11 OPPORTUNISTISCH SPITSENDUO ZATERDAGVOETBAL BRENGT S.N.S. GEEN GELUK HAMME ONZEKER 9VER DIRK VAN NIEUWENHUYSE EENDRACHT AALST MOET HET NU BEWIJZEN ue vuuipusi - a. txj.iaoi - i de, lijk De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermende. Tel. 05Z21.40.60 VOETBAL S.N.S.-DIEGEM 0-1 heel wat over en weer gepraat en na veel pro's en contra's over al dan niet 0I [ballen op zaterdag bij Sportkring Sint-Niklaas heeft het bestuur van de Wase club v i geopteerd voor het spelen bij kunstlicht. eerste optreden heeft echter niet gebracht wat ervan verwacht werd en toen de oekers uit Diegem laat in de tweede periode via een strafschop dan nog met de volle richting Brussel konden trekken was de maat bij vele supporters vol. ei was duidelijk van bij de dens weg van het doel te hou- De driemansverdediging dat het vorig seizoen uil den van Geert De Maeyer. van Sint-Niklaas kreeg rond k klasse gedegradeerde Hen tweede opvallende zaak het kwartier al een eerste se- !em afgezakt was naar de was dat Diegem beschikt over rieuze waarschuwing toen e hoofdstad met de be- een doelman die in deze reeks weer die Ledens vrij en onge- ing liefst (volle) punten- menige punten zal winnen hinderd mocht afgaan op het in mee huiswaarts te voor zijn club. Zo pakte hij thuisdoel. Nadat De Maeyer tn. ondermeer een hoge voorzet netjes werd omspeeld kon de Klaasjes-defensie had klemvast aan de rand van het inderhaast teruggekomen n de beginfase ook meer zestienmetergebied, die noch- Werner De Vocht de bal toch handen vol om de tans perfekt getrapt was door nog van de lijn halen. Het zwierige spel van Sportkring dat we kenden uit de eerste thuispartijen ont brak en iedereen was al blij toen Peter Quintelier rake lings naast kon trappen toen hij een voorzet van Gino Nijs mee had kunnen pikken. En tooen we enkele minu ten later in de 29ste minuut om precies te zijn de gekende bezoeker Stefan Le- Erik Lacroix Sint-Niklaas-Diegem 0-1. De pas ingevallen De Wilde deed het voortreffelijk (dw) Eendracht Aalst krijgt zondag a.s. tegen leider Eisden de volle gelegenheid om te bewijzen dat zijn plaats in de sub top niet louter toeval is. Het wordt zonder twijfel een open wedstrijd die in de gegeven omstandigheden alle kanten uitkan. Bovendien verschijnt Leo Canjels aan het hoofd van zijn Limburgse team in het P. Cornelisstadion. Een gelegenheid te meer voor De Maere, Derijck, De Winne en Van Wilderode, zijn enig overgebleven pupillen in het Eendrachtteam, om te bewijzen aan hun oude coach dat ze van diens voetbalwijsheid wat opgestoken hebben. Voor Eendracht is er ook nog deze keer het gevaar Amariz te verwerken. Deze Braziliaan haalde verleden week de krantekoppen Een knaap om sterk in de gaten te houden, vooral voor zijn wendbaarheid, schijnbewegingen en schietkracht. Dus extra-werk op de plank voor Wim De Wolf en/of Derijck. Ondertussen zit Eendracht met problemen, maar dan in de goede zin. In de A-kern huizen Moock, Moerman, Van Labeke en Van der Stockt, die niet zeker zijn van een vaste stek in de kern. Neem er dan nog bij dat Minsart en Chunga volop de trainingen hervat hebben, dan beseft men meteen dat Fazekas keuze te over heeft om zijn middenveld en desnoods zijn aanval te bezetten. Die situatie ten gunste kan alleen maar de motivatie van de betrokken "substituten" ten goede komen. Hoogstwaar schijnlijk zal Fazekas uitpakken met de elf die op Lierse wisten te bevestigen. (abl) eenvolgens Lievens en De Coster de bal voorbij hun ver raste doelman De Bouw na dat Bonne en Peter Quintelier de bal strak voor doel hadden gebracht. Dat de bezoekers dubbelpas tussen Cornet en vooraan niet wilden verzaken Quintelier kregen, zonder sukses evenwel, kreeg het thuispubliek toch even waar voor de al dan niet geldige abonnementskaart Toch kwamen de gasten uit Diegem nog aan de beste kans toe in deze eerste periode. Ledens, alweer hij, was ver trokken op het randje van buitenspel en er was weer een alerte De Vocht -nodig om de vaardige bezoeker van de openingstreffer te houden. Na nog wat hoge ballen voor het doel van de bezoe kers te hebben gezet, die allen op perfekte wijze werden ge plukt door De Bouw, kwam het rustsignaal van scheids- middenveld konden de thuis- rechter Ottovaere als een wel- spelers dan toch terug vat gekomen bezinningsperiode krijgen op de wedstrijd maar voor de thuisploeg. de laatste voorzet in de zone En de rust had blijkbaar van de waarheid was steeds dan toch vruchten afgewor- van bedenkelijk allooi, pen bij de Sint-Niklase spelers Bij Sint-Niklaas werd nu 6v.,, t, J J al kregen zij wel de hulp van ook nieuw bloed ingebracht, bNiklaas - Diegem 0-1Vijlders, zwaar getackled door de verdedigende bezoekers al was het wel verrassend dat Jliegemse keeperwordt van het terrein gedragen, mee. Zo devieerden achter- kapitein Lacroix gewisseld r houdt de tegenslag nu eens op? (dw) bewijst wel dat de moegestre den Didier Van Steenbergen vervangen werd door Balis ALain. Deze Balis zou dade lijk voor gevaar zorgen en blijven zorgen in het thuis- kamp. Amper twee minuten in het veld leverde hij zo een kanjer af naar De Maeyer dat deze de bal niet onder kontro- le kon houden, in de rebound mocht Mare Canjels dan vrij zijn hoek kiezen om de ope ningstreffer te scoren. Doch hij koos juist de hoek waar Werner De Vocht stond die voor de derde maal in deze wedstrijd zijn doelman moest bijstaan op de lijn. Op het werd ten voordele van Reggy De Wilde. Een De Wilde die ook het tij niet kon doen keren bij een nu zwalpende Sint-Niklase ploeg die enkel nog gevaarlijk was langs Vijl ders die een te korte terug speelbal van De Schepper niet voorbij De Bouw kon krijgen. Bij deze aktie kwamen Vijl ders en De Bouw wel in bot sing met elkaar en de onfor tuinlijke Wim moest geëva cueerd worden. Voor zijn ver vanger Mustapha M'Rabet was de overgebleven tijd, 11 minuten, wellicht te kort om nog iets van zijn kunnen te laten zien. Met nog tien minuten te gaan kwam dan hetgeen al minuten lang in de zwoele avondlucht hing, de ingeko- niet onbenut en scoort de ver diende 0-1 stand voor de be zoekers. De sensatie was met nog een vijftal minuten te spe len echter nog niet uit de men Alain Balais kon op lucht. S.N.S., nu met alles rechts zijn Klaasmannetje uit- Wat nog Kracht had op zoek spelen en een perfekte voor- naar de gelijkmaker, vergat zet geven naar Stephane Le- Wel de nog steeds vlugge Le dens die alleen op doelman dens bij de bezoekers. Toen De Maeyer mocht afgaan. De deze spits in de 87ste minuut Maeyer "pakte" Ledens net dan ook vanop eigen helft binnen de strafschopzone en mocht vertrekken restte doel- scheidsrechter Ottovaere man De Maever geen andere wees meteen naar de stip; keus dan deze Ledens het William Brants het deze kans Wase gras in te boren. Dit leverde thuisdoelman een ro de kaart op en terecht. Het invallersmateriaal was opge bruikt bij S.N.S. zodat Wer ner Struyf de trui van de num mer 1 omgordde. Gelukkig voor Werner bleven de bezoe kende kanonnen stil en was het einde té nabij om nog enig keeperswerk te moeten ver richten. Zo wonnen de over gelukkige gasten hetgeen waarvoor ze gekomen waren, namelijk de volle buit Marc Stevelinck S hoeft niet gezegd dat VVV Hamme met het oog op konfrontatie met leider Poedcrlee zyn sterkste elling in lijn wil brengen. Het is voorlopig de ig of dat mogelijk zal zyn. Dirk Van Nieuwen- bijvoorbeeld nam deel aan de dinsdagavond- ining maar diende deze vroegtijdig te verlaten, erom ondervond hy last aan de lies. Het zou van mg zijn indien de Durmeploeg in Poederlee raan meer gewicht in de weegschaal kon leggen, lien Dirk Van Nieuwenhuyse onbeschikbaar is, •uteert ongetwijfeld Philip Van Lysebetten. An- •s wordt hy wisselspeler en is de kans groot dat hij de loop van de match wordt ingehaald, lico Van Bogaert is onbeschikbaar. Hy heeft griep a is ook veertien dagen werkonbekwaam. Yilly Meersman zag Poedcrlee aan het werk: "Het is in kollektief flink team dat een aantal Waaslanders i zijn rangen heeft. In twee seizoenen promoveerde éze ploeg van tweede provinciale naar vierde klas- I e- We zullen het er niet gemakkelijk hebben. Ik heb I erzake al met myn spelers van gedachten gewisseld, y literaard kwam ook de match van vorige zondag ter prake. Ik begrijp niet hoe we zo konden falen. Te lemakkelijk geraken de spelers over hun toeren 'anneer ze gekonfronteerd worden met een oppo- ent die bijvoorbeeld een stugge mandekking toepast |n defensief is ingesteld. Wij zijn tot meer en beter in itaat dan door sommigen wordt gedacht. We lever en flinke verrichtingen in de kompetitie. In beker- natchen maakten we het eersteklasser Sint-Truiden aoeilijk. Anderzijds speelden wc ploegen ais Een- racht Zele en KAVD die nu in hun respektievelijke eeks als leider postvatten gewoon van het veld. Dat 'e ons anderzijds tegen een zwak Vorst niet konden aanifesteren is onbegrijpelijk. In Poederlee en daar- la in Asse krijgen we gewis harde noten te kraken." iavd wellicht niet kompleet NDERBY 'let het oog op de topper tegen Eendracht Meldert is W niet zeker dat KAVD al zijn troeven kan ^spelen. Deze week bleken een aantal titularissen ichikbaar op de dinsdagtraining. Dirk Michelet Hugo De Schryver ontbraken wegens griep, rijl Guy De Baere last had van een dijverrekking. ire Cooreman bleek ook niet helemaal fit maar hij waarschijnlijk toch aan de match kunnen deel nemen. Met Eendracht Meldert ontmoet KAVD ook zyn vroegere spits Eddy Van Den Driessche. Hy is momenteel prysschutter in Oost-Vlaanderen. Het wordt in ieder geval een moeilijke wedstrijd, meent oefenmeester Toon Pfaff. "Meldert is een hecht blok. Ik zag ze voor een paar weken tegen Latem aan het werk. De ploeg gaat door op het elan na het behalen van de titel vorig jaar. Dat kan zo nog een poosje doorgaan. Vandaar dat we op onze hoede zullen moeten zyn voor elf geestdriftige voetballers." Inmiddels debuteerde Jan Poiyn met de Dender- mondse invallers. Hy was negen maanden lang onbeschikbaar na een heelkundige ingreep aan de knie. Bij zijn recent optreden met de reserven liet hij een goede indruk op trainer Pfaff. Het is niet geheel uitgesloten dat hy tegen Meldert veertiende man wordt. Mocht dat niet het geval zijn dan zal het allicht niet erg lang meer duren alvorens hy lid wordt van de kern. Polyn blijft volgens insiders hard werken om zijn heropstanding te verwezenlyken. Bovendien laat hy ook mentaal een positiee indruk en ook dat is een faktor van belang. De groep: Van Meirvenne, Moens, Jacobs, Coore- man, Van Keer, Pringels, I.ohijn, Baert, Bordui, Dhaen, Rodrigo (behalve voor tweede doelman Lau- reys zyn de namen van de overige wisselspelers nog niet met zekerheid gekend). SK LEBBEKE ONGEWIJZIGD De ploeg van SK Lebbeke blijft ongewyzigd. SK ontvangt nu zondag Waarschoot. Vinck, Hals, Van Hecke Werner, Van Hecke Fran- kie, Cooreman, Van Damme, Van Bladel, De Mal- sche, Geens, De Kinder, Hesters (De Vis, Van Overberg, Van Doorselaer). ROBUR MOERZEKE ZONDER WUYTACK Leo Wuytack is onbeschikbaar wegens een kwet suur. Frankie De Vos stuurde deze week zijn kat. Laureys, Fons en Luc Vercauteren, Gino en Willy Raemdonck, Benny en Eddy Huylebroeck, Verhelst, Mettepenningen, Geerinck, Spanoghe (Ost, De Graef). (e.g.) EENDRACHT ZELE - MERCHTEM 5-1 Na vijf speeldagen is Eendracht Zele leider geworden. Aanleiding hiervan was de afgetekende zege van de trikolores tegen een te zwak uitvallend Merchtem. Toch brak men in de Elststraat met een slechte traditie. De drie vorige seizoenen bleven de Brabanders er telkens aan de winnende hand. Het spitsenduo Dirk Van Renterghem en Frank Van den Broeck stak er ditmaal een stokje voor. Merchtem is er vorige zon- doelpuntenfestijn nog het vir- dag niet in geslaagd de ker- tueel leiderschap in derde misstemming te drukken, klasse A bovenop. Voor de Vooraan waren Frank en heroptredende Bruno De Dirk bij de pinken. Met wat Wilde was de kermisvreugde geluk trapten zij onder hun na twintig minuten reeds ten beiden zelfs het dubbele aan- einde. De Zeelse rechtsachter tal doelpunten bijeen. Vooral werd na een kopduel met een het laatste halfuur van de eer- neusbeenbreuk en hersen- ste helft viel doelman De schudding afgevoerd Buyser van de ene emotie in hospitaliseerd. Ook Danny 0 de andere. Eendracht stak Van Puyvelde kreeg in de rechtsachter. Een opdracht Toch wil ik voor die verloren gespeeld maar werd vervan gen. Ik ben van nature een spitsspeler maar kwam in die funktie bij Eendracht nauwe lijks aan mijn trekken. Vorig seizoen speelde ik doorgaans als linker middenvelder met lucht. De ruime overwinning een meer centrale opdracht, eiste een zware tol en ook Geert Van Speybroeck liep er Nu mijn aktieradius zich be niet helemaal gelukkig bij. perkt tot de linkerflank kon ik me nog niet manifesteren. Ik Vorige week te Francs Bo- ben een type dat regelmatig rains ingewisseld voor Stefan dient aangespeeld om een De Wolf startte hij als bank- rendement te bereiken. Te- zitter. Door de kwetsuur van gen Merchtem was dit als De Wilde vierde hij noodge- rechtsachter meer het geval, dwongen zijn debuut als die hij naar behoren vervulde. "Onze spitsen werkten te met kop en schouders boven slotfaze nog een kwalijke trap zijn opponent en plaatste op tegen de knie te verwerken, slag van rust de kroon op het werk. Toen de gunstige trend De Zeelse doelman bleef gen een zwak Merchtem aan zich ook tijdens de tweede sterk hinkend paraat omdat honderd procent af', stelde helft verder manifesteerde bankzitter Filip Goossens met Geert Van Speybroeck. "Als waren de zware cijfers een een onreglementaire kledij bankzitter aangeduid ben je spiegelbeeld van dit eenrich- gelukkig niet het veld betrad, uiteraard ontgoocheld. In tingstreffen. Onverhoopt kre- Toch is de vrees voor een Francs Borains dacht ik een gen de Zeienaars er na dit meniscusletsel niet uit de goede eerste helft te hebben plaats terugknokken. Ik maak me sterk dat ik bij de elf thuishoor." (a.j.z.) Voetbal. Eendracht Zele staat na de knappe zege tegen Merchtem aan de top van a (bvw) rangschikking in derde nationale

De Voorpost | 1987 | | pagina 17