Kruibeke oerzeke Hamme nen is er een weg H. Familie zet op maandag 19 oktober haar nieuw Jkjaar in mat een algemene vergadering ondër het motto lmen is er een weg» en dit op maandag 19 oktober om 19 I Laure-Anne-Willaerts brengt het tema van het jaar ter ike. Verders nog koffie en versnaperingen, ontspanning jrde verbondelijke groep. Deelname in de onkosten 150 fr. j samenkomst is gepland in de bovenzaal van het chiehuis. P. vander Jeugdlaan. iemene vergadering [Kulturele Raad organiseert haar algemene vergade- _p maandag 19 oktober om 20 uur in de vergaderzaal het Gito. Burgemeester Van Driessche Instituut, oolstraat. Op het programma: opvolging van de geno- f besluiten, planning nieuw seizoen kurus kadervor- turele Raad het aanvragen van materiaal, zoals podiumbakken, m en vlaggestokken, nadarafsluiting, enz. moet men iriftelijke aanvraag doen aan het College van Burge ter en Schepen. Hou er rekening mede dat er vaak veel ten zijn en dat u daarom uw aanvraag tijdig en lang op id indient. het gebruik van lokalen in de Peperstraat 2 en 4 is de (ijze eenvoudig. U dient een aanvraagformulier af te in de Kulturele Dienst, Peperstraat 2. Met dit toelatings- rg «kiiier kan u dan op de gestelde dag op het politiebureel de el van de lokalen afhalen kan op de Kulturele Dienst alle dagen terecht, van 8 tot en van 13 tot 16 u. Eveneens op de eerste en derde van de maand van 8.30 u. tot 12 u. idag 25 oktober wordt er door de vredesbeweging een fc vredesmanifestatie georganiseerd waaraan Vaka Ham- |zal meewerken. Er is vanuit Hamme gezorgd voor >er. De prijs van een ticket zal zo goedkoop mogelijk n gehouden. Plaats en uur van vertrek worden na de "jving meegedeeld. Inschrijvingen worden ingewacht bij lans Kris, Moerheide 70. Bogaert Rudy, Damstraat 60. n Mare, Hollandshof 37 De Graeve-Catreul, Pr. Poppe- mi. inale werkdag werd er een dekenale werkdag gehouden die ingeleid door E.H. Deken Botterman. Daarna hadden verschillen- ibesprekingen plaats die onder leiding stonden van Malfliet (liturgie) Greet Van Poucke (vormselkatechese), Van Geyte (doopselpastoraal), Geert Descamps (kata- voor volwassenen), Frangois Baert 13 werking en I), Emiel van den Bossche (verloofdenwerking), Bert De (Welzijnszorg, Broederlijk Delen), Michel Smet (zieken- j), Gerda de Clerck (school en parochie). Tot slot was een bijeenkomst waar de besluiten van de verschillende tehuij groepen werden voorgedragen. vot Dendermonde. Kwis in Oudegem. Niet alleen het jonge volk deed mee (foto Piet Hermans) op vrijdag 20 november, is om organisatorische redenen verplaatst naar zaterdag 14 november, in het Ontmoetings centrum. Kinderwelzijn Op dinsdag 20 oktober van 14 tot 16 u. is er in de gewone lokalen van het Ontmoetingscentrum kosteloze raadpleging voor kinderen tot 3 jaar, met gelegenheid tot inenting tegen kinderverlamming, kinkhoest, klem of kroep. Verkoopsalon Het jaarlijks N.C.M.V. herfstsalon in de oktoberhallen heeft plaats van zaterdag 31 oktober tot en met zondag 8 novem ber, met volgende openingsuren: zaterdagen van 17.30 tot 22 u., 's zondags en op maandag 2 november (Allerzielen) van 14.30 tot 22 u. tijdens de weekdagen van 18.30 u. tot 22 u. J.V.L. Aanvang 20 uur. Dit stuk spelen ze ook nog op 24 oktober, en op 7 en 8 november. Op zaterdag 31 oktober speelt toneelve reniging Oud-KLJ de eenakter «Help Ik Leef» eveneens in de Katholieke Kring. Ontspanningsnamiddag In het parochiehuis De Klinge zal op zaterdag 17 oktober een ontspanningsnamiddag verzorgd worden voor de jeugd uit De Klinge en omgeving met de bekende clown Rocky. Kaarten te verkrijgen bij de bestuursleden van het ACV-ACW en bij BAC aan de prijs van 50 fr. Dropping Vakantiegenoegens organizeert een dropping op zaterdag 17 oktober een dropping. Afspraak om 19 u. aan het scoutslokaal in de Samelstraat in Sint-Gillis. Stekene Wieze Belottersclub Madeion De uitslag van de belotwedstrijd van 10 oktober: 1. Simonne Van den Abbeele 4385 ptn., 2. William Maes 4224 ptn., 3. Viktor Cornell's 4175 ptn., 4. Maurice Colson 4134 ptn., 5. Camiel Ledegen 4070 ptn. Volgende en laatste wedstrijd heeft plaats op zaterdag 14 november om 20.00 uur. Sint-Niklaas Lokeren it Maarten komt te Moerzeke zondag 18 oktober legt de Sint aan met zijn schip op de 3 te 15 uur stipt. Weer wordt het een prachtig kinderfeest. Heilige Man en zijn knechten zullen er zoals ieder jaar wlkomd worden door de vele honderden kinderen en hun tas. ledereen is natuurlijk van harte welkom. Zoals elk jaar dia ook een ballonwedstrijd gehouden. Natuurlijk zijn er (rijzen te winnen voor de ballonnen die het verst in vliegen ze wel tot in... Spanje? /arte Pieten zullen weer overvloedig snoep uitdelen en :hijnlijk zorgen ze weer voor verrassingen. :e ontvangst en plechtigheden wordt een stoet gevormd door volgende straten van de gemeente trekt: Kille, emanstraat, Koningsplein, Donkstraat, Kouterstraat, Hamiftegangstraat, Dorp, langs de kerk en dan naar 't klooster, igesl ioede Sint brengt hier een bezoek aan onze vrienden van oons lerde leeftijd die in het klooster verblijven wordt dus weer eens een echte feestdag voor groot en 3 uurL_ nostiekersclubs Onder den Toren» bij Julien Verhofstadt. Deze ik 3 winnaars elk met 9 punten: Marianne Van Riet, leen De Clercq en Victor Laureys. Aan de leiding 44 punten André Hermans en Eveline Geerinck. Zij deepen gevolgd door Yvette De Waele, Astrid De nem k, Marianne Van Riet en Roger Huylebroeck ieder 43 punten. «Eerlijk duurt het langst» bij Raymond Drieghe. rard Lenssens werd de enige winnaar met 8 Aan de top van de rangschikking staat Roger Hoey met 29 punten en op de tweede plaats met punten Walter Thierens en Guy Bergmans Aperifiefkoncert Zondag 18 oktober om 11 u. is er een koncert in het kultureel centrum n.a.v. het vijfjarig bestaan daarvan. Louis Pas zit aan de piano. Postzegels Zondag 18 oktober is er in zaal Het Centrum, Markt, een tentoonstelling van gegraveerde zegels van Tsjechoslowakije, door O. Bayens. Geleide busrit Jong-CMBV organizeert dinsdag 20 oktober een geleide busrit door en rond Lokeren. Vertrek om 14 u. aan de Sint- Laurentiuskerk. Inschrijven bij mevrouw Van Lancker, Rozen straat 122, tel. 48.12.60. Si.-Oillis-Waas PPing ag 17 oktober organizeert Vakantiegenoegens Kruibe- dropping. Men verzamelt aan de kerk om 19 u. Info via 74.25.40. Lebbeke istuinnieuwtje rijdag 16 oktober om 19.30 u. organiseert het Werk van Akker uit Wieze in het Kultureel Centrum aan de olstraat een voordracht met film over meststoffen: soor- aanwending, dosering, toediening enz. N.B.: De prijsuit- ifl aangaande de hofkenskeuring 1987, die voorzien was 11.11.11-Kwis De gemeentelijke werkgroep 11.11.11 organiseert dit jaar reeds voor de viérde maal een kwis, naast de gewone aktie. Plaats van gebeuren is dit jaar De Klinge (kantine van S.K. Klinge) en de kwis heeft plaats op vrijdagavond 6 november om 19.30 u. Verenigingen of personen die aan deze avond willen deelnemen, kunnen informatie verkrijgen bij schepen Honoré Verstraeten, tel. 770.51.88 of bij Paul Vereecken, tel. 773.51.62. Fakkelloop NSB De jaarlijkse fakkelloop, ingericht door NSB in samenwerking met meerdere bevriende naties, zal dit jaar te Sint-Gillis en deelgemeenten plaatshebben als volgt: Zaterdag 17 oktober De Klinge: aankomst 15.45 uur, vertrek 16 uur. Pools Monument (Reepstraat): aankomst 16.10 uur, vertrek 16.15 uur. Sint-Gillis: aankomst 16.20 uur, daarna overnach ting. Zondag 18 oktober Meerdonk: aankomst 15 uur, vertrek 15.30 uur. Zondag 25 oktober Sint-Pauwels: aankomst 10 uur, vertrek 11.15 uur. De bewoners van de straten waar de optocht doortrekt worden verzocht hun huizen te bevlaggen. Het betreft hier een piëteitsvolle hulde die gebracht wordt aan de gesneuvelden en overledenen uit de beide wereldoorlogen. Info-avond voor zwangere vrouwen Op vrijdag 16 oktober te 19.30 u. zal in vergaderlokaal Goukensberg, Kieldrechtstraat De Klinge, een info-avond ingericht worden voor zwangere vrouwen. Een gynaecoloog en een vroedvrouw zullen u te woord staan om uw vragen te beantwoorden. Voor verdere inlichtingen kan men terecht bij mevr. Crabbe-Reyns Marleen, Hulststraat 10. Toneelseizoen van start Op vrijdag 23 oktober heeft in de Katholieke Kring de première plaats van het stuk «'t Blijft Onder Ons» door 't Souflurken. Wase Vogelvrienden De Wase Vogelvrienden organizeren een show op^laterdag 17 oktober om 14 u. in het Dobocentrum, Gladiolenstraat 10. Op 31 oktober om 20 u. worden de kampioenen gehuldigd. Kracht en Geduld 90 De katholieke turnkring Kracht en Geduld bestaat 90 jaar. Dat wordt dit weekend gevierd met o.m. een tentoonstelling en een ontvangst op het stadhuis. Meer gegevens op onze sportpagina's. De koning van Katoren Op zaterdagen 17 en 24 oktoberen om 20 u. en zondagen 18 en 25 oktober om 15 u. vertolkt de jeugdtoneelgroep van De Vlasbloem in de zaal aan de Gijzelstraat te Nieuwkerken het stuk «De koning van Katoren» van Jan Terlouw. KWB-Duizend Appels Op 17 oktober wordt bij KWB-Duizend Appels het bestuur verkozen onder leiding van gewestleider Julien Ghesquiere. Daarna (na 21 u.) ontspanning met het Sinaaise volkskabaret o.l.v, Paul De Greyt, gevolgd door muziek en dans. KAV-Sinaai Maandag 19 oktober om 19 u. in het Sinaaise parochiehuis algemene KAV-vergadering rond «Samen is er een weg». Nacaragua Vrijdag 16 oktober stelt de PvdA in De Geus, Kleine Laan 22 (nabij het station) om 19.30 u. het reisverslag van Tino Delabie over Nicaragua en ook de Sandinisten voor. Raymond VhG Bij de zes jaar jonge jeugdklub Karree, Moleken 2, is vrijdag 16 oktober om 21.30 u. Raymond van het Groenewoud te gast. Zaterdag 17 oktober vanaf 20 u. bodega is het jazz-blues café. Venus in Seide Zoals in De Voorpost aangekondigd voert het Sint-Niklase Belcantogezelschap de operette Venus in Seide» op. Op 17, 18 en 24 oktober om 20 u. en op 25 oktober om 15 u. in de schouwburg Foto's aanvoelen Vzw De Nieuwe Mens organizeert een voordracht met de heer Rommel over «Het aanvoelen van foto's». Vrijdag 16 oktober om 20 u. in Het Centrum aan de Grote Markt. The Right Stuff Op 21 oktober om 20.15 u. kan je naar de forumfilm «The Right Stuff» van Philip Kaufman, USA, 1983, gaan kijken in zaal Select aan de Parklaan 11. Over testpiloten die tot astronauten worden opgeleid. Leen Persijn Donderdag 22 oktober prezenteert Leen Persijn in de stadsbi bliotheek, Heymanplein, om 20 u., het programma «24 vrouwen en ikzelf». Een programma van de prille verliefdheid tot en met het ouder worden. Scholenkross tvv gehandïkapten Het Interscolair Sportverbond organiseert op woensdag 28 oktober z'n vijfde scholenkross op de terreinen aan de gemeentelijke sporthal. De eerste start gaat om 14 u. stipt en alle leerlingen van het lager en middelbaar onderwijs van groot-Stekene kunnen deelnemen. Neem nu eens een kinderboek De Jonge Gezinnenaktie van de BGJG organiseert op woens dag 21 oktober met begin om 20 u., in de gemeentelijke openbare bibliotheek aan de Stationsstraat een vormingsa vond onder de titel «Neem nu eens een kinderboek». Biljartwedstrijd Biljartklub De Hamer organiseert op zaterdag 17 en zondag 18 oktober een grote biljartwedstrijd «triatlon» met carambol, snooker en tapbiljart (individueel), telkens met begin om 14 uur in café «De Hamer», Heikant 41 te Stekene, tel. 03/ 779.63.63. KVLV-nieuws Tijdens de startvergadering van KVLV werd een overzicht gegeven van de komende aktiviteiten. Hieronder de aktivitei- ten voor de onmiddellijke toekomst. Voor de sportievelingen starttte op maandag 12 oktober een turnlessenreeks van 10 weken, die doorgaat onder leiding van mejuffer Pascale Franckaert op maandag van 20 tot 21 uur in de turnzaal van de Jongensschool. Bijdrage in de onkosten is 30 fr. per avond voor de leden, terwijl niet-leden welkom zijn aan 35 fr. per les. Edelstenen Op vrijdag 16 oktober geeft mevrouw Gabrielle Van Daele vanaf 20 uur een voordracht over edelstenen in zaal «De Zwaan», Kemzekedorp 40 te Stekene. Kooklessen natuurvoeding Op 24 oktober is er een les over volwaardige vleesvervangers. Op 31 oktober gaat het over broodbeleg. Smakelijke beleggen zelf leren klaarmaken: van granen, groenten en bonen, linzenpastei, tofusalade enz. Al deze lessen gaan door aan de Nationalestraat 48. Deelne mers betalen 300 fr per les. Leden OWCW krijgen 10% korting. Inschrijven op voorhand is noodzakelijk op tel. 03/ 779.64.76. WTC De Sneltrappers Al wie graag een eindje (of verder) fietst, kon tijdens het voorbije wielerseizoen elk weekeinde terecht bij de Stekense wielertoeristenklub WTC De Sneltrappers die steeds één of meerdere tochten organiseert. Ruysscheveldekoor De koorherhalingen van het Stekense volwassenenkoor Het Ruysseveldekoor zijn reeds gestart in het nieuwe werkjaar. De repetities van het koor gaan door elke dinsdag vanaf 20 uur in de zaal van de vrije lagere jongensschool, Kerkstraat 63 te Stekene. KAV-nieuws De Stekense KA V-afdeling is gestart met een korte naaireeks over 4 lessen. De deelnemers maken een warme en modieu ze wintervest, genre duffelcoat. Voor een goed resultaat moeten de deelnemers natuurlijk kunnen naaien De volgende les gaat door in het Gildenhuis op woensdag 21 oktober met begin om 19.30 u. Ondertussen zijn ook de turnlessen van KAV gestart. Ze gaan door elke woensdag vanaf 20.30 u. in de turnzaal van de broeders, Nieuwstraat 15 te 9090 Stekene. Een goed middel om eens te ontspannen en fit te blijven. Alle belangstellenden kunnen elke woensdag inspringen. Gildenhuis De grote zaal van het Gildenhuis nadert z'n voltooiing. Binnen kort kunnen er weer feesten, vergaderingen en dergelijke worden gehouden. Wie gebruik wil maken van één van de zalen dient uiteraard tijdig te reserveren. Nu reeds kunnen data worden vastgelegd voor kerstvergaderingen, huwelijks feesten en dergelijke. De bovenzaal, met ongeveer 60 plaat sen, is nu reeds beschikbaar voor feesten en etentjes. De toiletten en de keuken zijn volledig hernieuwd. Reserveren op tel. 03/779.88.88. De zee bekijken Wandelen met De Smokkelaars Gillis- Bij de diaklub van Vakantiegenoegens, Nieuwstraat 22b, is Wie graag wandelt kan steeds terecht bij de Stekense donderdag 22 oktober om 19.30 u. een diareeks over de zee wandelklub «WSV De Smokkelaars». Deze wandelklub raadt te bekijken, door Oscar. En ook Omer laat een diaserie z'n leden aan om zaterdag 17 oktober té gaan wandelen in bewonderen, terwijl Richard over foto's spreekt. Merchtem, waar De Lustige Wandelaars tochten organiseren over 8, 15, 25 en 42 km met vertrek tussen 8 en 15 u. aan het Sint Donatiusinstituut, Sacréstraat 42 te Merchtem. Deze tocht telt mee voor de wisselbeker. Zondag kan men terecht te Zele, waar de Zeelse Zandstuivers tochten organiseert over 8, 14, 21 en 30 km. Vrij vertrek tussen 8 en 15 u. aan gasthof «Het Anker», Markt te Zele. Diezelfde zondag 18 oktober organiseert jeugdhuis Kadee uit Bornem wandelingen over 6, 10, 20, 30, 40 en 50 km met vertrek tussen 8 en 15 u. aan het Gildenhuis aan het Kerkplein te Bornem. Klauwaerts Kwis Op vrijdag 23 oktober organiseert voetbalklub Klauwaerts Kemzeke, met begin om 13.30 u. in de kantine op het voetbalterrein (Stationsstraat te Kemzeke), voor de eerste maal z'n grote «Klauwaertskwis». Tijdens die vrijdagavond zullen een 100-tal vragen worden af§evuurd naar de deelne mers. Ploegen dienen, met vermelding van één verantwoordelijke persoon, ten laatste in te schrijven op 20 oktober bij Richard Van Driessen, Regentiestraat 57 (tel. 03/779.94.97) of bij Roger Mels, Nationalestraat 56 (tel. 03/779.87.68) of bi] Dirk Bracke, Drieschouwen 96 (tel. 03/779.64.50) ofwel bij Wim Van Duyse, Oost-Eindeken 5 (tel. 03/779.67.81). Speelgoedbeurs r» j r, isrc- i j i ln de Mariaschool. Verkenstraat 2A te Stekene wordt op Waas. De jeugdraad zette in De Klinge een aantal aktiviteiten voor jongeren In Sint-Gillis werd een «dag van de jeugd» op het getouw gezet. In de bossen van De zaterdag 24 en zondag 25 oktober een speelgoedbeurs Klinge werd een spel ingericht (Iv) ingericht van «verantwoord speelgoed». De Voorpost - 16.10.1987 - 11

De Voorpost | 1987 | | pagina 11