SINT-GILLIS- DENDERMONDE ALLEEN OP KOP EENDRACHT OPSTAL VIER TREFFERS VAN NICO COOREMAN EERSTE NEDERLAAG VOOR GERDA WHITE BOYS WINT SPANNING TROEF FC WIEZE MEDELEIDER LAATSTE SEKONDE FATAAL VOETBAL 20 - 16.10.1987 - De Voorpost BLIK OP VIERDE PROVINCIAAL Tegen alle verwachtingen gem. Het werd een wedstrijd Appels won wel tegen het Appels op het laatste een in versloeg Eendracht Opstal met kansen langs beide kan- bescheiden Opdorp. maar ke dosis geluk nodig. In k de leiders uit Schoonaarde ten. Zowel keeper De Vroe maakte er geen opmerkelijke geval blijven de Spartant met zomaar eventjes 5-0. Na als zijn Lebbeekse kollega vertoning van. Raes opende reeks aanvoeren. Bij Loiereele een ontgoochelende verrich ting in Wichelen, had nie- Tonnelier hadden meer dan voor Appels de stand, maar zele deed Choe De Bleed >Jd de be t de handen vol. De eerste helft nadien wisten de bezoekers zijn wederoptreden. Op cht wei mand zo'n uitspatting van de kende een vrij gelijkopgaand twee keer tot scoren te ko- halfuur kwam hij tot sa IJiet,2'? Eendrachters verwacht. Zo verloop maar na de hervatting men. Aan een dergelijke en na de rust verdubb de k RS Haasdonk O Sp. Buggenhout 0 Haasdonk was het vlugst op dreef in deze partij toen Dirk Maes II reeds in de aanvangs- faze een enorme kans liet lig gen voor de thuisploeg toen hij ongehinderd naar doel kon schieten. Een half meterke naast de kooi was het einde van deze kans. Buggenhout, dat de goede met de minder goede presta ties aan elkaar rijgt de laatste weken, kwam toch wat meer in de wedstrijd en Van Den Bergh kreeg halfweg de eerste helft eveneens een reuzekans maar thuisdoelman De Roos zweefde het gemaakte doel punt uit zijn doelvlak. Pech dan voor de Buggenhoutse gasten toen De Mey uitviel wegens kwetsuur wat toch een gevoelige verzwakking was. Hiervan kon Haasdonk echter ook niet profiteren al hadden Van der Jeugt en Dirk Maes alweer de beste scoringskan sen. Na de rust eenzelfde spelbeeld. Buggenhout, veel vuldig op de Haasdonkse helft aanwezig maar de klus niet kunnende afwerken. Zo kre gen Laurents en Van den Ber- ghe nog de beste kansen maar een weer attent reagerende doelman De Roos hield zijn ploeg overeind in dit score- loos duel. KL Vrasene O Stekene O Klein Laar kon de stunt van vorige week niet overdoen toen het leider Baasrode in eigen nest ging kloppen. Nu kon men geen enkele maal de weg vinden naar het doel van Stekene dat de betere ploeg op het terrein was maar geen enkele maal suksesrijk kon afmaken. Wel schoot Cop- pens in elke helft eenmaal op het doelhout en redde thuis doelman Vriesackker nog an dere pogingen van deze aal- vlugge spits. De thuisaanval bracht er in deze partij niets van terecht en enkel Paul Deckers was op het niveau dat vorige week gehaald werd. Zo was men bij de thuisploeg maar al te blij toen scheidsrechter Van Hecke het laatste fluitsignaal liet klinken bij de 0-0 stand. En zo was het behaalde punt het belangrijk ste feit voor Klein Laar van de St.-Gillis-Waas 1 Baasrode 0 Baasrode was slechts leider voor één dag: meteen al op verplaatsing in het Waasland- se Sint-Gillis liepen zij tegen een eerste nederlaag aan. Zo komt gebuur Sint-Gillis-Den- dermonde meteen aan de lei ding zodat het leiderschap toch in de Denderstreek blijft. Een vroeg doelpunt van Willy De Kerf die een knappe voorzet van Gunter Robbens kon meepikken lag aan de basis van het verlies der Den- derjongens. 1-0 13de minuut. Dertien bleek het ongeluksge tal te zijn voor Baasrode want hoe hard de leiders zich ook inspanden tijdens de eerste helft, langszij geraakten ze echter niet meer. Ook niet in de tweede periode toen ze tegen het randje van het bru tale af gingen spelen. De Wa- se verdediging hield goed stand en kon de kleine voor sprong met sukses verde digen. Heikant 0 St.-Gillis-Dend. 2 Overwinning die Sint-Gil- lis-Dendermonde meteen aan de leiding brengt in derde provinciale na het onverwach te verlies van Baasrode in het Waasland, na een gelijkop gaand eerste halfuur met heel wat middenveldspel kon Sint- Gillis de stand openen toen De Vlieger een onhoudbare kopbal voorbij de thuisportier wist te plaatsen. 32ste minuut 0-1. Heikant zocht nog voor de rust de gelijkmaker maar verder dan enkele kansjes voor De Vleeshouwer kwam het niet. Sint-Gillis-Dender- monde was ook na de kamp wisseling de beste ploeg op het veld maar kon dit voorlo pig niet omzetten in een doel punt. Het moest zelfs wachten tot in de 75ste minuut alvo rens De Man de stand kon verdubbelen en meteen zijn ploeg aan het feesten zette. Verdiende overwinning voor de jongens van sekretaris De Backer. Met de komst van Haasdonk moet de eerste plaats zeker nog kunnen aan gehouden worden de volgen de speeldag. Bazel 0 Sombeke 2 White Star Sombeke blijft toch wel een onberekenbare ploeg. Na twee opeenvolgen de thuisnederlagen ging de Waasmunsterse ploeg nu de volle buit pakken bij Een dracht Bazel dat de laatste weken toch erg goed op dreef was. In deze partij kon Bazel echter het peil van de laatste weken niet bereiken, laat staan overtreffen. Dit gaf de bezoekers dan ook meteen in de wedstrijd de kans om langs Luc Peleman dc 0-1 te scoren na drie minuten wedstrijd. Bazel herstelde nadien toch enigszins het evenwicht in de partij maar veel verder dan wat rommelig middenveldspel kwam het echter niet. Al dient thuisspeler De Smet wel bij de beteren te worden be schouwd. Toch stond hij al leen tegen een overmacht van de bezoekers die in het laatste kwartier van de wedstrijd nog wisten te scoren met de hulp van thuisspeler Jos Kant die een voorzet voorbij eigen doelman Vijt kopte en zo de stand verdubbelde voor Som beke dat zo goedkoop aan twee erg nuttige punten kwam gezien de slechte resultaten van de laatste weken. Excelsior 2 Waasmunster 0 Een erg verdedigende Waasmunsterse ploeg kon in een weinig overtuigende match toch niet overeind blij ven tegen Excelsior dat even eens niet kan terugblikken op een geslaagd optreden. Rode Lantaarn Waasmunster kon zelfs gans de duur van de wedstrijd gelijke tred houden met de groen-zwarten uit Sint-Niklaas. Voor de rust kreeg geen van beide ploegen grote scoringskansen zodat de koffie inspiratie moest bren gen Dit lukte dan gedeelte lijk bij de thuisploeg die toch evenwel moest wachten tot in de 80ste minuut alvorens Ig- nace Deckmijn met het hoofd de 1-0 stand op het bord koon brengen. De Waasmunsterse afweer was zo aangeslagen van deze late opdoffer dat zij in de laatste minuten nog maals gepasseerd werd door Van Den Bossche die in de 85ste minuut voorbij de futlo ze Heideverdediging slalomde en de stand verdubbelde in deze zeker niet hoogstaande partij. 2-0. Waasmunster slecht het vorige week wel nam Lebbeke initiatieven, reaktie had men zich in Ap- Mare Rombaut de was, des te beter ging het nu. Zeven minuten voor het einde pels niet verwacht. Tilburg Wat de Sint-Gillissenaars was'de kommentaar na afloop scoorde Peter Roelandt het zou later weliswaar gelijkstel- verwacht een zege oplevei en Haasdonk-B uggenhout het Buggenhoutse kamp. Nico Cooreman werd uiter aard als auteur van vier doel punten onbetwist de centrale figuur. Het vijfde doelpunt bracht De Waegeneer tot stand uit een penalty. Als Op stal in de volgende weken een regelmatige lijn kan doortrek ken, wordt het gewis een kan didaat in deze kompetitie. Boonwijk veroverde zijn eerste punten. Tot nu toe hadden de Sint-Gillissenaars nul op het request. Tegen Herdersem opende Medard Van der Meersch na zeven De Buggenhoutse verdedi- minuten de stand. Halfweg de enige en beslissende doel punt. len maar om in extremis de punten thuis te houden, had ging bleef de lokale aanvallers de baas, maar de spitsen werden ook aan banden gelegd (Iv) moet nu wel héél dringend punten gaan sprokkelen wil men niet meer voeling verlie zen met de middenmoot van de rangtabel. Marc Stevelinck tweede helft verdubbelde Peeters de cijfers uit een straf schop. Het hoeft niet gezegd dat de vreugde alom was na afloop in het Boonwijkse kamp. SK Wichelen werd op Moorsel met 3-1 geklopt maar aan de andere kant ging Rapi- de Lebbeke winnen op Oude- GERDA - LOKERSE SV 0-1 Met de kleinste score heeft Gerda Sint-Niklaas een eerste nederlaag geleden in het huidige seizoen. Het ervaren en geslepen Lokerse kwam bij de jeugdige Gerdaspelers de twee punten pakken in een prachtige match voetbal langs beide zijden. Al van bij de aanvangsmi- ques Joris heerste als een van Van Meirvenne en Jan nuten toonde de Gerdajon- veldheer het middenveld en gens dat ze echter ook voet- deed met enkele vlijmscherpe ballen kunnen. Er was zelfs voorzetten de jonge Gerdade- een attende doelman Patrick fensie dikwijls wankelen. Van Hecke nodig om Pros Even voorbij het uur kon Barthier van een doelpunt te Gerda stand houden maar op de tussenkomsten de counter- houden in de 17de minuut een hoekschop getrapt door aanvallen van Lokerse kon toen deze een mooie voorzet Catrysse moest Gerda zich van Jan Van Acker had kun- toch gewonnen geven. Het Ie- Van Acker konden geen ge lijk spel meer op het bord brengen. Het was trouwens nog Gerda-doelman De Pels- maecker die met enkele goe- bedwingen naar het einde toe van deze sportieve partij voet- nen meepikken. Geleidelijk der belandde perfekt op het bal. Lokerse SV neemt rtli aan herstelde Lokerse SV dan hoofd van de lange Dirk De- alvast de tweede plaats in het white Boys - Hoogeinde 1-0. De Hoogeindse aanvallers trachten hier toch nog ieüI het evenwicht in de partij larue, die onhoudbaar op de klassement achter Sint-Gillis- forceren nv\ iion fer, r.oar irmicino Wontc Dp hal kwam Dendermonde dat één puntje meer telt. Met de komst van Excelsior zal SV echter pro- duktiever moeten zijn wil men thuis aan de Scherpeput- straat ook de beide puntjes willen behalen. maar veel meer dan een paar kruising kopte. De bal kwam kansjes voor Delarue en Jac- echter bij Erik Raemdonck ques Joris zat er voorlopig die genadeloos in de rechter- voor de bezoekers niet in. hoek binnentrapte: 0-1, 65ste In de tweede helft kwam de minuut, ervaring bij Lokerse dan de De thuisploeg probeerde doorslag geven op het spel- nadien nog te redden wat er te beeld. De reeds vermelde Jac- redden viel maar de pogingen Voetbal. SK Oudegem kreeg een nieuwe uitrusting (foto p. hermans) WHITE BOYS - HOOGEINDE 1 -O (M.S.) SINT-PAUWELS - GREMBERGEN 1-2 De beste thuiswedstrijd die de geel-zwarten tot dusver van Jacobs kon in extremis door-de bezoekende doelman aanboden bleef ook nu weer voor Van Duyse weggepuncht worden. Veel last had doel man De Ruysschere even met puntenloos. Niettegenstaande Herleving talrijke malen voor het doel van De Ruysscher wist op te duiken slaagde het hoekschop van Van Poucke. er maar eenmaal in de netten bol te zetten. Toch was de bezoekende doelman een drietal maal verslagen maar of doelpaal en doellat of een ter hulp gesnelde verdediger kon den verder onheil voorko men. Grembergen van zijn kant wist tweemaal doelman De Jong te passeren en zo- ken zitten en buitte op de 80ste minuut een defensieve blunder van in eerste instantie De Beleyr en later van de komplete achterlijn uit, om via Nobels voor 1-2 te zorgen. Sint-Pauwels nam nu risiko's de harde kontakten tussen maar verder dan enkele heel Met deze titel is werkelijk alles gezegd over een ontgoochelende partij voetbal. De a sPor,,c voor de thuisploeg was dan ook het positiefste dat na de 90 minuten te noteren >1 ^rde|in Met geen al te denderend spel wisten de mannen van trainer Van Damme i-Drie belangrijke punten thuis te houden. Zeker nu bovenaan de rangtabel enkele tenoc ^'au« van hun pluimen lieten en White Boys met twee matchen achterstand zelf nog lPit B leiding kan nemen indien deze inhaalwedstrijden tot een goed einde gebracht wordi Dendert i) Wille Na veel middenveldspel en punt voor de thuisploeg toen Verlackt in de vuud J harde kontakten tussen in de 36ste minuut Peter Gli- beide ploegen die elkaar zéér bert een mooie voorzet gaf tot goed kennen omdat heelwat bij de aalvlugge Dirk Rooms 1 die mooi Hoogeinde doelman Verstrepen omspeelde en gevaarlijke standjes, een kop- bal op de lat en een schuiver White Boys bij Hoogeinde inswingende voorlangs kwamen de geel- aantreden, was de eerste sen- /an Poucke. zwarten niet meer. Herleving satie een geweigerde penalty hard binnenschoof: 1-0. Met nog een tweetal minuten was wej het j,cste paar(j maar op Dirk Rooms voor de thuis- te spelen kon Sint-Pauwels kreeg, door onvoldoende tref- ploeg door scheidsrechter kracht, weerom geen haver. (m.j.p.) zelfs nog een drietal kansen kreëren. Een solo van Dul- laert, een kombinatieaanval van het duo Van Poucke-Van Duyse en een schot van De Jonghe kenden evenwel geen sukses. Na rusten ging de thuisploeg nog sterker in het Dillis. Toch was het openingsdoel- Het ontbreken van de vorig week zo suksesvolle Ward Smet deed zich nu toch gevoe len bij Hoogeinde waar Erik doende de twee punten mee offensief. Reeds op de 6de te nemen uit het Waasland. Het werd zondag evenwel een spannende wedstrijd met twee elftallen die het offensief niet schuwden. Het eerste ge vaar kwam er van de bezoe kers die via De Ferrere dreig den maar toch niet echt een vuist wisten te maken. Even na het kwartier was het echter wel raak toen Patrick De Boom een inzenden van Van minuut resulteerde dit in een strafschop na duwfout op De Jonghe. Kapitein Van Poucke zag zijn trap echter gestuit door de bezoekende doel man. Herleving bleef de ge vaarlijkste ploeg en De Beu- le's kopbal diende van de lijn weggehaald door een bezoe kend verdediger. De hieruit- volgende corner werd door De Jonghe op de staak ge- Damme met het hoofd wist af kopt. Op de 61ste minuut kon te ronden: 0-1. Dit doelpunt schudde ook Sint-Pauwels wakker en meteen begon de thuisploeg aan een wervelend en met spanning geladen of-, fensief. Een sublieme aanval Sint-Pauwels voor gerechtig heid zorgen. Een voorzet van Dullaert werd door Franky Jacobs in één tijd overgeno men met een knap doelpunt als gevolg: 1-1. Grembergen bleef echter niet bij de pak- White Boys - Hoogeinde 1-0. De lokale keeper scharrelt de bal uit de voeten van een bezoeker. Hij werd echter druk omringd door zijn verdediging (lv) stond. I.p.v. zijn vertrouifci 18 oi liberoplaats. Hierdoor I «n - R den de roodzwarten uit S l?,la"s Gillis weinig doelgevaar b gen voor het thuisdoel. M bij de thuisploeg was he ,,.Gjp niet veel beter want ei vrij Pete Glibert kon zich vooi nog eens doorzetten dicht gen de rust. Na de rust kregen we T een zich wat meer verbet 1 Hoogeinde te zien maar ci met hoge voorzetten kon l 10 ok zij voor de White Boys-l «eafd geraken. De "Engelse" Vt xan(lci zetten werden echter al '7;1>l met klasse gepakt door tb doelman Patrick Van Kerl ve. Gevaarlijker waren de (opUS worpen van Jan Bombeke nerval Hoogeinde die altijd goed: voor een hoekschop. T toe kwam White Boys Mn-W toch weer wat gevaar sch euwcri pen voor het bezoekt! C. Aal doel. Zo liepen Dirk Roo "dp"' en Patrick Dc Rock nogi rde de verdubbeling van de si) aara aan de voet maar eerö mboc noemde miste onbegrijpe ireclkc terwijl Patrick foutief I achter aangevallen werd. vrije trap leverde ook al n 'B°ys i i lui meer op zodat iedereen te den moest blijven met d oktot eindstand. pak «uwe uk-P tal Fa Jonicf BAMBRUGGE - WIEZE 1-2 Haasdonk - Buggenhout 0-0. De Buggenhoutse doelman bleef zer attent en behoedde zijn ploeg meermaals voor de nederlaag (lv) Het gaat goed met FC Wie- ze. De derdeprovincialer be haalde negen punten uit zes wedstrijden en voert samen met Nieuwkerken de leiding aan in de algemene rangschik king. Lippens en zijn maats hadden het nochtans niet ge makkelijk op Bambrugge: "In de eerste helft waren we onbetwist de betere ploeg, zegt de speler-trainer van FC Wiezc. "We verwierven een voor sprong na een doelpunt waar van ik auteur werd maar waarin Karei Roosen zijn aandeel had bij de voorberei ding. In een periode van vijf minuten vielen er nog twee goals. Eerst stelde de thuis ploeg gelijk. Daarna bracht Chris Ferket ons met een kop stoot aan de leiding. In de tweede helft gooide de thuis ploeg al haar gewicht in de weegschaal. Er waren enkele sublieme tussenkomsten van doelman Rudy Jansegers no dig om hen van de gelijkma ker te houden. Hoewel de lokalen meer in het offensief waren, werden we weliswaar niet overspeeld. Ze hebben er ons alleen maar van weerhou den om ons gewoon spel te ontwikkelen en daar zijn we overigens goed in geslaagd. We hebben behoorlijk weerstand geboden en karak ter getoond. Vooral dat laat ste is een belangrijke vaststel ling. In dat opzicht is de ploeg gegroeid ten opzichte van voorheen. Bovendien is de kern ruimer. Ronny De Wolf bijvoorbeeld was gekwetst. Hij werd opgevolgd door Hans Van Driesschc die een even goede indruk liet. Ons team verenigt momenteel vijf tien evenwaardige voetbal lers. We kunnen dus tegen een stoot." Heeft FC Wicze titelambi- ties? "Ik meen dat iedere ploeg ambitie heeft, zegt Jean-Picr- re Lippens. Wij streven een dichte ereplaats na. Toevallig zijn we medeleider. Indien aan het einde van de kompeti tie de kans op promoveren zich voordoet, zullen we die niet uit dc weg gaan." (E.C.) GREMBERGEN - SILABA Het ontbreekt Grembergen aan een tikkeltje meeval. Het leed dit seizoen verschillende nipte nederlagen, zodat het alleen maar een derby zege op zijn konto heeft. In dc thuis- match tegen Zelzate ontglipte de thuisploeg opnieuw de nochtans noodzakelijke pun ten. In dc laatste seconde stond Grembergen nog met 66-65 voor, maar de ultieme bezoekende worp was raak en uiteraard grote ontgooche ling. In begin van dc werdstrijd nam de thuisploeg een klein voordeel 11-8, maar 15-15. moest het toch het initiatief aan Zelzate laten, dat via 20; 26 een 30-40 realiseerde. ZELZATE 66-67 In de tweede helft waren bezoekers die doorlop voorop lagen, met 38-46.1 52 en 53-60 als tussens Dc laatste minuten kwart thuisploeg dan sterk opzetf om zelf een optie op de zd te nemen, die hen echter j ontglipte. Punten: Grembergen: De Kimj Van Riet 20, VermeulrtJ Van Doorslaer 6, Verhr 12. Silaba Zelzate: De Grijst; De Clercq 9, Pieters 7.' Decker 18, Verspceten Janssens 4. lEl'"*

De Voorpost | 1987 | | pagina 20