[NAPPE RESULTATEN H.C. LOKEREN RIEP DE PERS Kr. EDDY DE VLIEGER TERUG VAN WEGGEWEEST HANDBALKALENDER 4, P. 'voort Luc 1 HANDBAL In het begin van de tweede helft leek Lebbeke dan toch orde op zaken te willen steh len. Via 7-m. worpen van F. De Ridder naderde Ajax tot 15-16 maar als Kortrijk even kon repliceren brak de weer stand totaal bij Ajax. Via 16- 18 na 43' werd het 16-26 10' later en de Lebbeekse ploeg was gewoon onbestaan de tijdens het laatste kwar tier. Voor Ajax scoorden: De Ridder 10, De Proft 2, Cris- tiaens 1, Luypaert 1, De Man 1, Verlinden 3. EVA De Voorpost - 9.10.1987 - 25 de mi: i. Het in Len erp quaert sn aan roep naco. "g- wordt neestal 3-33 erder. 1-63 loeg er en n Lei 'an Lii elle Ier Mi :rk op tenen KER VAN BELGIE 1/32 FINALES mn weekeinde was men aan de l/32e finales toe van de Beker van België. Bij de heren 1 en nog vijf streekclubs in het debat gemengd en w(j mogen stellen dat er knappe ltaten werden geboekt. Enkel Ajax Lebbeke ging totaal de mist in tegen Ap. Zo 'rÜk' en dit op een manier die heel wat vragen doet rijzen. Avanti plaatste zich, zij zonder veel glorie als men de eindscore bekijkt, ten nadele van Uilenspiegel en Aalst stuitte enkel tydens de eerste helft op enige tegenstand tegen provincialer Woluwé. H.C. Lokeren verloor wel in Tongeren maar de 21-19 score laat delijk zien dat de 2e nationaler het echt niet breed had tegen het pas naar 3e °F|eling gepromoveerde H.C. Lokeren. Robuco Buggenhout deed veel meer dan zich ededigen in Houthalen. De Limburgse le nationaler kwam wel niet echt in eilykheden maar was na de wedstrijd zelf verbaasd over de tegenstand van het Degje» uit 4e afdeling. En als men dan weet dat Krogstrup en Coppens ontbraken :ralRobuco wegens kwetsuur... B(j de dames een onaangename verrassing. E.V. Aalst d uitgeschakeld door Ap. Kortrijk en dat had eigenlijk niemand verwacht. Meteen ft enkel Nopri Av. Lebbeke nog in koers maar als «Europees-gekwalificeerde 1 teg» komt Lebbeke enkel vanaf de l/8e finales in het stuk voor. redstrijden thalen 26 Buggenhout 5) 20 mco, gesteund door de «kende resultaten ge it in de kompetitie, had heel wat voorgesteld van Bekertreffen tegen le na- aler. De plannen werden er doorkruist nog voor de fang van de wedstrijd. *aug 'au n^uauiju. ral «1 Krogstrup als doelman bleven gekwetst en trainer Trienpont kt meteen zijn ambities U™ :rken tot een goede pre- ptie. Robuco is daar be- in geslaagd en ware het dat het scheidsrechters- jhch een beetje ontpopte "v! lome-referees, het eindre- rf iat had nog beter kunnen naakt yooral jn de eerste helft :ay 9, 26,- de Kt HEREN 2e Nationale A zat. 10/10 te 20.15 u. Angleur-Ajax Lebbeke 2e nationale B zat. 10/10 te 20 u. Tongeren-E.V. Aalst 3e afdeling zond. 11/10 te 16.30 u. Kapella - H.C. Lokeren 4LMe afdeling B zat. 10/10 te 19.45 u. Dendermonde-De Panne zat. 10/10 te 20.30 u. Meise-Robuco Buggenhout zond. 11/10 te 17.45 u. KI. Mechelen 2 - H.K. Waas munster Provinciaal ,zond. 11/10 te 15.15 u. Denderbelle-Groot-Bijgaarden 2 zond. 11/10 te 16.30 u. Denderbelle 2-Woluwé zond. 11/10 te 20.15 u. Berlare-Evergem zond. 11/10 te 19 u. Eeklo-H.K. Waasmunster 2. zat. 10/10 t 18.15 u. Dendermonde 2-E.V. Aalst 2 DAMES T nationale Nopri Avanti Lebbeke-Sasja zat. 10/10 19.15 u. 2' afdeling zat. 10/10 te 18 u. Duffel-Squadra Fem. Lebbeke zat. 10/10 te 16.45 u. R.B. Dendermonde-E.V. Aalst zat. 10/10 te 16.30 u. Ar. Hechtel-Robuco Buggenhout 3' afdeling ZOND. 11/iO te 18.45 u. Uilenspiegel 2 - Nopri Avanti Lebbeke 2. zond. 11/10 te 16.30 u. H.C. Lokeren-Squadra Fem. Lebbeke 2 JEUGD Miniemen zat. 10/10 te 13 u. Waasmunster - Dendermonde zond. 11/10 te 18 u. Eeklo-Waasmunster 2 zond. 11/10 te 14 u. Lokeren-Kortrijk Kadetten zat. 10/10 te 14 u. Waasmunster - Ajax Lebbeke zat. 10/10 te 18 u. Avanti - E.V. Aalst zond. 11/10 te 15 u. Lokeren-Kortrijk °P? ide Robuco zich van zijn e zijde. Houthalen slaag- r niet in het tempo van le Dnale aan het in vierde ling spelende Robuco op ringen en het duurde tot 4' de rust vooraleer Robu- ijn 5 doelpunten voorgift edig prijsgaf. Na 17' leid- -av q! 'c Ploeg U'1 de bos8emeen- teeds met 5-9 en het was le 26e minuut dat de ster- .auwers Houthalen op ge- hoogte bracht (11-11). 7-m. worpen - Houthalen cht er in totaal tien t, kon de thuisploeg nog een 15-11 voor- onguitbouwen aan de rust. dacht dat Robuco in de «de helft in elkaar zou ten kwam bedrogen uit. if aan' egenöee 1de ploeg van Kf-speler Trienpont hield laatste dertig minuten Pan it gelijke tred met de ploeg en Houthalen kon ts twee doelpunten meer overf n dan het weerbare Ro- Een 26-20 einduitslag Handbal. Ajax Lebbeke-Ap. Kortrijk 18-30. Lebbekenaar De Ridder kan scoren uit deze strafworp (vh) an l kor e lei stigt de knappe resulta" van Buggenhout tijdens eerste twee kompetitie- 1 chen en als Robuco het ;en tfoen zo verder kan zetten men in de Bosgemeente eens verbaasd kunnen op- naar de «underdog», erraséoco Buggenhout: Man- P. Vermeir 2, F. De :h 5, Merckx, Trienpont fabelen 1, Moeyersoon, Mi. De Vuyst 1, Van Dam- P. De Swaef 2. MatlJ. Woluwé (+5) 18 Aalst 27 Aalst heeft enkel tijdens :rste helft valabele tegen- d ondervonden van de be nden thuisploeg. Niet dat uwé in die periode zo bij- ler goed speelde, het was dracht dat moeilijk in het hite|sirijdritme geraakte en "nog gehinderd werd door nel: rken feit dat de thuisploeg vrij- el to met dezelfde kleur van jf m je speelde. Dit leidde tot ele j i wat balverlies zodat het teer. wel 20' duurde vooraleer ec it zijn 5-0 achterstand had moefihaald. Aan de rust telde ploeg van Sam Buelens uiteindelijk één doelpunt 8 rsprong (13-14). In de aey< 5de wedstrijdhclft vlotte heel wat beter bij de Aal- Doelman Moens - r erg autoritair tussen lat 'f palen - lanceerde op per- e wijze de tegenaanval en c Vi duo Brixhe-D. Bayens be- efficiënt te werpen uit de Utde lijn. Na 47' leidde Aalst reeds met 15-22 en van af dan bleef Eendracht rustig domineren. Voor Aalst scoor den G. Van Malderen 4, W. Bomon 3, De Ketelbutter 3, Steeman 3, Van Der Borght 1, D. Bayens 5, De Doncker 3, Brixhe 5. Tongeren 21 H.K. Lokeren 3) 19 Nadat in de voorbereidings periode gewonnen werd van 2e nationaler Tongeren start te Lokeren niet zonder ambi ties aan deze wedstrijd. Niet temin schatte men de plaat sing voor de l/16e finale niet zo hoog in aangezien K. Ver- hofstadt steeds onbeschikbaar is maar ook na wedstrijd was trainer De Proft, ondanks het verlies, zeker niet teleurge steld. Vooral in de eerste helft speelde zijn ploeg bijzonder sterk zodat het tot de rust duurde vooraleer Tongeren de 0-3 voorgift had opge haald. In de tweede helft bleek dan wel dat de Waas- landers nog enige routine mis sen Tussen de 41e minuut (15-14) en de 48e minuut (20- 16) werden zij verrast door het hogere tempo en de juis tere afwerking van de thuis ploeg en het werd in die pe riode duidelijk dat Lokeren wel over een stevig geheel beschikt maar zich nog moet aanpassen aan de speelwijze in hogere. Ons valt het in elk geval op dat zowat iedereen als afwerker aan de vak komt en dat de jonge P. Verguit opnieuw tekende voor vier treffers. H.K. Lokeren: Van Vaeren- bergh, Smet. Lenaerts, Bock- landt 3, Versele 1, Verguit 4, Ingels 2, L. Van Cauwenber- ghe 3, Piquer, Van Den Ber- ghe 1, Van Hiile, De Brouwer 2. Uilenspiegel 5) 21 Avanti Buggenhout 28 Zoals moest verwacht worden is Avanti erin geslaagd zich te plaatsen voor de 1/16 finale na een overwinning tegen het in derde klasse spelende Uilen spiegel. Toch verbaast het Ons enigszins dat de ploeg van de kersverse coach J. Van Hoe zen, tot 4' voor het einde moeten wachten heeft om de finitief afstand te nemen van de thuisploeg. Meer nog, tij dens de eerste helft slaagde de le nationaler er blijkbaar niet in zijn wil op te dringen. Ui lenspiegel weliswaar met een sterke tweede lijn, leidde na 30' steeds met 14-13 en het duurde tot. de 33e minuut vooraleer Avanti kon gelijk stellen. De thuisploeg begaf echter nog niet (17-16 na 38') en Uilenspiegel kon blijven aanklampen tot de 49e mi nuut (20-21). Daarna bleek Avanti echter te sterk en een «leeg» Uilenspiegel scoorde daarna nog enkel uit een 7-m worp (21-24 na 55') en tijdens TRAINERSWISSEL BIJ AJAX LEBBEKE Na de beschamende prestatie tegen Ap. Kortrijk was het duidelijk dat er bij Ajax het een en ander dreigde verkeerd te lopen. Het Ajaxbestuur heeft dan ook onmid dellijk maatregelen getroffen om een eventuele malaise tegen te gaan. Voorzitter Van Biesen hierover: «Het was duidelijk dat het niet klikte tussen de spelersgroep en trainer Welle- kens. Wellekens had geen greep op de ploeg en er zat dus niets anders op dan in vriendschap uiteen te gaan. Wij zijn dan ook uiterst tevreden dat Eddy De Vlieger bereid werd gevonden opnieuw Ajax-trainer te worden. Dinsdagavond is onze ex- en nieuwe trainer reeds aan het werk gegaan. Ik ben zeker dat de spelersgroep positief zal reageren en al het mogelijke zal doen om zaterdag i Angleur de punten te pakken» EVA Handbal. Ajax Lebbeke-Ap. moest met vrij groot verschil de laatste 5' trof Buggenhout nog vier maal raak. Avanti Buggenhout: Vinck, Maesen, El Hafi, Orlowski 10, Megos 3, Maes 1, Munda- bi 1, Van Mol 3, Van Rans- beeck 1, Jaichi 7, Rhatmes 2. Ajax Lebbeke 18 Kortrijk 30 Verwonderde supporters, on geruste bestuursleden, zich oppervlakkig gedragende spe lers, onbegrijpende blikken van diegenen die zoals wij Ajax dit seizoen voor het eerst aan het werk (sic) zagen, dat was het zo wat na de ontgoochelende prestatie te- I. De ploeg van Ajax Lebbeke die tegen Kortrijk verloor met 18-30. Het probleem fiem duidelijk in de verdediging vh) Kortrijk 18-30. Al deed De Ridder nog zo zijn best, Ajax de duimen leggen (vh) gen Kortrijk. Ontgoochelend, want zoals Ajax gelaten het laatste kwartier onderging doet het vermoeden rijzen dat elke kampgeest, elke eigen liefde met de Ajax ploeg ver dwenen is. In ieder geval was er zaterdag geen enkel aan knopingspunt meer te vinden met het Lebbeke van verle den seizoen. Nochtans is er niet zoveel gewijzigd aan de spelerskern zodat er een men taal probleem moet zijn. Maar dat is voer voor trainer Wellekens en het Ajax be stuur dat duidelijk heel wat werk voor de boeg heeft in de komende dagen en weken... Kortrijk was weliswaar een erg sterk spelende tegenstan der en het ontbreken van de gekwetste Van Biesen in de Ajax defensie was ongetwij feld een handicap maar dat een ploeg als Ajax tot 15-16 nadert na 41' en daarna ge woon van het terrein gespeeld wordt, is echt niet meer nor maal te noemen. Over indivi duele prestaties dient er in zulk geval niet gepraat het was als ploeg dat dit onher kenbare Lebbeke faalde. Bij Kortrijk viel na 12' nochtans F. Platteeuw, de topscoorder, uit met een vingerkwetsuur en met een 3-5 stand dachten wij dat Ajax nu kon toeslaan. Maar bij Kortrijk kwam nu trainer-speler Sokolowki op het terrein en de thuisploeg bleef op achtervolgen aange- 1 wezen Van 8-9 na 23' ging het zelfs naar 8-14 en dan al was het opgevallen dat de thuisploeg erg lauw akteerde. Voorzitter Van Vaerenbergh opende de persconferentie met de mededeling dat na 10 jaar dit de eerste maal was dat H.C. Lokeren de pers uitnodigde. De reden hiervoor ligt voor de hand. H.C. Lokeren is tussen de zaalsporters de eerste club geworden in Lokeren na de promotie naar 3e afdeling. Meteen was het mogelijk de sporthal ook op zaterdag af te huren om de thuiswedstrijden te betwisten. De Lokerse voorzitter legde er de nadruk op dat de verstandhouding met de andere clubs die van de sporthal gebruik maken, bijzonder goed is. Maar minstens even belangrijk was het doel door deze samenkomst de betrekkingen met de media te verbeteren en eventuele tekortkomingen in dit verband van de club in de toekomst te vermijden. Wij menen dat H.C. Lokeren zijn doel niet heeft gemist al was het duidelijk dat de club nog niet de automatismen heeft om zulke samenkomsten efficiënt te laten verlopen. Ambities Na het behalen van de titel in 4e afdeling en de daarmee gepaard gaande promotie naar 3e afdeling, is H.C. Lo keren niet op zijn lauweren gaan rusten. Nieuwe sponsors werden aangetrokken nl. de firma I.T.B. uit Wingene en de Kredietbank voor de he ren-senioren, meubelen Ryn- ders en de P.V.B.A. Debref uit Lokeren voor de minie men en Lingerie Isis voor de damesafdeling. renbergh ambieert nu reso luut de titel en minstens een plaats bij de top van derde moet er volgens hem zeker inzitten. Vooral omdat naast zijn on betwistbare kwaliteiten als speler Koen Verhofstadt fan tastisch meevalt «als mens». Reeds in de voorbereiding ontpopte de ex-internationaal zich als een voorbeeld voor zijn medespelers en het is dui delijk dat vooral zijn jongere ploegmaten hem als voor- «Laten wij realistisch blijven de club speelt een reeks ho ger. Het zal alleszins een aan passing vragen van onze spe Iers. In derde gaat het snellei en harder, laat ons dus stellen dat H.C. Lokeren dit seizoen een goede mittenmoter kan worden. Titelkandidaten zijn Kapekla en Uilenspiegel. In de voorbereidng boekten wij goede resultaten met o.a. overwinningen tegen 2e netio- nalers zoals Ajax en Tonge ren. Dit mag echter geen re- Handbal. Het bestuur van HC Lokeren (polo) Ook op de transfermarkt toonde H.C. Lokeren zich ak- tief zonder echter aan het ge laat van de ploeg veel te wijzi gen. Van H.B.C. Gent werd het duo Fl. Ingels en J. Pic- quer aangetrokken maar de hoofdvogel werd afgeschoten met de komst van Koen Ver hofstadt, een monument van Avanti en van het Belgisch handbalwereldje. Met het aantrekken van Koen Verhof stadt zijn de verwachtingen van H.C. Lokeren voor het seizoen 1987-88 heel wat ge stegen. Voorzitter Van Vae- Dames E.V.Aalst II Ap. Kortrijk 3) 13 Tegen het weliswaar tijdens de transferperiode duidelijk versterkte Kortrijk is E.V. Aalst er nooit in geslaagd zijn normaal spelpeil te benade ren. De thuisploeg begon on geconcentreerd aan de wed strijd en na 10' had Kortrijk zijn 0-3 voorgift reeds uitge bouwd naar 1-6. Eendracht, met de wedèroptredende De Croock, nam toen de zaken wat meer gemotiveerd ter harte maar dichter dan 7-9 aan de rust raakten zij in die eerste helft niet meer. In de tweede helft leek het er dan even op dat Alst, langs een hardwerkende M. Van Den Borre, nog orde op zaken kon stellen maar het duurde toch tot de 53e minuut voor de Kortrijkse voorgift was teniet gedaan (11-11). Aalst, dat ei genlijk nooit vat op de wed strijd kreeg, kon echter niet doorgaan en het waren in tegendeel de bezoekers die nog tweemaal scoorden. De Aalsterse doelpunten werden aangebracht door C. Simal 4, M. Van Den Borre 5, Peck- stadt 1, K. Van Malderen 1. EVA beeld hebben genomen. Dat HC Lokeren een club met ambitie is, is ook op te maken uit het feit dat er reeds jaren aan een intense jeugdwerking wordt gedaan en met de inlij ving van M. Van Der Vorst - ex-speelster van Nopri Lebbe ke - waait er ook een frisse wind door de damesploeg. H.C. Lokeren beschikt ook over een heuse supporters club. Er ontstonden de laatste tijd wel enkele misverstanden met het bestuur van deze sup portersclub maar dit doet niets af aan de geweldige steun die de supportersclub voor de Lokerse spelers bete kent. den zijn om te gaan zweven. Van Koen Verhofstadt mag men ook geen mirakels gaan verwachten. Hij is wel een uitstekende aanwinst die wij vooral als organisator zullen nodig hebben. Koen zal meer lijn brengen in het spelpa- troon en onze jonge spelers naar een hoger rendement lei den. Hij wordt als het ware een verlengstuk van de trainer op het terrein. Laat ons dus stellen dat wij af en toe een topper zullen winnen, een goede underdog die alle kan sen zal grijpen. H.C. Lokeren mag vooral niet te vlug willen lopen en onze mensen ken nende ben ik ervan overtuigd Handbal. HC Lokeren wacht een moeilijke taak. Meer nog dan vorig jaar zal deze verdediging op de proef gesteld worden (polo) Trainer Jozef De Proft: realis tisch bly'ven Voor H.C. Lokeren - trainer Jozef De Proft liggen de doel stellingen voor dit seizoen zoals voorzitter Van Vaeren bergh vertelde, toch wat te hoog. De Lokerse trainer hierover: dat de club een mooie toe komst kan tegemoet gaan». - Naast Jozef De Proft als trainer bij de heren-senioren, zijn er nog vier trainers die de verschillende ploegen onder hun hoede nemen. A. D'Hanis traint de dames senioren, J^Van Hille, de kadetten-jongens. Koen Ver sele de miniemen en P. Ver guit, de pupillen. - Het bestuur ziet eruit als volgt: G. Van Vaerenbergh, voorzitter, Paul Kesteleyn, ondervoorzitter en toegewijd jeugdverantwoordelijke. A. D'Hanis, secretaris. Mare Verguit, schatbewaarder. Willy Van Pottelberghe staat in voor de P.R., damesveran- twoordelijke is Gery Van De Velde, Frank Van Driessche, materiaalmeester en alge meen coördinator is Alex De Brauwer. Hf North Sea Ferries organizeert HS9b9h naar Voor I tingen aan boord, tweemaal HBNNHV 9E59E55m5E5p uitgebreid avondmaal en tweemaal Engels ontbijt be- Handbal. Ajax Lebbeke-Ap. Kortrijk 18-30. Ajaxied De Man voert een nummertje op taalt men 2.450 fr. (vh)

De Voorpost | 1987 | | pagina 25