PAUL HAGEDOOREN VINDT KAMPIOENSFORME TERUG PASCALE FLAMION SCOORT EERSTE KAMILLEKESGOAL! STEFAN VAN LEEUWE TRACHT ER NOG HET BESTE VAN TE MAKEN PAUL HAGEDOOREN VERTELT... GUY ROOMS WINT AFWACHTINGSCRITERIUM wmi-sw I de o skreg verto trelbe 22 - 9.10.1987 - De Voorpost GROTE PRIJS RAYMOND IMPANIS, HAACHT - SINT-NI KLAAS WIELRENNEN DAMESVOETBAL DAMESVOETBAL EERSTE NATIONALE HERK SPORT KAMILLEKES AALST 3 - 1 De Kamillekes toonden zich de hele wedstrijd fysisch de evenknie van de sterke lei- dersploeg. De jonge Hilde Van Caelenbergh, voor de ge legenheid door trainer Loe- man als rechtsachter uitge speeld. hield internationale Carla Martens uit de wed strijd. In de spits akteerde naast Annick Van Laethem ditmaal Sandra Van der Lin den, die een prachtwedstrijd speelde, evenals de weer on gelooflijk bedrijvige Pascale Flamion. Dit duo kombineer- de erg knap en één van hun akties leidde tot het eerste Aalsterse doelpunt van dit seizoen. Eerste elftal in opgang, jeugd- ploeg bevestigt Amper drie minuten na de aftrap stonden de Aalsterse meisjes reeds met 1-0 in het krijgt. Hierbij was Brenda Van den Eeckhout niet vrij van schuld, want ze aarzelde om de doorgebroken buiten links Volgaerts tegemoet te lopen en moest dan het schot van deze speelster in eigen doel verwerken (1-0). Twee uitstekende kombina- ties tussen Sandra Van der Linden en Pascale Flamion leidden aan het kwartier tot de Aalsterse gelijkmaker via Pascale (1-1). Zeven minuten later stond Lutgart Viaene al te gemak kelijk een hoekschop toe waarop de mee opgerukte stopper Van Staelen in het geharrewar voor het doel de bal met het dijkbeen tegen de Aalsterse netten kon werken. Een schitterende vrijschop van Lutgart Viaene werd op even briljante wijze door keeper Anita Brands gepa reerd. Een knappe aktie Van der Linden - De CJausemaeker werd door Sigrid met een mooi schot afgerond doch weer was goalie Brands paraat. Tussendoor werd een hands- doelpunt van Carla Mariens, die voor één keer Hilde Van Caelenbergh had omspeeld, door scheidsrechter Godin af gekeurd. De rust kwam met een voor de Kamillekes onverhoopte maar niet onverdienstelijke 2- 1 stand. Zeven minuten na de herneming werd opnieuw een doelpunt van Herk afge keurd: ditmaal was het Val- gaerts die met de hand scoorde. Het werd uiteindelijk 3-1 toen Anita Mariens in buitenspel positie vertrok, de hele Aal sterse verdediging bleef staan en Valgaerts de voorzet maar in te duwen had. Het bleef een aantrekkelijke wedstrijd tot het einde, maar meer doelpunten vielen er ep wi niet meer. al moest B snapp Van den Eeckhout noj nde i maal redding brengen, k en|.( In de voorwedstriid wf Aalsterse jcugdploeg it tegen kampioen Brouns had voor del ploeg eerst gescoord,! Molly bracht de plocge# op gelijke hoogde cn I de Aalsterse winning^ de slotsckonden netten.. Kamillekes Aalst Brenda Van den Eed Hilde Van Caelenbcrgfcj la Bisback, Lutgart. en Nathalie Van SteenM Pascale Flamion, Sign Causemaeker, Ann Êl| Renilde Clompen. Sandra Van der Lint! Annick Van Laethem.J bank zaten ditmaal niq der dan vier «subs»: Adam. Marijke Nancy De Cremer enl Geerinckx. Cyriel Temmj Zaterdag 10 oktober 1987, terrein Zandberg: 13 uur: Kamillekes Provinciaal - Wippelgem 10D- 15 uur: Kamillekes I - Asse-ter-Heide. "os (7 de veilige voorsprong kon het steekspel beginnen. Als eer ste was het Van Itterbeek die zijn kans ging wat begrijpelijk was want de Lotto-kansen la gen driemaal hoger dan bij de konkurrentie. Toch was het Paul Hagedooren die de kloof kon slagen te Waasmunster □adat er een kleine aarzeling was ontstaan in de kopgroep. 200 meter voorsprong was zijn maximale voorsprong met nog 10 km. te gaan. Haagedooren vondt echter gepast zijn vorm terug die hem twee seizoenen geleden nog in de nationale driekleur stak en behield in Sint-Ni- klaas ter hoogte van de aan- komststreep nog juistgeteld 50 meter over op een te laat reagerende Ludo Giesberts en 100 meter op Geert Van de Walle, ook al een ex-kam- pioen (liefhebbers) die een mooie derde stek wist te be halen. De grote groep had in deze laatste ronde nog heel wat van de achterstand kun nen afknagen en het was Koen Vekemans die Temse- naar Jan Bogaeri klopte voor de twaalfde plaats. Jan Bo gaeri had wel als troost dat hij door de organisatoren gevierd werd als eerste Waaslander. Op dat moment was Paul Ha gedooren echter al omgeven van supporters onder wie sponsor Paul De Smet uit Bel- sele (Sigma) en sportbestuur der Willy Teirlinck die hun idool naar het hoogste scha- Als winnaar van de semi-klassieker zoals deze Groii Impanis te Sint-Niklaas is het normaal dat je daglicht komt te staan als renner.. WS( \yi Paul Hagedooren is die drukte wel gewend geweest arrat-v mocht de voorbije twee seizoenen toch maar meeta het profpeloton als gewone soldaat. Hoe je van hi50 uiterste in het andere valt vroegen we natuurlijk ze de sympatieke Sigma-renner. "Voor mijn slecht pre vorig seizoen bij Lotto heb ik tot nu toe nog geen 'getuig gevonden, zegt Pauk op rustige toon. Je weet alsi s dat I mag er niet veel misgaan om de fórme met een d -oep d< curve te moeten aanschouwen. Maar kom, die i periode was nog het ergste niet. Véél erger was dat de Lottobazen als uittredend kampioen van België respijt meer kreeg om dit seizoen weer aan te zetten s angois relaa ïgekui: ploeg. En dat kwam hard aan. In de hoogste nooii j„b men de beste vrienden kennen en zo leerde ik indt1 er de heer De Smet kennen die de wielergroep Sigma Dr de leven riep. Hij had wél nog vertrouwen in Hagedootsen' ve ziet, vandaag op enkele kilometers van zijn woon aPP (Belsele) schiet ik hier midden in de semi-klassiekt daden Geloof me vrij, mijn geluk kan vandaag niet op, tem >etstoc' ook dit seizoen op de dool ben geweest met de gc,oc^lt heid. Al van in de voorbereidingsritten ergens i r""c" zuiden sloeg het noodlot toe toen ik in een zware val een diepe wond had aan de knie die moest gt worden. Dag voorseizoen, dag klassiekers, dag m Gelukkig heb ik doorgezet en zie het vertrouwen (4nAnf heer De Smet in mij gesteld heeft heb ik niet bescha aldus nog een overgelukkige winnaar van de Grott Impanis. Hopelijk breekt voor deze getalenteerde der een nieuwe periode aan van internationale wi ing, het is hem van harte gegund. Marc Ste' '87 •ggraef Meul votje piloteerden. (Austr.), 12. Koen ickD< mans, 13. Jan Bogat ^5, De uitslag: 1. Paul Haghedoo- Filip Van Vooren, 15. eldrecf i (Desselgem) 215 km. in 4 Bol (Nl.j, 16. Eddy cn t i ,.j„ n:ii - i. u 59. 2. Ludo Giesberts, 3. ens, 17. Jan Van Can dest 5 Geert Vandewalle, 4. Peter Sören Lilholt (Den. Pieters (NL), 5. Benny Van Hendrik Redant. Itterbeek, 6. Ronny Vlassaks. Van Eynde. 7. Phil Anderson (Austr.), 8. c Erik Van Lancker. 9. Henri Marc Sto) Manders (NL), 10. Ludwig Willems, 11. Stephen Hodge Voor het eerst als internationale wedstrijd op de kalender kreeg deze "semi- klassieker" toch 165 deelnemers aan het vertrek dicht tegen de brouwerijen te Haacht. Alle aangekondigde ploegen waren aanwezig met htm "grote" en minder grote vedetten. Het weer was uitstekend en de organisatie was nagenoeg perfekt, zodat alles voorhanden was om deze wedstrijd te doen uitdraaien op een wielerhoogdag by uitstek voor het talryke kennerspubliek. Bij de man in de straat genieten onze broodrenners geen te beste faam. Wie bij voorbeeld vorige week van de kermiskoersen in Buggenhout en Berlare getuige was, had er na afloop de buik van vol. Om niet te spreken van de ontgoo cheling die zich van de organi satoren meester had gemaakt. Het voorbereiden van een wielerwedstrijd vergt werk en kost geld. Voor datzelfde be drag kan je verschillende koersen voor nieuwelingen organiseren. Die leveren strijd, wat je van onze profes sionelen ternauwernood kan Wielrennen. Peter Harings won in Berlare de 37ste klassieke kermisprijs voor profs (jj) Dat het echter van twee kanten moest komen, renners en inrichters, wisten we al langer dan vandaag zodat we niet ontgoocheld zijn wanneer we mogen stellen dat deze wedstrijd niet verschilde van een doordeweekse kermis- koers. Of de (te) lange aanloop er voor iets tussenzat weten wij natuurlijk ook niet maar een feit was dat tot aan dè (kleine) j plaatselijke ronden van 17 km. bitter weinig te noteren viel in de volgerskaravaan. Toen de bonte bende een eer ste keer Sint-Niklaas en om streken kwam bezichtigen hielden Jef Lieckens en Mare Sergeant het zelfs al voor be- keken en stapten broederlijk af alsof het een "Duo-lotto" was dat kansloos was. £ois Van Vlierberghe Na 100 km. was er nog altijd niets merkwaardig te noteren, alleen dat het tempo gelukkig strak gehouden werd om niet achterop te geraken in het tijdschema. Toen de stilte in het peloton dan maar bleef voortduren was dit het tijdsein voor Belselenaar Frangois Van Vlierberghe om zich wellicht een laatste maal te tonen aan het Wase wieler publiek. Want na Putte Ka pellen eerstdaags denkt de 34- jarige Frangois ernstig om met de wielerbedrijvigheid te stoppen. In Sinaai dicht bij zijn thuis, doorbrak Van Vlierberghe de stilte in het peloton en trok op de geken de kasseistrook aldaar ten aanval. De grote groep gunde Van Vlierberghe wellicht de ze laatste genoegdoening en Qois kon uitlopen tot een maximale voorsprong van 6 minuten. We waren toen al 40 km. verder, in Bazel om pre cies te zijn. Toen Van Itter- beeck, Nevens en Ludwig Willems zich dan toch geroe pen voelden om hun werk plicht te volbrengen slonk de voorsprong van de kleine Van Vlierberghe als sneeuw voor een zomerzon zodat we in Temse een vijftal voorop kre gen, want Mare Dierickx, Alan Peiper (winnaar editie 86) en Patrick Roelandt en Jan Nevens waren bij de moe dige Van Vlierberghe komen aansluiten. Het peloton was echter wakker geschud en en kele kilometers verder ter hoogte van de aankomstplaats te Sint-Niklaas kwam alles Lang bleef deze grote ben de echter niet samen want onder impuls van de Lotto renners die hun eigen kans mochten gaan van sportbe stuurder Godefroot kwam al vlug een groepje van 11 ren ners in de spits van de wed strijd rijden. Helaas geen en kele Waaslander bevond zich onder de elf die luisterden naar de namen van Geert Van de Walle, Benny Van Itter- beeck en neoprof Ludwig Willems, allen Lotto, Phil Anderson en Erik Van Lan cker van Panasonic, Ludo Giesberts, Paul Haghedoo- ren, Peter Pieters, Ronny Vlassaks, Henri Manders en de Ier Steven Hodge. Alle ploegen waren zodat vertegenwoordigd zodat het weeral geen verwondering wekte dat bij de volgende doortocht aan de Grote Markt (17 km. verder) deze leiders meer dan 3 minuten bonus hadden zodat we de winnaar wellicht in deze groep mochten zoeken. Met de Ronde van de Limousin won ik een rit. Overigens fiet ste ik vaak in Frankrijk. Dat had te maken met de optie die de ploeg nam. Sinds een paar weken ben ik aan een moeilij kere periode toe. Niet dat de konditie het Iaat afweten. Ik reken gewoon af met pech. In Fourmies kwam ik ten val. In Parijs-Brussel vertoefde ik vooraan in het peloton. Met de kantoren van Het Laatste Nieuws in zicht kwam ik met enkele andere renners ten val. Jammer, want de kans om binnen de vijf te eindigen zat er dik in. Omdat de kwetsu- Wielrennen. Paul Hagedooren was de sterkste in de finale van de Grote Prijs Raymond Impanis (dw) weer samen en kon de grote prijs Impanis voor de tweede keer van start gaan. Nog een goeie 120 gegadigden konden immers nog aanspraak maken op de overwinning. 11 leiders in de finale Wielrennen. Het podium na de Grote Prijs Raymond Impanis (dw) zeggen. Wie er bij dit alles toch nog het beste tracht van te maken is Stefan Van Leeuwe. Als jeugdrenner schuwde hij nooit het werk. Bij de ama teurs nam hij in iedere wed strijd initiatieven en ook in het profpeloton manifesteert hij zich als iemand die wil werken voor zijn loon. Het wekt dan ook geen ver wondering dat de Lokeraar nog voor twee seizoenen op rozen zit bij SFEB. Stefan liet zich in deze kompetitie gere geld opmerken en is uiteraard en terecht tevreden over de verrichtingen. "Ik eindigde 27 keer binnen de tien en 17 keer bij de vijf, zegt de renner uit Lokeren. In ren aanvankelijk nogal ernstig leken adviseerde de dokter mij om niet meer te koersen. Vermits het einde van het seizoen in zicht was, heb ik mij daar niet aan gehouden. Ik ging in Buggenhout van start, werd er lid van de lei- dersgroep maar kwam op en kele kilometers voor de finish ten val, nadat de Nederlander Oosterbosch in botsing was gekomen met een auto en vervolgens tegen mij aanviel. Ik liep schaafwonden op maar kon de tocht toch verderzet- ten en de aansluiting realise ren. Wedijveren voor een dichte ereplaats zat er niet meer in. Na een zevende plaats in Berlare startte ik in de Grote Prijs Raymond Impanis. Ik staakte er voortijdig de strijd. De draadjes die de opgelopen verwondingen in Parijs-Brus sel hadden toegehald, waren de avond voordien verwij derd. Daar ondervond ik be hoorlijk wat last van. Vooral op de kasseien. Ik verkoos dan maar om te stoppen. Het seizoen is nu voorbij en in de komende maand neem ik rust. Tijdens de winter hou ik mij in beweging met de be doeling om volgend jaar een nog betere kompetitie te rea liseren. LIEFHEBBERS IN SINT-NIKLAAS Terwijl de ronkende namen uit het profpeloton bezig wa ren om via Brabant in het Waasland te geraken in de grote prijs Raymond Impanis streden onze eigen liefheb bers in een afwachtingskrite- rium rond de grote' markt te Sint-Niklaas om een van de laatste Wase zegepalmen. Reeds vroeg in de wedstrijd trokken Guy Rooms, Herman Raymaekers, Edwin Entho ven en Jacques Verbruggen in de aanval. Enkele kilometers verder kregen zij het gezel schap van 12 moedigen die eveneens de 37 vertrokken renners in plan hadden gela ten. Deze vrij omvangrijke groep, voor een criterium al thans, bleef samen tot men nog een 15 km. moest afleg gen. Onder impuls van een werkelijk fantastische Guy Rooms moesten al vlug zes renners loslaten omwille van té hoge tempo gemaakt door de Temsenaar. Spijtig detail was wel dat Broer José Rooms ook bij de slachtoffers was van deze Rooms aktie. Toen in het zicht van de aan komst ook nog andere wase kleppers moesten loslaten als een Yvan Vereecken, Ghun- ter Van Steenlandt en Stefaan De Beleyr kon men al gissen dat men over sterke papieren zou moeten beschikken om deze Guy Rooms te kunnen verslaan. Temeer dat ook Belgisch kampioen en ex prof Danny Lippens het hoge Rooms tempo niet kon volgen en moest achterblijven. In de laatste ronde ging Guy dan zo hard door dat iedereen dacht dat hij spurtwinnaar werd maar in feite was nie mand meer in staat geweest om het achterwiel van Guy nog te kunnen remonteren. Achter de ongenaakbare Rooms werd Raemakers nog tweede voor Erick Wuytack en Yoeri Verbruggen. De uitslag: 1. Guy Rooms (Temse) 80 km. in 2u04, 2. Herman Raeymac- kers, 3. Eric Wuytack, 4. Joeri Verbruggen, 5. Jan Joos, 6. Pa trick De Wael, 7. Franky Fran cken, 8. Ivan Veree Patrick Adriaenssens, 1 win Enthoven, Nauts. 12. Stefan Dc 13. Gunther Van Steelaf Jose Rooms, pens, 16. Guido Haentji Patrick Van Der Veeckfl Ronny Van Kerckhow Gaston Pieters, 20. Jobail Wielrennen. Marc Bracke behaalde zijn elfde zege van het seizoen in Berlare (jj) Wielrennen. Frangois Naudts uit Stekene won de amateurskoers in Haasdonk (Iv)

De Voorpost | 1987 | | pagina 22