INVALLER PATRICK NAUDTS MATCHWINNAAR WILSKRACHTIG BEVEREN BRENGT ANDERLECHT IN DE PROBLEMEN JAN POLIJN ALS TWAALFDE MAN BIJ K.A.V.D. lmenÈWff WIM JANSEN: "LOKEREN SPEELDE TEGEN ZICHZELF" De Voorpost - 16.10.1987 - 17 De Voorpost VOETBAL staat fr ookPnen- c„. ftteenw: neema jims[eBA®Z )rden pkeren words2"10 nie' tvredenheid leldert de ve SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Oendermonde. Tel. 052/21.40.60 DKEREN - SINT TRUIDEN 2-1 rste Lokerse thuiszege is er, na hard zwoegen en Groeten, zaterdag jl. gekomen. Het zat er nochtans lang in dat de thuisaanhang zich met een gelijkspel zou moeten verzoenen. Invaller Patrick Naudts dacht daar echter over: op de 83ste minuut, op aangeven van Didier M'Buyu, brak hij door de verdediging om met een keihard schot - via de paal - Bruno Versavel te Die scoorde de verlossende treffer, was het lot van Sint-Truiden bezegeld. De massale bezoekende aanhang kwam kale reis terug en, eerlijk gezegd, de Kanaries hadden die nederlaag zeker niet had het hoege- niet onder de markt een sprankelend, fris en ..■ici Sint-Truiden. Het bleef ooi lfde Pakweg 5.000 suppor- aor v van beide kanten schud- en beven tot het einde. Dat de besten niet altijd win nen, blijft nog altijd een kei harde vaststelling in het voetbal. Sfeer was er genoeg op Daknam, de kijker was er hoegenaamd niet aan voor de f SE VOOR VW HAMME Hfttfff K.A.V.D. moeilijk vallen om de klip Aalter met subs te omzeilen, dat is althans de mening van Jenueesler Pfaff. zal al tevreden zijn met een gelijkspel, zegt Pfaff. is krachtiger ingesteld dan zijn rangschikking veronderstellen en beschikt nagenoeg over dezelf- die vorig seizoen op een haar na de rit naar klasse misten. Met 19 doelpunten uit zes en 11 op 12 op het aktief is bij ons de alom. Het elftal dat tegen Eendracht de veldslag won, blijft behouden. Waarschijn- behoort Guy De Baere niet tot de veertien. Hij liep verrekking op. Vandaar dat Rik Dhaen, vorige auteur van drie doelpunten, opnieuw als op het veld komt. de bank vat Jan Polijn post. Dat is dan de eerste Door een ernstige kwetsuur en een heelkundige was hij bijna een jaar inaktief. De laatste is hij intens aan het trainen. Jan is iemand met ingesteldheid die er alles voor doet om zo nogelijk zijn konditiepeil te halen", aldus Toon IMf groep: Van Meirvenne, Moens, De Schrijver, ooreman, Jacobs, Lobijn, Michelet, Bordui, Prin- Rodrigo, Dhaen PolijnLaureys, Baert of Van IKeer). ISK LEBBEKE ZONDER FRANKIE I VAN HECKE gfrankie Van Hecke ontbreekt in het team van SK Lebbeke. Hij is geschorst. Van Doorselaer neemt zijn nnktie over. Voor het eerst vat Chris Matthijs post als msselspeler. Hij was inaktief door een kwetsuur. [Vinck, Hals, Van Doorselaer, Van Damme, Coore- Ema/i, Van Bladel, De Malsche, Geens, De Kinder, I Hesters, Werner Van Hecke MatthijsVan Overberg, I De Vis). VW HAMME ZONDER IANCO PIRELLI 'Va de 0-4 zege bij titelkandidaat Poederlee is de sfeer "iteraard uitstekend bij Vigor Wuitens Hamme. De htrmeploeg onderneemt nu de verplaatsing naar het Brabantse Asse. 'ik zag deze ploeg zelf niet aan het werk, maar liet er mi over inlichten, zegt oefenmeester Willy Meersman. Het blijkt om een team te gaan dat zich defensief organiseert en voornamelijk met verre voorzetten uit de achterste linie de spitsen probeert te bereiken. Voor een dergelijke opvatting zullen we op onze hoede M moeten zijn." Bij Hamme ontbreekt Franco Pirelli. Hij is aan zijn eerste schorsing toe in deze kompetitie. Nico Van Bogaert is nog steeds onbeschikbaar wegens griep. Patrick Moens debuteert als titularis, wat waarschijn lijk ook het geval zal zijn voor Philip Van Lijsebetten. Dirk Van Nieuwenhuyse geraakt immers maar niet verlost van een slepend liesletsel dat hij opliep in de Bekermatch legen Sint-Truiden. Het is vrijwel uitgesloten dat hij in Asse lid zal zijn van de kern. De ploeg: De Wilde, D'Hondt, Verbustel, De Paepe, Geldof, Moens, Vermetr, Diels, Smet, Lenaerts, Van lijsebetten (Van Hemelrijck, Van Buy ten). ONGEWIJZIGD ROBUR De ploeg van Robur Moerzeke blijft na de overwinning I~0PZelzate ongewijzigd. Frankie De Vos ontbreekt al tokele weken op de trainingen. Nu zondag is Kruibeke gast in Moerzeke. wureysLuc en F ons Vercauteren, Gino en Willy' Baemdonck, Benny en Eddy Huylebroeck, Mettepen- Xn"igen, Ost, Verhelst, Wuytack (Geerinck, De Graef). (E.G.) moeite. Met Kingambo in een absolute uitblinkersrol was het voor de gastheren meer maals alarm geblazen doch Wilmots en Agten misten te veel kansen en dat zou de Kanaries later duur komen te staan. Lokeren startte ideaal. Al in de derde wedstrijdminuut prijkte de Wase openingstref fer op het (nog altijd figuurlij ke) scorebord. Timoumi trap te een wegdraaiende hoek schop, Bruno Versavel kan- jerde op doel en keeper Vel- keneers kreeg de bal niet on der kontrole. Angelo Nijs- kens was bij de pinken en kon zijn team in twee tijden op rozen zetten. Wie dacht dat de bezoekers in zak en as zouden zitten na die vroege opdoffer, had het mis. Het was integendeel de aanzet tot een geweldig tegen offensief dat zou duren tot aan de rust en even voordien bekroond werd met de gelijk maker. Die kwam er na strafschop. Jacques Kingambo slalomde zich vlot tot voorbij Ronny Somers waarna hij sierlijk neerging over de knie van Johan Schoofs. Scheidsrech ter Blareau - bij momenten zeer irriterend - wees onver biddelijk naar de witte stip en Coenen klaarde de klus: 1-1. Al eerder had diezelfde Coe nen een aangeven van Kin gambo op de paal geknald waarbij Bob Hoogenboom nogal onzacht tegen het hout terechtkwam en luttele minu ten groggy bleef liggen. In die eerste periode de monstreerden de Lokeraars ietwat slordig voetbal, leden al te dikwijls balverlies en ondanks een sterkere techni sche bagage kon het gebrek aan snelheid en kracht niet goedgemaakt worden. Sint-Truiden van zijn kant akteerde veel vinniger, frisser en waar de gastheren zich voor de koffie beperkten tot het verdedigen van de vroege voorsprong bleven zij met veel lef en onvermoeibaar de gelijkmaker najagen. Met het gekende resultaat. Na de rust was de té harde wind spelbreker voor de gast heren. Toch veroverde Loke ren meer en meer terrein al bleven de beste scorekansen voor de bezoekers. Hoogen boom kreeg het wel even warm op een knaller van Agten en een poging van Wil mots, Kingambo mikte een paar centimeters voorlangs. Sporting, dat nu meer en meer langs de flanken ope reerde. zette diep in de twee de helft Sint-Truiden onder druk en Velkeneers had al zijn kunde nodig om 'een in zenden van Meszaros en een vrijschop van Schoofs met de vuisten onschadelijk te maken. Een kwartier voor tijd werd Mohammed Timoumi met een lieskwetsuur uit het veld gehaald en vervangen door de jonge Naudts. De blonde in valler werd tot onbetwiste held van Daknam uitgeroe pen toen hij, op aangeven van Didier M'Buyu in eerste in stantie hard op de paal knalde doch een goed gevolgde Bru no Versavel tikte de terugstui- tende bal in de Truiense net ten: 2-1. Een winning-goal die volle dig op naam van invaller Naudts mag geschreven wor den. Hij bezorgde Lokeren in dat slotkwartier, samen met de later ingevallen Didier Verheuge, de nodige impul sen. Er kwam plots meer kracht en verbetenheid in de ploeg en dat zijn faktoren die Lokeren de laatste weken dui delijk ontbreken. De eerste thuiszege is bin nen. Voor Sporting Lokeren een goede zaak, voor het Sint- Truiden van zaterdag een té zwaar verdikt. Vivian Bogaert Lokeren St.-Truiden 2-1. Invaller Patrick Naudts, voor één avond de held van Daknam Lokeren - St.-Truiden 2-1. Ronny Laroy, al een poosje in goeie doen bij Lokeren (ds) Tegen het nog steeds ongeslagen Anderlecht bewees een wilskrachtig Beveren op eigen Freethiel nog altyd een stevige vuist te kunnen maken. Het gelijkspel tegen de landskampioen betekende voor de YVaaslanders een onverhoopt sukses en de vreugde om het ene puntje was na de wedstrijd duidelijk waarneembaar by de geel- blauwe beleidsmensen en hun spelers. Men hoopt dat Beveren nu alle voetbalproblemen achter de rug heeft. BEVEREN-CERCLE OP ZONDAG 25 OKTOBER OM 19 UUR SK Beveren moet op woensdag 21 oktober zijn uitwedstryd tegen het Portugese Guimaraes spelen om 22 uur Belgische tyd en de terugreis lijkt nogal moeilijk. Sekretaris Van Goethem vroeg trouwens de persmensen naar hun geografische kennis maar besloot dan maar het voorziene schema aan te houden. Donderdag vertrekt Beveren in de voormid dag vanuit Porto naar Parys. Vanuit de Franse hoofdstad gaat de reis dan met de bus verder. Een vermoeiend slot van de Europese trip, zo l(jkt het. Tegen Cercle wordt dan ook niet op zaterdagavond gevoetbald maar de wedstryd werd verzet naar zondag 25 oktober. Om de kleine Wase voetbalklubs niet al te veel konkurrentie aan te doen start men op Freethiel pas om 19 uur. (lI.A.) Het talrijk opgekomen pu bliek reageerde opgetogen op de opstelling van Franz-Jozef Schmedding en ook Danny Pfaff en Eddy Maes waren terug in de ploeg. Beveren startte voorzichtig met bij voorbeeld Marek Kusto die erg teruggetrokken akteerde. Schmedding kreeg onmiddel lijk Van Tiggelen aan het been. De wedstrijd zat de eerste tien minuten trouwens wat vast op het middenveld, al toonde Anderlecht zich in die periode toch al het frivoolst voor het doel van Rosez. Dirk Rosez. die precies op de tien de minuut een sublieme red ding uit de mouw schudde maar onmiddellijk daarop door de buitenspel lopende Nillis en Gudjohnsen toch werd gevloerd. Onvrede bij de Wase voetbalsupporters en Beveren dat het onrecht spor tief wou ombuigen. Stalmans speelde goed en via Patrick en ook Kusto kwam Munaron in gevaar. Het bleef voor Beve ren zoeken naar de gepaste sleutel op de Anderlechtkluis Lokeren - St.-Truiden 2-1. Bruno Versavel (rechts) tikte na voorbereidend werk van Patrick Naudts de winnende goal binnen (ds) en op de 23ste minuut vond Eddy Maes op hoekschop van Kusto de opening. Anderlecht begon ook de tweede helft met druk op het doel van Rosez maar echt ge vaar zat er voor de Waaslan- ders toch direkt niet in. Het was integendeel Beveren dat opnieuw via het hoofd van Eddy Maes dichtbij een doel punt kwam. Zijn poging werd door Krncevic van de lijn weggehaald. Anderlecht werd wat nerveus en vergat even de goede bewegingen, zocht het in hoge ballen voor het doel van Rosez maar daar bleven de Wase torens Pfaff, Lod ders en vooral Lambrichts meester. Rond het uur danste Freet hiel. Het was lang geleden maar wanneer David Fair- clough een alleraardigste vrij schop van Kusto in het doel kopte stond Beveren ook voor tegen de landskampioen. Trainer Leekens haalde toen Frimann van de bank en nam Keshi uit het veld. Zijn kollega Novak replikeerde met de wissel Schmedding- Frangois. En Anderlecht ging in de achtervolging en de Brusselaars deden dat met zo'n overtuiging en zo'n kun de dat niemand Beveren een kans gaf op de twee punten Het was voor geel en blauw ploeteren om overeind te blij ven. Eerst was er nog een afgekeurd doelpunt van Gud johnsen, terecht wegens bui tenspel, maar tien minuten voor tijd kwam paarswit toch langszij. Frimann wandelde onverstoorbaar door de geel- blauwe voetbalmuur en Pier Jansen had maar in te leggen. De Beverse voetbalhelden waren toen duidelijk over hun beste krachten heen. Met een hinkende Lemoine, een hin kende Maes en een zwakke Pfaff. Danny had ook tot don derdag met het griepvirus ge streden, stond er een bleke afweer voor het beste Ander- lechtvuur uit jaren. Patrick Vervoort kon trouwens tot tweemaal toe het aardig resul taat voor Beveren wegknallen maar de Antwerpenaar faalde in de afwerking. Hl„.0 Aerts Sporting Lokeren behaalde zijn eerste thuiszege, ie twat gevleid. Tevredenheid alom dus op Daknam en niet in het minst bij trainer Wim Jansen. De Nederlan der stelde dat het beslissende doelpunt op geen beter moment had kunnen vallen. "Met Sint-Truiden kregen we een evenwaardige tegen strever op bezoek. Dat doelpunt kwam dan ook als een geschenk uit de hemel", stelt de Lokerse coach. "De overwinning betekent voor Lokeren een enorme opste ker. Mijn team speelde te timide, deze zege helpt ons misschien over de drempel. Ik hoop dat de jongens uit deze overwinning het nodige vertrouwen puren om door te gaan. Nu zondag staat immers opnieuw een thuismatch op het programma. FC Luik komt op bezoek en ook deze keer zullen geen geschenken worden uitgedeeld. Tegen STVV liep Lokeren vaak tegen zichzelf te voetballen, vooral toen we op voor sprong stonden", besluit Wim Jansen. Guy Mangelschots van Sint-Truiden liet na afloop, terecht, zijn ontgoocheling blijken. "En niet alleen ik ben zwaar ontgoocheld, ook mijn spelers. Die nederlaag hebben we zeker niet verdiend. De doelpunten van Lokeren vielen telkens op een ongelukkig moment. Positief is wel dat mijn jongens op alle momenten goed offensief bleven spelen en voldoende doelkansen konden scheppen. Jammer dat er niet meer werden benut. Wij kiezen altijd en overal voor aanvallend voetbal, vandaag heeft ons dat jam mer genoeg niks opgeleverd. Wij hadden op één punt gerekend tegen Lokeren. Dat hebben we niet gehaald. Onze volgende opponent is Club Brugge en dat moet nu voor de bijl", aldus trainer Mangelschots. Mohammed Timoumi werd met een lieskwetsuur, een kwartier voor het einde vervangen door Patrick Naudts. Of de Marokkaan voor de wedstrijd tegen FC Luik op het appèl verschijnt, wordt pas vandaag vrijdag beslist Invaller Naudts lag aan de basis van de Winning-goal. "Invallen en het winnende doelpunt aanbrengen, het kan niet mooier", glunderde Naudts na afloop. "Dat wekenlange bankzitten gaat op de duur aan je vreten. Voor mij betekende deze wedstrijd een serieuze op kikker. Zondag a.s. dus is FC Luik te gast op Daknam. Het team van ex-Lokeren-trainer Waseige staat momenteel met één punt méér in de algemene rangschikking. Een overwinning op Daknam zou voor de trikolores op nieuw de aansluiting met de kopgroep betekenen... (v.b.)

De Voorpost | 1987 | | pagina 17