Liberale Jongerenraad met vier kandidaten op de PW-lijst Aalsterse harnavalhriebels B.B.G.J.G. Aalst Briljant Vijftig jaar K.V.L.V. te Herdersem Twintig jaar «MIKIS» in Aalst Sint-Maarteninstituut Moorselbaan in feest 2 - 9.10.1987 - De Voorpost Gemeenteraadsverkiezingen '88 Eind december 1987 zal de Liberale Jongerenraad Aalst twee jaar jong zyn. Na een tumultueuze start eind 1985 en een gevuld werkjaar 1986 werd de eerste helft van 1987 gekenmerkt door een stilvallen van de motor vooral dan voor wat betreft de werking naar buitenuit. Het eetfestijn van april 1987, dat met ruim 500 genodig den, een onvervalst sukses betekende, werd tegelijker tijd een soort van voorlopig eindpunt. Alle doelstellingen die de oprichters van de Liberale Jongerenraad zich hadden ge steld waren bereikt: - de LJR was volledig erkend door de plaatselijke partij-in stanties en mocht optreden als woordvoerder van een ruim deel van de jeugd; - ook de erkenning naar bui tenuit en dan vooral door de leden en sympathisanten van de partij was een feit. - diverse leden van de UR waren vertegenwoordigd in de organen van zowel partij als diverse raden van de stad. Daarenboven verdwenen, om uiteenlopende redenen, een aantal medewerkers van het eerste uur. Een nieuwe start Sinds begin september is de situatie wel aan een kentering toe. Een aantal gemotiveerde en politiek geïnteresseerde jon geren werd aangetrokken en heeft zitting in het zestienkop pig bestuur. Er kwam reeds een enquête in verband met het verkeer en voorzitter Jo- han Stijlemans wil een nieuwe lichting jonge liberalen bege leiden. Hij is voorzitter, Her man Morel ondervoorzitter, Luc De Waegeneer penning meester en Steven Van Den Steene sekretaris. Johan Stij lemans is daarenboven sekre taris van PVV-Aalst en dus op de hoogte van al wat reilt en zeilt in de partij. Naast het Bestuur fungeert tevens een Politiek Komité dat instaat voor de koöidina- tie van de politiek gerichte akties en voor de uitwerking der persteksten of gelijkaardi ge geschriften. Bovendien werd een volle dig programma uitgewerkt voor de resterende maanden van 1987. Programma 1987 In oktober wordt 'er deelge nomen aan het stedelijk ini tiatief "Milieumaand" en dat op twee verschillende data. Bovendien zal de Liberale Jongerenraad begin 1988 een nieuw initiatief nemen ten gunste van de integratie van groenzones in de woonomge ving. Op 30 oktober 1987 organi seert de LJR een tweedaagse bowlingavond in club "De Kat", Vredeplein te Aalst, en dit om 20 uur. In de loop van november brengt de LJR een werkbezoek aan de franstali- ge PVV-Jeugd-afdeling van Geldenaken die wordt gesti muleerd door PRL-voorzitter L. Michel, burgemeester aldaar. Het ligt in de bedoeling dat deze afdeling op haar beurt een bezoek brengt aan Aalst in de loop van 1988. Midden december brengt de LJR een bezoek aan het Belgisch Par lement onder leiding van een vooraanstaand persoon. Die zelfde dag is er tevens een bezoek gepland aan de instal laties van een bedrijf. Daartussen wordt tijd vrij gemaakt om de politieke ak- tualiteit op de voet te volgen. De Liberale Jongerenraad en de Milieumaand Als Jongerenorganisatie speelt de LJR in op de milieu maand te Aalst om verdere verloedering tegen te gaan. Ook kleinschalige projekten kunnen sensibiliseren. Verle den zaterdag was en a.s. za terdag is er een pamflettenak- tie op de Grote Markt om de marktkramers en de bezoe kers te sensibiliseren om de markt vrij te houden van alle bevuiling, papiersnippers, etensresten, peukjes. Er staan op zes verschillende plaatsen alternatieve vuilnisbakken waar men dat allemaal kwijt kan. Die worden dan na de markt door de LJR met eigen materiaal weggebracht. Dat zou tevens op jaarbasis zowat een half miljoen kunnen uit sparen. Vier kandidaten voor de gemeenteraadsverkiezingen De Liberale Jongerenraad stuurde de kandidatuur in voor de PW-lijst van vier leden. Twee van hen waren reeds kandidaat in 1982: Jo han Stijlemans (27) Aalst- Rechteroever en Luc De Waegeneer (28) uit Moorsel. Kersverse kandidaten zijn Steven Van den Steene (23) uit Erembodegem en Herman Morel (23) voor de Linker oever. De kandidaten van de LJR zullen in blok huh kandida tuur verdedigen maar zullen ook hun steun verlenen aan deze kandidaten die in de voorbije jaren op ernstige wij ze hebben bijgedragen tot de behartiging van het plaatselij ke wel en wee. Zij zullen zich tevens niet apart opstellen maar wel in tegendeel alle inspanningen leveren om in het kader van eenheid en samenwerking - die de leidraden van de kampagne zullen zijn - bij te dragen tot een positief resul taat van de PW-lijst. Nu vooraanstaande figuren als Louis D'Haeseleer, Gas ton Van den Eede en Jeari Van Laethem uit de running verdwenen, sommigen zich zelf misschien als "fin de car rière" gaan beschouwen en "aflossing van de wacht" aan de orde van de dag is zowat overal, hoopt de Liberale Jongerenraad alleszins op ver kiesbare plaats(en) op de PW-lijst. (L.H.) In maart 88 zal het twee decennia geleden zijn dat het «Kontaktcentrum Mi- kis Theodorakis» werd op gericht. Aanvankelijk op «De Ves ten» vaak in moeilijke om standigheden en rechtge- houden door een schare vrijwilligers onder de be zielende leiding van wijlen Raymond De Smet, de kommunistische voorman die in Aalst ook in het politiek milieu alleen vrienden telde. Na 5 jaar met heel wat prettige doch ook minder prettige ervaringen werd de behuizing aan de Kas- tanjevesten te eng en de «Mikisklub» zoals het kon taktcentrum in de volks mond werd geheten vond een ruimer onderkomen in de Nieuwbeekstraat 35. Mensen van alle strekkin gen kwamen en komen er over de vloer. Mensen ook van vele verschillende na tionaliteiten. Onder de vrijwilligers die de klub nog steeds runnen zijn nog enkele pioniers van het eerste uur. Voor 1988 voorziet de Mi kisklub dan ook een jubi leumprogramma die over verschillende maanden zal lopen met heel wat hoog tepunten gespreid over het jaar. Wie meent te kunnen bij springen met foto's, doku- mentatie, persartikels e.d.m. over de werking tij dens die 20 jaar is van harte welkom. U kan reeds nu kontakt opnemen met de Mikisklub via 053/ 21.13.27 of tijdens de ope ningsuren op vrijdag en zaterdag vanaf 19.30 u. Uiteraard ook tijdens de verschillende aktiviteiten in de Mikis. Aalst. De Berkens van Sint-Anna zorgden voor een prima eetfestijn (a) Algemene vergadering AKV Op de jongste vergadering van het AKV werd meegedeeld dat de werkhalle in de maand september toegankelijk was op vrijdag en zaterdag en dat in de maand oktober de hallen ook op woensdag open zullen zijn van 18.00 tot 22.00 uur en op zaterdag van 14.00 tot 18.00 uur. Voor het eerst wordt het huurgeld in de werkhalle opgetrokken. Voor een grote plaats zal men nu 6.000 fr. moeten betalen in plaats van 5.000 fr. Het AKV doet een oproep tot de verantwoordelij ken van de karnavalgroepen om een oogje in het zeil te houden. Verenigingen die geen wagen bouwen, horen in de werkhalle niet thuis. Het AKV zal in de mate van het mogelijke zo snel mogelijk zorgen voor een container waarin men het papier kwijt kan. De stadsdiensten halen het papier niet langer op. Een ander nijpend probleem is het isomokot. Dat zou dringend moeten opgekuist worden Het probleem is evenwel wat er met het afval moet gebeuren. AKV De Zieke Zjieratten AKV De Zieke Zjieratten organiseren voor de vijfde maal een steakfestival in zaal Welkom en dat op zaterdag 17 oktober van 19.00 tot 22.00 uur en op zondag 18 oktober van 12.00 u. tot 16.00 uur. Zaal «Welkom» is gelegen in Hofstade. AKV D'Onderkroipers AKV D'Onderkroipers organizeert op 31 oktober vanaf 18,00 uur en op zondag 1 november van 11.30 u. tot 19 u. een groot eetfestijn in 't Zaaltje in de Dompelstraat 23a te Aalst. Paco Milou en de Snottebellen Op zaterdag 7 november nodigen Paco Milou en AKV De Snottebellen de Lefhebbers van play-back uit in de zaal Sint-Anna. Inschrijven kan men bij Paco Milou, café Herleving, Houtmarkt 10 te Aalst. Verkiezing prins van Oost-Vlaanderen Voor de 14e maal organizeert AKV De Haa Lowies de verkiezing van de prins karnaval van Oost-Vlaanderen in de zaal 't Kapelleken in de Meuleschettestraat te Aalst. Op 14 november duimen alle ajuinen voor Luc II, ajuinprins, die een gooi naar de titel doet. AKV De Schramoeillekrabbers AKV De Schramoeillekrabbers nodigt uit op hun vijfde karnavalbal dat plaats heeft op zaterdag 12 december in de feestzaal 't Kapelleken. Meuleschettestraat 34 te Aalst. Afscheidsbal prins Popoll Zaterdag 23 januari heeft het afscheidsbal plaats van «Popoll». Het bal belooft steengoed te worden en kreeg als titel «Popoll by night». Het heeft plaats in de Smt-Annazaal te Aalst. AKV De Toeren biejoekes AKV De Toerenbiejoekes nodigt iedereen uit op het vijfde super-banket dat zal plaatshebben op zaterdag 12 en zondag 13 december. Gemeenschappelijke aankoop materiaal Het Aalsters Karnavalverbond organizeert ook nu weer een gezamenlijke aankoop van materialen die nodig zijn voor de bouw van een karnavalwagen. Het AKV dient geen winst op de verkoop, maar wil de karnavalgroepen hiermee een dienst verlenen. Voor meer inlichtingen: Guido Baeté, Sint-Jansstraat 12 te Aalst. Karnavalkwistornooi Vrijdag 4 en zaterdag 5 december heeft opnieuw het karnavalkwistornooi plaats. Het wordt georganizeerd door AKV Schiefregt'Oever in samenwerking met de Dekenij Koolstraat en staat open voor alle karnavalvercnigingen. Vrijdag 4 december zijn er drie vragenrondes en zaterdag 5 december wordt daar nog een praktische proef aan toe gevoegd. De optelling van de punten gebeurt met een ganzenbord en de daaraan gekoppelde spelregels. Prjjs Willy Van Mossevelde Willy Van Mossevelde voorziet opnieuw een aanmoedigingsprijs voor de karnavalgroepen die deelnemen aan de kavalkade van volgend jaar. Er is 10.000 fr. te verdienen voor de origineelste idee en uitbeelding bij de ingeschreven groepen en 5.000 fr. gaat naar de niet ingeschreven groepen of individuelen. Orde der Ajuinprinsen De Orde der Ajuinprinsen organizeert op zaterdag 23 januari het bal van de Ajuin in de Keizersjiallen te Aalst Tijdens die nacht wordt overgegaan tot de verkiezing van een ajuinprins en -prinses, een ajuinkoningin. Kandidaturen kunnen nu reeds gericht worden tot Roger Berghmans, Gentsesteenweg 101 te Aalst (053/70.17.02). De mogelijke winst aan dit bal verbonden, wordt overge maakt aan Harva, de Vereniging voor Hartpatiënten van Aalst. JM Heyman Zestig jaar terug werd in het driemaandelijks tijdschrift van de «Belgischen Bond der Talrijke Gezinnen» voor het eerst gewag gemaakt van de afdeling Aalst. Dit feit wil de BGJG Gewest Aalst met 86 afdelingen passend vieren. Op zaterdag 17 en zondag 18 oktober. enti Een werkgroep werd daar toe aangesteld waarvan deel uitmaken Erik De Pooter, Alfons Van Ros sen, Staf Scheirlinck, Mar- Aalst. Het boek teq_ wat foto's en afbejl gen. Naast een btlll verhaal is het evej een kijkboek dat 200 na's telt en vanaf eir^g tot Aalst. Bij de mannen van Schiefregt'Oever wordt alles in orde gebracht voor hel nieuwe karnavalseizoen (a) de feestzaal van het stad- tober zal worden huis waar te 17 u. een spreid. Het wordt academische zitting plaats- wens officieel voorg heeft. Prof. Van Mechelen tijdens de akadenTiYu en gemeenschapsminister zitting ten stadhuize zji cel Da Geyter, Marc Van Rika Steyaert voeren er oktober door hoofdi Cnl Loon, Oscar Van Nuffel, het woord. En ook in het teur Achiel Haers. Omer De Beer en Herman stadhuis treedt Cantate Op zondag 18 is er De Vos. Werden er aan Domino op en worden de Keizershallen eeijnbai toegevoegd Anna Wil- twee belangrijke bondsfi- zinshappening voor lemns-De Brauwer, guren uit het Aalsterse op en oud met animat ivalle ntrui Hing Ister: lens mini ind N Achiel Haers, Jean Tim- de «praatstoel» gezet mermans, Maria Broe- ckaert en Cyriel Van Gedekboek Landuyt. Een beeld van het ont- Op zaterdag 17 is er te 16 staan en van de evolutie uur een eucharistieviering van de BGJG wordt be- in de Sint-Martinuskerk schreven in een geden- opgeluisterd door Cantate kboek geschreven door ^aii owllclJ Domino en met Kristiaan Paul Goossens, Cyriel Van 446-561.26.61-90 Van Ingelgem aan het or- Landuyt en Staf Scheer- BGJG Aaist Kleinemiste gel. Met «Al groetend buck Vooral word' .aan- ge 9 te 9620 ZottegeiItei bloeiend» (de harmonie) dacht besteed aan de 86 wordt dan opgestapt naar afdelingen van het Gewest show. Gezinstoegn ee kaarten worden vei aan 100 fr Het gedenkboek kosflielid fr. Als beschermlid Ixjthaz U 100 fr. en als erelid arna: fr. voor een luxe-uit U kan storten op rek ng mste Aalst. De brandweer van Aalst demonstreerde zijn materiaal tijdens een open (al Aalst. Glunderende deelnemers achter de schermen van het parochierestaurant Anna (a) h we g, eei Verleden zaterdagnamiddag vierde de KVLV-afdeling Herdersem die 215 lede 11 haar 50-jarig bestaan. Het was inderdaad op 3 oktober 1937 dat «madame J echtgenote van schoolhoofd Muylaert en moeder van de latere burgemeester Ai aan. en de huidige ondervoorzitter Germaine op initiatief van pastoor Heyman en lalt 'C 3 pastoor Beeckman die ook de BJB oprichtte de toenmalige «Boerinnenbond» ge gaf samen met o.m. sekretaresse Eufrosine Beulens. De KVLV-afdeling Her- week na zijn definitief af- K.V.L.V. en een pa dersem had duidelijk bij schejd Van zijn parochie. bezinningsmoment de Meiviskoppen de wind De mis werd opgeluisterd het sTmboüsch gel in de zeilen want reeds in door het Koninklijk r.e a *J,moo"M;n &ei 1956 telrie 7e isn lerien en Koninklijk Ge- rond de zevenarmog 1956 telde ze 150 leden en mengd Parochiaal Zang- delaar amner twee «oor later Irnn koor onder leiding an Jef Met frisse moed nee Coppens wiens zoon Paul afdeling nu een ven J het orgel bespeelde. Be- de start voor een J sloten werd met een gele- halve eeuw genheidslied op tekst en drachten, muziek van de dirigent. handwerken, In zijn homilie beklem- volksdansen toonde de diocesane ningsdagen. proost de «K» van met amper twee jaar later kon het 200e lid worden geno teerd. Momenteel wordt de wer king gestimuleerd door een negentienkoppig be stuur met voorzitster Christiane De Brucker, ondervoorzitster Germai ne Muylaert en sekretares: se Alice Vinck. Plechtige viering Een plechtige dankmis, een receptie en een door Jeko geanimeerd feest maal waren de hoofdbe- Het Sint-Maarteninstituut noodzakelijk. Kaartij standdelen van de festivi- Moorselbaan, bestaat 25 te bekomen bij d( teit waarmede Herdersem jaar en het Ouderkomitee krachten van de scl de 50-jarige KVLV vierde, en de leerkrachten van de telefonisch op de nuj Het werd in een op noch- afdelingen Moorselbaan 053/21.54,02 (tijdt tans zaterdagnamiddag en Langestraat hebben in lesuren) en 053/21] bijna eivol gevulde kerk dat kader een feestelijk (na 18 uur) een koncelebratie met als weekend voorzien. leder- voorgangers diocesaan een wordt van harte ver-' proost Basiel Maes, mede- wacht pastoor rector Sint-Jozefs- Op vrijdag 16 oktober college Paul Van Looy s.j. vanaf 19 uur heeft de tien en medepastoor van Sint- de belotting plaats in de Anna Aalst Michel Be- feestzaal van de parochie, kaert. Grote afwezige die Moorselbaan 128 en zater- als een geest door ieders dag 17 oktober is er een gedachten waarde was reuze mossel- en kip- proost pastoor Armand peslag. Musshe zaliger pas één Vooraf inschrijven is scha 5 do leent 'ipt dan al sche ech ijke Kat Kat lm vo ht at en ïwstr et eei de vrou jo», v; 11 dienst JM l Van 16 tot 21 oktol men in de Hallen het negende Europeess bus- en Touringcarsal bezoeken. Hei salon van 10 tot 19 uur. De van Kortrijk zijn makkt bereiken wanneer men 2 Kortrijk-Zuid neemt i Gent en Rijsel.

De Voorpost | 1987 | | pagina 2