DE GEEST ÏARCEL DE GEEST EN IRK JANSSENS OMINEREN HET LOT xmm VOORLOPIG AAN HET EINDE VAN HET KOERSLATIJN VOSSCHEMIE KAMPIOENSCHAP VAN BELGIE IIEMI DE MOOR EN OSSCHEMIE'S NIEUWE I1GH-TECH KJ Cyclo-cross in De Voorpost - 16.10.1987 - 23 WIELRENNEN Itharlcnde 1 Kalthartende Kunststoffe BIJ ONZE O.V.W.B.-VETERANEN o°P! m po geslaagde tests met de vol- soortig fietsframe van hoog- wielen, die meer en meer technologische waarde, volle gang vinden in het renners- dig in kunststof en uitgevoerd lieu en waarmee wij in de door Remi De Moor in op- ngste zesdaagse van Ant- dracht van Eddy Merckx. De •rpen. nog Roger Ilegems êewezen kampioen was noch- 1 achtervolging achter der- tans niet te spreken over de n. wai es zagen winnen, heeft Re- presentatie. Het frame droeg iit, F 'De Moor nu ook een «pro- zijn goedkeuring weg maar op ilcx lype» van een koerskader het prototype waren gewone V waakt, volledig in kunst- wielen aangebracht en stond ten. 1,of Ter gelegenheid van de het versnelliagsapparaat niet 800 b ptwerpse «six» werden twee juist gemonteerd. Nu wordt kopl "datieven van het kunststof- het wachten op de reakties slaag '"bedrijf Vosschemie voor- van de talrijk aanwezige spe- steld. Het eerste was dus cialisten van het veloke. kom et ontwerp van een nieuw- Vosschemie zal volgend jaar geval legden onze streekren- ners beslag op mooie ere plaatsen, oordeel zelf: De Troetsel (9). Caethoven (10) en De Boeck (11). Willy Pui- mege uit Lokeren werd 21e terwijl Franske Beeckman uit Opwijk nog verder eindigde. In de «middenklasse», bij de B-renners dus, scheidden zich na een bikkelharde aanhef, als vanzelf weer de besten af: nationaal kampioen Lievens (Haalterl), Kampioen V.D. Brande (NI), Fragala (Vil voorde), V. Eekelen (NI), Delchambre (Essen) en Ma- thieu Hendrickx (NI). Neder land was dus wel sterk ver tegenwoordigd op deze kei harde omloop! In het verweer toonde Paul Boel (Dendermonde) zich zo wat de bedrijvigste, samen met Van Assche (Buggen- hout). Zij hadden echter niet genoeg kwaliteit rond zich om tegen de beresterke koplopers enig verhaal te hebben. An- dré De Boeck (St.-Gillis) die zich serieus voorbereidt op de veldritten, reed een veelbelo vende wedstrijd en legde be slag op een mooie 14c plaats. Aimé Michiels (Zele) ook een man uit de stal van de NV Dendermonds Automobiel bedrijf, wegens allerlei rede nen praktisch het ganse sei zoen reeds inactief, slaagde er bijna in met de groep aan de De Leeuw. B-reeks: 1. Marcel De Geest, 2. De Rijck, 3. Brondeel, 4. Cornelis, 5. Corthals, 6. Van de Meirssche, 7. Desein, 8. Dierickx, 9. De Gendt, 10. Mussche. C-reeks: 1. Ben Moens, 2. Colman, 3. De Bie, 4. Schud- dinck, 5. Roels, 6. Sonck, 7. De Wever, 8. Van Oudenho- ve, 9. De Schepper, 10. Bulens. D-reeks: 1. Jozef Gevaert, 2. D'Hondt, 3. Van Impe, 4. W. Van der Eecken, 5. Boone, 6. Van Vaerenbergh, 7. De Vuyst, 8. De Gusseme, 9. De Braekeleer, 10. Van Den Hoecke. er' gé" W.C.L.-VELDRIJDEN ZP op -2 stand lie weg gde de eensg iet laats Smet d| ich toe it dubt :n uitei irt-Huj aan de :n en d: C ui enkel Leon m D-reeksen rge Bie londt start is gegeven voor een laminct w veIdritseizoen. Een lokale iwigheid 's zeker het in- :n tepe, ren van «sterritten». Deze mie kende veel sukses op reg en nu probeert men ook in het crosswereldje t voeren om de speciale O, rsen te promoten. Vol- i weekend krijgen we wens al de eerste sterrit in 3ij de C- en D-renners we al gauw enkele be de namen vooraan. Eerst ;e Bie, dan Ben Moens en ;s had n met; hout rden iij niet sterk, tnieuw deze weg. ar de :hte liet in nning r Eentj ma weer Serge Bie, maar j voorgoed. Hij stak zijn te zege op zak. Bij de fl iers zegevierde Leon londt met lichte voor- Ie wed 'eken n 2-2 beter i terug ic De 5 1 het ris en even it De k trol toe. tussens voor een verrassend ie Jozef Gevaert, die na val en een bandbreuk nog ij kwam opzetten en reeds in daverende forme ver ft. Ook Jean Goossens, Moens en Roger Colman B nog op hun beste weg- me. B-reeksen rk Janssens en arcel De Geest werd geen spannende trijd, daarvoor was Mar- De Geest te sterk. Van in eerste ronde nestelde hij ii op kop en zou de ganse jdstrijd domineren. Ook tk Janssens kreeg geen genstand in zijn reeks en «eveneens onbedreigd zijn xbtrijd, terwijl verder nog Idy Wandels. Willy Cort- ils, Hendrik Cornelis en ean-Pierre Goessens voor de letaucpliek zorgden. Som migen,pais Paul Desein en MorDiquet, vielen nog wat urmaar zullen in de 'e weken wel hun neus 'het venster steken, terwijl dr Van der Meirssche en man de Gendt al flink hun Hg trokken. «bet v hand want andere zeven vochten het on der elkaar uit en in de laatste ronde wipte Ben Moens nog weg. Een verrassend sterke Colman ging er achteraan en het werd spurten tot op de meet voor Ben Moens, zoniet had Roger de bloemen nog in extremis veroverd. Verder dan Serge Bie en kampioen Schuddinck, die stilaan aan het komen is. Een verrassing bij de D-renners, waar een fantastische Jef Gevaert het klaarspeelde om in de sprint Leon D'Hondt en Lucien Van Impe te kloppen. Ook Willy Van der Eecken groeit lang zaam naar de goede forme toe. Verder dan nog Willy Roels en Gustaaf Sonck, die ons zaterdag verwacht voor de eerste sterrit in zijn Erpe. A- en B-reeksen Dirk Janssens en Marcel De Geest Zoals de dag ervoor kregen we een De Geest buiten kate- gorie, die van in het begin zijn wil opdrong en iedereen over klaste. Achter hem een sterke en verrassend goed preste rende Eddy De Rijcke, die de ganse wedstrijd in tweede stelling fietste en geen sekon- de verminderde. Bij de A-renners was Dirk Janssens ook al ongenaak baar. Antoine Brondeel, goed op dreef, fietste goed mee. Verder kwamen Luc Ber- ckenbosch, Peter Baele en Hendrik Cornelis, terwijl ook Marc Duquet, J.P. Laureys, Willy Corthals, Danny De Wachter en Eddy Van de dag in Laarne o D-reeksen 'naj^ n Moens en Jozef Jïvaert een prachtig weertje kre- we een spannende wed- I naa; jd. Reeds na een tweetal ■Sa den kregen we vooraan trenners, waarbij een fan- orters tische Jozef Gevaert nog am aansluiten. Later verlo- we vooraan Willy Roels naar het einde toe ook ly Van der Eecken. De Meirssche stilaan naar de konditie toegroeien, iets waaraan Paul Desein nog niet begonnen is. Volgende wedstrijden Zaterdag 17 oktober: eerste sterrit in Erpe, wijk Hanegem om 14 en 15 uur. Zondag 18 oktober in Erpe, wijk Hanegem, klubkam- pioenschap Berckenbosch, start om 14 en 15 uur. Uitslagen Nieuwerkerken A-reeks: 1. Dirk Janssens, 2. JP. Goessens, 3. L. Van der Eecken, 4. Michiels, 5. De Coensel, 6. Duquet, 7. De Wagter, 8. Baele, 9. De Fren- BWCL-Wielrennen. In Nieuwerkerken won Leon D'Hondt de D-reeks ne, 10. Rottiers. B-reeks: 1. Marcel De Geest, 2. Wandels, 3. Corthals, 4. Cornelis, 5. Desein, 6. Van de Meirssche, 7. De Gendt, 8. Van Hoorebeeck, 9. De Man, 10. Nevens. C-reeks: 1. Serge Bie, 2. Goossens, 3. Moens, 4. Col man, 5. Schuddinck, 6. Van den Bossche, 7. Sonck, 8. Vettenburgh, 9. Van Ouden- hove, 10. De Wever. D-reeks: 1. Leon D'Hondt, 2. Gevaert, 3. W. Van der Ee cken, 4, Boone. 5. Van Vae renbergh, 6. De Braekeleer, 7. Roelandts, 8. De Vuyst, 9. De Gusseme, 10. Van der Vurst. Laarne A-reeks: 1. Dirk Janssens, 2. Berckenbosch, 3. Baele, 4. Duquet, 5. Laureys. 6. De Wagter. 7. Van den Steen, 8. Van der Hoeven, 9. Ryde, 10. BWCL-Wielrennen. In Laarne won Jozef Gevaert de D-reeks en Ben Moens de C-reeks BWCL-Wielrennen. Zowel in Nieuwerkerken als in Laarne wonnen Marcel De Geest e Dirk Janssens respektievelijk de B- en A-reeks Sint-Pauweis Op zondag 18 oktober 1987 cyclo-cross categorie C, Grote Prijs Intertransport Van Himst. Begin 14.00 uur. Cyclo-cross categorie B. Gro te Prijs Mode Coupon. Begin 15.15 uur. Deze grote prijzen cyclo-cross gaan door in de Bagoniewijk te Sint-Pauwels, en worden ingericht door het wijkcomité Bagonie in samenwerking met wielerclub De Sportvrienden. Bij de A-renners waar ze met bijna 60 van start gingen, is het verhaal over de streekren- ners weer gauw verteld; zij kwamen in het stuk niet voor. Een paar «halve» streekren- ners uit het Aalsterse, nl. Scheerlinck en Roelekens, legden resp. beslag op de 7C en 8' plaats, na een mooie wedstrijd. Daarmee zit het wegseizoen 1987 er ook voor de VWB weer op. Succesvol is het wel geweest, met gemiddeld méér dan 120 deelnemers per orga nisatie en bovendien boeiend, omdat niemand uitgesproken zijn stempel kon drukken en de wedstrijden bijgevolg «open» zijn gebleven, in tegenstelling tot vorig seizoen bv. toen René Dillen uit Schelle méér dan 30 keer lau reaat werd. En wat natuurlijk plezier doet is het feit dat «Boecksken» uit St.-Gillis de prachtige winnaar wordt van het Regelmatigheidskriterium 1987 in de C-kategorie. Al vast reeds van harte proficiat! Wij hopen nog eens te kun nen terugkomen op de presta ties van onze Dendermondse renners, maar nu gaat alle aandacht naar de VWB veld ritten, met als openingswed strijd: nu zondag 18 oktober in het Buggenhoutse bos. Ter informatie: iedereen kan meedoen, ook zonder vergun ning. Er zijn 4 kategorieën: tot 35 jaar, tot 45 jaar, tot 50 jaar en vanaf 50 jaar. De wedstrijden vangen telkens aan om 14.00 uur en er zijn min. 11.000 fr. aan geldprij zen. Bovendien wordt een re gelmatigheidskriterium geor ganiseerd met 50.000 fr. aan geldprijzen, naast talrijke tro feeën. V.W.B.-WIELRENNEN Zondag gingen aan «De Vlasschaard» traditiegetrouw de sluitingsprijzen VWB door. Er kwamen bij een prachtig najaarszonnetje nog méér dan... 130 renners opda gen. De ambiance is er inder daad steeds opperbest en ie dereen wil er graag nog eens bijzijn. meet te komen. Willy Raes (Aalst) werd 17', Van Assche 18', Marcel Van Impe (Mere) eindigde als 20% Van Laer (Erembodegem) werd 21'. Paul Boel, de beste streekren- ner misschien moest vrede ne men met een 22' plaats. Te noteren toch: de winnaar werd Tienne Lievens uit Haaltert. Dit kampioenschap wordt toegekend na optelling der punten uit alle verreden wed strijden. Louis Heymans, oud-onaf hankelijke, werd winnaar in de A-reeks met zomaar 20 overwinningen en zeker zo veel ereplaatsen. In de B-reeks was Yvan Don- nay de primus met 18 palmen en een groot aantal ere plaatsen. In de C-reeks behaalde ou derdomsdeken Omer Van Molle 19 zeges en tal van ereprijzen. Omer won ook het Belgisch kampioenschap voor oud-beroepsrenners en - onafhankelijken. Hij is dus tweemaal kampioen. Algemene rangschikking A-reeks 1. Louis Heymans 240, 2. Lu cien Demeyer 190, 3. Eric De Troyer 155, 4. Jozef Salesse 150, 5. Frans Van Dijck 143, 6. Norbert De Wispelaere 141, 7. Marcel Delanghe 136, 8. Daniel Hubleau 134, 9. Ludo Van Ranst 130, 10. Staf Demeersman 124. B-reeks 1. Yvan Donnay 210, 2. Willy De Bruyn 180, 3. Julien Log- gier 172, 4. René Riccour 170, 5. Frans Van Camp 166, 6. Luc David 160, 7. Emiel Van Veer 154, 8. Emiel Peeter mans 121, 9. Frans Spinnoy 115, 10. Jozef Van de Velde 92. C-reeks 1. Omer Van Molle 235, 2. Jean Spenders 180, 3. Jozef Herremans 176, 4. Jean Hof man 158, 5. René Serneels, 6. Felix Desutter 90, 7. Sylvain Vandeperre 83, 8. Jozef Van Boeckel 77, 9. René Tijtgat 70, 10. Louis Van Ruyssevelt 67. DE EERSTE VELDRIT In Groot-Bijgaarden reden de veteranen de eerste veldrit van het seizoen. Van bij de start ging Daniël Hubleau er vandoor en hij zou voortdu rend zijn voorsprong ver groten. Half-wedstrijd telde hij reeds 1 min. 15" voorsprong op een verbrokkelde groep met Ludo Van Ranst, Luc David en Emiel Van Veer op 1*15", verder Louis Van Veer, Mar cel Bosmans en Willy De Bruyn op 2'10". Dan volgden Willy De Bast met Omer Van Molle, Jozef Herremans, Yvan Donnay met Jean Spen ders, terwijl René Riccour, Jozef Van Boeckel en René Serneels als hekkesluiters fun geerden. Deze stand bleef de zelfde tot aan de aankomst. Bij de C-renners werd op de harde maar prachtige omloop keihard geknokt. Maar ieder een kon blijkbaar iets meer voor deze laatste keer en het duurde warempel tot op zo wat 10 km van de streep voor dat de 5 allersterksten zich konden afzonderen: de latere winnaar, Marcel Straetmans, de oud-profs Alen en Clerckx, wereldkampioen V.D. Rijck en de snelle Gen tenaar Raoul Lampaert - kwa liteit dus... Kampioen De Troetsel (Baasrode) had de verdienste alles te onderne men om mee te zijn, maar na een mindere periode leek hij voorlopig nog een ietsje te kort te komen. Louis De Boeck (St.-Gillis), de prachti ge winnaar van het Regelma tigheidskriterium 1987 (wij komen daar nog op terug), moest zich beperken tot het verweer. Na een slopend sei zoen en op een terrein dat hem iets minder ligt, begreep Louis best dat hij niet te diep meer moest gaan. In ieder Wielertoeristen. De Belseelse Trappers vierden hun klubkampioenen (Iv) Wielrennen-veteranen. De drie kampioenen: Louis Heymans, Omer Van Molle en Yvan Donnay. Uiterst rechts Willy De Bruyn wennen. De eerste fiets die volledig uit kunststof bestaat werd ontworpen door Remi Moor uit De Kling e Wielrennen. Rik Van Steenbergen en Remi De Moor praten na over het rendement van het volle wiel tijdens de Antwerpse Zesdaagse eveneens meewerken aan een projekt voor de 42-jarige Ne derlandse stayer Fred Rom- pelberg. Die wil in de periode van augustus-november 1988 op de vlakte van Bonneville in de Amerikaanse staat Utah een aanval doen op het abso lute snelheidsrekord over één mijl. Dat rekord staat op naam van de Amerikaan John Howard met 245 km/u. Rom- pelberg zal de poging wagen op een verstevigde fiets van koolstofvezel met gangma- king door een racewagen.

De Voorpost | 1987 | | pagina 23