1 WIL HET ECHTE LOKEREN NU OPSTAAN BEVEREN TE VLUG TEVREDEN MET DAT ENE PUNTJE EENDRACHT AALST IN DE LIFT PATRICK NAÜDTS "Debuut in mineur" BILLIJKE PUNTENDELING EENDRACHT AALST: ZONDER ÜRZÜA VOETBALUITSLAGEN luwde spiisen den de Berlaai ronder probier spelers ren Hu ste zoc gingen, der wa slandss sesker Rond I gasten VOETBAL EENDRACHT ZELE - STADE LEUVEN 0 0 Naar Zeelse maatstaven bracht de topwedstrijd met Stade Leuven een behoorlijk aantal toeschouwers (900) op de been. De tricolores in hun vorige thuiswedstrijden attraktief en produktief, kwamen ditmaal aanvallend nauwelijks aan hun trekken. De beresterke gasten beten voor rust enkele moeilijke momenten door. Na de pauze was het net andersom. De puntendeling betekende in deze optiek een logisch verdikt. de prestatie van de Braban ders geen verrassing in. "Na dat ik Leuven aan het werk zag op Oostende wist ik welk vlees ik in de kuip ging krij gen. In de eerste helft kregen we de betere kansen. Na de pauze beten we moeilijke mo menten door. Aanvallend zijn we minder sterk uit de verf gekomen. Belangrijk is de vaststelling dat onze defensie erin geslaagd is de nul op het bord te houden. Met wat ge luk overigens bij het schot van Banovic op de staander. Ik mag in deze optiek eerder gewagen van een gewonnen dan verloren punt." Mario Franssens trad de vi sie van zijn trainer bij hoewel hij minder gelukkig leek over de arbitrage van de Luikse en franssprekende ref Bils. Die Eendracht Zele-St. Leuven 0. Stopper De Vleeschou- hield er tijdens de eerste helft wer, een rots in de Zeelse verdediging (bvw) was het de sterkste tegenstan der die we tot heden te be kampen kregen. Door hun krachtige aanpak waren we nauwelijks bij machte onze spitsen aan te spelen, zodat de heerlijke voetbalmomenten schaars bleven." Vermeldenswaard was het debuut bij Eendracht van Mo- hamed Toujani. Deze aan winst kwam halfweg de twee de helft Stefan de Wolf ver vangen. Twee minuten voor tijd kreeg de 18-jarige Tune siër zelfs nog een uitstekende scorekans maar ook bij deze faze bleef het bij een illusie voor de Zeelse supporters. Joost Arens De grote man op het mid denveld was zonder twijfel Van Peteghem. Hij ontpopte zich als de ideale foerier. Glen Geeraerts speelde bere sterk vóór de verdediging, waarin ook de vleugelbacks De Wolf en Cooman een be palende rol vervulden. Ingevolge het forfait van de geelgeschorste De Maere werd Peeters uitgespeeld als libero. Niet dat hij zijn funk- tie naar behoren heeft ver vuld, maar we hebben toch kunnen vaststellen dat hij niet de ideale laatste man is en tijdelijk last heeft om te wen nen op die plaats, omdat het aanvallend karakter dat hij bezit niet van de ene op dc andere dag weg te moffelen is. Chunga, soms wel verrast nogal opvallend een arbitrage op na waarbij de beslissingen telkens in eht nadeel vielen Tot een hoogstaand duel is van de thuisploeg. Voor de het in de Elststraat nooit ge- Zeelse spelmaker zat er zelfs komen. Daarvoor gooiden de een gele kaart aan vast na beide opponenten in een te truiketrek met Arabat. "Elke grote mate hun atletische tussenkomst werd prompt in weerbaarheid in de weeg- ons nadeel gefloten. Zelfs de schaal. De agressieve aanpak regel van het balvoordeel liet van de beide defensies schep- hem blijkbaar onberoerd, te weinig ruimte tot scoren. Ondanks dit alles mogen we Na afloop leek men in het met het behaalde punt beslist Zeelse kamp best tevreden niet ontevreden zijn. Een ver met het bereikte resultaat, diende puntendeling omdat Stade Leuven had vooral na wij de betere kansen kregen de rust geïmponeerd. Voor voor rust en Leuven erna. trainer Freddy Heirman hield Samen met Francs Borains We menen dat zondag a.s. het P. Cornelisstadion goed zal gevuld zijn. Eendracht etaleert momentcel een spektaku- lair voetbal en durft in de gegeven omstandigheden uitpakken met drie aanvallers en dat brengt de tegenstan der wel in de problemen. Dus hoed af voor de bravoure van oefenmeester Fazekas van wie we vernamen dat hij het elftal tot een stevig geheel heeft weten te kneden na een voorbereidingsperiode die ons niet zo hoopvol voor kwam. Zet Eendracht nu de hoogkonjunktuur zondag a.s. tegen Waterschei verder? Fazekas heeft deze keer wel af te rekenen met een tegenslag. De Hongaar kan niet beschikken over Urzua, die geelgeschorst is. Hoogstwaarschijnlijk zal hij derhalve en noodgedwongen Chunga als puntspclcr opstellen. Dat is nu wel niet de ideale plaats voor dc Zimbabwees, die sterker uit de verf komt als spelverdeler vlak achter de spitsen. Moet Chunga nog aan snelheid bijwinnen, dan heeft hij op Beringen al bewezen over een "koppie" te beschikken, een soort zesde zintuig, het kenmerk van de klassevoetballers. Hoogstwaarschijnlijk zal ook Dcmaere opnieuw als libero uitgespeeld worden en schuift Peeters op naar het middenveld waar hij nuttiger werk kan verrichten. (abl) 18 - 23.10.1987 - De Voorpost SC LOKEREN Met een moeizame overwinning tegen Sint-Truiden nestelde Sporting zich twee weken geleden opnieuw in de subtop van de klassering. De vreugde op Daknam was echter van korte duur: door de nederlaag tegen FC Luik, zondag jl., kregen de trikolores een "ticketje retour" naar het rijtje middenmoters. Lokeren mocht helemaal geen aanspraak maken op een overwinning tegen Club Luik. Daarvoor voetbalde het te loom, zonder inspiratie en het vertrouwen leek wel zoek. Een slechte wedstrijd, zonder meer, mis schien wel de slechtste die de jongste jaren op Daknam te zien was. Een overwinning tegen Luik zou voor het team van Wim Jansen nochtans een schitterende uitgangspositie betekend hebben, met het oog op de uitwedstrijd Club Brugge-Lokeren dit weekend. Waar het schoentje nijpt, is moeilijk te zeggen. Trainer Wim Jansen verklaarde achteraf dat het hier vooral een mentale kwestie betreft. "Bijna niemand presteer de op zijn niveau. Als het wat minder goed gaat in een team, moet een voetballer dat goedmaken door zijn eigen inzet en karakter. Enkel Ronny Laroy en Patrick Naudts presteerden naar behoren", stelde de Lokerse coach. Vooral laatstgenoemde geniet momenteel het volste vertrouwen van het duo Jansen-Lubanski. Vorig sei zoen maakte hij nog met de invallers rond en waar hij na de voorbereiding verwachtte dat hetzelfde lot hem in de huidige kompetitie zou beschoren zijn, zit hij al van bij de aanvang op de bank. Patrick Naudts was in de wedstrijd tegen Sint-Truiden de onbetwiste matchwinnaar. Na Lokeren-Luik zat de blonde middenvelder echter in zak en as. Hij kwam voor de eerste keer in z'n leven aan de aftrap van een kompetitiewedstrijd in eerste klasse. Een mislukt de buut... "Ik had me mijn allereerste volledige wedstrijd hele maal anders voorgesteld. Dat we tegen dit Luik de boot ingingen, is onbegrijpelijk, leder een orakelde dat de Marijntjes momenteel de grote vorm te pakken hebben, daar was op Daknam weinig van te merken. Anderzijds kan je stellen dat ook Lokeren duidelijk in een off-day zat. Wanneer alles tegengaat mag je persoonlijke inzet nog zo groot zijn, dan tellen indivi duele prestaties niet meer mee. Je kan er als debutant weinig aan verhelpen wanneer het vierkant draait. Voor mij persoonlijk blijft deze nederlaag een fameuze opdoffer: stel dat Sporting won, dan was ik wellicht nog een poosje verzekerd van mijn plaats in de ploeg. Maar nu? Ik besef wel dat ik voorlopig de ideale vervanger blijf voor Didier M'Buyu. Zijn plaats inne men is onmogelijk. Hij heeft immers zoveel meer voetbalervaring, technisch staat hij ook een paar trappen hoger." Lokeraar Naudts zit al van bij de aanvang van de kompetitie op de reservenbank. Tegen Sint-Truiden mocht hij, de eerste keer dit seizoen, een kwartier vóór tijd opdraven. Een gok die het team van Wim Jansen de overwinning opleverde. "Ik was bij de start van de kompetitie niet weinig verrast toen ik op de bank terechtkwam. In de voorbereidingsperiode waren mijn prestaties redelijk, maar toch dacht ik dat de nieuw aangeworven spelers de voorkeur zouden krijgen. Dat was niet zo en daar ben ik gelukkig om. Ik ben nu 22, een leeftijd waarop je moet weten waar je aan toe bent. Ter plaatse blijven trappelen heeft geen zin. Vorig seizoen liep ik rond met de grootste twijfels omtrent een eventuele doorbraak in het eerste elftal. Ik drong bijgevolg bij het bestuur aan om mij te laten vertrekken. Derdeklasser Eeklo was kandidaat en ik stond op dat moment niet weigerachtig tegenover het aanbod. Het Lokerse bestuur wilde mij echter niet laten gaan, had geen oor naar mijn wensen en achteraf gezien ben ik daar blij om. Dat ik nu al een poosje tot de veertien behoor, overtreft mijn stoutste verwachtingen"stelt de Lokeraar. De rol van verdedigende middenvelder is Naudts op het lijf geschreven. Zijn geliefkoosde positie, hoewel hij ooit een tijdje in de spits en later als libero aantrad. "Dat is zo. In de voorbereidingsperiode mocht ik meerdere keren het veld in omdat Somers en Timoumi nog ontbraken. Er ontstond een leemte in het midden veld, Didier M'Buyu werd immers uitgespeeld als libero. Zo belandde ik op mijn geliefkoosde plek. Verdedigende middenvelder ligt me beter dan bijvoor beeld de flanken. Ik moet het vooral hebben van werkkracht en tempo. Ik kijk op geen inspanning. Naudts is een generatiegenoot van de M'Buyu's. In tegenstelling tot het broederpaar kon hij geen snelle doorbraak forceren. Niet dat dat iets te maken had met z'n voetbalkapaciteiten, zijn full-time job belette hem echter mee te trainen met de A-kern, vandaar. Dit seizoen ondertekende hij een eerste verbintenis met Sporting en meteen schakelde hij over naar een part time job. De trainingen vormen nu geen enkel pro bleem meer. "Ik denk dat ik de trainer overtuigd heb van mijn mogelijkheden. En zelfs toen Timoumi en Meszaros arriveerden, bleef ik in de bas is kern. Ik geef eerlijk toe dat het niet meevalt quasi elke wedstrijd vanop de bank te volgen. Dat ik tegen Luik het veld inmochl van bij de aftrap, was een komplete verrassing. Het eindresultaat was negatief en dat is jammer. Het werd al bij al een debuut in mineur. Vivian Bocaert door het tempo cn wellicht nog te balverliefd, heeft met de voorbereiding van het tweede Aalsterse doelpunt toch wel bewezen dat hij over een klasse apart beschikt. Zijn schijnbewegingen met het lichaam, de manier waar op hij zijn tegenstander uit schakelt, zijn esbattementen waarop een echte kenner nooit is uitgekeken. Een dracht zit dus wel degelijk in de lift cn steekt duidelijk boordevol vertrouwen. Faze kas, die verleden jaar inzake contact met zijn poulains niet zo ideaal overkwam, zit nu blijkbaar op de juiste golf- Vierduizend toeschouwers, waaronder nationaal keuze- heer Guy Thys waren op Daknam zondag jl. getuige van wellicht één der slechtste wedstrijden die Sporting Lokeren de laatste jaren ten tonele bracht. De bonds coach zal na afloop van dit "duel tussen subtoppers" niet gelukkig geweest zyn, al had hjj toch één troost: zyn Rode Duivels zorgden vorige week in Glasgow voor een identiek, belabberd, vertoon. Ook de heren van de dopingkontrole waren van de party, maar te oordelen naar het geleverde vertoon, zal wel niemand positief bevonden zyn. Integendeel, beide teams liepen er bij of ze net een slaaptabletje achter de kiezen gestopt hadden. Lokeren - FC Luik 0-1. Ronny Laroy (r) blijft week na week presteren op niveau (ds) Het werd al bij al een wed- werd negentig minuten lang strijd waarover zeer weinig een flop-duel. Luik haalde, gezegd kan worden, laat staan met slechts één goede aanval, geschreven. En als er een win- de volle buit binnen. Meteen naar moest zijn, was dat al- duwde het Sporting Lokeren licht het team van trainer Ro- drie punten naar beneden in bert Waseige. Waarmee we de klassering, helemaal niet willen zeggen Varga verschalkte op links dat de Marijntjes zóveel ster- Johan Schoofs, schoof gepast ker waren dan het makke Lo- naar het midden en Danny keren. Integendeel. Veyt kon ongehinderd bin- Wie de wedstrijd won, was nenkoppen (0-1). Daarmee verzekerd van een plaats in de was voor beide teams de kous subtop. Maar wat aangekon- wel af: Luik vond dat het digd was als een top-duel, genoeg verdiend had. Loke ren daarentegen kon na deze achterstand zelfs geen vuist meer maken. Nochtans had het met Ronny Laroy en Pa trick Naudts, als vervanger voor de gekwetste M'Buyu, twee hardwerkende pionnen in z'n rangen. Maar als de rest van het team niet meedraait, kan je daar als enkeling wei nig aan doen. Wie dacht dat Lokeren na de rust uit een ander, beter vaatje zou tappen, had het mis voor. In de voorlaatste minuut werd doelman Stojic dan eindelijk eens aan het werk gezet. Hij werkte met de vuisten een vrije trap van Mo hammed Timoumi over de kruising. Ook Meszaros had in die tweede helft de kans om een Wase treffer aan te teke nen doch, op voorzet van Ti moumi, kopte hij al duikelend nipt naast de Waalse netten. De Hongaar scoort blijkbaar gemakkelijker voor zijn na tionale team dan voor Lokeren. Daarmee waren de kansen voor Sporting wel bekeken, Luik kreeg er tijdens het ver dere verloop van de wedstrijd een ietsje meer. En naar het einde toe stuurde trainer Jan sen zelfs libero Somers in de vuurlijn. Bob Hoogenboom van zijn kant zou ook nog een persoonlijk nummmertje gaan opvoeren als vrije verde diger. Leedvermaak in de tri bunes uiteraard, het vertoon werd meer en meer lachwek kend. Met de 0-1 zege kreeg Luik méér dan waarvoor het geko men was. Lokeren daarente gen kon zelfs op geen puntje aanspraak maken. Toen scheidsrechter Van den Wijn- gaert de wedstrijd affloot, slaakten velen een zucht van opluchting. De toeschouwers waren er aan voor het geld en de moeite. De meesten had den Daknam vóór dat laatste fluitsignaal al lang verlaten. Vivian Bogaert ichot w balgoochelaar zijn, ook hij deelt m Lnd d' al een Lokeren - FC Luik 0-1. Timoumi de Lokerse malaise (ds) STANDARD - BEVEREN 0-0 Na het hoopbrengende gelijkspel tegen landskampioen Anderlecht wist SK Beveren dat het ook op Sclessin minstens één punt moest pakken om van de laatste plaats weg te blyven. De Waaslanders waren helemaal niet gerust in de uitstap naar Luik maar vandaag weet men aan de Klapperstraat dat er meer inzat dan het doelpun- tenloze gelijkspel. De 0-0 uitslag betekent voor Beveren natuurlyk wel de morele opkikker in het vooruitzicht van het Europees bekervoetbal maar zaterdag bleek het inderdaad eerder Standard Luik dat zich door een moeilijke periode moet wringen. goeie richting. Guy Franf"^, volgens sommige Wase L, balkenners al te lang ui p ploeg, deed het voortref! jj maar Fairclough vond i j de goede draai Rond h« was het even Standard d( u. fi Standard had wel verzach tende omstandigheden. De volledige aanvalslijn van de Rouches zat geschorst of ge kwetst op de bank maar oe fenmeester René Desayere, voor hoe lang nog?, beschikt toch over voldoende kernspe lers om een aardig elftal op te stellen. Beveren was de betere ploeg maar Novak had zijn spelers wel gewaarschuwd niet onbeheerst in de aanval te gaan. Schmedding ging dus maar sporadisch naar het doel van Bodart maar Franz-Jozef zorgde toch voor de eerste gevaarlijke akties uit de wed strijd. Standard bleef zijn voetbaldaden in het midden veld opstapelen en alleen een soloaktie van Renquin bracht in een saaie eerste helft Rosez even in de problemen. De 0-0 ruststand kon het Luikse voetbalpubliek echt niet bekoren. Bij Beveren had de jonge Stefan Vanderheyden, op de plaats van de geelgeschorste Lodders, behoorlijk werk ge leverd en ook Mark Van Britsom kreeg tijdens de rust rugklopjes van Novak. Geen wijzigingen dus bij Beveren en bijna onmiddellijk een doelpunt voor de Waaslan ders toen de sterk spelende Marek Kusto een open kans liet liggen. Ook Schmedding vergat even later nog eens de hoge woord voerde. Al ten de pogingen van Va smissen en Bojovic niette beelden van het weekend kozen worden. Tenslotte het Beveren dat het aanspraak kon maken twee punten want preciet vid Fairclough verpii doelman Bodart tot ees ze-safe. Het bleef zo M Beveren raakt met we gelijkspel nauwelijkj uit in de rangschikkinj de voetballers van i Roelandt maken zich geen zorgen over. Pubü tion-man Dirk Maes tro ook niet: "We hebben baar definitief een put achter een mindere tieperiode. Met wat loof in eigen mogeli zat de volle winst ei opkikker in het vooi van Portugal..." Hugo! BERINGEN - E. AALST 0-2 lengte. Beschikkend meer talent kan hij ookt eisen stellen. Bovendieni Hongaar, zonder veel la" erin geslaagd een kende geest in het Eendn HERI team te pompen. Dat kan tuurlijk allemaal veel gen Geen keiijker als het goed dn ie Vrs maar men moet het tochn hjke I kunnen en voor een bur tc lander, die dan toch nog: taalproblemen te kast kelyki heeft om alles in detail ui Verté doeken te doen, vindea het uiterst positief geen enkele last heeft om gedachtengang over te b 17-jar gen naar zijn leerlingen noga' is wellicht daarom dal laten Hongaarse voetbalbond' naar Boedapest wil lokke coach van het nationaal tl tportr dat de jongste tijd dea Voor van zijn pluimen 1 gelaten. Lokeren - FC Luik 0-1. Malbasa kon Hoggenboom even bedreigen, maar ook de Waaltjes bakten er weinig van (ds) Eendracht Aalst blyft bevestigen in de goede zin. We gaan nu niet al te zeer oplopen met die 0-2 zege tegen Beringen, dat uiterst zwak uitviel, maar langs de andere kant is het zo dat het huidig Eendracht veel meer inhoud heeft dan eerst werd gedacht. Dat hebben we kunnen uitmaken door de ontspannen manier waarop het te Beringen liep te voetballen tegen een team dat onkunde soms ging verwarren met brutaliteit. 1' NATIONALE Standard-Bevercn Lokeren-Luik 1' NATIONALE Bcringen-Aalst 3* NATIONALE A J. Lede-H.O. Mcrchtem E. Zele-St. Leuven BEVORDERING B St.-Niklaas-R Berlaar SV Asse-VW Hamme I' PROVINCIALE E. Meldert-Temse Aaltcr-KAVD Sl.L.Houtem-SV G'bcrgcn 2' PROVINCIALE B Robur-Kruibcke H. Vrasene-SLV Zelzate Kemzcke-Melsclc SchcIIcbelle-FC Denderleeuw Kallo-Haaltert 3' PROVINCIALE D Hofstade-Erpc Burst-Aaigcm Hcrzelc-Bcrlare Wiezc-Serskamp Nicuwerkerken-TK Mcldert Gijzegem-Kerksken 3' PROVINCIALE E Buggenhout-St. Pauwcis St.-Gillis-D.-Haasdonk Sombckc-Heikant 0-0 St.-Gillis-W-Bazel 0-1 Waasmunstcr-KL Vrasene Lokcrse-Excelsior 0Grcmbergen-Gerda Baasrodc-Stekene Sp. 4' PROVINCIALE G Terjoden-Mcerbekc Ede-Ercmbodegem Doggc n-Edixvelde 3-1 Mere-FC Aalst 11 4'PROVINCIALE H Opdorp-Erondegem 3-3 S. Moorscl-Appcls 0-0 R Lebbekc-Baardcgcm 2-4 Wichelcn-Boonwijk Schoonaarde-W. Moorsel j_3 Lutterzclc-Opstal |.j Smetledc-Herderscm 0-1 4* PROVINCIALE I 0-7 FC Mocrbeke-Klinge 2-4 Wachtcbcke-Tielrodc Straatjc-Kicldrccht j.Q Vcrrcbrock-White Boys 4.) SK Lokcrcn-Sinaai 5_1 Eksaardc-Rupclmonde 5-1 0-1 3-1

De Voorpost | 1987 | | pagina 18