4 DRIEMAAL RIK VAN CAÜTER MELSELE WINT WASE TOPMATCH K.S.V. HAALT 3 -1 ACHTERSTAND OP ROBUR MOET DRINGEND ANDERE KOERS VOLGEN JTï F MQEpEKE F.C. BAASRODE OPNIEUW ZICHZELF SSSSSa VIER DOELPUNTEN VAN CHRIS FERKET EENDRACHT SINT-GILLIS ALLEEN IN DE SPITS mm 20 - 23.10.1987 - De Voorpost VOETBAL JONG LEDE - MERCHTEM 4-1 Jong Lede is duidelijk in goede doen. De Oostvlamingen wisten nu ook het minder goed gestarte Merchtem op een zijspoor te zetten. Lede kon inderdaad met een gerust gemoed aan de partij beginnen. De puntenoogst in de voorbije partijen was meer dan behoorlijk. Van enige druk was er by de groenhemden dus niets te bespeuren. Toch drong trainer De Landtsheer erop aan om deze partij te winnen zodat het puntje uit Francs- Borains meteen zou verzilverd zijn. KEMZEKE - SVELTA MELSELE 0-2 Svelta Melsele heeft zonder noemenswaardige problemen de topwedstrijd in de tweede provinciaal kunnen winnen. Ruim 600 kyklustigen waren getuige van een wedstrijd op het scherp van de snee, bovendien nog gekruid met talloze doelkansen voor beide ploegen. In een wedstrijd waar beide trainers mee in de vuurlijn stonden, Ronny Herremans voor Kemzeke en Heinz Schönberger bij Melsele, haalde laatstgenoemde de ryke puntenbuit binnen en blyft Heinz met zijn ploeg op de eerste plaats in de rangtabel van tweede provinciale. Luc Van Lierop beheerst was, want nu ook weer ging de aanvangsperiode het veel te overhaastig schot Klauwaerts Kemzeke kwam van Luc ver over en bleef de duidelijk aan de start van de- thuisploeg op haar doelpun- Het begon echter niet roos kleurig voor de Ledenaars. Er waren amper zes minuten ge speeld toen Eckers Merchtem op voorsprong knalde. Vijt had helemaal geen verhaal. Toch duurde de Leedse angst niet lang. Twee minuten later lukte Rik Van Cauter al de gelijkmaker. Droessaert bracht laatstgenoemde in een ideale stelling na een vrij schop. Lede bleef de betere ploeg gedurende die bewogen eerste helft. Merchtem kon enkel maar de schade beper ken tot voor het halfuur. Toen werd de Leedse druk te groot op de kooi van De Buy- ser zodat Lorré en Van Cau ter de marge nog duidelijk voor de rust wisten te stellen. Lede had meteen voor rust gewonnen spel. Ook in de tweede helft ble ven de lokalen heer en mees ter. Merchtem kon enkel een paar keer vruchteloos counte ren maar Leedse pressie zorg de ervoor dat De Buyser voor een vierde maal verslagen werd. Op hoekschop van Car- lier wist Van Cauter de eind stand vast te leggen. Een rui me en verdiende zege voor een klasrijke thuisploeg. Dankzij deze overwinning ne stelt Lede zich op de derde plaats in de klassering, dit op slechts één punt van de leider. In die optiek dient men alvast met een flinke riem onder het hart de zware reis naar La Louvière tegemoet te gaan. Doelpunten: 6' Eckers (0-1), 8' Van Cauter (1-1), 31' Lorré (2-1), 41' Van Cauter 3-1) en 84' Van Cauter (4-1). ze topper met het gedacht dat Melsele kon overwonnen worden. Toch moesten de rood-zwarten gehavend aan deze belangrijke wedstrijd be ginnen want nog steeds kan tenhonger zitten. Kenny Van Spitael scoort 0-1 Dit was niet het geval voor de klasrijke Jean-Pierre Boon Melsele, dat weeral prachtig niet in de basiself opgesteld gedirigeerd door grootmees- worden. Danny Van Goe- ter Schönberger, het spel meer them en Dirk Samson waren en meer ging opeisen en bij- bankzitters terwijl de gebroe- zonder gevaarlijk ging akte- ders Dirk en Marc Van Himst ren 'n de zo.ne der waarheid, wél aan de aftrap verschenen. In de 26' minuut kwamen de Bij Svelta weinig noemens- Melseelse gasten op voor- waardige verschuivingen, al- sprong via een knappe aanval leen Mare Bosman ontbreekt d'e begon bij een hard opzit- nog steeds op het appèl. tende Dirk Smet, die op het Toch was Kemzeke het ge- middenveld een bal kon reku- vaarlijkst van start gegaan, pereren en gepast doorschoof leiders waardige repliek natuurlijk gedragen door de naar Peter Van Mieghem die ven zodat de wedstrijd nog aanmoedigingen van de zes- °P zÜn beurt de al wachtende a|ie kanten uitkon met nog honderd toeschouwers. Dé Kenny evenmin kon houden z0-n kleine 20 minuten te spe- man van de aanvangsfase was zodat de leiders in deze kom- jen Dirk Van Himste was de ongetwijfeld thuisspeler Luc petitie een prachtige uitgangs- volgende thuisspeler die Van Lierop die menigmaal positie kregen zo vroeg in de mocht oprukken voor een zijn rechterflank afliep alsof wedstrijd. schot naar Pascal Van het een oefengalop was. In de Het Kriekeputtestadion in Gheem. Doch deze laatste be- Kemzeke werd stil en ook de wees dat hij voor zijn ploeg lokale spelers stonden er een n0g menig puntje zal pakken den. Nadat Schönberger nét voor de koffie Gerry al eens zwaar onderuit had gehaald was het in de 58c minuut de beurt aan Luc Van Mieghem om hem de grond in te boren. De gele kaarten bleven echter in de zak van scheidsrechter Erik Van Damme opgebor gen. De vloeiende Melsele-aanval- len die anders geregeld op de mat getoond worden bleven alsnog uit en de Klauwaerts begonnen zowaar te klauwen. Trainer Ronny Herremans gaf alvast het goede voor beeld en haalde uit met een schot van zo'n 25 meter van het Sveltadoel dat enkele cen timeters naast de kruising bui ten flitste. Kemzeke bleef de Kemzeke-Melsele 0-2. Melsele, daler uit eerste, behoudt al zijn kansen om opnieuw /laaritendig zijn vroegere reeks te gaan (dw) ijndo ens d< partij was meteen gespeeld. wedstrijd op de Kriekeputtien Toen Paul Borgonjon dan ge- te Kemzeke waar twee goet tn 00 wisseld werd bij Svelta voor voetballende ploegen stredei 'an-s, Margino De Kerf lag deze om de overwinning en niet on Kt wissel aan de basis van de niet te verliezen. De ploegen u.nI' verdubbeling van de stand. Kemzeke: Smet, Emmanuel,°P Want nadat Heinz Schönberger Marin, Verwulge, Mario Ma 1 2 nog eens Kenny Van Spittael rin, Herremans, Calle, Varnan had weggestuurd en diens Lierop (46' Samson), Var coren schot met moeite werd gered Himst Mare, Stremersch, Vai door Jan Smet, tikte Martino Himst Dirk. warm applaus. Margino De Kerf maakt de klus af: 0-2 MELDERT TEMSE 3 - 3 Een wilskrachtig K.S.V. Temse kon op het veld van E. Meldert een scheve situatie rechtzetten en met punten- winst naar het Waasland terugkeren. Toen vroeg in de tweede periode de thuisploeg op een 3-1 voorsprong kwam, zag het er inderdaad belabberd uit voor de jongens van trainer Jaak Goossens. Dat K.S.V. meer wilskracht en talent in de ploeg heeft dan sommigen wel denken, bewezen Van Buynder en co in de slotfase door genadeloos terug te slaan. derde minuut al dwong Luc een eerste hoekschop af. Een rustige Heinz Schönberger kopte het leder echter ver weg zodat dit gevaar vlug geweken was. Niet voor lang, want daar was Luc Van Lierop beetje aangeslagen bij. Zeker dit seizoen'enzweefde het niet onderliggend tegen de njet onaardige schot van Dirk kundige leiders maar op het halfuur toch achter gekomen waren de naakte feiten in de- uit zijn doelvlak. De kenners gaven Pascal terecht een Na een half uur in de tweede helft sputterde opeens de Kemzeekse motor en kwam Svelta terug een (gevaarlijk) woordje meepraten in het de bat. Luc Van Mieghem liep immers, met nog een kwartier te spelen, op links iedereen uit zijn zog. De indrukwek kende zestigmeterloop eindig de met een goede voorzet naar Dirk Smet, die echter het leder maar kon deviëren naar Marc Van Strijdonk die op zijn beurt de bal liet lopen voor Patrick Poppe: gelukkig voor Kemzeke en Jan Smet kon Bert Emmanuel nog met de tip redding brengen of de elft t de Kerf in de 86e minuut de 0- Svelta Melsele: Van Gheem ve 2 op het bord nadat Dirk Van Strijdonk, Luc Gerin l0rI n Smet mooi een aktie had op- Van Mieghem Peter, Schön- ,Ien gezet met Peter Van Mie- berger, Poppe, Smet, Vanoen, ghem die de bal op een zij het Strijdonck Marc, Van Spil- *achts wel niet alledaagse manier, in tael, Borgonjon (75' Dtlu"" twee tijden voor de voet Kerf). kreeg van de aanstormende Scheidsrechter: Van Dammtfun De Kerf die er natuurlijk geen Erik. gras liet over groeien en staal- Doelpunten: 26' min 0-1 Vaaj hard inschoot Spitael, 86' min. De Kerf. Dit was dan de ontknoping Toeschouwers: 600 van een mooie en aangename Mare Stevelinc! weer in de 7de minuut toen hij ze wedstrijd. Het spelbeeld zich mooi vrijhakte op rechts veranderde nu^ ook gevoelig en perfekt voorzette naar de ren de enige wapenfeiten die de thuisspelers konden voor leggen tegen het einde van de eerste periode. Gerry Stremersch Temse kwam in dezelfde op stelling aan de start zoals in de wedstrijd tegen Aalst. Al had de K.S.V. spionkop die de blauw-witte formatie altijd volgt wel een reuzegroot spandoek bij waarop met gro te zwarte letters te lezen stond: «Wij willen Migom», waarmee ze bedoelen dat trai- knappe bewegingen zette hij de anders zo soliede Temse- verdediging op het verkeerde been en schoot Meldert op nieuw twee doelpunten voor bij de gasten. Dit leek dan toch het sein voor trainer Gossens om Mi- gom zijn kans te geven. Toe val of niet, maar Temse begon ner Goossens vooraan meer plots aanvallend goed voor de steun moet verlenen aan zijn dag te komen. Tien minuten spitsen door de kundige Mig- om in het offensief te drop pen. Maar goed, zonder Mig- om vertrok de partij. Reeds in de 5de minuut kreeg Temse een koud stortbad te verwerk en toen Christiaens een mis tasten in de Temse-verdedi- later haalde Patrick Waem krachtig uit met een draaiend schot dat Meldertdoelman de Coninck kompleet verraste en Temse terug in de wedstrijd bracht: 3-2, 61' min. Maldert was m-ar al te blij dat het kon verdedigen in deze ging kon uitbuiten en de 1-0 wedstrijdfase, maar kon toch op het bord brengen. Een werkelijk ontketende thuis ploeg deed nu wat ze wilde en de opportunist Van den Driessche strafte een foutje van de Temsedoelman gena deloos af om een mooie uit gangspositie te kreéren. Gelukkig voor Temse maakte de K.S.V.-druk niet weer staan want in de 75ste minuut knalde Rudy Peersman een van zijn bekende loeiers voor bij een te laat reagerende doelman 3-3 en Temse nog steeds op zoek naar meer. Bijna werd het nog 3-4 toen een schot van Patrick Waem want het afwachtende Melsele klaarstaande Dirk van Himste liet het aangeslagen Kemzeke die spijtig genoeg voor de nu maar komen en loste aljes thuisploeg hard maar ver over °P- Nog enkele stuiptrekkin- het doel van Pascal van ëen van L.uc Van Lierop wa- Gheem besloot. In de 10dc minuut nogmaals Van Lierop die nu zijn heil zocht in een solopoging. Van Gheem is echter bij de zaak en redt de derde thuiskans. Na een kwartier steekt Svelta (té) streng bewaakt van wal met een aanval. Met een staat heel de Kemzeekse Wellicht had Luc Van Lierop afweerinstaUatie roodgloei- te veel van zichzelf gegeven end en wordt alarmfase 4 af- want bij de aanvang van de gekondigd. Dirk Smet, de ge- tweede helft werd hij vervan- vaarlijkste spits uit tweede gen door Dirk Samson. Net provinciaal B is kunnen ver- zoals in de eerste helft kwam trekken voor een solo. Geluk- het eerste gevaar weer van kig komt voor Kemzeke Ma- Kemzeke. Doch in de zone nu Verwilgen vlug terug en van de waarheid werd het mikt Dirk Smet zijn poging in voor Kemzeke toch zo moei- het zijnet van doelman Jan lijk om het goede gaatje te Smet. Toch kreeg Kemzeke vinden. Dé man die dat wel op dat moment de beste kans kan, Gerry Stremersch. werd uit de wedstrijd. Patrick Pop- bij Kemzeke in een andere pe, die in het tussenseizoen funktie uitgespeeld. Stre- van K.A.V. Dendermonde mersch is meer een terugval- naar de Aardbeigemeente is lende spits die meer een voet- getransfereerd, gaf een slech- je heeft in het middenveldspel te voorzet naar een van zijn dan in de afwerking. Dat hij medemaats. Wie was er als de echter ook deze taak méér kippen bij? Natuurlijk Luc dan naar behoren uitvoert be- Van Lierop. Gelukkig werkte wijzen de twee zware aansla- Luc slechter af dan zijn inzet gen die op hem gepleegd wer- ROBUR-KRUIBEKE 1-3 thuisspeler Van Mulders net evenwijdig met de doellijn voor inrukken een onnodige liep, terwijl niemand van strafschopfout op specialist duiker Jan Pieters. Patrick Waem nam de hem geboden kans om zijn ploeg de aanslui tingstreffer te bezorgen gretig waar en bracht zo de rust stand op 2-1. Nog maar pas was de tweede helft gestart of daar was die aartsgevaarlijke Van Den Driessche weer. Met enkele K.S.V. kon afronden. Zo bleef deze spannende en aangename wedstrijd op een 3-3 gelijk spel steken, maar ondanks dit verloren puntje zal het toch een aangename namiddag geweest zijn voor de Temseaanvallers. M.S. BAASRODE - STEKENE 4-1 tot een wissel. Spanoghe die sukkelt met een weerbarstige konditie werd opgevolgd door Geerinckx. Voor hem begon de wedstrijd erg ongelukkig. Hij was amper een minuut op het veld toen hij te kort terug speelde naar de keeper en dat kende een fatale afloop. Daarna hebben we er niet veel meer van terecht ge bracht. Het was duidelijk dat dit derde doelpunt door de spelers als een uppercut van formaat werd ervaren. In geen enkel opzicht hebben ze nog initiatieven kunnen ne men. Feit is wel dat we ons achteraan te vaak op tekort komingen laten betrappen. Aan dat euvel moet dringend verholpen worden. Met twee verplaatsingen voor de boeg schikking staan. De wedstrijd ziet het er bepaald niet roos- begon nochtans goed. In de kleurig uit. eerste minuut al kwamen we E-G. op voorsprong nadat Eddy Huyelbroeck met sukses een te kort teruggespeelde bal had onderschept. De kermis duur- de niet lang. Amper zestig sekonden later hingen de F.C. WIEZE -SERSKAMP 5-1 bordjes al en evenwicht toen uiteraard nog niets verloren. Het vlot langs geen kanten bij Robur Moerzeke. De ploeg die vorig seizoen lange tijd in de running bleef, dreigt, als het zo verder gaat, te zullen moeten knokken voor het be houd. Behalve tijdens het eer ste halfuur, toen de match eerder gelijk opging, was het Kruibeke dat onbetwist de toon aangaf en ook een ver diende zege behaalde. Dat geeft zelfs de Moerzeekse klubleider Freddy De Maere toe. Ik weet niet wat er scheelt, zegt De Maere. Feit is dat het zo niet verder kan. We waren met ambitie aan de kompeti tie begonnen. De realiteit is nu dat we uit zeven matdhen amper vier punten hebben ge haald en onderaan de rang- JUG Robur - Kruibeke 1-3. Met deze kopstoot van Leo Wuyt' kwam Robur dichtbij een tweede trejfer maar de bal nipt over (vh) «na h nbesc k Mi figi Een halfuur lang gaven we F.C. Wieze blijft als leider veel kansen vloeiden daar niet Deinze. Ferket, overigens een flinke verrichting weg, postvatten, na een verdienste- uit voort. Met vier treffers de omgang een erg joviak J, gf maar moesten daarna toch het lijke zege tegen Serskamp. werd Chris Ferket onbetwist 1- initiatief aan de bezoekers la- De thuisploeg kwam tijdens de centrale figuur. Sinds het ten die voor de rust via een de tweede helft vijf keer tot begin van dit seizoen is hij lid schot van Verberckmoes scoren. Voor de rust werd er van de derdeprovincialer na voorsprong verwierven. wel voetbal van een degelijk een stage te hebben gelopen Bij de rust werd overgegaan gehalte geproduceerd, maar in de vierde klasse met S.K. Kemzeke - Melsele 0-2. De Melseelse aanvaller wordt net buiten de gevaarlijke zone foutief gestopt (dw) Na twee opeenvolgende ne derlagen behaalde F.C. Baas rode op eigen veld tegen Ste- kene een vlotte zege. Niet temin kwamen de bezoekers na tien minuten op winst. Oorzaak van het doelpunt bleek een schoonheidsfoutje te zijn van doelman Luc Ver strepen. Om op de achter stand te kunnen reageren heb ik verschuivingen doorge voerd, zegt trainer Guido De Leeuw. Vanaf het moment dat Eddy Van Keer vooraan ging post vatten kantelde de wedstrijd. Met de rust in zicht kwamen we op gelijke hoogte doör een doelpunt van Eddy Van Keer. Tijdens de rust wisselde ik Chris De Cock voor Eric De Decker. Hij was als wisselspe ler vertrokken omdat hij we gens ziekte niet aan de trai ningen had deelgenomen. Mijn principe is overigens wie niet traint, ook niet aan de match begint. In de tweede helft waren we uitgesproken de betere ploeg en dwongen het overwicht af, wat verzil verd werd met enkele doel punten. Benny Vercauteren, aan een gunstig evoluerende konditie toe, nam twee goals voor zijn rekening. De andere treffer kwam op naam van Eddy Van Keer. Ik ben tevre den over de verrichting. Een overwinning was nu wel een noodzaak nadat we in twee vorige wedstrijden vier be langrijke punten hadden ver speeld. Het is trouwens onze bedoeling om vooraan te evo lueren. Ik ben na zeven wed strijden tot de vaststelling ge komen dat de reeks vele ho mogene teams bevat. Het valt nu nog niet uit te maken wie voor de titel in aanmerking komt. Vele faktoren zullen naar mijn gevoelen een rol spelen. Bij ons is de mentali teit goed en ook dat is belang rijk. Het kan natuurlijk nog altijd beter maar dat is een opdracht voor mij om daar aan te werken. F.C. Baasrode onderneemt zondag de verplaatsing naar Bazel en dat wordt geen ge makkelijke opdracht. ST.-GILI.IS-HAASDONK 1-0 Met twaalf punten uit zeven wedstrijden worden de ver wachtingen meer dan ingelost over hun beste kansen heen. Wij kwamen er toen voetbal lend ook beter uit. Met nog bij Eendracht St.-Gillis Het een kwartier te gaan werd is zelfs de vraag of de derde provincialer vooraf een derge lijk gunstige evolutie had ver wacht. Oefenmeester Julien Peelman voelt zich uiteraard in zijn nopjes met de huidige door Pascal De Man binnen- Marc Daelmans van de sok ken gelopen. Dat gebeurde binnen de zone van de waar heid en had uiteraard een pc- gang van zaken. Ik moet eerlijk toegeven dat ik vooraf een dergelijk gunsti ge wending niet had nalty voor gevolg. Hij werd getrapt. In het laatste kwar tier ging onze meeste aan dacht naar het verdedigen van de voorsprong. Erg moeilijk Robur - Kruibeke 1-3. Luk Vercauteren kon de Kruibeekse verdediging verrassen, maar wacht. Tijdens de eerste helft hebben we het daarbij niet hadden wc het nochtans niet gehad. onder de markt met een Bij Eendracht St.-Gillis debu- tegenstrever die alle aanvals- teerde Frankie Moens in de registers opentrok en bijwij- plaats van Raoul De Cock, len tot het uiterste ging. Eer- die invaller werd. lijk toegegeven dat Haasdonk Nu zondag staat de trip naar tijdens de eerste periode een paar doelkansen meer af dwong. Na de hervatting wa- St.-Pauwcis op de agenda. Eendracht verwacht zich een gemotiveerde tegenstan- i de rollen omgekeerd. We der die tegen de leidersploeg namen toen initiatieven en dwongen een overwicht af. De bezoekers waren blijkbaar uiteraard zal trachten om de i op te stropen. Robur - Kruibeke 1-3. Hoewel de ploeg maar flauwe resultaten boekt, waren de Moerzeekse supporters toch weer op post vh) kerel, kwam tot nu toe no{ „j.". niet tot ontbolstering. In zr kompetitiematchen had hu £r amper twee keer gescoord ^e|( maar vorige zondag haalde h Klcr de schade in. mP' Chris stimuleert ook de goed: ye sfeer in onze ploeg, vertel |.pa voorzitter Adolf Moens. K|ft N Ook dat is een belangrijk to corer pekt. Hoewel hij zich nog nis wart| zo vaak als prijsschutter he -,ecs[i gelden, toonde hij telkens eet Bu|t( voorbeeldige inzet. De doelpunten waarvan hij nt jino auteur werd, waren allemat B zj.\ van degelijke makelij. Twct[n(ja treffers kwamen tot stand en^e het hoofd. Ik meen dat e een verdiende zege hebba 0jjtj( behaald. Voornamelijk t" dens de tweede helft war we uitgesproken meester v> de situatie. Ook voordituj»».. hielden we de opponent of VV1I afstand maar ons overwidl was niet genoeg uitgesproket jqq om dat met doelpunten verzilveren. Indien we in komende weken en maande» 0tst in dezelfde zin blijven spelen m(je zal men allicht met ons reke )ann, ning moeten houden. We beitrvar schikken over een hecht blok |e ro| dat door iedereen bekwaai: Caar fi wordt geacht om een rol va: |,e betekenis te spelen. Ik wilnoj fc vermelden dat Ronny ftkigs Wolf in de opstelling ontbrak >t|Cr Hij liep een kwetsuur op tij endc dens de training. Hans Vat iic|()c Driessche heeft hem opge laarn volgd. Hans trekt overigens Jer(jc flink zijn streng en is even en v waardig aan de andere titub en rissen. Probleem is echter di ansc we maar elf spelers kunne» kn opstellen maar dat we er noj ncc een paar meer hebben dit Ja(jc evengoed presteren als hm initiat kollega's. tegen: helft. |een lij hi E.C tven*

De Voorpost | 1987 | | pagina 20