m frank cash of 10 dagen GRATIS naar de zon Samenwerking tussen ziekenhuizen in Waasland en Dendermondse Geslaagde nachtoefening voor politie-, rijkswacht en legerhonden te Sint-Niklaas De dikste vriend van uw tv. OCXXXXXyDCXDCCODOCCCODCQOCOOCOOÖk LEïS deze week in O TV-EKSPRES Muziek- en Mediakwis in Half-Af te Appels Gemeentelijke huisvestingsambtenaren kregen diploma TV-EKSPRES De voorpost Sigona Bianca, tiende overwinning in play-backwedstrijd rrTTYTTTTTTTTTTTYTl Hendrik Consciencewandeling te Beersel-Dworp COitjjOUfl 16 - 9.10.1987 - De Voorpost Gemeenschapsminister Jan Lenssens zal eerstdaags zijn principiële goedkeuring hechten aan de voorstellen m.b.t. groepering of fusie zoals deze hem door de ziekenhuizen van de regio's Sint-Niklaas en Dendermon- de werden gedaan. Minister Lenssens zal aan alle betrokken instellingen deze goedkeuringen per dienstbrief betekenen. Alle initiatieven van de betrokken ziekenhuizen gebeuren op vrijwillige ba sis. Dit betekent dat deze ziekenhuizen, zowel privé als openbaar, inspelen op de getekende krachtlijnen. Deze krachtlijnen steunen op vier belangrijke maat schappelijke realiteiten. Eerst de budgettaire be perkingen die de overheid dwingen de beschikbare kredieten zo doelmatig mogelijk te besteden. Ten tweede is er de ver schuiving van de ziekte beelden: waar vroeger in- fektieziekten een predo- minante rol speelden, zijn dit nu de meer chronische aandoeningen, zoals hart en vaatziekten, gezwel- ziekten, reumatische aan doeningen, leeftijd, be paalde pathologieën. Tenslotte is er de snelle evolutie in de medisch- technologische infrastruk- tuur die belangrijke finan ciële investeringen vergt. Tenslotte is er de snel voortschrijdende vergrij zing van de bevolking die de omschakeling van over- tallige ziekenhuisbedden naar voorzieningen voor bejaarden noodzakelijk maakt. Het betreft hier akute geriatrische bedden (G-bedden) in ziekenhui zen en rust- en verzorings- bedden (RVT-bedden) in ziekenhuizen en rust huizen. De nieuwe ziekenhuisnor men, bepaald door het Koninklijk Besluit van 8 december 1986, treden in voege vanaf 1 januari 1988. Deze normen omschrijven het begrip ziekenhuisgroe pering. Deze groeperin gen, die formeel erkend dienen te worden door Mi nister Lenssens, beogen de leefbaarheid van zieken huizen te waarborgen, en moeten leiden tot taakver deling, rationalisatie en kwaliteitsbewaking en ver betering in de zieken huizen. De beide regio's, St.-Ni klaas en Dendermonde, zijn voorlopers in deze be weging. De 13 ziekenhuizen van deze regio's, respektieve- lijk zeven in de regio Sint- Niklaas en zes in de regio Dendermonde, gaan allen samenwerking aan met één of meerdere andere ziekenhuizen. I. Regio Sint-Niklaas 1. Sint-Niklaas, OCMW, stadskliniek Lokeren, OCMW, Stadskliniek Temse, OCMW, De Pelikaan. Deze 3 ziekenhuizen gaan een groepering vormen. Er worden pediatrie- (E) en materniteitsbedden (M) gesloten. Er worden chirurgie- (C) en interne (D) bedden omgeschakeld naar geriatrie (G) bedden. Er ontstaan een 100-tal RVT-bedden. 2. Sint-Niklaas, Algeme ne Kliniek Maria Midde lares Beveren, St. Anna Sint-Gillis-Waas, St. Helena Bornem, St. Jozef (re gio Mechelen) (Sint-Gillis-Waas, OCMW, Verpleegdienst) Er ontstaat een groepering tussen de privé-instellin- gen. De verpleeginstelling van St.-Gillis-Waas met bed den voor chronische zie ken (V) zal sluiten en deels omschakelen naar geriatrie (G) en rust- en verzorgingsbedden (RVT). In Beveren zal een nieuw ziekenhuis gebouwd wor den van 170 bedden. Na de verwezenlijking zal een noodzakelijk deel van de beddencapaciteit van St.- Gillis-Waas geherlokali- seerd worden binnen de ziekenhuisgroepering. Er worden E- en M-bed- den gesloten, en er ont staan eveneens een 100-tal RVT-bedden. II. Regio Dendermonde 1. Zele, OCMW-zieken- huis Zele, O.L. Vrouw Middelares Beide ziekenhuizen fusio neren. Binnen deze vereniging schakelt het OCMW een deel van de V-bedden (V) om naar geriatrie- en RVT-bedden. Er ontstaat een lokaal akuut ziekenhuis van 120 bedden. Tevens worden 90 RVT-bedden gerealiseerd. 2. Dendermonde, O.L. Vrouw van Troost Dendermonde, OCMW, Stedelijk huis Hamme, OCMj biolaziekenhuis Wetteren, Kliniek. Deze 4 ziekenhui* men een groepeq een rationalisatie I diatrie- (E) bedden terniteits (M) Ook hier ontstaan 40-tal rust- en verzc bedden Deze voorstellen voor het einde van, door de beheersinj van de betrokken huizen verder uit; worden. Minister Lenssenj daarna de nodige w teriële besluiten oi ballen i ns^__ kenen teneinde de stelde fusies en groe gen te erkennen j geopt eerste oekers richtii Op zaterdag 3 oktober jl. had op de terreinen van het ten de verdachte netjes naar de juryleden. De laatste oefening bestond erin een persoon onschadelijk te maken, die een auto pro beerde te stelen. Geleider en hond werden onder vuur ge nomen, maar na een snelle aanval van de hond was ook rekreatieoord De Ster te Sint-Niklaas, de eerste nachtoe fening plaats voor honden van politie, rijkswacht en leger. De organisatie van dit gebeuren stond onder leiding van de hondenbrigade van de politie van Sint-Niklaas. Zij werden in hun taak bijgestaan door verscheidene leden van het politiekorps en door leden van de hondenklub Ter Schelde te Bazel, VVDG te Beveren en de Sint- die onschadelijk gemaakt. Niklase Hondenafrichtingsklub. Dat de oefeningen zeer realis tisch waren werd door ieder- De eerste deelnemer startte te die zich verstopt had in de een beaamd. 19 uur, om het hem opgelegde speeltuin. Geleider en hond Tevens sprak iedereen lof parkours af te leggen. Dit par- kregen 3 minuten de tijd om Qver de puike organisatie, die kours bestond uit gehoor- de dader op te sporen rimpelloos verliep. De inrich- zaamheidsoefeningen, verde- Een verdacht individu hield ters wensen langs deze weg digingsoefeningen en zoekoe- zich op aan de ingang van de dan ook nogmaals alle mede- feningen. Zo diende men in kassa. Baasje en hond brach- werkers te bedanken voor de bossen op zoek te gaan naar een goed verstopte boef. Dankzij de reukzin van de hond werd die vlug gevonden. Aan een politievoertuig dien de men in te grijpen en een vechtlustige persoon op te lei den. Ook werd iedere gelei der met zijn hond aangevallen door een persoon die zich had opgesteld in het struikgewas. Op het strand werd een on schuldige burger aangevallen en beroofd van zijn brieven tas. Ook hier werd de dader gevat, dankzij het optreden van hond en geleider. Politie mensen in burger hadden de achtervolging moeten staken op een dader van een diefstal. hun belangeloze inzet. Volgend jaar wordt de wed strijd toegankelijk voor het publiek, op voorwaarde dat de getroffen veiligheidsmaat regelen in acht worden genomen. Na de prijsuitreiking er werd gekeurd op het werk van de hond en1 het werk van de geleider in taverne 't Schuurken, zei ook schepen van sport, André Baetens. die de burgemeester vertegen woordigde, dat deze wedstrijd zeker een vervolg moet ken nen. Dit zal dan ook zeker gebeuren. En nu maar hopen dat de leden van de honden brigade van Sint-Niklaas het op 24 oktober te Ukkel ook tot een goed einde brengen. De uitslag 1. De Ny Edmond - Politie Ukkel; 2. Van Goethem Rudi - politie Beveren; 3. Van Vooren Guido - rijkswacht Sint-Niklaas; 4. Ogiers Ronny - rijkswacht Gent; 5. Van Hoof Adolphe - rijkswacht Kruibeke; 6. Robberecht Luc - rijkswacht Kruibeke; 7. Van Doninck Johan - politie Genk; 8. Demares Dirk - rijkswacht Gent; 9. De Pauw Jean Pierre - rijkswacht Mel- le; 10. De Wilde Mare - rijks wacht Ronse; 11. Meganck Pol - politie Ukkel; 12. De Keyser André - rijkswacht Zottegem; 13. Pauwels Lu- cien - politie Genk; 14. Schip pers André - rijkswacht Tem se; 15. Van Damme Jacques - politie Lokeren; 16. Gillade Walter - politie Aalst; 17. Verdoodt Patrick - politie Aalst; 18. Juvijns Mare - 10de Wing Peer; 19. Smet Emma nuel - rijkswacht Zele; 20. Sioulants Robert - politie Aalst; 21. Van den Hende Emiel - politie Lokeren; 22. Dauwe Johan -politie Aalst; 23. Diddens Paul - 10de Wing Peer. Een Vlaming houdt wilde dieren. Rode Ridder. Biddeloo cowboy in zijn vrije uren. En Louis De Lentdeckers lekkermenu voor hartlijders. 72 blz. over wat radio en TV te bieden hebben. Zijn er nog tradities? Ongetwijfeld niet want nu blijkt zelf de kwisser niet meer op vaste waarden te kunnen rekenen. Vorige week hadden we het hier over de vijfde Muziek- en Mediakwis en vermits de eerste vier edities in het VTI-Dendermonde terecht konden aarzelden we geen ogenblik om ook de vijfde editie naar de Van Winkellaan te sturen. Fout! De vijfde editie van de M. en M.-kwis gaat op 23 en 30 oktober door in zaal Half-Af te Appels. Er wordt gestart om 19.30 uur. H.A. 50.000 frank cash of een waardebon voor 10 dagen GRATIS Spanje Het Provinciebestuur van Oost-Vlaanderen heeft een vormingskursus voor gemeentelijke huisves tingsambtenaren georgani seerd. De bedoeling ervan is de gemeentelijke ambte naren meer en bijkomen de vorming te verstrekken voor de uitoefening van hun dagelijkse praktijk. Van de huisvestingsambte naren wordt naar het be leid tot eeri terugkoppe ling verwacht. 63 huisves tingsambtenaren van 45 gemeenten ontvingen tij dens een akademische zit ting het brevet van ge meentelijk huisvestings ambtenaar. Het betreft Willem Ca- nenhuisarchitekt en Hen- loens, bestuurschef uit drik Van der Weegh, Aalst; Frans Vereist, on- klerk, uit Lebbeke; Veerle derbureauchef en Frank Van der Meersche, opstel- Poppe, opsteller, uit Beve- Ier, uit Lede; Willy De ren; Rogar Van Hoeymis- Roep, opsteller uit Loke- sen, onderbureauchef en ren; Jan Van der Sypt, Kathleen Baeck, opsteller, klerk, uit Sint-Gillis- uit Buggenhout; Andre Waas; Marie-Therese De Hauwere, opsteller en Heirbaut, opsteller dienst Anita De Bruyne, klerk, ruimtelijke ordening uit uit Dendermonde; Liliane Sint-Niklaas; Leen De Slagmulder, onderbureau- Vos, opsteller, uit Steke- chef dienst stedebouw uit ne; Luc Moens, gemeen- Erpe-Mere; Marcel Van telijk ambtenaar stede- Mele, hoofd technische bouw, uit Waasmunster; dienst en Freddy Baert, Christa Petit, klerk, uit klerk uit Hamme; Irene Wichelen; Mark De Beu- D'Hondt, bediende tech- le, opsteller, uit Zele. nische dienst uit Kruibeke; Albert Vereecken, bin- dat he e klas Sigona Bianca, elf jaar en woonachtig in Den monde is in het play-back wereldje een v I waarde geworden. Als Madonna kan ze de allerf ten aan en dat bewijst ze door geregeld metfÜa §|S een wedstrijd te winnen. In Dilbeek schreef ze\i tiende zegepraal op haar palmares. Haar ee r- grote sukses kwam er vorig jaar toen ze als Mai na naast Vlaanderens ster nummer 1 Will mocht optreden in de Nieuwjaarsshow. Over enkele weken neemt Sigona Bianca deell de Nationale Jeugdkampioenschappen en het zil sterke talenten moeten zijn die haar ook daan de overwinning zullen weghouden. Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54 64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hooldredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Redaktie Waasland: W Vioebergh Abonnementendienst tel. 052/21.40.60 jaarabonnement 2.000 F 6 maand 1.040 F 3 maand 520 F los nummer 40 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 Zele. Dilleken Van Assel cafébazin van Het Schipken op Zele Dijk werd 101 jaar. Een reden om feest te vieren met de dijkbewoners (bvw) WIN 50.000 Op zondag 11 oktober e.k. organiseren de VTB- VAB-afdeling VTB-VAB- afdelingen Grembergen, Zele en Lokeren een herfstwandeling langs het Hendrik Consciencepad te Beersel-Dworp. Als eerste wandelpad van VTB werd het Conscien cepad ingewandeld op 26 mei 1935. Het verbindt Beersel met de stad Halle doorheen de «Brabantse Ardennen». Van de be roemde Vlaamse schrijver Conscience (1812-1983) die tijdelijk in Halle heeft verbleven, spelen de ro mans «Geld en Adel» (100"* werk van de schrij ver) en vooral «Een ver warde zaak» zich af in de ze streek. Het wordt een prachtige tocht door één van de mooiste landschappen van Vlaams-Brabant. Het is geen louter toeval dat in deze rijke streek de kunst van Felix De Boeck en het letterkundig talent van Herman Teirlinck tot hun volle ontplooiing geraakt zijn, daar waar vroeger, eeuwen geleden Ruis broek en Breughel gewan deld, gemediteerd en ge schilderd hebben. Een van de aangename toevallighe den is dat het Teirlinck-De Boeckwandelpad grenst aan het Consciencepad. Praktisch De verplaatsing gebeurt met eigen wagens. De wandeling start aan de kerk van Beersel om 14.30 u. Verzamelen aan het sta tion van Grembergen om 13.30 u. Medereizigers van Zele en Lokeren kunnen hier aansluiten. Info bij uw plaatselijke VTB-medewerker: Mevr. Mariella Ost, Hagewijk- park 19, 9150 Grember gen, tel.: 052/21.30.59. Het loont DEZE WEEK weer echt de moeite om TV-Ekspres te kopen. Waarom Neem nu die spotgemakkelijke wekelijks terugkerende wedstrijd in TV-Ekspres. U krijgt van ons GRATIS een persoonlijk geluksgetal waarmee heel wat fraaie prijzen te winnen vallen. Deze week is GRATIS naar de Spaanse Costa Het kan nu met Costa Tours en TV-Eskpres. 10 dagen vol pen sion, voor de ronde prijs van 0 frank dat een hoofdprijs van 50.000 frank cash en een pak waardebons van 12.500 frank, waarmee u 10 dagen GRATIS met vakantie kan naar de Spaanse Costa van uw dromen. Waag uw kans, snel naar uw dagbladhandelaar om uw TV-Ekspres te halen en speel mee met het geluksgetallenspel Maar TV-Ekspres kopen loont ALTIJD de moeite overzichtelijke radio- en TV- programma's, boeiende reportages, interes sante achtergrond informatie en pak kende series voor het hele gezin. De hoofdprijs is eigen lijk uw TV-Ekspres zelf!

De Voorpost | 1987 | | pagina 16