Sparta is er bovenop MOERBEKE KRIJGT HET KLONTJE! BAZEL OP DE PRODUKTIEVE TOER!! LTTaA INSEN EN OVERWICHT HAAR GEEN GOALS JEUGDVOETBAL IN AALST ZAL DOGGEN STOPPEN? (da) De Voorpost - 23.10.1987 - 21 VOETBAL irembergen-gerda 0-0 K Grembergcn heeft op ei- de kop hadden gekregen. Je ;n veld een punt verloren, ziet dat zulks mogelijk is tc- te Dendermondse derdepro- gen ploegen die overigens jKialcr geraakte niet verder nauwelijks aan de bak ko- |an een scoorloze puntende- men. Het zou onrechtvaardig ng tegen een opponent die zijn geweest maar in voetbal s defensieve principes hul- is zoiets altijd mogelijk. In de igde. tweede helft hebben we ons Voorzitter Herman Burghgra- overigens niet al te zeer meer over de match: laten gelden. De snee was er °P P Het was moeilijk voetbal- blijkbaar af, hoewel Bart No- mi tegen een team dat be- bels nog eens heel even een ih> miffljtendig een muur optrok voor vust maakte. Globaal beke- ijn doelgebied. We waren tij- ken verloren we een punt. lens de eerste helft uitgespro- Dat is natuurlijk geen ramp, keputtten de betere PloeS en dwon- maar normaal gezien zou ons e goe en ook de beste kansen af- dat- voora' °P eigen veld, niet stredei an§s Boom kwanien we mogen overkomen. Na zeven niet on#ee keer dicht bi' een doel" komPetitiematchen kom ik •loegenlunt" Een eerste keer werd de tot de vaststelling dat de reeks nanuel G'op de ''jn 8eweerd- Daar- een gans stel evenwaardige rio M» 4kwam de bezoekende doel- ploegen verenigt. Het is niet e y nan gepast tussenbeide. Tot mogelijk om er nu al de kam- Var coren zijn we niet gekomen, pioen uit te distilleren. Ver- ~h Va l0ewe' we l'.idens d'e eerste schillende teams komen naar «lft toch een doelpunt had- mijn mening hiervoor in aan- jheerr, verdiend- merking. Gerin ^ort na de hervatting ontsna- Nu zondag ondernemen we Schön. ,en we aan een doelpunt de verplaatsing naar Excelsior t ya. oen de bezoekers onver- St.-Niklaas. Een gemakkelij- n Soit" wc*lls u'thaalden. Het was ke opgave wordt dat niet, 5' lun enige kans over de ganse maar toch zijn we er in geen j itdstrijd. Het had best ge- geval kansloos, mid dat we zo de kous over E.G. Damme duel (vh) Grembergen - Gerda 0- Üe Ridder omspeelde de Gerda-verdedigingmaar schoot dan E. MOERBEKE - K.S.K. KLINGE: 0-0 vlugge Dirk een algemene aanval met het hoofd kon af ronden. Al mogen we niet Ondanks dit scoreloos gelijke vergeten vermelden dat de spel, toch een der betere par- Glibert even voordien ook al tijen van de voorbije speeldag twee enorme kansen had la- in vierde provinciale. Gerry ten liggen om de hoge winst- Dieleman en Mare Bonte wa- cijfers effektief op het bord te ren in de eerste helft ongrijp- plaatsen. De thuisbeurt tegen baar voor de verdedigers van S.K. Lokeren mag voor zijn de leidersploeg. Vooral de spelers geen hindernis van be- kopbal van eerstgenoemde in tekenis zijn, al is een verras- de 33e minuut werd slechts sing nooit uitgesloten, met moeite door Klingepor tier Ferket gered. Daartegen- WACHTEBEKE 1 over stelde speler-trainer V.K. TIELRODE 1 Mare Bonte zijn eigen verde- Logisch gelijkspel in deze digers telkens goed op wan- wedstrijd waarin de doelpun- neer het gevaarlijk spitsenduo ten al vielen tijdens de eerste ud de Klinge, Van Vlierber- 45 minuten. Wachtebeke nam ghe-Van Gijsel. op de Moer- de beste start en scoorde al in beekse helft was. Zo was het de 10e min. toen De Caluwé met verwonderlijk dat de rust alleen mocht doorgaan, en met een blanke stand werd ongehinderd de thuisvoor- ïngegaan. sprong op het bord brengen: pe tweede helft kreeg een i-0. Tielrode herstelde zich identiek verloop, doch nu wa- gelukkig vlug van deze blun- ren de aanvallen van Klinge der en kon tien minuten later veelvuldiger dan tijdens de via Kurt De Caluwé de gelijk- eerste periode. Toch wist de maker netten: 1-1. lokale verdediging goed stand jsja de kampwisseling streden te houden tegen de aanvallen beide ploegen voor wat ze van Kiingse kleppers als Paul waard waren en Wachtebeke Reyns, Dirk Van Vlierberghe kreeg de beste scoringskan en Jimmy Van Gijsel. Al de Sen. De Caluwé en Thijs mis- voornoemde vlotscorende ten echter elk om beurt zodat spelers kregen van de lokale het billijke gelijkspel behou- verdedigers geen of nauwe- den bleef voor beide partijen, lijks vrijheid zodat het logi- Grembergen - Gerda 0-0. Met deze kopstoot van Den Boom kwam Grembergen alweer dichtbij een doelpunt (vh) sche gelijkspel bleef. E. VERREBROEK WHITE BOYS KLAAS behouden S.K. LOKEREN H. SINAAI 0 Wat schort er toch met Herle ving Sinaai? De produktieve ploeg van bij de aanvang van deze kompetitie komt nu niet 0 ST.-NI- 3 St.-Gillis-Waas- Eendracht Bazel 0-3 Bazel en St.-Gillis-Waas heb ben er een mooi en aange naam kijkstuk van gemaakt. Toch konden beide ploegen in de eerste helft moeilijk af stand nemen van elkaar. Al leen thuisspeler Gunther Robbens liep met de beste kansen aan de voet. Doch tot schoot Jaak Joris bij een ge harrewar in de 89' minuut al even onbegrijpelijk hoog over als ploegmaat Leon. Zo kwam er dan een einde aan In een slappe partij voetbal eens meer tot scoren. De jon- trokken de goedgeplaatste gens van trainer Reggie Van White Boys meteen alle regis- Acker moeten zich dringend ters open en namen resoluut gaan bezinnen want zo kan het spel in handen tegen het het echt niet meer verder, nog steeds puntenloos Verre- Gelukkig was doelman Ghun- broek. Na 20 min. kwamen de ter Bruggeman in zijn dagje niet lang na dit vreugdevol moment bij de bezoekers uit gesloten werd met een tweede gele kaart, gaf niemand de bezoekers nog een kans. Sen- 0 satie dan ook in de slotminu- deze onbesliste wedstrijd, die Net voor de rust stelden de geweerd van Apers en Leys, ten toen Heikant een straf- vo°r Lokerse als de minst bezoekers hun zege al veilig moest hij zich een kwartier gasten logischerwijze op voor sprong toen Ronny Bressinck een hoekschop van Patrick De Rouck suksesvol met het hoofd kon overnemen: 0-1. en kon "de rust gehaald wor den met een blanke score. Na de rust evenwel eenzelfde spelbeeld. En nadat Brugge man gevaarlijke schoten had schop kreeg toegewezen. Herman Van Driessche liet deze kans voor zijn Zeelse ploegmakkers niet liggen en goede van de lopende kompe titie werd beschouwd. Toch blijft de ploeg van se- kretaris Heirman bovenaan tweemaal toe plaatste hij een bezorgde hen in extremis nog de rangtabel, al mag dit week- onbereikbaar schot voor de een gelijkspel, dat aangezien end de verplaatsing naar het Bazelse doelman Peter Vijt hun inzet, verdiend was. Klein Laar van Maurice Hos- op de paal. Zo werd de rust kens niet onderschat worden, met een 0-0 stand aangevan- Lokerse S.V. - Excelsior Spijtig is wel dat het nog gen ook al omdat de bezoe- A.C. 1-1 steeds een zielig beeld is op tegen dit Verrebroek toen voor tijd dan toch gewonnen Dirk Rooms een vrije trap geven op een hard maar goed rechtstreeks tegen de touwen gericht schot van Van Ker- schaever: 1-0 75 min. Sinaai bleef nadien ook stuntelen zo dat de zege verdiend in het thuiskamp bleef. joeg: 0-2, 41 min. Wie een meer verdedigend Verrebroek verwachtte na de rust, moest zijn visie vlug her zien, want tegen dit White Boys hadden de Eendrachters niets in te brengen. Dat White •ratbergen - Gerda 0-0. Den Boom komt als winnaar uit wettigen. kers geen enkele kans konden Volgens onze zegsman in Lo- het Lokerse terrein, waar de Boys, naarmate de wedstrijd J IUGGENHOUT-ST. PAUWELS 5-2 „;-Pieen ongunstige entree gaat nu stukken beter met «arta Buggenhout. De der- xovincialer kwam tegen •Pauwels drie keer tot sco re en behaalde een verdien- overwinning. Nochtans hij gehandicapt door de ibeschikbaarheid van Bert k Mey, onbetwist de centra figuur in het geelblauwe -j am en Peter Van Helsuwé L ,v, n Van Belle die toch in aanmerking komen een titularisrol ebbet Na de rust zouden de jongens van trainer André De Wael dan uit een ander vaatje tap pen en het spel naar zich toe trekken. Reeds na vijf minu ten in de tweede helft opende de vaardige Johan De Clercq met een mooie schuiver de In 'd j Er wordt ten opzichte van i- "Me weken terug al veel ttergekombineerd, zegt klu- eodi 'e'der Isidoor Luypaert. vertet demonstreerden tegen v t-Pauwels een flinke eerste elft waarbij we vier keer tot 'J nis 10:611 kwamen- I" het eerste J wartier waren we onbetwist 21 en leester van de s'tuatie en dat "3 tsu'leerde in doelpunten Mgs, Patrick Verheyden en email ,.Van den Berghe. Daar- Twa z''n we wat teruggeplooid l 6 tn da' gaf de opponent gele- enlleid om meer in de match komen en een ongunstige Mtie recht te trekken met doelpunten langs Van Duyse score nadat Bazel massaal was en De Jongh. Tijdens het der- komen aanvallen: 0-1, 49* m. de kwartier namen we weer Even voorbij het uur lag Ba- meer initiatieven en kwamen zeldoelman Peter Vijt aan de twee keer tot scoren. Eerst basis van het tweede gasten- langs Steylemans en vervol- doelpunt. Een verre uittrap gens langs Benny Van werd slecht beoordeeld door Helsuwé. St.-Gillis-doelman Luc Van Na de hervatting behielden Moeseke en verdediger Mare we in het algemeen het initia- Jaspers. Luc Catthoir lag tief en drongen een paar keer zoals steeds op vinkenslag en door tot in het bezoekende strafte dit foutje meedogen doelgebied. Het dient wel ge- loos af door nummer twee zegd dat het aantal kansen in binnen te knallen: ü-2, 67* de tweede periode beperkt min. In de 75'minuut was dan was. Ook onze spelers hadden nog de goal van de maand te oog voor het verdedigen van zien in St.-Gillis. Bezoeker de verworven voorsprong Ronny De Smedt schoot van zonder uiteraard defensieve op zo'n 25 meter staalhard principes te gaan huldigen, recht in het dak van het doel Met nog tien minuten voor de onhoudbaar binnen: 0-3. boeg kwam er een vijfde doel- St.-Gillis zwoegde wel langs keren was het aan de Scherpe Putstraat geen al te beste par tij voor beide elftallen. Beide ploegen vergaten de kansen af te maken. Lokerse was tij dens de eerste helft toch iets gevaarlijker dan de groen zwarten uit St.-Niklaas, die op de 35' minuut op achter stand kwamen. Eigenaardig genoeg was het scenario van het doelpunt identiek aan de overwinningstreffer vorige week op Gerda. Leon Jans- zoone trapte de hoekschop, Jaak Joris kopte hard op doel, maar i.p.v. tegen de kruising zoals vorige week, haalde Ex- celsiordoelman Maes het Ie der uit de bovenhoek. Niet klemvast, zodat Erik Raem- donck, ook nu weer goed ge volgd, maar binnen te duwen had. Lokerse zocht na dit suk- ses direkt naar de verdubbe ling van de score om rustiger en zonder faalangst te kunnen spelen. Dirk Cattrysse miste echter in de 38* minuut een unieke gelegenheid om dit te realizeren. Het venijnige afgebrande kantine nu onder gebracht is in geïmprovizeerde ruimten. Deze week valt bij het bestuur van Lokerse de beslissing. Ofwel een nieuwe kantine, ofwel de bestaande, althans wat er nog van rest, weer op te bouwen. Een be nefietmatch tussen Sporting Lokerens kern en een ver sterkte Lokerse S.V. ploeg werd ondertussen wel al in formulevorm gegoten maar de juiste datum moet nog me degedeeld worden. Wanneer dit ruggesteuntje voor S.V. doorgaat, berichten we onze lezers dan wel in het volgend nummer. Sparta Waasmunster Klein Laar Vrasene 1-2 Wellicht de beste wedstrijd van Sparta Waasmunster dit seizoen tegen een opportunis tisch Klein Laar dat via een afwerking tegen 100% de vol le buit wist weg te halen. De eerste helft was trouwens in het voordeel van de rode lan taarn uit Waasmunster. Doch Staes, Fierens en Van STRAATJESTEKENE 0 KIELDRECHT 333333333 -i De leiders, die vorige week vorderde ook alle precis,e een echK o[[.d 6kend kwijtspeelde kunnen we aflet- hebben ,egen' een 2jch den uit het feit dat Dirk Rooms slechts in de 84ste mi- c, D nuut de 0-3 kon aantekenen- Steke"e flink herpakt. Reeds vnnr npr mctcirrnnnl mnpctpn goed verdedigend Straatje door zijn tweede doelpunt uit de wedstrijd te lukken toen de voor het rustsignaal moesten de rood-witte gasten op een fortuinlijke voorsprong ge staan hebben. Overhaasting lag echter aan de basis van menige onbenutte kansen. Alleen Erik Schelfout kon met zijn aktie sukses afdwin gen in de 21e minuut. Straatje kon weinig weerwerk bieden ook na de rust niet. Hiervan profiteerden de knappe be zoekende spitsen die het suk ses van hun ploeg verder uit bouwden toen in de 55ste min. Mario Dupont een alge mene aanval mooi afrondde en in de 67ste minuut toen Dirk De Kinders een solo af rondde en de eindcijfers vast legde op 0-3 in het voordeel van Kieldrecht. dat door het gelijke spel van K linge weer op gelijke hoogte komt. EKSAARDE 2 RUPELMONDE 0 In geen al te denderende par tij was de thuisploeg toch de betere ploeg. Rupelmonde kan wel verzachtende omstan digheden inroepen omdat het moest aantreden zonder spel verdeler Dr. Hugo Rauwaert die wachtdienst had op eigen bodem. Rupelmonde werd vrij vlug op achterstand geplaatst toen een hoekschop in eerste in stantie kon worden wegge werkt, maar een knappe be weging van De Fré bracht heel de verdediging op het verkeerde been zodat het voor de Eksaardse-spits maar een koud kunstje was om Ru- pelmonde-doelman Wim Brijs te vloeren: 1-0, 24e min. Gaf Rupelmonde geen groot se indruk, dan ook de gasthe ren uit Eksaarde niet, die dit doelpunt mogen beschouwen als hun enige wapenfeit van de eerste helft. Na de rust kwamen de bezoe kers uit de Mercatorstede zelfs een woordje meepraten in het stuk. Tot in de zone van de waarheid liep alles vlot maar verder leven was ook hun pogingen niet gegund. Eksaarde kwam er geregeld nog eens uit en op één van deze uitvallen kon de aalvlug- ge Chris De Cock in de 80e minuut voor de verdubbeling van stand zorgen, wat meteen voor de beslissing in deze par tij zorgde. Trainer André Bracke moet deze week toch dringend wat aan de trefzekerheid van de ploeg gaan doen. Want met de komst van Moerbeke- Waas zullen de kannonnen in - de Olympiastraat bijzonder goed gericht moeten staan om de twee punten thuis te houden. Mare Stevelinck KLEIN COLLEGE GROOT COLLEGE: 5-0 In het kader van de NSVO- voetbalkompetitie stonden de miniemenploegen van het Sint-Maartenscollege en van het Sint-Jozefscollege voor het eerst tegenover mekaar. De beide schoolploegen maakten er een snelle e boeiende wedstrijd van, met het klein college al direkt in de aanval. Dat werd snel beloond met doelpunten van Jurgen Podevijn en Peter Belouay. Het groot college probeerde wat tegen te doen langs de zeer snelle Chris door Hugo Tilley met sukses eerreddend doelpunt te sco- peter Maes, onschadelijk ge werd binnengetrapt. We staan ren, maar Peter Vijt hield de maakt. Excelsior besefte dat thans voor twee uitwedstrij- Bazelse netten onge- het iets moest gaan onderne- cf, DOGGEN EDIXVELDE: 1-0 in tk le Erembodegemse klub ana loest de wedstrijd beginnen ploegen. Edixvelde kreeg een ,ar— "v "wuainju ucgiiineii gelegenheid de score te ope- 36 kt inder ex-KAVD-speler nen maar de toegekende vrij- re ^anny Praet., gekwetst, zijn schop wordt onbeheerst in de vanger was Geert Suys, die k rol van de Dendermonde- waffl aar goed overnam. 1 het wedstrijdbegin kreeg 1? E thuisploeg enkel kansjes Jean-Pierre Troch en eler D'Hoe maar de bezoe- lfyi tnde doelman en de paal |elden Edixvelde overeind. °P- aarmate de wedstrijd vor- porters: 1-0 punt tot stand. Dat was het Robbens en C. De Looze, om schot werd echter door de gevolg van een strafschop die dan toch een oververdiend talentrijke Excelsiordoelman Boxelacr waren te overhaast om een vierde kompetitie- doelpunt te scoren. Klein Laar, dat het spel niet kon maken, kreeg even na het uur dan toch een treffer te slikken toen Fierens deze maal wel de weg naar de netten vond. Dat Erik overgelukkig was hoeft nauwelijks een betoog. Toch vergaten de Spartanen de klus af te maken. Want net zoals in de eerste helft misten Frank Van Boxelaer en Luc Staes enorme kansen om de overwinning veilig te stellen. Het moedige Waasmunster kreeg tijdens het laatste kwar tier dan zelf nog twee upper cuts te verwerken zodat het wellicht K.O. van het veld moet gestapt zijn. De aalvlug- Leemans maar echt doelgevaar stak er niet in. Sint-Jozefs bleek te gehandikapt door de onbeschikbaarheid van drie basisspelers. In de tweede helft kregen we hetzelfde spelbeeld. Sint Maartens probeerde met snelle uitvallen langs de flanken overder uit te lopen en dat lukte nog driemaal langs Jurgen Payne, nogmaals Jurgen Podevijn en Tom De Craecker. Naar het einde toe kwamen de bezoekers wat meer in de wedstrijd en ze verschenen enkele keren dreigend voor het lokale doel. De stand bleef uiteindelijk toch 5-0 na een boeiende en uitstekend geleide match. Sint-Maartenscollege: Hans Van Mulders, Stefan Badie, Kris De Wolf. Filip Vijverman, Tom De Vroe, Tom De Craecker, Jurgen Payne, Jurgen Podevijn, Peter Belouay, Andy Lambertin, Gino Van Keymolen, Tom De Roock, John Van Overschelde. Sint-Jozefscollege: Chris Leemans, Steven Devooght, Bart Bosman, Jeroen De Rauw, Stephan Casaert, Frederik Baert. Geert Lannoy, Jo De Coninck, Jo Langiers, Hans Durlinckx en Wim Van den Steen. den, naar Gerda en Lokerse. schonden. Het worden uiteraard zware dobbers maar zoals we mo- Sombeke - Heikant Zele 2- menteel evolueren mogen we 2 ons in geen enkel opzicht Sombeke startte het best in kansloos achten. deze wedstrijd en kon de pro- E.G. duktiviteit verder zetten die getrapt. Tien minutn voor tijd viel het verlossende en verdiende doelpunt er toch voor de Doggen. Pascal De Braeckeleer haalt vanop twin tig meter ongenadig uit, de bal verdwijnt voorbij de be zoekende doelman, tot groot jolijt van de talrijke thuissup- men tegen deze plots losge barsten Lokerse ploeg. Pa trick Bolssens begreep de boodschap en speelde mooi zijn mannetje uit om perfekt door te schuiven naar J.M. Engels die het leder enkel nog het vorige week liet zien op kon devieren, maar de Loker- het terrein van Bazel. Luc se doelman Patrick Van He- Peelman was in de aanvangs- cke was bij de zaak en hield minuut met de eerste hoofd- zijn netten ongeschonden tot vogel weg. Sombeke hield na- aan het rustsignaal. dien een goed meespelende Het was echter maar uitge- Zeelse ploeg van zich af en steld voor Excelsior, want in counterde heel gevaarlijk. In de 53' minuut hingen de bord- de 37' minuut beging Hei- jes weer evenwichtig naast kant-libero D'Hollander een elkaar. fout op Peelman. Ivan Rin- Patrick Bolssens mocht een 6vj'ut" «-«j... aa.«.ug- goet zette de vrije schop per- hoekschop trappen voor Ex- 8C Patadis Dirk wist op een Jeugdvoetbal. Ue miniemen van het "klein-college" stuurden hun leeftijdsgenoten uit het fekt op het hoofd van de man celsior. Hij bereikte Jean-Ma- van het eerste uur, Luc Peel- rie Engels, die doelman Van man, die zijn ploeg op een Hecke geen schijn van kans mooie en veilige 2-0 wist te gaf en onhoudbaar inkopte: 1- brengen. Dat Heikant echter 1. Excelsior wist zich in deze 'S kreeg Edixvelde ook cfv.i. tn vinger in de pap te roe- Hl 511 ^at 'everde twee mooie f"sen op doch doelman Van 10 *n Berghe wist daar raad f dl v" Ruststand 0-0- '3 de rust nam Doggen meer nupiiatieven en drong de ïenstander terug op eigen c"t. Vooralsnog leverde dat doelpunt op. 'j het ingaan van het laatste E.Cpartier vonden we terug "Wwicht tussen de beide een taaie tegenstrever is, on- fase van de partij de betere dervonden de spelers van se- ploeg en trok via Bolssens kretaris André Boel maar al verder alle registers open. te vlug, want vanaf het begin Van Hecke kreeg als thuis- Na de wedstrijd werd pas dui- van de tweede periode namen doelman dan ook meer werk delijk hoe belangrijk deze de Heikantspelers het initia- dan hem lief was en éénmaal overwinning wel is als gemeld tief in handen. Sombeke, ge- moest hij zelfs de al eerder werd dat Meerbeke niet ver- rust in de goede afloop en genoemde Bolssens van een der kwam dan een puntende- terend op een mooie 2-0 voor- gemaakt doelpunt houden in ling en daardoor op twee pun- sprong, kreeg naar het eind de 70* minuut, ten wordt teruggeslagen, van de wedstrijd toe dan nog Eens de bezoekende aanvals- Doggen lijkt goed op weg om het deksel op de neus. storm geluwd, staken de het geviseerde doel, doorsto- In de 72* minuut bezorgde de thuisaanvallers weer het ten naar derde provinciale, te nooit aflatende Van Hecke hoofd boven water. Zo miste verwezenlijken, maar het sei- Heikant de verdiende aanslui- Leon Janszoone onbegrijpe- zoen is nog lang! tingstreffer na een prachtige lijk toen hij alleen en volledig Jacobs rudy individuele aktie: 2-1. vrijstaand over een ledige be- Toen Peter Van Driessche zoekende kooi trapte en counter in de 76' minuut de, "groot-college" naar huis met 5-0 (da) bordjes in evenwicht te han gen. En in de 88* minuut, op twee minuten van het einde, met nog slechts 120 sec. te spelen, moest scheidsrechter Teugels onverbiddellijk naar de penaltystip wijzen toen Dirk De Vlaeminck onderuit werd gehaald in het zestien metergebied. De strafschop werd door het slachtoffer zelf omgezet en hij bezorgde zo zijn Vrasense ploeg toch nog de twee winstpunten. Dat Sparta in zak en as zat moeten we wellicht niet beamen. De volgende opdracht, op bezoek bij Stekene, moeten de heide- jongens dan maar opvatten als een revanche voor deze onverdiende nederlaag. Mare Stevelinck Jeugdvoetbal. Het groot-collegemiste drie basisspelers en verloor de wedstrijd (da)

De Voorpost | 1987 | | pagina 21