londerdvijftig jaar Openbare Werken Kampioenendag Vinkeniers Groot-Aalst «hete broodjes- in «de Kat» VVKSM Meldert aan tiende jaar scouting toe entoonstelling te Aalst Niemandsland Aalst zoekt medewerker Lang verwachte lasershow op vrijdag 9 oktober in Aalst AKABE ook voor jou! De Voorpost - 9.10.1987 - 3 teil f eiü g tot a.s. maandag kan u terecht in het Administratief den jntrum aan de Graanmarkt te Aalst voor een tentoon- >rdt »||jng anderhalve eeuw openbare werken in België. °org$ze tentoonstelling die vrij toegankelijk is van 10.30 u. aden 18 u. is ook regionaal aangepast, aize ziet men er bvb in de lange ry foto's van minister '°fdr enbare Werken, zeventig in totaal, de naam van een rs- |lsters burgemeester. L. De Bruyn was inderdaad er (flens drie regeringen van 1888 ot 1895 minister van 1 ee enbare werken. 'oor imat (vallende namen onder plans, maquettes, schetsen 'toejn een voorzaat van de en autentieke stukken ver minister Charles Ferdi- worden de diverse realisa- nd Nothomb en een fa- ties als waterwegen, ge- kos lielid van gouverneur bouwen, groenplan, we- lid b lthazar dat de funktie gen en bruggen voorge- relid amam vanaf 1943. steld. Biezondere aan- e-uit ;ze tentoonstelling wil dacht wordt ook besteed rekner zijn dan een opsom- aan high technology. ng van werken die het eint nisterie Openbare Wer- Speciaal oor Aalst en Regio eger q liet uitvoeren. Ze wil Voor Aalst voorziet men rder de wijze belichten in 1988 het meer verkeers- arop Openbare Werken veilig maken van rond- Iringt in het dagelijks plein De Haring door er :n va jan en alleman op een fietspad omheen te momisch, sociaal, kul- leggen dat de fietspaden »el en rekreatief vlak. komende uit de Bethune- t ministerie heeft inder- laan en cle Parklaan ver- id als eerste opdracht bindt. Het plein op de erf dienste te staan voor in de nabijheid van het bevolking. Daensmonument wordt n de hand van foto's, heringericht en op de Bou- dewijnlaan, momenteel tijdens de spitsuren een uiterst druk bereden weg, komt een middenberm. Ooit had men het over een soort tunnel doch die sug gestie is duidelijk lang ver geten. De «dodenweg» te Hofsta- de die van een viervaks- baan overgaat in een smal le weg zal binnen de drie jaar worden doorgetrok ken naar Dendermonde. Het jaagpad, een ideaal fietspad langsheen de Dender van Ninove naar Aalst zal worden afge werkt en doortrokken tot in Dendermonde is voor zien. Het stuk dat in de ring rond Dendermonde nog ontbreekt tussen Leb- beke en Baasrode Vlas senbroek is eveneens ge pland en de brug over de Dender aan Zeeberg wordt een dubbele met in beide richtingen twee rij vakken. Rijkswachtkazerne Blikvanger van de huidige openbare werken te Aalst is uiteraard de nieuwe rijkswachtkazerne aan de Denderstraat waarvan de hoge piloon voor kommu- nikatie de plaats van verre verraadt. Het optrekken van dit ge bouw verloopt in vier fa sen en het is dermate ge pland dat vóór einde 1988 de bouw zal voltooid zijn. De eerste fase, parkeerga rage en dienstlokalen is reeds af. Op de plaats van gesloopte woningen en op een deel van het binnen plein wordt gewerkt sinds april aan het optrekken van een nieuw administra tief gebouw. De Aalst zal in dit gebouw voor het distrikt de gelijk vloerse verdieping inne men. De eerste verdieping is voor de BOB en de tweede voor het distrikt. Technische lokalen en een kantine komen op de hoogste verdieping en in de kelder komen magazij nen, archieven, wapens en ammunitie. De derde fase bevat wer ken aan het binnenplein en tijdens de vierde fase worden de huidige lokalen gesloopt en komen er nieuwe logementen. LH Aalst. Heel wat publieke belangstelling voor de opening van de tentoonstelling 150 jaar ministerie van openbare werken (a) 1st. Een kijkje op de tentoonstelling 150 jaar openbare werken (a) In de stadsfeestzaal wer den na toespraken door schepen voor de sport Gil bert Bourlon en onder voorzitter van het Vrije- tijdskomitee Jo Vlas- schaert en voorzitter van de sektie Vinkeniers Paul Van Sinay, de kampioe- nenprijzen uitgereikt. In totaal waren er in het speeljaar 1987 278 zettin gen met samen 11.469 vogels. Kampioenen Assen De Boskantvink Herder- sem, vogel Pino 8.290 lied jes, Coppens Paul. Het Lustige Vinkje Her- dersem, vogel Mare 7.851 liedjes, Van den Eynde Yvonne. De Kapellevink Gijzegem, vogel Jef 7.536 liedjes, Coppens Patrick. De Rozenvink Aalst, vo gel Benjamin 7.180 lied jes, Moortgat Yvettc. De Bergvink Moorsel, vo gel Jef, 6.927 liedjes, Beeckman Marcella. De Zingende Vinken Nieuwerkerken, vogel Tarzan 6.758 liedjes, Van den Broeck Ulrich. De Europavink Baarde- gem, vogel Zefken 6.456 liedjes, De Caluwé Adrienne. De Hogewegvink Erem- bodegem. vogel Ringel 6.319 liedjes, De Ro Emiel. De Lustige Vinkeniers Aalst, vogel Donderslag 5.773 liedjes, Vinck Jean- Marie. De Jonge Vinkeniers Aalst, vogel Padova 5.421 liedjes, Mertens Adolf. Koningen Assen De Europavink Baarde- gem, vogel Gaspar 3.488 liedjes, Merckx Freddy. De Zingende Vinken Nieuwerkerken, vogel Jur- gen 2.878 liedjes, Beerens Jean-Paul. De Boskantvink Herder- sem, vogel Dempsy 2.738 e vroege morgen met een klingelende bel rondgaan in de wijk De Kat en er hete ttdjes uitreiken is een oude traditie. Die grijpt terug naar «Verloren maandag», een Kdat er om uiteenlopende redenen niet gewerkt werd. jaren hielden de mensen van «De Gele Limonade» deze traditie in stand doch dit t werden ze eens afgelost door die van Netwerk. Op de braderij in de Kattestraat ■oopt men ook broodjes doch die hebben dan minder met de folklore te maken. ne J - ■r c i lak I» gr te benaming zou ko- i van «catte» wat niets ien heeft met een dier h wel met een verster- g, een borstwering tus- stadspoorten. «De was destijds een eer- schamele buurt die in 5 door de toenmalige ïeenteraad werd her- Leopoldstraat dan te maken had met e allereerste koning, schepencollege gaf de k echter haar aanvan- ijke naam terug in gel e mo» m in lne< a, ven m rou« 0> Kat Kat» is een verzamel- voor wat nu Vrede- heet. De Ridder- it en een deel van de iwstraat. Momenteel et een belangrijke wijk de brandweer en de vanaf Allerheiligen «100», een stads- 11 dienst school, de belastingen de stadsschouwburg, het ar chief en het gedenkteken der gesneuvelden. In de huidige De Ridder straat voorheen heette die in de volksmond «de straat van de zotte broe ders» (die instonden voor verzorging van krankzinni gen bevond zich de al lereerste Aalsterse bios coop «Cinema Central» die later «Triomphe» en «Rio» werd en waarin de Roller Skating (de «Rink») en later een dans zaal kwam. In deze straat was ook het RTT-gebouw en sinds 10 jaar ook het Netwerkcentrum. Nu het herwaarderin- gsprojekt op zich laat wachten wordt het wel een eerder verpauperde omge ving, de nieuwe bouw werken van de BBL uiter aard niet te na gesproken. Eerste garage Pal voor WO I werden een 150-tal armtierige wonin gen gesloopt. In de toen malige Pompsteegen Kor te De Ridderstraat. Daar door kon het Vredeplein worden aangelegd. Naast de huidige stadd- school, destijds een school van de Broeders van de Christelijke Scholen, be vond zich de «Garage Alo- stoise», een van de eerste garages van Aalst. En toen de doorsteek naar de Schoolstraat en die naar de Gentsestraat en later naar de Vrijheidstraat kon er de brandweerkazerne worden opgetrokken. Momenteel is de wijk min der bevolkt. De bedeling van hete broodjes blijft echter verder in ere ge houden. LH Niemandsland is een krisiscentrum dat opvang en begeleiding biedt aan mensen in moeilijkheden. Deze problemen kunnen van psychische - sociale of materiële aard zijn, zoals eenzaamheid, relatie moeilijkheden met partner of ouders, thuisloos heid, doorverwijzing vanuit de psychiatrie of gevan genis... Naast een vast team werken ook verscheidene vrijwilligers mee om dit krisiscentrum 24 op 24 uren bereikbaar te maken. Als je ouder bent dan 20 jaar en geïnteresseerd bent om één avond in de week of enkele uren van 't weekend mee te werken, dan kun je kontakt opnemen met: Niemandsland Koolstraat 24, 9300 Aalst. Tel. 053/77.47.48. liedjes, Van de Voorde Mario. De Bergvink Moorsel, vo gel Coppi 2.657 liedjes, Vinck Roger. Het Lustig Vinkje Herder- sem, vogel Marco 2.367 liedjes, Redant Eric. De Rozenvink Aalst, vo gel Jef 2.042 liedjes, Wijns Jan. De Kapellevink Gijzegem, vogel Freddy Nuel Liliane, 2.001 liedjes. De Hogewegvink Erem- bodegem, vogel Mano 1.807 liedjes, Roeland Roger. De Lustige Vinkeniers Aalst, vogel Deesje 1.434 liedjes, Van de Voorde Emilienne. De Jonge Vinkeniers Aalst, vogel Padova 1.355 liedjes, Mertens Adolf. Kampioenen Promotie De Rozenvink Aalst, vo gel Fausto 3.365 liedjes, Moortgat Yvette. De Europavink Baarde- gem, vogel Scifo, 3.173 liedjes, Pots Ronny. De Zingende Vinken Nieuwerkerken, vogel Jef 2.756 liedjes, De Paepe Alain. De Bergvink Moorsel, vo gel Luc 2.015 liedjes, Vinck Annie. De Lustige Vinkeniers Aalst, vogel Dallas 72,50 punten, Van den Borre Yvette. Het Lustig Vinkje Herder- sem, vogel Kastaar 65 punten, Baetens André. De Kapellevink Gijzegem. vogel Robby 56 punten, De Backer André. De Boskantvink Herder- sem, vogel Skeezer 44 punten, Kindermans Verda. De Hogewegvink Erem- bodegem, vogel Fred 44 punten. De Munter Nora. De Jonge Vinkeniers Aalst, vogel Mario 28 pun ten, De Meyst Remi. Eerslgeklasseerden in vrijetijdszettingen De Kapellevink Gijzegem, vogel Harry 606 liedjes, Van den Bremd Henri. De Rozenvink Aalst, vo gel Benjamin 578 liedjes, Moortgat Yvette. Het Lustig Vinkje Herder- sem, vogel Mare 573 lied jes, Van den Eynde Yvonne. De Boskantvink Herder- sem, vogel Julia 565 lied jes, De Meersman Ju lienne. De Lustige Vinkeniers Aalst, vogel Sisken 533 liedjes, Geeraerts Rudy. De Hogewegvink Erem- bodegem, vogel Ringel 497 liedjes, De Ro Emiel. De Zingende Vinken Nieuwerkerken, vogel Flipper 372 liedjes, Ver- brakel Gunther. De Europavink Baarde- gem, vogel Tom 331 lied jes, De Pelsmaeker Denise. De Jonge Vinkeniers Aalst, vogel Jef 320 lied jes, De Wael August. Om de opening van zijn nieu we kantoren te vieren, heeft MCC Datatext pvba de eer en het genoegen te zorgen voor een echte primeur in Aalst en in Vlaanderen. Op vrijdag 9 oktober wordt uitgepakt met een lasershow die zorgvuldig werd voorbereid en uitgetest. De lasershow vindt plaats op de Grote Markt te Aalst om 20 uur en speelt zich af met de mooie gebouwen als achter grond. Het wordt een show op mu ziek van de beroemde Franse kunstenaar Jean-Michel Jarre die in de show ook het em bleem verwerkte van MCC Datatext pvba dat met deze manifestatie zijn nieuw ge- bouwenkompleks op de der de industriezone te Erembo- degem plechtig opent. MCC Datatext pvba is onder meer de officiële IBM personal computer verdeler. Na BJB, KLJ en KSA werd Scouting dé Jeugdbeweging te Meldert. Onder het algemeen tema «'t Is niet om het even» vierde VVKSM verleden zondag de start van zyn tiende werkingsjaar. Voor de Hopduveltjes wel een mijlpaal doch geenszins een eindstation. Scouting steunt hoofdzakelijk op engagement, zelfwerkzaamheid, mede beheer, ploegwerk en dienst. In de Kattestraat heerst weer de kerm is sfeer a Dit alles werd plechtig herdacht verleden zondag met een jeugdviering in de kerk met aangepaste lezin gen, aangepaste liederen en instrumentaaltjes door Joris en Randall. Na een rondrit doorheen de paro chie en een pick-nick in het parochiecentrum kon den de jongsten terecht op een poppenkast, bij ma ken van poppen of sporen- tocht naar de jungle. Voor minder jonge leden was er een film en volgde scouts- aktiviteiten. Kapoenen: Onbezorgd ra votten door kinderen van 6 tot 8 jaar. De leiding moet hen kansen bieden om hen eens lekker te la ten uitleven. Niet op de vijf pijlers van scouting ligt hier de nadruk. Wel op kreativiteië, pret, spel, sfeerimpulsenwerking, openheid en ongedwon genheid. Welpen en kabouters: Vi tale meisjes in kakhi of jongens in groen en bruin tussen 8 en 11 jaar zijn welpen en kabouters die zich inspireren op kabou terverhalen en jungle- boek. Zaken die inderdaad de fantasiewereld van de jon geren prikkelen. Jongverkenners en jong- gidsen: Alhoewel geen kin deren meer neemt bij jon geren tussen 11 en 14 het spel nog een belangrijke plaats in. Toch krijgen ze reeds verantwoordelijkhe den toegewezen. Kame raadschap en avontuur zijn de ordewoorden voor deze leeftijdsgroep Verkenners en gidsen: De wereld rondom hen heen ontdekken en verder ex ploreren wordt een taak voor jongens en meisjes van 14 tot 17. In hun taak krijgen ze de kans iets te realiseren. Ze komen tot bezinning over de omge ving en de sociale omstan digheden en komen tot het besef dat projektcn liefst in groep worden aange pakt. LH AKABE is een jeugdbe weging binnen scouting die tot doel heeft de inte gratiegedachte te verwe zenlijken. In de streek van Aalst richt AKABE zich zowel tot validen als tot anders-validen (licht tot ernstig mentaal anders-va liden die er de kans krij gen om elkaar te ontmoe ten). Getracht wordt de minder-valide ertoe te brengen zijn handicap te aanvaarden en zich ook aanvaard te weten in de maatschappij. AKABE-Aalst telt thans een 40-tal leden. De ver gaderingen gaan drie keer in de maand door op zon dagnamiddag in het lo kaal, gelegen in de Stationstraat 1 te Moorsel. De leden komen er samen, in kleine groepen, om er te dansen, te zingen, te spe len, te koken (en ook te eten), te knutselen, op uit stap te gaan... Het hoogtepunt van het werkjaar is het zomer kamp. Er wordt gewerkt in 4 leef tijdsgroepen. - De welpen (6-12 jaar) leven zich vooral uit in de sprookjes- en dierenwe reld, door zich te verkle de, door naar muziek en verhaaltjes te luisteren. - De jongverkenners (12- 16 jaar) werken vooral rond tema's (bvb. rassen - hotelwezen...) aan de hand van muziek, toneel, koken, knutselen... - De verkenners (16-21 jaar) leren met touwen en balken alles in elkaar knutselen (sjorren). Ze gaan op verkenningstocht in de stad of natuur en doen aan sport. - De volwassenenwerking (boven 21 jaar) is een ver lengstuk van de jeugdbe weging met aktiviteiten als natuurwandeling, boot tocht, bowling, naar de voetbal gaan kijken, ko ken, naar de film gaan. sport, naar een toneel voorstelling gaan, zelf to neel spelen, een jeugdhuis bezoeken, vissen... Om deze jongens en meis jes degelijk te kunnen be geleiden is ci natuurlijk heel wat leiding vereist. Daarom deze oproep: als je je samen met anderen aktief wil inzetten, als je je op zondagnamiddag mini mum drie uurtjes kunt vrijmaken, als je minimum 17 bent, neem dan eens kontakt op met De Bruyn Marijke, Kruisstraat 34. 9308 Gijzegem, tel. 053/ 77.95.58 of met Carl Gheyssens. Erembode- gemstraat 31, 9300 Aalst, tel. 053/21.84.21, toestel 122 (liefst tussen 18 en 19.30 u.) of ga eens langs op zondagnamiddag in de AKABE-lokalen, Station straat 1 te Moorsel.

De Voorpost | 1987 | | pagina 3