IALF DOZIJN VOOR RUPELMONDE KLEIN LAAK VRASENE VELT LEIDER BAASRODE SPARTA APPELS ONDER INVLOED VAN WILLY VAN ZANDE H00GEINDE MINST SLECHTE PLOEG ÏUWERKERKEN HAALT FORS UIT ÏST HAD ST HAD DAME FORTUNA HAAR ZIJDE "TRIATL0N"- BILJARTWEDSTRIJD BIJ BC DE HAMER UIT STEKENE De Voorpost - 9.10.1987 - 21 VOETBAL DERDE PROVINCIALE E laar! )rma aar 'errebroek WAASMUNSTER - GERDA SINT-NIKLAAS 1 -2 Eerste overwinning van Gerda Sint-Niklaas op het veld van Sparta Waasmuns ter. Tevens blijven de groen witte Sint-Niklazenaren als enige ploeg ongeslagen in hun reeks. Beide teams waren toch erg aan elkaar gewaagd en scoringskansen bleven tij dens het eerste halfuur dan ook uit. Toen verbrak bezoe ker Meirvelle de stilte toen hij een vrije trap rechtstreeks in het Heide-doel wist te plaat sen: 0-1. Waasmunster wilde nog voor de rust gelijkstellen maar mocht een goed coun terend Gerda echter niet uit het oog verliezen want gasten als Van Acker laat je best niet teveel vrijheid. Het duurde dan ook tot na de kampwisse ling toen Waasmunster gelijk kon stellen via Erik Fierens, na knap samenspel met Peter Geerinck: 1-1. Lang duurde de vreugde van de thuisaan- hang niet want in de plaats^ van een vijfde gelijk spel op evenveel wedstrijden, kon Gerda nu de klus afmaken toen lokaal balverlies werd afgestraft door Kris Van Spi- tael die een eerste overwin ning voor Gerda in derde pro vinciale bewerkstelligde: 1-2, 61ste minuut. Waasmunster riskeerde nog een laatste offensief maar de schoten van Fierens en Van Hoorde werden met klasse gepakt door Gerda-portier De Pelsmaeker die de twee punten voor zijn ploeg vrij hield. Dit weekend staat Ger da voor een loodzware op dracht door de komst van het Lokerse van Antoine De Nul. Hopelijk kan trainer Bijlkens ook deze klip zonder moeite omzeilen en blijft Gerda de enige ongeslagen ploeg. LOKERSE SV - ST.-PAUWELS 2-1 Voor de zwartgeblakerde het veelvuldige missen. Zowel kantine heeft Lokerse SV Raemdonck als Delarue mis- u L.» ten yan (jiehtbij kansen. On toch zij het nipt een thuiso verwinning kunnen halen te gen geen al te best spelend Sint-Pauwels. Toch kwamen de gasten als eerste op voorsprong toen thuisdoelman Van Hecke een kopbal moest lossen na een vrije trap, de goed gevolgde De Jonghe kon zo in de 27ste minuut de 0-1 op het ver schroeide bord brengen. Lo kerse zocht dan verwoed naar de gelijkmaker maar over- verwacht kregen de Lokerse aanvallers dan een bondge noot toen op hoekschop be zoeker Dullaert in eigen doel kopte, dit gebeurde op slag van rust, dus een beter mo ment bestaat niet om op gelij ke hoogte te komen van je tegenstander: 1-1. Na de kampwisseling dreef Lokerse het tempo nog wat de hoogte in en invallersdoelman Lardinoit van Sint-Pauwels gwijiviiiaivti uiddi uver- Ldiuuiuii van tsini-rauweis haasting lag aan de basis van had werkelijk alle kans om zich in de kijker te spelen. Zo redde hij ettelijke pogingen van Joris en Seghers. Even voorbij het uur moest hij zich evenwel gewonnen geven toen Dirk Catrysse iedereen voorbij slalomde en de bal naast een tevergeefs grabbe lende portier binnen schoot: 1-2, 67ste minuut. De winst liet Lokerse nu niet meer uit handen gaan zodat de twee puntjes toch veilig en wel in het thuiskamp bleven. Marc Stevelinck eeral leze n munster-Gerda 1-2. Gelukkig voor Sparta kon het op een uitstekende doelman, zoniet was de I zeker hoger opgelopen (dw) UWERKERKEN - AAIGEM 6-1 Ihoewel deze uitslag vermoeden dat het om éénrichtingswedstrijd is niets minder waar. em speelde keurig verrid maar Nieuwerkerken een 'i ite af tegen 100%. kredite js op de tweede mi- ^volut scoorde Sonck een "rnen, te lokale treffer en op n pub vaa'^e minuuL bij de He lokale aanval, d Moens paraat om esvol af te ronden, egis.ijem keek meteen te- een 2-0 achterstand en ging verwoed in de 01t ral om de achterstand ferkleinen. Tot bij de ft Weef de stand echter ft Weef de stan 'Itetanderd en 67ste minuut zorgde Van Eeckhoorn voor een derde lokaal doelpunt. Aaigem gaf zich echter nog niet gewonnen en een kwartier voor tijd zorgde Goossens voor 3-1-cijfers. Nieuwer kerken bleek pas dan voor goed gelanceerd en Van Eeckhoorn zorgde voor twee nieuwe lokale tref fers. Tijdens de laatste mi nuut plaatste De Sterck uiteindelijk het orgelpunt. Nieuwerkerken plaatst de titelambities nog een beetje hoger en wordt meteen de te kloppen ploeg uit de reeks. (l.d.t.) Sparta Appels bezet de lei dersplaats in vierde provincia le na een overwinning tegen Lutterzele. Voornamelijk in de eerste helft waren de Spar tanen duidelijk meester van de situatie. Het was vooral Willy Van Zande die zich als de centrale figuur etaleerde. Onbetwist is hij één van Spar ta's vaardigste voetballers. Na een kwartier bracht Patrick Cool zijn ploeg op winst en net voor het ingaan van de rust verdubbelde Dirk Raes de cijfers. Na de hervatting kwam de thuisploeg wel even wat meer aan bod, maar kon een paar kansen moeilijk ver zilveren. Toen Willy Van Zande na een solonummertje een derde goal op het bord prikte, was de nederlaag voor de thuisploeg onomkeerbaar. Op voorzet van Wilfried Til burg werd Willy Van Zande even later andermaal auteur van een doelpunt. Appels doet het dus wel goed in deze kompetitie. Naar de titel mik ken? Proberen, dat wel. In tegenstelling met wat maandag in de dagbladen stond won Wichelen tegen Eendracht Opstal met 3-0 en niet omgekeerd. Wichelen was overigens doorlopend de betere ploeg en kwam na 20 minuten op voorsprong langs Patrick Verstraeten. Tien mi nuten na rust wist diezelfde Verstraeten een misverstand in de Buggenhoutse defensie af te straffen. Toen Stadsveldt er later 3-0 van maakte, mocht Eendracht Opstal ieder uitzicht op een winstpunt la ten varen. S.K. Oudegem behaalde een 0-2 overwinning in Moor- sel (en niet 0-3 zoals ook al in de maandagkranten stond vermeld). Op het einde van de eerste helft zette doelman De Vroe met sukses een pe nalty om. De Greef verdub belde «p de tweede helft de cijfers. Overigens werd het toch maar een flauwe partij met heel weinig hoogstaande momenten en maar weinig doelkansen. Schoonaarde was tegen Erondegem onbetwist de be tere ploeg. Osabu opende met een retro al in de eerste helft de stand, maar nog voor de rust konden de bezoekers de zaken rechttrekken. Na de hervatting was Schoonaarde de dominerende ploeg maar pogingen van De Bruyn, Van Hauwermeiren en Osabu le verden niet het verdiende doelpunt op. Bij Racing Boon wijk lopen de zaken duidelijk mank. De Sint-Gillissenaren behaalden nog geen enkel punt en verlo ren ook nu bij Smetlede. De thuisploeg kwam eerst op voorsprong. Daarna stelde Gerry Van der Meersch gelijk maar na de hervatting bete kende een tweede lokaal doelpunt alweer een neder laag voor de Racingers. (e.g.) ST-BERLARE2-0 Berlare gaf nog steeds de dens de eerste helft had toon aan en toonde zich alvast re doorlopend de touw- veel sterker dan de laatste in handen, maar bleek plaats in de rangschikking laat doel besluiteloos. Burst vermoeden, de slordig maar wist zich Burst bleef stuntelig aan- doel toch gevaarlijker op vallen en kon weinig doelge- llen. Zo kon achterspe- vaar scheppen. Elke toe eter Caeyman van een schouwer verwachtte de be- treffc st00t 8ebruik maken om zoekende gelijkmaker maar a core te openen op de net voor tijd zorgde Frank tijd zorgde minuut. De thuisploeg Vagenende voor een tweede daarmee meer thuisge- lokale treffer. Burst hield bei- dan het gezien het spel- de punten thuis en mag zich op verdiende. De twee- met deze uitslag zeker geluk- :lft zou, wat dat betreft, kig prijzen, verandering brengen. (l.d.t.) Meerdonk-Kieldrecht 1-2. Met een uiterste inspanning schiet Dupont naar het lokale doel (Iv) ÏDE PROVINCIAAL Rupelmonde 0-6 nder produktieve dag ven naar 0-3. Het enige wa penfeit van de slappe thuisrid- ders was het schot van Patrick Thierens op de lat net voor het Rustsignaal. Na de koffie, Ulympia dat met deze of was het slappe thee voor de ozen meteen bijna het thuisspelcrs, zette Rupelmon- ïntal doelpunten de zijn opmars verder en in de in de drie vorige 54ste minuut lukte Mario Een onmondige Bayens eveneens zijn tweede 'loeg moest dan ook van doelpunt van de wedstrijd. 0- 4. De thuisploeg liet nu wer kelijk over zich heen wande- tweede helft, een verdiend ge lijk spel uit de brand te sle- 'egin van deze partij het lief aan Rupelmonde S.K. Lokeren 1 De Klinge 2 Titelkandidaat S.K. Klinge is n de «n half uur spel stond ipia dan ook al op een e voorsprong nadat Ma- aeyens in de achtste mi- al had raakgetroffen kon wef Rauwacrt in de 21ste en minuut de score opdrij- verliezen de durmezonen uit rode met overtuigende cijfers werkelijk door het oog len en Van Kamp Erwin Tielrode met 3-2 cijfers. Na- te verslaan bij de thuisploeg, spreekwoordelijke naald ge mocht eveneens tweemaal on- dat vorige week Eksaarde met Toch kwamen de gasten uit kropen in Lokeren. Het enige Hp7/*nfprc IrAn urinni.n \iiic m. t:«ii-i nncitiAVP vnnr Ha ItlinoA wnc gehindert oprukken naar het polderdoel. Telkens met suk ses want in de 74ste en 88ste minuut legde Erwin de ruime bezoekende winstcijfers vast. Deze overwinning komt voor dezecifers kon winnen was nu Tielrode nog net voor de rust Positieve voor de Klinge was de beurt aan de Suikerman- bijna aan de aansluitingstref- dat ziJ de vo"e buit konden nen uit Moerbeke om de volle fer toen Dirk Van Remoortel inzet binnen te rijven tegen gepast doorschoof naar Dirk Tielrode. Reeds in de 3de Van Strijdonck die echter minuut kwam Tielrode op overhaast juist naast het Moerbeekse doel besloot. Rust 2-0. Kort na de kamp wisseling zat Moerbeke dan helemaal op rozen toen hettot 3-0 kon uitlopen, wanneer Tielrode portier De Mayer een hoge voorzet van Marc Bonte in eigen netten werkte. '■•Kieldrecht 1-2. Bezoeker Schelfhout waagt met het hoofd zijn kans op doel (Iv) De thuisploeg die dacht dat de buit nu wel binnen was kreeg het echter in de eindfa se van de wedstrijd nog knap lastig tegen een ontkende be zoekende ploeg die langs Henri Van Waelvelde in de 68ste min. was teruggekomen tot 3-1. En in de 78ste minuut nog dichterbij wist te schuiven toen André De Puysseleir van dichtbij raak kon treffen. Na dat bezoeker Van Uffelen Gunther getrakteerd werd op zijn wekelijkse gele kaart mis ten zijn makkers nog ettelijke kansen om een, gezien de veroveren na een toch voor Klingse verwachtingen onder maatse partij. S.K. Lokeren kwam..dan ook verdiend als eerste ploeg op voorsprong na een 10-tal min. wedstrijd. Kris Leys wist met een handige beweging zijn di- rekte tegenstander uit te spe len en deed net hetzelfde met Klinge portier Ferket zodat de thuisaanhang al vroeg mocht juichen. Na dit doel punt kwam Klinge toch wat meer in de wedstrijd maar het lichte veldoverwicht kon niet in doelpunten omgezet wor den. Hiervoor diende de Klingse delegatie zelfs te wachten tot in de tweede pe riode toen Jimmy Van Gysel er weer als de kippen bij was toen een foutje in de thuisver- dediging werd begaan. 1-1 56e minuut. Geen van beide partijen kon nadien nog een uitgesproken kans opei sen zodat iedereen zich al ver wachtte aan een gelijkspel. Pech dan nog voor de thuis- Waasmunster-Gerda 1-2. Zo schoot Kenny Van Spitael onhoudbaar het tweede doelpunt binnen (dw) VIERDE PROVINCIAAL HOOGEINDE SINAAI 2-0 In een wedstryd die alleen maar in de eerste helft kon boeien (omwille van de doelpunten). Heeft Hoogeinde als mipsf slechte ploeg verdiend de twee punten thuis weten te houden. De Tineljongens bakten er werkelijk niets van en zaten natuurlijk in zak en as na dit nieuwe puntenverlies. Het peil van de oefenwedstrij den kan of kon dit Sinaai niet meer halen. Nu moest het weer lijdzaam toezien hoe Hoogeinde ook al in geen goede dag, rond de 20,,c mi nuut op voorsprong kwam toen Verschaffeit Bruno en kele mannetjes opzij kon zet ten en het leder bij Ward Smet kon brengen die Sinaai- portier Bruggeman geen schijn van kans liet, 1-0, 20"c min. Toen dezelfde Ward Smet tien minuten later een knappe aktie van zijn ploeg maat Danny Maes succesvol overnam en zo de 2-0 scoorde was dit dan reeds vroeg in de partij de genadestoot voor Sinaai. Impens goed in de greep van thuisverdediger Van Hoof en Paelinck bakten er werkelijk niets van voor een zwalpende Tinelploeg. Al mogen we toch de poging van Paelinck niet vergeten net voor inrukken, maar de doorsteekbal van Da- man Gino werd huizenhoog over het thuisdoel van Ver strepen gedropt. In het begin van de tweede periode mocht Hoof Frans dan rusten als bewaker van Patrick Impens en mocht Pa trick Maes deze taak overne men. Met succes overigens want geen enkele maal meer kwam Impens in het stuk voor. Wel kreeg Sinaai nog een schutere kans toen Peter Van Acker vrij mocht aanleg gen. Doelman Varstrepen redde echter ook deze (zeld zame) bezoekende kans. Het was trouwens nog de thuis ploeg die de beste kans kreeg toen Ivo Moorthamer alleen voor Sinaai portier Brugge man verscheen maar gelukkig deelde deze laatste niet mee aan de malaise van zijn ploeg en haalde hij het leder uit de voeten van Moorthamer. Diep in de tweede helft werd het bezoekende elftal herleidt tot een tiental toen Johan De Rop wegens herhaaldelijk kri tiek nog van het terrein werd gestuurd door scheidsrechter Saadouni. Het had echter geen invloed niet meer op het resultaat van de wedstrijd want ondanks nog de late scoringskans van Ward Smet in de laatste minu ten bleef de 2-0 stand op het Hoogeinds bord prijken. Beide trainers gaven na de partij grif toe dat het geen hoogstaande partij was ge weest Van Acker (Sinaai). «Onbegrijpelijk wat de Si- naaise elf hier vandaag op de mat gebracht hebben. De ho ge ballen onnauwkeurige voorzetten deden meer den ken dat onze club mee speelt in een of ander landelijke competitie. Geen enkele com binatie kende succes en als ploeg kwamen we er ook al niet aan te pas. Er moet drin gend een bezinningsperiode komen na onze tegenvallende prestatie's van de laatste we ken (2 op 8)». Trainer Hoof van Hoogeinde was natuurlijk tevreden dat zijn club de twee punten thuis gehouden had, maar alleen de eerste helft kon hem bekoren. Ook in de tweede periode bleef zijn ploeg tegenvallend presteren. «Ondanks de twee doelpunten voor de rust heb ben we er na de kampwisse ling niet meer veel meer van gemaakt. Erik Verlackt als laatste man scoorde volgens mij het hoogst al mag je na tuurlijk één speler niet voor uitschuiven in zulke partijen. Het belangrijkste is dat we de twee punten hebben en zo blijven meedraaien in de Top Vijf van de rangtabel. Aldus Hoof. Sinaai dat volgende week het zwakke Verrebroek op be zoek krijgt kan misschien een thuisoverwinning behalen, maar Hoogeinde krijgt een zware verplaatsing te ver werken naar White Boys Sint- Niklaas nog steeds een titel kandidaat. MS Rupelmonde juist op tijd en achterstand toen Gerrit Die- brengt hen naar het midden leman een perfekte voorzet der rangtabel en mits thuis- van Benjamien Claye perfekt pén. Zo bleef de zege toch in winst deze week tegen S.K. kon overgenomen met het de Suikergemeente en blijft Lokeren stoten de jongens hoofd. 1-0. En toen Dirk Ele- het plaatselijke F.C. Moerbe- van trainer André Bracke nog waut in de 20ste minuut bin- ke mee bovenaan de rangta- verder richting top. nen het zestienmetergebied bel meedraaien. duidelijk in de fout ging zette E. Moerbeke 3 Marc Bon,e de strafschop feil- V.K. Tielrode 2 'oos om en zette zo Moerbeke op een veilige 2-0. Voor de tweede maal op rij Alles leek aanwezig om Tiel- club, wanneer Apers zijn ei- prov. I. gen doelman versloeg in de 88ste minuut, doelpunt dat natuurlijk over winst en ver lies oordeelde in deze sportie ve partij. Meerdonk Kieldrecht Kieldrecht heeft in deze span nende derby tegen gebuur Meerdonk toch aangetoond dat het dc waardige leider is in deze reeks. Reeds voor de rust vielen de leiders terug tot tien spelers toen Jürgen Pen- neman werd uitgesloten We gens natrappen. Toch kon Kieldrecht ondanks deze min derheid tijdens de eerste helft gelijke tred houden met de Mecrdonkse thuisploeg die langs de gebr. Heroufosse al enkele malen dicht bij de ope ningstreffer waren geweest. Toch lukten de thuisspelers het openingsdoelpunt uit de partij al waren we dan wel al een uur ver. Stevens was de schutter met dienst bij Meer donk. 1-0 61ste min. De jonge invaller bij Kieldrecht Danny De Wilde deed dan het tij nog keren voor zijn ploeg toen hij in de 70ste min. mooi Mario Dupont had laten scoren zorgde hij drie minuten later voor de volle winstpremie van zijn ploeg. Naar het einde toe versierde hij zelfs nog een strafschop maar Verplancke miste deze uitstekende kans om tot 1-3 uit te lopen. Toch winst voor Kieldrecht dat hierdoor aan de leiding blijft in vierde Wachtebeke O Straatje Stekene 2 Nieuwe overwinning voor Straatje dat nu afrekende met Wachtebeke. Thuisspeler de Caluwe Bert was wel een van de uitblinkers van de wed strijd maar kon niet beletten dat zijn ploeg uiteindelijk toch nog het onderspit moest delven tegen Stekene. In de eerste helft kregen we dan ook een doelpunt te note ren van bezoeker Mathijs die meteen prachtige vrije schop zijn ploeg op winst kon brengen. Na de kampwisseling zocht Wachtebeke naar de gelijk maker doch het enige doel punt in deze periode viel weer langs de kant van Stekene toen van Hogendorp in de 65ste minuut op zijn beurt raak kon treffen. Nu Straatje gelanceerd lijkt is het wel spij tig dat het door de kalender- makers in deze periode vrij werd gezet. Hopelijk vind men dan in Stekene over twee weken dan terug deze pro duktieve forme wanneer lei der Kieldrecht op bezoek komt. Marc Stevelinck De Stekense biljartklub "BC De Hamer" viert dit jaar zijn tienjarig bestaan. Onder meer daarom organiseert de ze biljartklub tijdens het weekeinde van 17 en 18 okto ber 1987 een grote biljartwed strijd "Triatlon". De deelne mers zullen zich moeten me ten in de drie volgende disci plines: carambole, snooker en tapbiljart. Deze triatlonwed strijd wordt gespeeld op indi viduele basis. De geïnteresseerden die willen deelnemen, dienen zich wel op voorhand te laten inschrij ven aan 120 fr. of 6 gulden: ten laatste op woensdag 14 oktober in het lokaal "Café De Hamer", Heikant 41 te Stekene, tel.: 03/779.63.63 of wel bij Michel Van Wassen- hove. Verkenstraat 2A te Ste kene, tel.: 03/779.81.81. Deze triatlon gaat door in het genoemde lokaal op zaterdag 17 en zondag 18 november 1987 telkens met begin om 14 uur. De eerste drie ontvangen een prachtige beker en verder zijn er voor ongeveer 4.000 fr. aan vleesprijzen (kalkoenen, ros bief enz.) te winnen. Iedereen is van harte welkom. (t*t; ar ven s': het El te mg H «ed- tordee g§|' Kema resul

De Voorpost | 1987 | | pagina 21