EEDE HELFT WETTIGT WINST MELSELE DE RUIMTE IN WUITENS TEVREDEN MET GELUKSPEL K.A.V.D.- MEESTERSCHAP, KANSEN MAAR GEEN DOELPUNTEN ZWARE PANDOERING ™3 De Voorpost - 23.10.1987 - 19 •Niklaas Berlaar 3-1. VOETBAL IEVORDERING: S.N.S. - RITA BERLAAR 3 - 1 idanks de nieuwe overwinning geen al te denderende wedstrijd op het verlichte ilaasjes terrein. De thuisploeg trok wel hard van stapel maar botste algauw op een ïersterkte verdedigende Berlaarse muur. Gelukkig voor St-Niklaas kon de terug in de jloeg staande Tim Huygen op slag van rust de openingstreffer scoren. Samen met de ils libero fungerende Danny Bonny was Tim één der uitblinkers van deze partij voetbal die pas in de tweede herneming in alle hevigheid losbarstte. Vinck die iedereen kon om- moest en vervangen werd gp /[Tim Huygen: 1-0 jiét voor rust ie nu al bekende blitzstart an St-Niklaas kende ditmaal een sukses Amper was de idionklok beginnen lopen jf Joris Cornet kreeg al de :rste kans aan de voet toen Huygen zich mooi had ijgespeeld op rechts en even ii Joris kon bereiken. Het lot werd echter door bezoe- deelt makend doelman Van Daele on- rhadelijk gemaakt. Toch owde de aanvalsdrift van de «pitsen vlug af en doorston den de bezoekers van Rita Berlaar het aanvangskwartier zonder noemenswaardige spelen behalve de bezoeken- door Verschueren was de ko- de doelman. Afstandsschoten van Peter Quintelier en Dan ny Bonny en een knappe kop bal van Erik Lacroix brachten al evenmin het verlossende openingsdoelpunt op het sco rebord. Tot Tim Huygen in de slotminuut van de eerste helft vrijgespeeld werd door Joris Cornet. Tim kruiste zijn schot en schoot hard voorbij de ver slagen Berlaardoelman de 1-0 ruststand op het bord. Wervelende tweede helft Al dadelijk na de rust trokken hesie in de Antwerpse forma tie wat zoek. Hiervan maak ten de Klaasjes natuurlijk dankbaar gebruik om twee twee minuten later nummer drie te netten. Nu was Joris Cornet de fourier met als tus senstation Gino Nijs die mooi én kalm Erik Lacroix bereikte aan de overzijde van het ter rein. Tegen de loeier van de Wase kapitein had doelman Vandaele geen schijn van kans en meteen stonden de riante 3-0 cijfers te fonkelen op het scorebord. Eindelijk de Klaasjes op zoek naar de was de St.-Niklase scorings- precies ot een iroblemen. De gevaarlijkste verdubbeling van de score pelers bij de thuisploeg wa- n^°°' driehoekje tussen Da- - - niël Maes (offensief zowel als defensief zéér goed). Peter Quintelier en Peggy De Wilde leverde echter niet meer dan een hoekschop op. Toch was de gevaarlijkste situatie weer een aktie van Tim Huygen. Na een solo kon Tim toch nog afdrukken naar doel, belaagd door een drietal tegenstan ders. Doelman Van Dale red de met moeite het schot van Tim en ook de aanstormende ren Huygen - Bonny. De ste zocht heil in eenmanspo- pngen, die steeds in de zonde jer waarheid op niets uitlie- jen, terwijl Bonny met af standsschoten al evenmin suk ses kende Rond het halfuur kwamen de gasten uit Berlaar dan ook iv Fraaeven op de St-Niklase helft Wase' ®stvatten- Niet ongevaarlijk 1 zelfs, want de man met de aortref '>oolse naam' Matewski Bla- vond ^°'a' "ep ze'^s op dat moment ond hr meI de ^este kans aan de Jard dï roct' ^oed wegëestuurd door e Aln Ploe8maat Mortens kwam de an Vai rceds eerder genoemde Pool niet b alken voor Geert de Maeyer 'eekend reso'uut 'n de voeten I moest van de Berlaarse draai- het a sch'^' ^ant ^et was du'de|ijk aken oc a"e aanva"en van de be- zoekers verliepen langs deze kundige middenvelder. Zo ook in de 32ste minuut toen zo 04 nog maar eens vri^ mocht iet diti J^e88en maar d''niaal was hel schot metershoog boven ;het doelhout. St-Niklaas was au toch wel gewaarschuwd en velen begonnen reeds verge- machine nog eens op volle toeren aan het draaien nadat men na enkele thuisbeurten af te rekenen had met een sput terende motor. Trainer Smeets wisselde dan met nog een kwartier te gaan de ver dienstelijke Peggy De Wilde voor Ivan Eeckman want met deze stand mocht de thuis ploeg zich niet meer laten ver ontrusten. Toch nog sensatie aan de Watermolenstraat toen de gasten zich niet bij de situatie neerlegden en zelfs langs de kleurling Lionar Ul- rich in de 86ste minuut aan een eerreddend doelpunt kwamen toen deze spits na stellingen met de idee om via een knappe soloaktie tot aan van de partij om de gekwetste een countertreffer nog een ge- doelman De Maeyer mocht Gino Nijs te vervangen die oprukken en hem via een kloeg over liesklachten, goed geplaatst schot het na kijken gaf. Wellicht raakt Gino tegen volgende week weer paraat Het einde was echter té dicht- wanneer St.-Niklaas al voor Lacroix kon niet meer bij de bal: 52de min. De gasten verlieten echter meer en meer hun defensieve ders, torent Lacroix er nog bovenuit (dw) bij om de thuisploeg nog te een nieuwe opdracht staat te- verontrusten en zelfs Mousta- pha M'rabet mocht nog op draven in de laatste minuut lijkspel mee te kunnen nemen naar het Antwerpse. Twee vrijschoppen in de 63ste en 70ste minuut waren echter de enige noemenswaardige tegenakties die de gasten kon den versieren tot op dat mo ment van de wedstrijd. Een eerste voor een fout op Luc Thijs werd veel te laag getrapt en de tweede vrije schop voor een fout op Albert Van Noten owerd te hoog gemikt. De aan- fen0te""makcn"met* de valsdrift van Berlaar liet de naich tegen Diegem 14 dagen 'huisspelers echter toe aan te geledenRita Berlaar had vallen naar hartelust zodat vooraan zo veel niet in een twcede thuistreffer meer en meer tot de realiteit ging behoren. In de 72ste minuut lukten de thuisspelers dan toch een tweede goal. Peter Quintelier had op rechts zijn rechtstreekse bewaker opzij kunnen zetten en het leder strak voor doel gebracht waar Tim Huygen toch weeral op gen Willebroek. Enkele sekonden later floot scheidsrechter De Jonghe het einde van deze partij die ver diend door de thuisploeg werd gewonnen en zeker werd gewettigd omwille van de betere tweede helft. Mare Stevelinck de Brusselaars. Zo (S.N.S. toch weer in de «aifrijd en Van Daele moest dc Berlaarse kooi vrijwaren tan de openingstreffer toen ttn mooie aanval, opgezet bij laniël Maes, Reggy De rüde bereikte die in één tijd et leder voor doel plaatste. j- bris Cornet's kopbal werd de Socde Plaa,s slond om tchter zoals gemeld klemvast door ,e koPPcn °aar Joris epakt door de Berlaarse goa- Gornet die volledig vrijstaand k. De druk van St-Niklaas dc hoek zelf mochl kiezen om trgrootte naarmate de eerste nummer twee op het bord te xriode vorderde en de bc- brengen. De gasten uit Ber- zoekers bleven met de rug laar verloren even het hoofd tegen het doel geplakt. Toch en ,oen hun spelmaker Ma- mooie polo van Patrick ,ewsk' gekwetst naar de kant steekt nummer twee binnen (dw) Sint-Niklaas-Rita Berlaar. 3-1. Spelmaker Joris Cornet gaf een gouden pas en Lacroix ASSE-VW HAMME1-1 De Hamse vierdeklasser is niet ongelukkig met het ge lijkspel op het Brabantse As- se. Vigor Wuitens kreeg er te maken met een stevige oppo nent die offensief tewerk ging en met hoge ballen voor doel zijn tegenstander geregeld in verlegenheid bracht. Op tech nisch terrein liet Hamme een betere indruk maar kon voor aan onvoldoende gewicht in de schaal leggen. Daar nijpt overigens het schoentje bij blauw-zwart dat te weinig aanvallers in reserve heeft voor wanneer er iemand door omstandigheden uijyalt. Dirk Van Nieuwenhuyse was overi gens nog steeds onbeschik baar. Vandaar dat de jonge Philip Van Lijsebetten de wei in moest. De negentienjarige voetballer deed wel flink zijn best maar mist ervaring. Bo vendien is hij nog niet bij machte om een stugge defen sie in een valstrik te lokken. Franco Pirelli ontbrak eveneens bij Vigor Wuitens. Hij was geschorst. Ook Nico Van Bogaert was onbeschik baar wegens ziekte. Oefen- meester Willy Meersman kon dus niet zijn sterkste troeven uitspelen. "Een denderende match is het overigens ook niet gewor den, zegt de Hamse coach. Het was bovendien moeilijk om de bal op een hobbelig veld onder kontrole te hou den. De thuisploeg had daar minder last mee. Aan inzet en overtuiging ontbrak het niet. Af en toe werden zelfs knap pe kombinaties opgezet. We hadden last van hoge ballen. Daar had ik de spelers vooraf voor gewaarschuwd. Asse hanteert dat wapen en poogt daaruit munt te slaan. Een vaardige indruk lieten de Bra banders niet. Ze zijn echter wel sterk in de lucht. Spelers als Patrick Moens en Serge Geldof die klein van gestalte zijn, hadden daar soms nogal eens wat problemen mee. De eerste helft verliep gelijkop- gaand. We kwamen in die periode weliswaar dicht bij een doelpunt langs Eric Diels. Jammer verloor hij de kontro le over de bal. Na de hervat ting kwamen we meer in de match en kwamen tot scoren langs Robbie Smet. Uit voor zet van Philip Van Lijsebetten kanjerde hij de bal in één tijd tegen de touwen. Daarna hebben we hard op de tanden moeten bijten. We werden als het ware met de rug tegen de muur gezet door een thuis ploeg die een aanvaller meer in het veld had en kost wat kost een nederlaag uit de weg wou gaan. Ze is er in geslaagd op zo'n twaalf minuten van het einde. Met het gelijkspel ben ik tevreden. Ik vind het op zichzelf bekeken ook een logische uitslag. Bovendien hebben we in deze kompetitie nog niet verloren." Bij Vigor Wuitens was Paul Vermeir ongetwijfeld de cen trale figuur. Al verschillende weken vertolkt hij een opmer kelijke rol in de middenlinie. (e.g.) AALTER-KAVD 0-0 Indien KAV Dendermonde dermondse voetbalkringen kon niet gezegd worden van de kansen die het kreeg had heerste zondagavond toch zijn Aalterse collega. Guy waargenomen, dan was het enige ontgoocheling over wat Rodrigo was naar mijn me- voorzeker als winnaar te toch deels als een verliespunt ning de beste speler. Hij be- voorschijn gekomen uit het werd omschreven. woog hemel en aarde, was in duel met Eendracht Aalter. "Als je naar Aalter reist, vele akties betrokken maar Paarsblauw toonde zich de wil je vooraf voor een punten- lukte er niet in om te be- betere ploeg, had meer in- deling tekenen", zegt klubse- sluiten, houd, schiep kansen maar liet kretaris Fernand Van den In de tweede helft is Jan ze onbenut. Dat kon van de Berghe. "Na afloop van de Polijn ingevallen. Hij liet een lokalen niet worden gezegd, match was onze mening gron- bevredigende indruk. Het is Zij namen een optie op "kick dig gewijzigd. We hadden uiteraard duidelijk dat hij nog and rush"-voetbal en aarzel- kunnen winnen tegen een niet het kompetitieritme in de den niet zich te vergrijpen aan ploeg die in vergelijking met benen heeft. Ik ben de me- tegenstanders die er ontegen- vorige seizoenen haast volle- ning toegedaan dat die joon- sprekelijk het beste wilden dig is weggedeemsterd. Wij gen binnen enkele weken kan van maken. demonstreerden ongetwijfeld uitgroeien tot een volwaardi- Theo Bordui werd in de het betere voetbal en waren ge titularis. Al bij al is het tweede helft door een Aalter- ook doorlopend meester van jammer dat we een punt ver se voetballer zodanig zwaar de situatie. De spelers zijn tot loren, maar desondanks ma- aangepakt dat hij verwondin- het uiterste gegaan. Mits wat ken we daar geen drama van. gen opliep en naar een zie- geluk waren we gewis een De kwetsuur van Bordui kenhuis moest worden afge- paar keer tot scoren geko- baart ons momenteel meer voerd. Allicht zal oefenmees- men. Een overwinning was op zorgen, aldus sekretaris Van ter Pfaff geen beroep kunnen haar plaats geweest. Onze Den Berghe. doen op deze voetballer voor doelman heeft in feite slechts (eg) de wedstrijd van komende één keer daadwerkelijk moe zondag tegen Olsene. In Den- ten tussenbeide komen. Dat ST .-LIE VENS-HOUTEM - 4-0 SK LEBBEKE SK Lebbeke heeft op Sint- Lievens-Houtem een zware pandoering moeten inkasse- ren. De Konkelgoedploeg liet tijdens de eerste helft noch tans geen onaardige indruk maar geraakte op achterstand toen Van Doorselaer de bal in eigen doel devieerde. Tot aan de rust kon Lebbeke nog wel redelijk standhouden maar na de hervatting diende het de wil van de sterkste te onder gaan. "Ik moet toegeven dat we het vooral tijdens de tweede helft echt moeilijk hebben ge had, zegt klubleider Willy Meert. Zeker nadat de thuis ploeg een tweede keer tot scoren was gekomen, hadden we nog weinig in de pap te brokken. In het laatste half uur hebben we risiko's geno men maar kregen twee keer het deksel op de neus. Bij SK Lebbeke ontbrak Frankie Van Hecke. Hij is gekwetst. Opmerkelijk is wel dat Frans Peelman niet in het stuk voorkomt hoewel de Konkelgoedploeg best een or ganisator kan gebruiken om haar wankele verdediging op poten te zetten. In zeven wed strijden diende SK zeventien goals toe te staan. Daaruit blijkt duidelijk dat het vooral de defensie is die steken laat vallen. Bijna iedere week val len er doelpunten door de ene of andere tekortkoming. Twee spelers werden vorige zondag met een "beter" ge- krediteerd. Namelijk Koen Cooreman en Garry De Kin der. Nu zondag komt SK Aalst op bezoek. Cooreman en zijn maats moeten drin gend punten sprokkelen, an ders verzeilen ze in de onder' ste regionen. (e.g.) Muyter een strafschop miste. Doch het was enkel maar uit geteld voor de thuisploeg. Amper vijf minuten ver in de tweede helft verdubbelde be zoeker Scholl dan toch de stand door een mooie algeme ne aanval af te ronden. 0-2 50u' minuut. Toen iedereen dacht dat het een ware af slachting zou worden voor de thuisploeg herstelden de thuisspelers zich wonderlijk. Blijkbaar had Mare Rotthier terug zijn draai gevonden op de plaats waar hij vele jaren terug nog had gestaan, met een mooie beweging zette hij zijn rechtstreekse tegenstan der opzij en scoorde de aan sluitingstreffer voor Kallo. Wat niemand had durven dro men, na de barslechte eerste helft, gebeurde dan toch. Weer Mare Rotthier was zijn mannetje te vlug af en zette gepast voor naar Peter de Middeleir die in de 67s,c min de gelijkmaker kon netten de hoop op een puntje was ech ter van korte duur. Bezoeker Verhuygen wist in de 75"' mi nuut zijn ploeg terug op voor sprong te brengen met het hoofd. De lokale tegenstand brak nu als een rietstengel zodat Haaltert in de 87' mi nuut een vierde doelpunt kon scoren langs De Pril die met een de eindcijfers in deze doelpuntrijke wedstrijd aan tekende. M.S. Kallo - Haaltert 2-4. Het ging er af en toe bitsig aan toe (Iv) Kallo - Haaltert 2-4. Kallo geraakte moeilijk voor het bezoekende doel (Iv) ïendil HERLEVING VRASENE - SV ZELZATE 1-1 at kas 'inden e' Gten al te denderende partij ed da it Vrasene waar het plaatse- t°ch' Sjke Herleving, S.L.V. Zelza- :n bui ij moest partij geven. Bij de h nog thuisploeg alvast een opmer- kao lelijke wissel, doelman Henk itail a Verté, die de laatste weken «n wat onzekere indruk na- f dal liet, Werd onder de lat vervan tn door Jan D'Hondt. De 7-jarige Verté heeft echter ngen. nog alle tijd om zich verder te 1 da'. 'a,en rijpen en zal deze wissel )ond I wel sportief opnemen zoals lokket het hoort voor een echte 'aal tl portman. J defl Voor Herleving Vrasene nijpt Mt schoentje dit seizoen dui delijk vooraan waar de beslui teloosheid van de spitsen dui delijk het vertrouwen van de ploeg begint te ondermijnen. Nochtans begon het goed voor de mannen van trainer Hugo Braem, want na 16 min. kon Patrick De Jonghe op aangeven van Luc Van Der Jeugt mooi binnentikken en de thuisploeg toch op winst brengen. Nadien moesten de wit-zwarten de klus gewoon afgemaakt hebben maar me nige kansen werden zoals ge meld de nek omgedraaid. Tientallen doelworstelingen bleven zonder succes van het - Haaltert 2-4. Danny Haemerlinck wordt van het nld gedragen door Ronny Geeroms en Omer Janssens (Iv) goede gaatje te vinden. Daar bij kwam dan nog het goede presteren van de Zelzate doelman. Zo kwam de rust in zicht en stond nog altijd de onvol doende 1-0 stand op het bord. Dit bleek trouwens toen Vra sene ook in de tweede helft geen afstand kon nemen van Zelzate en het steeds zenuw achtiger akteren van sommige thuisspelers wat ook nog uit- monde in een rode kaart voor de maker van het thuisdoel- punt Patrick De Jong, toen hij zich revancheerde op een van zijn belagers. Met 11 tegen 10 voelden de bezoekers zich nu ongemeen sterk en drukten de thuisspelers meer en meer op de eigen heift. Het fatale kon niet meer ontlopen wor den, en op de 76' minuut kon bezoeker De Pauw zij het met een gekraakt schot, de gelijk maker voor zijn ploeg scoren. Zelzate voelte nu dat er méér dan dit gelijkspel, en in deze fase van de wedstrijd deed thuisvoorstopper Rudy Van der Linden puik weric voor zijn ploeg en hield hij de op komende bezoekers op een veilige afstand van het doel van D'Hondt. Naar het einde misten thuisspelers Ronny Nijs, Luc Van der Jeugt en Dirk Verley zelfs met deze numerieke minderheid om nog het dichts bij de winnings goal te komen, maar de be zoekende portier was niet meer te verschalken. Dit weekend moet Vrasene op bezoek bij Kruibeke, dat net op tijd terug de juiste schutters in stelling wist te brengen op Robur. zodat het team van Hugo Braem allicht weer geen gemakkelijke op dracht rest. M.S. S.K. Kallo - R. Haaltert 2- 4 Het trefzekere Kallo treft het werkelijk niet in deze compe titie. Een veldhospitaal in het hevigste van de strijd telt dik wijls minder klanten dan er bij Kallo momenteel in de ziekenboeg zitten. Om pre cies te zijn sommen we ze nog even voor u op: Van Stappen, Ongenea, Van Remoortel en nu sinds verleden zondag Haemerlinck zijn gekwetst. Van Loo heeft andere zorgen en ging op huwelijksreis ter wijl De Graef op maneuvers moest met zijn eenheid waar hij gekazerneerd is. Zes spe lers moeten vervangen voor een club als Kallo is niet niks. (voor elke ploeg trouwens). Zodat het begrijplijk is dat het bestuur met de komende derby tegen Melsele voor de deur, met de handen in het haar zit. Het enige positieve seintje uit de polder is dat van stappen wellicht deze week de trainingen mag hervatten zo dat hij binnenkort terug mag verwacht worden: Door al de ze afwezigen in de ploeg de den zich uiteraard nogal wat verschuivingen voor in het team van trainers Omer Jans sens en Cesar De Maeyer. Zo werd voorstopper Rot thier tot spits gebombardeerd en werd van Deul achteraan geposteerd. Deze verschui vingen waren welgekomen voor de bezoekers uit Haal tert die al in de 31' minuut op voorsprong wisten te komen toen Vcrheyen met een hard schot dc 0-1 op het bord wist te brengen. Terwijl Kallo al tijd nog zocht naar de juiste tred misten de gasten een unieke kans voor de rust om tot 0-2 uit te lopen toen De

De Voorpost | 1987 | | pagina 19