ENDERMONDSE EVERT DRIE ORFBALLERS AAN ATIONALE TEAMS KAVDWIL VERLIESPUNT REKUPEREREN KRIS DE RIDDER EINDE VAN EEN VEELBELOVENDE SPORTKARRIERE BEVEREN HOUDT EUROPESE VOETBALPOORT OPEN De Voorpost - 23.10.1987 - 17 De Voorpost werd ningi die wi nsorsi ingenj SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052ft1.40.60 KORFBAL it de korfbalsport in ons land een hoofdzakelijk Antwerpse aangelegenheid is, staat v i een paal boven water. De meest toonaangevende klubs huizen in en om de rtropool en leveren dan ook traditioneel het spelersmateriaal voor de internationale tmoetingen. Lok deugend is dan ook te mogen vaststellen dat voor de komende konfrontaties met de 't derlanders - ook op korfbalgebied onze grootste tegenstanders - drie Oostvlamin- riisuT n' ^an nog stu'i voor stu'< a^tomsl'8 U'1 het Dendermondse, geselekteerd werden. c^l - an de kant van de dames zgn dat An Schuddinck (senior) en Veronique De Paep e Foc in'or'' he'den aangesloten bij Appels KC, aan mannelijke kant behoort junior je Men Callaert en die is lid van KC Atlantis Lebbeke, tot de laatste achttien. c e interland Nederland-België voor juniores wordt betwist op zaterdag 24 oktober s. te Bergen-op-Zoom. In diezelfde stad waar men zich liefst "vroom houdt" staan 's iderendaags de A-twaalftallen van Noord en Zuid tegenover mekaar. Onze beloften in hun kant geven de Nederlanders in eigen land partij. «Zw 'ïenonze korfbalinternationalen voorstellen... 'k Ml SCHUDDINCK P An Schuddinck is drieën- a lintig. Zij kwam via familie- li Marijke Dierick op achtja- stellq rige leeftijd in kontakt met Boekt korfba ving aan als ka- e Ld del, gaf er acht raf drie jaar ze ook reeds vorig jaar opge- de brui aan, hervatte als ju- roePen werd om de trainingen nior en speelt momenteel zo- van het B-team mee te wat zes jaar in het Appelse maken, fanionteam Wat aie selektie voor haar Ze sleepte nu haar eerste betekent? An Schuddinck: 1 iic.. i,aia AA. i... selektie in de wacht, hoewel 11. Steven Callaert van Atlantis Lebbeke (gb) VOETBAL Een hele eer, want het is gewoon de. top die ik nu be reik. Ook voor de klub, meen ik. Neen, van enige 'wat komt die hier uitrichten?'-mentali- teit is in de schoot van de hoofdzakelijk Antwerps ge tinte selektie geen sprake ge weest. Ik werd er goed opge vangen. Misschien is het feit dat nationaal trainer Daniel De Rudder ook Oostvlaming is, daar niet vreemd aan." Als voorbereiding op de ontmoeting met Nederland werden de geselekteerden - de selektie bestaat uit negen dames en negen heren - sa mengebracht op vijf wekelijk se trainingen op het terrein van ATBS en werd tijdens het voorbije weekend in Turn hout een tweedaagse stage belegd. Waarom het korfbal in de media zo weinig aandacht krijgt? An Schuddinck: "Een gebrek aan propaganda, denk ik. Het korfbal wordt overi gens tegelijk miskend en on derschat hoewel het van de beoefenaars dezelfde fysische en psychische paraatheid en inzet vereist als in om het even welke andere sport. Bo vendien is het de énige sport die gemengd beoefend kan worden. De publieke belangstelling ligt inderdaad aan de lage kant. Vooral voor het veld- korfbal. Er wordt wel al enige tijd overwogen de drie speel- vakken te herleiden tot twee. Met het doel de aantrekke lijkheid te verhogen. Terzake werd trouwens reeds geëxpe rimenteerd. Ook in ons land. In zaal, waar het speelveld beperkt blijft tot twee vak ken, is de belangstelling daar entegen groter. Mijn ver wachtingen voor de wedstrijd van zondag a.s.? De kansen liggen gelijk, hoewel België zich de voorbije jaren in het veld sterker toonde dan de Nederlanders. Winnen dus." VERONIQUE DE PAEP Veronique De Paep is acht tien en heeft reeds een inter nationale selektie op haar pal mares. Vorig jaar was ze im mers ook van de partij tegen onze noorderburen. In zaal dan. Zij begon op achtjarige leeftijd, samen met enkele vriendinnetjes uit haar klas, korfbal te spelen, doorliep al le kategorieën en mocht als junior reeds aantreden in het reserve- en het eerste twaalf tal van Appels. Zij is momen teel bezig aan haar tweede seizoen als vaste pion in het fanionteam. Ook zij ondervond niet de minste integratiemoeilijkheid in de hoofdzakelijk Antwerps gekleurde nationale juniors- selektie. Zij kende overigens reeds de meeste kollega's van vorig jaar. De verwachtingen voor haar klub in het lopende sei zoen? Veronique De Paep: "Wat de veldkompetitie be treft moeten we naar een tweede plaats in de eindrang schikking streven vermits die ons zou toelaten te promove ren naar de top, de eerste divisie. Die mogelijkheid zit er trouwens dik in. We zijn fysisch enorm sterk en vor men een hecht blok, omdat alle spelers eigen kweek zijn. Wat de zaalkompetitie be treft zal het erop aankomen ons te handhaven, vermits we daar reeds in de hoogste reeks spelen." Veronique De Paep mikt ook op een overwinning tegen de Nederlanders. De junio renlichting is er trouwens een van zéér goeie kwaliteit. STEVEN CALLAERT Steven Callaert is pas vijf tien. Hij is dan ook de jongste van de achttien geselekteerde juniores. Nationaal juniores- trainer Johnny Vervoort ont dekte zijn kapaciteiten tijdens een in de loop van de voorbije julimaand in Italië georgani seerd vakantie-korfbalkamp. De Lebbekenaar, leerling van het Dendermondse Ko ninklijk Atheneum, korfbalt reeds van bij de kadetten, behaalde met KC Atlantis, zowel bij de kadetten als de scholieren, nationale titels en maakte van bij het begin van dit seizoen deel uit van het Atlantis fanionteam. Hij overleefde de selekties - half september werden zo wat tachtig jongeren aan een test onderworpen - en be hoort dus tot de achttien defi nitief geselekteerde juniors, maar zal, ingevolge zijn leef tijd, tijdens de wedstrijd Ne derland-België op de bank blijven. Tijdens de komende zaalinterland, die op 7 no vember in de Antwerpse Are nahal betwist wordt - tegen stander is dan Duitsland - zal hij echter van de partij zijn. Ook de juniores hebben zo- avonden Tn'een^stag^wedk- <iorJl'al- A" Schuddinck en Veronique De Paep (foio p. hermans) end achter de rug. Voor de ook speltechnisch immers heel wat opgestoken. Meer dan tijdens de klubtrainingen, waar de trainer verplicht is zich aan het gemiddelde peil jonge Lebbekenaar overigens een hele ervaring: "Fysisch waren die trainingen zeer zwaar. Toch ben ik zeer tevre den met mijn selektie. Ik heb van de spelers aan te passen. Wat die nationale selektie voor mij betekent? Steven Callaert: "Veel. Heel veel. Omdat ik me voorgenomen heb in deze sport zo hoog mogelijk te reiken." Wij duimen. Voor elk van de drie. Pierre Van Rossem Onderwerp van gesprekken in de Dendermondse voet- balkringen was deze week het verlies van één punt op Aalter maar vooral, wat werd genoemd, het "onbe voegd optreden" van scheidsrechter Taelman. Men Uoeg over het feit dat de ref grove overtredingen door de vingers zag maar futiliteiten dadelijk santioneerde meteen gele kaart. In dat laatste geval was o.a. Benny lobijn - een sportieve voetballer - die volgens Den dermondse zegslieden over de ganse match maar één fout beging maar dadelijk geel onder de neus kreeg. Daarentegen werd Theo Bordui het ziekenhuis inge trapt door een Aalterse voetballer wat "slechts" met eenzelfde sanktie werd beantwoord. Twee maten en twee gewichten, redeneert men in Dendermonde. Paarsblauw vraagt niet om steun maar wil dat scheids rechters konsekwent zijn in hun beoordelingen en reglementen voor iedereen in dezelfde zin interprete ren en toepassen. Nu zondag is Olsene op bezoek in het stadion te Stembergen. Nu al is bekend dat oef en mees ter Toon Pfaff niet al zijn pionnen kan uitspelen. Het wordt een wonder genoemd in geval Theo Bordui, na zwaar te tfjn aangetrapt, tijdig speelklaar zou zijn. Meer dan waarschijnlijk behoort hij niet tot de kern. Guy De oaere hervatte donderdagavond de trainingen maar van een wederoptreden is nog geen sprake. Rik Dhaen iron niet trainen wegens beroepsbezigheden maar zal Zondag wellicht spelen. Alain Moens mag nog in twee wedstrijden aantreden. Daarna krijgt hij drie weken maf'. De ploeg: Van Meirvenne, Moens, De Schrijver, Sooreman, Jacobs, Michelet, Pringels, Lobijn, Rodri- Bn Dhaen, Baert (Laureys, Polijn). VW HAMME: ONBESCHIKBARE VOETBALLERS DP Hamme zit in de nesten. Er zijn voetballers onbeschikbaar en dat stelt selektieproblemen. Robie omet en Johnny Lenaerts zijn geschorst. Smet kwam na de perikelen tegen Vorst met één speeldag vanaf, "tnaerts moet drie weken brommmen. Of Dirk Van Nieuwenhuyse kan aantreden is een levensgroot vraagteken. Hij gaat het wel zaterdagnamiddag probe ren met de invallers. Valt het ietwat mee dan is de kans groot dat hij zondag als wisselspeler postvat. Nico Van Bogaert hervatte de trainingen. Hij is genezen van een bronchitis die hem veertien dagen van het veld hield. Ook hij proef stoomt met de invallers. Vigor Wuitens zal Philip Van Lijsebetten en Franco Pirelli uitspelen in de spits. Willy Meersman heeft wel het volste vertrouwen in de jonge Philip Van Lijsebet ten maar beseft langs de andere kant dat die als negentienjarige voetballer nog te leren heeft. Dirk Van Buyten startte voor het eerst als titularis. Wellicht vertolkt hij een funktie in de afweer. Tot nu toe bleef Vigor Wuitens ongeslagen en hoopt dat ook te blijven. De ploeg: De Wilde, De Paepe, D'Hondt, Verbustel, Die Is, Geldof, Moens, Van Lijsebetten, Pirelli, Van Buyten, Vermeir Van Hemelrijck). ROBUR MOERZEKE GEEN OFFICIËLE OPSTELLING Trainer René Verniers van Robur Moerzeke heeft officieel geen ploeg bekendgemaakt. Het blijkt de bedoeling om een aantal jongeren in te schakelen. Onder voorbehoud de volgende kern: Laureys, Luc en Fons Vercauteren, Gino Raemdonck, Mettepennin- gen, Spanoghe, Verhelst, Ost, Eddy en Benny Huyle- broeck, Wuytack, Tempels, Geerinck, De Graef. LEBBEKE ZONDER FRANKIE VAN HECKE Frankie Van Hecke is nog steeds gekwetst. Matthijs debuteert waarschijnlijk als titularis in de plaats van Van Doorselaer. Vinck, Hals, Matthijs, Cooreman, Van Damme, Van Bladel, De Malsche, Geens, Werner Van Hecke, De Kinder, Hesters (Van Overberg, Van Doorselaer, De Vis). (e.g.) ATLETIEK Kris De Ridder - hij is tweeëntwintig en was de voorbije jaren de hoop van de Belgische polsstoksprin- gerij - zet noodgedwongen een punt achter zijn spor tieve karrière. De bij AC Lebbeke aangesloten atleet - in het voorbije voorjaar werd hij door de Dender mondse Perskring nog uitgeroepen tot "Persprijslau reaat" - kreeg immers van zijn dokters te horen dat het rugletsel, dat zijn gehele seizoen verpestte, dermate ernstig is dat verdere aktieve sportbeoefening ernstige risiko's inhoudt en hem eventueel zelfs in een rolstoel zou doen belanden... Meteen komt een eind aan een veelbelovende sportieve loopbaan, gekruid door tal van provinciale, Vlaamse en nationale titels en door de wereldtitel polsstoksprin- gen Cl SM (militairen) die hij vorig jaar in Italië in de wacht sleepte. Een duidelijk aangeslagen Kris De Ridder: "Het voorbije seizoen was één en al miserie. Voortdurend had ik pijn. Ondraaglijke pijn. Toch heb ik nog aan een paar wedstrijden deelgenomen. Tijdens de Belgi sche kampioenschappen - ik wilde niet dat men zou beweren dat Kris De Ridder terugkrabbelde - werd ik, zonder enige training, nog derde. Tijdens het wereld kampioenschap voor militairen sprong ik 5m20. Ach teraf kon ik niet langer trainen. De pijn werd te groot. De scanner heeft toen uitgewezen dat ik ingevolge mijn rugletsel in geen geval meer mocht springen, zelfs niet meer mag lopen. Mocht ik het advies van de dokters naast me leggen, dan loop ik de kans in een rolstoel te belanden. Ik ben alleen nog geschikt om op een houten stoel te gaan zitten. Aanvankelijk was er zelfs sprake van een dringende heelkundige ingreep. Zover is het gelukkig niet gekomen. De oorzaken? Allereerst het feit dat ik van in den beginne het polsstokspringen beoefend heb zonder enige vorm van degelijke begeleiding: springen zonder opwarming, springen met slechts één doel voor ogen, zo hoog mogelijk reiken. Bovendien was ik de voorbije jaren verplicht te trainen op een tot op de draad versleten, keiharde piste. Let wel, ik werp niemand de steen. Ze hebben hun best gedaan, maar de gloednieu we Lebbeekse piste werd, wat mij persoonlijk betreft, een paar jaar te laat gerealiseerd. Vanzelfsprekend is het verdikt zwaar aangekomen. Ik heb het nog altijd niet volledig verwerkt. Ik droom er nog van ooit te kunnen polsstokspringen..., maar de realiteit ziet er anders uit. Toen het tot me doordrong dat ik mijn atletiekkarrière abrupt moest afsluiten, was ik gedurende een paar weken totaal van de kaart. Ik kan er in feite ook moeilijk over praten... Gelukkig heb ik niet alle motivatie verloren. Ik heb me immers voorgenomen twee jonge Lebbeekse polsstok- springers die over de kwaliteiten beschikken om in deze discipline te slagen, te begeleiden. Vooral Steven Van Geert barst van talent. Bij zijn tweede sprong overschreed hij reeds 2m50. Volgend jaar wordt hij ongetwijfeld Oostvlaams kampioen. Ook Carlo De Pauw heeft "het". Hij beschikt over een goeie tech niek, maar het ontbreekt hem nog aan wat motivatie. Maar die komt wel. Nationaal gezien manifesteerde zich dit jaar uitslui tend Aalstenaar Dirk Ledegen? Inderdaad. Zijn doorbraak had ik trouwens voorspeld. Voor velen was die een verrassing. Voor mij echter niet. Dirk hanteert immers stokken die hem moeten toelaten 3m80 of 3m90 te overschrijven. Hij is sterk, snel en de voorbije maanden blijkbaar meer gemoti veerd dan vroeger. Mij lijkt voor Dirk het moment aangebroken om intensief op techniek te gaan trainen. Hij vormt immers de hoop van de Belgische polsstok- springerij. Verdwijnt hij, dan belanden we in een vacuum." Piere Van Rossem GUIMARAES-BEVEREN 1-0 Wanneer SK Beveren woensdag 4 november een Euro pese ronde verder wil lopen dan moeten de Waaslanders tegen het Portugese Guimaraes slechts een 1-0 achter stand ophalen. Makkelijk wordt dat zeker niet want Vitoria brengt minstens 5000 landgenoten naar Freethiel en de voetballers zelf zouden beter buitenhuis dan in hun gemeentelijk stadion spelen. Het veld van Guimaraes lag er woensdagavond heel slecht bij. De zware regens hadden het terrein in een waar mod derbad herschapen en even was er zelfs twijfel of de wed strijd wel zou doorgaan. Be- veren startte met de Europese nieuwkomers Van Britsom en Van der Heyden en het was Franqois die op de bank naast Peeraer en reservedoelman De Wilde zat. Het was Beveren dat de eerste gevaarlije akties opzet te en Marek Kusto raakte tot zijn eigen verwondering al leen voor doelman Jesus. Guimaraes dat zoals gezegd thuis zelden tot wat goede daden in staat is had het moei lijk om voor 15.000 entoesia- 'ste Portugezen in de eerste helft wat beter voetbalwerk op het veld te leggen. De enkele hoge ballen voor het doel van Beveren werden door de hoge Limburgse to rens in de Wase defensie mak kelijk gekeerd. Marek Kusto speelde op Europees niveau maar verder ging er ook van Beveren weinig stootkracht uit. De 0-0 ruststand was voor Beveren helemaal niet gevleid te noemen. Na de rust kwam Guima raes met een andere inge steldheid op het veld. En vooral toen Eddy Maes al na vijf minuten gekwetst van het veld moest en Beveren, nu met Peeraer, niet onmiddel lijk de geschikte opstelling vond kregen de geel-blauwen het moeilijk. Guimaraes speelde nu een versnelling ho ger en Beveren kwam onder de Portugese druk niet meer weg. De Wase ploeg werd na een uur volledig overrompeld en de Waaslanders liepen te gen de eerste gele kaarten aan. Halfweg de tweede helft ging de jonge Van Britsom verkeerd op de Braziliaanse spelmaker Ademir in en de fel gekontesteerde strafschop werd door het slachtoffer zelf omgezet. Guimaraes bleef verder Beveren op het eigen doel drukken en Dirk Rosez stopte een schot van Ademir. Helemaal op het einde miste Schmedding op aangeven van Peeraer de ultieme kans op een gelijkspel. De terugwedstrijd wordt vast bijzonder spannend. De 0-1 uitgangspositie verplicht SK Beveren wel het spel te maken en dat zou de Portuge se ploeg de gelegenheid geven counterend wat te bakken. In die situatie zou de tegenstan der van Beveren zich trou wens erg goed voelen. Hugo Aerts

De Voorpost | 1987 | | pagina 17