"OM HET EVEN WAT, ALS HET MAAR LEKKER IS..." •H WEER EEN GESLAAGD TORNOOI VAN DE MINTONS PETER HERMANS EEN KLASSE TE WIE WORDT DE EERSTE "MANILLEN-KAMPIOEN" VAN HET WAASLAND? NU OOK WEEKKOMPETITIE BIJ TEMSE LIGA DE VOORPOST SPRAK MET DE NEDERLANDSE WIELERKAMPIOEN ADRI VAN DER POEL passen. erger. J frieten weggei steeds WIELRENNEN BADMINTON Naar jaarlijks gebruik hadden de Mintons uit St.-Niklaas voor de 22ste uitgave van hun tornooi een vol huis. Het was zelfs een van de vlot ste tornooien die de Mintons ooit hebben georganiseerd, volgens tornooileider Franky Weyn. En inderdaad is dit een groot tomooi, want wie kan de C-spelers nog een geldig tornooi aanbieden? Geluk dus voor Patrick Van der Stricht van Beveren die in de C2 categorie het enkel won met 15-7, 12-15 en 15-5. Ook Danielle Van Immerseel van de klub Kardinaal Mer- cier had drie sets nodig om met 10-12, 11-5 en 11-4 te winnen van Dominique Pier- son van Watermaal-Bosvoor de. Jansegers-Zaman van de Min tons en Daniël Moonens van Watermaal-Bosvoorde met 7- 15, 15-8 en 15-7. Bij de dames een zeer gemak kelijke finale voor Lambert- Mestdagh van Pluimplukkcrs en Beveren die met 15-7 en 15-0 Monique Van Heesbeke en Frieda De Meyer van de Lieve versloegen. Meer geluk voor Joos Peter die nu eens met partner Gerda Lambert een geldig tornooi won. Met 9-15, 15-8 en 15-13 wonnen ze van Van Der Stricht-Mest- dagh. Bij de heren Cl kon Jos Ste vens een all-Drive-finale net voorkomen. Hij versloeg Geert De Vriendt van Drive in halve finale, en had daar drie sets voor nodig. De derde set eindigde nipt op 17-15 voor Stevens. Eddy Mannaert van Drive die oogt op een B2 klassemen had een zeer zware reeks achter de rug, om uit eindelijk in finale tegenover Jos Stevens te komen staan. Geen enkel probleem, dacht Mannaert, en hij won de eer ste set met 10-15. In de twee de stond hij zelfs 4-9 voor maar toen knapte er iets bij de Drive speler. Hij begon zodanig onzuiver te spelen dat Jos Stevens won met 15-11 en 15-3. Bii de dames slaagde Nancy Smets van Willebroek in haar opzet om B2 te worden. Na dat ze het geldig tomooi van Scaldis had gewonnen ver sloeg nu te St.-Niklaas in fina le Els Maes van de Mintons met 11-5 en 11-10. Nico Walschap van Plumula wint met klubgenoot Leo De Meyer de dubbel met 15-8, 8- 15 en 15-9 van De Stercke- Smet van Danlie en Buggen- hout. Bij de dames waren piirion- Pieters van Amateurs sterker dan Uyttandaele-Pauwels van de Mintons, en wonnen de finale met 15-11 en 15-12. De Corte-Pauwals van de Mintons wonnen in drie sets het gemengd van Herbout - Windey van Amateurs en Mintons met 15-11, 11-15 en 18-14. In de B2 reeks is Patrick Sey van de Flying Shuttles zich blijkbaar aan het voorberei den op een sterk seizoen. Na in kwart finale te hebben ge wonnen van Alain Smet, in halve van Patrick Coppens, zag hij zich in finale geplaatst tegenover een meer ervaren Kurt De Rijck van Scaldis. Kwam De Rijck in de eerste set /vlot met 10-5 op voor sprong, dan verloor hij die voorsprong door nonchalant spel dat de set uiteindelijk naar Sey ging met 10-15. De Rijck liet niet begaan en won gemakkelijk de tweede set met 15-7. Ook in derde set wou De Rijck toch met de eer van deze van deze ongeldige discipline gaan lopen, en keerde met 8-2 voor, om te winnen met 15-5. Ook geen geluk voor Kristine De Keyzer van Olve want ook het dames enkel dat ze won van Lisette Van Heesbeke van Vulcain met 11-5 en 12-10 was niet geldig. In de BI reeks won Willem Verlinden van Brasschaat de finale van dit kwalificatietor- nooi bij de heren, met 15-7, 7- 15 en 15-8 van Danny Verhey- den van De Klamp. Martine Verhellen van de Flying Shuttles won de meest spannende finale van het tor nooi tegen Petra van Nauw van Olve met 12-10 en 12-10. De dubbel bij de heren werd gewonnen door Peter Weyn en René De Langhe van de Mintons met 15-9 en 15-7 te gen één van Antwerpens sterkste dubbelparen Verhae- gen - Dierckx van Amateurs. Eddy Verhaegen was zelfs eerste reekshoofd in de enkel, maar werd zeer vroeg in het tomooi uitgeschakeld door Ronny Dierckx. Ingrid Morriens en Marina Cools van Amateurs wonnen de dubbel bij de dames met 15-10 en 15-4 van Van Nauw - Godts van Olve en de Min tons. (L.C.) Badminton. De jeugdige deelnemers aan het Drive Badminton Championship i Dendermonde (p. hermans) Het gaat de "Westvlaamse Vriendenkring Groot-Stekene" blijkbaar voor de wind. Onlangs nog ondernam deze vriendenkring een suksesvolle dagtrip naar "de heimat" en ais laatste opvallende aktiviteit van dit jaar start op vrijdag 23 oktober 1987 een maandelijkse wedstrijd in "ma- nillen". Het is de bedoeling om tijdens de winterse maanden - vanaf eind oktober dus tot en met maart 1988 - een typisch Westvlaams kaartspel "manillen" te beoefenen én er dus een soort kampioenschap van te maken. Deze maandelijkse manillen-avond (M.M.-aVond dus) is toegankelijk voor iedereen en zal doorgaan telkens op de tweede vrijdag van de maand vanaf 20 uur in zaal "Schuttershof', Kerkstraat te Stekene, rechtover het rust huis van het OCMW. Er zal dus gespeeld worden voor punten, die maandelijks worden opgeteld. Wie de meeste punten verzamelt op het einde van het seizoen wordt "Manillenkampioen van het Waasland". Aan dit kampioenschap zijn interessante prijzen verbonden voor wie goud, zilver en brons wint in het eindklassement. Voor diegene die niet graag met de kaarten speelt, zijn er uiteraard alternatieve gezelschapsspelen voorzien zoals pierbollen, puiten, kruisboogschieten of gewoon een ge zellig babbeltje-bij-een-pintje. Wij vragen ons nu reeds af wie de eerste manillenkam pioen wordt: een Westvlaming of.toch niet? (M.C.) ZAALVOETBAL Wat de suksesformule in Temse en omstreken mag zijn, weten we niet. Feit is dat er aan de Scheldekant op een goede twee jaar 40 zaalvoetbalploegen in kompetitie spelen. Nu op 15 oktober, starten er weeral 9 nieuwe zaalvoetbalteams in een weekkompetitie. Momenteel zijn er een goede 400 spelers aangesloten bij de Temse Liga' zonder de reeds voornoemde weekkompetitieploegen zo dat men toch mag rekenen dat de Temse Liga één der grootste sportorganisaties is in Temse. Het grootste pro bleem voor het bestuur is het vinden van genoeg kalender uren om aan de vraag van de ploegen te kunnen voldoen. Nu men echter met de bouw begonnen is van een derde sporthal te Steendorp zal hopelijk volgend seizoen al beter zijn op dit gebied. Tot slot geven we de kalender van de eerste speeldag van de weekploegen. Houtbriel - Aspro Bruis: donderdag 15 oktober te 19 u. Kiro - Schrijberg: maandag 19 oktober te 19 u. VMI - Bayern Noens: woensdag 28 oktober te 18 u. Firap - Gemeentepersoneel: donderdag 29 oktober te 19 u. PMS - Kiro: donderdag 29 oktober te 18 u. 24 - 16.10.1987 - De Voorpost De Voorpost sprak met de man die samen met Teun Van Vliet en Steven Rooks, tot de beste Nederlandse klassieke renners van wereldniveau mag gerekend worden. Het was zaterdag 26 september, toen Adri Van Der Poel zijn fietscarrière uit de doeken deed. Toen hij ooit in z'n tienerja ren het "ijzeren ros betrad", werd hij steevast op minuten gereden. Daar maakte hij geen punt van: hij koerste voor de lol. De school ging voor, al dient gezegd dat die zelfde school hem ook aardig hielp, toen hij in z'n eindjaar werd geselekteerd om naar de Olympische Spelen te gaan, in '80. Het jaar daarop werd hij be roepsrenner. In zijn zevenja rige loopbaan betitelde hij de overwinning in de Ronde van Vlaanderen '86 (voor Sean Kelly), als één van de mooi ste. Al noemde hij de Neder landse titel van dit jaar en z'n ritoverwinning in de Tour de France ook wel "leuke dinge tjes". Mare Dierickx, een Wa- se prof, is 's mans mees terknecht, al vindt Adri dat zelf een "rotwoord" voor de functie die het inhoudt. De Belg en de Nederlander leer den mekaar kennen, toen ze beiden tekenden voor DAF- trucks (toen geleid door Fred De Bruyne), waar ook nog Hennie Kuiper en Roger De Vlaeminck fietsten. Dit interview had plaats drie dagen nadat Wim Arras in onze hoofdstad de najaars- klassieker Parijs-Brussel had gewonnen, samen met Blois- Chaville (ofte "Grote Herfst- prijs") en de Ronde van Lom- bardije ("de klassieker van de vallende bladeren"), het sluit stuk van het internationaal weggebeuren. Hoe ziet de onmiddellijke toe komst er voor jou uit? Niet zoals Eric Van Der Aer- den, die halfweg het jaar drie weken met vakantie ging? - Nee, ik vind dat dat niet kan. Maar ja, je kunt verschil lende mensen niet vergelij ken. Als hij zich daar goed bij voelt, dan moet hij dat zeker doen. Ik weet wat het is, als je er een tijdje tussen uit bent. Dan kost het geweldig veel kracht en moeite om terug te komen. Onmiddellijk na het seizoen rij ik een tweetal veldritten en dan ga ik voor een dag of twaalf er tussen uit. Onze medewerker in gesprek met de Nederlandse prof Adri Van der Poel Weet je al welke wedstrijden je volgend jaar zal rijden? - Nou, ik denk dat mijn am bities wel gekend zijn: ge woon in de klassiekers probe ren er één te winnen. Ik moet me deze winter veel beter soigneren dan vorig jaar. Toen was ik aardig wat ki lootjes aangekomen, en dan moet je zo hard gaan trainen dat het ten koste gaat van je weerstand. Met het gevolg dat ik heel het voorjaar gemist heb en twee keer ziek gewor den ben. In de Ronde van Vlaanderen reed ik wel goed, maar als je die ondergrond niet hebt, dan ga je steeds afbouwen in plaats van op bouwen, afbreken eigenlijk. Achteraf gezien is het seizoen niet zo slecht geweest. Nor maal win ik nooit een etappe in de Tour en die win ik nu wel. Een klassieke zege daar bij was nog beter geweest, maar je kan niet alles hebben. De Nederlandse titel kwam precies op het goede moment voor mezelf en voor de ploeg (P.D.M.). Daarna is het ei genlijk gewoon goed gaan lopen. Heb je er al aan gedacht dat je ooit zal moeten stoppen met wielrennen? - Aan eindigen denk ik nog niet, jong. Wat gewoon be langrijk is, is om elk jaar op het niveau te blijven waarop je staat, misschien nog een beetje te verbeteren, en dat dan zo lang mogelijk vol te houden. Hoe is Mare Dierickx je mees terknecht geworden? - Het eerste jaar, bij DAF- Trucks, moest ik zelf m'n car rière opbouwen, en keek ik gewoon rond wat De Vlae minck en Kuiper deden. En dan van '84-'85 af, ben ik me ook met zulke zaken gaan bezighouden. Ik kende Mare vanuit mijn beginperiode, en een mooie bijkomstigheid is, dat hij precies dezelfde positie op de fiets heeft als ik, dat is gewoon perfect. En daarbij komt nog dat hij heel goed z'n vak verstaat. Ik heb soms de indruk dat de Nederlandse profrenners, al hoewel minder in aantal, de laatste jaren beter presteren dan hun Belgische collega's. - Nou, ik denk dat dat toch wel te maken heeft met de kermiskoersen. Je hebt in België heel veel koersen, te veel. En heel veel profs moe ten aan die wedstrijden deel nemen. Laatst was ik in Me- relbeke in zo'n koers, en op een gegeven moment moest de hele Panasonic-ploeg be ginnen achtervolgen, omdat ze niemand mee vooraan had den. Het feit dat er ploeglei ders met een volgwagen ach ter het peloton meerijden in een kermiskoers regionale wedstrijd van maximaal 150 km, Parijs-Brussel heeft ongeveer het dubbele aantal km) vind ik al mis. En toen ik dat zag, zei ik bij mezelf: die zijn niet goed bezig. Waar om? De meeste renners willen trainen in zo'n regionale wed strijd, om zich toe te leggen op de veel belangrijkere koer sen. Maar dan moet je ook gewoon ontspannen kunnen deelnemen. Maar als ze daar ook al beginnen te koersen met een ploegtaktiek, dan denk ik niet dat dat opbou wen, maar veeleer afbreken is. Als ik sportdirecteur zou zijn zou ik zeggen, trek je plan, rij je prijs, 't is goed, rij je geen prijs, 't is ook goed. Greg Lemond, herstellende van zijn jachtongeval, wordt volgend jaar jouw ploegmaat. Hij is een Amerikaan die naar West-Europa komt; ook al vind je in de States grotere (lees kapitaalkrachtigere) sponsors dan bij ons op het vasteland. Zie jij in de toe komst geen uittocht van West- europese beroepsrenners naar Amerika? - Ik denk van niet. Ik reed vorig jaar in de Coors Classic. Maar koers is enkel in bepaal de delen van de U.S. popu lair. Bij ons is wielrennen in Frankrijk, België, Italië, Ne derland... geliefd. Ook al is dat gebied qua oppervlakte nog minder dan bv. Colorado, toch is het in Europa gemak kelijker om te koersen, daar om komen de Yanks naar hier en niet omgekeerd. Als je België met Nederland vergelijkt, wat valt je dan op? - Wat ik wel gezellig vind is het eten. Maar wat het wiel rennen betreft is er voor mij weinig verschil. Ik woon op de grens, onder de rook van Antwerpen. Toen ik nog ama teur was, zat ik ook bijna constant in België. Qua hoe veelheid koersen is jullie land ideaal voor ons: je komt naar een wedstrijd, je schrijft in en je kan starten. In Nederland is dat anders. In België zijn de renners aan gesloten bij clubs, die voor sommige (belangrijke) wed strijden een ploeg afvaardigen, maar het merendeel van de wedstrijden wordt individueel betwist. Hoe zit dat bij jullie? - Ik was aangesloten bij de club "De Zuidwesthoek", maar ik koerste als amateur voor de gastrennersvereniging van Jan Van Erp-tegels. Zo'n systeem is het beste: een de gelijke sponsor trekt een paar goeie renners aan en neemt een ploegleider onder de arm en vormt zo een ploeg, zoals bij de beroepsrenners. Men is nu in Nederland een ,beetje afgestapt van dat sys teem, maar ik vind dat het niveau van de Nederlandse amateurs gezakt is: je hebt nu één heel sterke ploeg en de rest is gewoon minder. Vroe ger had je tien gastrenners- verenigingen, en die namen telkens de 10 beste renners uit een club, en die verenigingen gingen dan tegen mekaar koersen. Dan kreeg je veel hardere koersen en kwam het niveau automatisch hoger te liggen. Uit die 10 ploegen na men zij dan telkens de beste renner, zodat je tot een super kern kwam, die dan de natio nale selectie vormde. Dus, je had, zeg maar 100 man, die alle grote wedstrijden rpden, en de 10 beste daarvan, die reden nog meer en werden nog beter. Het kost de Nederlandse Wie- "Eigenlijk woon ik onder de rook van Antwerpen" Adri Van der Poel lerbond ook veel minder geld, want de sponsor betaalt alles. De amateurs worden echt professioneel begeleid: ik kreeg toen een fiets en kle ding,... Dat scheelt een hele boel. Daar heb ik de funder ing gelegd voor de beroeps- renners Waarom? We koer sten als ploeg. Ais er iemand mee vooraan was, dan stopte het hele team af. Was er nie mand mee, dan koerste de hele ploeg op kop, en' had je een rappe renner in je rangen, dan trok de hele ploeg de spurt aan voor die man. Zo koersten wij. Daartegenover stond dat, als er gewonnen werd, wij een premie kregen. Wat doe jij voor speciaals als sportman? - Ik verzorg me en ik train goed. Met speciale zo, loop ik helemaal op. Ik eet gewoon wat schaft, daar voel ik beste bij Want als moet je je eigenlijk ontzeggen. Als je dan je eten moet wordt het steeds niet elke dag maar het is ook niet eike dag rijst ga zitten Koken ze thuis goed? - Ik vind van wel. a£.u w was ik al lang weggen g? maar ik zit nog dus... Wat eet je het liefst? - Om het even wat, maar lekker is. Dat van de derde uitgave van het Drive Badminton Cham- pionschip (DBC) Peter Her mans terug finalist zou wor den, was iets waar niemand aan twijfelde. Maar wie de andere finalist zou worden, kon niemand op voorhand weten. Temeer omdat Thierry De Decker door zijn enkel breuk pas begin november te rug begint te trainen, en dus niet kon deelnemen aan de derde uitgave van dit intern jeugdtornooi van Drive. Ook Christoph Van Malderen was ziek en mag tot einde oktober niet meer aan de trai ningen deelnemen. Alain Berckmoes was dus de uitgesproken favoriet om Pe ter Hermans te ontmoeten in de finale. Met Serge De Blieck maakte Berckmoes korte metten. Met 15-0 en 15-6 verdween De Blieck naar de verliezers ronde. Ondertussen speelden Greet De Jagher en Joke De Puysse- leir voor een plaats in het hoofdtornooi. Greet die nog steeds een zwakke pols heeft en daardoor onmogelijk Joke op de achterlijn kon houden, was een gemakkelijke prooi voor een aanvallende De Puysseleir. Ook Greet De Jagher verdween dus direkt naar de verliezersronde. Daarmee is Joke De Puysse leir nu definitief de nummer één van het Drive jeugdteam bij de meisjes. Een ander meisje Annouck Moortgat, die in de vorige uitgave tot de halve finale doordrong, ontmoette nu pe ter Hermans in de voorronde en kwam niet verder dan een 6-15 en 5-15 verlies. Onderaan de wedstrijdtabel kwamen Lesley Van Acker en Kristof Verbruggen tegen el kaar uit. Van Acker die de verliezersronde won in de tweede editie van het DBC tornooi verloor de eerste set nipt met 14-15. Maar er alles uitpersend kwam hij in de tweede set schitterend terug om met 15-12 te winnen. De derde set was een formaliteit omdat Verbruggen ondertus sen had uitgerekend dat hij meer wedstrijden kon spelen in de verliezersronde. Want All s j<t na de partij tegen Van Ad wachtte immers Hermans! Lesley Van Acker won ook moeiteloos met 15-5 bereikte de halve finale, een korte rustpauze was De Puysseleir aan de terrein drie, waar ze een verdienstelijke tegen Ivc Kreeg Joke, zoals neer eenmeisje tegen een gen speelt, vijf punten per voorsprong, dan klopte zei Ruysscher met 5-15 in dee ste set. Maar hoe hard zc o vocht, won Ive De Ruysscb lay-i toch de tweede en derde ndst met 15-11 en 15-6. Eerder had de Ruysscher I Dort 15-1 en 15-0 gewonnen van oeg< kleine Steve De Ridder ij d In halve finale had Peter Hl fis. mans geen medelijden i Lesley Van Acker en won i 15-0 en 15-4. Veel spannender was de dere halve finale tussen Al Berckmoes en Ive De Ri scher. Won Alain gemak lijk de eerste set met 15-6 d nioi stond hij in de tweede dirt orde met 2-10 achter. Stap perst ftimi maakte Alain Berckmoes voorsprong van Ive De Ru; ens scher ongedaan om uiteind Lntv lijk zelfs te winnen met 151 impi In de verliezersronde Kr Greet De Jaegher gemakl tr lijk met twee keer 15-2 en Steve De Ridder. Maar teg tok Serge De Blieck kon slechts één punt ophalen. A lann nouck Moortgat maakte I chiet Kristof Verbruggen moe# rijfe ker maar verloor met 15-l3i 15-9. Was Verbruggen er overtuigd gemakkelijk De Blieck te kunnen wim dan had hij zich schromt vergist. De Blieck domineHIdc de de finale met harde in f verre slagen en won met 15 Jor en 15-9. ach Peter Hermans was een klas hen te sterk voor Alain Berc trk moes en won voor de twefl iteu keer de DBC finale. 'nd Wint Peter Hermans de fini nrdi in de vierde uitgave dan ot ing vangt hij definitief dc goud amp raket. Maar dan zal zeker' 'rde winnaar van het tweede DB( Dein Thierry de Decker van de p« 'rd tij zijn! (L de ilanj vori [U

De Voorpost | 1987 | | pagina 24