeg als naam «Weikouter». In de volksmond wordt dit ge bied «Goudbloem» ge noemd, maar archivalisch en toponymisch onder zoek heeft daarover niets opgeleverd. Wel heeft men teruggevonden dat de bedoelde percelen het be gin vormen van «Den Wey Cauter», een toponiem dat terug te vinden is in de huidige kadasterplans en in de «Atlas des Commu nications Vicinales de la Commune d'Audegem» die door landmeter Van Eetvelde in 1843 werd op gesteld. In de verkaveling Hage- wijkpark II te Grember- gen krijgt een nieuwe straat de naam «Rootjens- weg». De hoofdingang van de verkaveling ligt in het verlengde van de reeds be staande en goedgekeurde straatnaam «Rootjens- weg», naam die ontleend werd aan een gelijknamige buurtweg die het perceel doorsneed. Het ligt dus voor de hand dat men deze naam zou gebruiken voor het doortrekken van de weg. In Sint-Gillis Dendermon de is ei^nu een Hertsgaard, benaming die de huidige Asgaardstraat vervangt. De Asgaardstraat is een deel van de voetweg de Puit naar de Breestraat, een oude kelkwegel die langs de Moerstraat, over de Kapellestraat, Binne- weg en Weggevoerden straat naar de Steenweg naar Brussel loopt. De huidige Hertstraat was in de 19* eeuw bekend als 't Hof ter Hertewinkel straatje en de Hertstraat is een recente en foutieve in korting van deze naam. De huidige Hof ter Herte- winckelstraat is een vroe ger wegje dat verkeerde lijk deze naam kreeg. De huidige Asgaardstraat zou dus Hertsgaard moe ten heten. Een alternatief zou eventueel Kerkwegel kunnen zijn maar dat is geen unieke benaming, ge zien er meerdere kerkwe- gels in de gemeente wa ren. De huidige Hertstraat zou men dan Hof te Hert winkel kunnen noemen. Berlare. In Overmere werd feest gevierd bij biljartclub De Kroonstampers. Robert Kapitein werd kampioen en koning in een klap. De prinsen zijn Patrick Van der Heyden en Andre Cornelis (jj) Op voorstel van Gemeenschapsminister Jan Lens- sens, Voorzitter van de C.V.P.-Werkgroep «Open baar Vervoer» van het arrondissement Dendermon de, voerde de N.M.V.B. vanaf 5 oktober 1987 enkele aanpassingen door aan de buslijn Wetteren- Lede-Aalst die een betere regelmaat beogen. Deze lijn werd slechts ingesteld in 1984 maar is reeds niet meer weg te denken uit het busaanbod in het Dendermondse. Van drie bussen namelijk wordt de rittijd, die nu overdreven lang is, ingekort: - de rit 110 Aalst-Wetteren van 17.33 uur zal 5 minuten later vertrekken maar op hetzelfde uur blijven toekomen in Wetteren; - de rit 180 Aalst-Wetteren van 17.33 uur zal om 18.01 in plaats van 18.05 in Wetteren zijn; - de rit 181 Wetteren-Aalst van 17.37 zal om 18.05 uur in Aalst zijn in plaats van 18.09. zoals vorige edities hun le steken vallen wat Rocky ..ndstand 0D een tegenstanders op afstand voor de vijfde opeenvol- ^n79°s'a™c°„P dienen te houden. Ze gende keer de eindzege ™n w/ pume wonnen de eerste avond bezorgde in dit tornooi. \L y met zes punten verschil op Weer werd een uitgebreid 469 het plaatselijke Tora Tora prijzenpakket tussen de 24 2. 1 oral oral ora- Tora. Wat zou de tweede deelnemende teams ver- dermonde 4b.. „„^p, avond brengen? Dat het deeld. De videoreus Essel- 3. lhe Keil Musl WThéa voornamelijk tussen deze te CIC Video had immers Schrivers - Antwerpen [„voir ploegen zoi gaan liet geen voor 41 videofilms 4. The Outsiders - Br, «tó, twijfel, alhoewel de An- gezorgd. 446 twerpse Red Mustang Aangezien de filmkwis dit 5. De Twijfelaars - W BT41étl Shrivers Tora Tora Tora jaar in het teken stond van broek 433 tog - dicht op de hielen zaten, de films die gemaakt wer- 6. Being There - Der I. f De Baasroodse Simpli- den tussen 1980 en 1986. «28 <r" sten. die tussen haakjes, al werd er ook een speciale 7. Mishts - Rortnjk 41J. voor de achtste keer deel- prijs voorzien voor diege- 8. Uc bleut - Booml namen, zorgden natuurlijk nen die de meeste punten 9. The Academy voor de ludieke noot, door behaalden op de rubriek werpen 4UU met rasecht hengelgerief «Brat Pack» (een reeks 10. The Rope - Ge» er in te lukken letterlijk zelfbewuste jonge akteurt- Nu reeds denken ce oijj, achter het net te vissen jes uit Hollywood) Deze nisatoren reeds sterk Stilaan knaagde Tora Tora prijs ging naar het team de tiende editie in l| Tora enkele puntjes van «The Outsiders» uit Brug- Dit belooft een eveneirfj zijn achterstand weg en ge en dat kreeg de film buiten formaat te wojoK», lussen die twee ploegen «The Breakfast Club» in indien natuurlijk alle pl was de spanning te snij- ontvangst. ilT- den. En toen gebeurde Afspraak is reeds gemaakt het pas feesten voori- het. Wellicht begon het voor de laatste vrijdag van echte filmfanaat. M zeer hoge tempo van de september en de eerste eerst nog 1988 afwerkij, Terwijl in Kruibeke fel wordt geprotesteerd tegen de dreigende afschaffing van de veerdiensten, kreeg de veerman van Baasrode het geruststellende be richt dat zijn kontrakt werd verlengd tot 1 april 1990. Het veer van Baasrode had nog een kontrakt lopen tot 1990. De Dendermondse veren blijven dus bestaan. Een eerste keer was het voortbestaan van de veren bedreigd toen de regering in het Sint-Annaplan besparingen voorzag. Onder die besparingen het afschaffen van veerdiensten. In Dendermonde kro pen de politieke verantwoordelijken in hun pen en schepen Hermans schreef brieven aan leden van de nationale en deelregering. Kort daarop kwam van minister Lenssens het bevrijdend antwoord, de veerdiensten zouden onderwerp uitmaken van een studie en allicht konden ze blijven. Later voegden zich bij de Dendermondse protesten ook de ge meentebesturen van Hamme, Sint-Amands. Op 4 februari van dit jaar werd dan bevestigd dat het veer van Baasrode zou - behouden blijven en op 13 februari volgde nog een brief waaruit bleek dat de afschaffing van de kleine veerdiensten zoals die van Baasrode niet wordt nagestreefd daar de kostprijs ervan niet omvangrijk is. De diskussie kwam opnieuw op gang toen bekend raakte dat de veren in het Waasland met afschaffing bedreigd waren. Maar voor Appels en Dendermon de is het niet zover gekomen: de Baasroodse veerman kreeg een verlenging van zijn kontrakt en de veerman van Appels heeft nog een kontrakt dat loopt tot 1990. Wat «5 L'A I - lï Dendermonde. De filmkennis van moeilijk kan (foto Piet Hermans) Op zaterdag 10 en zondag 11 oktober organiseert de Brandweer zijn jaarlijkse open deurdagen, dit jaar in de bijpost Moerzeke, dit ter gelegenheid van hun 60-jarig bestaan. Het programma ziet er uit voor beide dagen: zaterdag 10 oktober: rond 18 uur op tocht naar het Dorpsplein te Moerzeke met het rol lend materieel. Opstellen op het dorpsplein voor de inwijding van de nieuwe wagen. Overhanding van de sleutel van deze auto. Rond 18.45 u. een eucha ristieviering. Daarna rond gang door de gemeente Moerzeke met de muzika le begeleiding van de Ko ninklijke Fanfare «De Eendracht». Zondag 11 oktober: brandbestrijding anno 1927. Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de Brandweer van Moerzeke wordt er op het dorpsplein te Moerzeke een brand- blusdemonstratie gegeven met de middelen van des tijds. Rond de kiosk, om 15 uur, zullen de brandweerlui door het luiden der klok ken en via de klaroen, ge alarmeerd worden en naar het arsenaal snellen om hun blu$taak aan te vangen. De bakker, de beenhou wer, de schoenmaker, de timmerman, de school meester, de champetter en zelfs meneer pastoor ver laten hun huis om mee te helpen blussen, zoals dit destijd gebeurde. Gedurende deze dag is er in de kazerne een tentoon stelling van materiaal en is er de mogelijkheid tot het eten van een lekkere pan- nekoek. Wie een nader wil kennis maken met de brandweer mag deze gele genheid zeker niet laten voorbijgaan. HVC Appelse Kwiskompetitie Nadat ze de openingsavond van het nieuwe Appelse kwisseizoen al in hun voordeel hadden omgezet hebben de kwissers van Ploeg X nu ook de tweede kwisavond in eerste afdeling gewonnen. En de ruime voorsprong waarmee Fiasco naar de tweede plaats werd gedrukt laat vermoeden dat Ploeg X de rol van het verdwenen Jonogroots zal overnemen. De andere kandidaat-troonopvolgers lieten immers allen van hun pluimen. Op de eerste avond was dat zo voor Volgend Jaar Beter, nu speelden Kannernietopkomen en Aquila byzonder slecht. Het was Volgend Jaar Be- daar het dichtst de leiding nam. Knok ter dat de vragen moest Tien vragen verder hing de deed het daar nog goed en stellen en de ploeg die kop echt dicht bij elkaar, ook Fiasco bleef het bete twee jaar terug in het 1KD Knok, dat met het Joodse re kwiswerk aanhouden, de hoogste kwisser haalde keppeltje een solo haalde, Na de pauze werd het voor bouwde een aardig kwis- hing er naast Ploeg X ter- de ploegen een moeilijke avondje. Afwisselend, wijl Tiem en een aardig reeks van tien vragen en ruim voorzien van audio- spelend Fiasco één puntje nochtans... de Straat van visuele inbreng en met op- minder noteerden. In de Davis. de Dubhners, Lan- nieuw een massa boeken derde reeks leerden we dat thamden. de Master- als beloning voor de bete- de «maraboe» ook een Is- Mindkwis, het perion re ploegen die al eens solo lamitisch geestelijke is. dat zo lastig leek het tenslotte gingen er een anomalie van ook weer niet. Alleen De eerste vragenreeks was Koersk bestaat, een solo Aquila haalde de helft van voor de ploegen uit eerste voor Wodeismedoade. dat de punten in die reeks, afdeling misschien wat te in de hoofdholte bi) de Ploeg X ging nadien weer gemakkelijk en met o.a. potvis walschot zit, een so- sterk spelen, en de kloof Crawford Whycliff Tish- lo voor dc kwismasters van met de anderen werd gro- bein en La Callas haalde Volgend Jaar Beter. Half- ter. Vooral omdat ploegen Ploeg X al 17 punten weg de tweede avond was als Knok, Wodeismedoa- Knok en Tiem volgden het toch weer Ploeg X dat de en Aquila volledig ver keerd bleven antwoorf Niet Het was trouwens Ai~ laatste plaats halfweg! de beste tweede rond speeldeOONie Ploeg X bouwde een o Ei weldige kloof en on ch*u keerd, 100 punten voor 188eL winnaars, haalde allo Te Fiasco met 82 punten iltol» wat eer. De anderen za veel te ver en het wordl er g de vraag of aan het o^oNii wicht van Ploeg X nog I getornd worden. De z volgers van Jonogrc adei zijn misschien al geke jtgec Op 31 oktober leidt A( la de gebeurtenissen den Ommeganck. Dc tweede avond 1. Ploeg X 100 p.. 2. sco 82 p., 3. Knok 73 P-pi6 Tiem 71 p., 5. Unaniem Wodeismodoade 69 p.I Entity 64 p.. 8. ATB 63fc£ 9. Unaniem 54 p. H. Hug° A<g' 0 1 14 - 9.10.1987 - De Voorpost

De Voorpost | 1987 | | pagina 14