LADY'S CORNER GOEDE TIJDEN VOOR HAMSE JASTREMSKI- ZWEMMERS AG HAMME HULDIGDE VERDIENSTELIJKE ATLETEN DERDE ST.-BERNARDUSCROS IN MOERZEKE-KASTEL DUIVENSPORT ALF0NS BAUWENS UIT LEDE WON DE «GOUDEN VLEUGEL» VAN DE BARCELONATROFEE HAMSE JUDO-MEISJES DEDEN HET GOED TE GENT ZWEMMEN VOOR BEJAARDEN IN TEMSE 28 - 23.10.1987 - De Voorpost KRACHTBAL VELDLOPEN Eén van de slogans die gebruikt worden ter propaganda van de krachtbalsport is dat «krachtbal openstaat voor iedereen». Begaafd of minder begaafd zijn, speelt geen rol omdat het koncept zo is dat het vooral basismotori- sche eigenschappen aanspreekt. In feite draait het spel rond lopen, werpen en opvangen van de krachtbal (medicineball). Alle scholen, op gelijk welk niveau zouden gemakkelijk krachtbal kunnen inschakelen in het lessenpakket L.O. of als schoolsport. «Wat dan in de gemengde noeg ervaring terugvallen om scholen of in de meisjesscho- er een aantrekkelijke wed- len°» zou men kunnen den- strijd van te maken ken. Ook hier kan krachtbal De ploeg van KBC Opstal gespeeld worden. We merken speelt een minder opvallende immers op dat zo maar even- rol. Een tweetal seizoenen ge- tjes 20% van het ledenbe- leden startten de Opstalse stand van de krachtbalfedera- meisjes in kompetitie. De tie vrouwelijk is, dit wil zeg- zware nederlagen die ze toen gen dat er een kleine 400 moesten slikken behoren nu krachtbalsters zijn in het echter tot het verleden. Ze Vlaamse land. verdedigen zich goed in de De dameskompetitie loopt al huidige kompetitie, vijfde op vele jaren, en we stellen vast acht met 16 punten (2 gewon- dat de populariteit in stijgen- nen, 4 verloren wedstrijden), de lijn gaat. De jongsten on- Ook Opstal heeft een brede der de dames spelen in een speelsterskern. Hun ambities gemengde kompetitie «jon- zullen allicht niet reiken tot gens-meisjes» in de pupillen- de nationale titel, maar ze en miniemenreeksen. Vanaf kunnen wel een leuk eindklas- de kadetten is er een geschei- sement beogen in de «verhe den kompetitie. zersreeks» met de laatste 8 Wanneer we de senioreskom- ploegen. Trainer Jozef Doms, petitie bekijken dan kunnen elke donderdagavond present we het best de groei vaststel- op de trainingen, kneedt aan len. Enkele jaren geleden wa- een team dat na nieuwjaar in ren er een tiental ploegen in staat zou moeten zijn hun wil kompetitie, vanaf dit seizoen op te leggen aan hun tegen- is men begonnen met een A- standers. «Door elke match te en een B-reeks Er traden 2 beschouwen als opgedeeld in keer 8 teams aan bij het begin twee aparte wedstrijden, kun- van de kompetitie. Na de nen we een betere analyse heenronde (ongeveer half de- maken van de wedstrijdver- cember) zullen de eerste vier richtingen van het team. Het uit beide reeksen onderling is geen echte noodzaak dat we uitmaken wie kampioen zal nu reeds potten zouden bre- worden, de laatste vier spelen 1 een soort «verliezersronde». Opmerkelijk hierbij is dat 2 teams hun seizoenentree ma ken vanaf het begin van deze play-offs, 't Klaverken Bug- genhout zal in de verliezers- reeks present tekenen met een tweede ploeg en Sportho- Temseladies tot veel meer pedic Dries (Buggenhout-Op- staat zijn dan wat hun klasse dorp) zal de derde Buggen- ment laat vermoeden. Luc houtse klub worden om in de u~* dameskompetitie aan te tre den, naast het eerder vermel de Klaverken en KBC Opstal. Vanaf nieuwjaar zullen dan vijf damesploegen in de natio nale kompetitie aantreden want ook KBK Temse heeft krachtbalsters in de rangen. Wanneer we de op gang zijn de kompetitie in ogenschouw Wilbar Het ledenbestand van de streekploegen 't Klaverken Buggenhout: De Wit Astrid, Hoppenbrou wers Veerle, Meersman Hil- de. Meersman Maria, Moer- naut Chris, Moernaut Lut, Van Zeebroeck Myriam, Ver- tonghen Hilde, Vleminck Marijke KBK Temse: De Block Carine, De Block Lieve, Meersman Ann, Meersman Diane en Vander Biest Trees. KBC Opstal: Buelens Lieve, Clinckaert Kathy. Magdaleens Gerda, Peytier Martina, Van den Berghe Lieve, Van Engelgem Katrien, Van Engelgem Els, Van Kerkhoven Ann, Van Ransbeeck Els. Sporthopedic Dries: Buggenhout Els, De Raes Leen. Van Dooren Kathleen, Van Dooren Lieve, Van Roo- se Vicky, Verhelen Sheila, Verheyden Sabine en Ver- meire Tanja. Duivensport. Ook de leden afgezakt (da) de Fondklub der Denderstreek waren naar Brugge NATIONALE VELDLOOP VOOR DAMES Met haar derde St.-Bernarduscross opent A.C. Hamiw dit jaar het veldloopgebeuren bij de dames. Enkele atletiekvrienden uit het dorp Kastel ondernamei in 1985 een schuchtere poging om een nationale veldloop te organiseren in samenwerking met A.C. Hamme. A.C. Hamme zelf gaf de materiële steun en de Kastellenaan zouden het financiële zien rond te krijgen. 200 atletes opgesplitst in diverse leeftijdskategorieën tra den op 10-11-85 aan. Dit onverhoopt sukses stak onzi Kastelse vrienden een hart onder de riem om verder u doen. Door de inmiddels bekende prijzentafel maakt dï de omliggende klubs er een vaste gewoonte van maken on de Hamse cross als klubcross in te schrijven. In 198 passeerden atletes van 17 verschillende klubs langs dt inschrijvingstafel. Wij mogen wel degelijk stellen dat A.C. Hamme in de lift zit. Hiervan getuigt immers de grolt schare jongeren die de woensdag- en zaterdagtrainingei volgt en de kameraadschappelijke zondagmorgenjoggit te Waasmunster, waar zelfs ganse gezinnen op de afspraa zijn. Wij nodigen daarom alle atletiekvrienden uit om op november aanstaande de plaatselijke atletes, waarvan i in 1986 5 waren die het podium haalden, te kornet aanmoedigen. Afspraak om 14.30 u (eerste start) op het terrein «Dt Villa» te Moerzeke-Kastel. Van Haver .Albert Voor de ploegen L V K. Walivo's deling e zoenstar Een kl£ werd da eigenlijk een bee verwach Nochtar kerhof van het bereikt middeni reeks. E te weini ZWEMMEN ken, voor ons begint het echte seizoen pas na nieuwjaar», al dus Jos Doms. Theo Van Der Biest van zijn kant moet het in Temse stel len met slechts vijf dames. In krachtbaikringen heeft men echter opgemerkt dat de Nobels wees ons op het feit dat ze in geen enkele van de vijf (verloren) wedstrijden echt onder lagen. KBK Tem se zal voor het Opstal van Jozef Doms een te duchten klant zijn in de «play-offs». Voor wat meer informatie over het Opdorpse dames- krachtbal zochten we het trai nersduo Danny Van Sande-Jo Rangschikking: A. 1. Buggenhout 2. Sporting Brugge A 3. VarsenareA 4. Excelsior Beitem 5. Male 6. Aalter 7. Temse 8. KnokkeA B. 1. VarsenareB 2. Knokke B 3. Sporting B 4. Waardamme 5. Opstal 6. Loppem 7. Sint-Michiels 8. Beernem 5-20 6-20 4-16 5-16 5-14 5-14 5-10 5- 6 5-20 5-18 5-16 5-16 6-16 5-14 4-10 5- 4 Het winterseizoen is voor de zilver en kon meteen nemen, dan lijken de zaken er Van Lier op. Op de valreep goed voor te staan bij 't Kla verken Buggenhout. In de A- erd de krachtbalactiviteit, dewelke vorig seizoen stille- reeks staan ze aan de leiding tjes was begonnen, verderge- met 20 punten uit vijf wed- zet. De drie dames zullen strijden, wat het maximum is. trachten om wedstrijdritme in Misschien zit er dit jaar de de armen te krijgen via oefen- titel in. Kenners beweren dat de Buggenhoutse meisjes al leszins de kwaadste concur renten zullen zijn voor de kampioenen van de afgelopen wedstrijden tegen de andere streekklubs. De ambities van Danny Van Sande zijn nog vrij beperkt. Vooreerst zou hij willen dat de ploeg blijft jaren. Zondag staat trou- werken zoals ze nu bezig is, wens de topper op het pro- d.w.z. gemotiveerd trainen. gramma met de wedstrijd Varsenare-Buggenhout. Hil de Vertonghen, kapitein van 't Klaverken, denkt dat de wedstrijd «kantje boordje» zal verlopen en hoopt met haar team de Westvlaamse fa vorieten te kloppen. De Bug genhoutse kern is alleszins breed genoeg en kan op ge- Op prestatiegebied hoopt hij op een overwinning en even tueel het ontlopen van de laatste plaats. Hoewel we we ten dat het talent aanwezig is in Dries, beseffen we wel dat de trainer zijn toekomstwen sen reëel zijn. Volhouden is de boodschap, de resultaten zullen dan wel vanzelf Wedstrijdkalender 1' afdeling: Zondag 10.30u: Waardamme - Temse (res. 09.30u) Zondag 09.30u: St.-Amands - Knokke (res. 10.30u) Zondag 10.00u: Sporting Brugge - Aalst (res. ll.OOu) Zondag lO.OOu: Loppem - Buggenhout (res. 09.00u). 2' afdeling: Zondag lO.OOu: Boechout - Beveren Zondag lO.OOu: Baasrode - Lichtervelde (res. 09.00u) Zondag 09.30u: Opstal - Dries (res. 10.30u) Zondag 15.00u: Dynamo Buggenhout - Snel- legem 3' afdeling: Zondag lO.OOu: Temse - St.-Amands Zaterdag 15.00u: Ertvelde - Opstal Dames: Zondag 10.30u: Varsenare A - Buggenhout Zondag ll.OOu: Temse - Male. Dames B: 21ondag ll.OOu: Loppem - Opstal. Duivensport. De Fondklub Asse was vertegenwoordigd in Brugge bij de uitreiking van "De Gouden Vleugel" (da) Dat de Bruge Barcelona-klub met haar jaarlijkse «Gouden Vleugel-kompetitie» het grootste Belgische en wellicht ook internationaal gezagheb bende duivenkampioenschap schraagt, zal voor elke objek- tieve waarnemer buiten dis- kussie staan. Met 1320 leden werd in 1987 de absolute top bereikt. Sinds de stichting in 1977 werden tien verdienste lijke Barcelonasp-lers met een «Gouden Vleugel» onder scheiden. De tiende is streekgenoot Al- fons Bauwens uit Lede. Hij onderscheide zich reeds meer maals en eindigde in 1982 on dermeer tweede na Emiel Denijs. Alfons Bauwens is een rozen- kweker uit Lede en ziet een paralel tussen rozen en dui ven. Ze zijn allebei even aan trekkelijk zegt hij, even rijk, maar ook even teer. De duif waarmee hij de «Gouden Vleugel» won is een eerder kleine blauwe duiver met het nummer 4618447-84. Hij heeft veel te maken met het wereldberoemde ras van Nor- bert Norman, ook al een vroegere winnaar. De basis van zijn middelgrote kolonie wordt gevormd door de ras sen Norman, Desmet-Mat- thijs, De Mol-Desmet, Cat- trysse en Devriendt. De duiven van Alfons Bau wens moeten zich met een minimum aan verzorging te vreden stellen. Niet dat ze aan hun lot worden overgelaten, dat zeker niet. De hokken worden elke dag gereinigd en het menu is van 1 januari tot 31 december hetzelfde: een zelfgemaakte mengeling die voor 60% uit rode maïs be staat met daarnaast een flink procent aan «klein eten». Verdere uitslagen 1. Alfons Bauwens, Lede, 6. Roger Thierens, Elversele, 32. Gerard De Bruyn, Steke- ne, 78. F. Van Driessche, Lo keren, 113. N. De Vuyst, Lo keren, 122. R. Van Moesele en zoon, Lokeren, en 152. Octaaf De Bruyn, Aalst. In de Primus inter Pares-wed- strijd werd R. De Mol uit Erpe achtste. zwemmers al begonnen, vele trainingen in het open luchtzwembad staan ze weer wedstrijd-klaar. Te Beveren zwom Joeri Van Overloop goud bij de eend jes. Op de 100 meter school slag met 1'42"62 en op de 100 Mele werd in dezelfde ij meter vrija slag 1'17"75. Met strijd vijfde deze twee prachtige tijden liet Didier Peet Joeri zijn konkurrenten ver tiende aan. De Vos Kr achter zich. legde beslag op een ad Bij de eendjes meisjes zwom plaats. De Schrijver Iss' Caroline De Bliek een negen- liet een tijd van 1T5"72 de plaats bij de 100 meter drukken op de vrije slag schoolslag en een vijfde plaats de 100 meter schoolslag bij de 100 meter wissel. Dit laatste met haar beste tijd van 1'42"10. Haar persoonlijke tijden werden weer een stukje afgeknaagt. Ati Van Mele werd negentiende in de schoolslag en verder een zes de plaats op de 100 meter Didier Pecters zwom voor de eerste maal bij de benjamins de 200 mater wissel met een tijd van 3'54"36. De Vos Ann zette op de 100 meter school slag een tijd van 1'48"22 bij de benjamins. In deze katego- rie lukte Van Brussel Pascal een 1'53"13 op de 200 meter wissel. Zilver was er voor Christof Van Overloop bij de 100 meter vrije slag miniemen jongens met een fantastische tijd van 1W91. Geerinckx Christof werd achtste en Van Brussel Glen werd in dezelfde wedstrijd als twaalfde geklas seerd met een tijd van 1'12"25. Cathy De Vos zette een tijd van 1'42"94 op de schoolslag. Verders waren er haar tijd scherper. Ze ffl nog Sandra De Schrijver met eervol tweede bij de C-zwen een negende plaats op de 200 sters en dat betekent dal meter wissel en Sandra Wa terschoot haalde 1'58"20 bij de benjamins schoolslag. In het provinciaal Domein te Van Overloop die een niew Wachtebeke hebben het de clubrekord vestigde op de 13 Hamme naars goed gedaan. Het was daar een organisatie van de «Flippers» Kieldrecht. Joeri Van Overloop verover de op de 100 meter vrije slag eigen rekord scherper stelk Het staat nu op 1T5"95.( de 100 meter schoolslag pA Joeri ook een tweede plu mee. Caroline De Block w vierde in haar kategorien de B-zwemmers en Alti V ierde met 1'33> dra Waterschoot deed zelfde reeks over die 1'30"21 en Christof van loop werd de eerste in reeks: 100 meter sch< met een tijd van Tenslotte was er nogötenj Van Brussel die werd in de vrije slag (I 1'38"86). Ook te Beveren waren Hamse Jastrcmski-zwemme te gast. Opnieuw zou Jot Van Overloop de aandacht o zich trekken, hij pikte deea ste plaats weg. Wat hem slotte een eerste plaats opic verde in de eindstand bij A-zwemmers. In de eindsia van de C-zwemmers kwa Caroline De Block als een» In Beveren trad ze aan in dn disciplines: rug, crawl, en v» derslag. Telkens was ze bij d eerste vijf. Vandaar overwinning in de eindstao Alti Van Mele zette evenea vanaf heden zal moeten aa» treden in de B-reeksen. W het ook goed deed was Krist meter vrije slag met 1T9"11 Het oude rekord stond e naam van Johan DadamfoH HVi talent ii te mikk .veis als wil mei pen. Ir ook Ge De Jat aangetr Panniei heid w< mgspe Van G beschik noodza speler lOOt Wi dine o van h overge kem tr Verleden zondag-had te Gent het provinciaal judo-tornooi plaats. De Hamse judoklub was er vertegenwoordigd met acht meisjes die het allen zeer voortreffelijk deden. Het begon al goed bij de ka detten waarbij Van Hemel- rijck beslag legde op de derde plaats. Isie De Block verloor de finale en zij werd prachtig tweede. Ze verloor de wed strijd met een houdgreep. Ti ny D'Hondt verloor na een gelijkopgaande wedstrijd in de finale door een scheids rechterlijke beslissing. De Hamse senioren wilden zeker niet onderdoen voor hun jongere clubgenoten. In de kategorie minder dan 66 kgr. legde Kristine De Sterck beslag op een derde plaats. Er werd ook met belangstelling uitgekeken naar de heroptre- dende Ingrid Da Smet die een tijdje uit de omloop was ge raakt wegens een kwetsure. Ze kon zich na twee uitste kende verrichtingen plaatsen voor de finale. Deze strijd zou ze echter verliezen met arm- klemmen. Toch mag ze zeker fier zijn over haar tweede plaats. Sandra Van Uytvan- ghe kwam na twee overwin ningen als primus uit haar poule. In de halve finale spij kerde zij haar tegenstreefster gedurende dertig sekonden tegen de mat en meteen kwam ze in de finale. Daar stond ze tagen de internatio nale Buyssens. Het werd een gelijkopgaande wedstrijd waarbij Buyssens een half punt kon scoren en zo de overwinning in de wacht sleepte. De hoofdvogel werd deze keer verrassend afgeschoten door de eerste jaars senior Nancy Kinders Ze won al haar wedstrijden met een houdgreep en ze haalde na tuurlijk de eerste plaats binnen. AI de Hamse meisjes werden geplaatst voor de regionale kampioenschappen die vol- Duivensport. De heer en mevrouw Alfons Bauwens uit de°°Sc kleuren zo goed mogelijk te verdedigen. Enkel Sandra Van Uytvanghe zal op deze kampioenschappen niet aan-" wezig kunnen zijn wegens be roepsbezigheden Verleden jaar haalde ze een regionale titel binnen en ze zal deze dit jaar niet kunnen verdedigen. Eigenlijk toch jammer dat ze ook om die reden niet zal kunnen aantreden in de Belgi sche kampioenschappen. HVC Vanaf dinsdag 10 november van 16 u. tot 17 u. vindt wekelijks in het Scheldebad een zwemuur plaats enkel toegankelijk voor bejaarden. Een zwemkaart van 10 zwem- beurten kost slechts 200 fr., dit betekent 20 fr. per zwem- beurt van 1 uur. Van 16 u. tot 16u30 is in het zwembad een zwemleraar ter beschikking voor de bejaar den die het wensen, waarna men het volgende half uur vrij kan zwemmen. Deze zwem lessen zijn in de prijs inbegre pen. Men is uiteraard niet verplicht zwemles te nemen, men kan ook een volledig uur vrij zwemmen. Wie geïnteresseerd is, geeft voor 1 november naam en adres door aan een bestuurs lid van de bejaardenvereni ging en betaalt 200 fr. De zwemkaarten worden na dien aan de ingeschrevenen afgegeven. Voor inschrijving kan men ook terecht op het sekretariaat van de gemeen telijke Bejaardenraad, ge meentehuis Tielrode, Ant werpse Steenweg 7, 2698 Tiel rode, tel. 03-771.00.03. De organisatie berust bij de gemeentelijke Bejaardenraad en de gemeentelijke Sport- dienst van Temse. M.R. Duivensport. Alfons Bauwens en zijn echtgenote: dolge lukkig met de "Gouden Vleugel" (da) Zaterdag hield de Hamse at- letiekklub haar jaarlijkse al gemene vergadering in de feestzaal van het Gito, Meule- broekstraat. Het was voorzit ter Albert Pieters die de vele aanwezigen welkom heette en opriep om zich opnieuw schrap te zetten voor het ko mende winterseizoen, waarin vooral het veldlopen weer een belangrijke rol zal spelen. Hij verwees ook naar hun jaar lijkse veldloop van 24 januari 1988. Tussen de verslagen van de sekretaris en het financieel verslag werd er over het nieu we seizoen gepraat. Het bijzonderste punt van de ze samenkomst was de be kendmaking van het zomer- klassement en de uitreiking van de verschillende prijzen, brelokken en bekers. De veel- zijdigste was ongetwijfeld dit seizoen Peter De Bock, die in verschillende nummers sterk presteerde. Hij kon zijn eigen tijden verbeteren op de 400, 800, 1500 en 3000 meter en werd dus een verdiend win naar. Guy Van Damme, al vele jaren niet buiten de drie werd nu tweede. Een ander opvallend gebeuren is het feit dat geen enkele jongere of dame zich vooraan in het klas sement kon klaseren. Ziehier de eindstanden: 400 m horden: 1. Van Damme Guy, 2. Durinck Ivan 100 me ter: 1. Van Couwenberghe Hans, 2. Kamania Faustin, 3. Van Puyenbroeck Marc, Van Uytvanghe Maggy, 5. De Clercq Jean-Pierre, 200 me ter: 1. Van Couwenberghe Hans, 2. De Kerf Marijke, 3. Van Damme Guy, 4. Van Goethem Sandy, 5. Waege- man Franky, 400 meter: 1. Van Damme Guy, 2. De Bock Peter, 3. Durinck Ivan, 4. Van Geyte Gino, 5. De Graeve Johan, 800 meter: 1. Van Geert Jan, 2. Van Geyte Gino, 3. De Bock Peter, 4. Van Couwenberghe Hans, 5. Peerlinck Luc, 1500 meter: 1. Van Geyte Gino, 2. De Key- ser Bart, 3. Peerlinck Luc, 4. Van Geet Jan, 5. De Bock Peter, 3000 meter: 1. Van Geyte Gino, 2. Peerlinck Luc, 3. De Keyser Bart, 4. De Smedt Patrick, 5. De Bock Peter, 5000 meter 1. Peerlinck Luc, 2. Van Geyte Gino, 3. De Keyser Bart, 4 De Smedt Patrick, 5. Danijs Chris, 10.000 meter: 1. Peerlinck Luc, 2. Danijs Kris, 3. Wal schap Raymond. 4. De Smedt Patrick, 5. Claessens Jozef, marathon: 1 Walschap Ray mond, 3000 meter steeple: Claus Benny, verspringen: Van Damme Guy, 2. Clercq Jean-Pierre. 3. Uytvanghe Maggy, 4, Di rinck Ivan, 5. Geerinck Dï ny, hoogspringen: 1. De W* le Noël, 2. De Bock Pelt 3. De Keyser Koen. 4. \Vi schap Raymond, 5. Vi Moerzeke Romy, kogels ten: 1. Van Petghem Gert! de; 2. De Wilde Dirk, Moernout José, 4. Auden* Rudi, 5. Strobbe Disefl speerwerpen: 1. Van Pel ghem Gertrude, 2. De Wat Noel, 3. De Waele Ghislai» Van Moerzeke Romy. 5 W schap Raymond, totaalstd 1. De Bock Peter, 2. V Damme Guy, 3. Durifl Ivan, 4. Walschap Raymon 5. De Clercq Jean-Pierrc, De Smedt Patrick, 7. Cla< sens Jozef, 8 Ivens Emiel, Va, Ectvelde Rene. 10. V; Geert Rudy, 11. Van Moen ke Romy, 12. Van Geyte f no. 13. De Waele Noël, Van Kerschaver Hans, Van Goethem Sandy, 16. Kerf Marijke, 17. De Wil: Bart, 18. De Keyser Koe 19, Osselaere Peter. 20, P« linck Luc.

De Voorpost | 1987 | | pagina 28