STREEKNIEEWS Dendermonde ye|df 10 - 23.10.1987 - De Voorpost Berlare KAV Sportkwis bij KWB Overmere De KWB afdeling van Overmere houdt op vrijdag 23 oktober een sportkwis in de zaal van de jongensschool te Overmere aanvang 20 uur. Kaartersklub De Kroonvrienden Overmere Bij de start van het nieuw kaartjaar bij de kaarters van het café De Kroon te Overmere waren 40 deelnemers present. We kregen volgende uitslag. 1Etienne De Raedt met Jules De Schoenmaker, 2. Paul Van den Eekhout met Theophiel Verbeken, 3. Alfred D'Hooge met Etienne Van der Poorten. 4. Rosé Mommerence met Frans Rasschaert, 5. Gustaaf Dauwe met Aviel Van Accoleyen. Toneel bij Joko Berlare Vrijdag 23 oktober loopt er in het jeugdhuis JOKO te Berlare een toneelavond. Vier leden van het jeugdhuis voeren het stuk «De Stoel» op. Aanvang te 20.30 uur. De toegang is gratis. Berlare. In het Broekbos te Berlare organizeerde de KWB een herfstwandeling (jj) De vijftigers die destijds school liepen «bij de Broeders« en/of bij de Pilaters» Stekene verenigd voor de pui van het gemeentehuis, (mg) De v (om: inza de al het F KAV 22u3 wacf Burgemeestersbal te Berlare Zaterdag 24 oktober te 21 uur heeft in de sporthal te Berlare het bal plaats burgemeester Willy Van Sande. De opbrengst wordt besteed aan de sport, kulturele en sociale organisaties der gemeente. De muziek wordt verzorgd door het orkest F-S Band. Toegang 100 fr. Vijf jaar Kuituur- en Heemkunde in groot Berlare Zondag 25 oktober biedt het gemeentebestuur van Berlare een receptie aan in de raadzaal van Berlare Dorp 101, ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan van de kuituurkring en de heem- en oudkundige kringen Berlare en Overmere. Aanvang te 11 uur. Wipschietingen Vrijdag 23 oktober te 19.30 uur in zaal Eekhoorn bij Black Gold Berlare Zaterdag 24 oktober te 15 uur bij De Blauwe Duivels Overmere en bij Strijpwegel te Uitbergen. Zondag 25 oktober te 9.30 uur bij Weekendschutters café St. Hubertus Donk. Te 15 uur bij SK Klappel Overmere en bij Ons Vermaak te Uitbergen. Gespreksavond bij kinderverzorging Berlare Dinsdag 27 oktober is er in het lokaal van kinderverzorging te 19.30 u. een gespreksavond door dhr. De Munter over het tema «Opvoeding van kinderen». De vergadering heeft plaats in het RJK Mollenvenne 1 te Berlare. Bij Volkstuin Berlare Vrijdag 30 oktober houdt Volkstuin Berlare zijn jaarlijks feest in de zaal parochiehuis met feestmaaltijd en uitslag van de hofkeuring. Aanvang te 19.30 uur stipt. Play-Back wedstrijd De supportersklub van renner Geert Saeys houdt op zaterdag 14 november in feestzaal Capri te Wichelen een «Play Back wedstrijd» met 30.000 fr. natura prijzen. Inlichtingen en inschrijven gebeurd bij Frans Van den Abeele Galgenberg straat 11 te Berlare tel. 052/42.46.03. Verkiezing nieuw KWB bestuur Zondag 25 oktober om 14.30 u heeft in de parochiezaal de algemene vergadering van de KWB plaats waarop onder meer een nieuw bestuur zal worden verkozen. Geneesmiddelen, je redding? Vorig jaar besprak Ziekenzorg CM Dendermonde met sukses het probleem van de slaapmoeilijkheden. Nu worden alle geïnteresseerden uitgenodigd voor het bijwonen van een info- avond rond het tema «geneesmiddelen, je redding?». De avond heeft plaats op maandag 16 november om 19u30 in het Sociaal Centrum, Oude Vest 166 te Dendermonde. Kalleke Step start nieuw seizoen Op zaterdag 24 oktober om 14u30 begint het Dendermonds Marionettenteater Kalleke Step aan een nieuw speelseizoen. In de Sint-Elooistraat wordt «Brand in Sint-Appelmond» opge voerd. De toegang bedraagt 40 fr. per kind en 30 fr. voor het tweede kind van het gezin en voor groepen. Verbond der Volkstuinen Het Werk der Volkstuinen Sint-Gillis heeft dit jaar een wed strijd georganizeerd voor de zwaarste maiskolf. Zaterdag 24 oktober worden die maiskolven opgehaald en gewogen. De weging heeft plaats bij Alfred Van Den Abbeele in dieet en natuurvoeding De Rank, Potiaulaan 56, om 17 u. Novemberplechtigheden in Dendermonde Op zaterdag 31 oktober heeft om 16.30 uur in Baasrode de ontvangst plaats van de Fakkel die vanuit Moerzeke-kastel wordt doorgegeven. Men komt samen aan het lokaal «De Vliet» in de Scheepswerfstraat om 16 uur. Zondag 1 november heeft er in Dendermonde centrum om 10.30 uur een optocht plaats naar de burgerlijke en militaire begraafplaatsen. Bijeenkomst op de Grote Markt om 10.15 uur. Ook in Sint-Gillis zal dit gebeuren. Daar komt men om 15 uur samen in het NSB-lokaal aan de Sint-Gillislaan waar om 15.30 uur wordt vertrokken. In Baasrode wordt begonnen met een euchairstieviering om 10 uur in de kerk, waarna men in optocht naar het monument op het kerkhof gaat waar een dodenhulde zal plaats vinden voor de slachtoffers van beide oorlogen. Op vrijdag 6 november om 15.30 uur heeft de Nationale Fakkelloop van de NSB plaats. Bijeenkomst op de Oude Vest om 15.15 uur. Daar wordt de fakkel Oost-Vlaanderen i ontvangst genomen en gaat het in optocht naar het oorlogsge denkteken op het Heldenplein. Zaterdag 7 november is er om 13.45 uur op het Kerkhof Ten Briel in Baasrode een dodenhulde en neerlegging van bloe men aan de gedenkplaten Otto De Mayer en Jozef Vincke. Woensdag 11 november om 10 uur in Dendermonde centrum een mis in de dekanale kerk. Nadien optocht naar het oorlogsgedenkteken op het Heldenplein. Om 10 uur ook een novemberdienst in de Evangeliekerk. In Sint-Gillis is er om 9 uur samenkomst in het NSB-lokaal en om 9.30 uur een eucharistieviering in de parochiekerk voor de oorlogsslachtof fers. Om 10 uur heeft de overname van de fakkel plaats van de afdeling Dendermonde. Dat gebeurt aan het vroeger gemeentehuis van Sint-Gillis, waarna bloemenhulde. In Ap pels om 8.30 uur bijeenkomst op het Zand en optocht naar de kerk waar om 9.30 uur een eucharistieviering plaats heeft. Nadien gaat men in stoet naar het kerkhof voor een bloemen hulde aan het oorlogsmonument. In Grembergen is er om 9 u. een bloemenhulde aan het gedenkteken aan de Martelaren- laan. Om 9.30 uur is er een mis in de parochiekerk, gevolgd door een bloemenhulde aan de kerk en het gedenkteken op het kerkhof. In Baasrode om 9.30 uur een mis voor de gesneuvelden en de slachtoffers van de beide oorlogen en voor de overleden brandweerlieden. Nadien optocht naar het monument der gesneuvelden. In Oudegem om 10 uur een mis in de parochiale kerk, waarna optocht naar het monument en bloemenhulde. In Schoonaarde tenslotte om 9.45 uur een optocht naar de kerk en om 10 uur een mis. Daarna bezoek aan het kerkhof en bloemenhulde. Zondag 15 november heeft ter gelegenheid van het feest van de Dynastie om 11.15 uur een plechtig Te Deum in de dekanale Onze Lieve Vrouwkerk, gevolgd door een receptie op het stadhuis. Voorbereiding 11.11.1l.-aktie Op dinsdag 27 oktober om 19.30 u heeft in het stadhuis van Dendermonde een vergadering plaats als voorbereiding op de 11.11.11 .-aktie. ledereen is welkom. KAV Grembergen KAV Grembergen organizeert 5 bijeenkomsten onder het tema «Voel je thuis in je lichaam». De lessen worden gegeven op een namiddag en zijn ervaringsgericht en eenvoudig, zodat iedereen er zich opperbest kan thuisvoelen. De reeks start op maandag 2 november en loopt nog op 16, 23 en 30 november, telkens van 13.30 tot 15.30 u. De deelnemers moeten aangepaste kledij dragen en een oefenmatje of deken mee brengen. KWB jaarfeest Op zaterdag 31 oktober heeft het jaarfeest plaats van KWB Baasrode in de zaal Scaldis. Op het programma onder meer een play-back wedstrijd. ZATERDAG 24 OKTOBER 10.00u: «Klavertje vier»: gevarieerd program ma met muziek, interviews, socio-culturele info, dokters en apothekers met wachtdienst, dieren bescherming, op radio 't Ros - 103,9 FM, tot 12.00 u. 14.30u: Openvergadering: we nodigen alle jon gens en meisjes tussen 14 en 16 jaar uit om te komen kennis maken met Scouting, ingericht door V.V.K.S.M. Harduyn op het Speelplein, Va renbergstraat te Oudegem. ledereen van harte welkom! 18.00u: 30 jaar Nele - Jubileumjaar: Gourmet- dansavond. Kunstgroep Nele start met een 1e activiteit op zaterdag 24 oktober vanaf 18 u en op zondag 25 oktober vanaf 12 u. Tombola: hoofd prijs - gratis vliegtuigticket Brussel-Montreal. In schrijving gevraagd. Deze activiteiten gaan door in de Gemeentelijke Jongensschool, Rootjens- weg te Grembergen. 18.30u: PI. Eucharistieviering: t.g.v. opening Oudegemse Parochiefeesten, opgeluisterd door de Denderkantorij, in de Parochiekerk te Oude gem, aansluitend opening van Posterbeurs (ook op 25-26/10/87). 19.00u: PI. Eucharistieviering: t.g.v. 60 jaar K.A.V., opgeluisterd door zang, in de St.-Marga- retakerk te Grembergen. 19.00u: Kunstconcert: ingericht door de Kon. Harmonie St.-Cecilia Grembergen, in het Paro chiaal Centrum, m.m.v. de muziekmaatschap pijen Moerzeke en Moerzeke-Castel. 19.30u: Toneel: Schoonaardse Paradijsvogels. Titel: Mirakel in Schoonaarde, ingericht door K.A.V. Schoonaarde, in de Parochiezaal te Schoonaarde. 20.15u: Academische zitting: voordracht door mw. M. Van de Neste. Tema: Samen is er een weg, t.g.v. 60 jaar K.A.V., voor K.A.V.-Grember- gen, in het Gemeentehuis. ZONDAG 25 OKTOBER 8.30u: Wandelen: door W.T.C. De Morgen stond, vertrek aan het lokaal Welkom, St.-Gillis- laan 58 te Dendermonde. 9.00u: Fietsuitstap: naar Overmere-Lokeren door F.T.V. Club 71, vertrek aan café De Bonte Os, Grootzand 41 te Grembergen, afstand 55 km. 10.00u: Vendelen en trommelen: voor V.V.K.B.-Reynout, in het lokaal. 13.30u: Uitstap: naar het kasteel van Gaasbeek. Leiding: Cool Monique, ingericht door A.T.B. «De Natuurvrienden», vertrek aan het lokaal «Voor Allen». 14.00u: Herfstwandeling: in «De Bunt», inge richt door vzw Idea, vertrek met de wagen aan de ping-pongtafel in de Platanenlaan. 14.00u: Evocatie: Voordracht en zang - t.g.v. 60 jaar K.A.V. door K.A.V. Grembergen, in het Paro chiaal centrum. 14.00u. Nat. cursus jeugddansen: voor V.V.K.B.-Reynout, in het lokaal. 14.00u: Wandeling: Kastanjewandeling te Baar- degem o.l.v. dhr. W. Avoux, met bezoek aan de St.-Margaritakerk, ingericht door VTB-VAB Den dermonde. Verzamelen aan de kerk te Baarde- gem om 14.15 u. 14.30u: Algemene ledenvergadering: met toe spraak, ontspanning, feestmaaltijd, voor K.A.V.- Keur-Dendermonde, in zaal 't Klokske. 19.30u: Toneel: Schoonaardse Paradijsvogels. Titel: Mirakel in Schoonaarde, ingericht door K.A.V.-Schoonaarde, in de Parochiezaal. MAANDAG 26 OKTOBER 19.00u: 't Ros sportief: informatief programma met sportuitslagen, wedstrijdverslagen en inter views van sportvedetten, op radio 't Ros - 103.9 FM. 19.00u: Cursus: «Iers breien» ingericht door KVLV-Gilde Baasrode, in zaal Scaldis-Ontmoe- ting. 19.30u: Les en bespreking: 'Speelgoed ma ken', ingericht door KAV-Schoonaarde, in het gemeentehuis. 20.00u: Yoga: stelt je voor aan iemand die je niet kent - jezelf. Ingericht door Lotus Yogaclub in het oud gemeentehuis te St.-Gillis. 20.00u: Ledenvergadering: gastspreker My- riam Desender komt een voordracht geven over Melocactussen, in de feestzaal «De Oude Post», Kerkstraat te Buggenhout, ingericht door de Cac- tusclub-Dendermonde, Klein Brabant. 20.00u: Hadewijch: 'een ontmoeting met...'. Een referaat door prof. J. Reynaert R.U.G. - deelname in de kosten: 100 fr. ingericht door Hadewijch Genootschap in het stadhuis te Dendermonde - iedereen van harte welkom. DINSDAG 27 OKTOBER 19.00u: Kookcursus: Koken voor elke dag, voor K.A.V.-Dendermonde centrum, in zaal 't Kloksken-Keur. 19.30u: Kookles: Les praktijk met vraagstelling - koken voor beginners, voor K.A.V.-Grembergen, in het Parochiaal centrum te Grembergen. 20.00u: «Focus»: informatief programma, stads- berichten, socio-culturele info-kalender en pers berichten van Dendermondse verenigingen, op radio 't Ros - 103.9 FM. 20.00u: Groepsvergadering A.A.: in het stad huis te Dendermonde, ingericht door de groep A.A. 20.00u: St.-Maartensfeest: i.s.m. moeder en kind, ingericht door K.A.V. St.-Gillis centrum, in zaal Gildenhuis. WOENSDAG 28 OKTOBER 14.00u: Filmvertoning: 'Kleine Filip', met ani matie voor kinderen vun 6 tot 12 jaar, ingericht door Jefi-Grembergen, in het Kalleke Step thea ter, St.-Elooistraat 15. 19.00u: Breilessen: Polo breien, voor K.V.L.V. Schoonaarde, in de Opstalstraat 4A, te Schoon aarde. 19.00u: Kookreeks: «Koken II», voor K.A.V.- Oudegem, in het Parochiecentrum te Oudegem. 19.00u: Kookreeks: Koken voor elke dag, voor K.A.V.-Lutterzele, in het St.-Lutgartcentrum. 19.00u: Kookles: voor K.A.V.-Keur Dendermon de, in zaal 't Klokske. 19.30u: Kookles: smakelijke originele - vlugkla- re gerechten, voor K.V.L.V.-Lutterzele, in het St.- Lutgartcentrum, Spoorwegstraat 200 te St.-Gillis. 19.30u: Kookreeks: «Koken voor elke dag», voor K.A.V. St.-Gillis centrum, in het lokaal Jeugd zonder dak. 20.00u: Kookdemonstratie: bereiden en proe ven van warme winterdranken, voor C.M.B.V.- Baasrode, in zaal Ontmoeting. 20.00u: Fotografie: evaluatie van het voorbj fotosalon, ingericht door de Fotografische Krin in de Kerkstraat 26 te Dendermonde. 20.0Öu: Gezellig samenzijn: alle alleenstaai den van Dendermonde en omgeving words verwacht op deze avond. Wees erbij. Inlichting^ Kjj Er zi diem zijne Marie-Jeanne - tel. 052/21.77.24. DONDERDAG 29 OKTOBER 18.30u: Algemene vergadering: voordrac met vraagstelling voor alleenstaanden, krachten van het leven» door E.H. Becaus, ina richt door C.M.B.V.-Oudegem, in zaal De Kroo te Zele. j 20.00u: Groepsvergadering A.A.: opvangve gadering voor mensen met drankproblemen, het stadhuis te Dendermonde, ingericht door groep A.A. Voor inlichtingen schrijven naar PB - Dendermonde 2. VRIJDAG 30 OKTOBER 19.30u: Gouwdansavond: voor V.V.K.B-Ra nout, in het lokaal. 20.00u: Les: Hoe maken we mispelwijn? V® velen is deze vrucht een onbekende. Deze avom wordt ons duidelijk gemaakt hoe we lekkere wj van mispels maken, ingericht door vzw Dendp mondse Wijnmakersgilde 't Vaatje, in de Lans Dijkstraat 38 te Dendermonde. Hamme Demonstratie Maandag 26 oktober om 19.15 u heeft in zaal Den Bond. demonstratie plaats over «gerechten met minder gekw groenten». Het is een organizatie van KAV-centrum en toegang bedraagt 40 fr. Jeugdmisdadigheid KAJ en VKAJ organizeren vrijdag 23 oktober om 19.30 u zaal De Vier Gekroonden een info-avond en gesprek ov jeugdmisdadigheid en druggebruik bij de jongeren. Spreker kommissaris mevrouw De Clerca VVV-kalender Vrijdag 23 okt.: 20 u. Hamse Aquariusvrienden: Nation bok vergadering in het lokaal Guillaumestraat. van i Zaterdag 24 okt.: 10 u. Opening KWB Hobby-tentoonstel* feu Zaal Familia. Pieter Van der Jeugdlaan. 14 u. Buurth Moerheide: tentoonstelling schilderijen Albert Smet. 19i Liberale Vrouwenbond «Het Korenbloempje» Najaarssoup#Voor Uiteenzetting van de aktiviteiten voor het komende halljai geon Zaal Tivoli. Kerkstraat. Zondag 25 okt. 10 u. KWB Hobby-tentoonstelling. Parocl* huis. 14 u. Buurthuis Moerheide, tentoonstelling werken vi Albert Smet. 14 u. Hamse Aquariusvrienden grote Herfstfieü tocht. Vertrek lokaal Guillaumestraat. ledereen is welkom. Maandag 26 okt. 19u15 KAV-Centrum: praktische sclw «Gerechten met minder bekende groenten» Zaal Den Bon Kapellestraat. KAV Zouaaf: algemene vergadering «San* op weg», Zaal de Zouaaf. 19u30 KVLV Zogge. praktische It «parels verwerken tot sierspelden» Parochiehuis. P. Vand Jeugdlaan. 20 u. Davidsfonds «Slagen op de School, speelt er mee», H.H. I. Slangstraat 12. Fotokring «imago bespreking OVU-map: herfstwedstrijd 27, zwart-wit proeve door A. Mariman. Lokaal Wuitenshof Roodkruisstraat 1A. Dinsdag 27 okt. KAV-Centrum. Halve dagreis naar het voi dingssalon te Brussel. KVLV-Centrum: halve dagreis 19 KAV H. Hart: kookreeks door mevr. De Vriendt. De Zoua Zouavenstraat. Donderdag 29 okt. FW-groot Hamme: turnen door Bart Keyser. 't Hofken. Kon. Bolmaatschappij. De Kon. Bolmaatschappij Sint-Jozef te Hamme-Zogge zorgde een mikbolling dat de volgende uitslag gaf: 1 Rijcke Hugo, 2. Vlaminck P., 3. Quintelier Livien, 4. Bogatj R., 5. Van Kerckhove André, 6. Vereecken G., 7. HeirweghC w fl Vorrommon P Q Ho Biii-Uo CS 1R Ho Dii»ka V Op d San cton bijee Willa een n kunn Lea li* Wljr De* 8. Vercammen E., 9, De Rijcke G., 10. De Rijcke Y. Bijleren te Hamme Je bent niet lang naar school geweest en nu wil je een brief leren schrijven, de kinderen helpen bij het hui! papieren en formulieren zelf invullen, je mening durvf zeggen, uitleg vragen als je iets niet begrijpt dat kan in< kursus «samen leren». De kursus is gratis en vrijstelling va stempelkontrole is mogelijk. Je kan er elk moment bijkomt Voor meer inlichtingen Kulturele Dienst te Hamme, Pep? straat 2. De startdatum is donderdag 22 oktober om 9 u. in Peperholleken. Peperstraat 2, Dendermonde. Na de eucharistieviering werd het brood gezegend en overhandigd aan de ruiters die het hun paard te eten gaven (x) Dendermonde. De jachtmis werd opgeluisterd naar een jachthoornensemble (x) zatei

De Voorpost | 1987 | | pagina 10